• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
holky nechte toho, já tady normálně fakt jako bečím. Takové citovky na mě :dizzy_face: :dizzy_face:
11. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz
Kdyby se vám na odkazu na fotky Verunky nic neukázalo, tak to bude tím, že jsem ty fotky vykoukala. Pořád se na ně musím dívat.
11. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Jani :grinning:
11. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz
Jani, krásně jsi to napsala :wink: :dizzy_face:

My měli hodně špatnou proplakanou minulou noc, takže jdu rovnou do postele. Dobrou noc všem!
11. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz
tak jsem dorazila z hospůdky a tady taková krásná kočička, Verunka je vážně moc moc krásná a ta barva od moře :wink:

když jsem slyšela popis od sestřenky, sice rodila přirozeně, ale skoro 48 hodin a i ona citlivá bytost mi řekla " no příště se jim na tohle můžu vysrat a jdu do císaře" tak asi po něm začínám(předčasně :sweat_smile: ) toužit i já
11. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz
Tak jsem koukla na Verunku a je fakt hezounká...trošku mi připomínala mojí Aňu, ale mě připadají všechna novorozeňátka skoro stejná :sweat_smile: ...nechápu, co jsem to za matku :pensive:

Teru, co ty jsi dělala v hospůdce :astonished: ? Neslaví náhodou dneska tvoje drahá polovička (tedy doufám, že jsem to nepopletla a máš doma Martina :grinning: ), takže by měl být v hospůdce spíše on :sweat_smile: ?
11. lis 2009 ve 22:50  • Odpověz
taky jsem dorazila až ted', tak hned velikánská gratulace mamině Pétě k tak krásné holčičce, řekla bych že je jiná než Týnečka, pamatuju se, že Týnka byla odmalinka světlounká, ale miminka se mění takže uvidíme jaká Verunka bude, rozhodně je úúúúžasná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
chápu vaše pocity, když jste nemohli znova prožít takové narození jako u Týnky, ale hlavně že všechno dobře dopadlo a jste obě zdravé a máš konečně porod za sebou :slight_smile: přeji ti abys byla co nejdřív doma a holky ti dělaly jen samou radost! :grinning: :slight_smile: :wink: :dizzy_face:

marůdkům Pát'ovi, Mariance přeji brzké uzdravení a
všem ostatním dobrou noc :sunglasses: :slight_smile: :dizzy_face:
11. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz
maji: no nějak se to tak sešlo, že jsem prostě musela na drby :grinning: Martin je přece nemocnej :wink:
tak já jdu zalízt, dobrou noc, Petrolejkovic holkám zvlášť :slight_smile:
11. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz
Malá Verunka je fakt nádherné miminko,gratulace mamce a taťkovi a taky ségře Týnce. :dizzy_face:
Přiznávám,že při popisu stýskání se, po starších dětech v porodnici,se mi taky lehce zaleskly oči .

Mariánce i Pátovi přeju,at je to už za nima,obě ty nemoci jsou teda hnus,bobátka malá.

Aco- Mári ted taky vstává v kolem 10:30.Ona je celá já,já jsem už od mala ráda spala dlouho a večer jsem dělala bugr.Takže jako,já jsem ráda,že můžu takhle dlouho spát a myslím si,že až jí nastanou povinnosti a bude vstávat do školky a školy, tak se to zas srovná. Bude milovat víkendy už jen pro to vyspávání- soudím podle sebe :sunglasses:
11. lis 2009 ve 23:22  • Odpověz
Teru, no jo...tak jsi to oslavila za něj :wink:!

Já se také loučím....dobrou...hlavně Týnečce...na tu pořád myslím, jak to doma zvládá. Z tohohle důvodu obdivuju všechny těhulinky, co tady jsou!!! Já bych musela mít ambulantní porod (porod doma ne, to bych nedala)...druhý den domů, jinak bych se tam bez malé zbláznila...Tak krásné sny :slight_smile:
11. lis 2009 ve 23:30  • Odpověz
Neda mi to... Petrolejko, jak moc Te take chapu... muj prvni porod byl podobny jako Ty tvoje, nekonecny, ale k tomu cisari to dospelo uz tehdy. Mela jsem stesti, ze jsem byla pri vedomi, ale do dneska si prijdu trosku "ochuzena", protoze nakonec se mi ani jedna holka nenarodila "normalne". Po prvnim cisari jsem sla ode zdi ke zdi - silene stastna... pak hrozna deprese, tam a zpatky jak jo-jo. Druhy byl planovany kvuli urcitym potizim, to uz jsem to z tehle stranky zvladla, ale taky mi prislo, ze Kristynka snad neni nase. Je to naprosto nelogicke, ale cekala jsem takove mini vydani Kati :zipper_mouth: , nebo aspon malilinko podobne. Kata ma hnede vlasy po mamince, kudrnate po tatinkovi (vlni se mu, kdy ma vlasy delsi), oci tmave hnede jako teta Iva... Kristynku mi ukazali taky nejdriv jen na chvilicku a na me mzouralo svetlovlase miminko se svetlyma ocima. Byl to pro me celkem sok. :sweat_smile: Az za par dni byla ta podoba trochu vic videt - a to jsem to zase pro zmenu obrecela, protoze chudak dite vypadalo jako tatinek :sweat_smile: :pensive: , prisla mi ty prvni dny takova "mirne oskliva". No hormony... :rolling_eyes: V porodnici jsem byla sama, nikdo za mnou ani na navsteve krome manzela a Kati nebyl, ani oni nemohli prijit kazdy den, bulela jsem tam porad. Styskani sileny. Tak koukej porad na ten svuj krasnej puget a prenadhernou Verunku - za chvili budete doma a bude to uplne jiny, neboj! Zitra Ti Kristynka bude pripadat jako "opravdova mamutka" vedle "mamutatka Verunky". :wink: Holky maji pravdu, za tech par dni mamam prijde, ze ty deti doma mezitim nejak "vyrostly". At je krevni obraz v poradku a brzy Vas pusti domu!
11. lis 2009 ve 23:54  • Odpověz
Dobré ránko

Peťo přeju ať jsi co nejdřív doma, nebo aspoň dneska přijde Míra s Týnkou na návštěvu,to stýskání musí být hrozné, já bych tam taky asi brečela.Ale zase péče o nové miminko by mi dalo dost zabrat,nevím.....
Je super,že tě to moc nebolí po té operaci,snášíš to velice dobře !!!

My máme jet dneska na plavčo už v půl 2, zařídil to včera Petr :unamused: .To má Ondra spát,tak nevím, jak si to představuje, buď ho zkusím uspat už v 11, protože dneska vstával před 6, tak se to třeba povede, nebo nepůjde spát vůbec.A já mezitím sjedu k doktorovi na druhé kolo dezinfikování mojich dutin,bléééééééééééé :frowning2: :frowning2:
12. lis 2009 v 06:59  • Odpověz
Dobré ráno!

Hlásím, že krásných prospaných nocí už máme na kontě šest :grinning: :wink: Dnes byl absolutní klid :dizzy_face:

Ale vstala jsem ještě před Matýskem, šla si dělat kafe a za oknem chlap s vrtačkou (kuchyň a pokoj sousedí), tak jsem letěla Matýska vzbudit. I tak nebyl probraný, když začal, chudáček :pensive:
Takže my zase mizíme spát k našim :confounded:

Jen dodatečně (nemám ani stoprocentně dočteno a navíc paměť děravá):
Agatko, ten pád musel být děsivý :frowning2: A Tobě rychlé vyzdravení!!!

Gabi, gratulace ke kontrole :dizzy_face:
12. lis 2009 v 07:49  • Odpověz
Vaše batole bříško 21. měsíc.
(Vaše dítě je na světě již 639 dnů...)

Výbavičku, těhotenské oblečení, kočárky, autosedačky, hračky a stovky položek najdete v našem skvělém bazárku na adrese bazar.rodina.cz!
Popovídejte si na této adrese s maminkami, které mají děti narozené ve stejném měsíci jako Vy!

Batolatům v tomto věku se líbí spousta věcí, ze kterých vy asi zrovna nadšená nebudete. Ale to patří spolu s jeho občasnou rozmrzelostí a umíněností k hlavním znakům vývoje dítěte. Respektujte jeho záliby a zájmy a zkuste rezignovat na některé drobnosti jakými je například nerozhodnost u snídaně týkající se druhu džemu, kterým se namaže chléb, nebo výběr trička, se kterým vy zrovna nesouhlasíte. Jasně však stanovte, že o některých věcech týkajících se chování v případě, kdy jde o bezpečí dítěte se diskutovat nebude.

Co umí a dokáže?

Váš jedenadvaceti měsíční miláček v tomto období s oblibou přemísťuje menší kusy nábytku, pomáhá s úklidem tak, že hračky uklízí do poličky, hraje si u stolku a sedí u něj na židličce.

Dokáže si již dokonce obléci některé druhy oblečení, umýt a usušit si ručičky a s pomocí si i docela dobře vyčistit zoubky.

Také se již blíží doba, kdy se pomalu rozloučíte s plenkami a začnete používat nočník. Některé děti to dokáží již okolo osmnáctého měsíce, ale naprostá většina před dosažením dvou let. Dítě již samo cítí, že se bude chtít vyprázdnit. Poznáte to i vy sama podle určitých náznaků. Může se přikrčit, nebo odejít z místnosti. I když si dítě uvědomuje, co se děje, nemusí ještě nutně umět jít v pravou chvíli na nočník samo.

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

Dodržujte přesný a stejný čas pro denní spánek, jídlo, koupání a večerní pohádku před spaním. Tím pomáháte dítěti vytvářet si pocit bezpečí a kontroly nad situací. Rutina usnadní život i vám. Když vaše dítě ví, co kdy čekat každý den, je pravděpodobné, že bude klást menší odpor. Pravidelný režim vám také pomůže ušetřit čas při vytváření plánu pro každý další den.

Očkování

Mezi dvacátým prvním a dvacátým pátým měsícem věku probíhá očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (jedná se o přeočkování).

Tip pro vás

Zpívejte si spolu! Určitě jste si všimla, že jazykové a komunikativní schopnosti vašeho téměř dvouletého dítěte se den ode dne zlepšují. Nyní přichází ideální doba pro hudební hry, čtení, skládání a fyzicky náročnější hry. Uvidíte, že z nich drobeček bude nadšený.

Všechny tyto informace jsou přibližné, to znamená, že vaše miminko některé dovednosti zvládne třeba dříve, nebo i později než je uvedeno. Všechny děti, stejně jako dospělí, jsou rozdílné, nelze se proto přesně řídit uvedenými dovednostmi.
12. lis 2009 v 07:57  • Odpověz
Dobré ránko,

Peti - Verunka je fakt hrozně krásná. Jediná "výhoda" císaře je, že děťátko je takové nepomačkané, vyhlazené. A Veronička je toho pravý důkaz. Moc slaďounká...No prostě za TOHLE ten porod stál. A jsem stejně jako ostatní moc zvědavá na detailní popis. A to, že jedno dítě druhé nenahradí, je pravda pravdoucí. Mně je někdy divně jen z toho, když někam musím jen s jedním prďolkou...
12. lis 2009 v 08:39  • Odpověz
Sylvi, prospaná noc k prospané noci a po téměř dvou letech života Matyáška z toho bude týden bez nočního vstávání :grinning: Ale teď ti přemýšlím, že u nás se dnes taky spalo luxusně - až do 7,45, což je jeden z rekordů.Že by DEZA dnes nevypouštěla ty svoje sajrajty a dětem se v čistém vzduchu spalo lépe? Nebo naopak jich vypustila moc a děti byly omámené :grinning:
12. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
Dobré raničko :slight_smile: Péti Verunka je nádhern'oučká berunka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: držím palce at' vás brzy pustěj domů :dizzy_face: :dizzy_face: krásný den
12. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
A do třetice všeho dobrého...Holčinky moje, potřebuju od vás nezaujaou radu. Hrozně mě zajímá názor nedvojčecích mamïnek na jedno dvojčecí dilema...

Několik matek dvojčat rozděluje na základě vlastní úvahy, ale často i na doporučení učitelek MŠ či ZŠ děti do různých tříd. Pořád to přebírám vpravo vlevo a na každé variantě nacházím pro i proti. Jak byste to viděly vy?
Nechaly byste rozdělit dvojčátka, která spolu byla od narození a opravdu spolu tráví KAŽDOU minutu času? Jasně, z praktického hlediska je to nesmysl (třeba ve škole by byly dvoje úkoly, dvoje vyzvedávání, různé rozvrhy...). Ale zase si říkám, že možná by bylo dobré je najít si vlastní cestu a nechat je bojovat samy za sebe, nacházet si SVOJE kamarády apod. Pak mě zase přepadne citovka a odmítám dělit tu jejich osudovou "pospolitost"...No prostě nevím....
12. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
Dobré ráno,
Kačí, já jsem třeba slyšela, že dvojčátka jsou na sebe hodně napojení a pokud jsou odděleně, tak jim to nedělá dobře, ale to je případ dvojčat tady u nás na Střekově....asi bych je nerozdělovala, kamarády si najdou i tak, možná později do školy
12. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
Káťo já bych je ve školce ještě nerozdělovala.Přijdou mi ještě malincí, dost fixovaní na maminku a potažmo i na sebe, myslím, že by byli šťastnější spolu.Tak to ale vnímám pocitově, nevidím do toho.Na škole už je to jiná, každý z nich bude třeba jiný, budou osobnosti a mohlo by jim to třeba přitížit být spolu ve třídě, mohli by být srovnáváni, konfrontováni a třeba by bylo pro ně těžší se osamostatnit a rozvinout
12. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak dneska je kritický den, se nudíme doma jak prase...ani se nás nechce oblíkat na chviličku aspoň do obchodu, no lemra..navíc má Robik trošičku rýmu, tak mi je ho líto, jak se mu špatně dýchá..ale zatím se to dá. Akorát v noci se dvakrát vzbudil, z toho jednou jsme mu museli pustit v jednu ráno hasiče Sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od rána tu fičí televize, mazec..žeru už druhou nugetku...tolik informací od nás, hihi...

Kači, ve školce bych určo taky nerozdělovala, ve škole už bych o tom asi popřemýšlela, přinejmenším je dát do jiných kroužků, ať mají jiné kamarády...ale ty to máš ulehčené tím, že máš páreček, takže tak i tak, Majda bude v určitém věku vyhledávat holčičí společnost a Jonda klučičí, takže.. :wink:
12. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
Kačí,asi bych taky nerozdělovala,tedy myslím ve školce,ve škole třeba,nevím no..petisko:jen si dej a já nedočítám kdypak máš další ko? :slight_smile:
12. lis 2009 v 09:27  • Odpověz
Holky, díky moc za reakce - taky to tak vidím. Do školky společně (navíc naše ultracitlivky aspoň budou mít spojence) a pak se uvidí:slight_smile: I když jak se znám, jsem lenoch líná - takže první stupeň absolvují ještě spolu v lavici :grinning:
12. lis 2009 v 09:31  • Odpověz
Dobré ránko,
Kači, já bych nerozdělovala. Ani ve škole :pensive: Nebo nerozdělovala - spíš podle toho, jací budou. Myslela byh, že na střední už bude chtít každý něco jiného a teprve tam bych je nechala hledat tu vlastní cestu.

Peťulíno, v kolik jdeš zítra na KO. Já budu ve škole, tak dočtu až v sobotu večer. Doufám, že tu budou nadále pozitivní zprávičky :wink:
12. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
zítra jdu na sedm ráno :confounded:

a dnes je na utz kreksi?? Že? Už se těším na fotečku....vlastně Gabčo, ty nějakou máš??

Holky, já asi chcípnu, teprve půl jedenácté!! Už vařím brambory, dneska dělám jen filety, ve 12h doufám půjdem spát a odpo dovalí kamarádka se svišťama, tak bude veseleji :dizzy_face:
12. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
ještě musím pochválit Robiška, poslední týdny je tak hodný, nekňučí, pohraje si, je to s ním super :dizzy_face:
12. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
Ahojda,
ty jo to je krásně dneska, že???? :dizzy_face: :dizzy_face: Úplně jak na jaře..jme byli celé dopolko venku, Emmi se vůbc nechtělo domů, teď narychlo vařím aspoň polívku...:slight_smile:

Jinka moc děkuji za gratulace ke kontrole !!! Fotečku nemám, nějak mi ji nenabídnul a já na ni i tak nějak zapomněla....koukala jsem na UTZ a na nic jiného v tu chvíli nemyslela..tak snad příště...:slight_smile:

Halkac: já bych taky děti nerozdělovala !!

jakpak je Patričkovi od Hanipelíšku???
12. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
Petisko, ráno na tebe budeme myslet, ale jsem si jistá, že bude vše naprosto v pořádku !!! :wink:
12. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
Peti: malá je moc krásná, ještě jednou velká gratulace
12. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.