• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
byla tam prázdná dutinka
3. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz
Petise, to je mi líto ale jak píšeš příště to vyjde :slight_smile: :wink:

Lu, prostě měl svůj špatný den, také se nám stává že je Jájinka totál vykolejená. Kňourá, každá pitomina jí rozbrečí. Všechno chce a i když to dostane řve dál. Holt to se někdy stává :wink:
3. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
lu, taky si myslím, že neměl svůj den, nebo opravdu třebas najednou má tolik novým umů, že neví, jak to vstřebat...určitě to je dočasné :slight_smile:
3. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
Petise: tak to mě mrzí... držím palce na další snažení !! :wink:

Aco: tohle není normoš kňourání nebo přetažení nebo tak něco... já už na to koukám skoro dva tejdny, že se něco pomalinku blíží... začíná se víc a víc prosazovat, začíná víc chápat najednou souvislosti a i odmlouvá a tak, to nikdy před tím nedělal (jako třeba neposlechl, ale že by si doslova dupnul a řekl třeba "přestaň... teď" jako dneska to fakt ne)...
a řev při dávání do postýlky jsme neměli tak od 3 měsíců :confused:

mohly by to bejt zuby, ale u toho se vždycky tulil a chtěl zpívat a mimoto už hlásí když ho něco bolí... jedině že by na něj něco lezlo :unamused: no uvidíme, ale podle popisu na vzdorový diskusi je to spíš vzdor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
Peti, ber to tak, že dnes maj Petry den na p..u. Přeju úspěšný snažilkování a užijte si to (furt tu visí ve vzduchu ten Labellky nápad s oplodňováním v jehličí pod stromkem :wink: ).
Lu, Týnka se někdy úplně hystericky vytočí a přesně - něco chce, když jí to dám, tak to nechce, když to vezmu, tak se ještě víc rozčílí. No nějakej vzdor. Hele, třeba to souvisí s těhu tyhle stavy, cítěj se v jiný situaci, ohrožený, na Týnce to teda pozoruju dost jasně.
3. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Lu, no oni jsou teď v období vzdoru, Jája je také svéhlavější, vzdorovitější si třeba lehne na zem a tříská pěstma atd...Naštěstí jí tohle chytá jen doma, jsem zvědavá kdy e to projeví někde na nákupu. Ikdyž dneska knučela v obchodě protože chtěla teď hned časopis Méďa Pusík a ví že ho prostě nedostane pokuď se nezaplatí. Tak zkrátka řvala. Hlavně nesnáším ty pohledy lidí, nebo těch prodavaček. Nevím mě nikdy křičící dítě nepohoršovalo. Hlavně ty mladé madam, ony to poznají až budou mít své děti, že ne vždy je dítě hodňounké.
Jinak jí při vztekání nechávám být, když už je to dlouho a nic nepomůže plácnu přes prdel a když je fakt hysterická zavřu jí do pokojíku. V okamžiku si to uvědomí, začne normálně brečet a volat maminkooo takže jí hned otevřu a už se tulí, vysvětlíme si co se stalo a je klid.
3. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Petis: jasné, že čárky budou brzo. ty jsi baba jak má být, chlopaka máš velice plodného, takže do Vánoc? :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :wink:
3. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
No nevím jak je to stěhu, je to možné. Ono prý právě období dvou až tří let je pro dítě takové nejvíc citové. Takže hodně vnímá že se musí třeba dělit o rodiče atd... když přijde druhé dítko. Hodně si uvědomuje svojí osobnost, všemožně zkouží co může. Takže prý takové dítko hodně zapojovat do děje s miminkem, jak tady dávala Petiska odkaz nedávat spát samotné do pokojíčku když spí miminko s rodičema atd...
3. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
Kurec tak mi oplodňování v jehličí mít nebudeme neboť máme umělý stromek :grinning: :grinning:
3. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz
tak teď se tu chlamu :grinning:

Peti, víš ty, že jsem to tu chtěla přesně tak napsat, Peťanky, boročky maj den na piču!!!!!!!!!!!!!! :grinning:
A ingridko :grinning: snad mu přes zimu spermoně nezamrznou :grinning: ale teď si dáváme stopku do odvolání :slight_smile: :wink:
3. lis 2009 ve 21:55  • Odpověz
Petisko, držím palce do dalších akcí!

Peťo, ono to nějak dopadne! Nechce se mi jen tak něco psát, ale verdikty dr. nemusí být vždy směrodatné a ještě pořád máš před termínem :wink: Držím pěsti!

Já jdu pomalu spát, poslední tři noci strašné, rak snad dnes všechno doženu.
Dobrou noc!
3. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Peťo: jj, to mě taky napadlo, že jak se mluví víc o tom mimču, tak on co asi cejtí...

Aco: nj, na nás tuhle zírali lidi ve frontě, on řval, já na něj v klidu mluvila a snažila se ho zabavit, no připadala jsem si jak blázen.. eště že byl přivázanej v kočáru, jinak fakt nevím, to bych to tam snad musela nechat a jít domů

ono to dneska nebylo vztekání.... spíš jako zmatek, sebelítost.... to u něj fakt neznám... on se vztekne nebo kňourá že ho něco bolí nebo se nudí, ale tohle vypadalo spíš jak když potřebuje pomoc.... tak jsem zůstala v klidu, několikrát jsem ho obejmula, zazpívala jsem oblíbenou písničku a když ani to nepomohlo, tak jsem ho nalákala do pokojíku na Krtka a šupla ho do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já teda při vzteku bych ho nemohla nechat v pokojíku nebo plácnout... on se pak úplně sesype :pensive: jako třeba jdu dál od něj, ale nikdy ho nenechám samotnýho, on je schopnej třeba skočit po hlavě z gauče :confused: (to bylo teda jen párkrát a pak se z toho vyklubaly zuby, ale na začátku se to moc poznat nedá)

jinak malej bude spát sám v pokojíku, už tam spí od necelého třičtvrtě roku.... a mimčo u nás... jinak by ho budilo až se bude chtít kojit.... to se bojím že by mi pak brečel taky a jak bych ho bez mlíka uspala to netuším.... on je jak já, musí mít na spaní fakt klid, proto už od 3 měsíců spal na druhým konci místnosti (je hodně velká) a pak v jiný místnosti, ale s otevřenýma dveřma....
i s mimi to takhle nějak plánuju, protože já pak skoro nespím, mně stačí aby se mimčo otočilo a už jsem hodinu vzhůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: mimoto Matýsek není schopnej spát s námi v posteli ani kdybysme chtěli, bere to jako párty a prostě skoro nespí, takže to nejde ani při horečce např.
3. lis 2009 ve 21:58  • Odpověz
Spaní - Týnka spí v pokojíčku sama od ledna a všem nám to vyhovuje, předtím jsme se vzájemně budili. měnit to nebudu. jestli si k nám bude chtít ráno vlíézt, tak klidně. Mimi bude vedle mě v postýlce, důvody praktické. Snad to tak půjde. :wink:
3. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
jako já si myslím, že pokuď už v tuto chvíli vám děcka spí sami v pokoji, tak je to v pořádku a nemůžou se cítit odstrčeně, když už tam nějaký čas spí...na houby by to bylo, kdybyste všeci tři chrupali v ložnici, dovezli byste mimi z porodnice a až pak byste šoupli většího všiváka vedle...
3. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
Lu, no tady vidíš že každé dítko je jiné. Na Jájinku jedině platí ten pokojík, já vlastně dveře zavřu a v okamžiku otevírám protože ona si okamžitě uvědomí že to přehnala. Také se naučila že když se nechce oblíkat, najíst nebo tak. Tak řeknu tak já jdu ven sama ahoj, nebo tak já to spapám sama a už kňučí a letí zamnou. No a s tím spaním. Jájinku nechci se spaním odstrkovat do samotného pokoje. Kor když s námi spinká a nám to nevadí. Ona je zvyklá nás i v noci obejmout, nebo se přivinout do náruče prostě pořád chce mít naší blízkost. A prý je to v těch dvou letech zcela normální a není žádný problém v tom když děti spinkají s rodiči. Já i Martík jsme spali s rodiči do tří let. Pokuď se děti budou budit tak já budu spát s mimískem v ložnici a manža s Jájinkou v obýváku
3. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Petisko: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ty jsi nesmrtelná... teta :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz
Hezký večer,
Sylvi:koukám tu ted na ten Tesco leták,ty fakt myslíš,že je to i na tu velkou krabici vhodnou pro naše děti?
zítra tam zajdu a uvidíme

kaufland má akci na Sunar 600g za 165Kč

Lu: jsem pro sraz - místo nechám na Vás

Petry: :frowning2:

Ingrid:ježíškovi psalas?
3. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
No jak psala Petis, pokuď je dítko zvyklé spinkat samo tak ano. Ale když je zvyklé spát s rodiči tak ho pak odsunout po narození druhého dítke je dost blbé. Bude si připadat jako odstrčené a bude sourozence brát za rivala

Tak já jdu hupnout do sprchy, nějak jsem zjistila že zas obrůstám porostem :wink: :grinning: tak musím kožíšek shodit :sweat_smile:
aco, tak to mají i kamarádi, mají dvě holčičky a Martin spí se starší v pokojíku a Karoli s malou v ložnici..a vyhovuje jim to.....a další kamarádka má oba klučíky v ložnici a i když ten mladší pobékává, starší se nevzbudí.. :slight_smile:
a o tom to je - každému bude vyhovovat něco jiného :slight_smile:
Petrolejko, to čekání je na palici, co? Tady je blbý, že ti doktorka předpovídala, že porodíš dřív a pak každý den navíc člověka rozhodí. Ale doktoři vážně vědí houby :wink: Nejedna z nás by mohla vyprávět, jak měla rodit dřív a pak přenášela a nebo obráceně. No a pak si myslím, že v tom všem taky hraje roli to, že podruhé je to jiné. Nevím jak ty, ale já měla větší strach. Ne z bolesti, ale jak to všechno dopadne. Víc už jsem věděla, četla a tak jsem měla strach z toho co by se mohlo stát. Samozřejmě že se nestane nic, ale i to k tomu patří. Za to po porodu to bude super. To soužití s miminkem bylo rychlejší, pohodovější, hrozně jsem si to užívala. Tak trošku ti (i všem co to teprve čeká) závidím. Čeká vás krásný období :dizzy_face:

Heh a vzdor, tak ten k nám už taky dorazil. Nechce nic z toho co chci já. Ven chodí rád, přesto když řeknu, že se jdeme oblékat, tak přede mnou utíká. Domů ho dostat taky nemůžu. Jídlo nechce žádné z toho co mu nabídnu. A vlastně ani sám neví co k jídlu chce. Kolikrát se na mě lidi divně dívají, když předvádí některý ze svých kousků, takže při změně směru apod. ho beru do náručí a směruju tam kam potřebuju. Dneska na zpívánkách byl první, který utekl z kroužku na traktor a houpačku atd. atd. Ale k vývoji to prostě patří (nevím jak je možné, že ostatní už zapomněli že i jejich děti byly takové) a tak se snažím zatnout zuby a vydržet.
3. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz
Veru: a ten Sunar, je to ten Premium? a nemá nějakou krátkou živnost?

Aco: tak u nás vůbec nepřipadá v úvahu, že bysme s mužem spali odděleně... to by mě hnal svinským krokem :confused: :sweat_smile:
jinak já když řeknu, že když se mu nechce oblíkat, tak jdu ven sama, tak mu to je šumák i když jsem šla za dveře :sweat_smile: spíš se to tím ještě horší a teprve se začne vztekat

Aco: venku je kosa, kožíšek si nech :grinning:

jo jinak musím napsat pro zasmání, že dneska mi Matýsek řekl první opravdovej kompliment: "náušice... mami, hezký" :grinning:
3. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
lu :grinning: kožíšek si nech :grinning:

verunko, díky za tip na Sunar :wink:

ingridko, dyť vy ste tu taky všechny nesmrtelné tety :slight_smile: aj jsem se teď v tom smutném večeru s vámi zasmála :slight_smile:
3. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz
Veru, myslím, že jo - jednak je to tam napsané Lego duplo 100+ 45 a jednak jsem to tam viděla, že to takto svázané motouzem mají. Ještě jsem si to nesla na cenovou čtečku, protože se mi nepodařilo najít štítek. .... A pak je v akci i ta krabice pro větší od 4 let. Aspoň to tak chápu :wink:
Jdu hodit sprchu, mám zimnici jak svińa
Veru-Luci: ještě ne, ale od soboty má eM velkou postel, tak jsem nenápadně :sunglasses: poznamenala, jak se nám tam krásně vejdou obě dvě, že by jako bráška v ní mohl spinkat.... a ten pohled mi stačil :frowning2: :confounded: .Možná ale nad tím začne trochu přemýšlet
3. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
Tak u nás se navzájem budili. Teda hlavně Vojta budil Štěpánka během dne. Ono se říká, že když si miminko zvykne na hluk, tak že pak už se nebudí, ale u nás to neplatilo. A usměrnit tříleté dítě, že musí být potichu, protože mimi spinká, to taky nejde. Věděl to, přesto se zapomněl a vykřikl nebo s něčím bouchnul. Ale v noci to bylo lepší. Štěpán naštěstí při probuzení neplakal, je tak "mňoukal" a to jsem ho hned brala do náručí a nakojila (jinak než na jídlo se nebudil) a spalo se dál. Ale když jsme se stěhovali, tak jsme právě řešili co s klukama. Oba tu měli připravené pokojíčky, ale do té doby byli s námi v ložnici. Takže aby se Vojta necítil odstrčený, tak jsme dali do pokojíčku spinkat i Štěpulku. Mně se teda moc nechtělo, ráda jsem měla miminko u sebe, ale věděla jsem, že je to tak správné. A teď to u nás je tak, že Vojta každý den k ránu přichází do ložnice, ale je to hrozná kukačka, celou noc bych ho tam nemohla mít. A když se probudí Štěpánek, tak ho tam bereme k sobě taky. Jelikož jsou oba dost brzo vzhůru, tak tohle ranní tulení zvládáme v pohodě ještě před tím než se vypravíme do školky.
3. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
děcka, ještě s vámi vypiju horký čaj a půjdu...

ejani, já si myslím, že to bylo rozumné rozhodnutí při stěhování do nového :slight_smile:
3. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz
Jani, jojo. Te'd už se cítím líp, v hlavě jsem si to trochu přeštelovala na pozdější datum, ale já fakt vůbec ani na jedno procento nečekala, že bych rodila až v listopadu. No a to bání, to je přesný, jasně že to bolí, ale vem to čert. Ale bojím se o malou, te'd kolem mě právě bylo dost nehezkejch porodů končících akutním císařem a většinou právě z přenášení, velký mimi, nebo pupečník kolem krku, zaklíněný v porodních cestách. To si z hlavy vyhnat neumím , no ... Takže se bojím o berunku, aby to zvládla bez komplikací. Já zas srostu, hnusná už jsem, to je asi jedno, jestli budu mít klokanní kapsu větší o cen'ták nebo o pět. A taky mě sere, že se nevejde do těch nejmenších věcí ve velikosti 50, to už nemá v podstatě šanci. jako chápete to ne? Si to tady syslím a pak porodím obra. :grinning:
Hani, já se holím jak magor skoro obden, kdyby náhodou ... to jsou akrobatický kreace ve vaně, to bych si měla natočit na památku. Jo a chyba asi byla, že jsem si do tý svý dýně nedala svíčku, když je ten Halloween, třeba tam doktorka prostě blbě viděla.
3. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz
Byla jsem sprcha

Lu:mám tu před sebou leták je to to premium,sleva29%,kdyby to platilo jen na MK ráda Ti koupím kolik budeš chtít a předám až se uvidíme-to platí samo pro všechny ostatní

Sylvi:napsané to tam,to máš pravdu,ale na tom obrázku není ta druhá varianta tedy Creator-no uvidíme zítra však

ad spaní:ted všichni společně bohužel - po Vánocích Vítek v pokojíku tak jak byl od mala zvyklý a my ložnice,kdyby bylo mimi tak já s mimi v pokojíku a P v ložnici případně s Vítkem kdyby bylo třeba

zkoušíme na nočník :sunglasses:

Ingrid:tak když mu dáš dost času-víme jak jim to trvá než jim něco dojde,tak třeba bude pro ne?
3. lis 2009 ve 22:47  • Odpověz
Jo, ten tvůj humor i v téhle situaci mě dostává :grinning: :grinning: :grinning:
A myslíš, že není možný, že by se doktorka v odhadu váhy sekla? Vždyť prej utz je nepřesný o půl kila, což je dost. Pak je ještě šance, že i tu 50 velikost obléknete :wink:
3. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.