• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Marti, ta diskuze patří hlavně vám, i když končí smutně. Ty samozřejmě patříš k nám, uvidíme Tě vždycky strašně moc rády, a to ať se diskuze bude jmenovat jakkoliv.
Posílám pohlazení ...

Romi, s průjmem jsme bojovali fakt dlouho a byla z toho nakonec nějaká bakterie. Ale pak měl ještě kratší průjem několikrát - i včera, ale obvykle se to upravilo. Ještě můžeš zkusit Hylak. Mudře zavolej, ale mě do telefonu týden říkali, ať nechodíme a zkoušíme Smectu. Jo,a ten velký průjem začal hnusnýma opruzeninama. A taky pokud ta stolička smrdí víc jak normálně (nebo jinak), tak je to špatně. Při té bakterii smrděl Matýsek příšerně. :sweat_smile:
17. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
Romi, ještě - kdyby z něj šla fakt jen voda a navíc ještě ta horečka, tak bych šla hned.
17. čer 2009 v 10:03  • Odpověz
Ejani, díky! :dizzy_face: Jindra je v podstatě v pořádku, nosí límec a jen opatrněji vstává z postele. Dnes ho ale nechali ještě týden na neschopence, tak to se mu moc nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2009 v 10:07  • Odpověz
Dobré raničko :wink: Martinko nikdo se nezlobí,taky přeju at je brzy líp,jedte si někam odpočinout zasloužíte si to :wink: krásný den,mažu na gyndu :unamused:
17. čer 2009 v 10:07  • Odpověz
ahoj holky,

Martinko-jsme s Tebou.

Makulko- s nočníkem, to je super.u nás se nedaří,já spoléhala,že až bude krásně,tak jí nechám lítat bez a jí se to zalíbí,ale bohužel počasí je furt nic moc.
jak říká naše máti parta revmatiků a žaba je přesnější než meteorologická kancelář :grinning: :grinning:

Mári už jí krásně sama,ale tedka jak jsem u našich tak se začala strašně předvádět a dělá kraviny,neustále a tedy i u toho jídla.
jo a začala říkat maminko,tatínku, úžasné .Taky se pokouší o věty dnes řekla např. A kdeje Teo? ( našich pes)

a potvrzuji slova sylvinky,pokud tam je bakterie,tak to čichové bunky určo poznají,to byl šílený rygol,jak ta naše něžná květinka zaváněla.
17. čer 2009 v 10:14  • Odpověz
No je fakt, že nevím, co do tšch sirupů na průdušky dávaj, ale Týnčina hovínka, to je pro mě-těhotnou te'd dost velká bojovka. To je zbraň hromadnýho ničení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2009 v 10:19  • Odpověz
díky holky, volala jsem mudře..Pokračovat v tom, co dávám – to je perfektní. Ještě přidat nemléčnou a nemastnou dietu Teplotky u toho můžou být. Teplotky tak3-4 dny, a břinkačka tak 5-6 dní..takže do víkendu by t omělo být OK.
Na průjmíky se dětem nic nedává, jenom dieta a to, co dávám

no, stolička smrdí, ale není to nic, co by mne zarazilo..

Míško-já se s tipovačkou , co to bude, asi nikdy nestrefím, co? takže podle mne se neřidte! :grinning:

Prami-teeeda, Marinka je šikulenka! Jak mluví!!
Když to čtu, tak se přidávám k těm, jejichž mimčo nemluví!:slight_smile:
17. čer 2009 v 11:08  • Odpověz
Romí, super. Tak ať to brzo přejde!
17. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
ahoj

jé, Makulko, tak to závidím :dizzy_face: vyřiď Kubíkovi, že je šikulínek šikovnej!!! jak s tím nočňajsem, tak s tím chozením!!

já se na nočník furt tak jako chystám, zkoušíme, chápe na co je, i si na chvilinku sedne, ale pak hned brečí...
občas mi zahlásí, že čůrá nebo kaká, ale až při akci, takže to nehrotím, zkusíme zas třeba za měsíc, ale počítám, že to bude tak za půl roku, on má totiž pořád šíleně jiný práce!
hlavně ho nechci nějak stresovat, on se pak zasekne a dělá naschvály, tak bych ho nerada od toho odradila...
ale v knížce má kluka v trenkách a je z nich paf, když vysvětluju, že je má místo plenky a chodí na záchod :grinning:

jsme byli dneska na rehábce, tak jak se mi blokly záda a skoro dva týdny necvičil, tak to poznala už ode dveří než jsem jí to řekla.. :unamused: tak zas budem muset zabrat, za měsíc jdeme na ko na neurologii
17. čer 2009 v 11:12  • Odpověz
makulko moc gratuluju k nočníkování a tiše závidím, Ondra na něm nechce vůbec sedět,pokrok trošku je,že když se vykaká,tak ukáže na nočník,ale až po akci :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Miško: u nás v DMku ho tuším měli (ten javorový sirup).chceš ho koupit a poslat poštou?

Marti: ty jsi fakt neuvěřitelná,vůbec se neomlouvej.Máš můj obrovský obdiv!!!! A dovolenou by to teda sakra chtělo :slight_smile:

zuu:prasárny a jedničky :grinning: :grinning: :grinning:

U nás se už jí taky samo,ale občas ještě bryndá,musím být u něj.dala jsem mu takovou tu zahnutou lžičku a už papá i vidličkou.tak aspoň něco :wink:

hanipelí:přežij gyndu,blééééééééééééééééé

romčo:držím palce s tím průjmem,třeba to bude k zubům..uvidíš zítra.vysadila bych mléčné výrobky a zkus borůvky,ty staví.Někoho staví i banán
17. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz
borůvky-agi-to je nápad! mám je v mrazáku! :slight_smile:

nočník-když posadím, tak sedí. Často se vyčůrá nebo vykaká! někdy nechce sedět, tak nedávám. Občas zahlásí, že eee nebo čiii, ale to už většinou dělá..:slight_smile:
a někdy mám pocit, že když se nic neděje, je klid,..tak začne říkat eeee..a pak neudělá nic na nočník..Mám pocit, že ho baví ten chvat, že rychle nočník, svléct,..:slight_smile: :slight_smile: Si v duchu říká..mámo, tak se ukaž, jak rychle to bude ted! :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

jídlo-sám zatím moc nechce. a já ho v tom ani nepodporuju. Sám se nasnídá - chleba s něčím-a to mi stačí. :slight_smile:. Jsem asi líná to po něm uklízet.:slight_smile:
17. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
holky, naladte si rádio, frekveci 1, v Babyboomu je téma:Jak naučit na nočník! :slight_smile:
17. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
romí dělej si poznámky a pak písni,ju? já bohužel nemám rádio :frowning2:
17. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
tak:
1/chválit, chválit
2/prej. před spanparenýrky. a když si je chlapeček počůral, tak dostal staré . Tak se chlapec prý snažil..:slight_smile: Chlapec byl parádník! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tomovi by to bylo šumák, max, kdyby byly trensle z ostnatýho drátu!:slight_smile: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
jejda..je tu Tom a šahá mi do psaní..a tak se to zmastilo 2 a3 bod dokupy:slight_smile:
2/před spaním, aby dítko snědlo chleba se solí - prej radila mudra..:slight_smile:
3/chlapec dostal nové trenýrky.. a když si je chlapeček počůral, tak dostal staré . Tak se chlapec prý snažil.. Chlapec byl parádník! Tomovi by to bylo šumák, max, kdyby byly trensle z ostnatýho drátu!
17. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
hmmm tak Ondrovi by to taky bylo šumák, on by se mi pokakal všude,nemá žádný blok, hihi :grinning: :grinning: .Když to přijde,tak prostě jede :grinning:
17. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
4/ve 14m čůral do nočníku ve stoje. Moc ho bavilo, jak to teče, a chtěl se furt dívat! tak se naučil bez plín..:slight_smile:

a já sleduju n Primě Deník zasloužilé matky..a docela mne to baví. Nesledujete to některá? tak ted nevím, co budu mít puštěný - telku nebo rádio? :slight_smile:
17. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
Holky, jsem úplně vynervovaná. Už skoro hodinu uspávám Denyho. Mezitím lítám nasazovat Máje dudánka - co nejrychlejc to půjde, aby mi Deny nezdrhnul z matračky. Málokdy se mi zadaří... Zalízá mi pod postýlku a nechce ven a náramně se tomu tlemí. Já jsem z toho rozhozená a už jsem na něj zvýšila i hlas a naplácala jsem mu na plínu (snad podruhé v životě). Uvnitř jsem fakt naštvaná a bojuju sama se sebou, abych na něj zůstala milá - v rámci možností. Nevím, proč mne to tak rozhodilo. Navíc se stydím - v souvislosti s událostma posledních dní. Omlouvám se, ale když vám to napíšu, uleví se mi. Fakt mi je líp... Jdu ho pomuckat, nazaslouží si, abych byla naštvaná jen proto, že nezvládám, že.... :frowning2:
17. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Mi: já osobně taky zvyšuju hlas, když neposlechne ani naponěkolikáté nebo když už fakt nemůžu...zrovna teď jsem celá uřícená přijela z chalupy, rychle zhltla oběd, mezitím mi Elí vlezla asi stokrát na stůl, takže odbíhat jí sundavat, teď se rozhodla, že zpraví počítač, na chlaupě jsem bezúspěšně uspávala 3/4 hodiny, do toho Mates lezl kam nemá a rozbil Elí kočárek....to jsou dny, kdy už skoro křičím, prostě se to ve mě nahromadí a někudy to musí ven...někdy mě štve, že se neuhlídám, ale přijde mi, že bych uvnitř bouchla. Ale dle mého je důležítý, že děti od nás cejtí lásku a ochranu a to že někdy zvýším hlas, holt to tak v naší rodině je a bude
17. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
ahojík

tak všem přeji hlavně hodně štěstí a zdraví, ať máme v téhle diskuzi jen samé krásné zprávy

Martinko vůbec se neomlouvej, jsme v duchu všichny stebou, stále na Vás myslíme a posíláme moc sil a pohlazení

Petí : pupíček moc krásnej, přijde mi stejnej jako s Týnečkou, nebo se pletu??? Podle mého je to jasná holčinka

Makulko : téééda Vy jste šikulínci, u nás nočník je zatím jen že si na něj Jája sedne a občas se vyčůrá a dvakrát se nám podařil bobek zatím nic, ale trpělivost přináší růže. Jediné co umí sem tam říct že dělá čííííí

Jsme byli včera na očku Priorixem, musím pochválit Jájinku, opět ani nepípla, dokonce se v klidu koukala jak jí Dokina rve jehlu do ručky, a Doktorkou se sestřičkou nevěřícně kroutily hlavou :confused:

Teda já se z toho počasí u nás picnu, nejdřív je hic, pak zas zataženo a vypadá to že bude pršet no děs. Dneska jsme měly dýl oběd tak vyrážíme ven až teď
17. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
Teru, díky :pensive: Já jsem z toho teď smutná, ale zase si říkám, že hranice mít musí... Už spinká. Chtěla jsem si jít mazlit Márinku, ale taky usnula... Tak se jdu aspoň naobědvat...
17. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
jinak jsem se radila s Mudrou co se týče jídla, kvůli tomu, že mi Jája moc nechce jíst oběď a teplou večeři za to ovoce, pečivo a syrovou zeleninu by baštila furt. Prý je to v tomhle věku normální, že nechtějí moc jíst, nemají čas a nejradši jí za pochodu. Což na Jájinu fakt sedí. Takže prý být nekompromisný v tom že když nesní oběd, tak jí potom nedávat nic na dojezení ale počkat až si řekne o svačinu a dodržovat tak snídaně - svačina - oběď - svačina - večeře a mezitím nic aby si uvědomila že na jídlo je určitý čas a klid

Miško tak ho nech nespinkat, já nevím jak je to u Vás, ale pokuď Jasmínka nechce spát, nenutím jí. Sama si řekne kdy je unavená, my bychom taky asi nechtěli aby nás někdo nutil do spánku. Včera taky nespala celý den a pak hezky sama usnula kolem 21hod. Nevím jak to mají jiné děti, ale ani na ní nepozoruji když nespí že by byla nějaká mrzutá. Buď usne hezky po vycházce cca kolem 15 - 16hod nebo až večer po koupání.
17. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
Miško, hlavně jsi člověk. I to se musí Deny naučit, že nejsi dokonalá a někdy zakřičíš, a dokonce si myslím, že někdy v těchto situacích, kdy t v podstatě startuje svým chováním furt dokola to jistou odezvu žádá. Já taky vše vysvětluju, ale někdy jsou okamžiky, kdy říkám hodně jasně ne, nebo plácnu (u nás teda přes ručku konkrétně v situacích, kdy ubližuje nebo vztekle něco ničí). jak píšeš, hranice mít musí, nejen kvůli Tvým nervům, ale i kvůli sám sobě. Pak vyrazí od Tebe do světa a bude se doost divit, že když nerespektuje dohody a pravidla, tak mu nikdo nic trpělivě nevysvětluje, ale rovnou se dostane do průšvihu. Nebuď z toho smutná, takových situací všechny zažijeme víc, hlavěn ať jinak cítí, že je milujeme, podporujeme a chráníme, v tom už se pár vypjatých situací "ztratí". Život není dokonalý (bohužel poslední dny vidím že ani docela málo) a ani my ne ... no a ti čerti malí taky ne. Tak se nestresuj a nech si hezky chutnat. :grinning:
17. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
Hani, máme s jídlem stejný problém. Ovoce sní na tuny, ale obědy hrůza, a todřív fakt jedla všechno. Říká papatpapat i se hrne ke stoličce a jak se vytasým s teplou zeleninou, tak ani neochutná. No nehrotím to. Dík ovoci určtě vitamíny má a proti mně je zlatá. Já nejedla skoro nic, ještě te'd si pamatuju na svou nenávist vůči všemu zdravému, spoustu věcí jsem se naučila jíst až v dospělosti ... tak ji nechci trápit, ať jsou důvody pro odmítání jakékoliv. Já se dožila dospělosti zdravá a v pohodě i bez vzorné stravy, tak snad má geny po mně. Ale když nesní oběd, tak jí řeknu, že bude až svačinka a opravdu nic jiného nedostane ... ale stejně ho druhej den nesní zas. :grinning:
17. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
Míško-tím, že dítko občas plácneš, nebo na něj zakřičíš, tak nic nezkazíš! JE blbý, že Deny spí na madraci, ze ktetré uteče. Co mu dát madraci do ohrádky! Tam si může lozit jak chce v rámci ohrádky...
Já když Tom nechce spát, tak ho vyndám a dám ho tam až dýl. To se mi ale stalo jenom 2x. Většinou hezky usne nebo si tam hraje, dokud neusne (asi 10 minut! :slight_smile:

Hani, fakt jako Jája vydrží bez spaní celý den?? To je mazec!
já teda dodržuju rezim každý den a Tomíno je na něj zvyklý a tak spinká..zaplat pánbůh..
17. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
nočník - pokračování:
5/dítko nechtělo sedět vůbec. Na zahradě dali nočník na židli a dítko tam posadili - ke stolu (neměli jídelní židličku,a na normální židli bylo dítko nízko.). Krásně sedělo, vidělo na všechny kolem a hrálo si u stolu a naučilo se sedět na nočníku..:slight_smile:
17. čer 2009 ve 13:48  • Odpověz
Hani, když nedám Deníska spát, přetáhne se a už ani neusne a je strašně protivnej. Zatím to je tak, že mu musíme vychytat tu správnou chvilku my. Taky potřebuje režim...Druhá věc je to, že když jsem řekla, že se jde spát, tak se jde spát. Snažím se trvat na tom, co řeknu. To musí pochopit a časem se naučit. To bych si z toho pak hodila mašli, kdyby si každé z dětí dělalo co by chtělo. :frowning2:
Romí, nenaučili jsme Deníska, aby usínal sám, postýlku jsme už rozmontovali, protože se u přenášení stejně většinou probral a uspávali jsme nanovo...
Teď zase poplakává Márinka, i když jsem jí zase kojila. Bříško jí nemá z čeho snad bolet, protože jsem od rána snědla jen dva dny starý chleba se šunkou, víc zatím nic.... Musím za ní...
Jste všechny zlatíčka!
17. čer 2009 ve 14:04  • Odpověz
Už jsem tu...
Petrolejko, ty vždycky všechno tak krásně napíšeš :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
Petí : jojo to máme stejné, jakmile dostane do ruky ovoce, pečivo, nebo syrovou zeleninu baští jak zjednaná a ještě chce přidat :slight_smile: ale teplé jídlo moc nemusí. Jedině co sný bez omlouvání je zapečená zelenina, boloňské špagety a květáková polévka ale to nemůže jíst furt. Ale moje mamka je zas nadšená jak papá protže jako ty já nechtěla jíst vůbec

Romí : jojo zní to sice jako blábol ale vydrží celej den, také jsem se divila při její denní aktivitě ale prostě někdy nemá potřebu tolik spát. Také dodržujeme režim, ale pokud se někdy stane že nehce spinkat tak jí fakt nenutím, dřív jsem to dělala a jen se vztekala a byl mezi námi boj, od té doby co spánek nechávám na ní je klid, v pohodě krásně usíná jak přes den tak i večer, Dřív když jsem jí nutila spát po obědě my hůře a dýl usínala večer, takže mě se to vyplatilo.

Jinak náš režimek je

8hod vstávačka
8:30 snídaně - většinou namazaný chleba + syrová zelenina ( rajče, okurka ) a džus
dopoledne si hraje, já si dělám doma věci
11hod sváča - ovoce ( jablko, banán, meruňky, jahody atd.. )
13hod oběd
od 14hod do 15:30hod jsme venku - když jdeme ven s kočíkem jsme tam déle a Jája papá venku a spinká v kočíku
kolem 16hod sváča - teď si oblíbila Activia nápoj do hrnečku s pítkem, Sunar mi už přes den odmítá
kolem 18hod večeře - buď obložená mísa nebo teplé jídlo
19:30hod chodíme koupat - koupeme ob den
a před spinkáním si dá trochu Sunaru nebo někdy chce jen teplej čas
usíná kolem 21hod
17. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Hani, kdybych ho nechala, usne třeba večer v kočáře (včera tam chrupal do půl sedmé! A pak není do desíti ke spaní....) Tak já nevim, prostě ho po obědě musím dávát, celý den nevydrží :frowning2: To je jedno. On usíná normálně dobře, jen dnes se mi pomstil - zrovna, když jsem tu sama :wink: A o to taky nešlo, šlo spíš o to, že jsem se nechala rozhodit a že mne to mrzelo...
17. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.