• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
má štěstí, jinak by ho doma čekala držková :wink:
9. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz
Sem se na Am včera dívala..odháněla Luckyna polštářem a říkala: maso moje (měla v ruce řízeček. Takže aspoň něco. :grinning:
Jo a barvy nehrozí a 20 krát ji něco řeknu a ona to snad schválně řekne úplně jinak, ale neva :grinning: :grinning: Ona bude sportovec, ti taky moc nemluví. :grinning:
9. pro 2009 ve 22:17  •  2 děti  • Odpověz
Jo tak Am se o sebe postará :grinning:
9. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz
labelko:nejdelší věta u nás je:bubak neni :grinning:
9. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
jdu za taťkou, dnes je fotbal, tak možná stihnu masáž nohou :wink:
dobrou
9. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
Luci:tak to je myslím moc pěkný,Vítek když chce vyjádřit,že je něco jeho tak říká ty.
ale ted nově už o sobě říká já-třeba kdo to rozbil dneska v obchodě kus dekorace-já.ještě nedávno by řekl ty,takže pokroky vidím
ale jako normální slovo fakt neřekne vůbec žádný,ani zvíře,ani nic - tak do první třídy se to snad naučí ne
9. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz
Teru: tak tos mě uklidnila... u nás stačí teď říct jen "jdeme do herny" a Matýsek "nech to! to je moje! musíš zeptat!" :rolling_eyes: :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

jinak ale teda neumí ani jednu PC hru jako Jája :astonished: :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz
ad barvy: zbytečný se snažit... řeknu "kterej klíče je oranžovej?" (drží je a vždycky s ním odemykáme)... neví... až teď se teda dostal na úroveň že řekne "klíč pomelanč" (jakože je oranžovej jako pomeranč, tak mu to vysvětluju)... a to už považuju za hóooodně velkej pokrok jo :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 22:30  • Odpověz
tady taky jede v tv fotbal, ale masáž nehrozí :rolling_eyes:
a nejdelší věta byla " táto, tohle je slon", jinak jedeme spojení dvou slov, ale už trochu skloňuje, tř. čím jsi se polila - vodou, nebo mi zavelí, když rozsvítím lampičku - dluhou, jakože i tu druhou rozsviť. U nás to bude asi taky spíš o sportu, ovšem do vody rozhodně neskáče :sunglasses: jo a všechno je "Máji", všechno "sama". akorát jsem lehce nervozní, když chce jít sama přes přechod, naskočí v metru sama na eskalátor, seskočí taky sama, jinak by byl křik. a u mámy chtěla sama umývat okna. TO jí ráda přenechám, ale trochu později :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz
jo a ještě ji trochu pochválím: na otázku jak se jmenuje, řekne Mája Pémová, táta je Pém. Radek. a máma je Ika. když chce jíst a já dělám,ž e neslyším, tak už nevolá mamííí, ale Ikoooo. to jsem se dožila teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
9. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
ingrid: šikulkááá. Jinak na otázku kdo to udělal a jak se jmenuje, tak odpověď je: Ami :dizzy_face:
Luci a Simi tak ste mě potěšily..ono se to za rok všechno srovná, ale někdy mě to mrzí.
9. pro 2009 ve 22:46  •  2 děti  • Odpověz
ingrid:Nikča na mě taky někdy volá ÍMO :slight_smile: jsem v klidu
9. pro 2009 ve 22:46  • Odpověz
no Mája se nádherně rozmluvila :slight_smile:
tak u nás pořád na otázku Jak se jmenuješ? Miminko :sweat_smile: (a hrozně ho to baví, říkat svoje jméno není taková prča, že)
a kdo to udělal? no to se neptám, protože psa ani sourozence nemá, takže to víme :grinning:
akorát po mě opakuje "co to zas provádíš?" a podobný výroky :sweat_smile:

jo a na mě se nevolá nijak.... prostě řekne co chce, asi nemá důvod volat, když jsme doma sami a jsem pořád kousek od něj, maximálně v druhý místnosti... jeho spíš zajímají věci a nebo moje pozornost, já moc ne :grinning:
akorát teda jsem si ho "vycvičila", že mi jde dát pusinku :pensive: :sweat_smile: když je blbej den a hodně zlobí, tak mi to dooost zlepší náladu, na to už přišel i on... jen teda při jeho slinění se pak musím jít pomalu vyfénovat :grinning:
9. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz
Labell: nech toho, Ami je přenádherná holčička, k sežrání, má navíc bystré očička, mluvit se naučí každý, skákat do vody a tak skvostně tancovat jako na videu z léta málokdo.... :dizzy_face: :wink:
9. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz
Labell:nebuď blázen,nemůže přece bejt nejlepší ve všem :wink: ne ale ted vážně,za chvíli budou mluvit všechny stejně a brzy si budeš přát aby zas chvíli mlčela,my se s V domluvíme a zdá se mi strašně roztomily jak mi ukazuje a vysvětluje těma zvukama a skřekama,kdyby mluvil už by nebyl tak mimi a hlavně by mi to ubíralo privilegium překladatelky
9. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz
Já vím že se to za rok srovná a bude jedno kdo jak mluvil..každopádně ste moc hodné. :wink: :dizzy_face:
9. pro 2009 ve 23:00  •  2 děti  • Odpověz
Jé Luci to si napsala moc hezky.
Amelka mi mami řekne asi tak 100 krát za den. :grinning: Všechno co dělá musím vidět. :grinning:
9. pro 2009 ve 23:02  •  2 děti  • Odpověz
no přesně, kecat budou všecky až budou starší :wink:
a Labell, někdy jsem hrozně ráda že se domluvíme a miluju ty minikonverzace třeba v MHD... ale zase někdy mluví a mluví, už mám vymluvenou díru do hlavy (jak se říká v angličtině trefně :grinning: ) a on furt chce nějaký odpovědi... když nereaguju, tak doráží ještě víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: občas to končívá "máma je unavená" a vřískot :sweat_smile:
takže ono to má i nevýhody...
a moje mamka straší, že až se začne ptát proč, tak pochopím co si se mnou "užila" :fearful: :fearful:
9. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz
labelko:taky si s Petrem někdy říkáme ,že by mohla mluvit víc,ale my jí rozumíme a na všem se nějako domluvíme a je fakt,že je to takové miminkovatější a roztomilé :dizzy_face:

jdu cho pší-spát,dobrou :slight_smile:
9. pro 2009 ve 23:11  • Odpověz
lu: ale jako ona taky pořád mluví, jen ne nic co by dívalo smysl..ale mluví a furt :grinning:
Pořád motá ty slova co umí: Tom, dida, babi,ńani, pod dubem,tatí,byš, mašo, sý..jako je toho víc co umí, ale tohle furt mele dokola. Dneska to říkala 4 krát dokola šmírující babce u dveří...babka ji soustředěně poslouchala a pak když zjistila že to fakt smysl nedává, tak jí jen řekla že je blábolka. :grinning:
9. pro 2009 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz
Dobrou noc
9. pro 2009 ve 23:21  •  2 děti  • Odpověz
já jdu taky dobrou
9. pro 2009 ve 23:23  • Odpověz
hola hoj!
jdu jen na skok se přidat do debaty, kolik slov dítě spojí ...bo i my patříme spíš k těm, kteří počítají, ne kolik slov, ale kolik písmen dítko smysluplně spojí....
před týdnem jsem tady na MK narazila náhodou (no..prostě jsem šmírovala :grinning: ) na diskuzi maminek, jejichž dítka jsou skoro o půl roku starší než naše...a po jejím přečtení jsem došla k tomu, že mám vlastně doma génia (a vy labell taky :wink: )...hodně dětí z té dikuze ještě vůbec nemluvilo...a to jako vůbec (jakože ani pojmenování členů rodiny, ani pojmenování zvířátek stylem haf, čičí apod.)...zároveň tam některé maminky zjišťovaly, že vlastně ty jejich děti ani moc nebaví knížky či ani neukazují na věci kolem...

tímto chci jen říct, že myslím, že můžeme být klidné...že toho naše dítka zvládnou sice míň v porovnání s matýskem luovic, který prostě už ted málem recituje Ovidia...ale v porovnání s některými staršími dítky jsou to šikulky...teda - srovnávat se nemá :zipper_mouth: ...prostě jsou v normě...a určo se rozkecají :slight_smile:
9. pro 2009 ve 23:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
:grinning: :grinning:
no u nás taky všecko smysl nedává, občas je tím asi unavenej a vymejšlí blbiny, takový "báčo báčo čo čo?" jelo minulej tejden, jsem to po něm zopakovala a málem se počůral smíchy :grinning:
a nebo se nudí, tak začne zpívat a schválně motá písničky dohromady nebo si tam hází slova z druhýho jazyka. a chcechtá se tomu

jinak mi ale připadá i přes mluvení hooodně miminkovskej, už jsem viděla děti i roční nebo 15 měsíční který vypadaly starší než Matýsek :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz
:grinning: a na otázku "Kdo to udělal?" se u nás odpovídá: "Máma?"..následuje smích..."Táta?" dítě se válí smíchy po zemi..." Bááá" odpovídá dítě konečně pravdu (Ba = Kuba)...poslední dny to začíná svádět i na nebohé plyšáky ..a na Ježíše (jak je teď ten advent a furt to kolem slyší..):angry: :grinning:

jinak doufám, že jste už všichni vyzdravění....z fotek jsem viděla jen stáníčka sluníčka, který je kopie velkého stáníka (sorry, sluni..ale je... :grinning: )...fotky jako vždy vydařené :slight_smile:

u nás nic nového....teda snad jedině to, že strach z dětí snad na dobro pominul....dnes se nechal krmit od sousedovic stejně staré holčičky a náramně se u toho bavil - pro mne to bylo úplné pohlazení po duši (když si vzpomenu, že ještě před pár měsíci před touto holčičkou prchal s pláčem, jen co jí uviděl...)..takže už nemáme doma asociála, ale sociála :sweat_smile:

brou noc
9. pro 2009 ve 23:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Bré ráno :slight_smile:
už hodinu v plné polní :stuck_out_tongue_closed_eyes: pěkně jsem si dočetla, každopádně na sylvinku jsem už nenarazila :grinning: že se jí to tam zaloíbilo a učila až do večera, všem děckám dala hodiny po škole, hihi...

jo a úplně mi spadla brada, že táta makulka shodil tolik kil :confused: fakt pašák

Robik nespojuje žádná slova, ale slovní zásoba je pro mě dostačující :slight_smile: vždycky se nějak domluvíme a od té doby, co vím, že se naučil chodit, tak neřeším, kdy začne pořádně mluvit :slight_smile: a slovo moje začal taky nějak víc používat :slight_smile: ale lakomý není, hračky půjčuje :grinning:
10. pro 2009 v 06:53  • Odpověz
dobré ránko

my chrněli doteď hurá, jen se nasnídáme a mažeme do herny, máme tam sraz,dočtu později

trošku se u nás pokašlává,ale spíš když spinká a tuhle noc teda nezakašlal, tak nevím

teta zuuu ještě nic, hihi? blbej fór,co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. pro 2009 v 07:44  • Odpověz
:confused: žádné písypísy tady? tak jdeme na hudebku, pak nakouknu :dizzy_face: Nevím, kdo je pověřen případným zpravodajstvím.
10. pro 2009 v 07:58  • Odpověz
zpravodajstvím? Zuu už jela?? :confused: Peťo Ty něco víš? :confused:
10. pro 2009 v 08:11  • Odpověz
já nejsem ale pověřená osoba. Snad sem někdo zavítá. Když nic tak napíšu po hudebce, tam budou určitě přesnější novinky. :wink:
10. pro 2009 v 08:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.