• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
hoj hoj :slight_smile:
zdravíme a kvitujeme aktuální diskusi o tom, jak mluvit s dětma... Zrovna dneska na mě totiž zíraly (a fakt s otevřenou pusou( v herně na plavání maminky, když jsem dala Katy na výběr dvě jídla - ona si řekla, co chce, a pak to snědla... Museli jsme se pak s Honzou smát... Mně přijde naprosto ok mluvit s Katy "dospěle"... ono s ní to ani jinak moc nejde... :grinning: Myslím, že vnímají úplně všechno, jen to nedokáží třeba vyjádřit... no i když, myslím, že dokáží svým způsobem...a my jsme omezení a nerozumíme jim :wink: :sweat_smile: Taky praktikuju na kňourání rázný: "přestaň kňourat a řekni, ci chceš!" a celkem to funguje... když pak hodně kníká a je nereaguje, vždycky zabere: "Pojď sem, já ti něco pošeptám" (hned ke mně letí a nastavuje ouško...pošeptám jí, ať nekňourá a třeba dojde pro Krtečka do pokojíčku, že mu ukážeme, jak postavíme komín...nebo něco takovýho :wink: )

TV - u nás běží Krteček - hned ráno utíká na gauč, vyvalí se, poručí si mlíko a džusík a pustit Krtečka. Běží jedno DVD - čili tak hodinka... to fakt sedí/leží a kouká... pak to vypínám a říkám, že si jde Krtek odpočinout, že ho nemůžeme mít zapnutý celý den... někdy pouštíme ještě před poobědovym spaní na chvilku... No a odpoledne, když se probudí, zase si Krtka žádá...tak zase tak hodinku běží... jakmile vidím, že už nekouká, jako kulisu jí to nenechávám a vypínám...

Miško: Mari je šikulenka...den sem, den tam... v půl roce se otočila a je to! :dizzy_face: :dizzy_face: Gratulujeme!

Jo a ještě tip na zábavu venku (když moc nejde se válet v písku)... křídy! Katy to venku fakt zabaví, maluje si na chodníky a lavičky a je spokojená :slight_smile:

Zdravíme po dlouhé době Hani a Jáju :slight_smile: a pobvily mě Verčulky "rovinky" ...my máme taky "pčiplavit, pozol,tet" a běhaj všechny zvířátka :grinning:

Hezký večer
20. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Holky co mají vaše děti nej na oběd???????????????????? Díky!!!!!!!!!!!!!!!!
20. říj 2009 ve 21:08  •  2 děti  • Odpověz
Deny guláš s kolínkama :grinning: (samo skoro neochucený, prostě dětský :wink: )
20. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
Jinak pupíčky sou božííí a já už zase taky chcu!!! Sem byla v sobotu na masáži a paní měla děti 2 roky od sebe a říkala že super..chjo taky bych to brala!! Holky závidím!!!!
20. říj 2009 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz
Luci, tak směle do toho :wink:
20. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz
Míšo, dívala jsem se na svatební fotky... nádhera. Přesně jak píšou holky, skvěle jsi na nich zachytila atmosféru a pocity. Úplně mě to dojalo. Příště až se budu vdávat :wink: , tak si tě pozvu na focení
20. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz
:grinning: Jani, to spíš na zlatou svatbu :grinning: Přece bys tak báječnýho taťku nevyměnila :grinning:
20. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
Zuuu: pčiplavit... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , u nás jeden,dva,či..a maká.Mája moc nemluví , u nás se počítá (ví co dělá) a běhá :wink: ,
slova" pošim, dík používá cíleně (většinou se jedná o jídlo)
Labell: Amelka by byla krásná, šikovná ségra, tak jí něco pořiďte :slight_smile: :slight_smile:
20. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
Míšo, ale to už budeme prdět do plíny, to by nebyly moc pěkný fotky :grinning:
20. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Oběd: všechno. Ale např. u Rajský polívky nestíhám nahazovat, taky dětská svíčková s kolínkama, rizoto se salátem, rybička s kaší. Nejvíc jí ale baví, dkyž jsme všichni u stolu, to se bohužel stává jen o víkendu, ale to by snědla i koňovi hlavu :wink:
20. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
Tedy musím potvrdit, že Márinka počítá fakt bravurně :wink: A víc o dělá, fakt! Na focení nám to předvedla :wink: Člověk by si myslel, že neví, o co go, ale z Máji jsem fakt měla pocit, že v tom má jasno :slight_smile:
20. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
U nás se používá většinou díky než děkuji a navíc ho baví zdravit. Každý ráno když příjdeme do školky tak tam vběhne dobííden a když příjde mezi děti tak ahooooooj a mává :dizzy_face: Ale dneska když jsme byli na procházce s kočárkem (každý den větší a větší boj) tak jsme potkali paní, která vylejzala z auta s nákupem a v ruce držela toaleťák. Štěpánek nejdřív pozdravil a pak začal ukazovat na ten toaleťák a vykřikoval: fůůůůj, hovno :sweat_smile: :confused: Hlavně že to ví, ale nočník odmítá používat :angry:
20. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz
MI: jé, děkujeme že sis všimla, při ukecanosti vašeho Deníska, jsme těžkej odvar, takhle bude eM mluvit cca za rok, ale počkej.. počítat bude do 100 :grinning: :grinning:
Ejana: hovno dobrý :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Teda to je dneska oslavenů:Jájince,Rozárce a Štepánkovi vše nej
zítra má můj táta 52 a 24.bráchy syn 11-takže musím pořešit dárky

Luci:já nevím,Vítek ted papa pěkně,takže sní co nandám-ale vařím samo to co má rád,těstoviny,brokolici,má rád maso-to teda ne po mě,dnes měl kuře na paprice s těst. a normálně vyjídal jen ty kousky masa

ale vůbec nechce jogurty,tak jsem se chtěla zeptat jaké dáváte?

Mi:tak to Máje moc gratuluju-věřím,že jsi šťastná

ad TV:chtěl by koukat když se nudí,tak se snažím aby se nenudil,ale kouká ráno abych se mohla dospat od nás z postele,někdy odpo nebo když nemlže usnout pustit dvd MT-Hůůůů

Labell:a už by to mohly být //?bo jak jste na tom???

svět ELmo prosím dávají jen o víkendech???díky
20. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
hmm, u nás televize nefrčí. Zatím nemá o pohádky vůbec zájem. Ale někdy by se mi taky šikla třeba půl hoďka denně.

Luci, Štěpán teď taky přestal jíst jogurty. Mírně mě to znepokojuje, protože mlíko do něj nedostanu. Ale jinak baštil Holandii a Cavaliera
20. říj 2009 ve 22:10  • Odpověz
Dobrý večer,
jdu jen popřát oslavencům a hlavně Marjánce k otočce :slight_smile: :slight_smile:

Elí má pořád nejraději hustý polívky, špenátová, vločková, rajská...jinak maso moc nemusí, to když do ní chci dostat, tak mixuju.
Jogurty jíme Activii a Dobrou mámu

na pohádky nevydrží koukat, zatím jsem nepřišla na žádnou, který by jí bavila dýl jak 5 minut.

Svět Elmo neporadím
tak já zas jdu, dobrou
20. říj 2009 ve 22:14  • Odpověz
jsem hlava děravá - Všechno nejnejnej oslavenečkům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Lucka mi připoměla, že je u nás v oblibě zapečená brokolice... a prostě všechno možný
Veru: eM by snědla jakýkoliv, ale kupuju jí v bioprodejně výborný jogurty, ovocný, za 18 korun, to je jogurt úplně o něčem jiným, než co znám.
Elma určitě dávali včera v půl devátý a někdy ho zahlídnu na Minimaxu. ten jí začal bavit, jinak nic :rolling_eyes: .ale ještě je nepolíbená pinguem, nebojaksetopíše ani krtečkem
20. říj 2009 ve 22:14  • Odpověz
Jdu chrupat, zítra jedeme do Zlína na kontrolu s očima. Jsem po operaci už několik let a před rokem se doktorovi něco nezdálo. Strašně se bojím, že budu muset na operaci znova :frowning2: Tak mi držte palečky....
20. říj 2009 ve 22:15  • Odpověz
To teda držíme. A pořádně !!!!!!!!!!!!!!!!
20. říj 2009 ve 22:17  • Odpověz
Jani:díky,já právě udělala chybu,když to začal bojkotovat sáhla jsem po Mounte bo jak se to píše atd a ted chce jen to :frowning2:

Hovno dobrý,zdravíme se stejnou radostí vždy a všude tak kde já
20. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
tak ještě nakukuju, zaujala mě opět Verunka - Matýsek nejíst jogurty, tak je asi o hladu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejčastěji kupuju Valašský z mlékarny Valašské Meziříčí :sweat_smile: , tak to nevím, zda bys sehnala. Pak má rád Milko tvarohy, nejraději vanilkový, ale i ty ostatní. Sem tam Lipánek a sem tam kostíky s lentilkama, ale ty mu musím dát dva najednou :sweat_smile:

A s tou mluvou - "prosím" a "uděláme spolu" funguje úžasně. Netvrdím, že se přestal vztekat ... někdy nepomůže nic, ale určitě jsme se dost hnuli z místa.
že by se na mě někdo divně díval, to ani ne, ale třeba v plavání na něj furt mluvím, komentuju a motivuju, aby dělal co má. To si připadám divně,protože ostatní maminky oproti mně jsou potichu, ale myslím, že mu to moc pomáhá a není zdaleka tak vzdorovitý a opravdu se snaží dělat co má.

Miško, gratulace k otočení!

Luci, koprovka!!! Pak špenát a polívky s nudlema. Má furt dost problém s kouskama, takže líp jí vše, co je mazlavější, omáčky, brambory jen jako kaši a tak....

Dobrou noc :slight_smile:
20. říj 2009 ve 22:23  • Odpověz
Míšo, tak aď zítra dobře pořídíš.

Luci, oni už mají mlsný jazýčky. To víš, jak ochutnají nějakou jinou dobrotu, tak už nám přestávají ty poloblafy jíst :wink:
20. říj 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ingrid:my právě na Minimaxu koukáme na Elmo o víkendu a jindy nevím,ale Sylvinka jistě ví

Teruse:u nás Tv frčí teprve krátce,jak tu holky psaly že děti baví Krtek-zkusila jsem a zabralo to

Mi:taky držím pěstí,oči to je něco,nedávno jsem měla jedno totál v pr... celé rudé,zalité krví-panika,ale pár dní kapání a s ok
20. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
no, ještě jsem tu

Miško, držím pěsti! Budeš od nás kousek :wink: Od Jindry ještě menší :slight_smile:

Vše nej oslavenečkům!!!!

televize u nás taky nejede :unamused: - ještě nedávno ho na dost dlouho zabavil právě svět elmo, ale teď nic moc - chvíli pingu, krteček absolutně ne :frowning2: pošťák pat už taky nejede .... prostě TV nejede všeobecně
kamarádky holčička miluje Bylo nás pět na youtube :slight_smile:

svět elmo máme na DVD - asi šest kousků, býval v pondělí ráno a pak o víkendu na minimaxu
20. říj 2009 ve 22:30  • Odpověz
Sylvi:díky tak fakt jen ten víkend

zkusím ten jogurt na snídani,to by měl mít hlad,tak třeba,ale je fakt nimra-ráno z tvaroh.šátečku vyjídal ten tvaroh,jeho to snad baví takhle vybírat si něco z jídla

jdu taky spát
dobrou
20. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz
U nás oblíbenci - Krtek, Pingu, Elma když náhodnou chytnu, já jinak pouštím DVD, Tv se snažíme vyhýbat.
Jogurty dávám všelijaké, kupovala jsem i bio, ale ty mi přišly řidší a výsledek byl v našem případě vždy dítě jak prase. Valašské tu taky prodávají, jsou moc dobrý. Jinak jí jede dobrá máma, jogobella ... no a nejí lipánky a pribináky, ty zblajznu sama.
Jídlo má ráda různé, jak někdo psal, nejvíc jí chutná, když jíme všichni to stejné společně, tak to je schopná sníst opravdu cokoliv. Je hodně polívková a masíčková. nemusí moc brambory, jede jí rýže a hlavně těstoviny a pečivo. Ale furt se to mění.
Gratulace Mariance k otočení, má prostě smysl pro napínání maminky. Tohle mi dělala Týnka se vším a navíc pak vždycky tu požadovanou věc začala dělat s výrazem a bravurou "to už umím dávno", takže už se nerozčiluju. Každý má své tempo.
Já na Týnku mluvím dospěle od mala, šišlání se u nás nenosí, některé dětské výrazy ano, ale v podstatě hned vysvětluju i normálně. takže řeknu třeba "jdeme dělat hají. Pojď do postýlky, ať se vyspinkáš". Prosím a děkuji jsem neučila, mně to šmudlání ručkama a "vydírací" věty iritujou a sama jsem je nesnášela. Ale Týnka začala "ku" (děkuji) a místo prosím ručky k sobě používat sama, odkoukala od dětí a ode mě, kdy prosím a děkuju. Zdravit neumí, pápá udělá, ale ahoj ani dobrý den neumí říct, to přijde.
20. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz
taky jdu popřát Jájince,Rozárce a Štěpánkovi vše nééééééééééééééééééééj :dizzy_face: :dizzy_face: veliká gratulace Mariannce k otočce a Míši tobě držím palečky at je u očaře vše o.k. :wink: ad mluva:sere mně to sere,malej nemluví vůbec,máma táta,ham hotovo :confused: :confused: :confused: ad televize kouká na mimnimax nebo jim jam,baví ho to střídavě oblačno,i když jede tak když ho nezajímá tak si skládá kostky nebo prostě hraje,u toho naštěstí vydrží dlouho,prostě se dokáže zabavit sám :wink: no i když ted jak kdy jak se tlačí ty špičáky tak dnes chtěl i docela dost chovat,fut natahoval po mně pacičky a držel se za pusinku :frowning2: ad jogurty:u nás jak kdy :unamused: jogurty už vůbec ne to vyplivne,takže monte,lipánek,pribinák,a pak různé tyčinky kinder pingue,kinder mléčný řez nebo kinder paradiso,když jogurt nechce tak nutit mu to nrbudu když se mu navaluje :stuck_out_tongue_closed_eyes: ad oblíbené jídlo:všechno :wink: dobrou,klidnou :pensive:
20. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
Dobré ráno,
Luci Amelka jí taky ty Valašské jogurty nebo Floriány.
Jinak teda ale nejí skoro nic. Má ráda vývar s knedlíčkama, ale jelikož jsou to játra, tak jí to moc často dávat nechci a párky no a tam je to taky jasný že moc často nee.
Tím ale končím..nechce zapečené brambory, zeleninu, maso, omáčky taky nic moc, její dřív oblíbená ryba už taky úspěch nemá..já už vůbec nevím co mám vařit.

Druhé mimi? Ovulka bude na Štedrej den, tak bude první pokus :grinning:
21. říj 2009 v 07:44  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko :wink:

Miší gratulace! :dizzy_face: :dizzy_face: , tak příště víš, že si musíš na koňovi postěžovat a Mariánka ti hned udělá radost !!!!!

vše nejlepší oslavenečkům! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

My jdeme dneska dopoledne ke kamarádce na kafíčko a odpoledne do herny, pak nás vyzvedne ta´tka a já si půjdu zacvičit :slight_smile: .

labellko:úplně nejoblíbenější oběd je agipangas s brkaší, nekecám ! :grinning: a jakmile tam má i baby karotku,brokolici a hrášek,tak vylizuje i talíř ! :grinning: :grinning:

ondra zdraví ahoj, den a děkuje,když se mu chce (díky, děkuju),ale prosím nedělá, ani nechci aby to ručičkama ukazoval, přijde mi to nedůstojné.slovo prosím řekl jednou, na to jsem zatím moc nemyslela

ad jogurty: bílá sladká activia s banánem, medovými kroužky, ochucené tvarohové activie, lipánky, tvarohy apod....
21. říj 2009 v 07:53  • Odpověz
bré ránko :slight_smile:
Labellko: ještě před Vánoci přece musí být nějaká ovulka, ne? :wink: :grinning: Přece nejsi já něbo slonice s tak dlouhým cyklem... :grinning:
ad jogurty: dlouho jsem vybírala a hledala kvůli bojkotu...a skončili jsme u jogurtů z Kunína: jmenují se "Malinka", Jahůdka, Meruňka - jsou smetanové, ale bez přidaného škrobu a obsahují jak jogurtové kultury, tak i probio a lacido sarapatičky (kvůli tomu jí taky ty jogurty dávám, že :wink: Jsou slazené, dobré smetanové, ale nejmenší zlo, co jsem našla :wink: (Holandie a Tradiční už prostě nejede)... Tyto prodávají v Bille určitě, jinak nevím... :wink:
No ale celkově jsem dost ustoupila od svých zeleninových panických předsevzetích...prostě už Katy jí téměř jako my...

a oblíbené jídlo...dost se to mění...i když poslední dobou se dost naše fakt jídlo zlepšilo :slight_smile: (ťuk, Ťuk!) i spaní... večer ulehne před osmou a budí se po sedmé ráno :dizzy_face: asi chápe, že se za chvilku všichni moc nevyspíme :grinning: no je to takovej klídek, když je ráno ještě tma... ovšem to ztmívání kolem šesté je naopak depka :sweat_smile: nevím, co budeme dělat v zimě :sweat_smile:

Miško: držím palce na vyšetření :slight_smile:
21. říj 2009 v 08:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.