• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Miško když ono je težké radit, každé dítko je jiné :wink: musíš podle svého citu maminky a to že zvýšíš hlas, z toho si nic nedělej, nic nejde bez emocí. Já také zakřičím a občas plácnu to by nám pak děti přerostly přes hlavu. Nejsem hysterická matka ale někdy se musím kousnout do jazyku abych nebyla hodně zlá. To musím říct že Martin jako otec je o dost přísnější až musím někdy obměkčovat a vysvětlovat že to ještě nechápe.
Naštěstí s Jájou co se týče režimu nemám problém, horší je to s vysvětlováním co smí a co ne, zkouší teď naší trpělivost a hlavně kam až může zajít, takže teď je to opravdu období o sebeovládání se. Ale to je prostě výchova, ždíné dítko není totál 100% ve všem. Takže i Denísek se naučí režim a vše zajede neboj :wink: :slight_smile:

Jooo jsem se dneska pochlapila a vytrhala si podpaždí i okolí bikin :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda Péťo fakt Tě obdivuji s tým kolřitním místeček, to bych vylítla z kůže. Apropo také Vám po epilování v tříslech a v podpaží teče z místeček po chloupkách krev??? Jo a co používáte na zklidnění, podpaždí jsem měla v jednom ohni

Tak a teď už fakt letím ven, Jája stojí oblečená u dvěří a volá na mě papáááááá :grinning:
17. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
týjo, Hani, to je Jasmínka teda na baterky! :slight_smile: Tomíno spánek vyžaduje, dávám ho 1x denně. Když dám 2x tak pak nechce spát večer a budí se ráno v 5. Takže dávám 1x(tak 2hodiny) a to se budí tak v 6 a jde spát před 20.

fakty si holíte podpaží epilátorem? Jsem o tom přemýšlela, že bych enmusela tak často holit, ale moc moc moc se bojím...:frowning2:. jsem posera..

a ještě se zeptám na režim dítě-otec..
U nás: Pavel odchází do práce tak v 6-15, to Tomouš je ještě v postýlce, takže se nevidí.
z práce přichází tak kolem 18 - i když dělá do 15-30.:frowning2:. mají hodně práce.
pak se nají..někdy si pohraje s malým a je s ním do 19-30 než se chystá do postýlky. Pak jde většinou ven a přichází v 21-30..
ale často po jídle jde ven, dělá kolem baráku, lesa,..a přichází až když T spí.

Snažím se být s ním a s Tomem venku, když to počas dovolí..a

O víkendu si ho často bere na půl den(bud v so nebo v ne) a já můžu v klidu vařit a uklízet a tak..

jsem se bavila s kamarádkou, který chlap přichází domů v 15-30 a to ještě nakoupí a pak je s dítkem a ona má volno....takže jsem zjistila, že já jsem s dítkem vlastně furt...
17. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz
pomoc, už tejden nám nejde prima a 2 a 1 stojí za prd, takže volba programu fakt skvělá, nj, vysílač Ještěd
17. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
jejda, doufám, že Tomíkovi ta srajda brzy přejde :unamused: berete nějaké probiotika? taky zase udělám Katy nějakou kúru 14 dní probiotik...je takový pitomý počasí, pořád teplo ale přitom studenej vítr... :angry:

u nás se spát též musí, jinak by tu bylo čoro moro...prostě jde spát po obídku cca někdy mezi 12-14 hod a spí tak necelé 2 hodinky, jak kdy...spát chodí v 19:20 a budí se teď nějak po šesté :slight_smile: . Papání u nás zatím v klidu...sní všechno, zatím dávám i dost zeleninový kejdy, z čerstvého ovoce vše a z čerstvé zeleniny rajčata, ty miluje. Jinak tvaroh nebo bílý jogurt...a chlebík s domácím džemem nebo šunkou/sýrem ráno...

tchýňka šla s malou ven, tak se budu válet, objednávat Katy dospěláckou postýlku...no prostě spousta starostí :slight_smile:
17. čer 2009 v 15:47  • Odpověz
a Romí...s tatínkem... Honza pracuje pevně odpoledne 14-20hod...jinak dopoledne někdy vůbec, někdy 8-10hod a zase za námi přijede... Ráno si bereme Katy po probuzení do naší postele, tam vypije mlíčko a pak si maže hrát, HOnza nám všem dělá snídani a já se válím...vstávám, když on odchází, tj. kolem 7.30...pak si většinou malá hraje sama, malujeme si, poslucháme písničky. Před 11 je Honza zpět doma, hrajeme si, uklízíme, nebo jdou na chvíli ven nebo na nákup. Pak se najíme a všichni tři jdeme chrupat :slight_smile: HOnza odjíždí před druhou do práce a my odpoledne pak jdeme vždycky ven...večer je koupání na mně. Taťka chodí někdy až kolem deváté :slight_smile: . Víkendy většinou trávíme na tenise - děti mívají zápasy, nebo HOnza má... :slight_smile: Taky teď zapojuju obě babičky, obě jsou v tomto skvělé, Katy je miluje - každá hlídá jedno odpoledne v týdnu :slight_smile: . Já mám vlastně asi krásnou mateřskou, když to po sobě čtu :grinning: ...ale ono přituhne v prosinci :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
jo a Miško...tyhle stavy velmi dobře znám :wink: Katy je hodná, ale už se umí vzteknout, dělat naschvály, provokovat...a já ne vždy s tím umím naložit v klídku... takže přes ruku dostává občas, hlas zvyšuju taky, když jde do tuhýho (když maluje po gauči - mmch vypadá teď vážně skvěle!)... Musím říct, že to pak ale mrzí mnohem víc mě...ona už to totiž chápe a zlobí se pak na mě...dokáže se i urazit a chvíli nekomunikovat... :unamused: A taky když jí okřikuju, tak mě pak paroduje a stejným tónem jakoby říká to samý :grinning: :grinning: Mrška jedna chytrá...a ještě se u toho uchechtává...prostě mě má občas jasně na háku...

a fotky ...vybírám, vybírám, nakonec skončíme asi na 30 fotkách :slight_smile: (čili budeme doplácet si 10 kusů za 100Kč/ks)
17. čer 2009 v 16:00  • Odpověz
holky co se chystáte na dovču budete nechat děti zapisovat k sobě do pasu?já dnes byla na úřadu a tam mi řekla že klidně můžu,takže jdu udělat novej pas stejně mi v říjnu končí a necháme si tam Patrička zapsat oba dva :wink: s dovoleou ještě rozhodnutí nejsme ale raděj si to udělám pže to trvá prej 3 týdny tak to stejně bde tak tak :wink:
17. čer 2009 v 16:23  • Odpověz
ahoj

tak koukám, že Sylvinčin Jindra má límec? sakra, to mu nezávidím, já ho měla kdysi dost dlouho a záda pěkně rozhašený.. bude chodit na nějakou rehábku, Sylvi?

Prami: to je úúúúžasný, Márinka už říká věty?? :dizzy_face: náš malej je opakuje, to jo, ale sám je netvoří

zato í když mi dneska usínal v tramvaji v náručí tak jak zahlásili "náměstí Míru" tak bez toho aby něco viděl tak už dopředu křičel "věž! hodiny!" :sweat_smile:

jdu dočíst
17. čer 2009 v 17:31  • Odpověz
dočítám jak inteligentně si Zuuovátko... tak to je balada :dizzy_face: u nás je to většinou lítání, lítání a vyhazování věcí.... mezitím krátké přestávky kdy si soustředně prohlíží knížky, to je těch pár minut, kdy si to fakt užívám :dizzy_face:

Miško: nic si nevyčítej, ono den s batoletem (nemluvě o dalším mimču) je psychicky náročnej asi jako práce pilota tryskového letadla... je to fakt únavný, já se taky snažím bejt milá a důsledná atd. atd., ale když dělá naschvály, tak taky zvýším hlas nebo ho chytnu za ruku apod... když je velká vztekačka, tak ho nechám tak na zemi a nebo dám do ohrádky a když přestane trochu, tak zapnu cédéčko.... některý věci prostě pouštím, protože třeba u nás je kňourání a vztekání docela často, to se nedá brát furt vážně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
drž se!!! když je u nás husto, tak si představuju, že jen čekám, až se pohne čas... a kolikrát za necelých 5 minut je situace opačná.. ono děti se přehoupnou z křiku do smíchu a opačně hrozně rychle, člověk je nemůže na tom emocionálním kolotoči následovat - nebo aspoň ne pokaždý

jo a ještě napíšu jak jsme byli v pondělí u homeopatky a malej tam kňoural a trochu pokřikoval.... paní nemá ráda malý děti a asi po deseti minutách mu normálně řekla Nech toho, tohle nebudu poslouchat! .. Matýsek okamžitě ztichnul, neleknul se, ale velice pozorně koukal a pokud byla v místnosti, tak nebyla žádná zbytečná vztekačka...
já teda zůstala koukat, pořád ho omlouvám, že zuby, že bříško, že únava, ale fakt je, že kňourá dost a jak píše Peťa, jsme jen lidi !!
17. čer 2009 v 17:48  • Odpověz
Pěkné odpoledne :slight_smile:
přeji novému tématu jen krásné věci, hlavně zdraví dětiček i nových mimšáčků :dizzy_face:

já dnes byla u kosmetičky, takže ksicht jak po výbuchu, Robunka má tchýňka, v tomto týdnu již podruhé :sweat_smile: já si taky na svou mateřskou nemůžu stěžovat, ale opravdu díky skvělé tchýňky :dizzy_face: :dizzy_face: Robiš chodí do práce brzo ráno, ted když se zadaří, přichází kolem páté..že by se nějak extrémně Robiškovi věnoval, to nemůžu napsat, ale ono se toho navečer už taky moc stihnout nedá, že...koupe zásadně on, takže super..

Zeleninu Robik nechce, teda v obědě ji sní, ale takhle do ruky, to néé..ovoce papká hezky..

Nočník - taky se hlásí shnilá matka, co to nechává na pozdějc :zipper_mouth:

A také se hlásíme mezi nemluvící, ale myslím si, že je šikovný, začíná dělat kraviny, jako třeba, jak se mrká, jak dělá pračka, jak chrápe děda, jak fouká babi bolístko, ví kde má vlásky atd...se "slov" bum, bac, ee, gol, mama, tata, baba, ze zvířat umí jen psa, rybu, kačenu, tygra...no vázne to..ale on se rozmluví :slight_smile:

bříško mamuťátka moc hezké :dizzy_face:

Mišáku, tys dala přes dupu jen dvakrát??? :slight_smile: Neber si to tak, jsi skvělá mamka, která toho zvládne strašně strašně moc :dizzy_face:

comra, téda, tak takhle rozcupovanou panenku bych nechtěla dávat dohromady :grinning: srajda ať je brzo pryč!! A to mi připomělo, co může znamenat u Robika zelený hovňajs?????????? Měl ho předevčírem a dnes znova :confused:

Adinka moc hezká holčička, ta má ty očiska :dizzy_face:

zuuuzajs, a ty máš nějaké tušeníčko, co je v bříšku? :slight_smile:
17. čer 2009 v 17:50  • Odpověz
joo a ještě jsem zapoměla pochválit Mariánku a její samopapáníčko :confused: :dizzy_face: a makulkovic Kubíka, že už si chodí vesele bez plen :slight_smile:
17. čer 2009 v 17:52  • Odpověz
ad spaní: tak náš malej je opak Jájinky... je po mně, jak nemá naspáno, tak je ještě vzteklejší než obvykle... klidně si pak i lehne na zem doprostřed kuchyně na dlaždice obvykle a jde spát :sweat_smile: a nebo na mě křičí Dadá!!
je dobrý, že usne sám, ale zase jak není v posteli v čas, tak prostě vybuchne a nebo padá při chůzi

a díky bohu už zase spí normálně po té změně času v Americe... včera jsme měli poprvé hlídání a prý hned usnul, tak jsme strašně ráda, měla jsem z toho strach

Aco: používala jsem Nivea krém na zklidnění po epilaci

ad jídlo: tak u nás si už mladík dost vybírá, ale spíš jako že si řekne co chce (teď má období, že miluje Kidiboo sýr a brambory, který dřív nechtěl)... ale poslední týden máme Otesánka takže nestíhám koukat co všecko by chtěl... už i v krámě mi říká že chce určitý ovoce apod.... do krámu už i dojde, tak ještě mu dát peněženku a už může nakupovat sám (u poklady už i hlásí "zaplatit" :grinning: )
17. čer 2009 v 18:01  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Hankapelech: Lukáše jsem si nechala napsat do cestovního pasu a udělali to na počkání. A včera jsi se ptala kam na tu dovču jedem - je to kousek od Zadaru, takže nějakých 950 km, jsem zatím domluvený, že pojedeme na noc, ale jedeme ještě s jednou rodinou, takže se to bude ještě všechno domlouvat. Takže nám to snad všechno klapně první týden v srpnu.

Romčo: režim s tatínkem - u nás je to těžký, protože práce kolem baráku je pořád dost. Takže pevný řád v tom není, ale rozhodně se taťka snaží :dizzy_face: . Někdy se mu povede přijed z práce už kolem 15 hod. a to je s námi pak celý odpoledne. Ale že by třeba pravidelně koupal nebo přebaloval - to ne. Je to asi týden, kdy jsem se musela smát - bylo to o víkendu a Lukáš hned ráno udělal bobana do plíny, já jsem byla líná vstát, tak prosím tatínka. Tatínek šel a z pokoje slyším "kde najdu plíny, vždycky byly v přebalovacím pultu" - holky přebalovací pult už nemáme tak 5 měsíců - takže takhle pravidelně tatínek přebaluje :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 18:11  • Odpověz
A ještě jsem chtěla pochválit Kubíka od Makulky za chození na nočník - to je tedy šikulka :dizzy_face:

Já se pokoušela s nočníkem pár dní v květnu, když bylo celý dny hezky. Někdy se zadařilo, ale spíš to oznamuje, když je po všem :confounded: :grinning: . A teď mu asi rostou zoubky (včera večer vůbec nemohl usnout a tak lítostivě plakal :cry: ), takže je to celkově divočina. Zkusím to na něj později, myslím, že času dost :wink: .
17. čer 2009 v 18:20  • Odpověz
Petisko: já myslím, že je tam Ellýsek :slight_smile: ale dost možná taky Honzík, páč mi všichni cpou, jak mi to sluší :grinning:. Ale mně tipovali kluka všichni i s Katy :wink: Já nějak nic nepreferuju, jen holčička by pro mě byla o dost jednodušší, prostě už vím, co a jak... :slight_smile: Kluk by byl něco nového, ale taky hezkého, že....a hokejista :sweat_smile: . Já se ale hlavně těším, až už to budu vědět, páč mám pocit, že těch 6 týdnů nevydržím a asi puknu zvědavostí :grinning:

ty zuby...co bude, až neporostou? klid? :sweat_smile: :grinning:
17. čer 2009 v 18:40  • Odpověz
Zuuu: neboj, po zubech pak přijdou jiná rozkošná období :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 19:31  • Odpověz
Gábi: to jsem chtěla slyšet (číst) :sweat_smile: :grinning: :grinning: a pak už nás čeká jen důchod a sociální jistoty :sweat_smile:
17. čer 2009 v 19:41  • Odpověz
Zuu:" ty zuby...co bude, až neporostou? klid? "
- jo to jsem si říkala když měsíce brečel kvůli bříšku... pak navázaly zuby... a plynule to přejde do dvouletého vzdoru, předškolní hyperaktivity, školních potíží a puberty, že :zipper_mouth:

ale já právě našla 15. zub :dizzy_face: tak jsme zase o kousek dál k tomu vzdoru :grinning:
17. čer 2009 v 19:49  • Odpověz
Ty woe, tak já se od rána kopu k tomu, abych pověsila prádlo, co se mi v noci pralo. Teď jsem k tomu přišla a zjistila jsem, že jsem tu pračku včera vůbec nezapnula a prádlo je pořád špinavý!!! :confused: Začíná to to se mnou být zlý :sweat_smile:
17. čer 2009 v 19:58  • Odpověz
Kolik vám ještě chybí zubanů? Nám asi 4 nebo 5 :slight_smile:
17. čer 2009 v 19:59  • Odpověz
a jejej...Katy má teprve 8 zubanů a teď se řežou čtyřky...
Míšo, ještě že to píšeš, zapomněla jsem vyndat prádlo ze sušičky :sweat_smile: :grinning:
17. čer 2009 ve 20:01  • Odpověz
HaniP, my máme Deníska v pasu oba - nejdřív jsem ho měla jen já a pak ho zapsali i Vladíkovi, jak získal i slovenské občanství. U Máji to asi taky tak uděláme, ale nestíhačka :wink:
17. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz
A náš tatínek? Stará se! Je skvělej. A uklízí a mazlí se s dětma a když je doma, tak jsme všichni spolu - nemůžu si stěžovat, je prostě úžasnej a my ho za to všichni milujeme :wink:
17. čer 2009 ve 20:03  • Odpověz
U nás jako u Zuuu, 8 zubů, z toho dole pouhopouhé dva. A pokud se budete ptát na vlasy, tak ano, do půlhlavy prakticky pleš, vzadu již cosi roste. prostě ta naše kočka je taková miminkovská, možná že to další mimi bude mít vlasy a zuby dřív než ona. :grinning:
17. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
tak u nás je tatínek extrémní (jako ve všem)... jeden den je milionovej, chová, vymýšlí hry, zpívá atd. ... a pak se nějak blbě vzbudí či co a klidně zvýší hlas v naprosto pro mě nepochopitelný situaci (např. po očkování kdy ještě leze zub a malej má teplotu)....
doma taky pomáhá, jako snaží se, ale občas nadělá víc škody než užitku :sweat_smile: ale snaží se no
17. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz
miško: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

náš táta je fakt výbornej,nemám si co stěžovat,většinou (pokud mu to práce dovolí),tak si bere ondru v úterý a čtvrtek odpoledne a pak ještě v neděli,takže mám dost času na úklid,vaření, žehlení a čas pro sebe :wink:
Ráno vstáváme všichni spolu,protože ondra vstává hodně brzo,takže snídáme spolu,pak odchází do práce a vrací se jak kdy,většinou kolem páté (dneska třeba až na koupání) a vyzvedává nás někde na hřišti a jdeme spolu domů.Každý večer sám koupe,oblékne pížo a pak já krmím a ob den uspává jeden z nás a jdeme s ondrou spát.ten druhý má vždy volno :wink: .

zuby:chybí nám už jen poslední 4 stoličky, jupíííí.špičáky byly v pohodě (a jak jsem se jich bála)

peti:haha, tak já se ptám na vlasy :grinning: . u nás to je nahoře něco jako chmýříčko,po stranách též a vzadu dole kudrlinky ala panenka barbie :grinning: .vypadá legračně.
17. čer 2009 ve 20:26  • Odpověz
brej večer

jééé holky jsem nadšená mám na dovču troje super plavky ( chtěla jsem teda jen dvoje ale ty třetí nějak vyšly sami ) a to je u mě co říct s mojí nesouměrnou postavou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Romí : no u nás je tatínek neustále v čudu. Odjíždí ráno kolem 7hod ráno a vrací se kolem 19hod večer, někdy i v 21hod. A v práci spí většinou 2 - 3 do týdne. Do toho má každý měsíc jeden víkend pracovní. Takže jsme také s Jájou neustále spolu. Když Martík přijede z práce a není fakt totál unavenej na padnutí, tak s Jájou večeří, vykoupe jí a připravuje na spinkání. No a o víkendu se snažíme být celá rodinka spolu, takže já domácí věci dělám dopoledne v týdnu abychom měli všichni volný víkend pro sebe na výlety atd...Ale zas musím říct že když je tatínek doma, tak mi moc pomáhá co se týče domácnosti i Jájinky.

Takže popravdě to vypadá že asi zanedlouho půjdeme zpátky do Prahy, nebo aspoň o tom vážně uvažujeme. Je to děs, ale když šel Martin do téhle práce tak měl slíbeno že bude jezdit Morava a Vysočina aby byl s námi více doma. No a opak je pravdou. Spíš je doma ještě jméně. Na Moravě jim kšefty moc nejedou, takže tak nějak :frowning2:

Jééé a zubanů máme teprve 7, uááááá. A po zubech nás čeká zas silné období vzdoru, protože dneska jsem mluvila s kámoškou co má o rok starší holčinu a říkala, že ten vzdor co máme doma je zatím ještě malý odvar, že bude hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Zuzance to moc sluší, takže si myslím, že v bříšku je Elli :wink: :slight_smile: Ono se totiž říká že holky berou krásu ale mě to moc nepřijde, mě přijdou maminky s holčičkama takové jemné, hezounké a že jsem těch maminek vypozorovala :grinning: :wink: :slight_smile: . Za to při chlapečkách mají takové tvrdší rysy a co jsem si také všimla vyskákají některým mamkám pihy
17. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz
Petise : jak se mrká, jak chrápe děda :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 ve 20:35  • Odpověz
koukám, že pan Agátka není jen krasavec, ale i suprtáta... Agi, na srazu si ho radši hlídej ! :grinning:

ad vlasy: u nás jich moc nepřibývá, ale prodlužujou se a jak se mu kudrnatěj tak vzadu už má docela slušný prstýnky a vydržel mu i blond proužek co má od narození... ještě pár měsíců a už i těch pár lidí co si ještě myslí, že je to kluk, to vzdá.... když ono mu tak sluší červená no :grinning:

v sobotu přijede celá moje rodina, to zas bude Matýsek jak na jevišti.... moc často je nevídá, tak radši na fotkách trénujeme kdo je děda, kdo babička a tak...

jdu cvičit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
Ahojda,

tak u nás zubů jenom 6, ale má hodně nateklé a červené dásně nahoře, takže to vidím na stoličky... :confused: :sweat_smile:

gratulace Kubíkovi od Makuly k nočníkování, šikulka !! :wink: :wink:

U nás se čůrá do nošníku jen po spinkání, takýe ráno a po obědě...víckrát neposazuji, jsem lenoch lenivá... :confused:

S příchodem tatínka domů a pomáhá ní neprovokujte, ja?? Já mám na starost Emmi defakto pořád... M. chodí do práce před 7 a domů tak v 7, ale často to je i v 8..no práce moc..:frowning2:
tento týden sice končí v práci brzo,ale zase šupajdí rovnou na domeček, páč finišujeme, takže to chápu...
víkendy jsou ted pracovní no domku takže to nepočítám, a když nebyli tak i tak jsme měli na starost Emm tak nějak oba...bud doma společně nebo na výletě společně...takže oddech od Emm je minimální, když občas zajdu večer s kamarádkou na kafíčko... :wink: :wink: babičky jsou obě 250 km a v ČB žádné příbuzenstvo...

Ale musím říct, že pokud dorazí domů v těch 7 tak koupe pořád !!! :grinning: :grinning:

Peťo, domeček pro mamutátko pěkný, tak akorát :wink: a taky mi přijde stejný jako u Týnky..takže to vidím na sestřičku... :wink:

Ty jo, vy si trháte podpaží a třísla pinzetou????? :astonished: :astonished: auuuuauuuuuuuu...já jsem srab a jedu v žiletkách... :grinning: :grinning:

Miško: :grinning: :grinning: je vidět, že si zasloužíš odpočinééék !!! :slight_smile:
17. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.