• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
jéé labellko chudák pejsek :frowning2: nemá simi novou fotku v pase?moc pěkná :slight_smile:
2. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
Labell: :unamused:

Aco: jj, u vás taky víc mrzne než v Praze :wink:
jinak ke svlíkání venku: už tak dva týdny to děláme a jak jsem se toho bála tak na tom nic není.... prostě stáhnu jedním vrzem punčochy a kalhoty a rozepnu plínu, je to hned... i s kšandama jsem to dělala a stihli jsme..
naopak mi přijde že je to jednodušší než ho dát vyčůrat na záchodě uvnitř (pokud už jsme v šatně nesundali věci)... třeba minule měl poprvý zimní boty a oni byly furt na tom záchodě v cestě zasekávaly se tím okrajem za prkýnko a než jsem s tím mohla něco udělat tak si malej přičůral kalhoty :sweat_smile:

Hani: prcek pije půl litru mlíka za den? týjo holky s tím bych se nechtěla tahat, v tom je zas lepší UM teda, že z toho sušenýho se udělá x litrů.... to mě doteď nenapadlo, že to bych pak musela kupovat jen 3.5 litru pro prcka za týden plus pro nás a na vaření, no dobrejch 7 lahví minimálně :fearful: :confused: ?

Miško: já mám taky pocit, že nic nestíhám kolikrát... :wink:
takže Petrolejka je na cestě k Tobě? :grinning:
2. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
Simi, jak už psala Petí tak ano mají vše zadarmo

Lucí, jejda chudinka no naše Miní měla pouze jen jednou reakci na očko a to bylo tím že se jí sešly dvě očko najednou a bylo toho na ní moc. Jak píšeš, ležela, kňučela, klepela se. Tak jsme jí konejšili, hladili, nechali jí hajat v klidu, v teplíčku a nabízeli jí hodně pití a hlídali jí. Našich Vanesska je epileptička a ta musí mít veškeré očko na dvakrát protože to její tělíčko nesnáší. Tak pejsánka hlídejte a kdyby sebou začal nějak hodně škubat a slintak tak honem na veterinu :unamused:
2. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz
Miško, bordel neřeš, on Ti neuteče neboj, se uklidí zítra no. Já taky ještě nedala nádobí do myčky a hraju si v Gimpu s kalendářem. Jájinky v klidu spinká tak co :wink:
2. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
jo "bordel neuteče" ... to bych si měla dát velkým písmem na lednici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

mně připadá, že čím víc uklízím, tím větší je ten nepořádek :confused: :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz
Holky díky!!
Už je to lepší :slight_smile:
2. lis 2009 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz
lu:přesně tak půl litru za den :wink: mlíko kupuju ob den já ho piju málo kdy :wink:
2. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
hm tak to kupuješ asi tak často jako my chleba :grinning: já jsem chlebová a malej taky, tak na nás půlka bochníku nic moc není :grinning:

Labell: super :slight_smile:
2. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
holky tady jsem našla odkaz, kde jsou říkadla, ale líbí se mi tam ty omalovánky co se dají i vytisknout... asi je brzo, ale nějaký jednoduchý zkusím

http://www.kubesova.cz/rikanky_s_ukazovanim

jinak jsem koukala na MC na Praze 4 www.4medvedi.cz a asi to tam omrknu příští týden nebo tak jestli je to lepší než ten Andílek... že bysme se pražandy mohly zas někde srazit :slight_smile: ?
2. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
lu:u nás spotřeba chleba taky veliká :grinning: já dycky koupím celej a hodím ho do mrazáku rozkrájenej na čtvrtky :slight_smile:
2. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
:grinning: :grinning: tak tohle já dělám s koláčema... celou bábovku venku nechat nemůžu :pensive: :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz
lu:tak,tak to by oschlo a to by byla věčná škoda :grinning: dorou,bábovkovou :grinning: :pensive: jsem koukala na kozí diskuzi :grinning: a to je mazec já bych chtěla velký :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 22:41  • Odpověz
Hezký večer :wink:

Dočítám tak letem-světem...

Ty odkazy na modelíny jsou super :slight_smile:

Zimní bundu nosíme už cca měsíc...nekupovaly jsme...jsou nám obě z loňska

Plínku na ven nedáváme už dlouho a dávat nebudeme. Doteď jsem vozila náhradní oblečení v kočárku, ale upouštím od toho, protože když bych tam narvala punčocháče a oteplené kalhoty, tak už tam pak nedám nákup a pod...možná tam pro svoji jistotu dám punčocháče a slabší tepláčky, kdyby náhodou...ale venku se počůrala naposledy v létě, takže doufám, že se to nestane...pokud bude potřeba dám vyčůrat i v mrazech-z tohoto důvodu nemáme žádnou kombinézu, takže se jen stáhnou kalhoty a punčošky...ale myslím, že to nebude třeba, málokdy čůrá venku-vyčůrá se než jdeme a pak ty 2-3 hodinky vydrží.

Lu: také dávám koláče do mrazáku...ale hned druhý den už je vytahuju a cpu se...jak vím, že tam něco je, nevydrží to :sweat_smile: ... včera jsem prosím dostala 300g hořkou čokoládu, 120 g mléčnou (tu nemusím), 2 magnum....ehm ehm...z čokolády už není ani kostička (ani mléčná ani hořká) a magnum je tam ještě jedno (to už dneska fakt nedám :sweat_smile: )...fakt jsem to sežrala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a to nepočítám 2 koblihy, které jsem si koupila ke kafi :zipper_mouth:

Aňa má od pátku děsnou rýmu...odsáváme-nesmrká...ale má i tu zadní a tu neodsaju...takže 3 dny chodí a že chce mlíčko....přiložím ona se přisaje, pustí a "rýma v zádu, nejde mlíčko...nejde čistit"...takže uspáváme bez prsa...2-4 hodiny...teda bez breku, protože sama říká, že to nejde, ale večer usíná zase až před půlnocí (pořád dokola básničky, písničky, pohádky....)...včera jsem jí odsála MM do hrnečku a do flaštičky..."neci, nechutná" (nikdy nechtěla odstříkané mléko)...v noci ale když je rozespalá, tak mléko pila a ráno taky (ale jen dokud ležela-asi byl ten nos čistější)....tak jsem včera už byla hotová z toho, že se sama odstaví, ořvala jsem to, protože chci kojit ještě do jara a hlavně jsem se na to psychicky nepřipravila a je to pro mne moc nečekané a řekla jsem si, že nebudu odstříkávat a nechám to osudu-buď se mléko zastaví nebo se bude dělat dál...ale dneska už je všechno ve starých kolejích :sweat_smile: ....asi se rozhodla, že se MM ještě nevzdá (UM ani kravské nechce). Ale jsem díky tomu mnohem klidnější, protože mám vyzkoušeno, že se dítě dá odstavit bez brekotu, a že když už je takhle staré, že to pochopí, když se mu to vysvětlí :dizzy_face: . Takže z odstavování po 2 letech už hrůzu nemám :slight_smile:

Ad Hamilton: mě ho tedy dělali 3x a pak ještě po 4x na hekárně :wink:

Můj pejsek tedy reakci na očkování neměl nikdy...ani netuším, že může být :astonished:

Tak dobrou....
3. lis 2009 v 00:15  • Odpověz
Jo zapomněla jsem vylíčit naší story s mašinkou :unamused: ...jak jsou takové ty dětské v obchoďácích...lokomotiva, kam se hází peníze+jeden vagonek...od jara na ní jezdí v pohodě-sem tam nějaké blbiny...ve čtvrtek zase jezdila-nejdříve ve předu pak v zadu...koukám na ní, jak tam dělá běžné blbiny a najednou si začala stoupat na sedátko...jsem na ní zařvala, tak si zase sedla...šla jsem směrem k ní, abych ji trošku vynadala....najednou si začala zase stoupat (to už jsem se k ní rozběhla přes koleje) a sedla si na okraj (opěrátko) té mašinky...no jasně...najednou letěla po zádech dolů, spadla na koleje...řev jako krá.a....tak jsem ji prohlížela...dobrý, nikde nic (teda byla celá černá od těch kolejí a já pak od ní, jak jsem jí držela)...asi za 2 minuty přestala brečet a "korunku...masinku...jdu" :astonished: -zírala jsem na ní s otevřenou pusou a když jsem to rozdýchala tak jsem jí řekla, že jí tak maximálně dám jednu přes zadek a ne na mašinku-holky s dětma, co tam byly s náma, se chechtaly... když si představím, že by se tohle mohlo stát na předním vagonku, kde by spadla na tu spojovací tyč a zadní vagonek ji ještě přejel (pochybuju, že tam jsou nějaká čidla), tak je mi špatně :frowning2: :unamused: :confounded: . Každý den si o tom povídáme, pořád do ní hustím, co tam nesmí dělat, tak doufám, že až příště půjde (od té doby jsem jí tam ještě nepustila), že to bude v pohodě....
3. lis 2009 v 00:36  • Odpověz
Jo z toho svého slavného pádu má podél páteře cca 20 cm dlouhou žlutofialovou modřinu (asi jak dopadla na ty železné koleje)-ale ta se jí vybarvila až včera....ještě, že nemáme poradnu, doktorka by na mne snad zavolala sociálku, že jí biju :wink:
3. lis 2009 v 00:41  • Odpověz
Dobré ráno :wink:
3. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
Dobré ráno,
koukám, že Zuu už má pěkný bejváček pro Ely :slight_smile:
to je počasí, co :zipper_mouth:

copak dělá Berunka?
3. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Dobré ráno,
postrádám tu petrolejčino slůvko: nic. Že by něco??? :wink: V každém případě držím palce. I když by to bylo třeba jen na tu kontrolu.

Zuuu, maličká už má pěkný bejváček :dizzy_face:
3. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
ahoj

tak Peťa nikde :confused: ale dneska má tu ko, tak možná už je tam nebo na cestě

Hani: kozí diskuse :sweat_smile: nevím teda jak Tě to napadlo v tý diskusi o sladkým :grinning:

Aňa má takovou rýmu choudě? :unamused: no ta zadní rýma je na pytel :angry:
(my ji měli skoro vždycky zatím takže odsávám spíš jen pro svůj pocit)

jinak ta story s tou mašinkou, to je síla... :confounded: ještě že se jí nic nestalo!

Matýsek před o víkendu utekl na schody (ví, že má čekat u výtahu, ale chce teď chodit furt po schodech a neposlechl)... akorát jsem tam došla, ale on zakopl a koulel se dolů, já si oblíkala kabát a už i to bříško je mi trochu v cestě, no nejsem tak rychlá, s hrůzou jsem koukala pár vteřin a pak ho teda nějak odchytla asi v půli schodů :zipper_mouth: ještě že měl zimní tlustou čepici a zimní bundu :pensive: hodně se leknul, ale nic se mu nestalo... uff!
3. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
nj, Zuu má krásný bříško :dizzy_face:
koukám, že je taky ten typ jak já, dlouho nic, ale pak se to vyloupne :grinning: :dizzy_face:
3. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
Dobré ranko:zuuuu domeček nádhera :slight_smile: Pét'o podej hlášení :grinning: :confused:
3. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahojky,

jjo, dneska mají kontrolu obě Peti, ne?? Petrolejka a Petiska..:slight_smile: / doufám, že to nekomolím/

Někdo tu toho 3.11. prorokoval,tak třebas Berunka přeci jen poslechne, uý bych to Péťě moc přála !!!

U nás dneska noc hrůza, MM přestěhoval postel a já byla celou noc vzhůru, nevím zda to je tím jiným místem, nebo kvůli Sofie, je mi fakt zle skoro pořád...:frowning2: Takže jsem teď k.o. .... :frowning2: :frowning2: :frowning2: no a do toho Emmi byla taky dost vzhuru a pobekávala...:frowning2:

Majenka: ty jo to je story s mašinkou, brrrrr........:frowning2: Emmi ji má taky ráda a jezdi na ni,ale přišla mi doteĎ docela bezpečná !!! :sweat_smile:
3. lis 2009 v 09:24  • Odpověz
ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale mám stejně starou holčinu tak třeba poradíte. začala si můra ráno po probuzení sundavat pyžamo i plínu, takže mám denně počůranou matraci, máte s tím někdo zkušenost?? Já jí snad obtočím tu plínu lepenkou, nebo co??? :grinning: A máte některá nějaký ten igelit přes matrace?? Chtěla jsem s tím počkat až na velkou postel, ale takhle to budu muset vyřešit hned. Díky, Klára a Emmča
3. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
lu:ani nevím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: gabi at' je líp :frowning2: a Aničce at' rýma brzy zmizí,Pát'a na ní taky hodně trpí :frowning2: maji:story tééda :confused:a Pet'kám držím moc moc palečky na kontrole :wink:gabi pak jdeš ty vid?? :slight_smile:snad už si konečně dá berunka říct :slight_smile:
3. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

jen za Péťu, ať tu není zbytečný povyk... i když třeba není zbytečný, zprávy nemáme... dneska jela zase k Apolináři na kontrolu k doktorce, tak bude zase až odpoledne... a nebo taky ne a nechají si je tam třeba :wink: :dizzy_face:

a díky za pochvaly pupíse... no jo, roste pěkně... ono 15 kilo nahoře musí být někde vidět, ne? :grinning: :grinning: Já bych vám i ukázala, kde ty kila jsou, ale fotit si p.del je trochu vulgární :grinning: :grinning:

Klara: já nevím, nemám s tím zkušenost...ale už katy spí dlouho ve velké posteli, zatím stále s plínou...igelit bych dala :wink:
3. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Zuu: moc pěkný 2kk :dizzy_face: :dizzy_face:

Klaro: Klaro Lukáš už spí taky dlouho ve velký posteli a pod prostěradlo jsem dala ty papírový přebalovací podložky. Ale zatím noční nehodu neměl, takže nevím kolik by toho ta podložka pobrala :wink:

A všem těhulím při kontrolách přeju samé dobré zprávy :dizzy_face: .

Já i Lukáš už víc jak týden bojujeme s kašlem a rýmou :confounded: :angry: a pořád se toho ne a ne zbavit :frowning2: .
3. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
zuuuzi:dík za info :slight_smile: gmol:Gábi at' se ty i Lukášek brzy uzdravíte :slight_smile: holky dnes je venku nějaký teplo ne?nebo jsem jiná jen já :grinning:
3. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
já už od rána zase vyřizovala ohledně pozemku :slight_smile: a jsem to já, kdo dnes jde na ulz, ale až v 17:30 :slight_smile: Gabča má dobrou paměť :slight_smile:

teda švica :confused: to si užívej takový krásný příbytek na břůšku, máš ho větší jak u Katynky, že?? Dyť takové benjo nebudeš mít hoooodně dlouho :sunglasses: to shodíš jedna dvě :wink:

Gmol, rýma jak rýma, hlavně ať je kašel v ritisku :slight_smile: :wink:

Jdu to zalomit, ať mi to do těch pěti rychlejc uteče :sunglasses:
3. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahoj,
Zuu: krásné bříško, reklamní :slight_smile: :slight_smile: . A z Katy je čím dál větší krasavice :dizzy_face: :dizzy_face:
Majenka: tyjo, to jsou nervy, já bych byla šedivá už :sunglasses:
Klaro: Emmička asi sundá kaťata? A co jí dát body a kalhoty přes to, nevěřím, že by zvládla rozepnout tři cvoky mezi nožičkama :slight_smile: :dizzy_face: . Jestli jo, tak ty přebalovací podložky asi
Gmol: rychle rychle ať se LUkášek uzdraví, příští týden tetka Lu chystá sraz, tak abyste neměli Áčko :wink:
3. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
já chystám sraz? :confused: :sweat_smile: :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.