• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Áááááááááááá, teda Pelíškovic se nám konečně ukázala na fotečkách :grinning: Je to kost :grinning: Hani, moc ti to sluší. A Páťa? Mně dostávají ty jeho vlásky :dizzy_face: :dizzy_face:

A nevím, jeslti jsem tu už dnes strašila nebo ne :confused: Takže kdyžtak ahoj všem :sweat_smile:
17. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Nakupovat chodím strašně ráda s Denískem. Je to na dýl, ale užíváme si to. On je kliďas, takže se to dá. Děláme blbosti, bafáme na sebe za stojanama z oblečením... :grinning: Ale jak píšu,k Deny je fakt kliďas.
17. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
Miško, tak to já jí vůbec nemůžu mezi stojany pustit, jedna akce mi stačia...tehdy jsem psala, jak jsme v Kikku vydrželý celých 7 minut a musely jsme pryč

jinak Acovic maj pěkný fotečky, mamince a Jáje to opět moc sluší, no a a Hanipelíškům jakbysmet, Páťa je prďáckej :wink:
17. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
hoj hoj,
doufám, že jste si dnes aspon symbolicky zacinkaly klíčema :grinning: dyt já, petrolejka, kreksi a ingridsu jsme za vás mladou generaci cinkaly na václaváku pred 20 lety!!! :grinning: :grinning:

a vidím, že jsou tu další anketní otázky :sweat_smile::

nakupování - pomalu pozoruji, že jsem asi už jedna z mála, které vydrží dítko při nákupu v kočáře či nákupním koši :sweat_smile: do terenu jsem ho vypustila zatím je v ikei, bo tam je to samá lampička, takže dítko jde pomalu a postupně lampičky rozvěcuje a zhasíná
jinak svou touhu po nákupech o samotě ukájím jednou za 2 týdny, když dělám pracovní výjezd do prahy...absence kočárku má pak drtivý dopad na obsah peněženky :sweat_smile:

spaní mimo domov - odpolední už proběhlo u tchanovců a ok...noční ještě nevyzkoušeno a to z jediného důvodu - laryngitida...jsem trochu ještě pod vlivem předchozího zážitku, kdy už vím, že chodí v noci nečekaně nezvaně...no ale budu muset ten strach z ní přemoci - rozhodně kubouše předám se všemi radami a léky a určitě to bude jen pro případ, že budeme v rychlé dojezdové vzdálenosti...
17. lis 2009 v 18:13  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Zuhav, fakt jsi těma klíčema cinkala :grinning: kolik Ti bylo?

spaní mimo domov: v létě spala na chalupě a chystám jí čimadán k ségře, Matese tu máme furt, tak teď chci ten blázinec přesunout tam, ať si taky užijou :grinning:
17. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
Pekný svátečné večer přeji :slight_smile:

Zuzí, tak já také cinkala :grinning: jako mrňule strejdovi na ramenou :wink: :slight_smile:

ad nakupování, tak když jedeme autíkem na velký nákup tak je Jájina většinou v košíku, sedí si tam spokojeně a má rozled. Někdy chce dolů a to pak nakupuje opravdu velmi rychle ani jí nestíháme :grinning: No a když chodíme spolu nakupovat sami bet tatínka do drogérky atd... tak buď hačá v kočárku a je vesměs hodná nebo musí semnou hezky za ruky a to je někdy boj protže jí za ruku samozřejmě neba. Ale jinak je také moc hodná, nejlepší je to v nákupáku s oblečením to si vybírá oblečení, tak též se mi schovává za regálama. No a docela legrace to bylo teď o víkendu v Pompu, Jasmínka si natahala behěm sekundy do kočíku ( měli jsme ho sebou kdyby usnula ) takových hraček až jsme čuměli. Samozřejmě za chvilku dostala Bárbínku a skládačku od babí a dědy :sweat_smile:

ad spinkání mimo domov, no tak Jája spala myslím cca 2 - 3x u babí s dědou bez nás a v poho. Jednou tam vlastně byla až do druhýho dně do odpoledne. Ale asi je to tím, že vlastně my jsme u nich bydleli skoro půl roku tak si to nejspíš pamatuje a nepřijde jí prostředí cizí. Naší spinkají sní, ona hajá v cestovní postýlce. Ona je vůbec u našich šíleně spokojená, spinká strašně klidně prostě u babí a dědy je to jiné a lepší :grinning: To spíš spím neklidně já když vím že jí nemám u sebe a mám tendenci pořád volat jestli nepláče, je vpořádku :slight_smile: No a ani když spíme mimo domov my všichni to nevnímá špatně, na dovolené nebo u tchánovců spinká v poho a klidně :slight_smile:
17. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
Ahojky

V krku mne nebolí, ale sedlo mi to na hlasivky a od neděle vůbec nemluvím! Jenom šepot/chrčení....Od včera se k tomu přidal kašel, takže jsem dnes vyslala maminu do lékárny pro Stodal a bereme ho obě (malá občas také zakašle).

Kvůli ptačí chřipce pohyb neomezujeme, jsme-li zdravé, chodíme stále do MC i na plavání. Né že bych z ní neměla strach, ale zase ne tak hrozný, abychom kvůli tomu byly zavřené doma. Jsou nemoci, kterých se bojím více...Jo, zvažuji užívání nějakých homeo preventivně...asi oscilo....nevím, jak se to píše :sweat_smile:

Na Mikuláše jdeme na Mikulášskou do MC, balíček budu kupovat svůj-mini knížka, nová peněženka...nějaký oříšek (má ráda všechny ořechy), kinder vajíčko (hurá hurá-první sladkost, kterou snědla), ovoce, brambora...

Lu: had spí :grinning: :grinning: :grinning:

Agi: my zase jak koukáme na krtka...Krtek a medicína....jak se tam topí housenka a volá na krtka "pomoc" a krtek skáče pro housenku...tak malá volá "krtku, kopy kopy...housenka neumí kopy kopy" (deformace z plavání) :sweat_smile:

DM tyčinky mi chutnají, Aňa má na to ale jiný názor :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Levné knihy jsou už připravené na Mikuláše a Vánoce...

Sylvi: já bych nejela...nejdříve, až bude dítě ve škole (6-7 let). 14 dní se mi zdá hodně dlouhá doba....já bych si to 100pro neužila...ale u nás je fixace také veliká...

Tak spaní přes noc jinde u nás nepřipadá v úvahu kvůli koju, ale i jinak bych malou na hlídání v noci nedala....ještě až tak za rok nebo ve školce...

A také se hlásím k cinkačům s klíčema.... :sweat_smile:
17. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
ještě jsem nestihla dočíst tak reaguji jen na Zuhav
Zuzko, na mě jsi nějak zapoměla :wink: já fakt těma klíčema cinkala, ale ne toho 17.11 na Národní (pamatuju si že 17.11 byl pátek a já byla v tanečních) až ty další dny na Václaváku, byla to bombastická atmosféra, ale i trochu strach, protože se nevědělo co bude :sweat_smile: :slight_smile:
17. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
mě bylo 11 a zrovna jsme se vraceli z ŠvP, všude po Praze OF, jinak si z toho moc nepamatuju
17. lis 2009 v 18:55  • Odpověz
Já cinkala :grinning: bylo mi 18, byla jsem ve své první práci, páč na výšku mě kvůli špatnému kádrovému profilu nemohli vzít a cinkala jsem v Olomouci na náměstí a kolem stáli policajti se psama (bylo to o dva dny později než v Praze) a my byli stopro přesvědčený, že je na nás pustěj. No nepustili naštěstí. Ale zima byla tehdy v listopadu děsná, furt krutě pod nulou a my se každej večer vraceli domů zmrzlí jak hovna. :grinning:
Holky spí, jdu si udělat pedikůru, konečně si tam snad dosáhnu :wink:
17. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
Tak já jdu zítra na gyndu tak si jdu taky udělat manikůru, pedikůru no hodit se do gala, neboť můj pan doktor mě nejen učil na škole a rodila jsem s ním i nějaké dětičky, ale hlavně jsem do něj byla celé dva roky na Vyšší tak hezky platonicky zamilovaná. Manža se směje že mám přípravy jako když se připravuji na pěkný večer s ním :grinning:
Jsi vzpomínám jak některý ženský na mém oddělení v práci vždycky říkaly když měly jít na gyn. vyšetření že budou mít zase ,, sex" jsem se tomu musela smát :sweat_smile: :grinning:
17. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
peťo: :grinning: :grinning: .Jak uspáváš holky?

my si byli připomenout 17.listopad na miniakci na náměstí, ale nic moc.Jinak já necinkala,ale jela jsem někam s tátou autobusem a všichni kolem nás cinkali :grinning: :grinning: .Vůbec jsem nevěděla, která bije,ale ta atmoška ve vzduchu!!!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

a nekecejte, že jste cinkaly!!!!!!

holky a jestli už ondra nebude spát po o, tak si jdu koupit nějaká psychofarmaka! to se nedá :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Doteď jsme měli nádherný systém, ráno hry,pohádka, nebo kroužek,pak dloooooooooooooouhýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý spánek (já si naklidila,navařila a popipkovala na netu) a odpoledne dlouhá procházka.to bylo tak krásný a teď jsem z toho nějak vykolejená a nevím, jak si ten den rozdělit.taky je pak už protivný,jak není odpočatý,takže nálada nic moc...no doufám, že se to zase vrátí zpět

lu:promiň :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahoj,
jsem tu jen na skok, než taťka vykoupe kluky.

Sylvi, ostatním bych radila, chytit příležitost za pačesy a odjet, ale sama vím, že bych to nezvládla :pensive: Vojta byl letos poprvé 7 dní bez nás a myslela jsem, že se ustýskám. Štěpán ještě nespal mimo domov. Vlastně minulý víkend byl poprvé skoro celý den bez nás u babičky a dědy s Vojtíškem, bez toho že bych hlídání nutně (doktor, úřady) potřebovala. Ale přiznávám, že zrovna dneska jsem si posteskla, že bych chtěla něco udělat jen tak... třeba jen tak sednout odpol. k televizi a podívat se na nějaký film, aniž bych při tom vařila, nebo dělala společnost dětem. Ale to hádám, že ještě pár let bude jen pouhé přání :wink:

A 20 let zpět? Vzpomínám si na nervozitu v rodině kamarádky, jejíž tatínek byl policajt a měl strach, že bude povolaný do služby. Měl být za toho zlého, ale ve skutečnosti se mu vůbec nechtělo.
17. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
Miško:díky :slight_smile:
17. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
Agi, neuspávám. Týnka usíná sama po uložení do postele po koupání. malá zatím nepravidelně, ale směřuju to, že ji koupu ještě před Týnkou, takže pak spí do dalšího koja a mám čas poklidit a tak. Zatím. Dělat nějaký program v šestinedělí je stejně utopie, jak se probere, tak se kojí, čili spíš náhoda. :sunglasses:
17. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
tak jsme tu měli návštěvu, děti se vyblbly, ale já mám dost je hlídat... chlap seděl a vypil s kámošem 3 lahve vína :sweat_smile:

Miško: mezi stojany taky pustit nemůžu, už mi několikrát v krámě řekli, ať si ho dám do kočárku když se neumí chovat :fearful:

Maji: Ty nemůžeš vůbec mluvit? :fearful: jak zvládáš malou? ať je Ti co nejdřív líp!!

jo a prosím Tě, ona malá jí oříšky? jako celý? to to rozkouše? :confused:

Agi: no jestli malej nechce už spát, tak to teda nezávidím... já na to polední spaní vyloženě čekám, zvlášť teď jako těhule si fakt musím dělat přestávky a tu si sednout, tu si dát svačinku, tu si lehnout :grinning:
dneska bylo zas tornádo, tohle mít celej den, tak fakt nevím :confused: držím Ti palce :wink:

Hani koukej dávat fotky sebe častěji, jsi krásná maminka :dizzy_face:

Peťo Ty píšeš jako kdyby se nechumelilo :slight_smile: takže hádám, že jizva moc nebolí a holčičky jsou hodný :dizzy_face:
17. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
já se přiznám, že jsem to nějak nevnímala.... před 20 lety...a to jsem nebyla úplnej zobák...patřím tu tuším do střední kategorie :sweat_smile: :grinning: :grinning: HOlky, ale za 3 týdny mi bude 30!!! já se asi vožeru! :grinning:

tady je náš pupkyn... díky němu nemůžu v noci spát a funím jako vorvaň :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3542851#navigator a tady je straší sestřička...no vypadá nějak fakt staře :sweat_smile: , pusinka jedna rozumná... http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3542875

Hani, fajn, že je Páťulka zdravej...no je to na palici... já doufám, že naše rýma je jen "rýma"... dneska jeden zelenej šlahoun a pak klid :sweat_smile:

S tím hlídáním dětí...Katy by to zvládla všechno snadno, už i chápe pojem času: pááá, pááá, pijdeš blzy... no ale já to nějak nedávám... teď třikrát v týdnu hlídají odpo 3 hodiny střídavě obě babičky (nikde sama nespala, krom kočárku kdysi)... ale přiznám se, že mi na tom všem nejvíc vadí, že jí chci učit poznávat svět já...já jí chi povídat o stromečku, co dělají zvířátka... NO asi je to k nepochopení a jsem psychouš, ale je MOJE!!! :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj,

Zuzínku sem taky psychouš-mám to stejně!! :grinning:
17. lis 2009 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz
zuuu:já tě taky chápu :grinning:

ad 17.11:byla jsem na škole v přírodě :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
Zuu tak v 10 letech bych to taky asi tak neprožívala :wink:

Zuu já Tě chápu, taky je MUJ :grinning: :grinning: :dizzy_face:
já mám hlavní problém asi s tím, že jedna část rodiny je divočejší a ty ho rozdivočujou a pak je fakt nekočírovatelnej... a druhá je zas ve stylu dítě skoro až dusit a furt usměrňovat až moc...
já jsem někde uprostřed a nechci mít ani zdivočelce ani ustrašánka, takže sice by se hlídání šiklo, ale je fakt, že pak by mi do toho někdo kecal, od výchovy přes jídlo až já nevím po co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Elinčin domeček je luxusní :dizzy_face: a Katynce to ohromně sluší, vypadá hodně "holčičkově" na týhle fotce a hádala bych jí tak 3 roky :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
pardon, "Ellynčin" domeček
17. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
Pe´to tak to máš ulehčenou práci,když Týnka usíná sama, závidím :dizzy_face: :dizzy_face:

hani moc pěkné fotky, je vidět,že tam Páťovi není dobře, dudlíček v puse a furt u maminky na klíně,viď? :frowning2: .A tobě to moc sluší!

Lidu já doufám, že to jsou zase nějaké erupce na slunci a spinkat bude, páč jinak mě odvezou! :grinning: .Jinak Ondra dneska taky na mě somroval mandle, strašně jsem se bála, ale vyváděl tak hrozně,že jsem nakonec podlehla a dala mu.Rozkousat je umí, ale nechutnaly mu, tak je plival ven.

zuzi krásné bříško a Katy je fakt velká a vypadá tak zkušeně! co dodat, to je prostě Katynka, velká a šikovná slečna. :slight_smile: :slight_smile:
17. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
tak v tomhle se s některýma asi teda neshodnu, mě fakt nevadí, že Robunek u babičky přespí, o nic nepříjde, lásku má i u babi s dědou, kteří ho navíc i mnohému naučí...vždycky příjde s něčím novým, jsou bezva a já vím, že tam je v bezpečí, že mu nic nechybí a volného času si vážím a vždycky zužitkuju :slight_smile: :wink:

Katynka má super ohoz, moc jí to sluší :dizzy_face: a bříško krásné :wink:

Páťulka je hezoučký vlasáček, s tím dudlíkem k upusinkování....a kooonečně se paňmáma ukázala :grinning: hodně zajímavá ženská :dizzy_face: :wink:

co se dělo před dvaceti lety, nevím...

majenko, ty se rychle vykurýruj :wink:
17. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
petis: mám to podobně jako ty, vždycky se na ní strašně moc těším, už se jí nemůžu dočkat, ale čas pro sebe potřebuju a prospívá to nám oběma
17. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
terus, jéé, už jsem myslela, že jsme tu s agatkou jediné :sweat_smile: :grinning:

to mi připomělo, že agatka dala skvělý výčet aktivit ve volném čase :grinning:
17. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
Katynka už je vážně velká holka, ostatně to si říkáme s Barčou na cvičení taky, viď...ostatní dětičky jsou ještě takový "miminkovský" a Ondrášek s Elí prostě kusani :grinning: :grinning:
17. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
Petise, to já bych taky využila občasný přespání kdybych věděla, že je malej ok... ale třeba 2 týdny by bylo dlouhý na mě...

holky dotázek: z jakýho nádobí a čím jedí vaše děti? :confused:
my máme plastovou misku a plastovou vidličku, ale mám pocit, že se mu z toho vidličkou špatně jí, tak asi pořídím nějakej plastovej talíř...
zkoušela jsem mu dát normoš talíř nebo talířek, ale zatím to vždycky chtěl hodit dolů :sweat_smile:
dala jsem mu normální vidličku (kovovou), ale menší a skoro se s tím píchnul do oka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak já nevím co mu dát teď v tom přechodu mezi miminčím a normálním krmením se
17. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
lu, talířky máme plastové, jinak jí normální vidličkou, lžičkou...akorát taky musím koupit tu dětskou velikost
17. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
lu: já jí dávám na polívku plastovou misku a když to není tak tekutý, tak plast.talířek, ke všemu má plast. lžíci
17. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz
děkujeme za pochvaly, já to holkám vyřídím :wink:

a já teda taky vím, jak využít čas bez Katy, ne že bych se tady soužila a trápila se...ráda sama nakupuju atd... jen mám svou fixaci na to, že potřebuju všechny moudra a "zásadnosti" Katy předat já nebo HOnza :sweat_smile: Proto taky nemám moc ráda hlídání babičkou, když jsem u toho, radši jdu pryč vždycky, jsem občas na nervy :sweat_smile: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.