• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahojda,

Petisko, neplaš...:slight_smile: uvidíš , že je vše oki., bud ráda, že ti je dobře, co já bych za to dala... !!! Mě je od rána do večera zle.....což jsem u EMmi neměla, tak mě to dosti prudííí...:frowning2:

3.11. je pro berunku pekné datum !! :wink: :wink:

Ad med: taky obcas dávám na chlebík, EMmi ho má ráda...kakao ještě neměla, ani samotné kravské mlíko...

Tak pěknou neděli, já teprve dovářím obídek, nějako mi nic dneska nejde od ruky...:frowning2:
1. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj!
Ingrid, a z hrnečku s nějakým pítkem nebo klasika hrnek? Já jsem teď viděla s Frantoškem, tak jsem nad ním zauvažovala. Ale měl jen jedno ouško a to nevím teda.
A mlíko pije ráno s flašky u televize, m á to takový rituál, takže to zas bude ... :rolling_eyes:

A kakao jsem nedávala, mlíko je jediné co konzumuje bez protestů a s velkou chutí, takže nebyl důvod. Ale za sebe v tom problém nevidím.

P.S. Dnes má Matýsek papavou, zatím snědl vše co mu bylo naservírováno :grinning:
1. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
a doma pije často ze skleničky nebo hrnku, opičí se po nás...:slight_smile:
1. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
týjo Agi tak já mám teda jinou Ovolmaltinu, tady zírám co tam všecko je! :sweat_smile:

jinak Agi jestli chceš dát kakao tak můžeš koupit to bez cukru, ne Granko nebo Cola Cao... prostě obyč kakao a osladit to i třeba něčím jiným? zdravějším než bílej cukr, ve zdravý výživě prodávaj různý alternativy...

každopádně moje mamka mi říct co malýmu dávat k jídlu, tak tasím zuby :grinning: ale ona to fakt nedělá, protože ví, že teď jsou jiný trendy a sama jí dost zdravě teď už...
ale s tátou bych ho asi samotnýho nenechala, ten by mu taky asi dal leccos...
ale jedeme tam jednou za pár měsíců a všichni vědí, že se mu nesmí dát nic k jídlu ani pití pokud se mě nezeptaj :sweat_smile:
docela pomohlo to že míval hrozný koliky do roka a teď zas měsíc průjem, nikdo si to nelajzne
1. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
Gabcos:u nás se taky teprv vaří :grinning: :sunglasses:
Sylvi: pije ze svých hrníčků bez pítka, jeden je s dvouma ušima, druhý má jen jedno.Ale když jsou v myčce, tak jí to mlíko dám do normálního čajovýho hrnku. Si připadá strašně dospělácká :dizzy_face:
1. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
Čus, tady nerozpojitelná jednotka. Už ani nejsem v depresi, už je mi všechno jedno. Břicho mám tak velký a nohy tak zničený, že vím, že už budu nadosmrti hnusná. Jestli mě Míra zabije a zakope za domem, tak bych se mu nedivila.
vypila jsem ten babskej dryják, co je tu na koníkovi recept, teda v dost menší koncentraci, přece jen mám strach, abych mimi neublížila. Prostě bu'd jsem aspoň trošku připravená a věc se popožene nebo nemá cenu to hrotit. Blbý je, že jsem strašně ospalá a Týnka hrozně akční, některý ranní scénky stojí za natočení. kdy omdlím na koberec, přikryju se plyšákama a Týnka po mě skáče a já už ani neprotestuju ... no nic, jdu čekat, kdy se z toho lektvaru vys....u z podoby. :grinning:
1. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
lu:existuje stévie sladká, je to rostlina a dělá se z ní extrakt, kterým můžeš osladit jídlo a pití např.pro děti.výhodou je, že je to čistě přírodní náhradní sladidlo, nejsou v tom žádná éčka a jiný svinstva.Nebo pak med, nebo glukopur

naši se mi do jídla u malýho montujou furt,ale nejhorší je, že mě prostě vůbec neposlouchaj :angry: :angry: .Už jsem to tu psala několikrát, to už je na hádku prostě
1. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
peťo: :grinning: :grinning: :grinning: .V kterým filmu to bylo, že ta ženská říkala, že umře ohlodaná od vlčkáka? :grinning: V Bridget Jones? :grinning: :grinning: Piješ ricinový olej? a neposrala jsi se po něm?
1. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
vlčkáka!!! panebože jsem tatar !!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Peťo, tak to jsem strašně zvědavá, jak Ti to zabere? A jak jsi sehnala ten olej? V lékárně?
1. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
Je to meruňkovej džus a dala jsem malou lžičku slivky a třičtrvtě lžíce ricíňáku (tady se píše 2-4, no to fakt nemám odvahu). Zatím nic, vypito před dvěma hodinama.
Mně by se i vlčák lekl.
1. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
olej v lékárně, prodává se volně, ale je na něm napsáno, že se nmá užívat vnitřně. tak jsem ro zkoumala a oni to píšou prakticky na všechny, pro jistotu. No uvidíme. Loučit se s váma nebudu, snad se ještě někdy shledáme
1. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Agi: jj, existuje taky několik sirupů, který chutnaj sladce ale v organismu se vůbec nevstřebávaj.... já to používala okolo roku když mu rostly zuby a nechtěl jíst asi dva týdny tak jsem občas něco trošku přisladila...
dokonce jsou i sladidla, po kterých se nevytváří zubní kaz

každopádně i takovej agávovej sirup je rozhodně zdravější než cukr... já když mu třeba dělám pohankovou kaši, tak ta se musí přichutit, jinak by to nejedl :sweat_smile: takže buď rozmixuju datle nebo rozinky nebo tam dám trochu nějakýho zdravýho sladidla...
ono to i snižuje imunitu, takže v době chro chro chřipky to nechci zavádět, možná trošku v létě, to už bude dost velkej...u mě je taky podmínka aby si líp čistil zuby, to jeho žvejkání kartáčku a pak moje zoufalý dočišťování chvíli, to si myslím, že není nejlepší
1. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
Peťo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak to jsem zvědavá, já o tom taky minule uvažovala, ale pak to už nebylo potřeba....
držím pěsti ať je aspoň Týnka milosrdná

jinak s tím vlčákem to myslím bylo v B. Jones :grinning:
1. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz
hmm ondra taky žvejká kartáček,nebo ho cucá a to mu tam dávám pasty zanedbatelné množství :confounded: .O nějaký zubní hygieně nemůže být řeč.Když mu to chci dočistit, tak mě tam nepustí. Zbývá jen doufat, že se mu tam nějaký kaz neudělá.

peťo: když už nic, tak se aspoň pěkně vyprázdníš :grinning:
1. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz
ahoj holky,
tak net trošku fachá, tak jsem letem světem dočetla. Omlouvám se, že nebudu reagovat na všechno, paměť nějako stárně..:slight_smile:

hlavně, obrovská gratulace Ivče! Přeji krásné a bezproblémové těhu..:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: (byli jste také můj tip na další těhulku..:slight_smile:))
a gratuluji Barče (Fru) k holčičce! Škoda, už jsem se těšila na Břeťku! :grinning: :grinning: :grinning:
a super zprávy Zuzky z kontroly! Mám z vás holky radost! :slight_smile:

kakao-já bych taky dávala jenom mlíko, pokud ho pije, není nutné ničím vylepšovat. Můj názor. Tom tedy ted pije Sunar kakaový, páč jsem ho dostala a končí mu životnost..ALe počítám s návratem k obyč sunaru..

jídlo, med. - já už dávám tak z 95% všechno, co jíme my.Nejí uzeniny, houby a ostré. Dávám i smažené - třeba řízek má první smažený, aby tuk nebyl tolik přepálený. Už to jídlo tolik neřeším, přecejenom mu budou 2 roky.
I když, jak píše Lu, když dobře jí, tak není důvod mu "přilepšovat". takže jedeme bílé jogurty, na pití jenom vodu,...
1. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
Peto, tak já su teda zvědavá, co to s tebou udělá! A jak máš domluvené hlídání? Babi? A kdyby nemohl Míra k porodu, což bych ti nepřála, tak půjde švagrová? uvažovala jsi o tom, žejo?
1. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
Romčo, variant je víc polde času, kdy se to stane. babi je v pohotovosti. Do porodnice mě když tak odveze soused vedle nás (maj taky mimi, tak jsou solidární). K porodu švagrová nebo Lucijana, podle okolností. Možná i sama. Nějak je těch věcí a kombinací tolik, že už mě unavuje vymýšlet, co kdy a jak. :grinning: Prostě uvidíme.
1. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky.
Petii, tak jak? :sweat_smile:
1. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz
Jo, a ještě..Lucijana má sourozenecký kočárek? :wink: ..???

Peti-nejlepší by bylo, kdyby byl Míra doma a mohl k porodu! Týnka u babi taky v pohodě..Týjo, kdyby to tak vyšlo, jak potřebuješ! :slight_smile:
1. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
tak koukám, že Berunka stále čeká....co na KO poprosit Mudra aby to trošku popostrčil, hodně ženským to pomohlo, mě vlastně asi taky
1. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
Hmmmm, tak nic se neděje. KO mám bohužel v úterý a ve středu Míra odjíždí na několik dní pryč. takže pokud bych mudru ukecala na popostrčení, tak by se jak na potvoru mohlo stát, že bych porodila jen co by odjel. Jsem z toho smutná, začínám v kostech tušit císařák, jakoby nestačilo, že jsem šitá uvnitř i dole, ještě budu mít zaštupovaný břicho :rolling_eyes: No ale císař by se dal aspoň naplánovat na termín, kdy by Míra mohl, že ...
1. lis 2009 v 15:33  • Odpověz
Peti, proč myslíš, že to bude císař, kvůli váze miminka? i když já o něm taky nepochybovala
1. lis 2009 v 15:45  • Odpověz
kvůli váze. Já minule porodila taktak, měla jsem potrhanej vnitřek i čípek, Týnku jsem tlačila i mimo kontrakci a dostala ji ven, myslím, že větší mimi prostě nejsem schopná porodit, u mě byl problém v sestupování a otvírání a te'd se zdá, že to probíhá podobně, malá vůbec nejde dolů a podle UTZ má hodně velkou hlavu. Já nechci zažít, že mi tam uvízne a budou mi dělat akutního císaře a malou páčit s blbejma ozvama. To fakt ne ...
1. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
Peti, neboj, druhý porod bude úplně jiný, může to běžet jak po másle. Není to tak dávno, co jsi rodila, porodní cesty jsou už proluftovaný :wink: Nemysli na toho cisaře, neházej flintu do žita :wink:
1. lis 2009 v 16:58  • Odpověz
Ahoj,
koukám že tady trochu posmutnělá nálada, že se maličké Petrolejce nechce ven. Chápu, ono je to vážně na palici to čekání kdy je celé okolí včetně maminky napnuto, kdy už to propukne. A kór když víš že Míra bude na pár dní mimo domov. Věřím, že tentokrát to nebude trvat tak douho až se to rozjede. Vím že u každého je to jinak, ale u mě byl samotný porod kdy se tlačilo podstatně rychlejší než poprvé. S Vojtou na mě hopsalo půl osazenstva z porodnice a potrhaná jsem byla téměř až k uším a Štěpán pospíchal ven tak, že stačilo málo a porodila jsem ho na záchodě. Ven proletěl jak na skluzavce. Nejspíš je to tím, že už je ta cesta od prvního děťátka prošláplá a je to celé povolenější. Moc na vás myslím a držím palce, aby se malá trefila do termínu kdy by s vámi mohl být i taťka.

Jinak já právě teď nemám chlapi doma. Udělali si společně s pár kamarády pánskou jízdu a vyrazili s dětmi na bazén. Věřím že si to užijou. A já jak jsem sama doma, tak ani nevím co mám dělat :sweat_smile: Jasně, mohla bych uklízet to se vždycky něco na úklid najde, ale využít vzácný volný čas na úklid je trošku škoda, ne :wink:

Jo, a ještě Teru dodatečně vše nej k narozeninám. Doufám, že jste je řádně zapili :wink:
1. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
no, je pravda, že mě dvě sestry hupaly na břiše a já při tlačení měla dojem, že mi vylezou i střeva a o vnitřním šití se snad ani nebudu rozepisovat....držíme oběma palce, ať vše probíhá hladce a už brzy

byli jsme chvilku venku, ale načmárali jsme křídama pár kytiček, ptáčků a už jsme mastili dom, co budeme dělat až bude mrznout, to nevím
1. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
Jéjej Petí, chuděro naše. Já nevím co poradit. Ale jak psala Miška ještě neházej flintu do žita, třeba ještě dneska začneš rodit :wink: Vím jak Ti je, já měla také šílený strach když jsem měla jít na císař, ale zas kvůli Jájince aby byla oki

Jinak medík dávám do čajíku, občas když dělám čaj s citronem a medem. Jájinka už vodu moc nechce jen ťaj a dčus ( čaj a džus ) Džusík ředěný čajíky normální ovocné. Jinak nesladím ničím ani cukrem ani Glukopurem. A kakao nepije, jendou jsem zkoušela a nechutná jí. Ona pije obyč mlíko, po poradě s Dokinou už normálně může a měla by mít 500ml/denně mlíka nebo mléčných výrobků. Akorát mléko dáváme to čerstvé né to trvanlivé a Activia nápoj. I prý třeba Actimel může kdybychom chtěli dávat, což nedávám. Jogurty chucené ale jí chutnají jak chucené i bílé podle toho na co má chuť tak si ukáže. Vždycky jí vysadím do lednice a ona si vybere co chce.

Děkujeme za držení palečků na očičko, Jája už sama říká že oči páče ( očičko pláče ), takže jdeme v úterý na očkování Synflorix tak se zeptám Mudry co a jak dál.

Jinak máme trochu pokrok. Jájinka si sama začíná říkat že chce čí a kaky akorát to někdy nestihneme na nočníček, takže doufám že do těch dvou let by mohla už na nočník chodit :slight_smile:
1. lis 2009 v 17:22  • Odpověz
ahoj,

Peti- přeji,at to časově klapne tak,jak je to pro Vás nejlepší.Taky věřím ,že druhý porod bude snadnější :wink:

Ejani- doufám,že už někde nešůruješ s prachovkou,pěkně vonná koupel + svíčky ,dobrá knížka a vínko,jasný :grinning: :grinning:

jestli to klapne,tak zítra poprvé od té doby,co máme Mariánku půjdeme s drahým na večeři,já se tak těším,samou radostí si snad i vyžehlím vlasy :grinning: :grinning:
1. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
Ještě mě napadla taková otázka trošku mimo. Co děláte s botičkama dětí, ze kterých už vyrostly? Já jsem totiž jak sysel všechny umejvala, dávala zpět do krabic. Samozřejmě že stejně jsem ty po Vojtovi Štěpánkovi nedávala. Nejen že se to nemá, ale on i strašně šmajdal, takže to se nedalo. Teď máme doma plnou skříň použitých botiček a já se chystám, že je odnesu k popelnici. Nevím co jiného s nimi.
1. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.