• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Gabčo nevržou a nevařila :wink:
6. lis 2009 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz
Labell, Hani: no to já musím hodně zostra, jinak mu to je jedno... chvíli na něj koukám, fakt naštvaně hodně a hodně zostra mu řeknu, že se zlobím apod... někdy musím i přidat to, že se otočím zády a jdu pryč a když za mnou přijde že něco chce (což je pořád, takže za chvilku je u mě), tak to řeknu znova... on z nás má taky kolikrát srandu, ale já asi teda umím bubákovat dost, někdy ho i nechtěně rozbrečím :confused:

Gabi: kolínka vržou mně, už léta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já dneska dělala tvarohový knedle se švestkama, druhej pokus po několika měsícíh jestli to bude jíst :confused:
a zejtra se chystám na závin asi se špenátem, mohla bych udělat z toho samýho těsta ten štrůdl, ale to bych stejně musela vařit oběd, tak si asi nebudu přidělávat práci :grinning:
6. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
Lu: mě kolínka vržou taky léta,ale já na to mám i papíry....:frowning2: myslíte ýe se mám u MEmi znepokojovat?? jako nevržou ji nahlas, ale když si dám ke kolínku ucho, tak ji občas vrže...

Tvarohový knedlíky se švetkama jsem dělalal uý ěkolikrát a ani jednou mi je nevzala madam na milost...:frowning2:

Špenátový závin zní dobře, hele ty jsi nejen nápaditá,ale i skvělá kuchařka, že jo ?? :slight_smile:
6. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
ale s prominutím prdlajs Gabi :grinning: někdy se mi něco povede moc, jindy experimentuju a je to sotva jedlý... ale už se to stává míň často... a experimentovat se musí, jinak by člověk na nic nepřišel...
muž včera dělal takovou smaženou rýži, to byla dobrota :slight_smile: sakra, asi si ji jdu dát :grinning:
6. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
Aháá Gábčo, tak to malé taky!

lu: to nezabírá, kolikrát musím k zakřičení ještě i tlesknout..hlava dubová to je. A jít můžu třeba do Prahy, jí je to jedno.
6. lis 2009 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz
gabcos: ahoj, neznepokojuj se, Kubovi vržou taky, ber to tak, že to tělíčko je ještě ve vývinu
6. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahojky děvčata,
dnes mě chtěli na prohlídku, dutinka se zvětšila od úterka z 8mm na 11mm a i ve vnitř už cosik bylo...ukázalo mu to 4tt+-7....spočítal, že podle ulz by došlo k oplodnění před 16ti dny, což nepasuje :unamused: ....ale říkal, že naděje tu pořád je, když to povyrostlo...čili v pondělí znovu, ulz a podle toho i krev na to hcg....jako mě to příjde, jak s Robikem, ulz mi tehdá ukazoval to samé a moje mudra nic neřešila...tihle dva, na které jsem zrovna narazila(mudři se tam střídají podle dnů) furt dumají...dobré je, že v pondělí jdu zrovna k té mojí...takže tak u mě :wink: uvidíme....

Peti, super, že teď Míra bude doma :dizzy_face:
6. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
Petise: tak to zní ale dobře, když dutinka roste, ne? v 5 tt je hrozně brzo aby něco viděli, já byla jednou (po IVF) taky v 5.tt a taky viděli jen prázdnou dutinku :wink: držím palce moc moc!!

Labell: aha, tak to já tlesknutí zkoušela, to se buď směje nebo se zas úplně sesype :confused:
6. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
když oni se furt dívají, že jsem měla mensky toho 19.9...nechám to osudu....smířená jsem se vším, jen aby už to bylo za mnou, jestli to bude ta horší varianta...

teď jsem dočetla o těch kolínkách, si pamatuju, že Robikovi vrzali jak byl mimi, jak jsem ho dycky držela zádíčkama na mém břichu a hladila jsem ho po nich....teďko už mu myslím nevržou, vyzkouším :wink:
6. lis 2009 v 11:56  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás se ráno 2x blindilo, teď je celkem ok, ale nechce jíst a polehává, ségra volala, že Mates má 40 a jen leží, to už je co říct...to je hnus období tohle :angry:

Petis: je dobře, že se na to neupínáš, dopadnout to může jakkoliv, ale já si pořád myslím, že mimísek bude :slight_smile:

jinak v Elí vždycky křupne, když jí třeba zvednu nebo tak.... :confused:
6. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
ještě se vracím k trestum, nerada dávám přes pusu, ale když vyloženě hodně kousne, tak jí prostě přes tu papulku trochu plácnu a myslím, že ona moc dobře ví. V pozdějším věku, když jsem držkovala, a že jsem byla borec na to mít poslední slovo, tak mi taky od mamči přilítla, je to ponižující, jak píše Barča, ale účinné a u některých jedinců(viz já :sweat_smile: ) to asi ani jinak nejde...
6. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz
Petisko: já si myslím, že to vypadá hodně nadějně !! :slight_smile: :slight_smile: je ale dobře, že to bereš s nadhledem !!
6. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
terus, nestraš, že už nastupují nějaké viry či to :rolling_eyes: já nechcíííí....

holky, díky, že vy to vidíte najdějně :wink:

a my jdem spát, odpo příjde kámoška s dvěma všivákama :grinning:
6. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
Peti, tak to jsem zvědavá, taky mi to připadá spíš jako nadějná prohlídka.
Přes pusinku jsem asi dvakrát plácla (málo!) a ruce bych si urazila. jako dítě jsem to nenáviděla, je to ponižující. Takže si dávám velkýho majzla. Jako celkocě plácám naprosto minimálně, co jsem si o tom početla, tak se tomu snažím vyhnout. Přes ruku dostane když plácne jiné dítě nebo kočku, tak jakože ta zlá ruka dostane, aby bylo jasno ... plus když vysloveně hodně a naschvál ničí, tak přes ruku. Přes plínku obvykle, když je protivná, já si lehnu a ona přijde a schválně přes mě leze a kope mě do obličeje a do břicha, tak jednu na zadek chytne. Jinak za nic netrestám fyzicky.
6. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahojdá - jsme taky zpět od doktora, vesmě s to dopadlo dobře. Klasicky mám dětem dát přes den něco na odkašlání, na noc na tlumení...a do toho Spiropent, který mým dětem lékařka předepisuje při každém kašli: asi aby se zamezilo bronchitidám.
V lékárně jsem vyzvedla léky, koupila Excipial na atopák, Imunoglukan na posílení imunity a šla jsem o 400,- lehčí. Chjooo.

Petise, tak zní to čím dál více napínavěji. Nepřestávám držet palečky:slight_smile:

Gabco, na to vrzání bych se zeptala, až někdy půjdeš s Emi k pediatričce. Ale taky bych se neznepokojovala...

Teruse - úplně souhlasím a podepisuju se pod to, co píšeš o trestech. Hlavně je ale každá máma jiného ražení, stejně jako každý prcek...Takže já častěji plesknu Magdalénku, protože na ni to prostě zabírá. Zatímco u Jondy stačí zkřivený maminčin obličej...
Teruse - a dostaneš do Elíska alespoň tekutiny?
6. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahojky

gabi ondrovi kolena nevržou,ale brala bych to jako normální, někde jsem četla, že kolínka se jim vyvíjí několik let,proto mohou i lézt po kolenou bez bolesti a celkem rychle a my bychom to už nesvedli.taky proto se nedoporučuje děti přetěžovat dlouhou chůzí, nebo dávat na lyže a kolo příliš brzy, protože by došlo k poškození jejich nedovyvinutých kloubů.Zeptej se radši mudry v poradně,ale nebála bych se

petis to vypadá dobře :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
holky já si facku schovávám asi na dobu,kdy mladýmu bude 15 a řekne mi,že jsem třeba trapná, nebo něco horšího sprostýho, to se asi neudržím.Ale teď prostě nevím, co by musel udělat strašnýho, abych mu dala přes pusu, asi nic, nedala bych mu :unamused: .Dodnes si pamatuju, jak se snažil táta vynutit si autoritu vyhrožováním, že mě zmlátí, občas vypadal, že by mě snad i zabil, nebo že na něj leze infarkt (podotýkám třeba jen u toho,že mi nešel domácí úkol v první třídě), měla jsem z toho šílené trauma,dodnes ho před sebou vidím rudýho,vzteklýho, měla jsem z něj šílenej strach, ale cítila jsem k němu odpor, autoritu ani omylem...a zůstalo to ve mě.A kolikrát jsem dostala na prdel, to ani nepočítám...Prostě svoje děti bít nebudu, mám k tomu odpor jako blázen.Radši budu brát psychofarmaka :grinning:
6. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
halkačí, trochu pila, jedla pár piškotků, teď tu uviděla ty Lipo čočky, tak se po nich sápe
6. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
Teruse - tak hlavně že je chuť na dobrotky:slight_smile:
6. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
díky za postřehy ke kolínkům... :wink:

jinak jsme dopapkaly brok. polívku alá Lu a doporučuji, Emmidlo snědla vrchovatý talíř a já stejně tak... :wink: :wink:
6. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
ahojky :wink:

předně makulce velká gratulace k třetímu těhu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

petisko:kontrola byla nadějná,zdá se že to bude OK :wink:

gabco:kolínka Nikolce vržou a dost v ní i křupe,ale neřeším to :wink:
6. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
Ahojky,

dodatečně chci poděkovat za povzbuzující zprávy ohledně otočení naší madam v bříšku :slight_smile: .

Jinak jsem něco málo dočetla a koukám, že u Petisky to vypadá, že tam mimi bude :wink: . Já jsem teďka taky otěhotněla v době, kdy už jsem měla mít další měsíčky, takže podle poslední menstruace bych musela mít mimi o 2 týdny větší a rodit už někdy na Vánoce. Takže termín jsme s dr tak nějak vypočítaly podle toho kdy jsem asi otěhotněla + pořád se to upravuje podle utz. Takže Petisko držím palečky, určo to bude v pohodě :slight_smile: :wink: .

Jo a mám hroznou radost, protože už mám doma novej kočár pro naši princeznu :slight_smile: . Teda doufám, že to bude holčina, jinak se bude kluk vozit v červeném kočíku :wink: .

ad plácnutí: Luki dostane přes ruku a přes zadek, když se vzteká a hází věcmi a vlastně ani nemá důvod. Ale už párkrát taky kousnul, tak to dostal 2x přes pusu :frowning2: . Je fakt, že jsem pak měla hrozné výčitky, ale prostě to tak nějak ta ruka vylítla sama :angry: , ale zatím nekousnul, takže to snad zabralo.
6. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
Agi, právě. U nás fyzický tresty byly, máma nás cepovala, jako nebylo to nějak vyhrocený, občas na zadek vařečkou občas facka. Třeba ségra to snášela dobře, ale já vůbec. byla jsem introvert a dodnes to pro mě jsou ošklivé ponižující vzpomínky. takže na nátuře dítěte záleží. Navíc jsem většinou cítila jen ten mámin vztek a ne tu výchovnou lekci, což je úplně na prd. Takže se snažím ovládat, mnohdy bych pleskla, abych si ulevila a to je nevýchovný. Takže plácám v souvislostí s tím, že sama fyzicky ubližuje, tak aby jí to došlo. Za drzost bych ji teda nepleskla (doufám!!!), protože to už by byl jen boj mýho ega s jejím. Drzost není na škodu, v životě jí určitou dávku potřebovat bude a na kom si to potrénovat než na rodičích že. Takže usměrňování beru v tom směru, aby nikoho neohrožovala a neničila, jinak vysvětlování, i za cenu, že jí to nedojde. Já na fyzický tresty stejně moc nevěřím. U Týnky určitě ne, páč ta má drzej výraz a svéhlavičku od narození :grinning:
6. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
Baruš, myslím, že naši otcové mají hodně společnýho, ale můj táta na mě v životě nesáhl, asi ví, že by mě on, cholerik jinak zabil...i přesto, že mě nebil k němu cítím co ty.... já jí dávám opravdu jen takovou výchovnou, fakt jen proto, aby si uvědomila, že kousat teda ne. Ono totiž je rozdíl v dětěch a v přístupu maminek, jsou andílci, co pochopí už zkřivený obličej a zvýšený hlas, a pak jsou takový Elišky, který sem tam musí dostat po zadačku nebo přes ruku aby věděly, že to byla ta hranice....a když vidím, jak se někdy i po tom plácnutí tváří, tak vážně nemám pocit, že je ponížená :grinning: mrška jedna
6. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
stejně jsme zvláští co, jak to každý nese v sobě po svém...mě mamka moc nebila, jen při vyhrocených situacích a to pak šla pro tu vařečku a už nebylo návratu...a za to velký držkování teda taky(ale já byla vážně hrozná, to říká i ségra) a mámy si neuvěřitelně vážím.
6. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
ad bití:jj andílci kontra Elišky a Nikolky,já se plesknutí přes prdelku nebráním u nás ta domluva nějak nefunguje :wink: naši byli fajn,vždy jsme s bráchou dostali až když jsme si to zasloužili,oba mám ráda a obou si moc vážím pro to co pro nás udělali a dělají
6. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Terezko já vím, ve mě to prostě ale všechno zůstalo a bude to tam...takže chci být hodně citlivá, co to půjde :slight_smile: .Nechci zranit dětskou duši, sama vím jaké to je.

Peťo souhlas, vidím to stejně :slight_smile:
6. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Kk: ahoj :slight_smile: Tobě už se to taky skoro blíží :dizzy_face: a jakej máš kočárek??

Agi: no že jsme trapný, to nám asi budou říkat dřív a běžně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak jak popisuješ svýho tátu tak to je jak popis mýho táty :fearful: :sweat_smile: já už pak někdy zdrhala oknem do lesa :sweat_smile: a nebo jsem se dusila smíchy schovaná ve skříni... pak jednou jsem dostala facku a upadla jsem na futro a máma se hrozně vyyděsila a zakázala mu fyz. tresty, že když nemá na nás čas, tak že jí dr. řekl "kdo nechválí, nemá právo trestat" ...
já jsem s trestama někde uprostřed, jsem proti většímu bití nebo pleskání bez vysvětlování apod., ale zase už jsem viděla x dětí co se chovaly jak zvířata, toho bych se nerada dožila, to radši občas plesknu přes plínku nebo přes ruku... celkově si myslím, že vysvětluju hodně, ale někdy můžu vysvětlovat do zblbnutí a stejně bude rvát třeba hadici od pračky když je zapnutá, takže tam pak přes tu ruku dám (mám hrůzu, že vytopíme sousedy)

Teru: tak já mám asi křížence andílka s Eliškou jak jsi to napsala :grinning: někdy stačí říct jednou a hned přestane a jde se i chovat, že jako mu to je líto... jindy plácnu i dvakrát a nic a neplatí ani izolace v ohrádce apod.

jinak teda nejúčinnější fyz. trest co znám já je to co dělal můj děda (měla jsem období šílený drzosti, myslím, že jsem fakt zasloužila)..- nařezal březový větvičky, ty až na konci, jemný... tím párkrát na holej zadek, to štípalo eště za hodinu :fearful: není to žádný bití, neublíží se tím, ale teda setsakra jsem si to pamatovala... to na mě používali když byla krize a neplatil zákaz tv a dalších věcí nebo klečení :confused:
6. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
holky, Martin už dovezl ten First Bike, je super, nejradši bych se na něm projela :grinning:
6. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahojte holky,
tak k plácání, Marťas jako malej dostával na zadek, nebo přes ruku, byl a je doooost tvrdohlavej, tak to u něj jinak ani nešlo, když jsem se snažila vysvětlit a už jsem to říkala po několikáté a neposlechl dostal, většinou přes zadek, Teď už jak je starší, tak sice s brbláním a někdy i s úšklebkama většinou poslechne, když ne tak mu něco zakážu. Když něco vytrhl dětem z ruky, nebo někoho plácnul, tak dostal přes ruku. Když jsme byli mezi dětma, a něco provedl, tak jsem ho vzala stranou(protože když dostal na zadek před dětma, tak to bral jako potupu a bylo to pak ještě horší)a vysvětlila mu to a z tak 95%to zabralo i na našeho umíněnce, když ne tak se šlo domů.
no a u kubíka jsem nemusela k tomuhle nikdy dojít, protože on si nechá vše vysvětlit, nebo upoutat pozornost něčím jiným, Asi jen párkrát dostal přes ruku, ale to už si nepamatuju proč :fearful:
6. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.