• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
bobíšek...ať je brzo zdravý!!
A smol na popis, ještě by se mi to zalíbilo a to bych se vysrala na koně a to néé, hihihihi...

jdu se natáhnout, pááá
27. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
Tak se tady moje děti Jája a Miní krmí lineckým cukrovým :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: už jsem jim to musela zatrhnout. No aspoň vím že je dobré. Radši jsem ho rychle domazala schovala na balkon, neboť po nájezdu tatínka by zbyly jen drobky :grinning:

Petis, jůůůů ty se máš. S tím vařením :slight_smile: Jen papkej mamko ať má z čeho mimísko růst. Mimochodem tvaroh je moc zdravý

Miško, Deníska mi je vážně moc líto. Uplně s tebou soucítím, také se vždy obávám když je Jájinka nemocná. Hlavně že to není nic závažného. Chřipajzna snad rychle pomine. Posíláme moooc pusinek. A ty se taky rychle uzdrav. Mě začíná zas pobolívat v krku tak se to snažím podchytit. Holt moje mandle zachytí každý hnus :cry:

A Kaffi študuje teda ( jste tady vůbec samé studentky holky ), Lyn jsem zahlédla na FB tak jí musím napsat a teda ta Ája?
27. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
ahoj
dneska zas hyperaktivní vlna, ale asi je to ke skoku, za posledních pár dní začal mluvil skoro jen ve větách...

jsme byli opět v nemocnici na kontrole s pindíkem...už přede dveřma prohlásil "já chci domů" a normálně šel směr hlavní východ :sweat_smile:
ale trošku se to zlepšilo zas, tak snad přes víkend to půjde a v pondělí zas na kontrolu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak cestou v tramvaji mi vypravoval, že "jedeme k doktolce, losvítí světýlko tam, podívá na pimpulu, hotovo hulá, dá papílek, jdeme si hlát, tlamvají domů, hamat a do postýlky" :sweat_smile:

jdu vás dočíst
27. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
Kači: vztekačku že ho nemůžu uklidnit mívá občas... ne půl hodiny, ale třeba deset i patnáct minut... v noci teda ne... ale můžu Ti říct, že občas taky nevím co s ním, když má tuhle aktivní vlnu, tak všecko vztekle rozhazuje, bouchá mě, bez přestání mluví a požaduje něco v tak rychlým sledu, že i kdybych mu mohla a chtěla vždycky vyhovět, tak to nikdy nemůžu stihnout... v takový vlně nevím co s ním, jediný co někdy pomůže je ho lapnout a jít ven, to se ovšem nedá pokaždý, protože třeba je už tma a kosa nebo mi není dobře a tak....
no prostě někdy jen čekám a částečně ignoruju, ono to zas přejde

ad jídla pro dospělý: záleží jak to vidíš Ty... já sama se maximálně vyhýbám umělinám (teda nějak hrozně to nehrotím, ale čtu obaly a prostě některý věci nejím nebo jen výjimečně).... věci jako masox, UHO a podobný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsou špatný i pro dospělýho, takže já třeba teď už doma vařím v podstatě normoš jídla pro nás všecky, ale prostě nahrazuju tak, aby bujon byl bio nebo tam nebyl vůbec, moukou se snažím nezahušťovat (svařím to víc a nebo přidám nějakou výživnější než bílou mouku), smažený tak jednou za měsíc, hodně využívám místo toho troubu....
je to tak lepší pro nás pro všechny, nejdřív mi to dělalo problém ale po půl roce jsem si tak zvykla, že si už ani nepamatuju jak jsem to dělala předtím....
jídlo v restauraci měl malej dvakrát, tam nad tím nemám kontrolu, ale tak aspoň se snažím vybrat to co je zdravější - dušená zelenina, ryba apod...
ty jejich dětský menu ve stylu "hranolky, párek v rohlíku" to bych je praštila :rolling_eyes: :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
Kačko, já někdy dám i přesně to, co máme my. Pokud to není moc kořeněné a mastné. Pak ho dám za rok a půl do školky nedočeného "nezdravým" jídlem a položí se mi z toho :grinning:
27. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jinak moc dík, že na Denulku myslíte :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
Miško: a to má Denýsek tu samou chřipku a jako se mu to vrátilo??
posíláme uzdravující pusinky :wink:

Miško: no u nás hrozí školka tak ve 4 letech nejdřív, takže to neřeším... podle mě je ten základ tak do 3 let, tak si myslím, že když to zdravý baští, tak ať si dá... já tak jím skoro pořád, kromě občasnýho úletu jako čoko, zmrzlina nebo nějaká šunka a tak....
super je , že teď jíme stejný sváči, stejnej oběd a často i stejnou večeři... aspoň je to jednoduchý a já jím zdravějc
27. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
Lidu, tak to joooooo, jeslti tak jíte doma... My teda vyloženě zdravě ne. Jako se šunkou a čokoládou nemám problém minimální :grinning:
27. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
já taky ne :grinning: :grinning:
ale když na ni naučím Matýska tak si ji pak už v klidu neužiju :wink: :grinning:
27. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz
ahoj holky,
venku je zas krásně co.

ad ten pindas-nedávno u nás byla kamarádka a zrovna jsme se o tom bavily,ze ten její klučina už to má krásně povolené a přetáhne mu to celé atd no a ted v tom brok má zánět-cosi mu z toho teče a mažou antib mastí
já z toho mám teda strašnej respekt

ad jídlo-vařím tak aby to mohl i V-koření,dochucovadla atd,ale třeba luštěniny nejíme vůbec :frowning2: -nejsem zvyklá to vařit,bot k tomu mám odpor z let školní jídelny-max tak polévku z červené čočky

ty nemoci děs-Vítek už lepší,krásně odkašlává,tak snad se nám to nejhorší vyhne

a mě dneska paní z MMB po půl roce slibování vrátila ty peníze-už jsem nevěděla kudy kam,tak jsem ji napsala,že podám trestní oznámení a najdu jednu další maminku,které dluží aby se z přestupky stal trestný čin a najednou to šlo
27. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
ahojky

jen nakukuju, byli jsme venku dopoledne i odpo, musíme využít krásného počasí, pak jsem vařila a dělala dort, a zítra budu jen šůrovat a ještě mám službu s vytíráním chodby.

ad vaření: ondrovi stále nesolím a nekořením,ale když máme nějaké jídlo my s petrem a on to chce ochutnat,tak mu dám a nedělám z toho problém.jinak je na něm vidět,že bude milovat sladký jako maminka, musím to před ním schovávat :grinning:
27. lis 2009 v 17:20  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem dneska byla na hematologii a vyfásla jsem 30 injekcí, které si musím píchat každé ráno doma do stehna (správně by se mělo do břicha, ale to jsem odmítla) :unamused: :zipper_mouth: . Až dopíchám toto, tak dostanu nějaké jiné. Je to na ředění krve jako prevence, aby si mě ohlídali před případným císařem :confounded: .

Jo ještě jsem se chtěla zeptat jak se jmenujou ty homea co jsou na podporu laktace a kde je seženu. Já bych chtěla hrozně moc kojit (Lukiho jsem kojila 1 měsíc-nešlo to), ale mám strach, že to zase nepůjdu a jestli půjdu na císaře, tak že to nedopadne vůbec :frowning2:.

Včera jsem úspěšně odeslala kalendáře do 24print, tak už se na ně moc těším :slight_smile: .
27. lis 2009 v 17:51  • Odpověz
tak máme za sebou první velkou scénu venku - při procházce se seknul, že prostě dál nejde a jelikož jsme byli od domu ještě kus a já ho nemůžu moc nosit, tak jsem ho musela doslova odtáhnout domů za ruku... řval co to dalo, válel se po zemi, no lidi na nás koukali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže oprava: Kači, u nás jsou už i půlhodinový scény :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Kk: :unamused: to je blbý s těma injekcema, ale aspoň Tě ohlídají jak píšeš... takže půjdeš do císaře? nebo je to jen pro případ že by byl?

homeo jsou ricinus communis 5ch

já chci taky kojit... ale musím říct, že když vidím co někdy předvádí malej, tak priorita asi bude zabavit a zpacifikovat jeho, kojení bude až za tím, nedá se svítit
27. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
Kačko, kamarádka si taky píchala injekce na ředění krve celé těhu. A pak museli naplánvat císaře víc dopředu, aby se nestalo, že začne rodit normálně.... Držím palečky kočko :dizzy_face:
A kojo půjde :dizzy_face: A když ne, tak bude moct krmit i taťka - všchno má své výhody i nevýhody :slight_smile:
A kde budeš rodit? V Brodě?
27. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
lu: dík za ty homeo. A nevíš kde by se to dalo sehnat a kolik to asi stojí?

Miško: jo, rodit pojedu zase do Brodu. Pak toho 23.12. bych tam měla jít na první kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řeknou :wink: .

S tím kojem je fakt, že když byl doma taťka tak krmil on a já si dělala jiné věci :wink: . No uvidíme, ale kojit bych chtěla už jen z finančního důvodu.
27. lis 2009 v 19:06  • Odpověz
Kačko, měli by ti to objednat v každé lékárně a jedno balení stojí kolem sedmdesáti korun :slight_smile: Vydrželo mi tak na 5 dní, na týden.
27. lis 2009 v 19:44  • Odpověz
Kk: homeo se dá koupit (nebo objednat) ve většině lékáren... většinou stojí tak asi 100 Kč zhruba za jedno balení, někdy 50.. a záleží kolik se toho bere... nebývají tam příbalový letáky, ale mívají leták přímo od výrobce, zvlášť, tak si o to řekni

jsme si s malým čistili zuby, pak už nečistil tak říkám Hotovo, uklidíme? .. Jo... Tak jsem opláchla kartáček a za chvilku hroznej řev, zas na zemi, to už jsem fakt nechápala co jako :sweat_smile: :sweat_smile: tady doslova štkal a popadal dech asi dvacet minut, nakonec jsme z něj dostali, že si chce ještě čistit zuby... to jsou takový blbiny co ho úplně vykolejí :sweat_smile:
27. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
miško, lu: díky :slight_smile: , hned si to objednám :slight_smile: :wink:

Ještě jsem se chtěla zeptat mamin co měly cíaře, jestli potom potřebovali porodní vložky? už si chci pomalu chystat tašku a nevím kolik balíků si mám koupit.
27. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
kačko já jsem po císaři krvácela jen málo,ale na vložky to rozhodně bylo.tak jeden-dva dny jsem trochu krvácela a pak už jen špinila.byla jsem ale na nadstandartu a tam vložky k dispozici měli, nevím, kolik jsem jich vyplácala, hodně jsem se chodila sprchovat, tak asi dost, navíc to jsou ty nelepící,tak jsem si dávala pro jistotu dvě za sebe (ale nebyl důvod), jen pro můj pocit, měla jsem pocit,že mi ujede a zašpiním si prádlo.Určitě dva balíčky si vem, další ti kdyžtak může donést manžel

a jestli můžu radit, měla jsem po císaři děsné problémy se střevy,tak s sebou buď kmín (na zalití a pití), nebo švestkové kompoty,něco co tě projede

drž se!!!!!! dobře to dopadne :slight_smile:
27. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
prdlajs na zalití, mělo by se to povařit chvíli ve vodě (třeba patnáct minut), aby z toho kmínu něco bylo.hrozně moc mi to pomohlo.dostávala jsem už i injekce a nějaké kapky, bolelo to jako čert, ani jsem nevěděla o té jizvě po operaci, jaké jsem měla zaražené větry :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nakonec jsem s tím břichem dělala dřepy
27. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
Kači, vložek jsem po císaři spotřebovala dva balíky (mimo ty nfasovaný v porodnici). Jinak kojo u nás bylo stejně hladký jako po normálním porodu, chce to ale aby Ti malou nosili co 3 hoďky i na JIP, i když se nepřisaje, tak Tě stimuluje. :slight_smile:
No já jedu večerní maraton, 4 hodiny bděla, něco pláče, tak jsem vytáhla zase dudla a snad už usíná u mě na ruce ... uf.
27. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
Uf, uspala jsem kočičku. Takhle řvala naposledy před půl rokem :frowning2: Asi je jí blbě, byla klidná jen u mne a já s ní musela chodit a houpat jí a už si necítím půlku těla od toho kyčle :frowning2:
27. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
téda, já když to vidím, tak bych se měla řádně připravit na to druhé mimčo. Elí byla neskutečně hodná a za celý den jestli brečela 20 minut. A hlavně mě nechala v noci vyspat, to bude asi kámen úrazu

a ty švestky a kmín bych doporučila každý rodičce preventivně, já císaře neměla, ale i tak střeva stávkovaly

KK: držím palce, bude to ok
27. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
Miško, beruška malá :unamused: doufám, že u vás bude zítra líp
27. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
Ahojky, tak i my se hlásíme k marodům :frowning2: já jsem teda ok, ale Tomík začal včera kašlat a začala mu zase téct rýma no a dneska chudák kašlal hodně, navíc se mu špatně dýchalo, celej den byl uknouranej, teplotu měl naštěstí jen 37,9 po odečtu, jenom doufám že mu brzy bude líp :dizzy_face: o víkendu má být hezky, tak jsme plánovali nějaké výlety, ale čert to vem, hlavně aby byl bobíšek zdravej :slight_smile:

ach jo, ty nemoci jsou hnus, všem marůdkům přeji brzké uzdravení :dizzy_face:

jdu něco dočíst, pááá :grinning:
27. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
Škoda, že jsem o švestkách nevěděla. Já to řešila glyc. čípky :grinning: Ale oni se vždycky ptali a já se bála, že mne nepustí domůůůůůů :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Miško chudinka Márinka, snad bude líp.

Domek byl na prd. Nebyla tam zahrada. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz
Luci, takže úplně bez zahrady? a ten vnitřek se vám libil?
27. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Tery jojo byl tam jen dvůr a to vybetonovenej, vnitřek byl v poho, ale fotky vypadaly taky o dost líp. Neva, zítra máme další prohlídku a v neděli ještě jednu.
27. lis 2009 ve 21:50  •  2 děti  • Odpověz
Luci,čekám tu na Tebe,zítra to jsou ty Zákřany?
27. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.