• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Týý jo luci teˇd jsi mě dostala..byla sem se podívat a má tam psané že: 13.5. 08, 12.6.08,10.7.08 a 26.2.2009. Vy ste ale o 4 mluvily někdy v létě že?

Jako já tam nemám od sestry tu kartičku kdy přijít příště, tak asi i proto sem na to zapoměla.
5. lis 2009 v 15:24  •  2 děti  • Odpověz
Luci:no právě na té 18ti měsíční,ale to znamená že má Am čtyři ne

Romča.jj,to je právě na prd,kdyby se brouk narodil 1.2.dostanu mateřskou za celý únor :grinning:
5. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
Veru-přesně tak..:slight_smile:stačilo pár hodin! :slight_smile: :grinning: . ALe já myslím, že pro tebe bude taky důležitý ten bod 2/ :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:.. Teda jeslti máš rodičák do 3let! :slight_smile: :slight_smile:

luci-nás taky sestra neobjednávala, nám posílali smsku, a taky to vyšlo tak, že bylo Tomovi asi 20 měsíců..tak měsíc sem, měsíc tam..:slight_smile:
5. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
Luci no já to taky tak chápu že už má 4, ale to má nějak brzo..
5. lis 2009 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz
Romčo:ted jsme to řešily s kamarádkou,že dostala mateřskou v plné výši i když od půlky měsíce je na neshopce kvůli druhému těhu,než ji začne ta druhá mateřská a bála se,že bude muste ten rozdíl vracet,ale já věděla,že je to na celý měsíc bez ohledu na datum narození dítka

jdeme ven

večer pa
5. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Týýýý jo, tak k nám asi dojela vlna od Lu nebo co. To je teda hnus co to dítě dokáže. Až jsem se divila jak hluboký a přísný hlas umím. Takže madam má zákaz tv, zákaz laskomi a to do odvolání, mě nakrkla ani nevíte jak

Petis, no pokud bys těhu nebyla tak by čárka na testu se ztrácela než sílila takže podle mého jsi šla moc brzy. Jo nejlepší to je když to ženská nečeká a pak jde na gyndu a je třeba už tak 8 - 10tt, ty nervy na začátku jsou nejhorší. Tak držím pěstičky a jestli můžu radit tak bych tam zítra nechodila, je pořád ještě brzy, testy si schovávej a vyraž tak příští úterý, středu

Lucí jééé já taky zapomněla na 18m kontrolu. Jak jsme přijeli z Itošky tak jsme jí měli mít hned za dva dny po příjezdu a já zmotala termín a myslela že je to až na konci srpna. Takže jsem jen zavolala sestřičce a objednala se na jindy :slight_smile: To se stane :wink:

Ještě mi tady Romča připomněla tu rodivčovskou, když bude druhé do té doby než skončím rodičovskou s Jájinkou tak se rodičovská po narození druhého dítěte zas počítá od začátku s tím mladším že? A co se týče mateřské která je nějak do 20tt života miminka myslím, má maminka která byla na rodičovksé se starším dítkem na ní nárok nebo ne? A kdo jí vyplácí místo zaměstnavatele? Protože já jsem v srpnu ukončila v Motole pracovní poměr.
Se ptám jen jestli o tom víte víc jak já :confused: :sweat_smile: ale stejně se budu muset informovat na úřadě až to bude aktuální
5. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
Veru- a to se nekreje? Rodičák a neschopenka? Není mateřská taky pod neschopenkou?
Týjo, já už se v tom ztrácím..:slight_smile:

hani-jesltiže už nejsi zaměstnaná a ukončila jsi pracovní poměr, tak na mateřskou nárok nemáš. Jdeš hned na rodičák. si já myslím..
5. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
Hani a co Jasmínka udělala??
5. lis 2009 v 15:46  •  2 děti  • Odpověz
Tak ještě že mám chytřejší kamošky :grinning: ...tak sem se právě dozvěděla že sme na té prohlídce byly..tak mi to asi sestra jen nevypsala do očkováku.
5. lis 2009 v 15:51  •  2 děti  • Odpověz
Majenko, já mám vymyšlený kroužkový poporodní plán, ale ten týden po porodu nic nebude. Míra hodně dělá a babi bude pomáhat tady u nás s Týnkou a vařením, takže ji nechci ještě vysílat do prostředí, které nezná. Takže jen co trochu srostu po porodu, tak zas naskakujeme do yamahy. Prostě nakojím, sedáme s Týnkou na bus, doma ohlídá Míra nebo babi a my jedem na prosek jen ve dvou. S cestou to dohromady dělá 2 hodiny, takže tak akortá. Já se na to i těším, že Týnka mě bude mít jen pro sebe, já se odpojím od mimča a Míra si bude muset ty dvě hodiny poradit sám. Bohužel to takto nemůžu dělta s plaváním, kvůli šestinedělí, přitom to máme vysloveně za rohem. Míra se s malou bojí chodit, nezná ty úchopy ve vodě a není tak obratnej na manipulaci, prostě jsem ho neukecala. takže tam naskočíme až v prosinci, jen co budu trochu moct. No a jinak předběžně jsem dohodnutá s holkama yamažankama, že k nám budou chodit návštěvy s dětma, co Týnka zná, doufám 1-2 týdně, prostě si mezi sebou rozhážou termíny. Týnka si bude hrát s některým z únorčátek a my maminky budeme očuchávat miminko. Věřím, že takto bude mít Týnka aspoň nějakou zábavu než se mimi dostane z takové té úplně ležákovské a kojící fáze, kdy s ním ještě žádná zábava na hraní nebude. :grinning:
Jo a dnes Týnka ráno předvedla scénky, že jak to skoro nedělám, tak přes plínku jednu chytla. No pak se tu válela i před Lucijanou, ani jsme nevěděly někdy proč. naštěstí ji ten rapl hned pustí a jede si dál jakoby nic a já se nervovat nesmím, tak jen koukám, ale je to opruz.
5. lis 2009 v 15:52  • Odpověz
No koukám že scénky se nám tady nějak po dětech rozšiřují

Lucí, no je prostě vzteklá. Chce pustit pohádku, když jí pustím tak řve že tuhle né že chce jinou, když to přehodím tak zas ječí že chce tamtu a dokola. Pak přebalovala panenku, panenku musela mít nutně plínku s čičinkou jinak by se zbláznila, tak jsem hledala plenku kde je čičí. Když jedla plivala jídlo na zem. Vzteky rozsypala piškoty a když jsem jí hubovala kousla mě do ruky, takže to už fakt pohár mé trpělivosti přetekl. Dostala takovou přes papulu že měla chudina až otisk. Pak ještě šla mlátit do DVD takže opět dostala ale na prdel a šupla jsem jí do pokojíku na uklidnění. Po minutě klid, vyšla z něj v pohodě, teď se mazlila, hraje si na piánko a zpívá si :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chápeš to?

Romí také si myslím že jakmile už nejsem zaměstnaná budu mít rovnou rodičovskou
5. lis 2009 v 16:22  • Odpověz
Hani, však jsem ti to psala - pokud už ti skončila smlouva i ochranné doba, dostaneš od narození mimíska rodičák na něj - do té doby budeš brát na Jájinku :slight_smile:
5. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
Miško já vím, mě se hlavně jednalo o tu mateřskou, ty jsi mi právě psala že bych nárok asi měla ale já jsem Ti zapomněla napsat už vlastně nejsem zaměstnaná :wink:

No tak zákaz laskomin vydržel hodinku? Teda to jsem fakt slaboch, jen ke mě přišla, položila si hlavičku do klína a ,, maminkooo, bonboka, Jájinka" a koukala tak smutně. To nejde fakt odolat :confused: :sweat_smile: chjo, nejsem tvrdá matka
5. lis 2009 v 16:35  • Odpověz
no, tak koukám, že ty dětičky nám dávaj zabrat všem, co :confused: naštěstí mi pomohlo jí oblíct a jít na hřšitě, dlouho jí bavilo prstíkama rejpat v mokrým písku, vyčítavě na mě koukala, že nemáme lopatku, ale sklidnily jsme se tam obě :slight_smile:

Peti, krásnej plán :wink: myslím, že den D(nebo P ) se blíží

teď s tatínkem oblíkají opici, tak je klid
5. lis 2009 v 17:21  • Odpověz
Aco: chápu, ty jejich pohledy, to kolikrát neumí ani pes :grinning: je super, jak už sama na sebe bonzuje, včera byla u dědy a ozvala se rána, tak rychle přišla a chrlila ze sebe "píjo bumy, deda utžít,Ejí baci baci" překlad "vylila jsem dědovi pivo co měl na stole, tak to děda utřel a Eliška by si zaloužila na zadek"
5. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
Romčo:no viš,že máš asi pravdu a tím pádem jsem jí to řekla špatně :frowning2: ,tzn.pokud se jí kryje starej rodičák(na větší dítko) s nemocenskou kvůli tomu,že má prodlevu mezi novou mateřskou a ukončení rodičáku bude se ten ročidák vyplácet jen po datum nástupu na nemocenskou nikoliv na celý měsíc jak by to bylo běžné????
snad rozumíš mi

Labell: :grinning:ještě že se máš koho zeptat však

Aco:zeptám se blbě,ale přes papulu znamená jako facku nebo pohlavek?

Peti:super je,že Ti má kdo po porodu Berunku pohlídat,to bohužel u nás jednou nebude,tak budu mít co dělat aby se z Vítka nestal člen klubu televizního diváka zatímco já budu kojit,přebalovat,uklidňovat atd

kluci šli plavat a já jdu za chvíli na pilates,tak snad se neutopí
5. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
Verunka, pohlavek přes hlavičku ne ale facku na tvář, ne zas tak velkou ale otisk tam chvilku byl. Já jí jinak nebiju, jen někdy lípnu přes plínu ale když vážně vztekle kousne tak přes papulu dám, aby věděla že to nesmí. Jinak nevím jak jí to naučit. Nemůže kousat ani rodiče a ani nikoho jiného, co když se nasere a kousne až bude větší nějaké dítko :frowning2:
5. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
já teda taky dávám přes papulu, má pořád tendence kousat a když plive pití...ale to je jen taková výchovná, otisk na tváři ještě neměla, zato na zadnici jednou sedla, až mě brněla ruka :sweat_smile: ale to už fakt hodně zlobila a ničila věci
5. lis 2009 v 18:26  • Odpověz
Ahoj, koukám že se zlobilo na všech frontách. No, já to měla dneska dabl, zas vydařenej den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc jsme tu měli na návštěvě kamarádku s holčičkou a Vojta se zas předváděl. Prostě neposlouchal, křičel a kňoural :rolling_eyes: Štěpán řádil hlavně dopolko, to jsem ve fofru uvařila a letěli jsme ven, bo hrozilo že bouchnu jak papiňák. Honza po příchodu z práce nejspíš pochopil situaci a poslal mě k počítači, že si kluky bere na starost. Nejspíš nám všem začíná období vzoru a do toho ten zatracenej podzim, kdy se venčení zkracuje.

Petrolejko, tu společnou Yamahu schvaluju. Taky jsem se po porodu snažila, aby jsme byli každý den s Vojtou chvilku sami, aby jsme se měli jen pro sebe a myslím že to pomohlo i v tom, že přestal žárlit.
5. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Aco: koukám, že u nás je o trochu líp (ne teda žádnej zázrak, ale dá se s ním vyjednávat a domluvit se většinou... ovšem taky to bude tím, že se mu dneska na 200 procent věnoval muž)... a u vás :confused:
pevný nervy přeju :stuck_out_tongue_closed_eyes: já když už nemůžu, tak ho dám do ohrádky, ale taky to není sto pro bezpečný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jináč teda my tv nemáme, laskominy nedávám, tak ani nevím co bych mu zakázala :grinning: bych mu jedině musela zatrhnout hernu, ale to bych spíš potrestala sebe, protože to začíná bejt jediný místo kde si odpočnu :sweat_smile:

no vzdor doráží.... jsem to tu nahazovala asi před dvěma tejdnama že se to asi blíží a někdo mi tady říkal ať nestraším :sweat_smile: :confused:
5. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
ahojky při večeru :slight_smile:

tak koukám, že u některých všivácký den, u nás byl naopak Robišek zlatý..fakt hodný, poslouchal, měla jsem z něj radost...ale my měli maras den snad v pondělí, nebo kdy??! Není každý den posvícení :slight_smile:

Peti, plán je super, akce pro Týnku , aby se nenudila, je potřebná :slight_smile: :wink:

Holky, já jsem chtěla odpo zavolat, ať mě přeobjedná, ale zapoměla jsem, že nemám kredit :rolling_eyes: A dnes měli jen do tří, takže odpo už jsem nabít nestihla....takže zítra tam jdu, řeknu sestřičce co a jak, a pokud to nebude vadit a bude místo příští týden, půjdu pak...ale tam je strašný problém s objednáním...uvidíme, co řekne..ale díky moc za reakce a názory :dizzy_face: :dizzy_face:

po osmé ještě nakuknu....
5. lis 2009 v 18:52  • Odpověz
ahojky

tak u nás dneska taky bylo klidně a pohodově, ondra byl hodný :wink: , ale abych to nezakřikla, že? Nicméně zítra máme dopoledne plavčo a odpoledne jedeme k našim, kde si ho přes noc nechaj, tak to snad bude v pohodě :slight_smile:

teď chtěl už dělat hají, vyžádal si dudana a zmizel do ložnice :grinning: .Petr ho musel přemlouvat, aby se šli spolu vycachtat :grinning:
5. lis 2009 v 19:25  • Odpověz
jo a slíbila jsem poreferovat Lu jak s Play-doh, tak je to tak, že Petr překvapil a koupil normálně při nákupu jídla tři kelímky samostatně jako překvápko (netuším za kolik a v jakém krámu) a já k tomu dneska dokoupila v papírnictví neznačková vykrajovátka a ještě chci sehnat váleček a nožík, v sadě jsem to neviděla :frowning2:
5. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
Aháááá, tak koukám, jaký má Týnka vypracovaný poporodní plán :slight_smile:

Hmmm, takže vzdory najíždějí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...u nás zatím nic moc...ťuky ťuky ťuky :slight_smile:

Aňa před chvílí usnula a pevně doufám, že režim je přetočený na staré časy!

Jdu mrknout na VKVčka a pak Zoufalky....mezi tím práce a občas nakouknu.
5. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz
:astonished: petrolejko, sleduji bedlivě a ještě nic?
Držím palečky :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
Agi: tož pak poreferuj jak s tím mladík pracoval :grinning:

a myslíte holky že by se k tý Play-Doh daly koupit normoš vykrajovátka, ty kovový na cukroví? :confused: já s tím ještě nedělala, ale říkám si,že těma plastovýma to asi jde tíž, ne? :confused:

dotázek: dáváte kokos? dneska mně tak padnul do oka, myslím, že by ho mohl, ale nevím do čeho :confused:
možná do štrůdlu, dneska jsem v Albertu objevila bio listový těsto, nejsou tam chemikálie, takže supr, udělám štrůdl a můžem ho bez výčitek všichni 3 ... teda 4 :sweat_smile:

Maji: držím palce ať to s tím režimem klapne!
5. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
Veru-Luci-Já myslím, že jak to píšeš, tak to tak je. Když se to kreje, tak bych řekla, že se rodičák bude krátit...

ejani, petrolejko-to je super nápad. Vyčlenit si čas na větší dítko, aby se mnou byl ojenom samo. Normálně mi takový věci nedochází...

tak já mám navařeno a napečeno. Zítra očekávám návštěvu..nevím,zda přijdou všichni, ale kdyby jo, tak by to bylo celkem 8 mamin a 9 dětí stejně starých jako Tom. Takže bude mazec..:slight_smile:..
5. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz
já nebudu zatím pořizovat ani plastelýnu ani lego. Toma to zatím moc nebere..On je prostě autovej! Miluje auta ve všechn podobách. Když jdeme po ulici, nebo je hledáme v novinách, tak rozeznává značky. Neřekne třeba, že je to peugeot, ale řekne, že "táta auto". Když je to ten samej tip auta, př. vínový peugeot 406, tak kříčí nadšeně"táta, táta auto" a tleská. To si myslí, že je to táta. Takhle rozeznává všechny fordy-to mám já, u felicie kříčí "děda", u škodovky "teta" atd atd..Docela sranda..Nějak jsme ho to neučili, prostě je na auta.. :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 20:49  • Odpověz
Já myslím, že ten čas na starší dítko vám vyplyne - když bude prťe spinkat (a že po začátku spinká dost) :slight_smile:
Seminárku jsem právě odeslala, uf! :unamused:
5. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Miško, no doufejme, že bude spinkat. Týnka od mala přes den spala dost bídně. Ale jde mi o to, aby nepocítila, že přijde o svý aktivity kvůli mimi. Takže 1x týdně plavčo a 1x týdně hudebka jen my dvě, to se dá s hlídáním Míry a babi zprodukovat. časem samo doufám, že se sžijou a třeba do tý hudebky by mohly chodit společně. :wink: Prostě uvidíme, zatím se snažím být připravená na variantu, že to bude pro Týnku šok a bude mě hodně vyžadovat. No aspoň pěkně zhubnu, až tu mezi nima budu lítat jak šílená :grinning: Jdu zas na gauč, já už chodím tak pomalu, že to není možný. zas se mi roztahuje pánev nebo co a hrozně to bolí. No už jen chvilku, chviličku a je to tu, ale ten finiš je teda pekelnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.