• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Dobrý podvečer.
Za sebe moc děkuji za gratulace a dalším Kateřinkám a Katynkám zase posílám mnoho přání já.
Vidíte, ani o svátku nelením a nakukuju, zda se tu něco zvláštního neděje...třeba se Zuu :grinning:

Holky, nedá mi to a musím se vrátit k tématu pangasia. Bylo mi strašně divné, že jste se dostaly k informacím, jak špatná ryba to je. Já totiž asi před 3 týdny poslouchala Sama doma, kde primář nějakého oddělení pangasia vyzvedával do nebe. Tak jsem pátrala a vypátrala...

Ta informace o pangasiovi, kterou některé z vás obdržely, je LŽIVÁ. Jedná se o tzv. hoax = nepravdivé šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv. Je to stejný typ zprávy jako ta o dítěti, které se ztratilo v Ikey a pak bylo nalezené na záchodě ostříhané a nadopované...
Jednoduše někdo vymyslí nepravdivý mail, který se pak šíří populací.
Jeden z nich je i ten o pangasiovi (http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/)

...na www. hoax.cz najdete nejčastější hoaxy a k informacím v nich se vyjadřují různí odborníci, firmy apod.

Jo a jinak...malá má 37.8...tak se modlím, aby to byla jen chvilková zvýšená teplotka.
25. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
:dizzy_face: Kačko, tak to jsem mne potěšila. Jako fakt :dizzy_face: Už se nebudu bát ho vyndat z mrazáku :wink:
25. lis 2009 v 18:35  • Odpověz
kačí s tím hoaxem máš pravdu, včera mi to říkala i švagrová, jsou dokonce dvě verze e-mailů, které o něm kolují.nicméně stále je to ryba,která nemá žádnou nutriční hodnotu a může obsahovat strašně velké množství vody, takže užitná hodnota nula nula nic.Doporučuje se kupovat ryby,které jsou odloveny v moři a ne na farmách.tam je krmí granulemi, které jsou ze všeho,co je odpad živočíšné a rostl.výroby.Je tam spousta chemie a pridatných látek.´Taky nevěřím rozborům,které provádí přímo firma,která pak ty ryby prodává, že? :confused:

vůbec nevím, co kupovat, nemám čas studovat všechny etikety dopodrobna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Je mi jasné, že to takhle je ale s veškerým jídlem, co bychom měli pak jíst??????
25. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
agi: tak obecně platí že co nejvíc masa..i u šunky atd.
25. lis 2009 v 18:42  •  2 děti  • Odpověz
nebylo to dřív jednodušší? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2009 v 18:44  • Odpověz
Jasně, Agátko, o tom žádná a naprosto souhlasím. Pangasius je sladkovodní ryba a ta prostě stejně jako ostatní sladkovodní ryby (kapr, štika...) prostě nikdy nedosáhne kvality ryb mořských (nemá tolik jodu, omega kyselin...). Určitě není ani fajné, že jsou chovány na farmách...na druhou stranu to bychom nesměly jíst třeba ani kuřata, protože jsou vlastně chovány úplně stejně. Chemie, granule, minimum prostoru...
Já pangasia miluju - přeci jen rybí maso je dietní, a tohle nesmrdní rybinou a nemá kosti. A je to jedina rybka, kterou mi prcci sní. Tak jen proto ho zařazuju do jídelníčku, a proto jsem taky pátrala, jestli je to pravda o té ůškodlivosti".
25. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
já ho asi budu jednou týdně dělat také, je to rychlé a malej to dlabe
25. lis 2009 v 19:18  • Odpověz
Holky, jak se pozná ta prasečí? Jako fakt - šly byste k doktorovi. Je to fakt mazeeeeeeeeeeeeeeeeeeeec :confounded: Přecejen tu nejsem sama, jde mi hlavně o děti :frowning2:
Vlado prý: Jestli ti je blbě jako sviňa, tak jí máš - vtipálek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
Mi, prasečí a normoš chřipka má velmi podobný průběh. Ta prasečí se prý jen ráda komplikuje v respiračním systému (bronchitida, zápal plic). Pokud ti ráno nebude lépe, určitě doktorce zavolej.
25. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
Kači, dík. Já doufám, že to bude už zítra lepší :unamused:
25. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Mi, ještě jsem ti chtěla říct, že návštěva lékaře je nutná hlavně v případě, že máš dýchací potíže. To tě lékař musí poslechnout, jestli si nemoc "nesedla" na průdušky či plíce. Pokud bojuješ "jen" s horečkou, zimnicí, bolestmi svalů, tipuju, že bude stačit konzultace po telefonu. Doporučí ti stejně:
a) vitamínové doplňky
b) něco na horečku (paralen...)
c) něco na bolesti (ibuprofen...)
25. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
A kašel?
Jsi fakt zlatá!
25. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
Pokud máš ten kašel hodně nepříjemný, dusivý...tak určitě jdi.
25. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
Na noc si dej stoptussin (tlumí), přes den něco na odkašlávání (mucosolvan, hedelix, sinecod...)
Myslím, že bronchitidu bys rozpoznala, zápal plic stoprocentně ano. To bys měla "záchvaty" kašle, takové dusivé lechtavé periody kašle, které se špatně uklidňují.
25. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
tady v Ústí řádí černej kašel :angry:

Miško, radši si dojdi, pro klid v duši...
25. lis 2009 v 19:56  • Odpověz
Tak to není tak strašný! Tak uvidím zítra... Ale t= prasečí se bojím, prostě přirozeně z ní mám strach :frowning2:
25. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
U nás to funguje tak, že dojdeš k doktorce, ta tě poslechne - pokud nezjistí brochitis či pneumonii, pak tě pošle domů s tím, že kdyby se přitížilo, máš hned naklusat. No prostě víceméně sdělí, že ti stejně v případě normálního průběhu, což je u většiny nemocných, nepomůže a že stav se může měnit z hodiny na hodinu.
25. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz
Tery a co u vás neřádí?
25. lis 2009 ve 20:10  •  2 děti  • Odpověz
ach jo miší ,drž se, to je hnus :frowning2: :frowning2: :frowning2: .Koukej mazat do postele a moc moc držím palce,ať ti je ráno podstatně líp !!!!! :dizzy_face:

terez: fakt jo?
25. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Baru, debil jsem si nechala zase seminárku na poslední chvíli, tak jí tu smolím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
Miško doufám že ti zítra bude líp!
25. lis 2009 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz
Holky, kujuuuuu :slight_smile: Teď mi líp je, dala jsem si jen jeden prášek a zabral.. Takže to už určo spěje k lepšímu.
25. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
autor
ahojda,
tak vida Elly se pomalu připravuje..trak snad ještě ten týden vydrží, aby byla prosincová.. :slight_smile:

Miško, prasečí se od normální nepozná, má stejný příznaky, navíc teď už jí ani netestujou, říkala mi to zrovna dneska tchýně(je dr), že to stojí moc peněz a že testujou jen v případě, že to přeroste v něco vážnějšího..
držím palce, ať je líp..

všem oočkovaným přeju nulovou reakci..

a Katy i Kačkám všechno nejlepší a hodně zdraví..

dano, ta bolest musí být hrozná, když jsemm rodila, byla se mnou na pokoji paní, která kvůli tomu rozestupování a bolesti ležela asi měsíc v nemocnici.. :unamused:

všem pokročilým těhulkám gratulace ke ko a váhám mimísků..

Peťo, Berunka je teda kousek.. :slight_smile: aby za chvilku nedohnala Týnku.. :sweat_smile:
jinak Veru je taky drobek, má stejné míry jako Týnka, ale to mají vlastně od narození pořád.. :slight_smile:
25. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
no jo, tady v ÚL ( i díky naším spoluobčanům) máme opravdu všechno :angry:
25. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj!

Tak na poslední chvíli, všem Kateřinkám, Kačenkám, Katynkám, Katuškám vše nejlepší!!!!

Miško, nepíšu, ale moc na vás s Denískem myslím. Ať je Ti lépe!!!!

S tou prasečí je to pravda, že je to stejné jak normání, ale začala v zemích, kde není takové zdravotnictví (jeho dostupnost) a tím vznikl ten humbuk. Navíc (to jsme řešili s Jindrou) pandemií chřipky se strašilo už několik let - že přijde zmutovaný virus, proti kterému nebudeme imuní. Ale četla jsem na idnes, že na prasečí chřipku umírá stejný počet lidí jako na normální :pensive:
Do plavání s námi chodí paní s dvou a půlletou holčičkou a ta měla chřipku (neví jakou), ale říkala, že čtyři dny jenom ležela :pensive: že by nevěřila, že tak malé dítě může ležet :pensive:
Takže kéž by se nám to všem vyhnulo!!!!

Agi, očkovat se jdeme až v lednu, ale i mně sestřička říkala, že reakce můře být i na druhou várku :unamused:
Ale kamarádů holčička neměla a na první jo. Tak musíme doufat! Držím vám palce!
25. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz
holky petr fotil malého na prochajde, byla tam kočička a ondra na ní chtěl jezdit, na některých fotkách to vypadá, jako když se s ní chtěl spíš intimně sblížit, haha :grinning: :grinning: .To asi ani nemůžu nikde ukazovat, by mě zavřeli

sylvi dík, já doufám, že to bude v pohodě, on teď je nějaký starší a takový dospělejší, snáší to všechno lépe, tak si to zatím nějak nepřipouštím.Už mám doma velkého chlapa!

dobrou :wink:

Miško ty si nezmar s tou seminárkou..tak pak pořádně nadopovat drogama a hups pod peřinu!
25. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
to jo, už máme vážně velký děti, co si dokážou říct co chtějí a co ne, kde je bolí...dnes nabonzovala na dědu, že venku jí koupil bonbonky, že jí byla zima na ruce, protože jí zapoměl dát rukavice...nasmála jsem se, když mi to říkala, ale rozuměla jsem jí :slight_smile:
25. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz
zdarec,
vše néééj Kateřinkám..:slight_smile:
zuzi-to je super! Ty máš teda instinkt! Výborné zprávy. Vše je jak má..:slight_smile:

marůdkům posílám pohlazení..at je brzo líp.

holky, dnešní OGTT byl fakty hnus..fuj..ale už je to za mnou..Manža mne pak pozval na oběd a dala jsem si knedlo vepřo, zelo! To byla aspon odměna! :grinning: :grinning: :grinning: . A dr říkala, že močůvka je v pohodě, tak to vypadá, že to bude dobrý! Tak su ráda...

pangasius-odkaz na hoax už sem někdo dával..druhý den po hoaxu..:slight_smile:..

Berunka je super jedlík! A šikulka! Krásně přibívá..Jak dlouho jí kojíš, Peto? A jak na to reaguje Týnka? Nežárlí?

Dančo, moc mne mrzí, že máš takové bolesti! A bobeček má super váhu a míru! a je hlavinkou dolů, což je taky super! :wink:
25. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
Dobrý večer

tak na chvilku nakukuji

Miško moc na Tebe s Denískem myslíme ať je vám brzo lépe

Tak já mám zas starost s mojí mamkou, nechce jít nikam k doktorovi kvůli práci, že by piskovali mají to tam teď na h***** a že by jí nedali 13plat. Jenže je jí blbě a už jí to sedá na plíce, říká že je to lepší ale vím že lže. Ale přiznala se že jí na plicích bolí, no co s ní. Jí tam prostě nedokopu a mám fakt starost, hlavně když teď lítá ta hnusná prasečí chřipka :frowning2: :cry: Sakra kdybych mohla tak jí fakt naplácám jako dítěti :angry: :unamused:
25. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
Romčo, kojím po 2-3 hodinách a pije turbo. za 10 minut je po všem. Týnka nežárlí. řipadá mi, že si to vůbec nepamatuje, když kojím v posteli, tak si vedle nás sedne a hraje si, případně po mě leze a kraví a je jí šumák, že má ségra prso v puse. zatím žárlení vůbec neprobíhá. Jinak malá je nějakej robot asi, odpoledne byla s pár minutovejma přestávkama vzhůru 5 hodin, což odporuje načtené literatuře o kojencích. No ruce mám jak opice, chce nosit, jinak dost pláče, ale je sladká. Odměnou snad bude klidnán noc, doufám...
25. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.