• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
maji:jestli bude nějaké příště,tak budu taky doufat,že to bude lepší :grinning: i když já prý měla pohodu porod :sweat_smile:
12. pro 2009 ve 23:09  • Odpověz
Pohoda porod...dost relativní pojem :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 ve 23:17  • Odpověz
maji:říkala to moje PA a Petr,ale oni tomu nerozumí :sweat_smile: já si pohodu taky představuji jinak :wink: :grinning:

dobrou
12. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz
simi: :grinning: :grinning: :grinning:

dobrou...

Zuuu: jo, jsem si vzpomněla....tak já jsem teda drtila manžovi ruku celé 2 hodiny na sále...nepustila jsem ho ani na vteřinu a pak tam měl docela slušné modřiny....tak to není jen ve filmech :grinning:

tak už fakt dobrou...
12. pro 2009 ve 23:29  • Odpověz
jsem zpět, bylo fajně, akorát mě dost sralo, že tam bylo nakouříno :frowning2: myslela jsem, že holky budou tolerantní, ale čoudili mi přímo pod nosem :unamused: tak snad se k piškotkovi moc toho hnusu nedostalo..

Zuuuzi, krásný dárek sis nadělila, já posílám aspoň přání, ať se ti daří tak dobře, jak doposud :dizzy_face:

kreksi, já mám taky špek, ale jak nosím tu těhusukni, tak to udělá takové sjednocené pěkné bříško :slight_smile: :wink:

Nikolka má fakt boží barvu vlásků, a na té fotce, jak ste spolu, mi přjde, že je podobná na tebe?? :wink:

Tak já ani nevím, jestli jsem držela ruku :confused: v červenci mi to připomeňte, já vám to pak napíšu :grinning:

Já epi neměla, nabízeli, mě to v tu chvíli nebolelo, pak mi cosik napíchli, do půl hodiny bolest jak sviňa a já, že bych ho teda brala, ale prej už bylo pozdě :stuck_out_tongue_closed_eyes: nakonec jsem byla ráda, že jsem ho neměla, ale víte jak, po bitvě je každý generál...
ale jak jsem byla u porodu té kámošky, tak jsem viděla, co dokáže za zázraky...nekomunikovala se mnou, nereagovala na otázky, jak ji to píchli, tak bavíčko jak na kávičce, chlamala se, vyptávala se na pozemek, no čučela jsem na ni, bo v té době u mě - já už tam vyřvávala a ona toto :grinning: akorát můj poznatek k tomu epi - epi tak zapůsobil, že nevěděla, kdy měla kontrakci a nevěděla, kdy má tlačit..

fičím, bobrou noc :slight_smile:
12. pro 2009 ve 23:44  • Odpověz
s tím epi je to těžké...taky jsem ho původně teoretiš nechtěla, i když jsem nebyla taková ta radikální odmítačka..prostě jsem si řekla, že se uvidí podle situace...

a ono se vidělo...po 20 hodinách bolestí, kdy jsem byla totál vysílená, ale velikost otevření tomu vůbec neodpovídalo (tímto zdravím petrolejku) mi bylo jasné, že prostě na vytlačení sil mi nezbývá...a asi to bylo na mě dost vidět, takže nebyl problém (právě i vzhledem k tomu pomalejšímu otvírání) mi ho dát...když jsem podepisovala lejstro o možných následcích, tak to jsem viděla totál rozmazaně (naštěstí :grinning: ) a pero v ruce mi přidržoval MM, bo jsem neměla sílu ho ani udržet :confounded:

jsem přesvědčena, že kdyby mi nedali epi, tak to skončí bud prusvihem v podobe zaklineni kubouse v cestach (jakoze bych nemela silu ho vytlacit...nasledne se ukazalo navic, ze rodim obra s hlavou pulrocniho ditete :grinning: ) ci císařem...takže epi mi připadá v tu chvíli jako jedno z možných zel...
13. pro 2009 v 01:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
zuuuziii vše neeej neeejlepší ke třicetinám, hezčí dáreček sis nemohla přááát, Ellý je naprosto nádherná dokonalá krasavica a fotečka jak jí s Katy chováte je naprosto nejkrásnější ze všech foteček vůbec, Katy je bezva starší ségraaa :slight_smile: mooc krásný a Tobě to taky mooc sluší, vůbec nevypadáš jak po porodůůů...
S tou žloutenkou je to nanic, O. se taky hodnoty furt zvyšovaly a vypadalo to, že tam budeme ještě asi měsíc, ale najednou ráno to kleslo a hned nás pustili doom...

Maxo: s taťkou jsme do čajovny chodili randit za našich svobodných let ještě než jsme spolu tuná bydleli - romantika, ja? teď tam chodíme kvůli synátorovi na zahrádku - i v této zimě, jediný návštěvníci zahrádky, syn také obletuje koko a číčůůů, bydlíme kousek odtud, taxe příště ozvi, ja? :wink:

jináč já tože sláva epiii aneb jak říkala Dr. u porodu že jí tam paní s prosíkem řvala: "Království za epidurál", tož pod to bych se tenkrát klidně podepsala mít království, ja? :grinning:

já jsem slyšela že v Ústí nemají rádi Epi, protože ho dobře neumí napíchnout, nevím, vlastní zkušenost nemám, možná drb, já jsem ráda že jsem ho měla na zkušeném pracovišti...

Nikče gratulace krasavicááá :wink:

nsk jsme tože vyrazili nach Prágl, lidí běda, matka aj syn byli nadšení že konečně vyrazili z perdelákova mezi lidi, navštívili jsme s taťkou Supermarket Designblok, dost věcí mě zklamalo, hodně lidí jsme potkali, nadchly mě samolepky na zeď a okna z Sofistick firmy

pááá dobrů nočkůůů
13. pro 2009 v 01:11  • Odpověz
a s tou 14. kontrakcí - teru :slight_smile: : zatímco paní vedle na boxu rodila stylem zuuu (tj. prijela, trikrat hekla a byl slyset detsky plac), tak ja mela druhou dobu porodni cca 45 minutovou (plus mínus..)...a kubouse jsem vyplyvla az na tu 14.kontrakci (opet plus minus..ale bylo to urco vic jak 10 kontrakci...to vim)

ale s epi jsem fakt nic necitila...teda citila jsem kontrakce, ale dost snesitelne - regulovali mi to, abych je citila, ale aby nebyly nejak moc bolestive...ze mi prosle pipkou volejbalovy balon jsem vubec necitila .. :sweat_smile:

a ja teda v ruce pri porodu drtila sva stehna..tak jsem se o ne zapirala, ze jsem tam pak mela skoro mesic modré otisky prstů :grinning: z MM bych udelala drzenim ruky invalidu :grinning:

takze suma sumarum - na druhy porod se jako fakt tesim :grinning:

brou noc
13. pro 2009 v 01:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ááááá suseda tez ma nocní smenu - cechteta, hod mi pak plis odkaz (do IP), kde suprmárket Designblock (bo samolepiska na zed me nadchla v jednom casaku...resp. to spis byla tapeta s textem...toz hledam neco podobnycho, ja :wink: )
13. pro 2009 v 01:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
jooo tetá s epi mi nahrálááá původně jsem také nechtěla chemku a papír předem nepodepsala a říkala jsem si že uvidím podle situace, ale když jsem byla otevřená na 5, kontrakce po 3 minutách a cca 3 Dr. u APo mi řekli, že mi ho doporučují, že je ideální doba, uleví se mi, otevřou se víc cesty atd...taxem podepisovala v nejhorších kontrakcích ani nevím co nečetla jsem myslím že jsem tam napsala akorát první písmeno svého příjmení a pak wlnofkůůů, pak když mi Epi odezníval tak PA postřehla že potřebuji ještě dodat, tož jsem ráda odkývlaaa...
a je fakt, že jsem byla klidnější, když mi Epi píchnul docent, kt. sám Epi školí...

ruku jsem drtila mou levou (jsem pravák) tátovu pravou a prej slušnou silou, mně ta ruka fakt neskutečně pomohlááá
13. pro 2009 v 01:18  • Odpověz
Nazdárek, opět se hlásí noční směna, zase jsme byli posedět s kamarády, dneska i s manžílkem, byla jsem trochu nervozní aby byl Tomík v pohodě, ale kámoška co ho hlídala říkala že volal že udělal bobeček, tak ho chtěla přebalit, ale řekl že počká na mámu a usnul :sweat_smile: :grinning:

dodatečně velká gratulace do Podolí naší oslavenkyni Zuzce, nadělila sis ten nejkrásnější dáreček :dizzy_face: :dizzy_face:

Makulko, myslím že Apolinář je celkem na stejné úrovni jako Podolí, takže bych se asi zaregistrovala :wink:

lu, dobře že jsi šla na vyšetření, aspon jsi klidnější že to není nic vážného, snad ti Matýsek dopřeje trochu klidový režim :slight_smile:

Simirek, fotky superrrrrrr!!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

jdu do pelechu, to zas bude zítra radostné vstávání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2009 v 01:19  • Odpověz
drugý porod bude bezbolestný dvouhodinový při svitu slunce bez epi, teta ja a holčičky :grinning:
nohama jsem byla zapřená o Dr., fakt mě tenkrát nadchla ta nabídka, po dotazu jestli to zvládne odpověděla že zvládla v životě už větší sílu, tož jsem se náležitě opřelááá a tože mi to pomohló šák bez taty a takéto MUDry bych neodrodilááá, tož já chcu tože rodííít, nsk jsme jeli okolo Apo a tata hned že by nejradši odvezl Olí k babí a dal si poroood, jaaa? :grinning:
13. pro 2009 v 01:21  • Odpověz
Cechteta, huš aby bylo jaro, pak můžeme chodit do Čajovny všichni hromadně i s tetou Zuhav a Kubíkem, taky to tam znají :grinning: :wink:

Zuuu, ještě jsem chtěla napsat, že držíme všechny palce, aby Elly pokořila tu žlutku a mohly jste šupajdit co nejdřív domů :dizzy_face:

jinak epi jsem měla taky, jinak by to ani nešlo, ale anestezioložka mě pěkně vyděsila, protože mi pokládala otázky a tak jako zdůraznila abych se zamyslela a odpověděla jí přesně, že je to otázka života a smrti, no to mi v tu chvíli fakt na klidu nepřidalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ještě dodatečně gratulatula Simonce a hned gratuluji i Lucinkám k dnešnímu svátku :grinning: :sunglasses: :dizzy_face: :slight_smile:
13. pro 2009 v 01:31  • Odpověz
Ad ruka na sále - mně to rozně pomáhalo při kontrakcích, Míra mě lehce mačkat v rytmu prodýchávání, já jeho mačkala hoodně silně ale ani necekl. Druhý porod mi tu ruku při první silnější kontrakci vrazil sám a dobrovolně, bo si pamatoval, že mě to uklidňovalo. :grinning:
A mě epi zachránil první porod, bo jsem půlku díky tomu prospala a nabrala sil (Zuhav vyprávění jako by bylo mé). při druhém bych to zvládla i bez, kdyby mi neposilovali oxytocin aby vyhnali malou, to ještě nido netušil, že nesestupuje kvůli pupečníku. Takže je to na zvážení. Ale při delším nebo bolestivějším porodu rozhodně dobrá věc, člověk ušetří síly na finále. Vedlejší účinky jsem neměla žádné a píchal mi to odborník velmi citlivě a furt se omlouval, přitom to bylo z porodu to nejhezčí, hlavně ta představa, že kontrakce poleví na bolesti. Já je pak cítila jako tlak bez potíží, ale navíc mi to Míra sledoval na monitoru, takže se to splést nedalo. I když po dvojím přidání oxytocinu jsem si všimla, že moje kontrakce byla jen jedna souvislá bolestivá křivka u horní hranice s cca minutovými ještě většími vlnami, fakt sadomaso. Jsem jim ten zápis z monitoru měla čmajznout, bo tam bylo názorně vidět, co jsem poslední dvě hodiny zažila, tak tam už ani ten epi nepomohl, tak dík, že jsem ho měla, bez něj bych je tam pozabíjela a sebe na závěr :grinning: .
13. pro 2009 v 07:48  • Odpověz
Jo a noc dobrá, jen hodinová vsuvka v 5, to jsem ale uspávala v posteli na kolenou a pak vedle sebe v náručí. Prostě jsem opět odmítla vylézt ven na balon a světe div se, nakonec usnula, asi pochopila, že noc = postel a hotovo. Až se bpžestane budit (teda jen na kojo), tak začneme přesouvat do postýlky. Ale některé noci tam vydržela, jindy se tam rychleji budí. No je ještě malá.
13. pro 2009 v 07:50  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: Vše nééééééééééééj Lucinkám :dizzy_face: nmoc se u nás pěkně rozjíždí,v po jdeme k Dr. :frowning2: hezkou neděli :wink:
13. pro 2009 v 07:52  • Odpověz
Dobré ráno,
Zuhav díky za vysvětlení, to víš trotl, na toho se musí polopatě :slight_smile:

tak pěkný den, taky je u vás nasněžíno ? Sice jen poprašek ale to se počítá :slight_smile:
13. pro 2009 v 08:41  • Odpověz
dobré ráno!

hurááá snížek! :dizzy_face: :dizzy_face:

Zuzi vše nejlepší k Tvým krásným narozeninám, nadělila sis nádherný dáreček! :dizzy_face: .Ondra posílá pusu

Simčo ty vysmátý fotky jsou úžasný ! :grinning: :grinning: :grinning:

my půjdem za chvíli ven, musím nasadit těžký kalibr, oteplovačky,teplé ponožky a sněhule, páč je tam 0 stupňů, ale potřebuju utahat dítko, aby mi spalo po obědě, haha :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2009 v 08:53  • Odpověz
jo a Luckám vše nej nej :slight_smile:
13. pro 2009 v 09:05  • Odpověz
a koukám Zuzka včera měla narozeniny ta Zuzi Vše néééj opožděně ale přece :slight_smile: Nikolka je rozkošná :slight_smile:tady je taky nasněžíno,já tu zimu nemám tááák ráda brrrrrrrrr.............
13. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
ahoj

u nás taky poprašek :slight_smile:

dnešní bříško
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3617252#navigator

a jdu dočíst dokud chlapi koukaj na pohádku
13. pro 2009 v 09:25  • Odpověz
lu:pupíček krásnej :slight_smile:
13. pro 2009 v 09:29  • Odpověz
Lidu krásné bříško :dizzy_face:

my taky koukáme na pohádku, jdu si udělat kafíčko a pak hned půjdeme ven

Luckám vše nej k dnešnímu svátku! :wink:
13. pro 2009 v 09:35  • Odpověz
koukám tady se kecaloooo :grinning:

no koukám, že to epi v Podolí moc nestíhají :grinning: (hlavně že nemusí nikoho volat z venku jako např. v Krči)....epi mi taky nestihli dát, než jsme se vybalili, tak jsem byla na 7 cm, vzali mi krev (ale hned říkali, že se to asi nestihne, protože kontra byly dost silný už)... takže jsem aspoŇ neměla dilema, já měla strach jednak aby to neovlivnilo malýho a jednak abych neměla vedlejší účinky (na to já jsem expert :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )...
dostala jsem nějakou injekci proti bolesti, no to bylo jak dávat lízátko rozběsněnýmu slonovi, tou dobou jsem měla kontra co minutu... ale zase díky bohu za to že to šlo bez komplikací :slight_smile:

ad chození: já chodila dokud to šlo, protože to bylo jediný kdy byly bolesti snesitelný... pak už jsem měla strach i do sprchy a neumím si představit, že bych někam došla přes chodbu, to by mě jedině musel manžel nýst :sweat_smile:
a vlastně mě ani nenapadlo, že vedle někdo rodí, tam to fakt nebylo slyšet... to by mi asi nepřidalo, já nejsem asi ten "kolektivní typ" :grinning:
13. pro 2009 v 09:41  • Odpověz
dodatečně gratuluju Zuu ke kulatinám !!! :dizzy_face: :dizzy_face:

a držím palce, ať žloutenka není, když hodně kojíš, tak je velká šance, že to i případně půjde rychle dolů :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
vše nej Lucinkám!!

a fotky Nikolky :dizzy_face: já myslím že porotu okouzlila tím usměvem a kukučem :grinning: :dizzy_face:

jinak se přidávám k drtičkám :grinning: ale MM teda modřiny neměl :grinning:

holky jsem teď zašívala Matýskovi rolák a to bylo táák roztomilý... přišel ke mně a povídá "šije máma... Matýsek lolák, koflíky... hodnej maminka" :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
13. pro 2009 v 11:34  • Odpověz
ahojdá při stříbrné neděli :slight_smile: u nás taky snížek jupíííí, no spíš poprašek

Téééda vy jste toho napovídaly a já tu nebyla kruciš

Vše nej Luckám a Lucinkám :slight_smile:

Simi, Nikinka úžasná, čičí je to

No po tom co tady čtu si říkám do čeho se to ženůůůů, uááááá. Já budu rodit vlastně poprvé tak to bude masoooo a s epi u mě teda nevím, tím jak mám hyperlordozu a kilča navíc mě na císaře napichoval doktor třikrát, blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: potřetí už to jako fakt bolelo. Ale sám byl z toho chudák nešťastný a pořád se mě omlouval. Mladá PA mi držela ruku a pořád mě hladila, já teda měla super lidi u císaře, všichni moc fain. Mladinká Dr co mě vyšetřovala před porodem byla tak nežná že jsem to skoro ani necítila a pak mě rodila s Dr Mrštinovou ( Motolská kapacita ) a to jsem fakt ráda že jsem na ní natrefila. Ta mi pořád říkala jak je super že jsem přijela atd...Jediný mě mrzelo že Martík nebyl u mne. Vím že třeba v Jihlavě mohou sedět tatínci při císaři u hlavy mamky. Ale teď když jsi to zpětne vracím stejně to bylo krásné, vidět to mini mňoukající koťátko zabalené ve velké pleně :slight_smile: Pamatuji si jen jak se na mě upřeně dívaly ty dvě velká očka :slight_smile: Ikdyž to bylo na vteřinu to fakt nikdy nezapomenu :slight_smile: Sestřičky na mé JIP byly také senzační, na Jasmínčiný JIP též ikdyž jsem myslela že nám dají více prostoru na rozkojení až vlastně na tom intermediálu to byl děs, ale i tak to šlo. Ale fakt doma bylo nejlíp jak jinak že :slight_smile:

No k tomu epidurálu. Moc hezky to už tady napsala Peťa a Zuzka. Že je to fain pomoc když je porod fakt dlouhý a kontra neproduktivní. Mamka si tak odpočine a nabere sílu na to finální tlačení. takže osobně bych ho nezavrhovala ikdyž to je chemikálie. Když jsem viděla jak některé maminky opravdu měly šílené bolesti jako Péťa a neotevírali se, je zbytečné aby se takto trápili

Čechajdá, tos měla čupr Dokinu, to nábídne málo kdo, ale také jsem takové lékaře zažila i sama jsem mamkám držela nohu nebo je nechávala ať se nohama o mě zapřou to je holt o člověku :slight_smile: Jedna mamča mi tenkrát fakt málem rozdrtila ruku :wink: :slight_smile:
13. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
ahoj holky

u nás se opět nespalo po obědě, nepomohlo ani důkladné utahání dopoledne na čerstvém vzduchu,tak jsem oba chlapy vyhnala opět ven a jdu umýt všechny boty,co jsou Ondrovi malé a vyřadit je spolu s oblečením a pak dobalit poslední dárečky

chci se zeptat těch,co už přes den nespí, jaký máte přibližně režim, jak si celý den rozvrhnete a mívají pak prcci odpoledne krizi, nebo už zvládáte celý den non-stop v pohodě? díky
13. pro 2009 v 15:30  • Odpověz
Ahojky,
vše nej Lucinkám :dizzy_face: :dizzy_face:
Holky, já jsem teď fotila sedmnáctiletou slečnu. Užasný! Prsotě paráda, je to zase něco úplně jinýho :slight_smile:
Jdu na tom makat, krásnou stříbrnou neděli :wink:
13. pro 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojky, vidím, že vzpomínáte na porody :slight_smile:

Já měla klešťový, takže hrůza, i když začátek rození byl téměř idylický.. Hrdinně jsem vše snášela, dmítla jsem epi i veškeré tlumící prostředky, protože jsem cítila, že vše probíhá tak, jak má a že to prostě zvládnu. Díky za super předporod. kurz v Anahitě, všechny rady jsem zužitkovala. Porod se rozjel velice rychle - velice silné kontra trvající 4 hod mě rozevřely a mohla jsem tlačit. Když jsem vylezla na křeslo, kontra najednou zmizely, já tlačila asi 40 min bez nich, pak jsem už omdlívala a probrala mě neskutečně ostrá bolest narvaných kleští, brrr! Do té doby jsem byla nejtišší rodička, ale v tu chvíli jsem zařvala jak lev, nedalo se to ovládnout. Ale ještě že tak - malý ztrácel ozvy a navíc měl 2x omotaný pupečník, který mu bránil jít ven.
Porodu jsem se vůbec nebála a teď mám hrozný strach, aby neskončil zase kleštěmi. Ještě že Adámek neměl následky a je zdravý! Paní dr byla šikovná, díky Bohu!!!
13. pro 2009 v 15:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.