• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ingrid já myslím, že Márinka je šikovná až až :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .Tu jutovou stuhu by mohly mít v každé galenterii, obchodě s dekoracemi a svíčkami, v květinářstvích apod....Jinak pokud bys jí nesehnala,tak napiš barvu a já ti jí ráda koupím :wink:

hani ondra říká mandarince "nanyja" :grinning: :grinning: .Pofoukání Jasmínce :slight_smile: :frowning2:
20. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
ingrid máte krásnou fotku v pase! :dizzy_face:
20. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
Teda Ingrid, Majenka je obr šikulka to bude určo nějaká matematička, fyzička :wink: :slight_smile: Jinak tak též jsme byly hodněkrát chválené u Doktorky jak je Jája pohyblivá a přitom oproti jiným dětem je poloviční :grinning: Na poště jí minule obdivovala paní a říká to je šikulka jak hezky běhá a to jí bude tak rok ne a já říkám ne :sweat_smile: budou jí dva, tak paní vykulila oči a změřila s Jájinku s její holčičkou která seděla v kočárku, byla 14m a jednou tolik větší jak naše křehulka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A teda Jájule taky nemluví ve větách :sweat_smile: prostě popíše věci jakoby sekanými slovy a sem tam použije spojení dvou slov jako Jája ňami, maminka ruku atd...toť vše. Ale zas je jak jsem psala pohybově šikovná a taky bych řekla že tak nějak technicky po tatínkovi a babičce, co se týče PC, mobilů a rozebírání a sestavování věcí tak na to je expert
20. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahojte holčiny :slight_smile:
hlásím se po delší době, byli jsme u našich v Olmiku :slight_smile: , kluci zas byli celí paf z bábičky a dědy, jak je dlouho neviděli, Marťas měl na krajíčku když jsem odjížděli :cry:
ryby dávám pandase a filé, klukům jede oboje, na vánoce koupím lososa
20. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
jo a ještě vlastně tuňáka(z plechovky ve vlastní šťávě), a rybičkovou pomazánku(z rybiček ve vlastní šťávě)
20. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz
a cože to je ta jutová stuha? Jinak máte ještě nějaké nápady na vánoční výzdobu jako kterou si dělátesami, mě tohle moc baví

Ingrid, jéje to snad ne :unamused: :frowning2: já myslím že to jsou jen ty zoubky, teda fakt doufám. A co vlastně Maja už je to dobré?

Agi, nanyja krásné, vůbec některé slova co si vymyslí jsou úžasné :grinning: Jája má nějaké špaldové sušenky ve tvaru zvířátek a to jsou prostě chroooo chrooo, protože tam poznala prasátka :grinning:
20. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ingrid: :astonished: tak to koukám...vkládačky se vkládají tak, jak se vejdou (kůň do psa, pes do slona....)...počítá se maximálně do 3 a stejně tak první, druhá, třetí-a to jen kvůli tomu, že 3 je povinný počet lžiček, které musí sníst k obědu, aby dostala MM :sweat_smile:

Včera jsem ji prvně nechala umývat nádobí...to jsem si dala...teď jenom vidí, že se na něj chystám, už letí pro židli, aby si na ni mohla vylézt a křičí "sama sama....umýt" :unamused: Takže místo 2 minut umýváme nádobí 15 minut...houbičku nechce dát z ruky a když ji sundavám, že už to dodělám sama, tak ječí jak na lesy....

Tak kdybych na stromek pověsila sušené ovoce, tak bude do večera okousané.... :sweat_smile:

Aco, ať je malé lépe :wink:
20. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
Marťas měl snad všechny slova po svém :slight_smile: vavika(auto), gagam(Adam), kakálie(Natálka)kucina(když mu byla zima), jéje(kdž bylo něco velký)šošovo(hotovo)tutik(cukřík)guč(džus)pupi(pusinku) a takle bych mohla pokračovat :grinning: :grinning: :grinning: ,
kubík tak nějak říká slova na první dobrou, daleko víc mluví než Marťas v jeho věku, ten do 2 let na vše říkal eee,a slova táta máma bába,
Pohádky Kubík nesleduje, možná když bych mu je pouštěla tak asi jo, ale já nechci ať se na telku kouká, Marťas má taky povolenou jednu pohádku, když Kubík spí po obědě, jinak má utrum, večer až večerníček, to se kouká i kubík, teda podle toho co dávají.
20. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Holky ahojky:slight_smile:
Je sranda sledovat, jak je každý prcek jinak šikovný :grinning: O Ježíškovi si doma vykládáme, ale vzhledem k tomu, že naše dvojčata stále skoro nemluví (tímto zdravíme hankupelech a sylvinku), nevím, na kolik mi rozumí :grinning: Ale jo, říkají, že Ježíšek donese dada (dárky), zazvoní cilili (na zvonek), dárků bude mooo (moc) a jsou pro ája a auva (máju a jondu).

Jinak s pomáháním je to u nás obdobné: od doby, co prcci přicmrndávají u domácích prací, děláme všechno hrozně dlouho. Ale zároveň děti skoro nevyžadují, abych si s nimi hrála. Protože MAKÁNÍ JE NAŠE ZÁBAVA :grinning: :grinning: :grinning:

A Zuhav, ty mi s těmi příspěvky dáváš :grinning: :grinning: :grinning:

Máme nové fotečky, tak kdo chcete, nakoukněte:slight_smile: http://halastovi.rajce.idnes.cz/34_--Listopad_2009_23_mesicu/
Po 14 dnech jsem dnes dopoledne dodělávala blog i rajče, díky za to, že jsem vydržela a neutekla. Neměla jsem přebrané fotky, zas jich bylo ve foťáku naflákáno habakuk - no to je něco pro mně.
20. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
Haničko, hele, mrkni sem: jsou tam nápady, jak prožít advent i s malými dětmi. Myslím, že už i s našimi šprťouchaty by bylo možné něco vyrábět. Já se chystám na nějaké jednoduché svícínky.
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=32&id=216749
20. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
halkac prďolkové jsou super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
Agat: děkuju, to je jedna z fotek od Mi, a taky děkuju za stuhy, včera jsem skočila do květinářství u nás a baba měla teda nádherný stuhy, ale za 25 Kč/m, tak jsem myslela, jestli to nemají třeba v Obi, zahradnické centrum a tak za polovic. Aco: taky jsem envěděla, ale už vím.. :wink: http://www.aranzovanikvetin.cz/category.php?kat_id=9-stuhy. Agat to dává do zimních truhlíků jako mašličky
Aco: děkuju, malá už je v pohodě, nikomu to nepřeju, ale kdyby náhodou....opravdu Tantum Verde!!! léčila jsem to 10 dnů a kámoška 3 týdny s genciánkou. sranda, že Jájince hádají rok, a tý mojí 3 :sweat_smile: :sunglasses: . já už nemám doma děťátko, ale pubošku :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Majenka: jj. trpělivost to chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: minule mi půl hodiny drhla presovač, i jsem to vyfotila. musela jsem jí nechat, hrozně jí to bavilo, jen ty ručičky jsem litovala, celé od pěny :rolling_eyes:
20. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím všechny marody. Jak dospělé, tak mrňousky a doufám, že všichni budou co nejdřív v pořádku. Zrovna dneska mě ve školce upozorňovali, že dostali nařízení z hygien. stanice, že mají dětem přidávat do pití vitamín C, že je hodně nemocných.

U nás se vánoční osvěta taky moc nekoná. Vojta už by psal Ježíškovi od září a ve školce začali s vánočními koledami, ale myslím, že Štěpánek by ještě moc nepochopil.

Aco, nevím jakou zvlátšní výzdobu si představuješ. Já dělám truhlíky do oken, věneček na dveře a adventní věneček na stůl (ten obvykle stihnu za advent 2x, protože začne brzo opadávat). A pak dostávám od známe už několik let mističku z větviček a živých kytek (v bílé barvě) a svíčkou. A to miluju. Vždycky když to dostanu, tak mám pocit, že začali vánoce. Pokud budeš chtít vidět jak to vypadá, tak písni, snad někde nějakou fotku vyštrachám :wink:

Manderinka je amenika.
20. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
Makulko, to je príma vědět, že některé děti si věc říkají po svém :slight_smile: Jsem byla už trochu na vážkách...tak třeba nechápu, proč Madlen hezky řekne Máma a Jondu oslovuje Jojo...tzn. že slabiku -ma i -ja fakticky umí :slight_smile: Ale sama ze sebe dělá Áju a to "m" před to ne a ne a ne a nevysloví:grinning:
20. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Kačí, fotečky nááádhernééé až u nich slzím, pokaždé z nich srší taková pohoda, láska, harmonie :dizzy_face: :zipper_mouth: prostě úžasný. Snad se děvčata nebudou zlobit když veřejně napíšu že fotečky od vás mám opravdu nejradši. A prosím Tě, co to je ta keška? :sweat_smile: ? :confused:
20. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
Halkac: to jsou pusinečky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky, jestli dobře počítám, tak příští neděle je první advent :astonished: :astonished: :astonished:
20. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
Halkac: teda já slzím tady taky, přesně nad pusinkovýma fotkama, jinak jsem měla hubu od ucha k uchu. KrÁSNÉ, nádherné fotky, děti, rodina :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:
20. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
majenko, dobře počítáš :slight_smile: Nám tím začíná rozsvěcení vánočních stromečků, vždycky chodíme min. na dva. Pak Mikuláš, vánoční divadýlko, koledy na náměstí, vánoční besídka ve školce (velká spotřeba kapesníků). Jééé já se těším. Prostě vánoce s dětma jsou úžasný.
20. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Ingrid, no obě mimo percentily že :wink: :grinning: A jsem moc ráda že už jsem Majenka dobrá :zipper_mouth: beruška si musela zažít a ty též

kačí děkuji za odkaz

No já mám každý rok veněc na dvěře. Věnec, svícínek a ozdobenou větvičku na stůl. Svíčky, ořechy a jablíčka v miskách na parapet. A obrázky na okna a zbytek takové ty serepetičky jako vánoční vláček, postavička satny ( ta se mi líbí ikdyž máme Ježíška )

Jani, kdyby jsi měla fotečku té mističky byla bych ráda, ale jen pokud bys náhodou našla. Kvůli mě jí hledat opravdu nemusíš :wink: A ještě jednou děkuji za ten odkaz na kalendáře, už jsem je objednala a za 4 platím i s poštovným 406kč, což je fakt super cena.
20. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
Na dvojčecí fotečky se chystám večer v klidu, chci si je užít. Teď mi tu na záda dýchá starší dítě a chce učit tkaničku, tak jdeme na věc.
20. lis 2009 ve 13:58  • Odpověz
Majenka, ano ano :wink: já tento víkend gruntuji a peču a příští víkend budu vánočně zdobit byteček. Se vždy na to těším i na ten úklid jen ty okna nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Aco - no my jsme takoví blázínci a připojili jsme se k "hledačům kešek". Hodně to zjednoduším...

Zaegistruješ se na www.geocaching.com. Zde najdeš seznam "pokladů = keší = kešek", které jsou ukryty všude možně po celém světě. A věř, že v každém městě a jeho okolí jich je celá řada:grinning:

Jedná se o malé plastové krabičky, v nichž je papír, na nějž se zapíšeš, abys tak potvrdila, žes kešku našla. V krabičce jsou pak i nějaká drobnosti, jednu z nich si můžeš vybrat a odnést - pak tam zase musíš nějakou drobnůstku vložit ty. Poklad zase ukryješ na stejné místo.
A jak se ke kešce dosteneš? Na těch stránkách www.geocaching.com má každá keška uvedeny souřadnice GPS. Tzn. musíš se na lov vydat s GPS, v níž máš souřadnice zadané.
No tahle zábava je pro naší rodinu jak dělaná: na procházky chodímě furt, tak teď máme cíl. Děcka se hrozně těší, že si něco z kešky odnesou a navíc poznáváme úžasná místa, o kterých jsme neměli ani zdání.

Jo a snad ještě to, že když se vrátíš domů k PC, zaneseš svou návštěvu kešky i na ty zadané stránky www.geocaching.com

Kdybyste někdo chtěl všechno nastudovat podrobně, klidně napište dotazy do IP...ale nejvíc se dočtete na www.geocaching.cz
20. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Aco: ano. holky jsou extrémistky :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Halkac: to zní super :astonished: ...akorát my nemáme gpsku :unamused:

Jani: tak proto se u nás rozsvěcí Vánoční strom+výzdoba příští neděli :grinning: ...určitě se půjdeme podívat
20. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Kačí, to zní fakt dobře, to asi tatínka zlanaříme a je to celoročně?? No asi v zimě ne že, se juknu na ty stránky

Tak já jdu nandavat jídlo, Jája se konečně hlásí o ňami, předtím nechtěla :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
Kač super fotky, hlavně se mi líbí, jak večer uspáváte s pohádkou a děti vzorně čekají v postýlce,to jim pak dáš pusu a jdeš pryč? :slight_smile: .A jste úžasně akční a vůbec! jsi mě dostala!!!!
20. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
Já se loučím...jdu ze sebe udělat člověka a až se malá vychrupe, půjdeme ven....
20. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
Hani, jasně, je to celoročně. Prostě ta keška je tam furt - ty ji s pomocí GPS najdeš, vytáhneš ze skrýše, zapíšeš svou návštěvu a vrátíš poklad místo. Ale často bývají ukryté mezi kameny na zemi, ve vykotlaných stromech...takže v zimě asi ždáné super hledání :grinning: I proto si "městké keše" nechávám na zimu :-; Teď chodíme do lesů, k řekám apod.

Maji, my teď našli kešku i bez GPS, ale byla to síla :grinning: Prostě baterky přestaly fungovat na parkovišti, ale věděli jsme, že někde v okruhu třiceti metrů by měla být schovaná. No a byla :grinning:
20. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
jo a vše nej Nikolce od simirka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz
Jo a holky, to byste čučeli, jak tatínek ted rád chodí po návštěvách. Holt chlapi jsou hledači pokladů od přírody, soupeřivci jedni .-D

A děkujeme za pochvaly fotek, se tady úplně červenám :dizzy_face:

Agi, tak to bývalo. Pohádka, pohybové říkadlo, pusa a odchod maminky. Co se naučili čůrat na nočníky, se toho využívá. Po mém zmizení stojí v postýlce, volají a-a, musím je vytáhnout, celé vysvléct... a toto dělají třeba 5x za sebou :angry: Takže je pro mě přijatelnější lehnout si tam s nimi, to pak už nevymýšlí a do pěti minut usnou.

Jéžiš, vánoční úklid. Já na něj táááák chtěla zapomenout!
20. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.