• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Veru: nj, to máte doma úplně jinou komunikaci... my mluvíme každej jiným stylem i jazykem :sweat_smile:
stop jsem nezkoušela, to je dobrej nápad, četla jsem to taky myslím v Respektovat a být respektován... ale vzhledem k tomu, že jediná osoba, která ho zatím hlídala byla moje mamka a ta používá hodně podobnou komunikaci jako já, tak mi jde hlavně o to, aby mi např. do tý silnice nevběhnul (i naši i moje obě babičky bydlej u silnice)...

když byl třeba na písku tak mu tuhle kluk řekl "nesmíš" a eště že hned vycouval, protože ten ho šel hned praštit :fearful:
tak to byla třeba situace, kdy jsem byla ráda, že tohle zná a reaguje, bohužel mezi dětma je to často dost o síle, na písku se naučil i říkat prostě "půjč" nebo "dej", děti mezi sebou moc pěkně nemluvěj... velice často se mi stává, že když přijdeme třeba do herny a malej i pozdraví, tak děti jen koukají a to jsou o dost starší...
když poděkuje tak to jsme teprvá za exoty :sweat_smile:

to máš supr že Ti malej takhle reaguje na prosím... já zas někdy čubrním jak reaguje na to "my"... vzteká se, žádná spolupráce, přehodím na "my" a najednou jde 99 procent věcí... nevím co je na tom tak kouzelnýho...
prosím určitě zní líp, já s tím "my" zním jak ženská po 10 letech na MD se třema dětma :grinning:
a do toho často v MHD zpívám, aby poseděl v klidu, takže na nás pořád někdo zírá :sweat_smile:

Maxo: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
Lu : no tak pozdrav a poděkování Jája neumí, což se snažím do ní vštípit, to je fakt základ a už by to mohla umět

No a o tom jak se umí bránit Jája by Vám mohla vyprávět Miška nebo Vladík, tenkrát na tom našem sezení u našich se Jájinka nenechala usurpovat a hezky se postavila starší a dost tvrdší holčině, jsem na ní byla pyšná že se nedá
20. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme si dneska dali úplně odpočinkový den a tak jsem zase po delší době háčkovala a udělala čepičku s rukavičkama :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3432913&vReferer=

A ještě jednou všem děkuju, už je mi dneska líp.
20. říj 2009 v 16:29  • Odpověz
Aco: tak to já tohle ani nevštěpuju, maximálně mu někdy řeknu "řekneš Dobrý den?" třeba když jsem na úřadě nebo tak...on to opakuje po mě, v krámě jak vidí pokladnu tak říká na shledanou...
a když řeknu, že půjdeme na návštěvu např. k Jakeovi, tak už doma říká "Hi, Jake, nice" a hladí si hlavičku... a většinou to i pak udělá když tam dorazíme...ale to ho nikdo neučil..

poděkování jsem ho taky neučila, to taky odposlouchal a rád to říká... ale prosím ho prostě netankuje moc, ani v jednom jazyce

jinak bránit se teda neumí, maximálně se prosmýkne a zdrhne nebo mi po incidientu přijde nabonzovat kdo ho bouchnul :sweat_smile: on je takovej nekonfliktní, úplně tlouct už se nedá teĎ, ale o nějaký obraně nemůže být řeč, to se asi naučí pak za chodu ve školce :confused:
20. říj 2009 v 16:31  • Odpověz
Marti, ty jsi šikulka :dizzy_face: Včera se vrátil děda SK ze Slovenska a babi poslala Mariance taky čepičky :dizzy_face: Jen teď už je asi moc neunosí :frowning2:
20. říj 2009 v 16:35  • Odpověz
Lu : no tak to je šikulka
Jája se taky netluče, právě když jí dvě děti něco udělaly spíš odešla se slzačkama pryč. Ona je taková moc kamarádská, všechno půjčí - pučí a všechny by hladila. Proto si moc rozumí s Denískem, on je taky takový milý, společenský, hodný spolu když si hrajou tak je fakt radost je pozorovat. I moje mamka a lidi co byli na sezení říkali že jim to spolu moc sluší a jak se k sobě krásně mají. Ale holčina se vztekala že chtěla její hračku, no a Jájinka jí šla teda dát s tím že půjčí no a holčina jí hračku chtěla vztekle vyrvat z rukou a to jsem ještě nevidělá jak se Jája opravdu nasrala a hračku vší silou po ní mrskla. Nechci aby byla nějaká zlá, ale tohle se mi líbilo že se nedala a postavila se sama za sebe
20. říj 2009 v 16:44  • Odpověz
nj, tak to je Jájinka jako náš Matýsek... už mi pár lidí říkalo, že si myslelo, že je to holčička i když má třeba typicky klučičí oblečení - protože je malej a takovej nekonfliktní... když se třeba děti perou tak dost nechápavě kouká..
no uvidíme jak budou mluvit a chovat se za pár let, já mám vítr, že ve školce se naučí kdeco, člověk je dost chrání, ale tam pochytí všechno to co člověk nechce

Martinko: krásnej set :dizzy_face:
20. říj 2009 v 16:50  • Odpověz
Tak co s ní? Řešily byste to už nějak? Já jí dám na bříško a ona se vzteká, udělá letadlo a nosánkem reje do deky :frowning2: A aby se sama otočila to už vůbec :frowning2:
20. říj 2009 v 17:06  • Odpověz
Miško a na něco ji nalákat? na novou hračku nebo něco zajímavýho co by chtěla do ruky?
my jsme tohle neměli, nám nechtěl pást koníky a to jsem musela zpívat, dávat hračky, rozptylovat a pásla jsem s ním :grinning:
20. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
No musím něco zkoušet, dnes je mo to zase nějak víc líto.. Už je jí víc jak 6,5 měsíce :frowning2:
20. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
Miško: tak brnkni dr., můžete zajít na rehábku a tam Ti řeknou jestli je všechno ok a dají Ti tipy... radši dřív než pozdě, my šli hodně pozdě a to už se pak případnej problém úplně odstranit nedá...
oni fakt vědí jak na ty prcky a ty budeš klidnější :wink:
20. říj 2009 v 17:16  • Odpověz
miší já ho tam zkoušela pomalinku přetáčet sama, vzala jsem nožičku a dávala mu jí přes bok (když ležel na zádech), pak to dělal sám a otočil se i z bříška.

marti jsi šikovná! :dizzy_face:
20. říj 2009 v 17:39  • Odpověz
No když jsem to v půl roce říkala doktorovi, tak mával rukou.... Že ona to prý nepotřebuje, je pohodářka a nikam se nehoní :frowning2:
To přetáčení taky zkouším.... Je to drnda prostě!
20. říj 2009 v 17:41  • Odpověz
Holky, já vám něco řeknu, joooooooooooooooooooooooooooooo????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Marianečka se právě otočila na bříško!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 v 19:44  • Odpověz
Mi: gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 v 19:46  • Odpověz
Mi: Akorát jsem projížděla videa, jak na tom byl Lukáš. Taky se začal sám přetáčet v půlce 7 měsíce a na konci sedmého už sedí sám v postýlce a zvedá :wink:
20. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
Miško parádááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tě vyslyšela!!! :grinning:
20. říj 2009 v 19:51  •  2 děti  • Odpověz
Holky ještě se chci ujistit, že zítra ten sraz je v tomhle hracím koutku v Edenu ve 14 hod.
http://www.nceden.cz/cz/detsky-svet/detsky-koutek-edik.php
20. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
Já jsem blahem bez sebe :grinning:
20. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
Miško : no vidíš, jsi z toho byla zbytečně smutná :wink: :slight_smile: každé děťátko má svůj rytmus a Mariannka je holt pohodářka po bráškovi, kam by se taky hnala ne :grinning: Obě děti máš krásné, chytré a šikovné tak se mamko už nestresuj ju
20. říj 2009 v 19:54  • Odpověz
Mi: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , tak teď jsem se pobavila :slight_smile: :slight_smile: :grinning: . Jak píše gmol, za chvilku si sedne. Fotky jsou prostě suprové, moc děkuji ii za ty naše. včera nám dorazily. Jsou krásné.
Mao: ty jsi šikula, to by hrozně slušelo mojí Máje :wink: :wink: Jednu podobnou má a moc se mi v ní líbí
20. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
Holky, v kolik je zítřejší sraz v Edenu? ve dvě, nebo ve tři hodiny? Nebo něco mezi..... :slight_smile: Jak se vám to hodí?
20. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz
Jééé dneska je Jájince přesně 21měs, mě to teď došlo, vždy je pro mě 20 v měsíci takový hezký den
20. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
Ingrid: my se s Luckou domlouvaly tak na tu 14 hod. Obě to máme ale kus cesty, takže +/- :wink:

Ale pokud by to většině vyhovovalo v dopoledních hodinách, tak se můžeme klidně na příště domluvit. (Já se přizpůsobím, akorát zítra dopoledne jdu s Terkou k zubaři kvůli těm rovnátkům.) Přes zimu určitě uvítám, když se uvidíme s dětičkama a maminkama častěji :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz
Miško: :grinning: :grinning: tak to je dobrý, to Tě asi slyšela předtím!
super, gratuluju :wink:

Ingrid: my dorazíme tak ve 3, do 2 spí.... teda doufám, že budeme oba ok, on po očko a já po nachlazení

Aco: posíláme Jájince pusu k roku a tři čtvrtě :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Aco: taky Jájince gratuluju :dizzy_face:

Já se teď hrozně zasekávám, když se někdo zeptá kolik Lukášovi je - si to musím počítat :confounded: :grinning:
20. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz
Hezký večer holky :slight_smile: :slight_smile:

Aco pro mě je dvacátýho taky nádhernej datum :dizzy_face: a navždy bude!!!!!!
dneska je Rozárce rok a půl :confused: :slight_smile: už je to velká holka :wink:

Miško děkujeme :dizzy_face: :dizzy_face: je to nádhera,slza mi ukápla!!
vše promakaný do posl.detailu :wink: šikulko
a gratuluju k otočení Mariannky :slight_smile:

a zítra se těším,dorazime okolo druhé :wink:
20. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
Barru: gratuluju i Rozárce :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj,
přidávám se a gratuluju Rozárce i Jájince :dizzy_face:

U nás je 20. taky krásný den v měsíci :wink: :grinning: Štěpán má o měsíc méně než Jasmínka a to jsme měli Aco stejný termín porodu: 17.2. ¨

Mi, Mariánka je šikulenka. Že ona si to tady všechno přečetla a rozhodla se, že udělá mamině radost :wink:
20. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz
Jů, to je dneska oslavenečků - Jájinečka, Rózinka, Štěpánek :dizzy_face: Všechno nejlepčí :grinning:
20. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.