• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Lu: s tím (ne)potlačováním dětské povahy (jiskry) jsi to napsala krásně, cítím to stejně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Já jsem se dlouho doma bála říci svůj názor, oponovat rodičům (u nás se to považovalo za drzost)....a nechci, aby se Anička bála mi říci, že si myslí něco jiného a nesouhlasí s tím, co říkám já.... :slight_smile:
17. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
ahoj holky

u nás se nespinká, nemám dočteno, jen jsme byli dopo venku, sníh je úžasnej,malej se v něm válel a odpoledne půjdem zas.Je mi ho líto drobka, vstával v 6:30 a nezabere a nezabere.Sice večer padne jak špalek, ale je to už moc dlouhý.Jeden spánek přes den je pro něj už moc a žádnej málo...hmmmmm...

já se tááák těším na Vánoce :dizzy_face:

pá letím
17. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
Maji: jj, u nás to bylo totéž... jako pro rodiče je to jednodušší v určitým smyslu... ale není to přirozený a hlavně do života je to fakt danajskej dar... všeho se bát, nic nezkusit, nikam nejet, hlavně nevyčuhovat z řady, moc se neradovat, jen tak to nějak "překlepat".. :stuck_out_tongue_closed_eyes: tohle je heslo taťkovy rodiny, má to od svojí mamky, tak mu to nemůžu mít tak za zlý, ale fakt to dusí každou radost ze života...

on byl třeba včera táta v šoku jak muž dorazil domů, Matýskovi zablejsklo v očičkách a za chvíli už ho muž vyhazoval až do stropu a oba řvali smíchy, jak ho položil tak on na něj "one more time!" :slight_smile: a táta to komentoval "jen ať nespadne.... aby nezvracel... nebojí se?" :sweat_smile: :sweat_smile:
jsem mu na to řekla, že jsem ráda, že se vyblbnou a mají se tak rádi :dizzy_face: je to krásný....
a táta "a když se pozvrací?"... a já na to "no tak si to Jerry utře" :grinning:
17. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
Maji- first bike
http://shop.sportisimo.cz/cyklistika/kola/horska/detska/harrows/yedoo-too-s-brzdou/15444/?utm_source=flashbook&utm_medium=flashbook&utm_campaign=letak-prosinec-II
Ingrid-dostane ho k narozkám. v únoru..právě, za tu cenu nám přišel super..a v tom letáku je ještě jeden typ..
http://shop.sportisimo.cz/cyklistika/kola/horska/detska/keller/tc03-training-bike/15415/?utm_source=flashbook&utm_medium=flashbook&utm_campaign=letak-prosinec-II
tehle neměl nastavovací řidítka, ale taky nafukovací kola,..

mikrovlnka-taky hodně používám. taky jsem četla, že to není stopro zdravé, ale to bych nesměla nic..každej na něčem něco najde.Co člověk, to názor...pak ho "pustím do světa(škola, školka,..)" a nikdo se s ním párat nebude..:slight_smile:

Cechtek-teda Teru, Olí je borec! Jak kecá! to je boží!! To u nás není!! :slight_smile:A je to bavič velikej! a už se chystá na mimi s tím krmením, ne? :slight_smile:

Peto-teroristka.. :frowning2: :wink: :grinning: A Týnka je lumpice. ALe u té představy jsem se musela smát..Však ještě pár měsíců a smích mne přejde! :grinning: :grinning:

Luci-tak to musel být mazec, 15 mamin a dětiček! Kde jste to měli? U někoho doma?? :grinning: :grinning:

ad potlačování povahy-nejsem pro "změnu dítěte", ale jsem pro usměrnování. Ale jsem pro, aby dítě poslouchalo.Takže, když Toma zavolám, aby za mnou přišel, tak chci, aby za mnou přišel. A ne, že se bude někde v koutě řechtat, utíkat přede mnou a mít mne na háku..Občas se to stane, ale snažím se, aby poslouchal. A nemyslím si, že je to potlačování dětské povahy..Obtočit si mámu kolem prstu a dělat si co chce není můj styl výchovy..A nevidím v tom, že by se mi pak někdy bál říct, co cítí, co ho trápí a tak..
17. pro 2009 ve 14:10  • Odpověz
Holky, a budete zdobit stromeček s mrnouskama, nebo ho taky přinese Ježíšek? Ráda bych, aby ho přinesl Ježíšek,ale bude to logisticky asi náročnější, páč máme kuchyn+obývák+jídelnu dohromady..
Jeslti ho má přinést před večeří i s dárkama, nebo až po večeři. nebo před večeří bez dárků a po večeři s dárkama!Nevím, nevím..:slight_smile: :slight_smile:
17. pro 2009 ve 14:23  • Odpověz
Romi: ne, ne, to jsem nemyslela!... to je druhej extrém, tzv. americká výchova, kdy pak dítě skáče rodičům po hlavě a vymetá s celou rodinou, nerespektuje učitele nebo ostatní děti atd...

já jsem pro zlatej střed... dítě by mělo poslechnout, ale zase musí mít prostor k rozvoji a volnýmu dýchání... dětství by mělo být hlavně o tom, že si ho užijou (a my taky) a ne o příkazech jak na vojně... zvlášť ještě v tomhle věku... táta mu včera asi dvacetkrát řekl "musíš poslouchat!"... to mi připadá moc tvrdý, dítě není mým podřízeným, měla to být nějaká symbioza, i když samozřejmě vede rodič.... mimoto si myslím, že tomu Matýsek ani ještě nerozumí, to tak za rok, teď si teprve víc začíná uvědomovat sám sebe a svět a všecko...
já ho vedu k tomu, že když ho zavolám tak přijde, ale nevolám ho kvůli každý s prominutím blbosti uprostřed hraní, prostě aby přišel když jdeme ven a máme se oblíknout nebo aby si vyčistil zuby nebo když něco rozsype tak aby to zkusil (s mou pomocí zamést) nebo utřít apod.... ale jako když seděl dvě hodiny v kočáru, přijdeme domů, umyjem si ruce, on nadšeně běží si hrát a táta ho okamžitě volá zpátky že mu vytáhne tepláky nebo utře pusu...
tak to já nedělám, zaprvý jsem ráda, že si hraje (a já si můžu dojít na záchod nebo uvařit čaj apod.) a zadruhý je mi jasný, že se těší až z toho kočáru vyleze a bude si moct hrát, takže ho nechám proběhout a až za chvilku dělám další věci....
nějak vnitřně nemůžu souhlasit s tím, že je super, když se na dítě zavolá a ono všecko pustí ať dělá co dělá a přijde okamžitě "k noze" a skoro zasalutuje... já to takhle měla :zipper_mouth: byla jsem strašně chválený dítě a "hodná holčička" ve škole... a pak jsem se to deset let těžce odnaučovala... takovej extrém je do života fakt jen na přítěž....
ale je mi jasný, že tak jsi to nemyslela... myslím, že většina rodičů se pohybuje někde okolo středu....
u nás je vtipný to, že moje rodina se neumí radovat ze života (my třeba ani nikdy neměli oslavy narozenin nebo rodinný sešlosti a nejezdili jsme na dovču) a druhá strana rodiny je totální opak....
ti kdyby se spolu domluvili a my mezi ně vypustili Matýska, tak z toho bude video jak z Monthy Pythona...
ještě že já s mužem se v tomhle dost shodnu, býval na malýho hodně měkkej, ale viděl, že to nejde (protože M. je temperamentnější) a tak se mnohem víc přiblížil tomu středu
17. pro 2009 ve 14:26  • Odpověz
hlavně je ta Matýskova (a mužova) "jiskra" krásná, dokáže mě to nahodit, když mám blbej den....
my máme u doma takovej "zvyk", že prostě najednou všecko pustíme a jdeme se obejmout... jen tak, protože jsme si právě vzpomněli... zavedli jsem to s mužem, protože jsme na to zapomínali v tom frmolu přes den když se narodil Matýsek... a jak říká muž (a pravidelně mi k tomu ukazuje výzkumy na netu :sweat_smile:), "je to důležitý i pro zdraví"

když přijede moje rodina, tak je z toho dost překvapená, že se "zase" objímáme a co se jako stalo :sweat_smile: (ale když je do toho vtáhnem, tak se celý ošívaj a červenaj, ale líbí se jim to :grinning:)

Matýsek to teď už začíná děla taky, hodně to pomohlo s jeho kňouráním, prostě si hraje, já třeba vařím, mrkneme na sebe, pustíme všecko a jdem se honit nebo si dáme pusu.... vždycky mi ten jeho temperament připomene, že život je krátkej a TOHLE je to co je opravdu důležitý :dizzy_face:
asi nad tím teď přemejšlím, protože mi doklaplo jak moc mi ty příkazy a zákazy negativně ovlivnily život...
a hlavně mýmu tátovi, můj muž se ho marně snaží dostat aspoň na malý pivo nebo někam ven, já to nechápu
hlavně po tom včerejšku, jednoho dne tu člověk už nebude a tohle všecko nebude moct dohnat...
17. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
vždycky je ale nejlepší, když si oba rodiče najdou ten střed (jako vy), kdy ten styl výchovy vyhovuje oběma! Rodiče by měli být za jedno! To je jasný!
Já se snažím(i manža), aby Tom poslouchal, ale -jak píšeš- není to o tom, že ho budu zahrnovat příkazy a rozkazy! Je to o tom, že když potřebuju, aby poslechl, tak chci, aby poslechl..Ale jinak se mu snažím dávat volnost, nechám ho rozhodovat o tom, kam půjdeme na procházku, co budeme dělat (když nepotřebuju něco někde vyřídit a tak). Prostě, aby měl pocit, že se taky sám může rozhodnout a že i jeho názor stojí za to, aby ho "někdo vyslechl"..

objímání-já jsem nikdy neviděla tchánovce, že by si dali pusu, obejmuli se, pohladili,..No, taky je neznám tak dlouho a nebydlím s nima..Naši jsou v tomhle malušenko jiní - dělají si "láskyplnou" srandu ze sebe, poplácávají se, někdy jsou jako puboši..Jo, ale hodně záleží na tátovi, v jakém "období" se právě nachází. Když má svoji "nemluvnou", tak je to naho.no.
Nebo naši chodí na rodinné oslavy, tam se zpívá, tancuje, povídá, popíjí..Prostě žije...
Tchánovci netancují, babi nepije, nezpívají..ted jsem byli na oslavě maželovýho strejdy. Puštěná televize, žádný zpěv, žádný tanec..nic..Prostě taková nuda..ALe protože já jsem zvyklá na něco jiného...
naštěstí je manža společenský..(někdy až moc:slight_smile:), páč mít doma takovýho, že "mně se nikam nechce", tak to bych asi těžko rozdejchávala..:slight_smile:
17. pro 2009 v 15:26  • Odpověz
Romčo myho nazdobíme 23 večer, takže ho Ježíšek přinese a uvidí ho ráno. Večer pak i s dárečkama.
17. pro 2009 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :dizzy_face: ,
já jsem byla strašně Vánočně aktivní první týden v prosinci a minulý týden na mě skočil nějaký bacil :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teď jsem jak lemra líná. Samozřejmě to chytnul i Lukáš, takže jsme dnes dopoledne odhrabávali sníh kolem baráku oba s nudlí u nosu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Romčo: u nás je to jako u Labell - ráno najde stromeček a večer ho rozsvěcíme až s dárkama :wink:

A tady jeden Vánoční taneček s našema ksichtíkama:
http://elfyourself.jibjab.com/view/dmlcPhZ5mX7974aS
17. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
Ahoj mamky,

tak hlásím dnešní zprávy z kontroly. Malá je hlavičkou DOLů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , váha je 2,80 kg což je prý ok a vlastně všechno vypadá ok. Mám trochu víc odpočívat, protože už hlavou naléhá na východ, ale na porod to prý ještě není. Já jsem táááááááááák moc šťastná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .
17. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
ahojky - jen zdravím, nestíhám tak moc nedočítám

KK -to je paráda - gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: a po svátcích už ve 4 to je nádhera :dizzy_face: :dizzy_face:
17. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
kk no supééééér!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:
17. pro 2009 v 18:27  •  2 děti  • Odpověz
Kačko, to jsou skvělé zprávy. Je to holka šikovná. A Ty relaxuj, poslední šance!!!! :sunglasses:
17. pro 2009 v 18:28  • Odpověz
hoj ,jdu přidat taky pár dobrých zpráv:slight_smile:
malý je taky hlavičkou dolůůůů,má 2600g a zatial vše ol rájt :wink: :slight_smile: já teda nestíhačka ,jakože předvánoční shon ja? :wink: nemám ani dočteno ,ale snad zvládnu večír ,až bude štěně spát :grinning: akorát tvrdnu jako pes....občas křečiska a osypala jsem se po kiwi jako sviňa, takže toť vsjo z našeho okýnka !!! :slight_smile:
17. pro 2009 v 18:34  • Odpověz
moci -taky gratulka teda malý je docela velký :confused: :sweat_smile: jestli to dotáhnete do konce 40 tt tak určo přes 3,5 bude mít :dizzy_face:
17. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
ahoj holky,

lu:upřímnou soustrast :pensive:

agi:snažim se dovolat Denise,aby dojela do Všebo,kde je tam to centrum?

teru:ať je Elí brzy líp,škoda,že se zítra neuvidíme :cry:

kk:gratulace k otočce a je po dilematu :wink:
17. pro 2009 v 19:21  • Odpověz
Moc děkuju za reakce :slight_smile: . Já jsem z toho maximálně nadšená (ikdyž pak jsem si vzpoměla na porodní bolesti a trošku mě zatrnulo :sweat_smile: ), ale ne já mám strašnou radost :slight_smile: . Teď už si jen přeju, abych měla porod alá Zuuu :grinning: :dizzy_face: .
17. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
předně Kačko: mooooc gratuluju k otočce...a tfuj tfuj, plivu na Tebe svoje porodní bacily! :grinning: :wink:

a jen krátce k "výchově"...jsem na tom jako Romča... volnost ano, ale v něčem jsem pes... už jsem i na katynčíno "samááááá" (a přitom tu věc neudělá) zavedla...počítám do 3, můžeš to udělat sama, pak to udělám já :wink: páč jinak bysme se při "vypečenější náladičce" neoblíkly, nenajedly, nelehly :wink: :dizzy_face:

a hlášení z kontroly: Elly má už 3220gr, takže přibrala 100gr za 3 dny, jen ještě musíme příští týden na kontrolu žloutenky :wink: :slight_smile:
17. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
Ahoj,
Kačko, gratuluju k přetočení Andrejky. Je to šikulka. Jen tě trošku napínala.

Moci, 35tt :astonished: Ty jsi tam nějaký týden navíc přihodila, ne? To je fofr jak to utíka.

Romčo, my zdobíme stromeček s Honzou 24 odpol. sami. Babičky si vezmou kluky na procházku a my mezitím stromek ozdobíme a zavřeme do spodní koupelny, která sousedí s obývákem, jídelnou. Kluci se vykoupou nahoře, pak se večeří a pak já vyrážím s klukama do patra vyhlížet z okna ježíška. Honza přestěhuje stromek do obýváku a dojde za námi. Pak nám zazvoní zvonek a pustí se koledy (nastavená věž) a jdeme společně ke stromečku, který v tu chvíli kluci vidí poprvé. Chci to tak dělat do doby, kdy budou věřit, stejně jako jsme to měli i my doma. Příjde mi to víc překvapení, víc kouzelný. Takže dokud to jde, budeme to dělat takhle. Až odrostou, tak budou zdobit s námi.
17. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
Jani to je náádhera..takhle to chci udělat taky..příští rok..teď to ještě malá nechápe.
17. pro 2009 ve 21:11  •  2 děti  • Odpověz
gabčo-téda, zkuste vykurýrovat co nejdříve. Hlavně, at je líp!

Kačko-super zprávy! Mám ohromnou radost!! Andrejka je uvědomělá holčička! Šikulka! :grinning: A odpočni si přes Vánoce a pak šupajda na porodní sál..do 2 hodin at je hotovo! :slight_smile:

Moci-také dobré zprávy! Teda kromě těch křečí a kiwi! :slight_smile:..Ještě vyděržaj! :wink:

Zuzi-aj já jsem zavedla počítání do 3..Zatím docela funguje..tuky tuk..:slight_smile: :slight_smile:
A Elly je jedlík a krásně přibírá! To je super!..A co poporodní depka? Na ní asi není čas, nebo jak? :wink:

Ejani-tak to je super, jak to děláte se stromečkem! Asi to tak nějak zkusíme taky! Moc bych chtěla takovýhle překvápko!..díky za tip.. :wink:
17. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
My jsme to měli jako u Ejany a také to tak chci dělat...akorát, že jsme na Štědrý večer u maminy, takže Aničce udělám doma stromeček přes noc...ráno ho uvidí i s částí dárků...a večer u našich repete...a doufám, že bude sníh, protože doma jí dám ty boby a k našich chci jet s ní na bobech :slight_smile:

Holky, kdo koukáte na VKVčka...to je fakt poslední řada? Nové nebudou? Petrolejko, nevíš? To mi neříkejte...snad budu držet smutek :sweat_smile: ...ta seriálová závislost je fakt děsná :grinning: Jdu popátrat po netu, protože se mi tomu pořád nechce věřit :grinning: ...
17. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
Zuuu, Elly krásně roste. My jsme docházeli na kontrolu se žlutkou s Vojtíškem ještě měsíc po porodu. Měl jí hrozně dlouho.

Naši nám vždycky připravili krásný vánoce. Ozdobený stromek nechávali v patře, kam jsme s bráchou nemohli. Po večeři jsme šli všichni "na roh", kde se scházeli sousedi z okolí. Jeden z nich hrával na trumpetu koledy. Dodnes mám z toho husí kůži. Dospěláci si dali frťánka a my děcka jsme je tahali domů na stromeček. Náš táta za námi docházel se zpožděním. Vždy se mu těsně před odchodem začalo chtít na záchod :wink: A pak jsme doma nacházeli porozbíjené ozdobičky jak táta, teda vlastně ježíšek, táhl stromek po schodech :slight_smile:
17. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz
Naši ozdobili stromek, taťka vypl jistič a když sme se vraceli z procházky domů a vyzouvali si boty, tak se stromek rozsvítil..to byla nádhera.
17. pro 2009 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz
Těhulky gratuluju ke kontrolám :dizzy_face: :dizzy_face:

Při slovech "sááááám" a "jáááááááááá" se snažím hluboce se nadechnout, zatnout zuby a pak nabízím, že máma pomůže :wink: :dizzy_face:

Verunka i Elly jsou krásný miminka :dizzy_face:.
Už se moc těším až se do toho dá ségra a budu teta :slight_smile:
17. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz
těhulé parádááá kontrolýýý gratulacééé!
u nás se zas furt řve pomoooc mamíkůůů :grinning:
nsk chudák ani nemohl usnout jak mu ta pusinka furt jela bo večer před spaním musí fše zrekapitulovat několikrát, nsk nejvíc jelo noky špenát maťo obýdek dobjotka a vlak áček rychlík eleťant dvoupaťák (City Elefant) teta Zuhaf znááá..., nádraží, zastávka Říčany Praha Benešov světlo rozbitý pán musí opjavit...
bobíšek byl v odpoledních hodinách s babí na nádraží :grinning:

jináč jsem vyšpionila zásilku Čiba, vozil pán v autě, má toho prý moc, kombinéza je naprosto úžasná, dokonalá, prostě boží a teď jí tam maj aj levnější, tramtadáááá no hlavně že už si jí může vzít zítra na sebe, ja? :grinning:

u nás doma když jsme byli malí strojil taťka na Štědrý den stromek v pokojíčku, do kt. se nesmělo chodit, protože byl vyhrazenej pro Ježíška, pak nás mamka odtáhla do kuchyně a taťka přenášel nastrojenej stromeček přes celý byt, tajemství bylo odtajněno, když jsem jednou pozorovala Ježíška přes skleněné dveře a bylo mi dost divný, že Ježíšek má stejnou košili jako taťka :grinning:
bylo to super, taťka vždycky šíleně prodlužoval večeři, my jsme s bráchou byli tak hotoví, že jsme ani neměli hlad, taťka si furt přidával :sweat_smile:
17. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz
tak jsem byla u dr., jsem prej chudokrevná, tak jsem na to něco dostala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
táta hlídal malýho a myslím, že se trošku víc sehráli, zejtra ho i zkusí vzít ven na chvíli - já mám 4D utz...

Kk: to je supééééér :dizzy_face: mám za Tebe fakt radost!! :wink:

Moci: tý bláho Ty už jseš taky jednou nohou v porodce :sweat_smile: váha teda krásná, to bude dopečený miminečko :slight_smile:

koukám, že u nás to "šám šám šám" není tak horký (po dost perným září)... to si dá vcelku vysvětlit - kupodivu :confused: spíš jsem to teď já která ho trošku postrkuju ať si sám vytáhne/stáhne slipy, zkusí se svlíknout před koupáním, nandat si bačkorky, vylézt ze stoličky do vany atd. ... ale to je tím, že jsem teď taková nemožná :sweat_smile:

jinak jak to napsala Zuu, tak to přesně vystihuje situaci u nás - poměrně volnost, ale na "některý věci jsem pes" :sweat_smile:

jé Elynce je už týden :dizzy_face:
jinak držím palce na tu žlutku, my taky byli na kontrole ještě po měsíci
17. pro 2009 ve 22:41  • Odpověz
Jéé u nás si tatík taky pořád přidával a my sme byli staráášně nedočkaví
17. pro 2009 ve 22:52  •  2 děti  • Odpověz
:grinning: :grinning:

u nás ne, ale šli jsme nejdřív k babičce, vyměnili jsme si dárky, dali si domácí vánočku, pak domů na večeři, kde jsem museli sníst talíř polívky a talíř hlavního (buď krupičák a nebo kapra se salátem nebo černýho kubu)...
takže taky docela napínačka
ale stromeček nám naši nikdy neschovávali, tak na to nejsem zvyklá, ale ani nevím jestli to chci zavádět, pocházím z katolický rodiny a byla jsem do toho hrozně nucená a tak už se ke katolíkům nepočítám a tak nějak mám blok tvrdit malýmu, že dárky přinesl Ježíšek :confused:
a Santa Klaus mě taky nenadchnul :sweat_smile:
je teda fakt že nejhorší napínák maj americký děti, já bych v noci nespala kdybych věděla že ráno budou pod stromečkem dárky!
17. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.