• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
zuuu:85cm a 11kg,konfekční velikost 92 :wink:

holky díky za chválu :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:23  • Odpověz
Amelka má 12 kilo, ale nějak nechápu z čeho..jídlo je dlouhodobej problém.
22. lis 2009 v 18:33  •  2 děti  • Odpověz
ahojky

tak ondra má 14,4kg a asi 90cm,ale to nevím přesně, konfekční velikost hoooodně různou, od 98 až po 104, někdy nosí od Cherokee i věci na 3 roky :sweat_smile: :confused:

my měli dneska oslavu, tak bylo fajn, akorát jsme se trošku přejedli, klasika.budem mít doma za chvíli školáčka, Luky je už tak velkej

jdu dočíst
22. lis 2009 v 18:44  • Odpověz
o tom pangasovi mi to říkala švagrová, co jede v bio bio :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak budem muset přesedlat na jinou rybu

simčo super fotky, hlavně koníček :grinning: :grinning: :grinning: .Nikolka má háro už!

a Kubouš je na fotkách taky úžasný, jeho kudrlinky mě dostávaj :dizzy_face:

Lu:krásný pokojíček a štíhlounká maminka!
22. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
:grinning: no jo, no... Katy má něco přes 13kg, ale měří už přes 95cm, myslím :wink: :grinning: :grinning: My se srovnáváme maximálně s Mári :grinning: :grinning:
22. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
Zuzí, tak kdy na to jdete? :grinning: Už se ti to blíží. Katy jsi rodila taky v 37. tt, že?
22. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
Mišáku, kdyby to bylo jako s Katy, tak čekejte dnes v noci prasklou vodu!!!! :grinning: :grinning: :grinning: a zítra Elly na světě... Zítra začíná střelec a my si střelce moc přáli (i kdžy je to fuk, spíš takový ty pseudopřání :wink: )...ale v Podolí se tento týden až do něděle maluje...a chceme stihnout ještě s Katy jít se podívat na Staromák na stromeček...strašně se jí líbí ozdobičky, ozdobené stromečky... tak s ní chci v "klídku" ještě zažít tu atmosféru :wink: :dizzy_face:
22. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
Vytáhla jsem konečně pořádný foťák a přidala nějaké fotky. Kdo chcete.... :slight_smile:
http://pavlikovi1.rajce.idnes.cz/Nase_slunicka_od_1.10.2009/#DSC05062.JPG
22. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
zuzi tak přeju ať tam Ellynka ještě vydrží a užívej s Katynkou vůni předvánoční atmosféry :dizzy_face: .Miško pěkné fotečky, Márinka se mění před očima ! Já jdu koukat na telku, nějak se mi nechce smrdět u počítače
22. lis 2009 v 19:53  • Odpověz
tak dneska jsme měli supr odpo, někdo mi poradil MC Nová trojka, tak jsem tam i muže vytáhla do tzv. nedělní herny a byla tam i krátká pohádka hraná... fakt supr, MC čistý, dostatečně velký, lidi moc milý, horká čoko za 6 Kč :grinning: čaj za 3 Kč :sweat_smile:
vůbec jim nevadilo, že děti tam při divadle v herně trochu pobíhají a roznášejí hračky, bylo to takový rodinný... Matýsek tam běhal nejvíc (ehm, já je předem varovala), ale bylo krásný jak si chvílema běhal sednout vedle mě a tulil se a koukal s pusinkou otevřenou :slight_smile:
po pohádce šlohnul zvoneček i kočiččiny uši, nasadil si je a dělal mňáááu :sweat_smile: :sweat_smile:

tohle úterý jsem se tam zaregistrovala na přednášku "Jsem ve varu" je to od 10 hodin... je to o tom jak zvládat emoce když dítko hodně zkouší trpělivost... je to do 12 h a hlídání v ceně - Matýsek bude v herně, kde na děti budou dohlížet dvě maminky dobrovolnice... tak kdyby jste se někdo chtěl přidat ještě bylo místo :wink:
22. lis 2009 v 19:56  • Odpověz
Zuu: já se opičím s bříškem po Tobě :wink: :grinning:
je fakt, že je menší než s Matýskem, ale to už jsem touhle dobou měla o 3 kg víc.. ale malá roste naprosto přesně (utz minulý týden) :slight_smile:

jo, jinak Matýsek byl v herně menší i než 15 měsíční děti :sweat_smile: je to náš trpaslíček milovanej :dizzy_face: včera a dneska byl naprosto milionovej, asi i proto, že přes oběd spal 2.5 h :confused:
22. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
jůůůůůůůůů Nikolka,Denísek a Márinka jsou kouzelní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
Lu: no jo, já v 18tt, taky nic moc pupík, ale je fakt, že se to zlomilo okolo toho 20tt, to pak začalo frčet :wink: :dizzy_face:
22. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz
jo ještě 5.12. je v tom MC i Mikuláš :wink:

ad barvy: v češtině je všecko červený, v angličtině modrý :sweat_smile: muž to do něj jednu dobu dost pral, ale malýmu to je šumák... jako teď už občas zahlásí "čelvený auto" apod., ale trefí se tak v jedný třetině a to fakt náhodou....
chtěla jsem mu pomoct, tak jsem říkala "zelená jako tráva, červená jako pusa" apod. a jak myslíte že to dopadlo??
ukazoval na zelený auto "tláva" apod., ale častějc na červený a "tláva"... takže u nás tak na jaře, ale nevím kterým :grinning:

Zuhav: já to s tou kuchyňskou linkou vyzkoušela, díky Ti za naprosto výstižný popis průběhu pokusu :zipper_mouth: :zipper_mouth: :grinning:

s tím pangasem nevím jak to je ve skutečnosti, to se asi jen tak nedozvíme... ale trošku mě je podezřelá ta reklama na kapra na konci :confused: není to akce Českých rybníků nebo tak něco? :grinning:
já bych klidně ráda koupila jinou rybu, ale to je buď samá kost a nebo k nesehnání nebo šíleně drahý :sweat_smile:
max. tak hejka jsem objevila, ale jinak :sweat_smile: kapr??? jako pěknej nápad, ale já kapra vídám jen na Vánoce :sweat_smile:
jestli někdo víte kde ho koupit (ne celýho, ale kousek) tak zahlaste

jé Nikolka je suprová :slight_smile: a fakt vypadá velká

naše míry: 80.5 cm :sweat_smile: a 11 kg
22. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Zuu: no jo, však oni tak do 24.tt nemají ani půl kg, tak z čeho by měl bejt velkej břuch? :confused:
22. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
to jedině z toho balení čokoládovejch kostek co jsem právě zpráskala :pensive: ježíš ty si nekupujte... jsou nebezpečně dobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
22. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
Kočk,y předevčírem jsem byla s Denym na očkování a teď koukám, že má v místě vpichu zatvrdlý červený flek (asi 2 cm v průměru). Je to ok? Nebolí ho to? Mám na to dát obklad nebo něco?
22. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
Čauky partijo :slight_smile:
musím pochválit shlídnuté fotky únorčátek, fakt moc povedené děti, nebudu jmenovat zvlášť, už si moc nepamatuju, které konkrétní foto jedince se mi líbilo (dívala jsem se před pár hodinama :sweat_smile: ) akorát vím, že jsem taky žasla, že má Niki nějaké dlouhé vlásky... a děda obětavec :grinning: a vlastně i babi od Kubouše :grinning: naše "stará" garda ještě na kolenách či zemi nebyla :grinning:

tak já zamachruju a napíšu, jak mi Robišek krásně sedí na lince, ale jako fakt, třebas i dvacet minut, ale musí mít mističku a jakože kuchtí :wink:
a výška našeho prďoly je 83cm a váží taky 11kg :slight_smile:

jinak jsem dnes na vánoce objednala kuchyňku pro všiváka, tak snad bude mít radost :slight_smile: a taky jsem vypsala tetce seznam věciček z Avonu, udělám pár balíčků a mám vystaráno, uklízím si průběžně, sošky nemáme :grinning: na okna, pokud se nedostaví nějaký dobrovolník, letos peču...akorát v kuchyni budu muset, chci tam ozdůbky, tak ať to nějak vypadá, že.. :wink: no a k cukroví...upeču tak dva-tři druhy jen tak pro radost a kilečko-dvě objednám, ať má návštěva co zobkat...

lu, tak to je postavička :sweat_smile: :confused: kdybych já si teďko břuch vyfotila, tak si mě spletete se zuuu :grinning: :grinning: nééé, takové krásné pevné bříško teda nemám, a ať zas nedělám ...mám ho menší, ale jaksik rosolovatější, či jak to napsat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti, tobě přeji rychlousínání Verunky, dej ji za mě pusinku :wink:

a už nevím, co jsem chtěla....tak hlavně všeci marodi, co tu byli, ať už marodi nejsou! :slight_smile:
22. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz
zdravím při neděli.
fotečky jsou naprosto úchvatný! Skvělý! Všechny dětičky jsou boží! Strašně ráda si fotečky prohlížím! Dokonalost.. :wink:
Nikča vypadá hrozně dospěle,jak má rozpuštěné vlásky! :slight_smile:

barvy- u nás se moc nemluví..takže ani barvy. ALe barvoslepej není, barvy rozezná. ale neřekne. Deny je šikula! :grinning: :grinning:

Lu-ale velikost těhu bříška nemůžeš posuzovat podle toho, že dítko má půl kila! Každá ženská to má jinak! Jinej tvar dělohy a tudíž i bříška. Jiné množství vody, a prostě každá nabírá jinak! Já, i když se držím a snažím se moc nejíst, a jím pravidelně a "prasím" jen občas, tak prostě hodně přibírám..a je to stejné u prvního i druhého dítěte. Vím, že tu hájím i svůj špek, to jasně, ale takovou větu bych čekala spíše od nějaké, která ještě těhu nebyla a neví, vocogo..

Holky, je tu ještě nějaké dítko, co neříká MÁMA. Řekne mraky jinejch slov-bagr, kombajn, traktor, ještěrka, tank, tatra, auto, motorka, letadlo,..ale máma neřekne. Když řeknu, at řekne, tak se začne řechtat a řekne TÁTA..Si ze mne dělá prdelky, ne? :grinning: :grinning: :grinning:

a taky, vyrostly některému dítku dříve pětky stoličky než špičáky? Já furt vyhlížela špičáky, má už špičky venku, ale nedávno jsem objevila, že má nahoře pětky už dost vylezlý! Ty jsem čekala až tak za rok! :wink:

a ještě! Tom často spí na bříšku a bývá ráno občas pročůraný. Velikost plínek je 4+ a je to i u Tesco plínek i u Pampers. Ted se teda snažím, aby večer už moc vody nepil. před spaním má 200ml mlíka..
22. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz
jo, ještě ke sněženkám a machrům...marááááás, pane Karas!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: my teda na to hloupě naletěli minulou zimu, valili jsme pro lístky, vyprodáno, tak další týden znova a to už na nás bohužel zůstalo....včera jsme z nudy hodinu zase shlédli, ale slabota, až mi bylo líto těch herců, že do toho šli...nečetli scénař, nebo co?? :zipper_mouth:
22. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Romí, s tou plínkou to tak taky míváme. ALe teď mu to na noc jakoby víc vytýhnu vepředu a většinou to vydrží. Ale máme 5ky :slight_smile:
22. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz
Romčo, tak s pročůranýma plínkama neporadím, Robik byl za celou dobu snad pročůraný jen jednou...buď vyzkoušet ještě jiné značky, nebo omezit večerní pití, nemyslím mlíko...nevím...

zadní stoličky nemáme, špičák nám chybí jen jeden..

Holky, Robik vstává teď mezi pátou až šestou hodinou, to nedávám....už jsme dneska nevěděli co dělat, to víte, rána dlouhá, tak už jsme byli v půl deváté ve vlaku a jeli jsme jen tak do Frýdlantu, to je tři zastávky od Frýdku :grinning: tak jsme pochodili po prázdném městě, dali kapučínko v restošce, kde byl naštěstí dětský koutek a zase jeli zpět....no výlet jak cip, hihihi
22. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
jo, a sněženky- my vydrželi asi 40 minut! To fakty bylo hrozný! pak jsme to vypnuli a luštili v posteli sudoku! :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
Dobrý večer, tak další fotky opět úžasný :slight_smile:
já dnes ještě pořídila Elí dětskou žehličku, je z žehlení úplně paf(nekupte to za 70,- Kć) takže máme First Bike, žehličku, modelínu, panenku a max. dokoupím něco od Žaka a nesmí chybět bublifuk.

Lu: kde máš bříško :wink: :confused:

my máme míry podobný jako Ondrášek Agatkovic, jen je Elí o chloupek menší...barvy neříkáme, zato Ondrášek válel, když jsme s nima byly venku
22. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
comro:Nikča nemá špičáky a dole nemá ani dvojky,ale stoličky má 4,dohromady 10 zubů :confused:

ad sněženky:už jsem je bohužel viděla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
Pangas: holky můj radek dělá do ryb a už jsem to i sem psala, že je to vietnamská ryba, která se válí ve vietnamským bahně a je nutričně úplně na nic, plná vody. My ho doma neměli, radek nám nosí filety z aljašské tresky, hejka, amura, vždy to maso pro malou dvakrát projedu v prstech kvůli kostem a ještě jednou radek vizuálně. za to to stojí
Zuuu: ano ano,jedeme ve vašem výškovém levlu, Mája má tak 95cm, ale 15 kg :sunglasses:
Nikolka od SImi je krásňoučká, já jak mám doma černovlasou čertici, tak mi příjdou ty blondýnečky takové něžné, křehké :slight_smile: :dizzy_face:
MI: fotky jako vždy krásný, a Márinka ti neskutečně rychle roste, za chvíli se budou s Denym prát, ne?
Pleny používám č.5 Tesco a pročúrá se mi téměř vždycky. Musím jí nějak stopnout to noční "chlastání", takhle jen přebaluju a převlíkám :rolling_eyes:
Zuby má všechny krom pětek.
Petis: toho bych se nechtěla dožít. Mě by vážně zabilo takhle brzy vstávat. teď vstáváme po osmý a do devíti vypadám jak mumie.ale zase poznáte cukrárny a kavárny v jiných končinách :sweat_smile:
holky já přibrala v těhu skoro 30kilo a nejedla jsem ukázkově, ale přísahám že ani tak zběsile, jak by se podle kil zdálo. Prostě to máme v genech, všechny moje tetky, máma, babička takhle přibíraly, aby potom zase rychle zhubly, bohužel to zhubnutí se mi geneticky jaksi vyhlo :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mája říká mami, mámo, mamijo.
LU: to o MC zní velmi dobře, asi bysme se k vám přidaly na úterý a na Mikuláše strašně moc rády. Zkusím to najít na netu, dkyž tak tě kontaktuju
22. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
petis: my se zas nechali napálit Bobulema 2, děsný
22. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Miško: jestli ho to nebolí tak bych na to zatím nic nedávala... ale pro jistotu bych asi brnkla mudře

Romi: já jsem tím proboha nemyslela nějakou kritiku někoho kdo má větší bříško :astonished: !
naopak jsem tím myslela, že mi všichni říkají kde mám bříško :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jasně že to záleží na poloze dítěte, výšce postavy atd. atd... jen nevím proč by "muselo" být bříško velký když mimi je ještě malý, plno lidí si myslí, že všem musí růst stejně a že půlka těhu rovná se půlka velikosti bříška :sweat_smile: (hlavně ty co ještě těhotný nebyli :sweat_smile: )...
někomu zas relativně hodně vyroste na začátku a pak třeba ke konci ty lidi nenabíraj, já tak do 25. tt nic moc a pak se vyloupne ... každej to má prostě jinak... podle mě je to šumák, stejně má na konci mimi tak 3-4 kg, jen u mě všichni furt řešej, kde je dítě :sweat_smile:
eště že už vím, že s takovýmhle bříškem bylo 3kilový mimčo, v těhu s Matýskem mě dost lidí strašilo, že bude malinkej, ale já chodila častěji na utz (kvůli něčemu na srdíčku), takže naštěstí jsem věděla, že roste naprosto přesně jak má, jinak bych z toho asi byla pěkně na nervy...

takže to fakt nebyla kritika někoho :wink: já jím úplně normálně, jen se snažím nenabrat skokově, protože mi to nedělá dobře po úrazu páteře
22. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Petisko-výlety vlakem! :grinning: :grinning: :grinning: . U nás se vstává lehounce po 6 a taky to je děs běs..Venku tma, zima, nic moc. Udržuji v posteli u nás, co to jde. Ted jsem přišla na to, že když mu zpívám, tak chvilku leží v klidu! :slight_smile:

Teru-super, na vánoce nakoupeno! Výborně! A ještě pošli Eli na "školení" k HaniPelíšků! Ta má žehlení v malíku! :slight_smile: A pak budeš mít nožky nahoře :grinning: :grinning:

jo, a míry. víc jak 13 kg a víc jak 87 cm(musím přeměřit a převážit))). Konfekční velikost 92 je spíše menší, takže 98 :slight_smile:

ingrid-genetika :wink: :sunglasses:
22. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
ad plínky: tak já pití nijak neomezuju, on pije málo.... ale dokud pil večer mlíko a pak ještě jednou v noci (celkem 250 ml), tak taky občas býval durch a to jsem zkoušela různý značky.... on je ten typ co si to drží hlavně na noc, mi připadá, nevím jak to budem odbourávat

Ingrid: super, tak když tak písni... já uvažuju i o tý keramický dílně, není to kurz, ale jednorázově, tak že bych vyzkoušela jestli by se k tomu měl a jak by to probíhalo...

jinak moje mamka měla 4 děti a je opačnej typ, v těhu nepřibrala skoro nic nebo zhubla, jen v jednom těhu přibrala skoro 30 kg, měla hrůzu že bude mít malý mimi (já se narodila údajně v termínu, ale jen 2 kg, není divu, mamka měla na konci 2 kg míŇ než před těhu) tak záměrně jedla co to šlo... no a velikost mimi je taky dost genetická, protože brácha měl "jen" 3.4 kg...
22. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.