• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Jani Jiří je na lyžích božííí :slight_smile: :slight_smile: týý jo to je hrozný chudák malinkej plombovat zoubky,no hrůza :frowning2: tak držím palečky at to dobře dopadne a moc nepláče :frowning2:
22. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
Teda Luci, tys mne totálně odrovnala. Málem jsem si tu krůpla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 v 16:36  • Odpověz
Ad stavebnice... Taky máme Duplo a pak ještě nějaké jiné neznačkové kostky.... Ty zatím Denyho moc nevzaly, s Duplem si hraje hlavně s těma zvířátkama :wink:
Miluje dřevěné kostky, ale to je tak nějak mimo téma :sweat_smile:
Jo, a Lego je v akci v Bille - pokud máte Billa kartu, dá se pořídit s obr slevou. My jsme tam koupili dvě krabice se Zoo - větší a menší sadu. A myslím, že tam mají i to, jak dávala odkaz Labellka...
22. říj 2009 v 16:38  • Odpověz
labellko:ted jsem dočetla :grinning: :grinning: ty jsi dobrej kousek :grinning: :grinning: :grinning: Miší:dík za tip na stavebku v Bille,kouknu když už tu kartu mám :slight_smile:
22. říj 2009 v 17:05  • Odpověz
Jani k těm zoubkům: necucal malej delší chvíli sladký pití ve flašce s dudlíkem, nedržel to třeba mezi zuby, nebo neusíná s lahvičkou? ségry kluk to takhle měl a celé horní zoubky mu zčernaly už jako batoleti a uhnily,po částech mu pak postupně upadávaly,v dásničkách mu zbyly kusy.Jeden zubař jim říkal,že by to vytrhal celé ven,druhý ať s tím rozhodně nikdo nic nedělá,že to vypadne samo.Jenže já si myslím,že pokud má chycené už ty první zoubky,tak může být zánět i v té kosti a mohou být ohrožené zuby stálé.Radila jsem se i s kamarádkou,dělá zubní laborantku u zubní lékařky a má na to stejný názor.takže si myslím,že je lepší,že je budou malému plombovat,než s tím nedělat nic :confounded: .Nechápu,jak mu to chtějí ale provést,tak malé dítě přece neudržíš v klidu????? držím palce!!!!!!

já jsem teď dogruntovala byt a čekám na RK.Uvažuju, jestli se hned nezmíním o případné možné slevě, nějak se to nechce prodat
22. říj 2009 v 17:06  • Odpověz
Jani:od sousedky klu měl taky celý horní zoubky úplně černý,říkala že to nechala normálně vypadat tak nevím,ale když to říkala agátky kámoška která tom zjevně rozumí tak to bude asi lepší,já osobně si teda neumím představit že tam Pát'a sedí a má otevřenou pusinku :unamused: agátko:držím palečky at' se konečně podaří prodej :wink: a zase řádí prasečí chřipka :confused: :confused:
22. říj 2009 v 17:10  • Odpověz
Já sem tu o té prasečí chřipce psala...na hygieně se jí bojí..
22. říj 2009 v 17:21  •  2 děti  • Odpověz
haniíííí já tomu vůbec nerozumím, ale proč si mají už miminka čistit zuby? kdyby se těm miminčím zoubkům nemělo co stát,tak je nečistíme přece vůbec...chudák malej :frowning2:

ta paní co zemřela na prasečí chřipku byla ale hodně chronicky nemocná, pravděpodobně by zemřela i na klasickou chřipku (měla srdeční problémy)
22. říj 2009 v 17:24  • Odpověz
jůůů v neděli dávaj Želary :slight_smile:
22. říj 2009 v 17:29  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem dnes celý den pro.rala a prozvracela, bezva. Teď jsem zkusila trochu koly a rohlík, uvidím, jak dlouho to udržím

Luci, aspoň jsi mě rozesmála, telefonování nemá chybu
22. říj 2009 v 17:51  • Odpověz
labellká: voéé ,vy jste s manžou ,ale páreček!!! Manža je havarijní tip a ty jsi zase telefonní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: že jste se hledali ,až jste se našli ,děckáááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
teru: copák??, snad né prasečák chřipajzná??? :frowning2: :wink:

agi:pupendos ,grandos!!!!!!fakt pěknýýýýýý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ad Želary: já téééž milujůůůůůůůůůůůůůůů
22. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
Želary jsem prořvala a děsně se mi tam líbil ten maďar.
Moci, asi si nějaký prasečák myslí, že nejsem dost hubená :zipper_mouth: :sweat_smile: možná si dám ještě jeden rohlík
22. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
terez to víš že jo, dej si nášup! zmumprdlikuj se rohlíkama !!! :grinning:
22. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz
dočítám: týjo, Jani, malej musí na plomby?? :fearful: :fearful: tak to je teda síla... držím moc palce, ať to zvládnete aspoň relativně v klidu...
vidíš a já si denně říkám, že to s nedáváním cukru asi přeháním, občas na mě někdo kouká jak na exota :confused: :sweat_smile:

s tím čištěním jsi mě teda dostala, malej si to šudlá sám, pak to čistím já ale to je tak na minutu dvě než se začne vztekat, nic s tím nenadělám.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad to má aspoň napůl vyčištěný :fearful:

jo holky díky za info o Lego Duplo, já na to furt koukám a asi do toho půjdu...
takže to jsou takový sadičky a pak se musí koupit nějaká podložka?? a na tý se to jako staví? :confused:
to mě nenapadlo, že k tomu musí bejt taky, já myslela, že to je jen když někdo chce...

a takže je nějaká základní sada?? kolik v ní je kostek? máte ji někdo doma?
22. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
lu: v tom odkazu co sem dávala je to napsané kolik je tam kostek :wink:

Amelka dost často čorne něco sladkýho a pije z dudlu sladké pití...je to asi hodně individuální..
22. říj 2009 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz
lu: ty čistíš Matýskovi zuby až dvě minuty :confused: to Elí si tam nechá šudlat tak 6 sekund, jinak to mastí sama
22. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
Teru: jemine já nevím, já to odhaduju... :fearful: on si šudlá sám, ale spíš žvejká kartáček a dělá prasečinu se slinama a pastou.. takže v určitým momentě řeknu "čistí máma" a on se vzteká a já čistím, někdy i trochu násilím, protože on prostě poslední dobou u toho moc nespolupracuje a neplatí na něj nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sladký nedávám vůbec... ale teda když třeba ráno zapomenu vyčistit zuby, tak mu teda táhne z pusiny pěkně :confused: :sweat_smile:

Labell: už to vidím, 71 kostek... tož to jde za tu cenu... tu Billa kartu máme taky, tak bych mohla zkusit se po něčem podívat
22. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
jinak mně osobně se líbí moc Merkur... to je ta kovová co se šroubuje... ale to tak za 3 roky :grinning:
22. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz
a pak jsou super ty elektronický stavebnice jak se tam pak rozsvítí žárovka při sepětí obvodu a tak
22. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz
Jani, to mě mrzí s těmi zoubky :pensive: Moc držím pěsti, ať to zvládne!

Taky si myslím, že je to individuální - hlídala jsem kdysi dva kluky kamarádce a povídala, že mají stejný přísun sladkého, stejné pití a tak. Ten jeden v šesti letech měl jeden mini kaz, druhému se kazili strašně, že ho v noci bolely a plakal - ten měl roky tři.

A Matýsek zas nechce pastu, pak dva dny odmítá otevřít pusu :rolling_eyes:

Jo, a zubařka mi říkala, že ty preventivní prohlídky jsou moc důležité, že počáteční kaz je třeba jen vyškrábnout a nemusí se vrtat.

želary jsem četla a film už mě tak moc nenadchnul, hlavně závěr mi tam děsně vadí :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz
a jak často se má chodit na ty preventivní prohlídky? my tam byli na jaře kvůli řezání dásně, ale vůbec si nepamatuju kdy máme přijít příště :confused: je to 2x ročně? nebo jak? no asi se zeptám až tam budu volat kvůli prohlídce v těhu..

jinak když si nechce čistit zuby, tak mu říkám, že půjdeme na kontrolu k paní zubařce.. ale on si to plete s paní doktorkou a říká "doktolka, poslouchá sldíčko, buch buch buch" :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz
kdybyste chtěli, byli jsme na oslavě druhých narozenin Matýskovy kamarádky :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3436654&vReferer=%2Fphotos%2Fmarinka

(fotky jsou půjčené, snad se Mari nezlobí :wink: )
22. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz
jé Sylvi Ty se znáš s Marinkou? my si občas píšeme, protože jsme měly podobný trable s otěhotněním a teď zas stejný překvapení z neplánovanýho miminka :grinning: a do toho oba naši muži hledaj už delší dobu práci...
škoda že je tak daleko, zdá se moc příjemná :slight_smile:
22. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Sylvi, teď jsem si vzpoměla na tvůj příspěvek, dnes Martin Elišce nedovolil aby telefonovala s mým mobilem a to, že něco zakázal tatínek, to byl řev, úplně jakoby vztekle mrčela, no nakonec se zakousla do stolu :zipper_mouth: myslím, že jestli sebou začne mlátit o zem(to teda ještě nedělá), tak jí asi sprcha nemine. To jsou radosti s dětičkama

moje zubařka říká, že kazivost zoubků je prostě daná, já čistím zuby fakt pečlivě, až 3 minuty, opravdu se snažím a jednou za rok mi prostě něco najde...Martin to ošudlí a nemá nic...takže Janče držím palečky ať to zvládnou
22. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz
lu: každý půlrok
sylvi: to je pěkný :slight_smile:
22. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
no to je fakt, můj děda s babičkou si nikdy nečistili zuby.. prostě to neznali, na nás vždycky koukali jak na exoty proč to děláme :sweat_smile: a děda měl 2 zuby ještě v 92 letech... je fakt, že tehdy se moc cukru nejedlo, spíš zelenina nebo chleba a tak
22. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz
jj, přes naše muže - seděli spolu v lavici :wink:
S těma zubama je to pravda, někdo má dispozičně dobrý zuby a může jíst skoro všechno a sotva si je večer ošmrdlat ... no a jiný reaguje blbě i na ovocný kyseliny a kazy jsou hned. je to prostě jako s jinými zdravotními věcmi, stejný přístup u dětí neznamená stejné zdraví, nemoci atd.
Teru, ono mi přijde, že venku si dovolí ještě víc než doma - prostě to ví, že tam jsem na něj krátká. Já už jsem cedila slova přes zuby, ale měla jsem strašnou chuť chytnout ho za ruku a odvléct ho.
Dnes obdobná scéna na chodbě domu, odmítal se pustit zábradlí .... my prostě nemůže odejít nebo přijít tak, aby o to nevěděli všichni :unamused:
22. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.