• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Sylvi: já koukala na několik UM (když jsme museli přestat s Nutrilonem, protože mu po něm bylo pořád zle, přechod na 3 prostě nezvládal)... a ten maltodextrin nebo něco obdobnýho měli ve všem..
mně to ale sladký nepřijde, porovnávala jsem to s normoš suš. mlíkem a je to chutově prakticky stejný....

muž mi střídavě říká, že tohle dělal taky a střídavě se ptá do kdy to jako bude trvat a nebo jeslti není nemocnej....

Sylvi: jj, to je klasickej vzdor co popisuješ... prostě se potřebujou vymezit a u každý prkotiny musej mít svůj názor - samozřejmě opačnej... do určitý míry to beru a jsem zvyklá ho odlákat, ukecat apod., ale někdy jsou ty požadavky fakt úplně nesmyslný, to jsou rozhovory stylu "chceš ještě jíst? ... ne... tak to mám dát pryč?.... ne..... tak co bys chtěl ještě jíst.... ne.. chtěl bys hrušku?.... hlušku jo.... hlušku ne, sýl.... chceš sýr... ne, sýl ne... dobře, tak to uklidíme a umyjeme si ruce.... néééé, sýýýl a hluškůůů (deset minut řev) :sweat_smile:
prostě jak se říká "neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane" :grinning:
1. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
tady jsem našla odkaz na ten mikulášský vlak

http://www.pacifikem.cz/?inc=akce
1. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz
LU: tys ani nepsala, jaký byl kurz: jsem ve varu...bylo to k něčemu? nějaká důležitá pomůcka by nebyla? :sunglasses:
1. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ingrid: bylo to dobrý... ale taková rychlovka, asi budou otevírat večerní kurz... tak o tom uvažuju, bylo by to asi na 2 nebo 3 měsíce, někde asi od půl osmý....

nejdůležitější pomůcka asi byla a) starat se o sebe, abych byla v pohodě (pak se nenechám tak snadno vytočit) b) sledovat co se ve mě děje... postupem času pak člověk dokáže odchytnout blížící se konflikt dřív a uvědomit si, pak to třeba i stopnout o kus dřív a promluvit si....
zajímavý tam bylo hledání toho, co je ZA určitou věcí... že nás třeba nevytáčí konkrétně určitá věc, ale za ní to, že se budeme nějak cítit, někam nás to tlačí a tak
1. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
hm, to zní hodně zajímavě! teď budu přemýšlet, kdy stopnout moje hysterické výlevy co mám na malou, když na všechno řve SAMA, SAMA. To by mi fakt miglo :rolling_eyes: Jdu mrknout na ten vlak
1. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
:grinning: no u nás to je "šám, šám!" a jakmile ho nechám tak se schválně poleje nebo hodí jídlo na zem :sweat_smile:

furt čučím na kočárky, hledám něco holčičího pěknýho a zároveň praktickýho... mám strach, že si zas nabiju hubu jako s Quinny pro Matýska...
možná nejlepší by byl nějakej sporťák s vložnou taškou... holky poraďte mi něco.... ale aby to bylo červený nebo růžový nebo fialový :grinning:
1. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz
tenhle se mi líbí
http://www.kocarky.cz/vjane-2009/nomad-pro/korbicky/jane-nomad-pro-2009-korba-j01.jpg

ale musím to někde oměřit a omakat v reálu... hlavně aby to bylo stabilní, aby to utáhlo i Matýska na skejtu :sweat_smile:
1. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
lidu ten kočárek je moc pěkný, akorát se mi u něj nezdaj ty kolečka :unamused: .to nejsou asi nafukovací, nebo to nepoznám?
1. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz
LU: to je můj kočárek, nedávno jsem ho tu chválila do nebes a stojím si za tím :wink: . kolečka jsou plastová, ale v lese si poradily výborně, korba je jedna z větších (samozřejmě, ty polské mají největší, zase jsou těžké jako prase). je lehký, skladný, tlačím ho jedním prstem, "malá" se mi do něj v pohodě vejde i s fusakem ještě teď....prostě jiný bych skoro ani nechtěla
1. pro 2009 ve 13:59  • Odpověz
Lu, myslím, e tohle je výborný kočárek. Měla ho tu hodně holek, tuším. Vím, že vyniká lehkostí a výbornou manipulací. A skvěle se prodává i použitý, a to si myslím, dost vypovídá.

Jinak neporadím, my měli roan, taková lehčí imitace Inglesiny - příště bych volila stejně, nebo Inglesinu, ale my tu máme sakra jiný terén :wink:
1. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz
error - ne lehčí imitace ve smyslu váhy, to ani omylem, roan je snad o čtyři kila těžší, ale ve smyslu, tak trochu inglesina
1. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ivčám vše nej nej nej a od Toma pusíka! .-)

Můžete holky ještě zavzpomínat na porod? Pomáhala vám nějak porodní asistentka v první době porodní? K nám vždycky přišla, změřila ozvy, občas koukla, jak se to "pohlo" a odešla. Žádná rada jak prodýchávat, jak urychlit otevírání, jeslti to dělám dobře... Nic takového.. Měla jsem se víc ptát? Nebo by měla ona něco iniciovat? Přemýšlím o prvním porodu a chtěla bych se vyvarovat některých věcí. Určo bych zase nechtěla mít bolesti 20 hodin a být otevřená na 3..Si říkám, jeslti jsem nějak nedýchala proti bolesti a tím zapříčinila "neotvírání". Já vlastně byla skoro celou dobu ve sprše na míči.. Na nějakej klek tam místo nebylo. Na pokoji bylo místo jenom v cestě(průchozí pokoj), postel byla vysoko..Jaké polohy při prodýchávání jste střídaly?
I když jsme chodili s manžou na kurz, tak jsem prostě měla vygumováno...
1. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz
Agi: no nafukovací kolečka jsou super do terénu, ale to jsou pak ty větší těžší kočárky.... já potřebuju tu lehčí verzi kvůli neustálýmu zvedání do MHD (nebo seskakování po schodech)

Ingrid: jé, fakty jsi měla přesně tenhle?? takže bych ho mohla u Tebe ten příští týden i omrknout a oměřit a tak??
mně se moc líbí, ale nic moc o něm nevím, jen že Jane je dobrá značka...
1. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz
aha,tak to není fakt vidět.jinak se mi moc líbí a je to spíš sportovní kočár, tudíž hodně odpružený a lehce ovladatelný.běž si ho vyzkoušet do nějaké prodejny na živo :slight_smile:
1. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
Romi: hm, to neporadím... já si to odbyla doma, měla jsem posly jak hrom několikrát a nic se nedělo, a pak zas a to už byl porod, ale bylo to nepravidelný, takže i když to dost bolelo, tak jsem si říkala, že to je skoro stejný, tak nikam nebudeme jezdit.... já to prožila v kontra v hlubokým předklonu u postýlky, mezi kontra jsem únavou usínala - vedle muže, kterej nic nevěděl :sweat_smile:

jinak ale když jsme přijeli do porodky, tak všecko co nám říkali na kurzu nefungovalo (kromě psího dýchání) a všecko na co jsem se těšila (sprcha, vana, míč), jsem absolutně nesnesla.... takže fakt nevím

jen mě pak mrzelo, že jsem rodila v leže, o dost víc to pak bolí a přijde mi, že to trvá dýl... ale nevím nakolik se dá odporovat PA, když řekne, že srdíčko klesá dost dolů :confused: no každopádně jak jsem to slyšela, tak jsem měla motivaci jak blázen, bála jsem se, aby mi nemuseli dělat císaře, ale naštěstí se to po kontra vracelo zpátky

jo a měla jsem olej na urychlení porodu a tááák jsem se těšila, že mi muž bude masírovat záda.... z oleje se mi dělalo blbě a jak mi muž sáhnul na záda, tak jsem myslela, že ho praštím :sweat_smile:

takže kdo máte rady, tak pište pište, taky se potřebuju zas dovzdělat
1. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
ahoj :slight_smile: Ivčám vše néééj svátku :slight_smile:
1. pro 2009 v 15:54  • Odpověz
Romčo byli sme teď na několika prohlídkách a zatím se nám líbil jen jeden dům, ale to by pán musel ještě o dost snížit cenu, ale už slevil dost, tak myslím že máme smůlu.
1. pro 2009 v 16:04  •  2 děti  • Odpověz
Lidu, my jsme Nomada měli, kdyby ses chtěla na něco zeptat, jsem tu pro tebe :sunglasses: :grinning:
1. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
Romi, já na kurz nechodila, esli dobře dýchám, jsem si nechala potvrdit od sestry až přímo na hekárně, jednou nebo dvakrát mi tam šmátla a pomohla v otevírání a ještě něco mi radila ale to bys mě musela asi zabít abych si vzpoměla, ten mozek mi prostě jede na půl plynu(jestli kdy jel na plnej? :confused: )
1. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
ta potvora si kreslí a jednou začas jí "náhodně"ujede ruka na koberec a ještě při tom kouká ně mě, jestli to vidím :angry: pokaždý když zvýším hlas a jdu k ní, tak už si dává ruce na prdelku a kroutí hlavou a říká "honá honá" :grinning:
1. pro 2009 v 16:23  • Odpověz
Romčo mě nikdo neříkala jak dýchat, jen až vyloženě při tlačení. Taky sem se neptala. Jen teda jestli je malá v pořádku (měla ty špatné ozvy), ale zas já měla porod vyvolávanej, takže to je něco jiného..
1. pro 2009 v 16:24  •  2 děti  • Odpověz
a sprcha při kontrakcích mě vyloženě vadila, do vany jsem stejně kvůli ozvám nemohla, párkrát jsem si skočila na míčí a nejlíp mi bylo na bobku. Pak mě stejně poručili polohu na boku
1. pro 2009 v 16:28  • Odpověz
Romi, tak mě taky nikdo nic neřekl, přišla jen změřit ozvy, mrknout zda se to hlo a zase odešla.....jak dýchat mi radili až při tlačení....
jinak já 90% času strávila ve sprše na balonu a lila na sebe horkou vodu......to jediný mi dělalo dobře !! :slight_smile:

Ingridsu: díky za tip se zázvorem...

já doufám, ze to všechno konečně už přejde...:slight_smile:
1. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
Lu- jo jo,do Nomada klidně běž,lehounký,prostorný.Taky každý rok inovují a vychytávají mouchy předcházejících modelů a pozóor,měli jsme i servisní prohlídku zdarma,kde všechno pročistili ,případné poruchy opravili.Kolečka plastová,ale tu naši nenáročnou turistiku vydrželi bez úhony.Myslím,že prodávají i to vozítko pro starší děti :sunglasses:
A ten tvůj vybraný je nádherný,holčičí :dizzy_face:
1. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
Romčo:mě bylo taky ve sprše moc fajn a snažila jsem se celou dobu chodit-stát,aby mimčo pěkně sestupuvalo-takže míč jsem ani nezkusila
1. pro 2009 v 16:38  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Romčo: při porodu s Terkou se na mě přišli zkontrolovat, řekli "no jo prvorodička" a zase šli :confounded: a s Lukášem to byla rychlovka, to už jenom řvali "tlačte" :grinning:

Lu: myslím, že jsi se tady ptala i na Casualplay S4 - za mě velká spokojenost. Ale je těžší do MHD. Napadlol mě taky to Jané Nomad. Z těch různých kombinací si myslím, že to je jeden z nejlehčích kočárů :wink: .
1. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Koukám že tady probíráte porody. No náplň porodní as by měla být aby té mamince byla při ruce, pomohla, vysvětlila atd... Bohužel skutečnost je jiná, jediná rada je až při tlačení kdz mamkám říká tlačte, dýchejte a toť vše. Ono je to také tím, že není jedna por.as. na jednu maminku ale i třeba na tři. Ale i tak některý laxní přístup který jsem viděla mě jako budoucí porodní asistentku strašně rozčiloval. Já si osobně myslím, že je třeba super když mamka chytne žákyňku která se o ní stará. Plno mamin se nás holek ze školy bálo, jako že budou králici na pokus, kdy se na nich budeme učit. A nakonec nám vždy moc děkovaly za rady, pomoc atd... Byly jsme s některýma i od začátku do konce. Takže jestli mohu se přimluvit za holky na školách, u porodu se jich nebojte, naopak se budou vám snažit pomoci, posloužit atd...
Kurzy jsou fain ale stejně podle mého jakmile má ženská bolesti, tak vše dělá spíše jak to cítí než jak se co naučila. Vesměs maminky dýchají správně, je to takový instinkt, teď bude znít blbě ale jako samice u zvířat cítí jak mají rodit tak i u žen je to stejné. Nikdy jsem neviděla maminu co by ,, špatně " rodila. Jak samy víte ten tlak a bolest vás donutí. A jak už tady bylo psáno, neznamená že když sprchu a míč si jiné pochvalují tak že to bude pro vás to nejlepší.
Co se týče dýchání, tak to by se nemělo podceňovat už od začátku. Velké hluboké nádehy a výdechy do hrudníku pomáhají okysličit svaly, tím pádem působí proti bolesti a také se děťátku dostává velký přísun kyslíku který moc potřebuje. Tzv ,,psí" dýchání nastupuje až když cítíte tlak na konečník a ještě nejste zcela otevřená s neměla byste ještě tlačit. Tím si pomáháte vydýchat ten tlak. Samotné tlačení při porodu mamka také pozná. Já jsem vždy radila aby mamina zavřela oči, soustředila se sama na sebe a na ten tlak udělala maximální nádech do plic, jako když chce skočit pod vodu a pak tlačila do konečníku jako když má velkou zácpu. Je fain využít celou kontrakci a snažit se tlačit při celé kontrakci, kdy se dítko pousouvá díky stahům a tlačením co nejvíce.
Jinak na zmírnění bolesti je doporučovaná teplá sprcha, hodně jsem koukala že pomáhá poskakování na míči, nejen že to uvolňuje bolest, ale i se díky sedu a poskakování pomáhá dátku sestupovat. Tak též masáž zad, je i fain masírování zad a bříška olejíčkem. Pokud mamka dokáže potlačit bolest a vydýchávat a i při porodu přitláčet v dřepu nebo i na čtyřech je to nejlepší, protže dítko tak opět nejrychleji sestupuje. Hodně maminek to ale nevydrží kvůli velkému tlaku a bolesti, pokud to ale zvládnou prodýchat a přetrpět o něco zkrátí porod. Nejhorší je ležet na zádech, to se mimčo špatně dostává do porodních cest. Jinak jsem také vypozorovala že dost ženám pomáhá když je manžel lehce povzbuzuje, motivuje. Jako teď zatlač, jde ti to výborně, už vidím hlavičku atd... Sice se to nezdá ale i takové malé povzbuzení dělá strašně moc
Berte tohle jako spíš takové menší tipy a rady. Já to znám vlastně pořád z té druhé strany :frowning2: Ale vy jste všechny druhorodičky, takže si na vše hned vzpomenete a zvládnete to tak krásně jako jste zvládly první miminko :slight_smile:

Lu, Jané Nomad je super. Mě teď mrzí že jsme ho prodali, no což pozdě bycha honiti. Já mám zatím v merku kočárek Nurse, který se dělá pod patronátem Jané, je vlastně dost podobný Janéčkům. Lehký, skladný, ale 3kombinace stojí skoro o 6000 méně než Jané ( nový )
1. pro 2009 v 17:26  • Odpověz
jo ještě dodatek ke kočíkům Jané, moc nedoporučuji golfky, jsou super lehké, skladné ale docela forové, už se nám rosekalo polohování zádíček :frowning2:
1. pro 2009 v 17:27  • Odpověz
LU:jasné, příští týden si zkusíš jízdu s Jané, teda se sporťákem. A já kdybych to znovu kupovala, tak možná koupím nový sporťák a korbu v bazárku, protože je o dost levnější než nová a nemá šanci se za těch pár měsíců zničit (např. my měly korbu 4,5měsíce, potom byla nasr...ná, že nevidí, tak šla do sporťáku), nebo rovnou všechno použité za polovinu.
1. pro 2009 v 17:38  • Odpověz
Jané bych použitý nekupovala. Nám dvě děti nevydržel. A u jetého nevíte, kolik toho má už "najeto" :slight_smile:
1. pro 2009 v 18:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.