• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Agi: no bude to znít blbě, ale jsem vcelku "ráda", aspoň nás kdyžtak pošlou na tu sondičku, aby se mu to uvolnilo... já na to přetahování nemám nervy, dneska to stáhla tak o pár mm a držely jsme ho 3 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak u nás "žíravina" ustoupila, sice furt jí, ale už se tak necpe, jen když mu něco chutná tak to se pak nezná :grinning:
za poslední tejden krůtí špízy a fazole na smetaně... ale zase mu teda dávám vydatnější snídani - buď hromadu různýho ovoce nebo kaši nebo nějaký cereálie se suš. ovocem a tak... on je jak já, ráno se musí natlásknout
26. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
asi budu muset Kubovi taky dávat k snídani víc, zatim dostával třeba rohlík, vánočku, občas jogurt, ale asi koupim lupínky, ty mu jely nejvíc, fakt už nevim co mu dávat, manža mi nadává, že má špatný stravovací návyky, já se snažim, ale on nic nechce
26. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
holky takt to snídáte hodně zdravě, my musíme mít snídani už takovou rafinovanou, jako chleba s medem, nebo marmeládou,aby pacholek jedl.k tomu občas i ovoce.ale pak celý den už mu sladké nedávám.A taky musím jíst hned ráno a pořádně, jinak nemůžu fungovat :unamused:

my jíme asi takhle:

6 mlíko v posteli
7,30 snídaně: chleba s medem, marmeládou, loupáček, občas jogurt
10 malá svačinka :ovoce, nebo actimel a dvě tři dětské minisušenky
11,30 oběd (malý): malá mistička teplého jídla (rizoto, brkaše a pangas, těstoviny s omáčkou, zapečené těstoviny apod.)
15,30 sváča: lipánek, ovoce, rohlík,sušenky apod.
18-19 večeře: polévka, zbytek od obědu, chleba

20 mlíčko v posteli

Lidu ta sondička je dobrý nápad, je to rychlé a pomůže to :slight_smile:
26. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
Dobré poledne :slight_smile:

U nás se dodělává obýdek, kuřátko s bramůrkem a rajská polívčička a pak pádíme ven, je tam opět náááádherně a teplo :slight_smile:

Lu, jééé chudinka Matýsek, to máte teda zas starosti. Tak hlavně ať je to brzy oki, to že jsi ho nechala větrat je podle mě snad nejlepší lék. Jak se říká vzduch, voda a mýdlo je nejlepší lék na rány. U vás tedy jen ten vzduch :wink: :grinning:

Agi, Jája také nepřibírá a spíš roste do výšky, je rukatá nohatá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda sice je oproti jiným dětem prcek ale mě se její křehulčí postavička líbí, doufám že jí to vydrží i v pubertě a v dospělosti. Jak jsem tady koukala na míry co mamky dávaly tak je Jájulí opět zas nejmenší a nejlehčí :sweat_smile: :confused: A když si vezmu že Tobísek u Jarušky v bříšku už má ve 32tt víc než když měla naše mrňka když se narodila, tak si fakt opět uvědomím jaká je to velká bojovnice a jaké máme velké štěstí že jí máme :slight_smile:

Na těhulinky moc myslíme, ať je lépe a také přejeme brzké uzdravení všem marodům

Jinak vstávačky nezávidím ale asi bych je spíše brala, Jája chodí spát kolem 23hod opět :angry: a vstáváme v 10hod. Já jsem snad už pěkně dlouho nešla spát kolem 21hod natož třeba v 20hod :slight_smile: Ale pořád to jde než když jsme vstávaly kolem oběda. Ale i tak už mám kruhy pod očima, protže než já se vyprdelím do postele tak je vždy tak kolem 1hod ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz
k tomu jídlu: holky dáváte někdo něco se SOJOU ?? :confused:

já mu dala dvakrát ochutnat, jednou kousek tofu (s bylinkama) a jednou pomazánku se zeleninou a sojou a obojí by baštil, ale nevím jestli je to vhodný... jako nemyslím denně, ale třeba jednou, dvakrát za měsíc...

někde čtu, že do 3 let ne, že je to alergen... ale pak vidím, že soja je běžně přidaná třeba v děts. sušenkách nebo některých kaších.. a děti mojí kamarádky normoš pijou sojový mlíko :confused:
26. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
tak napíšu náš jídelníček:

7-7.30 - mlíko 150 ml
9 - svačina: nakrájený ovoce nebo rozmixovaný namočený vločky (jáhlový, špaldový, ovesný) plus půl jogurtu plus lžička marmelády bez cukru/nakrájený sušený datle, meruňky apod...
12 oběd: hodně různej, podle toho co je, ale dělám zdravější varianty - polívky, zapečenou zeleninu, brambory s masem, rybu, dušenou zeleninu, těstoviny, rýži
15-15.30 svačina: buď ovoce pokud neměl dopolko plus "Tubbie toast" (polystyrén :grinning:, máme jich vždycky několik druhů) nebo lupínky s něčím nebo chleba s růz. sýry (eidam, mozzarella, Kidiboo) plus zelenina (tý sní teď hodně, mnohem víc než chleba, nejradši by jen sýr a zeleninu)..... občas dám chleba s marmoškou bez cukru nebo vegetariánskou paštikou z DM apod.
18-18.30 večeře: kaše (instantní nebo z růz. vloček, podle toho co měl dopolko) nebo polívka s pečivem nebo s námi když máme teplou večeři kterou může - např. vařený vajíčko, rybí pomazánka, dušená brokolice, bramborový placky apod.
26. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
Lu: no to fungování je horší, ale když musíš, tak musíš. nejhorší je to fakt v té posteli, já už si beru malýho k sobě, protože nejsem schopná se v noci otočit a slézt z posletele a půlmetra dojít k malýho posteli a obsloužit jeho přání. tak teď fakt většinou spí se mnou, já mam vše za hlavou a nemusím se točit. Noa vstávání na záchod snad ani nebudu popisovat, to je hnus velebnosti. A to jsem si tak jako říkala, že druhé těhu, tělo je už zvyklé a ono houby :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak přejeme Matýskovi rychle uzdravení a pevné nervy :wink:

Onďula nepřibírá skoro vůbec, protože když už konečně něco přibbral, tak začala jeho zvracecí sezona a dkg v háji, ale je fak, že se hoooooodně vytáhl, ale je to takový hajzlový pavouček :sweat_smile:
26. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
Jo mám takový dotázek, jak servírujete dětem salátové okurky? Dáváte i se slupkou nebo bez. Já loupu, ale viděla jsem už děti, že ji jedí i se slupkou. Malý by se jí ujedl, ale tchýně prudí, že je to dost těžké a že by to neměl :angry:
26. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
ahojík,
Zuu..nejeli už jste do porodky? věta..asi poslední hudebka..zněla podezřele! :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: Jak ti je, Zuzi?

Peti-super, jak kojíte! A že Týnka nežárlí... Zvládáš to skvěle! Za chvilku se Berunce usadí i to spinkání a bude ještě líp! Moc na vás, holky, myslím! :slight_smile:

Dani-teda ty bolesti musí bejt fakty hnus! No, ještě vydržet aspon 2 měsíce, co? A Ondráška jsi přenášela?(už si to nepamatuju..).
Prej se říká, že každé tělo je stavěno na těhu jinak. Někdo má prostě nastaveno, že bude rodit "dřív" a rodí tak většinou všechny děti. A ten, kdo přenáší první, tak většinou přenáší i ostatní! takže já budu rodit asi až v půlce března! :grinning: :grinning: :grinning:

okurky-kupované bez slupky. Domácí se slupkou. :grinning: A bříško to určo zvládne. By mne to ani nenapadlo.

soju-my ji moc nejíme, takže jí nedávám...Jeslti je obsažena v nějakém jídle, tak to nehlídám..ale myslím, že v menším množství občas nemůže uškodit...

a marůdkům velkým i malým brzké uzdravení!
26. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
Comra: malýho jsem si nechala na termín vyvolat(kvůli vysokému tlaku-dr chtěli ještě týden vydržet), ale asi bych přenášela :unamused:

ad soja, taky nejíme a nehlídám, jestli je obsažena v potravinách co dávám malýmu :sweat_smile:
26. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahoj,
mě s té Am už fakt jebne. Je tolik kolik je a ona ještě nic nejedla. koupila sem jí meníčko bo sme byly ve městě a ona to druhé sousto měla v puse snad 20 minut, stejně tak včera kuře a br.kaši. Teď tu má pečené kuře, to opět nosí v puse tam a zpět. :angry:
26. lis 2009 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,

tak hlásím výsledky dnešní kontroly: malá je stále hlavičkou nahoře :frowning2: , váha zatím asi 2 kg. Dr mi dala na výběr, že jako druhorodička bych mohla rodit i koncem pánevním :confounded: , ale že je to na mě. Všechno má své pro a proti, ale já mám z toho porodu koncem pánevním strach :pensive: . Co myslíte? U císaře zase zmiňovala riziko embolií, kdy moje sestra měla masivní oboustrannou plicní embolku před 4 lety a můj taťka před měsícem, takže zítra musím na hematologii, aby si mě trochu ohlídali, kdyby byl ten císař :frowning2: .
Fakt nevím co mám dělat, ale asi bych se spíš přikláněla k císaři. Další kontrolu mám 17.12. i s kontrolním utz a tam se teda asi rozhodne.
Takže toliko od nás.

Marůdkům přeju ať jsou brzo fit!

zuuu: koukám, že u tebe už se to začlo rozjíždět :slight_smile: :wink: ... držíme palečky, aby to bylo podle tvých představ
26. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
Dani-a ted je tlak dobrý? Nebo si to kvůli těmhle bolestem taky necháš vyvolat! Fakty to musí být hrozný..Lituju tě..

Luci-tak to teda nechápu, z čeho Am roste! To vypadá, že nemá pro samou práci čas, aby se najedla! Ale vidíš, že prospívá, tak to zatím neřež..Jací jste byli jedlíci s manželem?

Kačko-a doporučil ti dr. nějaké cviky, že by se třeba mohla Andrejka ještě otočit? Vím, že je dobrý být na 4(kočičí hřbety) a vše, kdy máš břicho jako pod sebou, aby měla prostor na otočení...
konec pánevní? U malého dítka možná jo(????), ale Luky byl čtyřkiláček a počítám, že by Andrejka mohla mít tak nějak taky..a to bych si asi hoooodně rozmyslela..Vím, co to je vytlačit 4-kiláčka normálně, natož KP! A to by dělali v H. Brodě?
Nebo to zkusit jako koncem pánevním..a kdyby to nešlo, tak akutní císař..ale to je moc "kdyby, kdyby"...
a i když by jsi ted měla císaře, tak další dítko můžeš rodit normálně(kdybyste ještě chtěli)..A na tu embolii si tě určo pohlídají, když to máte v rodině.
Jinak je teda Andrýsek v pohodě a to je dobře! Prospívá a to je hlavní... :wink:
26. lis 2009 v 17:43  • Odpověz
Dneska jsme s kamarádkama diskutovaly, zda děti z umělého oplodnění jsou či nejsou více náchylní k nemocem! Máme kamarádku s dvojčaty(květen 2008) a ty už byli snad 7x v nemocnici a furt mají něco (minimálně nudle u nosu,..) :wink: . Jsme si říkali, že vlastně ten začátek těhu nebyl přirozený, byl "vyhnaný prášky" a tak jeslti to nějak nemá vliv..Nečetly jste o tom něco? To jen tak na okraj, že jsme se bavily....
26. lis 2009 v 17:46  • Odpověz
Dani, ty bolesti, to je mi líto...mně stačila střelba do kyčle... nárazová...uffff :unamused:

Kačko: já se strašně bála KP...a císaře... a bojím pořád... asi proto, že si pořád myslím, že budu mít třeba pohodovej porod zase... :unamused: Nemůžou to nechat otevřené a pokud bude mít miminko míň naž 3,5 kg tak zkusit ten KP? Kdybys měla chlapečka, tak bych o KP ale radši neuvažovala, to je prý nebezpečné.... NO je to těžký rozhodování... MOhla by ho Andrejka otočkou vyřešit :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Romí: nerodím, jen poslední tři dny byly fakt takový divný...asi se to muselo připravit... no víc se šteřím, ven nechodím, hrajeme si s Katy doma, polehávám a nebo hlídají odpo babičky... snad ještě aspoň ten týden vydržíme... no a možná i dýl... ale už chápu, jak vás děti tlačily do žeber :sweat_smile: Katy se tam ještě vešla v pohodě, ale Ellýs už mě pěkně tlačí :wink: :dizzy_face: NO fakt už třeba má přes 3 kilča :dizzy_face:

a s tím umělkem...možná bych spíš řekla, že budou víc nemocné děti, co se narodily dřív...což třeba dvojčátka většinou jsou... že nemají tu imunitu tak dobře vyvinutou....ale nevím... :wink: i s tím kojením/nekojením mi to přijde jak u koho... někdo nekojí vůbec a dítko má zdravé...
26. lis 2009 v 18:26  • Odpověz
Labellko: kolik vypije Am mlíčka za den? myslím, že některým dětem to prostě stačí... a hodně je zasytí... Katy třeba ráno po mlíku nechce skoro nic...
26. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
Zuzi: večer tak 150, někdy ani to ne. Ráno ho už nepije vůbec.

Romčo: no taky sme moc nejedli, ale oproti Am sme byli jedlíci teda.
26. lis 2009 v 18:47  •  2 děti  • Odpověz
ahojky,

labellko, neboj Am z toho vyroste :wink: já do puberty nejedla skoro nic :wink: fakt kapka vody, zrnko pylu :grinning: :grinning: :grinning: byla jsem drobná, hubená až průsvitná:slight_smile:, ale jinak zdravá jako řípa :wink:
26. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
Tak jsem si myslela jak venku není nádherně, se mi to zdálo doma za oknem a venku bylo sice sluníčko ale docela zima, ale i tak tam bylo fain :slight_smile:

Soju nedávám, my jí samy taky nejíme, jsme jí měli všeho všudy s manžílkem tak 2 - 3krát, ale myslím si že malé množství za čas asi neuškodí. Sojové mlíko bych dítěti nedávala ale každá maminka má na to jiný názor :slight_smile:

Ukurky Jája papá se slupkama, tak též jablko, hrušky, švestky atd... ťuky ťuk problém jí to strávit nedělá, jen když sní větší množství rajčat nebo mandošek tak to má potom v hovínku nějaké nestrávené kusy, ale na bříško si nestěžuje a prdí a kadí ostošest :grinning:

Teď jsem slečně stříhala ofinu, byla hodná ale moc jí zajímaly nůžky, kor ty velké špičaté tak zas je uražená že jí je nechci půjčit a má za to zuby na ofce jak sebou mlela :stuck_out_tongue_closed_eyes: , naštěstí nejsou tak vidět :grinning:

KK, no jak už tady psala Romí tak pokuď by byl váhový odhad holčičky větší tak KP nebude žádný med a přeci jenom je tento porod takový zdlouhavý, neboť dítko nemůže jakoby ,,vylítnout" jako když jde hlavičkou ale pomaličku maminka musí přitláčet, hodně prodýchávat kontrakce, maminko se přidržuje, je to takové nevím jak to popsat. Já osobně jsem KP nezažila ale z vyprávění je to opravdu kumšt jak pro maminku tak i personál.
Ten cířaš by byl asi pro tebe šetrnější, ale zas ta embolka také není zrovna malý problém :frowning2: bylo by dobré si o těchto dvou způsobech opravdu pořádně popovídat s lékařem i nějakou velmi zkušenou porodní bábou a ještě je tu šance že se Andrejka může sama přetočit :slight_smile: Každopádně moc držím palce

Lucí, týý jo Aminka teda opravdu moc nepapá a to to má takto pořád nebo jen občas. jasmínka má sem tam dny kdy opravdu nechce jíst a pak zas má žravou. Ale zas si psala že má 12kil tak přeci jenom je pěkná :slight_smile:

No a mamka, prý je jí lépe, chrchle teda hrozně, k doktorovi půjde až příští týden, teď nemůže :frowning2:
26. lis 2009 v 19:13  • Odpověz
Romí, je možné že dětičky z IVF jsou náchylnější na nemoci. Já vím že jsou spíše děti nedonošené a kteří se narodily jako silný hypotrof ( moc malinký na svůj věk ), jsou náchylnější v budoucnu na civilizační choroby, hlavně dívky. Takže mají žít zdravějším způsobem života, jako zdravé jídlo, sport, nekouřit atd...V dětství jsou také náchylnější na choroby
26. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
Hani ona pořádně nejí skoro půl roku..někdy má lepší den, že třeba sní i misku polívky, ale jinak špaténka.
26. lis 2009 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz
Luci, Elis sice nevypadá, ale od půl roka jí (od slova jíst :grinning:) na prdlačku, z oběda většinou nesní ani misku co jí nandám, jediný, co jakž takž jde jsou mléčný výrobky a ráno mlíko, večer už ho většinou odmítá
26. lis 2009 v 19:33  • Odpověz
Evčo si mě potěšila a ty Tery taky. Já to jako neřeším, ale je to spíš horší..to jídlo 20 minut v puseně mě docela vytáčí.
26. lis 2009 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz
Labell, já si maso v puse nechávala i ve školce- přes spaní...vyplivla jsem ho po cestě domů :grinning: ve školce jsem se bála, páč bych dostala třeba přidáno :sweat_smile: :grinning: no pak už mi kontrolovaly pusu :sunglasses: , abych s tím nechodila spát :grinning: a neudusila se :sweat_smile:
chápu tě:slight_smile:, i když si to nedokážu představit(ťuk, ťuk mám doma pažravku, která zas na to nevypadá :grinning: :grinning: :grinning: ) Hlavně Am do jídla nenuť:wink: udělala bys víc škody než užitku :wink: dřív nebo později ji to přejde :wink: já teď jím ráda(až moc:grinning:)
dám Ti číslo na mojí mamku:grinning: :grinning: :grinning: hodí Tě do klidu :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
romi, zuuu, aco: moc děkuju za vaše názory :dizzy_face: . No uvidíme, možná že se ještě otočí, ale spíš to doktoři vidí jako že už ne. Luki měl 4 kg, takže se dá očekávat, že Andy nebude drobek a představa, že jí tlačím opačně se mi teda moc nelíbí :confounded: .
26. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
mám dost, dneska teda zdivočelost na druhou odpoledne :stuck_out_tongue_closed_eyes: na kurzu jsem ho musela vzít na chvíli ven bo to se fakt nedalo, bouchal mě, házel s věcma... no zas nějaká vlna asi :sweat_smile:

Dani: salátový okurky se taky malej může ujíst... loupu ji, přece jen si myslím, že ta šlupka je těžší na strávení a dr. mě upozorňovala, že malý děti nemají mít moc vlákniny a šlupek nebo celozr. věcí a tak..... je fakt, že když jsem to prubla, tak mu to nedělalo moc dobře...
okurka sama o sobě je určo lehká na strávení, to vím i podle sebe, protože to byla jedna z mála věcí, kterou jsem v těhu mohla i na začátku aniž by mi bylo blbě... však je to většina voda, ne?

jinak s tím popisem potíží jsi mě docela vyděsila, doufám, že mě to nečeká taky... je fakt, že záda a kosti mě bolí víc než v těhu s M.... pravá kyčle teĎ už víc jak týden, dneska jsem i zařvala na ulici jak mě tam najednou bodlo...
ale jako blbý je že s tímhle nic nenaděláš, viď?

Kk: malá se ještě může otočit, někdy se to stane i pár hodin před porodem... kdyby ne, tak já osobně bych asi spíš šla do porodu KP... ale to se mi kecá teď, teoreticky, že :pensive:

Romi: dvojčátka z uměl. oplodnění má muž v rodině a ty jsou tak zdraví až to není hezký :grinning: (a narodily se o 5 tt dřív)
a mimoto tak chytrý, že já se s nima prakticky nemůžu bavit :pensive: (to jako vážně, oni vědí takový podrobnosti o umění nebo historii že se stydím)

no a pak má ještě jedna kamarádka 2 děti z IVF, kluka a holku a ty jsou taky zdravý jak řípy....
26. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
Labellko: Katy měla období nejedení... a teď celkem zase jí, ale občas dělá teda šílený kraviny, to jídlo odnáším, nemám na to nervy...navíc jí krmím na zemi na koberci... ona sedí ve svém "křesílku"... nelíbí se mi to, ale fakt to teď moc jinak nedám... nehledě na to, že už uměla i jíst sama...a znovu an to najedu, až bude síla...jestli bude :sweat_smile: Ale je fakt, že v dobách nejedení bylo nejhorší jí to "nutit"... byly jsme na nervy obě... NO ale chápu, že když nic nesní, jsi z toho špatná :wink:

Kačko: no při předpokladu, že bude Andy větší, šla bych rovnou do císaře... :wink: pro všechny (i Lukyho a celou rodinu to bude lepší) - naplánujete termín, budeš si moci všechno zařídit... no i to má svoje pozitiva :wink: :dizzy_face:
26. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
nj, jestli je tam předpoklad vyšší váhy, tak to bych asi taky šla radši do císaře :confused:
26. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
kk: sestřence se prcek otočil necelý měsíc před porodem, pokud by se malá neotočila, šla bych taky do císaře
26. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz
Zuzínku my takhle jíme taky, ale jak už sem psala u nás je to už tak půl roku, takže na tohle sem si zvykla..teď mě štve tady to její nepolykání. Už druhé sousto si syslí.
Evčo to sem ráda žes byla taky taková a přežilas. :wink: :grinning:
26. lis 2009 ve 20:20  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.