• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
holky, teda já pamatuju, že v prvním těhu jsem taky trpívala na zácpu, ale teď to je ještě horší, od rána jsem nebyla až teď před půl hoďkou a to už jsem chodila v předklonu, jak mě bolelo břicho, pak hned úleva....no strašné..a to piju i to kafe ráno, ať to jde...
co poradíte? vím, že hodně pít, sušené švestky, jogurt denně a piju i ty jogurtové pití...a prd...no kdyby byl ten prd, tak jsem ráda :grinning: :grinning: :grinning: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
10. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz
Miši, tak taky byla parádička...a to ty děti třebas jen tak čučí, nebo brečí? Otázka jak od patnáctky, co....ale já mám fakt z toho obavy :confounded:
10. pro 2009 ve 22:52  • Odpověz
hlavně mi nepište, počkej do července :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 22:52  • Odpověz
no aspoň, že na mě prdíte vy :grinning: :grinning:

pa pááá, bobrou noc :dizzy_face: hlavně zuuuajsce a Elly :dizzy_face:
10. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz
ahojda, děkuju za optání, angína momentálně zažehnána. no jo, mám 11. týden, na koni už 12. :wink: je mi pořád nějak blbě - částečně žaludek, částečně bolest břicha. nevolno si ale vyžírám hlavně večer, kdy už mám naštěstí volno (Vlado doma), tak se s tím žije líp. jen doufám, že je vše v pořádku, 18. jdu na NT screening, tak budeme moudřejší. :slight_smile:

peti - jj, asi to, co píšeš - ovocné čaje, šťávy, zelenina, švestky, klidně i kompotovaný. tím kafem jsi mě překvapila, to bych tipovala spíš že nee. ale spíš pocitově - nevím, jestli staví, či spouští. :sunglasses: no a vyhýbat se čokoškám, černýmu čaji a ostatním zácpovadlum. :unamused: držím palce, ať je líp.
10. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
Petise: já na zácpu nikdy netrpěla, až v tomhle těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: dobrej je Fructolax, je to z fíků a jogurtu atp., koupíš v lékárně, taková kostka, chutná to moc dobře :wink: a prožene Tě to... může se to v těhu, vzala jsem to zatím párkrát v krizi, ale díky bohu za to

no já se na nespaní radši neptám, bo já s mojí totál závislostí (i zdravotní) na spaní :sweat_smile: doufám, že to bude jako u Matýska, tzn. první měsíc masakr, pak buzení po 2-3 hod na jídlo a pěkně do pelechu...
mně to teda k odrovnání stačilo... radši si nepředstavuju jak u toho budu zvládat chobotnicový batole...
ale jsem odhodlaná použít všecko co jsem použila na Matýska, klidně i dřív... u něj to bylo po 5 měsících, kdy spal tak od 10 do 5 a to už jsem hrabala z posledního... pamatuju si, že jsem už sama viděla, že mám dost, když jsem dítě odevzdávala mužovi občas k večeru nebo na část noci a bylo mi jedno jak to zvládne, jen aŤ si poradí....
jakmile se mi vrátily myšlenky co tam s ním dělá, jestli je malej ok atd., tak jsem věděla, že jsem z nejhoršího venku....
hlavně doufám, že mimčo pak nerozhodí spaní Matýskovi, to by byl teprvá nářez
10. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz
jdu se rozloučit, popřát dobrou nočku ,hlavně do Podolííí :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: jo a samo i petrolejkám do Hrdlořez!! :wink: :dizzy_face:,ysůím ,že my ostatní problémy s uspáváním nemáme....teda zatíímmm :sunglasses: :sweat_smile:
a koukám ,že tady je to samá těhulééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je hustýýý!!!

kreksi: tetá ,řiká se, že jak je v těhu matce blujno ,tož dítě se má very gůt :wink: často jsem na to myslela, když jsem byla v obětí wecé mísy a říkala jsem si ,že trošku by mohlo být hůř i dítěti ,abych já mohla opustit wecko :frowning2: :unamused: jako u obou těhu jsem si ten prvopočátek vyžrala...lépe řečeno prozvracela :confounded: :wink: a držím palcé na 18!!! :slight_smile:

petisko: tož chceš poradit enem prd nebo potřebuješ ,aby to byl salvatóre? :wink: :grinning: jestli jíš to všechno cos psala..od jogutrů přes švestky atd. tož pak tu zácpu máš holt těhu a asi budeš s tím víc bojovát...zkus ešče lněné semeno ,to též pomáhá na střevouše :wink: Mě teda ted děsně prohání to magnézko ,jak mám na křeče, jak si ho dám ,tož křeč hlavně ve střevě a mísa mi říká pane :wink: :slight_smile:
kurá ,šla jsem jen popřát dobrou...tož tak páááá :pensive:
10. pro 2009 ve 23:57  • Odpověz
Bré ránko děvčátka :slight_smile:

kreksíku, lu, moci (u moci musím dát :grinning: :grinning: za salvatore, hihihihi) díky za reakci na mé prdy :wink: :slight_smile: zkusím zajít do té lékárny

ať nestojí řeč, tak ještě písnu, jak jsou lidi ochotní - včera jsem oblítávala ty úřady, pak pár obchodů a NIKDE mi nepomohli s kočárkem, všude schodů plná prdel, tak jsem dycky vysadila Robiška a skákala s kočárem pozpátku a ti kokoti dycky stáli a čekali, až budu nahoře :confused: zvlášť u jednoho obchodu, tam mi brzdy zavázely, že mi nešlo skákat a dole byli DVA chlapi a ženská a NIC, já spocená až na řiti, schodů bylo asi sedm, ale fakt blbých...kdybych nebyla těhu, tak to neřeším, ale tak? Fakt jsou ti lidi kok.tí hlavy!! Pardon..

jdu si poklidit kuchyň, tak až příjdu, tak tu kdosik buďte, neříkejte, že furt chrápete

:sunglasses: :grinning:

a jak noc u Petrolejků??

a prosím prosím o fotku Elly!!!!!!!!!
11. pro 2009 v 07:01  • Odpověz
ještě jsem zapoměla, Kreksi, snad ti ty nevolnosti brzo přejdou, kdo ví, jak Gabča, třeba napíše, že už ji to taky přešlo tím 12tt...a 18tého ti budu držet pěsti, ať je vše v pořádku :dizzy_face:

a ještě k mocitětě - už máš nakoupené klučičí hadérky?? :dizzy_face:
11. pro 2009 v 07:03  • Odpověz
a ještě - nevíte, kde je te´d nějaká akce na plínky Sleep and play?

a myslím na Páťulku, ať Hani dobře pochodíte u mudra s těma nožičkama!!!! Jdete dnes, nebyli ste včera, že??
11. pro 2009 v 07:07  • Odpověz
ahoj

jakpak se asi mají v Podolí? :dizzy_face: koukám, že Elly furt inkognito :grinning:

Petise: hele tohle teď řeším taky a čím dál tím víc jak roste bříško, protože malýho nemůžu už vůbec nosit (maximálně tak minutu jinak mě berou různý křeče a bolí mě dost břichho) - tím pádem skoro všude opět s kočárem a někdy je den, že se mi chce řvát :angry: začínám bejt lehce agresivní, protože jinak bych to dítě i s kočárem tahala v náručí asi a nesedla bych si v tramvaji ani když jedeme třeba hodinu.... takže na celou tramvaj zahlásím (nerada, ale musím), že jsem těhotná a prostě si tu pomoc doslova vyřvu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
tuhle mi jeden chlap podržel dveře u obchodu, ale bylo tam několik schodů, já šla pro jednu věc, tak jsem prcka zaparkovala venku a chlap na mě koukla jak na krkavčí matku... jsem mu řekla jestli má představu kolikrát za den tahám kočár, že už toho mám plný zuby... mně stačí ty díry na ulici nebo přejezdy tram kolejí, to je někdy pochoutka...
nevím nakolik bude Matýsek na jaře chodit, teď je línej jak veš :stuck_out_tongue_closed_eyes: (venku, doma běhá jak šus)... to bude teprvá něco až budu odchytávat 2 lidi u tramvaje - jednoho na kočár a druhýho na pomoc s Matýskem :sweat_smile: :sweat_smile:

hezkej den!
11. pro 2009 v 08:09  • Odpověz
eště si neodpustím vložit fotku - abyste viděly co to je opravdu MALY bříško :grinning: :wink: :sweat_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3602555&vReferer=

to je 24. tt!!!
11. pro 2009 v 08:12  • Odpověz
Ahoj. Dík za optání. Holky, on si na to člověk zvykne, a to víte, že Týnka v tomhle byla úžasná. Večer spala jak dřevo, žádný uspávání. Nervní nejsem, už mi to přijde normální a prostě se raduju za každou uběhnutou půlhodinu, Dnes v noci 2-hodinové bdění kolem třetí, ale nedala jsem se. Prostě jsem nastolila, že z postele se nevyleze, že je noc (i tam přebaluju, aby bylo jasno), chvilku jsem ji uspávala na sobě, chvilku s dudlem, ale furt se vztekala. tak jsem najela tvrdší lajnu. Položila vedle sebe, ruku na ní, hladila jsem, dudla už nedávala, stejně sebou mrskala a kňučela, že chce na míč. Takhle jsem polousínala (čili jsem zas ušetila energii) a beru chvilkama jen koukala, chvilkama řvala jak děs. Ale vždycky kraťounce, jakože "co jééé, já nechci ležet". No to má smůlu. Musíme se to naučit, že v noci se spí. Takže nakonec z toho vztekání usnula a vzbusila se až na další kojo. Takže noc hodnotím vlastně dobře. vyspaná celkem jsem. Já myslím, že to není tak hrozný, je spousta maminek, co to maj horší, Beru už aspoň brečí hodně málo, už trochu vím jak na ni, akorát nosíme furt hodně, ale většinu domácích prací už umím jednou rukou a ji baví to pozorovat. Dobrý je, že vím, že děti rostou rychle. Čeká mě max. pár měsíců nošení, jeden už mám za sebou, to zvládnu. Pak už bude samostatná a na mě se leda tak vyprdne. To mi dost jasně dochází, že tohle je moje poslední šance si vlastní miminko chovat a pusinkovat (ta jich slízne za den), tak jsem si to paradoxně začala užívat. Naštěstí Týnka nežárlí a spolupracuje, takže dobrý. Naopak teď Týnka začala zkušeně nosit plyšáky stejně jako já Beru, má profesionální úchop :grinning:
No a břicho super. Jizvu cítím, ani nevím, jestli napsat, že to bolí, prostě o tom vím, ale dělám už všechno a aktuálně jsem si vypsala nějaké cviky, co bych už mohla a od víkendu jdu na to. Stravu jsem začala upravovat tento týden (hlavně jsem žrala furt sladký po těch transfuzích, asi nějakej deficit), takže začne kontrolované hubnutí, bo jak já vypadám, to byste blily. :sunglasses:
11. pro 2009 v 08:19  • Odpověz
Ahojte,
tak koukám jesti už není fotos Elly :slight_smile: ,
Dnes jdu na NT screening, tak jsem na to zvědavá, když jsem se 14 dní hrabala z nemoci :frowning2: , ale snad to bude vše v pořádku :slight_smile: .
Povzbuzení pro těhulw co je jim blivno, mě už skoro není a bylo mi fakt hrozně, je to tak tejden co je to lepší :slight_smile: a to mi bylo u Kubíka zle do 30tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
A moc držím palce, aby se spaní Veru srovnalo :slight_smile: , já tohle u ubou kluků neznám :fearful: oba kluci spali, až na kojo po 3 hodinách, kdy hned usnuli, tak do 7.00 a tak od 4 měsíců jen s jedním kojem, tak čekám, že si to tentokrát vyžeru, ale snad ne a bude i do třetice pohoda.
11. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
jé Peťo to jsi krásně napsala :dizzy_face: :dizzy_face:
taky si uvědomuju jak jsem bývala vyflusnutá z nošení atd. a teď jsem ráda, když to dítě doslova ukořistím a vyžebrám pusu :sweat_smile: muž tuhle prohlásil, že třeba holčička bude přítulnější, on je extrémní tulivec, toho bych jako miminko nechtěla zažít :grinning: :grinning:

a profesionální úchop Týnky :grinning: nemáš foto? :grinning:

Makulko držím palce na NT!!!
11. pro 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem zpět z kontroly ...:slight_smile: Dělal mi UTZ, vše ok, dokonce TP podle UTZ 17.6., o den dřív, chicht... :wink:
jen co nechápu je, že jsem byla zvědavá na vysledky krve,zda je mimísek zdravý a on mi řerkl, že to nemůže vyhodnit bez tripplů, že se to ted takhle dělá nově.......máte s tím někdo zkušenost?? v pátek 18.12 jdu na ty tripple......No a mám průkazku..:slight_smile:

Jinak nevolnosti jsou už pryč,ale řeknu Vám, bykl to fakt mazec..:frowning2:

taky čekám na dotečku Ellynky...:slight_smile:
11. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
gabcos, gratulace ke kontrole :slight_smile: , já to tak taky mám, že se to hodnotí až po NT, krev mi bral před 14 dny, tak už dnes budu vědět komplet výsledky :slight_smile: , večer vám pak napíšu, jdem po NT s manžou na véču :dizzy_face:
Jo a chtěla jsem se zeptat platíte jako těhule regulační poplatky?
11. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
maku: díky..:slight_smile: no ale ty jsi ve stejným tt a už budeš vysĺedky vědět a já teprve musím na tripple, abych se něco dozvěděla, to nechápu..na tom PaPP screeningu jsem byla v 10 tt...no jsem z toho fakt blázen...

a poplatky jsem zatím pokazdý platila... :angry: :angry:
11. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
Dobré ráno,
Gabcos: gratuluju ke kontrole :slight_smile:

mě to prostě nedá a musím to sem napsat(vím, že u spousty únorových dětiček naprostá normálka) ale dnes si Elí sama vzala nočník, sedla a udělala krásnýho točeňáka, hurá hurá ...jinak doteď kakoš enem v plínce

jinak posíláme síly holkám petrolejkám a všem těhulkám přejeme jen samé dobré zprávy
11. pro 2009 v 09:09  • Odpověz
no u mě je to tak že odběry krve se dělaj do 10+6tt a ultrazvuk do 13+0 a z toho to mudr nějak vyhodnotí a budu vědět jestli je vše OK.
11. pro 2009 v 09:10  • Odpověz
ne 13+0, ale 13+6 :sweat_smile:
11. pro 2009 v 09:11  • Odpověz
Gabi: no tohle je prej nějaká nová metoda snad, že kombinujou NT a tripply.. pro mě teda pasé, bo na tripplech jsem ani jednou nebyla, takže se mnou by asi nepořídili

regulační poplatek jsem neplatila ani jednou... je to o drzosti doktorů, prostě jim řekněte, že se to podle zákona nemá platit :angry:
11. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
aha...no já byla taky na krvi do toho 10+6 tt....a dneska mi delal UTZ,ale ne nějaký podrobný, jako zkoumal ho, řekl ze je vše ok., ale když jsem se ho zeptala zda zkoumal i tu nosní kustku atd tak rekl, ze takhle podrobně ještě ně.....no nechám to na něm, asi víc co dělá...:slight_smile: Emmi se narodila taky zdravá !! :wink: :wink:
11. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
a teď tady v těch papírech od mudr čtu, že 15-17tt bude biochemický screening na další chromozonální VVV a roštěpové vady. Spočívá v odběru krve a UZ vyšetření :slight_smile: ,
11. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
no asi máš Dr. co to dělá podrobněji, to se máš !!! :slight_smile:
11. pro 2009 v 09:16  • Odpověz
já jsem to taky právě o těch poplatcích někde slyšela, že těhule platit nemají, ale na netu jsem to nenašla, tak nevím, abych mudr netvrdila něco a ono to pak nebyla pravda :sweat_smile:
11. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
fakt se neplatí... ani třeba u zubaře
11. pro 2009 v 09:19  • Odpověz
no uvidím přístě, doted jsem byla mimo poradnu pro těhule a bez průkajdy, přístě řeknu zda jsem platila nebo ne...:slight_smile:
11. pro 2009 v 09:21  • Odpověz
dobré ránko!

lidu no teda i ta tvoje doktorka je nějaká echt přísná, rohlík,jogurt,uf..no tak snad to bude jen a jen lepší.Já asi pro klid duše bych možná zašla i za někým dalším, nebo k tomu tvému čínskému bylinkáři, je to takové no nechce se mi to psát,ale přijde mi to moc.A asi bych chtěla další vyšetření

petisko tak na to už jsem zvyklá.Když jsem jezdila s Ondrou s kočárem,tak všichni nastupovali radši jiným vchodem do trolejbusu, nebo se mi nabízeli dědečci, u kterých jsem se bála, že to už nezvládnou.Já byla drzá a normálně k někomu už přišla a poprosila o pomoc.Sama když jedu ve čtvrtek bez Ondry,tak by mě ani nenapadlo nechat tam maminku s kočárem bez pomoci.ach jo,kde to jsme :unamused:

nám za deset minut přifičí tchýňka a odpoledne jedeme na návštěvu ústečand, bude tam pěkný šrumec :grinning: .Večer jede Petr na naší firemní párty (já mám smolíka), bude tam spát,tak jsme slaměnky do zítra
11. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
gabčo gratuluju ke kontrole! :dizzy_face:
11. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.