• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
To nářadíčko máme v herničce...nikdo tam teda u toho nestojí...možná pár vteřin...jen si to děti vytahají ven...vrtačku tam objevila Anička minule...vrtala s tím do každého dítěte...do všech pitíček a mističek...do stolu...do maminek...ta se jí teda opravdu líbila :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
Veru, nám by asi stačila jen ta vrtačka a šroubovák. Ale vrtačka zvuková. A možná i jen ten šroubovák - Jindra polovinu času co je doma nedělá nic jiného než, že opravuje auta - Matýsek mu strčí do ruky šroubovák a otočí odrážedlo koly vzhůru a už musí utahovat a tak. :grinning:

A celkově mi přijde, že těčh trvalejších hraček až tak moc není - napadá mě jen to lego.....
27. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
Lu: jí by určitě bavily ty vykrajovací a vymačkávací sety, protože jsem koupila jen malinkou modelínu a tam byly 2 vykrajovátka...a z těch byla nadšená...
Martan...to mi nic neříká :astonished:

Sylvi: jojo, právě ta zvuková je super-proto jí to bavilo.

Malá si hrozně vyhraje s normálním šroubovákem, kladívkem, šroubkama, hřebíkama, matičkama....a pak jí ty dětské napodobeniny málokdy chytnou :unamused:
27. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
Lu, my máme modelínu, která se nemusí zahřívat. Hned se s ní dobře dělá, netrhá se, dobře jí dostanu z podlahy i z oblečení a dokonce i Štěpána baví z ní tvořit. Je pravda, že je dražší než klasika, ale řekla bych, že to stojí za to :wink: Vojta má všelijaké sady s vykrajovátkama, válečkem a já nevím s čím vším. Pro začátek je ale dostačující toto:
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/vytvarne-a-naucne/modelina-4barvy
27. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz
Aha, jsem to nejdřív nepochopila - že je nebaví ten ponk. No tohle je jakoby skládací do kufříku, což se mi líbí. My na nějaký stojací ponk ani nemáme místo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pro ilustraci je to tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26730396&tab=9

No, ale nahlodaly jste mě :sweat_smile:

A ta plastelína je opravdu super - my máme i nějakou levnější "neznačkovou verzi" a taky je super. A obr výhoda je, že co by spadlo na zem, tak ztvrdne a vysaje se. Ale Matýska to až zas extra nebaví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
Ejana: díky za odkaz... a tu větší sadu máte jakou?
já viděla i dražší sady, ale dokud jsem si nebyla jistá, že ho to bude bavit, tak jsem nechtěla nic kupovat..
27. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
Ach jo! Když si to po sobě přečtu, tak to vůbec nedává ten smysl, který jsem chtěla :rolling_eyes: Prostě - jde mi o nářadí, ne o ponk a tohle mi přišlo jako dobrý mezibod.

Matýsek je vzhůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..... ten ty mé narozeniny teda nectí .... a nebo naopak jo :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
Sylvi, tak to vypada fakt dobře. A zdá se, že to není nějaký chabrus, že by to mělo vydržet. Hmmm, že bych to nadhodila před Honzou. Zas bude říkat, že se budou všude válet šroubováky, ale co, stejně je uklízím já :wink:
27. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
LU, já na to nikde nemůžu najít odkaz. Prostě je to v kýblíčku a jsou tam různé formičky, vykrajovátka, váleček a jakoby stroječek na vymačkávání různých tvarů. Snad jsme to původně kupovali v tescu, ale jistá si nejsem.
27. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
Lu, mrkni na vánoční katalog tesca, tam ta plastelína je v různých baleních
http://www.akcniceny.cz/letak/tesco-5867/p/1/ (snad se to zobrazí)
27. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
holky díky, tak já mrknu v Tescu..oni to tu mají i v hračkárně, ale je to teda taková holčičí sada s růžovou a zářivě fialovou... no ale ono je to vlastně jedno.. jen kdyby ty vykrajovátka byly víc klučičí :grinning:
27. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
já objednala toto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26565187&tab=1

lego toto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27742820&tab=4

pak mám ještě dvd Mašinka Tomáš a ty dřěvené vláčky z Ikea

napadlo mě,že bychom začali dávat dárky 24.ráno-stromek nachystáme 23.večer,další 24.večer třeba 2 a pak poslední něco 25.ráno aby toho 24.nebyl zavalenej hračkama a nevěděl co dřív - co vy na to???
27. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
ahojky, zdravíme všechny,akorát jsme se vrátili z Aquaparku v Čestlicích, je to tam pro děti fakt super, Tomík by tam řádil celej den :grinning: ale viděla jsem že už oči sotva drží otevřený, přece jen se v posteli líp vyspí a já si můžu dělat věci kolem :slight_smile: :wink:

Petro, co bys pro Míru neudělala, měsíc sem, měsíc tam :grinning: :wink:

Motýlek, držíme palce aby se vás ta hnusná nemoc brzy pustila a meli jste zase klidné a radostné období :dizzy_face: pevně věřím že se to nebude už dál šířit, ikdyž jsem někde četla že onemocnělo dost lidí v Českých Budějovicích a to už je nedaleko :confused:
27. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
27. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
evísku:užijte si na chatičce :wink: maxi:o aquaparku jsem slyšela samou chválu takže potvrzené :slight_smile: a jak to tam maj cenově? :wink: koukám tu řádíte s hračkama na vánoce :sweat_smile:
27. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
ahoooj, tak co, koukám že Petí berunku ještě nevypudila :wink:

Tak Jájinka mi po procházce venku usnula a já čekám až mi trochu odpočine těsto na linecké curoví. Vím jsem magor že peču už teď. Perníčky už mám hotové jen je nazdobit. Ale já bych tento rok chtěla mít fakt pořádně napečíno, navaříno atd... :wink: :sweat_smile: :grinning: Chci udělat několik druhů - linecký, rohlíčky, ořechová srdíčka, išelské dortíčky, marokánky, vosí hnízda, čokoládové hrudky, rafaelo a pusinky a tak mám co dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ono s tím dítkem to tak rychle nejde :wink:

Moooooc gratulujeme dalším odmlžením mlžům :grinning: a přejeme ať je vše tak já být a nakonci těhulkování se narodí krásný, malý, zdravý uzlíček

Holky asi jste nad tím ještě nepřemýšlely, ale budete třeba dělat dětem na Vánoce rybí polévku? My teda mít kapra nebudeme, já ho nepapám. Loni jsme měli krůtu a salátek a bez polévky. Tento rok jsme se domluvili s manžou že uděláme nám řízky pangase a Jájince ho uděláme na přírodno a k tomu salát, Jája jen s jogurtem jako loni. Ale docela bych udělala nějakou polévku, knedlíčkovou moc nechci a tak mě napadla ta rybí. Nemáte nějaký receptík na dobrou rybí polévku pro dětičky třeba z toho pangase, hlavně ne z kapra :stuck_out_tongue_closed_eyes:

verunka : já myslím že jak Vám to bude vyhovovat tak to udělejte. Ono je to celkem jedno hlavně aby byla ta atmosféra a rodinná pohoda. My tedy zachováme tradici :slight_smile: Dárečky budeme rozdávat po večeři.

Tentokrát jsem řekla že fakt nakoupíme hračky o kterých víme na 100% že si s nima bude hrát. Aby jsme doma opravdu neměly hračky na které dvakrát koukne a pak tady leží. Dva dárky bude mít od babiček a dědů - ze strany Martínka kočárek a od našich kuchyňku. Takže ještě jednou jsem hodím náš seznam co Jájinka dostane od Ježíška :dizzy_face: Já totiž postupně hračky dávám pryč, protože jí fakt už zajímají jen panenky, vaření, malování, knížky a zvířátka

Kočárek s peřinkama
panenka Baby Annabel + nějakou tu vábavičku na to přebalování a krmení
kuchyňka ve které je sada nádobí a i umělé jídlo
dětský vysavač
knížky
plastelína
barvičky na malování do vany
oblečení

no a k narozkám
zvířátka LPS + domeček
plyšáka LPS
voskovky s omalovánkama
Barbie My Scence
kabelku s věcma na parádění ( korálky, sponky, dětskou pomádu a voňavku )
27. říj 2009 v 15:47  • Odpověz
Diky za prani, me to dnes postihlo taky, ale vcera mi doktor nastesti predepsal Tamiflu - to nejak zabrani mnozeni tech viru(?), takze podle toho, kdy si to clovek vezme, to bud vubec nedostane a nebo v omezene mire. Je tam limit 48 hodin, kdyz clovek jde k doktorovi uz s priznaky, byva na to pozde. Stihla jsem to tak tak. Sice me dnes trochu boli v krku, kasel a ryma... ale teplotu nemam vubec, tak snad bude vsechno OK. A mym 3 marodum je dnes rano o hodne lip! :slight_smile:

Lu - ta ejanina modelina Play-Doh - tady toho jsou neskutecny haldy v obchodech, rekni tchyni, at Vam neco koupi k Vanocum kluciciho. Dej ji instrukce, ze chces treba hlavne ta vykrajovatka. Od nasich pribuznych je to takovy nejcastejsi darek k Vanocum. I kdyz uz protestuju - mame toho hrozne moc.
http://www.hasbro.com/playdoh/en_US/shop/details.cfm?guid=8EF9ED5A-6D40-1014-8BF0-9EFBF894F9D4&product_id=9377&src=endeca

Ale cesky obchody jsou uz toho taky plny - treba tady maji zviratka v kybliku - asi pate dolu:
http://zbozi.cz/items?q=doh%20formicky%20play&order=relevance&minPrice=&maxPrice=&sId=&r=web&redir=1
Jinak poradne zkoumat obrazky, casto to clovek rozbali a je to nic moc nebo toho tam moc neni - takovy ty slozitejsi sady - treba ta chobotnice se jim moc nepovedla.

Tady jsou nejaka tvoritka v ceskych obchodech, nektery by byly k modeline perfektni:
http://zbozi.cz/items?q=tvoritka&order=relevance&minPrice=&maxPrice=&sId=ZxvFFY8CwRQ272-V1d8U&r=zbozi1&redir=1

Vykrajovatka - tam se musi vic probrat, je tam hodne veci na cukrovi a tak:
http://zbozi.cz/items?q=vykrajovatka&order=relevance&minPrice=&maxPrice=&sId=ZxvFFY8CwrtU72eymInI&r=zbozi1&redir=1

Duplo u nas porad vede, s vetsim letem pockam na breznove 4. narozeniny.

A 13. listopadu je krasny datum! My jsme meli svatbu trinacteho - sice v sobotu, ale 13 mi nevadi. :wink: Zadne unorcatko se 13. 2. nenarodilo? :wink:
27. říj 2009 v 16:02  • Odpověz
Jojo narodilo Amelka a Anička :wink:
27. říj 2009 v 16:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj,

jdu pogratulovat novým těhulkám Petisce a Kreksi :dizzy_face: :dizzy_face:

a taky popřát k narozeninám Sylvince :dizzy_face:

Na mě a na Lukáše od včerejška něco leze, máme rýmu a tak celkově jsme unavený. Dneska ta jeho dnešní nálada, to je hrůza, celý den se hrozně vzteká u ničeho nevydrží :unamused: :confounded: A mě ještě včera rozbolelo večer břicho tak, že to vypadalo, že si porodní bolesti odskočili k nám, když u Petrolejky je zatím klid :grinning:

ad Vánoce: tak mě letos zatím napadá jenom to Lego duplo, něco málo jsme měli doma a teď k svátku dostal krabici s 50 kostkama a u toho vydrží docela dlouho, hlavně je to hračka na dlouho. Dneska jsem byla v Pompu a když vidím ty autíčka (v reklamě jsem viděla ten kecací bagr, ale on stojí 2500,- :astonished: - to je prda a stejně by ho to podle mě bavilo jenom chvilku).
Docela se mi v tom Pompu ale líbí tenhle box Duplo - je to 102 dílků http://www.pompo.cz/lego-lego-duplo/lego-duplo-farmarsky-box.htm

Lucko: když byla Terka malá, tak jsme to dělali jak píšeš. Stromek jsme nazdobili večer a ona ho ráno našla jako 1. překvápko. Není to vůbec špatný nápad to co píšeš, protože nás je tady vždycky hodně a zatím mám v rodině děti jenom já, takže veškerá pozornost se soustředí na ně - bohužel je kolikrát příbuzenstvo tlačí ať si rozbalujou zrovna ty konkrétní krabice a já u toho trpím. Myslím, že by si to děti měly užít svým tempem a né podle dospěláků. Já jsem se tady u holek třeba inspirovala s oslavou narozenin - jako rodina (myslím nás 4) jsme si to oslavili hned ráno po probuzení Lukáše a odpoledne dorazilo příbuzenstvo. Takhle jsme si to mohli v klidu užít, protože co si budem vyprávět ten čas hrozně letí a ty rozzáření dětský očička jsou k nezaplacení. Terku už spíš třeba bere jako dárek obálková metoda :grinning: a tam nás ty rozzářený očička vyjdou už pěkně draho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 16:33  • Odpověz
Ahoj. Takže u nás nic. Monitor OK, malé se daří, čípek se ani nehnul. prostě to na porod to nevypadá, takže za týden KO. No jsem hotová, Mírovi se krátí volné dny, pak tu nebude, malá roste, tak se bojím, že to skončí císařem. Po pravdě mám dnes totál mizernou náladu, na různých vyšetřeních jsem strávila v porodce přes půl dne, jsem totál unavená fyzicky i psychicky a vyhlídky nulové. :rolling_eyes:
27. říj 2009 v 16:33  • Odpověz
Peti to mě mrzí...třeba se to ale semele mnohem dřív. Kamošce řekli to stejné a druhej den večer už měla malého u sebe! Drž se..to čekání je dlouhé... :pensive:
27. říj 2009 v 16:41  •  2 děti  • Odpověz
Já vím. Já se ale bojím, nejde jen o čekání, jsem vlastně furt před termínem. hrozně mě mrzí, že by u toho Míra třeba nebyl a představa, že to skončí císařem, když malá hezky roste ... to tady bude Týnka týden s babi a já v porodnici a pak se vrátím, sotva polezu a to naše torpédo do toho, ještě hysterický z miminka. hrozně blbě se to sešlo dohromady. Furt jsem doufala, že vzhledem k minulému dřívějšímu porodu a k doktorčiným prognozám od půlky těhi, že to bude tak 10 dní dřív. proti těmhle odhadům v podstatě už začínám přenášet. Ach jo ... dnes to bylo náročný a na mě je nehekej pohled, břicho mám úplně napnutý, po nohách jakýsi fleky a křečáky. Nic povzbudivýho.
27. říj 2009 v 16:48  • Odpověz
petulíí - no snad bys neverila par dnu pred porodem doktorum..tak velka holka :wink: :slight_smile: porod bude stejny jako zplozeni - jeste den pred tim jsi nevedela, za bude zaseto..a pak to slo hrc prc rychle :wink: :grinning:

aco me teda odrovnala..linecké..v říjnu :grinning: ...ty už jsi hani s vánoční přípravoou rychlejší než tesco :grinning: no klobouk dolů.. :slight_smile:

a dárky...no...v sobotu na návštěvě u příbuzných vytáhli kvůli kubovi z půdy Duplo železnici...tatínek má v dárku jasno :grinning: :grinning: (jinak u nás jedeme kromě Dupla v intelektuálních dárcích - CD, knížky, omalovánky...hračky kudrnáč nějako ignoruje...stačí mu, když mu nějakou hodím v tescu na hraní do košíku, já v klidu na koupím a on jí u pokladny odhodí, že stačilo a dál jí už nechce :grinning: )
27. říj 2009 v 16:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Petrolejko: a oni ti hlídaj nějak váhu Berunky a podle velilkosti by to mohlo skončit císařem? Jinak jak píše Labell ono může být ještě dnes večer všechno jinak. Myslím na tebe, dobře si vzpomínám jak takhle ke konci už nervy pracujou. Stejně si myslím, že ty už máš vybráno z prvního porodu a teď to bude snažší a rychlejší :dizzy_face:
27. říj 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahoj holky, potřebovala bych radu.
Rozbilo se nam Janéčko -Márinky hluboký kočár. Už už jsem ho chtěla přestavět na sporťák, ale rozpadl se nám podvozek. Celkově to bylo už v hrozném stavu :frowning2: Nemáte tip na cenově přijatelný sporťák? Aby měl polohovatelnou opěrku zad.
27. říj 2009 v 17:06  • Odpověz
Gmol, váhu nijak nehlídají, ale podle UTZ během celého těhu byla váhově furt tak 2 týdny v předstihu a hlavně má velkou hlavičku (po Mírovi), to byl problém i u Týnky, byla jsem uvnitř hodně potrhaná kvůli té velikosti hlavičky (navíc ji vůbec neměla zploštělou, jak nechtěla sestupovat, Berunka taky nesestupuje) a bojím se, že už vzhledem k tomu prvnímu šití větší mimi prostě neprojde. Minule to bylo dost na hraně ...
27. říj 2009 v 17:07  • Odpověz
Docela se mi líbí Chicco multiway - máte někdo?... Sakra, musíme to vyřešit co nejdřív, jinak se nemá Mája v čem vozit :frowning2:
27. říj 2009 v 17:21  • Odpověz
Petí to mě moc mrzí a co se domluvit se lékaři aby třeba porod vyvolali, vím že to není spontánní ale zas lepší než císař. Popravdě Tě chápu a zcela stebou soucítím. Přeci jenom po být po císaři a k tomu dvě děti. Já osobně bych císař ( pokud by to nebylo zas nevyhnutelné ) nechtěla ani za nic. Jizva, problémy s kojením, nejsi hned s dítětem atd...Zkus se zeptat, lékaři by na to mohli přistoupit vzhledem k tomu že jsi drobná, malá už je docela na tebe velká a z minulého porodu jsi hodně šitá.
27. říj 2009 v 17:23  • Odpověz
Petí : jo a ještě vím že si některé maminky vydupali vyvolání porodu na určitý termín třeba jen zdůvodu že manžel jim odjížděl na služební cestu aby u toho porodu byl takže i z toho důvodu by to mělo jít
27. říj 2009 v 17:25  • Odpověz
Peti, tak trochu asi vím, jak se cítíš. Já jsem chtěla malou ven, protože se jí nedařilo dobře a měla jsem o ní děsnej strach - nejdřív my řekli, že vyvolat a pak zase že ne - hrozný pocit to čekání (ať už proto, že mimísek roste jak z vody nebo že naopak neroste).
Já si myslím, že pokud povíš, že už to těhu nezvládáš, pomohou ti.... Ale samo záleží na lékaři. Ach jo :frowning2:
27. říj 2009 v 17:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.