• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Byli jsme venku krásně tu chumelilo,Mireček byl ze sněhu nadšenej.Musela jsem mu dělat balónky (koule).Teď už skoro hodinku spinká.

Děkuji za odpověď na reakci na priorix. Při první měl horečku sedmý den,ale měl i angínu,tak jsme nevěděli jestli je to k očkování nebo k nemoci.Teď mám právě strach,že je to před vánocema,nevím proč to mudra nenechala,až po svátkách.No uvidíme u jiných očkování neměl reakci žádnou,tak snad to bude OK.

lu: to je smutné :cry: ,ale dožít se takového věku,to je úctyhodné
16. pro 2009 ve 12:38  • Odpověz
díky holky :slight_smile:

Zolik: mně ani v jednom těhu nic nebylo tak do půlky nebo konce 7.tt... pak asi jdou ty hormony víc nahoru
16. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
holky díky jste hodné, jsem zase hned klidnější, když kolem mě každej blije :sweat_smile: a já jsem pořád v poho a při chuti

Petise . dobrý :grinning: :grinning: :grinning: tak nám pupíka vyfoť :wink:

LU - je škoda že jste se s tchánem nemohli vidět častěji, musel to být dobrý člověk
16. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahojky mamky,

mám prosí dotaz: koupila jsem si ty homeopatika na kojení a chtěla jsem se zeptat, jestli je můžu začít užívat už v porodnici nebo jestli mám počkat jak se to bude vyvíjet s mým kojením :wink: :confused: . Jo a dávkování mi řekli, že 2x denně 5 kuliček nechat rozpustit pod jazykem, je to tak ok? :sweat_smile:

zuuu: to je paráda, že už jste doma :slight_smile: , to budou krásný Vánoce, co? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
Ahojda... :dizzy_face: :dizzy_face:

Lu, je mi to moc líto.. :pensive: :pensive: ale byl to krásný věk.......

Zolik: tak užívej, že je Ti dobře a jsi při chuti !!!! :wink: :wink: jak bylo mě, bych vám fakt nepřála......:frowning2:

My byly taky bez reakce po priorixu....

petisko: ani nevíš jak si mě potěšila s tím bříškem...:slight_smile: mě to říká každý na počkání, spíše se jen ptají kdyže mám termín...:confused: :grinning: :grinning: vypadám tak na 5.-6.měsíc....nechápačka......

tak my jsme doma, je tu fakt zima, trocha sněží...
16. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
jo a zpětná gratulace Zuuu k narozeninám a že už jsou doma !!! :dizzy_face: :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz
ahoj holky,slyšíte to ticho? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: U NÁS SE SPÍ !!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Lidu to je mi moc líto, ale je fakt,že měl požehnaný věk a že zemřel doma je krásné,aspoň byl mezi svými ... :pensive:

simčo MC super, jak to tam ještě není dlouho,tak jsme tam byli jen tři, ale moc milá obsluha, zázemí s nočníky a přebalovákem, super hračky, kafíčko, já to mám jenom kousíček z domu,takže klíďo v pátek tam, jsem jedině pro,aspoň se nebudu muset v tom mrazu trmácet MHD :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
Kačko, dávkování OK (i když mě stačila denn jedna dávka i při laktační krizi) a jestli máš obavy, tak je začni preventivně brát od prvního dne, rozhodně tím nic nezkazíš. Jo a maj se brát týden, dýl ne, leda po pauze za čas, jinak můžou totiž působit opačně. :wink:
U nás noci lepší, budí se, ale nevylízáme, ležíme vedle sebe, uklidňuju a nahazuju dudla a postupně usneme. takže dobrý. Jinak nosit chce furt, ale už jsem si naštelovala manducu a pomalouřku začnu nosit i v ní, abych neměla volnou jen jednu ruku. Taky je Beru nějaká těžší, asi hezky přibírá :grinning:
Zolik, mně v prvním těhu nebylo nic celou dobu až do porodu, takže klid. Každé těhu je jiné :slight_smile:
Lu, to je mi líto, hlavně že se netrápil někde v nemocnici a přišlo to takhle doma ... :pensive:
16. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
LU: úpřimnou soustrast, to je mi líto, hlavně za Matýska :rolling_eyes: :pensive:
16. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz
MC blízko domů je super, já na jedno koukám z okna, mám ho doslova přes silnici. TeĎ je to blbý, musím malou oblíkat, ale když bylo ještě teplejc, vzala jsem ji do náruče v bačkůrkách, do tašky sváču a šlo se to bylo super :dizzy_face:

Peti - to je fajn, že už Ti malá vydrží víc ležet a už nevyžaduje tak časté nošení :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 13:41  • Odpověz
Lu, to je mi líto :frowning2:

Petrolejko, to bě ty tvoje babulenky tedy dávají :dizzy_face: Al víš jak...aspoň budeš mít na co vzpomínat :slight_smile: A s Beru v manduce něco uděláš? Já jsem taky dost nosila, ale na nějaké veliké pracování to tedy nebylo...

Jinak já dnes pouklízela, protože - pozor - v sobotu se u nás koná rodinná oslava druhých narozenin našich prťat :slight_smile: A tak už mám objednaný dort, cukrové, pomalu odnáším dětem všechny hračky do herny, ať se tu s rodinou vlezeme...

Dnes chci balit dárečky, a vzhledem k tomu, že tu mám tak čisťounko, navoněno, venku sněží, doma teplo a útulně, vypadá to, že se u toho balení opiju spokojeností svařáčkem :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
Peti: a do Manducy máš nějakou vložku nebo tam se může už takhle brzo? já mám Ergo a tam vím, že až trošku později a nebo s tou vložkou právě...
16. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
Kačko, zatím jsem nezkoušela, ale rozhodně je to lepší varianta než dítě na ruce. třeba věšení prádla, namazání rohlíku, to se jednou rukou moc dělat nedá a v manduce určitě joo.
Já momentálně lehce uklízím tyto dny a hlavně peru, generální úklid jsem stihla před porodem a teď to chci provonět aviváží a svíčkama a pak jehličím. Týnka dostane do pokojíku na okno svítící soby (babička asi nemohla vydržet tu naši vánoční nepřipravenost) a my si dáme na lampu max. jmelí. Víc toho nebude, ani věnec nemáme. Ale stejně se těším hrozně, dnes jsem poskládala Týnce kuchyňku a určitě to musíme natočit, bude z ní urvaná, furt totiž vačí nebo hojdá plyčáky v plánce, to je te'd u nás top program. :grinning: To víte, péče o miminko (odkoukáno ode mě) a kuchtění (odkoukáno od táty), to je tu hlavní denní činnost :wink:
16. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
Lu, do manducy je novorozenecká vložka, proto jsem i řekala až po tom měsíci a začneme pozvolna. Navíc beru je docela veliká na novorozence a i hlavičku hezky drží, tak se nebojím. Ale já chci fakt nosit třeba půl hoďky dopolko a půl odpolko a až tak od 3 měsíců nosit víc. Ale i ta chvilka mi dost bodne, takhle ty domácí práce hrozně zanedbávám. Tžeba vařit je pro mě nemožný s berunčiným bděním a nosením, to se nedá vůbec naplánovat. Tak to by třeba s manducou šlo ty rychlejší věci připravit jen šupnout do trouby zapéct a tak.
16. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz
Peti, upřímně - o moc více toho nemám. Adventní věnec, vánoční hvězdu a svítící stromek v okně. A na vstupních dveřích dřevěného koníka:slight_smile: Z cukroví jsem upekla jen tři druhy sobě pro radost, zbytek mám objednáno..
Odpoledne ale puštím vánoční hudbu, vůni v aromalampičce, prskáme prskavky...a prostě je to tady! Adventní nálada v každém koutku našeho bytu :slight_smile:

A ta starost o plyšáky je úchvatná...my máme taky "opečovávací " období. Plyšáci s námi pravidelně obědvají a večeří, chodí na nočník a mají svoje au au, které společně léčíme :grinning: Ale kdÿž se dětí zeptám, zda si pořídíme další miminko, začnou náruživě a svorně tvrdit, že nééééé a že stačí oni dva. Hned se mi škrábou na klín a skoro si hlavu můžou ukroutit, aby zabránily vstupu dalšímu vetřelci. A propos: plánování třetího dítěte bych asi měla řešit pouze se svým manželem, že ano? Na názor dětí dávat nemám, je to tak :grinning: ???

A manducu si nemůžu vynachválit. Já tam měla nějaké dítě skoro pořád. Na neurologii jsme chodili na preventivku co 2 měsíce, tak jsem měla i zpětnou vazbu, že jim neničím třeba páteř.
16. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
ahoj ahoj

Nedočítám, makám jako šroub :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je to nádhera. Teď zrovna peču svojí první vánočku tak mi držtě pěste ať se povede a neudělám si u Martíkovi rodiny ostudu. Včera jsem zdobila skoro do 2hod do rána perníčky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Cukroví mám jen pět druhů, stejně nám peče tchýňka tak jsem to nepřeháněla.
No ale krásně na mě dýchá vánoční čas. Byteček nazdobenej, dala jsem si vánoční vůně do zásuvky, venku nádherně nasněžíno. Jsem uplně dojatá. Jájinka je hodňounká a hraje si v pokojíčku, celý den uplně sama a v klídku.

A zítra odjíždíme do Rakáče, rovnou na zabijajdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak přejeme všem krásný adventní čas, užívejte si to kouzlo. Hlavně ať jste zdravý a spokojený, posíláme pusu, papa
16. pro 2009 v 15:51  • Odpověz
Peti: moc díky za info :slight_smile: , já ho nasadím asi hned v porodce :wink: . Takže ho mám užívat týden pak vysadit a za jak dlouho ho můžu znovu začít užívat?
16. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
Kačko, ten rozestup nevím, třeba už pak bude laktace v pohodě a nebude třeba.
16. pro 2009 v 19:54  • Odpověz
tak Ingrid s Marjánkou byly u nás :dizzy_face: Mája je k sežrání :dizzy_face:
poprvé si fakt trošku hráli spolu.... ale závěrečenou pusu si teda prakticky dát nemohli, protože Matýsek na ni nedosáhne :sweat_smile: :grinning:

jinak jsem hrozně ráda, že je tu můj táta, ale teda tak často Matýska "vychovává", že teď večer jsem z toho rostla... on to myslí dobře, ale malej z toho byl u večeře trochu vykolejenej, fakt u každý drobnosti, seděl před ním a každá věta začínala Ne..... až se ke mně Matýsek přišel chovat, asi ho to stresuje, tak jsem to tátovi musela říct :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
já se picnu,Márinka umí kotrmelec.Musíme ji vždycky usměrnit,aby s sebou neflákala po dlažbě a šla gymnastit aspoň na koberec nebo na postel :grinning: .
Po mně asi nebude,dělal mi problém kotoul vzad snad ještě v první třídě :grinning: :grinning: a kdo ji bude učit hvězdu a stojku nemám taky šajn :wink:
16. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
Prami: tak to je šikula, Aničku vůbec ještě nenapadlo něco takového zkoušet...a neboj, hvězdy, stojky, provazy a podobné úkony se naučí skvěle samy...si pamatuju, jak jsme si tím neustále krátily s holkama volné chvíle venku :grinning:

Chtěla jsem se zeptat: jaké máslo dáváte dítkům? Klasické máslo nebo margaríny? Malá má teda ráda oboje, ale nemám moc k margarínům důvěru, i když sama je samozřejmě jím...

Jo a zjistila jsem, že jí rohlík nebo chleba se šunkou a sýrem, když ho zapeču v mikrovlnce-nezapečené to totiž nejí (jen každé zvlášt-samotný salám, samotný rohlík...). Tak alespoň něco...
16. pro 2009 ve 21:30  • Odpověz
Majenko-já dávám raději jen klasické máslo.Taky jsem ho začala kupovat až kvůli M. :wink:
16. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahojky,
Prami, mně dělá kotoul vzat i v před problém ještě teď :grinning: Márinka je borec.
Maji, dávám normální máslo.

Jinak jsem v řiti, nestíhám nic, kdybyste viděly ten bordel tu, všude mám roztahané knížky. Teď jsem se chopila skleničky s domácím vaječňákem, protože už fakt nemůžu dál :grinning:
16. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
A čtu poprvé, ž se mezi tím homeo na kojení má dávat pauza. Začínám tušit, proč jsem kojila jen tři měsíce :fearful:
16. pro 2009 ve 21:44  • Odpověz
Lu-je mi to líto...

holky, já sem ani fotku bříška nedávám..To je pupek jak blázen! Se mne každý ptá, kdy mám termín! Už jsem začala říkat, že únor, aby to nebylo tak "hrozný". Ono totiž dle MS to vychází na 25.2...ale nepočítám s tím! :slight_smile:

jééé, u Halkáčů už se začínají slavit narozeniny! To je paráda! To bude leden/unor..samé narozky!

My dnes koupili ve Sportisimu First Bike. Mají ho v akci, z 1600 na 1200asi..nafukovací kola, brzda, nastavitelná řidítka i sedadlo..:slight_smile:. Měli tam 2 druhy od dvou výrobců, ti druzí, za stejnou cenu, neměli nastavitelné řidítka..:slight_smile:

Mári je šikula! :slight_smile: :grinning: :grinning:

máslo-Maji, dneska jsem na to myslela, že se tu taky zeptám..Já si mažu margarín, manža máslo. A Tomíškovi taky mažu máslo. ALe u nás doma se moc nekupovalo, tak v tom někdy tápu a koupím "takovou tu náhražku".. Vidím, že je to kostka, tak to beru..Asi bych měla koukat na cenu a brát to dražší..:slight_smile: :slight_smile:
16. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
Miško- :grinning: :grinning: a zvolni,sakryš,na bordel peč a nohy hore se skleničkou vaječnáku v ruce,jasný :wink: :sunglasses:
16. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
Jo, a zítra se k nám přijde fotit chlap :grinning: Si to zatím nedokážu představit, ale bude to nové zkušenost :wink:
16. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
Holky díky...asi také přejdeme jen na klasické máslo...jenom mě štve s tím roztíráním...ale chutná mi mnohem více, než margarín :slight_smile:

Miško, tak musíš hned referovat, jaké to bylo :sweat_smile:

Comra: hoď sem odkaz na ten bike, prosím...
16. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj,
Halkač: tys mě dostala, měla jsem sice jiný plán na zítra odpoledne, ale po tvém popisu (vůně, naklizeno, svíčičky,svařáček, dárečky, pohodička pohoda) jsem se rozhodla, že zítra se zůstává doma a bude se makat !!! teda jako uklízet a vonět a trochu ozdobíme. Jediný co máme je adventní věnec a větvičkové truhlíky ála holky ústečandy. Taky chci mít útulno :sunglasses:
Prami: no teda Márinka je šikulína :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , jestli se bude dát, tak to natoč
Taky mě zajímá jaké máslo se u vás jí, my kupujeme Ramu, momentálně olivovou, ale taky nejsem o ní přesvědčena, je fakt, že ten rohlík jí spíš jen poplaším, ale i tak
LU: Mája mi prořvala celou cestu domů, jako srdceryvně, ona si chudák zranila u vás oko. Mě bylo divný, že u tý pohádky jí teče z očka, když už nepláče, no prostě má ho poloviční, evidentně jí řeže, je červený, mžourá jím, tak jsem jí tam frcla ophtaloframykoin a uvidím, jestli s ní zítra nepůjdu někam. Jak jsme se tam s Matýskem tulili, tak se asi napíchla na svůj nehet, nebo na mojí sponu od opasku, úplně sebou trhla než zařvala bolestí
Nicméně mezi řevem v autě tak desetkrát vzpoměla, že Matýsek spinká, Matýsek bumbác, Matýsek pláče a furt dokola :grinning: :grinning: :dizzy_face: Se jí kluk nějako líbil
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
Jééé, tak tady probíhá nové párování dětiček :sweat_smile: ...Márinka s Matýskem tak laškovali, až se Márinka zranila, chuděrka malá...no zhurta na to jde, kluk jeden :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.