• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
zuzko IP :wink: :grinning:
28. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
teru :grinning:

my měli venku nehodu, Robik spadnul na odrážedle na čelo, auau, má tam beton pěkně natečkovaný, nevíte co na to, ať je menší boule? Fenistil?

Zuzi, a kdy vy se vrhnete na druhého kudrnáče? :slight_smile:
28. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
já chci taky IP :grinning:
28. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
Teru: to je nápad!! :grinning: :grinning: už mě s tímhle tématem někdy vcelku vytáčí :angry:

Zuhav: tak Kubulínek na to jde přímočaře, prostě si mamku ukradne :grinning: u nás je to takový jakože ne aby mi třeba řekl nebo tak mě zatahal za oblečení, prostě průseří a to hned... občas v situacích kdy mám velkej hlad a mžitky před očima, svlíkám dítě a on vykřikuje "modelínu! pohádku! važečky! pučit telefon!" (atd, atd., je jak kulomet), tak ho prostě dám do ohrádky, jdu se konečně :stuck_out_tongue_closed_eyes: vyčůrat, udělat si čaj a u toho počítám do 300 :grinning:

oni prostě chtěj zároveň dělat všecko sami a zároveň chtějí aby tam matka u toho byla a asistovala i s věcma, který už umí.... prostě přechodný období asi no :stuck_out_tongue_closed_eyes: doufám :grinning:
28. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
petis, jejda, nevím, co na to dát :confused: my aspon posíláme pofoukání

u nás taky jako u Zuhaváčků, přijde si pro mě a silou mě vytáhne a dost direktivně říká "bež bež" a dotáhne mě na místo kde chce abych si sedla " hačí, tady a písi" většinou jdu, ale někdy řeknu, že maminka něco musí udělat a že nemůže, trochu se zkouší vztekat ale většinou si jde po svých-Hujer :grinning:
28. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
petí - woe, já si na druhýho kudrnáče či případnou kudrnáčovou musím nejdřív vydělat...a taky už nésu nejmladší, tělo potřebuje teď relax,ja?...ale doufám, že tak v půlce příštího roku tu budu v albíku před všemi mávat počuraným proužkem s dvěma pruhy :wink: přeci jen si zas ten kudrnatý "outěžek" nemůžu pořídit na cestu do důchodu, že...
28. lis 2009 ve 12:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
dneska přišla ségra a koupila Elí šatičky prý k vánočnímu stromečku-to jste neviděli co tu v nich dělala, hérečka jedna http://ssuky.rajce.idnes.cz/Eli_II/#28112009_001_.jpg
28. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
..no tak to su klidná, že ten domací teror není jen u nás...

no já když neposlechnu a nejdu, tak dítě mě vytrestá tím, že si sice jde samo hrát - ale...po chvíli se ozve Jejda jejdááááá a odměnou mi je např. počmáraná zeď (už té naší v pokojíčku říkám Zeď nářků...to se nedá jinak nazvat..tam už zaznělo tolikrát Jejdá jejdáááá....)

...prostě je to vychcánek - dá mi jasně najevo, že jestli chci být chvíli sama, tak zadara to rozhodně nebude :confounded: :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 12:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Terko, to je princezna :dizzy_face: :dizzy_face:
28. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
teru...ty teda jsou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kubouš by pronesl uznale: hmmmm hmmmmm :slight_smile:

(mimochodem...to hmmm hmmm pronesl předevčírem, kdy mě našel ráno v ložnici v sexy noční košilce..nevěřil svým očím - stáhl ze mne peřinu a sjel mě od shora dolů...a pronesl to své uznalé hmmm hmmmm....a následovně vzal tu látku do ruky, promnul jí a opět pronesl hmmmmmm hmmmmm..... :grinning: jsme s manželem totál chcali smíchy :grinning: )
28. lis 2009 ve 12:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
zuzko mě taky ondra takhle sjíždí pohledem, je to strašně zvláštní, hlavně když mám na sobě něco nového :grinning: .třeba nebude po tatínkovi a občas mi vysekne i nějakou poklonu, až na to verbálně bude mít! :grinning:
u nás se taky komanduje,ale já fakt musím jít, jakmile nejdu,tak vztekačka (malá).tahá mě za ruku a křičí u toho:"mama gól" (abych si s ním šla kopat§, "mama modelovat" , "mama číst" a je mu jedno, že zrovna něco vyrábím na záchodě, nebo si čistím zuby

terez:krása ! :dizzy_face:
28. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
vy zase perlíte :grinning: :grinning: jůůůů teru šatky krááásný :dizzy_face:
28. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
Zuhav :grinning: :grinning:

mě teda malej taky dost sjíždí pohledem někdy... stačí si vyměnit tričko a říká "jiný tličko...to není Waikiki" (jedno mám s nápisem Waikiki).... "to je kladívko" (tričko s motivama od Pink Floyd)

tuhle jsem si nalakovala nehty po delší době a prohlídnul si to a pak řekl "líbí moc" :grinning:

Teru: to je fotka jak z modní přehlídky :dizzy_face: :dizzy_face:
28. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
ahojaa
teda, holky, když čtu, jak vá děti nejí, tak to by mne asi položilo. Tom jí hodně a rád. Má období, kdy jí mín..a jsem z toho už celá nesvá. Takže u nás díky všelému vztahu k jídlu dodržujeme přesná pravidla stolování a stravování.
Ale může mne teda klepnout, když přijedu pro Tomíčka ke tchánovcům a on tam s rohlíkem v ruce a puse skáče po posteli! A v pohodě! Na stole spousta rozjedeného jídla(rohlík, banán, koláč,oběd,..), prostě neví, co dřív!

kačko, teda injekce fuj fuj..Jseš skvělá, že to zvládneš..

Petrolejkám posílám spoustu energie a Beru..to usínání ještě vypiluj! :slight_smile:

Teru-Elis v šatičkách jak družička! To je tak super!

Tom mne taky sjíždí pohledem. Když mám něco jiného, nového..tak křičí..jůůůů a jéééé! To je tak roztomilý!
jo, a když se převlékám, tak vždycky očumuje..a ted si musí i pohladit prsa a mačká na bradavky a myslí si, že to udělá nějaký zvuk, či čo! :grinning: :grinning:.. Prostě ho těhuprsa přitahují! :grinning: :grinning: :grinning:

pozornost- jako u SOučků..Bere za ruku, táhne mne někam..ale když něco potřebuju udělat, tak si to dá vysvětlit..Ne, teda moc dlouho. Proto jsem s ním nejraději venku, to se zabaví..
28. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
jo, a vztávačka u nás taky brzo..dneska 5-54..Ještě minulej tejden to bylo 6-15..to bylo lepší..

a že nebude dítko spát přes den, tak tím mne tady ani nestrašte. To je moje záchrana. Se na to těším od rána! :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
a jsem líná a pohodlná jako prasíko. No, je to tím pupíkem a kilama navíc(aspon to mám na co svádět). Dneska jsem do lesa s Tomíčkem za chlapama jela autem. prostě se mi nechtělo 3km tam a 3 zpátky s kočárem. :grinning: :grinning: :grinning: No, aspon jsme tam mohli být dýl :grinning: :grinning: Stačila cesta od auta k nim..Ale Tomí je šikula, zvládne jít už veliký kus lesem(přes větve,výmoly a kaluže,..)).Nesla jsem ho opravdu jenom přes mokřinu.

a už začíná auta poznávat podle značky. Už ne: "tata auto", jak jsem tu psala před časem, ale "peugeot", ne "děda auto" ale škodovka,..
Jo, ale MÁMA říct nechce!! :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
Cus, prolítávám a lásím, že peklo se stupňuje, nechápu. Včera harabušila večer 4 hodiny a odpadla až v 9, díky duldu nemusím 100% nosit, ale zas když leží a kouká, tak jí dudel furt padá a já musím nahazovat tak 2x za minutu. Takže po stovce jsem měla včera dřevěnou ruku. Hned po uložení jsem akorát narvala věci do myčky a pračky, poklidila nejnutnější, vyčistila si zuby a lehla ... od 2 do 5 se dáma rozhodla čučet a částečně i brečet. Príma nořní šichta na baloně, do toho se probudila i Týnka (hm, pochytává od ní asi to nespaní) a když mi malá usla, tak ji probudila vyvoláváním "mamí". Odpadla jsem o půl šesté, v sedm budíček Týnka. Od osmi od rána beru naspala přesně hodinu, jinak čučí, brečí, chce jíst nebo nosit. V náručí usne, ale nedej bože ji položit. Teď jsem absolvovala žehlení, už ta hoa nemohla počkat, došly plínky i bodýčka, u toho beru řvala jak tur (no fakt žehlit jednou rukou neumím, tak ležela vedle na gauči) a nechtěla spát ani Týnka, která pro změnu nadávala v pokojíku. Jako situace na mašli. Te'd obě usnuly, dávám tomu max, hodinu, to ani nemá cenu jít spát, bo to vycítěj a hne mě vzbuděj. Musím říct, že beru je na pozornost tak náročný a spí tak málo, že bych měla co dělat zvládat domácnost jen s ní, natož s Týnkou (holky co ji znají vědí, že je to fakt akčnák, neustále něco provádí, někam jde, něco chce). Takže bohužel musím zavádět metody, že některé věci se v domácnosti udělat musí, bo je není kam odsunout (nádobí, prádlo, jídlo), takže to dělám a beru nechám žvtá na gauči či v postýlce. Dst věcí zvládám s ní na ruce, ale něco takhle dělat fakt nejde. No, zhýčkaná tda nebude :grinning: Takže došlo i na mě, po nebrečící Týnce mě potkalo tohle. Těším se na léto, až bude Beru trošku pouřitelnější na hraní a budou válety a tak, tohle je teda schýza. Sice furt nějak zvládm, ale rady o šetření se po operaci jsem už dávno hodila za hlavu a představa, že bych si třeba večer chvilku zacvičila aspoň an ty mý rosolovitý nohy, tak to leda ve snu. Prostě zůstanu hnusná a unavená ještě pár měsíců, no ...
28. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
a když se se mnou nikdo nebavíte, tak jdu něco teda dělat! :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
Peti, koukám, že Berunka zkouší co vydržíš...
co šátek, máš? Matýsek byl přesně takovej jak to popisuješ :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: a šátek teda nebyl zázračnej, ale spal v něm víc a líp a já třeba u toho mohla vařit... sice jsem se ho nanosila, ale aspoň to bylo bez zvuku :sweat_smile:
a pak je dobrá vychytávka houpačka na elektriku, kámoška měla obr nespavce, tak ji koupila a v noci, když se vzbudil, tak ho tam šupla, zapla rychlej program a šla se aspoň chvíli vyspat

s tím dudlem: u nás pomohlo po asi milonu nahození jednou nechat bejt, brečel chvíli, pak chvíli spal, pak zas, ale od tý doby už jsem skoro nemusela nahazovat (stačilo tak 2x, takže obrovský zlepšení)...

jo a pak taky pomáhaly některý CD, např.relaxační hudba pro miminka, tam jsou i takový smějící se mimča a tak a z toho býval docela paf...

hele a na to žehlení bych se vybodla, ušetříš si tím dost energie :wink: já byla tak zmlácená, že jsem to vzdala asi po měsíci, od tý doby skoro nežehlím - a nic se nestalo
28. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
Teda Peťo. Přeju, aby ty chvíle zoufalství vystřídaly lepší chvilky - nebo aby začaly přinejmenším převažovat :dizzy_face: Drž se'
28. lis 2009 v 15:01  • Odpověz
Lu, já žehlím jen v šestinedělí kvůli zbytku prášku, nejde mi o rovný plínky. Přece jen je to ještě čerstvý miminko. Jinak Týnce nežehlím, to se neboj. Šátek nemám, dnes nahodím babyvak, ale ona potřebuje naučit spát a neprobouzet se při ukládání do postýlky ... nechci to jen obcházet uhojdáváním ať na ruve či ve vaku. To budu mít záda v háji stejně, už te'd se tady kroutím jak had a nevím, jak si ulevit. :unamused: Do toho mám pocit, že Týnka začala doplit, se poseru, jsme byly akorát na yamaze a něco asi chytla. Dote'd byla úplně OK.
28. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
no já nežehlila ani v šestinedělí, místo toho jsem si lenoch koupila eko prášek (tekutej, prý se líp z toho dostane)... M. má citlivější kůži, ale byl naprosto v pohodě... na jaře to plánuju udělat stejně, tak snad to bude ok...

s tím nočním spaním je to blbý, my měli velký potíže, ale naštěstí jen s denním, takže jsem hoďku ponosila, on si pospal, já se nasvačila, umyla nádobí, vyčistila si zuby a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
v určitým bodě jsem ho pak musela nalámat na aspoň zhruba režim, ale to mu byly tak 2 měsíce, na to je Berunka ještě malá...
28. lis 2009 v 15:53  • Odpověz
než zapomenu: holky vyzkoušela jsem tablety do myčky z Billy (Clever), řekla jsem si že to asi bude drek, ale risknu to, protože Calgonit mi připadá předraženej a oni normálně mejou úplně stejně :sweat_smile:
mají 2 verze, ta dražší zelená stojí asi 45 Kč za 16 tablet.. už to jedu dva týdny a nevidím rozdíl
28. lis 2009 v 16:32  • Odpověz
peťo držte se, musí to být hrůza, asi bude trvat,než se všichni sladíte dohromady.Ondra byl řvací a nespací mimino,tak asi vím jak ti je :frowning2: .
28. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
jestli můžu něco ještě poradit, pokud to šlo, tak nám hrozně pomohlo jít ven a udrncat ho v kočárku (za každého počasí).Usnul a byl fakt dlouho dlouho klid, doma nespal fakt vůbec.Vím, že je to náročné s dvěma dětma, ale možná by to bylo míň náročné, než doma bojovat s tím řevem.Nevím, jen navrhuji

a na noc jsme museli ondru svazovat do balíčku jako v porodnici (hodně těsně ručičky k tělu) podle knížky H.Karpa, protože se furt budil a takhle vydržel spát pak i 6 hodin!!§

Peti posílám hodně sil!!!! :slight_smile: :slight_smile: , bude líp, vydrž
28. lis 2009 v 18:02  • Odpověz
Pét'o drž se!
28. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
Agi, dík za rady. Přes den to nějak zvládám i bez kočáru. Moc se mi na to uhojdávání houpáním nechce učit, zvlášť s příchodem zimy, do mrazů ji stejně vozit nebudu. Svazování - bohužel Beru mi na to připadá velká a silná, má už skoro 4,5 kg a roste před očima, udržet ji napevno svízanou by chtělo asi kazajku navíc ve fusaku do kočárku ji takhle s rukama u těla dávám a nelíbí se jí to ani trochu. Prostě musím vydržet, až bude přístupná nějakému režimu. Ona jednu noc spí v pohodě, ani nemusí být u nás v posteli a budí se jen na kojo a druhou noc nepochopitelně čumákuje celý hodiny a zabírá jen balon, ale ona na něm neusne, je v polospánku, ale jak se octne na nehojdavé posteli, tak se probere. Zuhav mi už poradila homeopatika. Ono to prý může souviset s porodem s císařem a s tím, že jsem měla 3 epidurály a pak celkovou narkozu. Dostala chudák hodně do těla. No budu zkoušet všechno ... :wink:
28. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
peťo tak snad to chce jen čas a homeo zaberou,držím palce!!!! Asi si Berunka potřebuje zvyknout na nové prostředí a bylo to pro ní těžké.Někde píšou, že první tři měsíce miminka stále potřebují prostředí a stejný režim jako v bříšku, že když se narodí,tak nejsou ještě hotová, potřebují 4.trimestr.Až potom to je dítě, které může existovat venku.Něco na tom je.Píšu to jak jantar, umřely mi mozkové buňky :unamused: :grinning:
28. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
Peťo, je to zlobidlo, ale je strašně krásná :dizzy_face: Jak už tu někdo psal, málokdy se vidí tak krásné novorozeňátko :slight_smile:
28. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
Ještě naposedy nakukuju..

Peti, já nadávám na brzké vstávání, ale sedm hodin v kuse spím, že...takže už držím hubu...a tobě posílám energii....ty tři měsíce je taková pomyslná hranice, měla to i moje kamarádka s dvěma holčičkma, obě jí v noci dělaly paseku a pak pohoda, jen se budily na kojo, ale hned usly...takže vydržet a doufat v lepší "zítřky"......sama jsem zvědavá, jaký bude piškotek, když Robišek byl chrápač jak hrom, i na kojo jsem ho musela budit, přes den-i v noci....kéž by to bylo znova :fearful: :dizzy_face:

comra, to je Tomík šikula, že to tak rozezná :slight_smile: a kolik máš kil nahoře?

lu, dík za tip na tablety :wink:

Eliška v šatičkách bude u stromečku to nejkrásnější.....a žeru ty její šibalčí oči, povedla se, holka :slight_smile:
28. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.