• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
makulko: moc gratuluju, to josu super zprávy !! :dizzy_face: :dizzy_face:

zdravíme Zuuu a Ellýska...tak jak je?? Odtajníš nám tu vaší princeznu?? :slight_smile:
11. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz
jůů, tak fotečky jsou tu...:slight_smile: Je moc krásnááá a ty fotečky s Katy jsou úžasnýýý !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
jé Ellýsek je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , a jak tam jste všechny pohromadě :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , to je tak krásný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3614995&vReferer= kuk na naší krasavičku sprinterskou :grinning:

holky, díky moc za gratulace! :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: Moc si jich vážím... no a těším se na další miminečka!

Porod byl rychlovka...pak popíšu někdy blíž... ale zrychleně... cítila jsem už přes den, že tvrdnutí po Hamiltonu je větší, ale pohoda...věděla jsem, že porodím, jen jsem nevěděla, kdy to začně :wink: Ve 23.00 první silnější kontrakce doma... po cca 4 minutách, ale furt to šlo - u Katy byly stejný tak při 3cm...tak jsem zavelela, že jedem...cesta půl hodinky a chtěla jsem stihnout klystýr :wink: Ve 00.00 na příjmu jsem byla na 2-3cm... kontra po 3-5min - furt celkem v poho... šli jsme na sál, v 1:00 klystýr, ve 2:00 jsme si dělali srandu, že bych mohla být na 5-6cm... no a byla! PA říkala, že druhorodičky dokážou zázraky :grinning: že to může být i do 3 hotovo... tak jsme se smáli... praskla vodu... další kontrakce mě otevřela o 2cm (brutus)... na další kontra už jsem měla tlak, hned další kontra už jsem mohla tlačit...půl hlavičky venku, další zatlačení celá... a poslední kontra na dvě zatlačení jedno a druhé ramínko :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: Těch 15 minut byl strašnej mazec a vypětí...i jsem si hlasitě hekla :grinning:

Moc vás zdravíme :dizzy_face: my čtyři :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz
jůů tak čekání se vyplatilo, Elly je krásná a moc vám to sluší! Zuzi ty vypadáš,že si snad ani nerodila ! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
týý jo, tak to byla teda rychlovka !!! :wink: :wink: zvládla jsi to na 1 *** :dizzy_face: :dizzy_face: sem zvědavá na bližší popis porodu......

a co Katy na Elly?? na fotečkách vypadá jako rozumná sestřička, co bude pomáhat a starat se...:slight_smile:
11. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
Zuzi, ty na té fotce vpadáš, jak kdybys ani nerodila :sweat_smile: Ellynka je úplně jiná jež Katy, že :wink:
Jste krásní, úžasní!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ellynka je moc krásná :slight_smile: ty rodinný fotky jsou úžasný
11. pro 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jůůů jsme se dočkaly :wink:

Zuzí, ještě jednou moc gratulujeme, Ellynka je nádherná holčinka, jste opravdu krásná rodinka. Moc vám to ze srdíčka přejeme, užívejte si ty krásné chvíle
11. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz
Zuzinko kráásnýýýý!!!!
11. pro 2009 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz
Ellynka (jééé, to je nezvyk...známe teď několik "Ella" a ty se píší Ellinky) krásná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...akorát tedy zírám, že můžeš být v normoš oblečení...to u nás nehrozí ani na nadstandartu-noční košile musí být, i když třeba vlastní... :unamused:

Lu: si děláš srandu s tím bříškem...takové jsem měla druhý měsíc :grinning: ...a ta souvětí neřeš-není to tak časté :wink: . Nejčastějí jsou krátké věty typu "Pozor, utíkám rychle za maminkou do postýlky" :sweat_smile:
11. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
Elly je kočička roztomilá :dizzy_face: ještě jednou velká gratulace :dizzy_face: fotky jsou nádherné :dizzy_face:

Daně vše nej s k svátku :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
makulko moc gratuluju k dobrým NT výsledkům :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:55  •  2 děti  • Odpověz
ahoooooooooooooj při večerůůů ,teda to pečůůů !!tady se objevily ale staroznámé tváře :wink: :grinning:
hassy: tý jo ,myslím moc na Vás!!!! čéče a neštovicé???a TY?? tak aspon si to projdete najednou a budete mít klíd!!! :unamused: sice útěcha na nic ja, ale všecko zlé k něčemu gůt :wink: :slight_smile: a jak budete fít ,tak se vokažtéééé :dizzy_face: :dizzy_face:

LYnetkáááá: voééé ,konečně nějaký novinkýýýý a fotesýýý :dizzy_face: Adámek je krasavéééc ,maminka tožééé ,krásný fotky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moc vám to spolu slušííí a možná zkusté taky ten Karlík jako afrikotetá :wink: :sunglasses:

zuuuuuuuuu holky: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: je to naprosto neskutečnéé ,že už jste kompletní rodináááá a ještě neskutečnější ,jak jsi to naprosto bravurně zvládla bo fakt na fotce vypadáš ,že jsi právě odpočinutá a jako by se nechumelilo!!!Holky ,posíláme pusinýý und zdravíčko všééém :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz
děkuji :slight_smile: , po tom co jsem se léčila 14 dní z virózy, jsem ráda že to dopadlo dobře :slight_smile:
11. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
jj makulko taky moc moc gratulujeme :wink:

hassy:to je tedy marast s těma neštovicema :frowning2: přeji vám ať jste brzy v pořádku :wink: jsem ráda,že jsem nechala Nikču očkovat :wink:
11. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
Elly je moc krásná :slight_smile: a s Katy jsou pěkná dvojka.

Moci: určo jak se dáme do kupy se ozvem. A jak u Vás? Co břichounek, však se ti to taky už blíží, co :grinning:
11. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz
simirek: taky si to teď říkám s tím očko :unamused: ale copak Adámek, tam už je to v poho, ale hlavně, aby to zvládl ten náš druhý špuntík :frowning2:
11. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz
hassy:Maxíček bude určitě v pořádku :wink:

dobrou
11. pro 2009 ve 22:50  • Odpověz
ZUU, Páni, moc vám to všem sluší! Holky dí pravdu - vypadáš "neporodově" :grinning: A Ellys je úplně jiná než Katy, úplně mi připomněla mě a moji ségru - jako malé jsme byly každá jiná a dnes si nás lidi skoro pletou.. tak mě ty vaše krásné fotky dojaly, až jsem na chviličku zauvažovala o dalším prtěti :dizzy_face: Těším se na vás alive :wink:

Díky za rady k pindíku, mám strach, že jinak skvělá paní doktorka, situaci trošku podcenila.. :frowning2:

A díky za pochvaly k Adíkovi, je to lumpik, jak sám říká : ump :grinning:

Dobrou noc všem a sladké sny do Podolí, kde porody nebolí :wink: :grinning:
11. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ted jsem doprohlídla fotečky Zuuu :dizzy_face: :dizzy_face:
to je krása!!!!úplně mě to rozsekalo!!!!!!!!!!

Moc Ti Zuzko gratuluju a přeju Elly do života hodně zdavíčka a lásky od Vás!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
....a teda mooc ti to sekne!!! :wink: to já po porodu??? :unamused: doted se nechci dívat na fotky sebe z porodky :rolling_eyes:

užívej,užívej a piš nám pocity atd. :slight_smile: :slight_smile:

a jinak všem dobrou noc :slight_smile:
11. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz
jé Elly je krásný miminko!! :dizzy_face: :dizzy_face: Zuu gratuluju!!!!!!!!!!

a jak jsem prohlížela fotky tak jsem si říkala Co to tam je za velkou holčičku? .. pak mi došlo, že to je Katynka :astonished:
to je teda nářez, to jsou už jsou fakty tak velký ty naše děti? :fearful: :fearful: :fearful: :dizzy_face:
12. pro 2009 v 00:07  • Odpověz
a Makulce gratulace k NT :dizzy_face:

Maji: to je krátká věta cos napsala? :sweat_smile: no tak tos mě dorazila :sweat_smile: takhle dlouhou větu neříká ani náš kecalda :sweat_smile: :sweat_smile:

dobrou
12. pro 2009 v 00:13  • Odpověz
noční směna se hlásí aneb matka pařmenka dorazila ze Zanzibáru :grinning:

Zuuu, teda Ellynka je rozkošná a jak se na ní Katynka dívá, to je krása :dizzy_face: ty vypadáš naprosto super!!! moc vám to spolu sluší, jste krásná rodinka, hodně štěstíčka a zdravíčka všem :wink: :slight_smile: :dizzy_face:

Hassy, držím palce abyste se z těch neštovic brzy dostali, jak píše Mociteta, pozitivní je že to budete mít za sebou :wink:

Makulka, gratulace k NT, zírám jak to letí, už jsi 14tt :confused: za chvíli už taky budeš rodit :grinning:

Lyn, fotečky super, Adámek je borec :sunglasses:

Cechtek, Zuhav, právě jsem se vrátila z Říčan :slight_smile: byli jsme v restauraci "Čajovna" kousek od náměstí, ale na návštěvu u vás už bylo dost pozdě, tak někdy jindy :grinning: :wink:
12. pro 2009 v 01:06  • Odpověz
:grinning: pracovní část noční směny zdraví tu pařmenskou (i ostatní matky pokojně spící...popř. nočně kojící :sweat_smile: )
maxo - Čajovna je moje nejoblibenější mateřské centrum v létě :grinning: já se tam vždy super najím a dítko mezitím prožene místní slepice a kočky, popř. oblíže hračky na místním pískovišti....už aby bylo léto :sweat_smile:

ellynka je výstavní mimuško :dizzy_face: :dizzy_face: ...no jiné snad ani únorovky neumí (týká se i druhé vlny :dizzy_face:)...zuuovic rodinná fotka vedla k tomu, že v náhlé hormonální bouři jsem zahučela na MM, at neotravuje :grinning: (no...jestli se chci dočkat podobné fotky, budu muset být milejší...a nechat MM otravovat :grinning:)
12. pro 2009 v 01:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
zdravim tetu šaolyn - tož dost, že se též ukáže :slight_smile: ..a adámka jsem na fotkách teda vubec nepoznala :confused: je kráásný...a maminka též - zdá se mi to nebo máš veru zkrácené vlasy?

makulce gratulace k NT :slight_smile:

cechtetá - já podobne jako minuly rok akci kombineza prokaučovala...objednala jsem v říjnu od quelle pro sichr, at doma neco je....a na konci listopadu mi pani na tel. lince quelle sdelila, at si radeji koupim neco jinde, ze oni nestihaji, ze kdovi, jestli bych to dostala jeste v zime :angry: :angry: tak nakonec jsem narychlo ulovila cosi tady na MK v inzerci, ted to je na cestě...tchibo i CA total vyprodano (tchibo to uz melo v zari...)

jinak jsem se pobavila u majenky - věta, že "časování ještě občas zaskřípe" mě dostala do kolen :grinning: anička je fakt borka :wink:

já byla dnes happy nad intelektem svého syna, kdyz se dnes u nas stavovala lucijana a já zrovna pekla...zeptala se kubouse, pro koho to cukrovi je...a on odpovedel, ze pro Ježíše :grinning:. tak to jsem vedela, ze ma vychova slavi uspech - abych totiz zabranila, ze kubous bude jist cukrovi, tak mu vykladam, ze to peceme pro jeziska, ktery prijde s darecky a dostane od nas cukrovi, o ktere se s nami podeli, kdyz budem hodni :sweat_smile:...takze kolem krabic s cukrovim ted chodi obloukem a nanejvys na ne ukaze s vykrikem : Ješíííš :grinning:
12. pro 2009 v 01:42  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: Elly je krásn'oučká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:zuuuzi a porod rychlo :wink: vka :dizzy_face: nedočítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás nemocno,tat'ka chřípu,sedlo to i na mně a dnes čestvě ráno i na Patrička,chjooooooooooooooo,nějak se to na nás lepí..... :frowning2: holky můžu dát Patričkovi na kašel Mcosolvan ne?co dáváte na kašel dětičkám vy?Simonce Vše néééj k svátečku :slight_smile: :slight_smile: hezký den
12. pro 2009 v 07:19  • Odpověz
Gábi IP :wink:
12. pro 2009 v 07:33  • Odpověz
ahoj

Zuhav: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: takže se nemusíme ptát jaký druh cukroví pečeš, prostě je to "Ješíšovo" :grinning: :grinning:

Hani: Mucosolvan přes den aby vykašlal, na noc Sinecod
12. pro 2009 v 08:07  • Odpověz
dobré ránko :wink:

Vaše batole bříško 22. měsíc.
(Vaše dítě je na světě již 669 dnů...)

Výbavičku, těhotenské oblečení, kočárky, autosedačky, hračky a stovky položek najdete v našem skvělém bazárku na adrese bazar.rodina.cz!
Popovídejte si na této adrese s maminkami, které mají děti narozené ve stejném měsíci jako Vy!

Možná již začínáte přemýšlet o tom, že je načase vyměnit dětskou postýlku za klasickou velkou postel ještě dříve, než dítě zvládne přelézt ohrádku malé postýlky samo. Taková změna pro vás oba bude ze začátku trochu obtížnější. Často ho přistihnete, že jen co jste opustila dětský pokojíček, začne slézat z postele a bude chtít za vámi do ložnice. Dejte mu čas a uvidíte, že si brzy na svůj nový pelíšek zvykne.

Co umí a dokáže?

V této době si dítě samo začne vytvářet určité cíle. Bude mít nějakou představu o tom, co chce právě udělat a čeho tím docílit. Například si určí, že poskládá celý puzzle. Bude mu už také záležet na výsledku. Uvidíte jeho radost, když se mu něco podaří a zklamání v případě neúspěchu. To vše je součástí jeho stále výraznější nezávislosti.

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

Vaše dítě je fascinováno svými novými možnostmi a vzrůstající nezávislostí na osobě pečovatele. Zároveň však neustále naráží na vlastní hranice. Takže zatímco urputně trvá na tom, že určitou věc udělá "on sám", za chvíli již přijde k vám s prosbou o pomoc.

Dítě zjišťuje co dokáže vlastními zkušenostmi. Proto stále otáčí a mačká nejrůznější ovladače například u sporáku nebo na pračce, rozsvěcí a zhasíná světla a otevírá a zavírá dveře. Brzy už vám asi dojde trpělivost. Proto volte takové hračky, které jeho zvědavost ukojí. Například stavebnice u kterých musí přijít na to, které části do sebe zapadají, dětské kuchyňky, autíčka s vyklápěcími částmi apod.

Tip pro vás

Čekáte návštěvu a potřebujete připravit nějaké občerstvení, jenže kuchyně je plná vašeho rozšafného andílka? Zapojte ho do práce. Dovolte mu ať zkouší namazat nakrájenou veku a ozdobit ji připravenými ingrediencemi. Dítěti to půjde zcela určitě pomaleji než vám a dá si více záležet, aby návštěva ocenila jeho dílo. Jím ozdobenou veku položte také na tác a před návštěvou zdůrazněte, že to je práce vašeho dítěte. Bude velmi pyšné a pomalu v něm vzbudíte touhu vám pomáhat při kuchyňských pracích.
12. pro 2009 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.