• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
dík za reakce na ryby, asi budu experimentovat hodně pozvolna :wink:

jestli chcete jukněte na porod slůněte, docela síla :confused:

http://email.seznam.cz/redir?hashId=3121422590&to=http%3a%2f%2fwww%2edumpert%2enl%2fmediabase%2f656611%2fd1dfcfee%2flive%5folifant%5fgeboorte%5ftv%2ehtm

Labell, s tímhle druhem ozdob bohužel nemám zkušennost :pensive:
19. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz
Tak u nás se ryby vůbec nejí...zkoušela jsem tresku, pangase, štiku, rybí prsty...přírodní na másle, pečené na roštu, obalované...masíko mňam mňam...ochutná....neci, nechutná....docela mě to mrzí, protože já ryby miluju a už jsem je neměla ani nepamatuju, neb se mi nechce ji dělat jen pro sebe....

Label: neviděla a asi by se mi to ani nelíbilo...moc na ty háčkované ozdůbky nejsem

Lu: právě ten Stodal je homeo...dneska jsem ještě zkusila čaj z cibule, ale málem jsem se pozvracela, tak jsem to vylila (i když byly časy, že jsem to pila)...ale udělala jsem si 3x čaj z mateřídoušky a řekla bych, že kombinace Stodal+mateř. zabírá...ještě pokašlávám, ale nemám ty hrozné záchvaty...ťuk ťuk ťuk...ale v těhu a při koju se smí používat jen omezeně (některé zdroje uvádí neužívat, ale našla jsem i názory neužívat dlouhodobě, takže jsem do toho šla-mám ji tady ještě nasbíranou od dědy)

Aňa poslední týden říkala "Budou Vánoce...pride Ješíšek...darky pro Aňu prinese...na stromecek....Aňa vyndá darky" a dnes si to už rozmyslela "Budou Vánoce...pride Ješíšek...prinese sáňky pro Aňu...jezdit budu" (ach ten Krtek...ještě že si jako předlohu nevybrala Krtek a auto :sweat_smile: )

Lososa prý děti mají hodně rády...do toho bych už klidně šla, kdyby to malá dlabala...
19. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
Maji: aha, tak já Stodal nikdy nebrala.... já si při kašli dávám hned čaj na kašel a můžou ho i těhu, takže by snad neměl vadit ani při kojení

no losos je super, malej ho asi dvakrát měl a jediná potíž byla, že byl k nezastavení :sweat_smile:
a pak je teda pěkně drahej :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych ho dlabala jinak obden klidně :grinning:
teď v těhu si teda kupuju toho uzenýho, je to taky pálka, ale mimi to potřebuje :grinning:
19. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz
odkaz na slůně ještě jednou, snad bude fungovat :wink:

http://www.dumpert.nl/mediabase/656611/d1dfcfee/live_olifant_geboorte_tv.htm

Majenka, mě na kašel vždycky spolehlivě zabral Jitrocelový sirup, ale nejsem si jistá jestli se může při kojení, ale vím že ho dělají i pro batolata. Tomík si to trochu plete a říká místo Ježíšek "Andělíček přiletí... Tomík...dárky rozbalí... vlak, koleje bude" no nejsem si jistá jestli to vydržíme až do Štědrého dne,asi dostane některé vánoční dárky už na Mikuláše :grinning:
19. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz
holky vaše děti jsou tak uvědomělí ! Matýskovi jsem už Vánoce vysvětlovala kolikrát, ale dokud tu nestojí stromek, tak ho to moc nebere :sweat_smile: akorát teda říká "vánoční stlomeček" a chápe co je dárek, ale tím to asi tak končí....
minulej tejden dostal dárek od babi a strejdy a to mi přines a řekl "losdělat" :grinning:

o Mikulášovi zatím neví... aby sem přišel na to je ještě M. malej, tak ani nevím jestli to mám vysvětlovat... to bych pak musela vysvětliti i Barborku ... tu jsem jako dítě měla radši, nikdo mě nestrašil, akorát hrozilo,že v punčoše bude za trest místo pamlsků uhlí :grinning:
19. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: ,
tak u nás se dnes poprvé vstávalo v 6:30 a to Mireček ještě v noci asi hodku čumákoval,budu muset chodit spát dřív, jsem KO
20. lis 2009 v 07:39  • Odpověz
Dobré ránko

mishu:to nezní dobře, příznaky jak vyšité na chřipajznu :frowning2: :frowning2: , jak ti je dneska?

my jsme vzhůru od 6, on má snad v hlavě zabudovaný budík :frowning2: .v devět mažem ven, hodlám ho opět utahat,aby padnul po obědě
20. lis 2009 v 08:04  • Odpověz
Ahoj,
tak já o Vánocích Amlece neříkám, takové věci vůbec nechápe. Možná ji podceňuju, ale ona ještě ani pořádně nemluví, takže nějakého slova stromeček se dočkáme tak příští rok.

Nikolce vše nej k svátku!!
20. lis 2009 v 08:07  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
díky za přání k svátku..:slight_smile:
a anketky:

ryby-měl pangase a kapra. Ale nemíváme moc často. Já už mu dávám skoro všechno, opatrně a pomalu..:slight_smile:

příbory-jí z normálního porcelánovýho talíře s příbory dospělých. Teda na polívku mu dávám meněí lžičku, na jogurt kávovou lžičku. Vidličku má jako my, nerozlišuju..

Luci-stromeček může být moc hezký..uvažuješ o něm? A co ten domeček? At se vám líbí!
My máme slaměný a některé bančičky - hlavně červené. O ty se letos bojím..:slight_smile:

Mikuláše a Ježíška - vůbec nechápe. Moc nemluví, i když se domluví. Anička a Tomík jsou moc šikovní! :wink:

Tv-nesleduje, nepouštíme. max, když si vzpomeneme, tak večerníček. Miluje znělku a pak po večerníčku jak losují šťastných deset! Toho pána na balonku zbožnuje!

dárky pro partnery-bude to takové vlažné. Nic moc překvápko - kurty na auto, pyžamo na zimu, nějaké oblečení, a chci mu vybrat "lepší" parfém. Proto , co voní vám a vašim chlapům?
a dohromady si koupíme DVD rekordér..:slight_smile:. Od prarodičů chceme nabíjecí baterie(do hraček je jich furt málo!) a brousič na nože..
20. lis 2009 v 08:25  • Odpověz
Dobré ráno,
Romi, opožděně vše nej k svátku :slight_smile: co se týče parfému, Martin už asi 3 roky používá Allure Homme Sport a jinej od tý doby nechce

ryby u nás-pangase, sem tam losos, pstruh

Nikolce vše nej a marodům brzké uzdravení
20. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Romčo já si to dovedu představit, ale nevím jaká je skutečnost. Jako třeba navěšené na větvi se mi moc nelíbí. No uvidím. Jinak na domek se jdeme podívat až příští sobotu. Michal jezdí dom dost pozdě a tam není elektřina. No a tuhle sobotu ta paní z realitky nemůže.

Romčo si mě potěšila, já už sem si pomalu dělala výčitky že něco zanedbávám, když sem četla majenku maxu a lu.

Já bych měla pro Míšu vymyšlených hodně dárků, ale nevím kolik na to bude peněz. Např.: pásek do riflí, kravatu, pyžamo, vůni (nevím jakou).
20. lis 2009 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz
A Amelka na telku čučí, ale sledovat ji vydrží tak 30 minut, do té doby vyřvává pryč když se někdo pohybuje v zorném poli.
20. lis 2009 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz
Luci, my toho taky až tak moc nenakecáme a o stromečku jí neříkám, taky by nevěděla která bije
my si letos taky dáme jen drobnosti a nadělíme hlavně dětem, v rodině si nadělíme lepší sekačku na trávu, když už jsme začli dělat tu zahradu, takže abysme úplně finančně nevykrváceli
20. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
ahoj

Labell: výčitky si nedělej, náš malej to taky moc nechápe :wink: jeho berou věci, který se dějou teď a tady, případně to co se už událo, ale mluvit o něčem co se stane za týden nebo měsíc :sweat_smile:

jdu hledat fotku, chci si dneska dojít podat žádost o Opencard, abych si mohla koupit celoroční jízdenku, myslím, že s dvěma dětma budu mít co dělat nastoupit, natož cvakat nějakej lístek :grinning:
20. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
Teru díky za tip na vůni. Už mne přešla rýma, tak půjdu do drogerie očuchat! :slight_smile: A abych nemusela čuchat vše, tak scháním tipy! :slight_smile:

Luci-já mám háčkované ozdůbky na velikonoce. A navěšené na větvičkách břízy, která se začíná zelenat v kombinaci se žlutou je to úžasný. Teda mne se to líbí!
tak myslím, že Vánoční by taky mohlo být pěkný..

budete nějak chránit, přivazovat, dávat do ohrádky :grinning: ozdobený stromek? Nebo budete spoléhat, že to dítko pochopí, že se to nesmí trhat a tak? :slight_smile:

Holky, já už se tak těším na Vánoce! Na tu atmosféru, rozzářený očička, že budeme spolu... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
Dobré dopoledne, téda venku je opět nádherně a prý má být takto hezky až do Mikuláše, tak to je super :slight_smile: my si s Jájinkou vyloženě to hezké počásko venku užíváme

ad Vánoce a Mikuláš. No já jsem začala říkat Jájince o Ježíškovi až vlastně v tom nákupáku kde byli ty jesličky. Ale podle mého to Jasmínka též nechápe, byla spíše nadšená z toho že Ježíšek je miminko :slight_smile: O Mikuláši jí také neříkám, jen sem tam když hodně zlobí řeknu že přijde na Mikuláše čert a odnese si jí pryč, ale stejně to nechápe. Ona čerty bere jako hezké postavičky z pohádky, bojí se jen čarodějnic a bubáků :grinning:

Lucí, my jsme měli malý stromeček s háčkovanýma ozdobama v práci a vypadal moc hezky, ale jen tak vlastně symbolicky, byl takový chudší ale byl pěkný. No asi až moc pěkný protože nám několik ozdob tam pacienti ukradli :frowning2: Jinak od té doby co senarodila Jája děláme uplně jiný stromek, dřív jsme měli hodně bohatý, nazdobený. No a vlastně loňské Vánoce jsme koupili s Martíkem v Tescu více slaměných ozdob, pak krásné dřevěné postavičky, takové staročeské jako pro děti, dali jsme na stromek ještě jsem tam mašličky, nějakou skleněnou ozdůbku a trochu řetez a na večer svítidla a toť vše a byl nádherný, mě se moc líbil, ještě víc jak ten bohatý. Je takový dětský, starodávnější a nemusím se bát že ty opadané blbosti my z toho Jájinka zbaští. Ještě bych chtěla dokoupit též ty háčkové ozdůbky. A naopak buď ráda že Amči na telku nekouká, já bych byla mnohem radši kdyby Jája tu telku taky neviděla vůbec, ale naštěstí se podívá ráno a večer a dost, tak si myslím že to zas taková trága není, už jsme to konečně zkrouhli.
A držíme pěstě na ten domeček :wink: :slight_smile:

Romí, tak manža i já máme rádi STR8, pak Adidas voní pěkně, z těch levnějších Axe ale teď dostal k svátku Axe ten jak byla na něj reklama s tým čokoládovým chlapem myslím a voní nádherně. No a už má asi rok a něco ode mě parfém Velocity od Mary Kay a ten si šetří ten mu voní moc a pak ještě voní moc hezky Tonino Lamborgini

ryby Jája zbožňuje, pangase, rybičkovou pomazánku a rybí filé, už měla i trochu makrely ale tu se bojím jí dávat jak je šíleně slaná. No a chtěla bych zkusit lososa a pstruha, nechutnala jí treska ale to byla ještě ze skleničky

Jo a hodím jsem hádanku :grinning: Víte co je u nás Maninka nebo Majsinka, to vymyslela Jája a my s manžou už tomu ani jinak neřekneme :wink: :slight_smile:
20. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
a vše nej Nikolce k svátku :slight_smile:
20. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
Hezký den holky,

tak Julinka, jak jsem o ní psala, je už docela v pohodě, ale v nemocnici bude nejspíše do pondělka-má slabý zánět močáku... Ale její mamina dostala včera horečky...takže ji vyhodily z nemocnice a s Julčou je tam babička, na kterou je naštěstí hodně zvyklá.

Jinak u nás v nemocnici už je zákaz návštěv kvůli prasečí chřipce

Nikče Simírkovce přejeme všechno nejlepší k svátečku

Comra: jj STR je úžasná vůně :slight_smile:

Holky, tak na ten šílený kašel, co jsem včera měla mi naprosto zázračně zabral čaj z mateřídoušky...od včerejšího večera už jen pokašlávám, žádné neřízené záchvaty :dizzy_face: Ale pozor, není pro těhulky...

Label: tak výčitky si vůbec nedělej....Aňa sice chápe Ježíška...poměrně dobře a rozumně mluví...ale zase třeba úroveň jejího stolování je děs a hrůza....malé prasátko sedící pod její židlí bychoch klidně uživily :sweat_smile:. Nebo její "ochota" uklízet hračky či ostatní věci, které rozbordelaří-velice oblíbené slovo a činnost je "kramaření"...každé dítko je holt v něče lepší a v něčem horší...ale ve finále na tom budou všichni stejně :slight_smile:
20. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
ahojky, dneska je mi trošku líp, už se tolik nedusim, nasadila jsem stodal a čaj na průdušky, teplota mi zatim soupá pomalu, ale cejtim to na sobě, odmala trpim tim, že jak mám horečky tak zvracim
Kubu furt měřim, aby taky neměl teplotu, toho se nejvíc bojim, aby to nechytl, zítra se navíc vrací z práce manža a ten to má taky, takže to bude mít Kuba v dvojité dávce, ale domluvila jsem se s tchýňkou, že pokud se u Kuby do rána neprojeví příznaky, půjde na víkend k nim, abychom se z toho vylízali
20. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
ahojdááá!!!

téda, tady už jsou prďolkové, co zvládají základy křesťanství :sweat_smile: ..šikulky..já jsem ráda, že dítko časově a pojmově pochopí, že za chvíli příjde tatínek a přinese nákup, kde budou banány..a tak se teda může těšit...myslím, že delší časový úsek (že příjde někdo někdy za měsíc) a cizí element (Ježíška) a přinese něco, co není jídlo :grinning: by ještě nepochopil :grinning: ...no ale kdoví, jak ty jejich hlavičky všechno pobírají...rozhodně začnu se seznamováním s Ježíškem až těsně před Štědrým dnem...nechci taky moc slibovat dárky dopředu - fakt nevím, jak to poberou...když řeknu, že dostane dárek, tak aby nebyl zklamaný, že dárek pořád nikde...
dělám to i tak s návštěvami babiček a dědečků, že to oznámim před spaním den předem...aby pak nevyhlížel chudák babí a dědu dopředu několik dní...

a výzdoba - luci, háčkované jsem viděla ve skanzenu :sweat_smile: , mně se to líbí...mám raději skromnější ozdobu...minulý rok jsme zdobili slámovýma ozdobama...tento rok mám pár výrazných baněk (umělých) z ikei a k tomu budou dřevěné figurky...myslím, že se budou hlavně líbit kubovi, jsou to různé figurky...a když se stromek náhodou strhne, tak nebude škoda...(a stále mám v paměti rozkouslou banku sluničkovi stanička minulý rok..takže foukané ještě dlouho ne)
20. lis 2009 v 11:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
mishu a majence přeji brzké uzdravení!!!

u nás sopel u nosu, bohužel již s barvou...takže jsme vyfasli od dr. po telefenu kapky...a máme utrum s cvičením a yamahou...už do vícero maminek jsem slyšela, že přímo od dr. mají zákaz (nebo-li duraznější doporučení) se teď opravdu kroužkům vyhýbat...no ještěže je ted pěkné počasí...
20. lis 2009 v 11:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Kurnik, dala jsem Kubu spát a stoupá mu teplota, já nechci aby to drapnul
20. lis 2009 v 11:59  • Odpověz
ahojky :wink:

my budem mít stromek v květináči (ten trošku větší) a na něm jako každý rok slaměné ozdoby,dřevěné figurky a zvířátka, červené dárečky a jablíčka.Mě se to takhle líbí, i když to není blýskavé a oslňující, mám ráda jednoduchost a tradice, pokud to jde.Je mi jasné, že bude Ondru moc lákat,ale do ohrádky ho dávat nebudu, ať si sáhne :slight_smile: .Kdyby s ním vyváděl nějaká šílená extempore,tak ho asi odstrojíme a uklidíme :grinning: :grinning: , ale doufám, že ne

mishu: :frowning2: :frowning2: :frowning2: , tak držím palce, ať to malej nedrapne

O Ježíškovi jsem se zmínila jen asi dvakrát, Ondra chápe hodně, ale tohle zrovna určitě ne, nicméně jsem si řekla, že o tom stejně budu mluvit, jakože a´t ví, že teď jsou prostě Vánoce, jestli si z toho něco pobere je mi fuk, ale třeba jo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .Na Mikuláše jdem,ale protože tam budou jen malé dětičky,tak tam nebude čert a přijde jen Mikuláš a Anděl, jsem zvědavá, jak bude O.reagovat
20. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
Já jsem měla léta stromeček se slaměnými ozdobami...ale už mne omrzel, takže jsem cca před 2 lety koupila červené a červenozlaté ozdůbky (klasické kouličky) a přidávám k nim i ta červená jablíčka... Já si myslím, že Ježíška Aňa chápe, protože když přijdeme někam (do krámu), kde je už udělaná výzdoba, tak hned říká "ozdubky...Vánoce...Ješíšek pride...bla bla bla".

Mikuláše jsem zatím nevysvětlovala, ale jdeme na něj do MC, takže tam budou také jen prckové do 2 let a bude jen Mikuláš a Anděl-Čerta jsme zamítly :sweat_smile:

Jinak stromeček tahala už loni a letos doufám, že si nechá vysvětlit, že se ozdůbky nesundavají....

Mishu: ať je lépe a malá ať to nechytne!
20. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz
Čauky děcka,
jenom zdravím a krátce:
mishul, snad to Kubík nechytne, bobek :unamused:
aco, mašinka?! :sweat_smile:
majenko, tobě rychle uzdravení..

páááá
20. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj holky,
ani u nás se nevypráví o Ježíškovi. Neumím si vůbec představit, jak bych jí měla popsat událost, která se odehraje za měsíc, vč. stromečku, dárečků pod nim, hodná vs. zlobivá , dostaneš x nedostaneš. Já jsem ráda, že se teď trochu rozmluvila, že opakuje slova (včera i slovo "sere" :rolling_eyes: ) . Ne že by byla blbýsek, puzzle vkládá od roka, zvládá jednodušší hlavolamy,slovama pipisuje co je v knížce, ale delší věty jsou jen ve veršíkách. Jo a novinka v počtech: počítá do dvaceti a nejnověji už i první, druhá.....až šestá.Takže o takových diskusích, jak tady vedou Anička, Matýsek a spol. si taky můžu jen zdát :grinning: .
Zase je pohybově nadaná, je prý šikovnější než leckteré tříleté dítě, i dr. čubrněla, když viděla Máju jak stojí v čekárně na lavici a hned nato seskočila rovnou na nohy :sunglasses:
Teď jste mě nahlodaly, kam dáe stromek, loni jsme ho měli na komodě, aby na něj nedošáhla, myslím ale, že letos by mohl být v klidu na zemi, eM není destrukční typ, tak ať si ho užije. Dávám na něj slaměnné figurky,vlastnoručně pečené perníčky, světýlka, slaměnné řetězy,,usušené kolečka pomerančů, citronů a jablek pár takových jakoby mašliček, v kterých jsou přilepené minišišky a ende.
Ústecký holky, prosím vás, kde v kamenném obchodě koupím tu jutovou stuhu??? zkusím taky vyzdobit aspoň jeden truhlík, jste mi daly super nápady.
20. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
Mishu, a't se rychle vyzdravíte a malej to nechytne, super, že ho máte kam kdyžtak dát

ad vánoční stromek: dám míň ozdob a jen slámový nebo dřevěný a plastikový a mašle apod... máme umělej stromek, tak přinejhorším to na něj spadne, to by ho mohlo poučit (asi na 30 sekund :sweat_smile: )

dneska mi Matýsek ukázal na bříško a říkal "Bella.... koupe se" :sweat_smile: :sweat_smile: to má z toho jak jsem mu včera vysvětlovala, že miminko je u mamky v teplý vodě, zrovna jako byl on kdysi
20. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
Ingrid: hele tak to co jsi popsala že dělá malá, tak z toho tak půlku M. vůbec nedělá :wink:

jeho největší pokrok (takže s Marjánkou se nemůže rovnat) je, že chápe, že něco je stejný, takže říká "básničku... eště jednou... stejnou"... nebo "klokodýl, taky klokodýl, tšetí klokodýl" ... a to je fakt maximum, takže buď v klidu, Marjánka je šikulenka :dizzy_face:
(a mimoto taky mnohem líp jí, jak jsem si všimla)
20. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
chjo, jsem chtěla jít s Jájinkou ven a nějak mi teplotkuje, nemá teda horečku ale je i taková ukňouraná :frowning2: Ale myslím že to jsou asi zoubky, pořád ukazuje na dásničky. Ani se nehrne jít ven tak jí asi fakt není dobře :frowning2: protože jindy když řeknu jdeme na procházku tak už letí pro věci, obouvá si boty a letí ke dveřím. Nebo i sama se mě ptá kdy jdeme ven. Teď nic, prý nee a že chce pohádku. Tak hajá a kouká s Miňonkou a huhinkou ( opička ) na Jim Jam, tak uvidíme. Dneska budeme radši doma :unamused:

ještě k tomu stromečku, tak my ho budeme mít v rohu obýváku na PC stole ve výšce jako loni, takže na něj jen tak nedostane a spodní větvičky nezdobíme už od té doby co máme Miní :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na Mikuláše bych také někam chtěla zajít, ale povětšinou vím že dělají peklo a přes to se jde k Mikulášovi a z těch čertů z pekla mám husinu i já, takže tento rok to ještě bude bez Mikuláše a dostane nadílku od nás a babí s dědou. Ale určitě se půjdeme podívat na rozsvěcování stromečku a živý betlém pokuď zas bude.

Mischu tak ať se z toho rychle oba dostanete

Jinak jsem teď mluvila s naší Dokinou po tel, ptala jsem se jí totiž na to jak mám dávat Vigantol, když dávám Jájince i vitamínový sirup Pikovit a ten také obsahuje Vit D. Tak to píšu kdybyste to také některá řešila, prý Vigantol ob den aby tedy neměla toho D až moc :slight_smile:

Jinak Maninka nebo Majsinka je prosím mandarinka, mě se to strašně líbí a jsem už tak na to navyklá že i v obchodě volám na Martíka ať nezapomene ty Maisinky a lidi na mě koukají cože to jako chci :sweat_smile: :confused: :grinning:

Mankote já mám tady nějaké chcíplé dítko :unamused: chjo
20. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Aco: ježiš, hlavně ať to jsou "jen" zoubky, a ne ty hnusné afty!!posíláme Jájince kočence pusinku
20. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.