• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Holky psala jsem jí před půl šestou a nic...do teď žádná odpověď, jen doufám, že se to rozjelo...vždy ( při Týnce ) psala nebo mě prozváněla, tak uvidíme..dám echo , kdyby cokoliv
8. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
fíííha tak to vypada nadejne:slight_smile: u Peti!!!

Miso, jo a jeste dodatek, ktery znam co se jeste rika:

DUDLIK

1.dite - vyvarujete :slight_smile:
2.dite - oliznete :slight_smile:
3.dite - olizne pes:slight_smile:))
8. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
hm, tak to vypadá, že Peťa je "v akci" :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: když se neozývá!!

Berunko: dolů! - a ven! :grinning: :grinning:

Peťo drž se, holka!!
8. lis 2009 v 18:54  • Odpověz
Zdravím při nedělním večeru :slight_smile:

Jen nakukuju, jak je na tom Petrolejka a koukám,že se asi něco děje,když se ještě neozvala.

TAK MOC DRŽÍM PALCE,AŤ JE VŠECHNO V POŘÁDKU :wink:
8. lis 2009 v 19:06  • Odpověz
Ještě jsem chtěla poděkovat lu777, za ten odkaz na HRAVÉ UČENÍ. Prolítla jsem pár stránek zpět a narazila jsem na něj. Je to bezva,malému se to moc zamlouvá :slight_smile: Dík
8. lis 2009 v 19:10  • Odpověz
Tak jsme se vrátili z návštěvy, letěla jsem k PC jak zběsilá a vypadá to super nadějně!!!! :wink:
Peťo, drž se!!!!

A my máme to lego z Tesca, kamarádka mi ho koupila, tak jsem fakt ráda :slight_smile:
Verunko, Luci ještě jednou děkuju za info!!!!
8. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
Holky, dotaz provozního typu. Dáváte Vigantol???

Kamarádka teď byla se svou holčičkou na nějakém vyšetření v Ostravě a dr. ji říkala, že měsíc po ukončení nošení krátkých rukávů se má u takto malých dětí opět nasadit Vigantol. Tak se chci zeptat zítra po telefonu našeho doktora.
8. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
sylvi, my nedáváme, ale můžu se zeptat až půjdeme na ďobanec
8. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
sylvi já ho taky nedávám, ale někde jsem četla,že ho dávají proto, že je v zimě málo slunečního světla, tak aby nechyběl vit.D
8. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
doufám, že to tak je a nepíšu tady bludy :grinning:
8. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
Michlas: není zač...
náš malej u toho chvilku vydrží, ale mám pocit, že jsem to měla objevit dřív, je to jediná věc na počítači, u který za chvíli říká "stačí" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: většinu slov zná, písničky taky, musím kouknout na ty další odkazy

my taky byli dneska v Tescu a malej má pár kelímků Play-Doh, ještě sháním zástěrku, kdyžtak koupím velkej plastovej bryndák

Sylvi: Vigantol nedávám a neznám nikoho kdo by ho v tomhle věku ještě dával :confused: malej má teda jednou týdně rybu a chodíme ven, tak jsem myslela, že pro vit. D to stačí, ne?
8. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
Tak coooo? Jupí asi se Verunka dere na svět, aspoˇm teda silně doufám

Sylvi, my máme také dávat zas na podzim/zimu Vigantol :confused: Zatím jsem ještě nezačala dávat, přiznávám se že zapomínám, ale asi zas začnu

My jsme teď dokoukali na Princeznu ze mlejna, Jasmínka u toho usnula. A teď jdu hupnout do sprchy a myslet a držet pěstě Péťe s Berunkou ať to mají holky rychle za sebou
8. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
A Vigantol se většinou do dvou let v zimě dává nedonošeným dítká, ale záleží na lékaři a Agi máš pravdu, je to zdůvodu že v zimě není sluníčko tak aby byl přísun Vit D. Ale jak psala Lu my máme také jednou týdně rybu i někdy častěji takže mám pocit též že to stačí
8. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Ahojky,

je koukám, že u Petrolejky se asi něco děje :slight_smile: . Moc držíme palečky, aby to šlo hladce :wink: .

ad vigantol: já jsem opět začla dávat a moje dr tvrdí, že by se měl dávat do 6 let věku dítěte.
8. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ná vigantol také Mudra "nařídila" dávat v zimním období, když už není sluníčko...zrovna jsem si ho včera připravovala, že začneme :wink:
8. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
No, ona dr. jí prý řekla na námitku, že malá jí ryby, že to nepokryje potřebu při růstu kostí.
A byla doktorka ke které jeli, že měla malá podezření na revma, tak si myslím, že odbornice. No, každopádně doktorovi zavolám.
Jo, a prý nejde jen o kosti, ale má vliv i na celkovou imunitu.
8. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
hm, jsem se ptala mamky, tak tehdy se dával vitamín do roka a pak už nic...
já myslím, že je to spíš o zdravé stravě a pohybu, ale nějak do hloubky jsem to nezkoumala....

a přiznám se, že mám co dělat, abych nezapomněla s ním odcvičit, vyčistit zuby, namazat nehty na nožičkách, aby se nelámaly a dát sprej do nosu a Imunoglukan :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
Lu: co dáváš na nehtíky? Malé se dost lámou...
8. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Vigantol, jsem ráda, že se tu tohle téma objevilo. Určitě si o něj půjdu říct. Pamatuju si totiž, že Vojtíše lehce po druhém roce po zimě začal z ničeho nic kulhat. Nikde se nebouchnul a nic ho nebolelo. Tenkrát nám řekl ortoped, že je to tím, že přes zimu rychle vyrostl, a neměl dostatek vitamínu D. Že kdyby jsme brali Vigantol, že by kulhat nezačal. Napsal nám taky nějaké vitamíny a samo to během týdne přešlo. My už jsme teda byli u mudry ve středu, očkovala nám druhý Priorix (už se mu objevují reakce, zatím jen rýma :confounded: ) a na tohle jsem nevzpomněla. Tak díky za připomenutí :wink:
8. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz
Bepanthen Plus... v létě super, ale teď co je topná sezona tak se zase lámou :angry: asi budu muset mazat 2x denně, jednou nestačí, zrovna včera se mu zas jeden zlomil až bůhví kam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no ale je to celkový, vidím, že i obličej bych mu asi měla máznout občas něčím, on se hrozně zaprasí u jídla, tak mu obličej tak 3x denně omeju vodou a tak je ta kůže prostě sušší...

na ven dávám Nivea krém na zimu, ale holky dáváte někdo něco jen tak doma?? přemejšlím nad tím, protože opláchnout ho musím, ale prostě teď jak je sušší vzduch, tak mi připadá že by potřeboval nějakej lehčí krémík...
mázla bych ho tou Niveou i doma, ale nevím jestli je to vhodný... to je asi hustej krém na ven, ne?
8. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz
Ejana: no teda, nestraš :confused: malej teda moc neroste :sweat_smile: ale tak se snad zeptám doktorky, když tady o tom tak všichni uvažujete :confused:
8. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
lu zkus třeba bio Karité od Saloosu (je to dětský balzám z bambuckého másla),ale hned po vykoupání,aby se dal krásně rozetřít do vlhké pokožky, je super! a nebo mažu ondru heřmánkovým krémem pro děti od Atoku (obličej).Jinak nehty se mu nelámou, díky bohu.Ale zase ho budu muset mazat ven, dávám taky Niveu, už od loňska, sice je dost ovoněná, ale nenašla jsem zatím nic příjemnějšího a je fakt,že jsem teda ani lempl moc nepátrala :unamused:

s tím kulháním jste mě teda trošku vystrašily
8. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz
Já Vigantol taky dávám, Am ještě nemá ani uzavřenou fontanelu.
8. lis 2009 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz
Lu, nechci strašit, ale tenkrát jsem vystrašená byla slušně. Naši dětskou totiž tohle nenapadlo a tak jsme byli vyděšení, co mu je. Přitom jsem o tom pak slyšela od vícero maminek.

Doma mažeme taky Niveou, ale ne tou na ven, ale normál dětským hydratačním krémem.
8. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
Petulce držím palečky!

Vigantol-naše mudr říkala, že ještě jo. Mám tu samou, co Aco.. ale ještě jsem nezačala. Připravila jsem si ho, to jo, ale přes den jsem si na to nevzpomněla...
8. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
Lu:používám od nar.Sebamed a třeba bradičku mažu často,jinak na ven a ráno

je tu ještě někdo komu dítko nespí celou noc v kuse?
8. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
Agi: díky moc, to je dobrej nápad :slight_smile: já koupu v Oilatum, po koupání je zmaštěnej dost... ale tak mohla bych ho tím máznout přes den... i ruce mu musím často mýt (před jídlem, když přijdeme z venku od tý doby co už nejezdí skoro v kočárku), takže ty by taky občas potřebovali, mám pocit...

jsem hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: hledám tu nějakou miniškoličku v okolí, snažím se nějak vykoumat co je finančně únosný a taky vzdálenostně... uvažuju o tom, že bych zkusila M. 1x týdně třeba na půlden, od 2 let a nebo pak od léta... ne okolo porodu, ale budu to muset nějak pořešit, aby se dostal víc do kolektiv a abych měla chvilku jednou za týden jen na mimčo taky :fearful:
8. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
Luci párkrát v noci békne v 5 chce mlíko, jinak v spí.
8. lis 2009 ve 20:42  •  2 děti  • Odpověz
Lu my taky koupeme v olejové koupeli (denně teda ne,on nemá suchou kůži, ani zatím nemá žádné alergie apod..),ale tohle používáme na obličej a mažu ho tím ráno i večer.Máme rituál, ráno si čistí zoubky, já mu mokrým hřebínkem učešu vlásky a namažu mu obličej krémem.Ať kurňa ví, že má chlap o sebe taky pečovat, no ne? :grinning: .Ruce mu myju akorát když přijdeme zvenku, páč je jak prase :grinning:

Luci o. zaplaťbůh spí už celou noc, občas chce napít,ale stačí mu voda v lahvi, co mám u postele (a je to jen málokdy).Mlíko dostává až když opravdu vstáváme, ale vstáváme teda brzo :unamused: (po šesté)
8. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.