• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Vše nej Kačenkám :dizzy_face: a marodům brzké uzdravení

kk, Gabcos: našla jsem odpověď v jedný diskuzi k těm kalendářům :wink: : luxus je lesklej takovej třpytivej..standart je prostě klasickej MAT
25. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
Lu:tvoje maminka mi připomíná silně mýho tátu :confounded: , ten je negativní a vystrašený už předem,sotva stačím otevřít pusu a něco mu říct.Se nedivím,že jsem měla celé dětství tak nízké sebevědomí

miško:jak je Denískovi a co ty?

maxi:moc pěkné fotečky!
25. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
brý ránko!!
KAtynce vše nej k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a všem Kačenkám :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

comra: vydržžž OGTT !!Já též z toho blujno stav :wink: :unamused:

Maxa: Tomík je fešáááák!! Má kráásný vlásky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

já v noci prd spala, křeče v lýtku jako pes:frowning2:( takže si zajdu pro magnézko na gyndu :confounded: :sweat_smile:
25. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
Dobré ránko, ani moc nedočítám, omlouvám se. Jen chci podat raport od nás. Děkuju těm, kdo si vzpomněly.
Denulka je už dost dobrej :wink: Proti tomu, jak mu bylo včera je to dnes pohádka. Ale já asi chcípnu. Jako fakt můžu říct, že takhle hnusnou chřipku jsem snad ještě neměla. V noci jsem normálně bulela bolestí svalů a nebyla jsem schopná se zvednout pro nějaký prášek. Vladík spal v pokojíku s Denískem a já byla s Májou. Jsem jí neskutečně vděčná, že spala celou noc. Teď jsem dala koňskou dávku Coldrexu, abych uvařila Denymu aspoň oběd :confounded:

Vše nej Katy, Kačence Halkac, Kačence Sluníčku, Kačence KK a pokud jsem na někoho zapomněla, tak se strašně moc omlouvám :pensive:
25. lis 2009 v 09:45  • Odpověz
Zdravím holky Petrolejkovic a přeju víc a víc takových nocí :dizzy_face:
25. lis 2009 v 09:47  • Odpověz
ahoj - zdravím všechny KATKY, KATYNKY A KAČENKY a přeju krásnej svátkovej den. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

a taky zdravím všechny marody a přeju, ať je líp. u mě se to snad dneškem láme, cítím se líp než ty dny předtím. zpětně si vzpomínám, jak naše mamka "nikdy nebyla nemocná" :slight_smile:... no, s odstupem chápu, ono to prostě s dětmi pro mámy není jen tak, zalézt do pelechu a v klidu se léčit. :slight_smile:

Tomíkovic fotky nádherné. Kluci fajnoví parťáci :slight_smile:
25. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj, prolítávám. Dnešní kontrola po 14 dnech, Beru už váží 4220 g a sklidili jsme samé pochvaly. Týnku jsem zaregistrovala u nového doktora taky, váží 11 kg a měří 85 cm. je to prostě diblík :grinning:
25. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahojky holky,

po delší době mám snad chvilku čas. Tak dnes jsem byla v poradně, malý má 1550g, je stále hlavičkou dolů a vše OK, až na to, že se mi rozestupují ty kosti a a bolí mě stydká kost, ale tak moc, že nemůžu skoro chodit a v noci nespím, tak jsem jak zombie. Dr mi na to řekl, že mám ležet a nějak to přetrpět, fakt rada k nezaplacení :grinning:

Jinak Onďula už druhý týden čurá do nočníčku, je to šikulka, akorát musí být nahatý, tak tady běhá s nahou dupkou a včera bylo už i první kaku a byl z toho tak vykulený, že kolem toho chodil a pořád se ptal, co to je? :grinning:

Jinak marůdkům brzké uzdravení, nám se to naštěstí zatím vyhýbá, ale jsem v klidu, že to přijde chviku před porodem a bude se ho to zase držet tři měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chtěla jsem se zeptat Simirka ohledně toho dávkování Imunoglukanu, nedáváš malé moc? My dáváme 2ml, páč se pořád motáme okolo 10kg a je psané 1ml na 5kg, tak jsem se docela vylekala, jak jsi tu psala, že dáváš 5ml

Těhule i netěhule držte se, ať tu zimu nějak přežijem :wink:

A Zuuu snad dnes vyjde z poradny s dobrým výsledkem :wink:
25. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Jo a ještě vše nej všem Kačenkám a Katynkám :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky,
moc díky za včerejší reakce na používání teploměru u mrňat. Dnes jsem byla u MUDr. a dozvěděla jsem se, že by se už nemělo měřit v konečníku, že je to dost nepřesné a že by se mělo odečíst prý skoro 0,8C. Doporučila mi klasickou rychloběžku podržet v podpaží, to že je prý nejpřesnější. A ušní a čelní a jiné nedoporučuje, prý jsou také dost nepřesné. Tak to jen info od nás.
25. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
tak jsme zpět z očkování, Elí dostala Trivivac a žloutenku, jen malinko fňukla a šly jsme, je to holka statečná. Pak jsme celý čekárně ukazovali bebíčka, chtěla se i venku svlíknout a ukazovat to procházejícím důchodcům
25. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
terez ale ta náplast je boží,co? my dostali s autíčkem,hvězdičkou a kočičkou :grinning: :grinning: :grinning: .Ondra se na ní teď furt koukal před spaním a říkal,že mu jí dala paní doktorka :dizzy_face: .

miško to je mi moc líto, ale asi nebylo možné, abys to nechytla taky :frowning2: :frowning2: .Zkus odpočívat co to jde, pomůžou ti rodiče? a co malá, ta je ok?

janul:díky za info, bohužel klasický teploměr mu asi v podpaží prostě neudržím, nedovedu si to představit.
25. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
Janula: no 5 minut držet něco prckovi v podpaží, to není možný :sweat_smile: já mám co dělat abych ho změřila v zadečku a to trvá tak minutu a minule jsem na něm prakticky musela klečet, bylo to na hranici mý fyzický síly :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Miško :confounded: :confounded:

Peťo: jé holčičky pěkně rostou :dizzy_face:
hele Týnka není diblík, protože už předhonila i Matýska :grinning: (necelých 11 kg a 80 cm)

ovšem po dnešním obědě možná plus půl kg - dělala jsem fazole na smetaně a normálně zahodil lžičku a dlabal rukama, fazole měl nekecám až v uších :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Agi: no já měla celý dětství taky nízký sebevědomí, všecko bylo ve stylu "tohle nedělej, na to nešahej, sedni si do kouta, seď, maluj, háčkuj" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: moje jedna babička totéž (tam jsme nesměli na nic šáhnout)... a táta ten pronášel dokola věty "vyrazíš mu oko... přerazíš si ruku....uřízneš si prst" :sweat_smile: :sweat_smile:
oni to vlastně myslej dobře, ale je to trochu na palici :zipper_mouth:

musím říct, že když má malej vlny energie (jako dneska např.), tak mi to někdy už leze na nerv, ale díky bohu, že to není ustrašnej kluk s malým sebevědomím, to je do života fakt na dvě věci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jen teda moje mamka si už moc netroufá ho pohlídat ani u nás když tu jsem, prostě neví jak ho usměrnit, není zvyklá na tak živý dítě, holt tatínkovy geny :grinning: :grinning: díky bohu za ně! :dizzy_face:
25. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Romi: napiš jak bylo na testu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tomík je k zulíbání jako vždycky :slight_smile:

a dočítám, koukám, že tady samá chřipajzna a očkování :fearful:

a těhulky co jsou dál už maj samý pobolívání, holky myslím na vás !! :slight_smile:

jo jinak jsem se zamilovala :pensive: - do paní na úklid :sweat_smile: .... kámoška mi doporučila, tak tu dneska byla poprvé a jak jsem dost kritik, tak fakt spokojenost velká, hned se vrhla do práce a za 2 h měla vyluxováno, vytřeno, vydrhnutou do puntíku koupelnu, udělanej prach atd...
akorát jsem musela zpacifikovat Matýska, chtěl být u ní, ale hned spadnul do kbelíku :sweat_smile: a pak vysypal písek a upadnul po tom a to jsme obě stály u něj... paní prohlásila že je to malej, ale superrychlej záškodník :grinning:
takže Ingrid hlásím, že i okna budou na Vánoce čistý :grinning:
a muž je nadšenej, hned prohlásil, že na něj budu mít víc energie, ten si to teda umí spočítat :sweat_smile:
25. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz
Barunko, dík za optání, naše nejmenší sluníčko se zatím drží :dizzy_face:
25. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
Lidu já chci taky paní na úklid!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Miší držte se, musí to být šílené,myslím na vás :cry: .

my jdem svačit a ven, je nádherně
25. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
ahoj,
jen probíhám s gratulací všeho nej všem Katkám, Kačkám a Katynkám. Doufám, že jste si ten dnešní den krásně užily.

Moc myslím na malé i velké marody. Je to děs když marodí děti, ale když je zle i mámě, tak je to taky dost náročný :unamused: Tak ať je vám brzo líp, nejlépe hned zítra.

Holky nevím o jakém čelním teploměru mluvíte. Ale četla jsem kdysi o nějakém bezdotykovém a o tom psali, že je super, dítě ani neví že je měřené a že je opravdu přesný. Jen vím, že ta cena byla dost přes litr. Čelní jsem si myslela, že je ten, co se na čelíčko jen nalepí. Je to tak?

My běžíme ven dokud tam svítí sluníčko. Klukům jsem slíbila kolo a odstrkovadlo, tak to se zas dobře proběhnu :wink: :sweat_smile: :grinning:
25. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
jo a dneska nám řekla mudra, že na to očkování můžu čekat 4,-14.den reakci :confounded: .Někdo tady psal, že na druhou dávku prý nebývají reakce.Tak doufám, že to tak bude a doktorka jen varovala preventivně :fearful:
25. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
agátko:my na první dávku měli reakci až 10 den,na druhé jsme zatím nebyli,ale bylo to teda krutý.. :frowning2:
25. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz
Miško, tak to je hnus, ať vás to brzy pustí :confounded:
my jsme si dvě hoďky vychruply, před spaním i po spaní hned hledala náplasti a musela jsem foukat a říkat, že byla statečná

my reakci u první dávky neměly, ale děsím se
25. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahoj,
přidávám se do zástupu gratulantů a i od nás Kačkám jen to nej

Vítek vstává v 5,za posun třeba i na 6,bych byla vážně šťastná,7 by byla ideál a cokoliv dýl je jen sen

ted mu teče z nosu-asi druhej špičák a hnusně kašle,takže my ven nejdeme-usnul od rána teprve před chvílí,tak jdu pořešit trochu vánoce
na priorixu jsme byli před 14 dny - bez reakce a měl Tetru,tak snad se to vyhne i vám

Terko a to může dostat dvě vakcíny v jeden den-teda jestli jsem to dobře pochopila?

Lído:pomocničku závidím,ale myslím,že i u nás na to dojde-nahoře bude 100m2 obytných a to bych se uuklízela však,takže třeba jednou týdně proč ne-dokud to jde

včera proběhlo první sušení prádla,jako fakt to funguje,ale bud dělám něco špatně nebo nevím,ale rozhodně to prádlo není na nevyžehlení

všem brzké uzdravení,celkem vopruz tyhle chřipky atd
25. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
Luci, minule to dostala taky tak, tak doufám, že Mudra ví co dělá :zipper_mouth: mě to taky přišlo divný
25. lis 2009 v 15:17  • Odpověz
Ahojky, vše nej Kačenkám, Katkám a naší Kattynce

Já jen pozdravím a jdu se opět natáhnout, dorazila mrcha, vrrrrrr :angry: a už dlouho mi takto nebylo krušně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě že dcerka vycítila že maminka je bolavá a je mooooc hodná, beruška moje milovaná.

Tak papa
25. lis 2009 v 15:26  • Odpověz
Terko:no mě to právě překvapilo,bot na 2.dávku žloutenky jdeme za měsíc,tak třeba ta naše je konzerva a dává si pro sichr odstupy
25. lis 2009 v 15:41  • Odpověz
Ahoj holky, opět vám sem vstoupím kvůli tomu teploměru. Já jsem uvažovala o tomto:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3951-terraillon-teplomer-30-s-infracervenym-merenim
Dnes po obědě jsem vyzkoušela měřit v podpaždí a změřila jsem pr... Malej je hodnej, sedí, ani se nehne, ale ta rtuť na té rychloběžce se zastavila asi na 36C a víc ani ň. Rychloběžka přitom měří rychle a rozbitá není, tak jsem mu to tam asi nedala správně. A teď babo raď :grinning:
25. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
tak jsme se vrátili z Vinohr. nemocnice, malýmu asi začíná zánět na pimpulovi... se mi to nezdálo, po odpo spaní už to bylo jasný, ale naše dr. dneska odpo neordinuje, tak nás poslala tam...
no prej jsme přišli snad včas, tak mu to něčím vydezinfikovali a mám dávat heřmán. obklady a zítra na ko...
čurá normálně, na nic si nestěžuje...
dr. jsem se ptala jestli něco dělám špatně, prej ne, je to dost běžný a koukla na něj a myslí si, že normálně mu to přetáhnout ani nepůjde, doporučuje radši na to moc nešahat
25. lis 2009 v 16:42  • Odpověz
Ahojky a všechno nej ke svátku Kačkám :slight_smile: i té u Makulky v bříšku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

rychlé hlášení: dnešní kontrola...skoro jsem tam nemusela jít :grinning: , páč jsem si to tipla správně...ty poslední dny se opravdu něco dělo :wink: čípek už měkký a natočený středem, propustný pro prst, hlavička sestouplá.... rodit můžeme dneska a nebo taky za 3 týdny... no zkusím si dát týden oraz a víc odpočívat a ještě to naše bejby hezky dopéct :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Všem hezký večír a marůdkům rychlé uzdravení :dizzy_face:
25. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
Teru, snad to v pořádku je. Nicméně i mně doktorka řekla, ať na žloutenku přijdeme až za měsíc po Trivivacu, že je toto živá vakcína. No, co doktor, to asi trochu jiný přístup.
25. lis 2009 v 17:36  • Odpověz
zuuu kontrola jak se patří, rodit může kdykoliv, to už skoro zní, že si může sama určit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: těším se na Ellynku :slight_smile:
25. lis 2009 v 17:37  • Odpověz
Zuuu: krásně připravení :slight_smile:
Kreksi: no já už trochu přemýšlím, jestli nezměnit Mudru, někdy mi přijde náladová a jak to říct, jakoby neochotná :fearful: i ostatní maminy mají podobný pocit a přeci jen ta ochota je někdy dost důležitá, zvlášť, když člověk potřebuje vědět výsledky testů jestli může odjet na hory a ona prostě v pátek pospíchá dom a holt budou až v pondělí :zipper_mouth:
25. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.