• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
teď už to beru dobře, ale včera mě málem kleplo :unamused: :slight_smile:
12. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
podolí jsem si právě vybrala kvůli tomu že tam má ženská soukromí na pokoji má sprchu, záchod a nemusí nikam přecházet
u apolináře jsou částečně zděné příčky s šoupačkma, tak tam jde všechno slyšet a záchod sprcha je někde asi naproti por boxu, ale ve výsledku jsem sprchu ani záchod minule nepoužila, chodila jsem tam jen aby se nemusel manža na mě koukat při kontrakcích :grinning: , už tak byl vyděšenej :sweat_smile:
12. pro 2009 v 15:08  • Odpověz
Nakukuju...super Lu, že je to v pohodě!!!

Aňa se vzbudila...jdeme skočit na úklid a pak něco upéci ke kafíčku...

Tak hezké odpoledne :slight_smile:
12. pro 2009 v 15:15  • Odpověz
Lu: tak to já měla taky pohmatem kolem těch 2cm :wink: :slight_smile: a taky jsem to v té době měla hraniční :wink:

Zrovna jsem si byla pro odsávačku u sestry... mám ty kozy jako vozy a jedno už silně tuhne :sweat_smile: No tohle jsou pro mě fakt novinky :grinning: ale těch ještě asi bude, co? :wink:

Marti, kdyby na to měl člověk nervy, tak bych i přes to malování jela sem...jako třetirodička budeš fofrník a oni už by tě podle mě nepustili jinam... ale taky bych na to neměla nervy :pensive: Mě ty registrace všeobecně děsně vytáčej! :angry: :angry: :angry:
12. pro 2009 v 15:31  • Odpověz
Zuu: tak tos mě uklidnila :slight_smile: a kdyby to končilo porodem ve 39.tt a takovou rychlovkou, tak to si dám líbit! :grinning:

super, že malá tak rozjela mlíčko... :slight_smile: tak jen odsávej ať to jede :grinning:

jo Zuzi pak poreferuj jestli jsou v Podolí nějaký změny... např. už se konečně zbavili plísně ve sprchách? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
12. pro 2009 v 15:40  • Odpověz
Martinko, Apolinář má vše na stránkách, registrují taky od toho 14tt, já jsem minule vůbec nečekala frontu ... tak uvidíš. Jinak ty boxy jsou v pohodě, mně to teda nevadlo, naopak to byla fajn změna projít se do sprchy či na WC (teda v případě mého dvoudenního strašení tam jsem byla za tu procházku ráda). Já si tam moc chválím sestřičky a celkový přístup, fakt byli v pohodě, milí a profesionální. Ty možná akorát dojdeš na box a vyplkneš mimčo, když rodíš po třetí. Dotazy klidně sem. Myslím, že to tam není tak luxusní jak v Podolí (co jsem viděla fotky), ale mně se tam rodilo dobře a jsem ten typ, že mi pomíhalo slyšet vzdáleně tlačit i jinou maminku, jakože jsem v tom nebyla sama a izolovaná někde na pokoji. A doporučuji sál č.1 první box vlevo, tam jsem rodila obě holky, je to nejblíž právě tý sprše :grinning:
12. pro 2009 v 15:41  • Odpověz
Peti večer ti napíšu pár otázeček :slight_smile: do IP, ale už jsem více méně rozhodnutá :slight_smile:
no nevím stím vyplknutím holky :slight_smile: , oba kluci byli vyvolaní M po 10 dnech, K asi po 5, ale co já vím co se mnou udělá horko v červnu, že :grinning:
12. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
už jsem Peti na jejich stránky koukala (hned včera když jsem měla ten šok z toho malování v podolí)jen mám pár dotazů co jsem tam nenašla a taky jsou lepší info od tebe když jsi tam už rodila dvakrát :dizzy_face:
12. pro 2009 v 15:53  • Odpověz
No já osobně vůbec nevím kam bych šla, jako rozhodovat se budu mezi Jihlavou a Brodem. V Jihlavě to znám ale nelíbí se mi moc ty pokoje, dvě mamky na jednu sprchu a takové nic moc. Brod má krásné prostředí ale zas bych musela před porodem dojíždět na poradnu a monitor. Tak nevím, ale nechám spekulace na to až to bude aktuální

Zuzí to je moc dobře že Ellynka hezky papá :wink: :zipper_mouth: :dizzy_face:

Lidu, jsem moc ráda že jste s Bellinkou oki
12. pro 2009 v 15:54  • Odpověz
díky, holky :dizzy_face:

tady jsem našla další vyhledávač míst kam s dětmi
http://www.babyweb.cz/Dite-vitano.aspx
12. pro 2009 v 16:42  • Odpověz
ahojda, no, já Podolí registraci asi risknu, i když bych se nedivila, kdybych rodila, až budou sály plný štaflí s barvou. :angry: upřímně - muj porod sice netrval dloho, ale bylo mi tak, že si nemyslím, že bych dolezla k hajzlíku dál než tři metry. páč po dvou jsem teda rozhodně nechodila. a cizí lidi mi při porodu vadí hrozně. muj blok. no, je to škoda, že těch "podolí" není v Praze víc. jediné, co Ti Marti závidím, že nebudeš jak idiot vstávat a jezdit na registraci. Já to z Újezda vidím, že vyjedu tak nějak posledním nočákem. Fakt na palici... ať žije metropole a 21. století. :grinning:
12. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
kreksi já bych to taky klidně riskla, ale tím že mám termín 18.6., tak mě ani nezaregistrují (malují od13.6do21.6) a bez toho abych tam byla zaregistrovaná by mě tam ani nevzali, nebo myslíte že i když bych měla registraci u apolináře a pak bych jela do podolí, že by mě přijali?, když by už měli po malování?
ještě mám jednu možnost, místo termínu v těhu průkajdě 18.6. si přelepit na registraci na 22.6 :grinning: a po registraci to zase odlepit :grinning:
12. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
já chodila při kontrakcích po špičkách :grinning: :grinning: do koupelny v podstatě jsem tu poslední hodinu prochodila tam a zase zpátky, v podolí se mi to právě kůli tomu líbilo, že nemusím mezi lidi, ale zase když jsem chtěla epidural, tak se mi zdá, že tím že jsem rodila podruhé, tak mi ho nedali, prej čekaj na výsledky rozboru krve, které měly být do půl hoďky no a po 3,5h už bylo pozdě a začla jsem tlačit,
takhle to měla i švagrová a ještě pár dalších mamin co znám :frowning2:
12. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahoj při večeru :slight_smile:
jdu zase na véču, tentokráte s mamina od písku :sunglasses: jsem vymoděná jak dáma, akorát hosté, co neví, že jsem těhu, určitě zaujme můj břůšek, fakt už to jde dooost vidět :dizzy_face:

makulko, to je škoda, že když stojíš o to Podolí, že zrovna fakt malují...nic nepřelepuj a hoď jim tučnou obálku, hihihihi

my ve Frýdku máme tři porodní boxy - místnosti, každá má svoje sprchy i wécko....nedovedu si představit courat se po chodbě :sweat_smile: ještě jak vám propíchnou vodu - a co marasu ještě teče, tak nějak průběžně :zipper_mouth:

valím páá

joo a Zuuuzi, kojení zdar :slight_smile: :slight_smile: .................nazdar
12. pro 2009 v 19:39  • Odpověz
jj, epidurális se mi taky nestihl. ale asi je to spíš tím, že jsme přijeli pozdě, ona je to fakt štreka... nevím Marti, jak je to s příjmem neregistrovaných. :unamused: ... praštěná situace. mně to Podolí s termínem vychází. pokud nezaspím, registrují mě a rodila bych v době malování, tak se asi vykašlem na celou Prahu a pojedeme do Brandýsa. sborově hekat mužu i tam. ale - budu z toho trochu zklamaná, se Zuzankou to bylo celý takový neskutečně hezký, klid pohoda a zpravidla jen my dva/tři.

petisko, krásně si užívej písečnou večeři. jednu bábovičku si dej i za kreksi. no, u mě si asi dlouho nikdo nebude myslet, že jsem těhotná, protože jsem samej špek. :confounded:
12. pro 2009 v 19:48  • Odpověz
to je zajímavý, já dostala epidural ihned, když jsem si o něj řekla. Rozbory nedělali. Co v nich zjišťujou? A ty sály jsou od WC kousek a celé je to uzavřené oddělení, já chodila do sprchy na začátku porodu, na konci už jsem chodit moc nemohla, tak jsem cmrndala na míči přímo na sále v soukromí.
To přelepení termínu možná není blbej nápad ... :wink:
12. pro 2009 ve 20:19  • Odpověz
hihi mě se dneska táta ptal, jestli nejsem znovu těhotná :grinning: :grinning: :grinning: (kvůli tomu špeku na břiše).No ono to moc k smíchu není.
12. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
ahoj holky,
když jste u toho epi, mě ho vyloženě nedoporučovali, já se ho teda trošku bojím, na druhou stranu si říkám, že pokud by mi to mělo příště ulevit třeba na 10 minut....někdo říká, že epi super, někdo, že mu nepomohl. Jaký prosím máte kdo zkušenosti ???

Jinak jak válčí holky Zuuuovic a Petrolejkovic?
12. pro 2009 ve 20:25  • Odpověz
teru, epi je super, mě to pomohlo moc přežít tydlouhý porody, jinak bych tam fakt asi chcípla.
Jo a válčíme dobře. Noci trošku lepší, přes den hodně bdí a chce nosit, ale už jsem si zvykla, ubíhá to sakra rychle, za týden nám končí šestinedělí, koliky nemá, pláče už míň, tak jsem vlastně spokojená. Ale je to fičák - dvě děti - občas nevím, kde mi hlava stojí. :grinning:
12. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz
Baruš, on sám má určitě vyrýsovaný "buchty" na břiše, což :wink:
12. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz
tak já měla epidurál kvůli císaři a bylo to super,necítila jsem vůbec nic,ale je to úplně něco jiného, než epi při kontrakcích asi.Trošku mi vadilo to zavádění kanyly do zad, sice to lokálně umrtvili, ale ten tlak té jehly byl nepříjemnej.Větší strašák byla pro mě ale celková anestezie, takže jsem to musela vydržet

peti hodně myslím na maminky,co mají dvě děti takhle za sebou, musí to být hoňka jako sviňa.ale neboj pak se nám budeš smát :slight_smile:

terez:má - jednu pořádnou ! :grinning: :grinning:
12. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz
Peti, já si na vás často vzpomenu, když už jsem z Elí úplně kantáre, tak si řeknu " jedno dítě, žádný dítě, podívej se na Peťu, Mišku atd., tak neskuhrej" ale teda hodně závidím to miminečko, voňavý, křehoučký, jenom maminky :slight_smile: ať vám to šlape :slight_smile:
12. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
no mě drží nad vodou to, že ten druhý porod bude rychlejší....i když teda jak u koho, že Peti :sweat_smile:
12. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz
epi jen doporučuju :slight_smile: , měl jsem ho u Marťase a byla to pohoda, to hnusný otvírání jsem necítila, jen jsem poznala že jde jako kontrakce podle vtrdnutí břicha :sweat_smile: a když jsem začla tlačit, tak už přestal účinkovat, tak jak má a marťas byl za chvíli venku.
U Kubíka i když jsem o něj škemrala tak po 4 hodinách, kdy jsem čekala na rozbor z krve kterej měl být do půl hodiny, bylo už pozdě.
Tím že mi porod vyvolávali tak jsem měla kontra 13h po 2min a poslední 3h jsem myslela, že jim tam polezu po zdi :sweat_smile:
12. pro 2009 ve 20:59  • Odpověz
Makul, já měla kontra po 2 minutách asi hodinu a fakt stačilo, v poloze na boku a k tomu Mudra, co se na mě dvě kontrakce dívala s rukama v kapsách a pak řekla, že jsou naprosto neefektivní....uf. Tak to sis musela užít :zipper_mouth:
12. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz
a vše nej nej Simče :slight_smile:
12. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ahoj,
gratuluju makulce k dobrým výsledkům. Já jsem tak zvědavá jestli to bude holčička :wink: Jinak s tou registrací je to blbý, ale věřím, že budeš i Apo spokojená.

Taky se připojuju ke gratulantům a přeju Simče vše nej k svátku.

zuuu, moc vám to všem sluší :dizzy_face: Opravdu nevypadáš na to, že bys rodila :wink:
12. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
Marti, já bych poprosila mudru, aby ti změnila termín - jestli to není blbka, mohla by, ne? nebo dopsala druhý termín - spousta maminek má 2 termíny... no a registrovaůa bych se podle toho druhého :wink: oni tě pak vezmou...jak říkám, malují tu 2 sály... nevím, co dělají za kůžičky :angry: :angry: :angry:

Teru: epi je fajn, to píchání není příjemný... ale pak je to veliká úleva, já při Katy díky tomu hodinu a kousek cítila jen, že "je kontrakce", ale nebolelo to! a možná i díky tomu jsem se rycvhleji otevřela, ale to se těžko hodnotí - prý to ale někomu pomůže to urychlit :wink: no a pak bylo víc sil tlačit :wink:
Když to ale srovnám s porodem Elly bez epíku, tak jsem zase naprosto přesně cítila, kde je v danou chvíli hlavička, když byla venku, ramínko... což předtím s Katy nebylo... byl to asi tím pádem pro mě lepší pocit...no ale když mi řekla PA: "už máme venku hlavičku, chcete si šáhnout?", tak jsem myslela, že jí něčím praštím, páč už nastupovala další kontra a já byla ráda, že držím nohy od sebe a zapírám se rukama do madel... a opět...nedokážu si představit třeba držet HOnzu za ruku...jako fakt ne! Kde na to v těch amerických filmech chodí? :grinning:

a mám stejný dojem...druhorodičkám dávají Epi neradi... jak mi říkala ta PA...druhorodičky umí zázraky - otevřít se během jedné kontrakce o 1cm (já jsem zářný příklad :wink: )...

Myslela jsem včera na Péti porod...jako fakt velikej obdiv... přemýšlím, že musím děkovat přírodě, že mě obdařila schopností "snadno rodit", páč já bych to jinak asi nezvládla :wink: :confounded: :slight_smile:

A Elly je sladká a hodná, teď co se mi už dělá mlíko :wink: :slight_smile: chudák teď zase zvrací, páč jí to stříká snad i ušima...ale to se srovná :wink:
12. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
Jinak já jsem rodila bez epiduralu. Ono to vždycky bylo docela rychlý. Kontrakce hned od začátku po 2 minutách, ale do dvou hodin jsem měla mimčo v náručí. Jen nevím jak bych se rozhodovala, kdybych měla rodit císařem, jestli epi nebo celkovou anestezii. Strach mám z obojího. Já jsem děsnej strašpytel :sweat_smile:
12. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
Zuzko, závidím.... ten pocit mít čerstvé děťátko a když všechno klape jak má, když se tvoří mlíčko, miminko se snaží sát, to je pak hned super nálada :dizzy_face: Co Katynka?
12. pro 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.