• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Lu: mě nevadí, že je přináší Ježíšek...Santa...mě vadí, že to je lež, a že malé vědomě lžu...také jsem nad tím docela přemýšlela, jestli to mám svést na Ježíška a nakonec jsem se rozhodla, že letos ano a příští roky uvidím...ale když jsem jí říkala, že Ježíšek přinese dárky, cítila jsem se u toho docela provinile...ale když je ta představa Ježíška pro děti tak krásná :slight_smile:
17. pro 2009 ve 23:27  • Odpověz
no já nechci s Ježíškem moc začínat, já do toho byla tak nucená, až to nebylo hezký :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: manžel měl totéž a nesl to ještě hůř, takže ještě si budeme muset promluvit s oběma rodinama, že si nepřejeme žádný tlačení náboženství do makovičky... jedna strana by tlačila Ježíška, druhá Chanuku, to by byl fakt choudě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kvůli tomu není ani obřezanej, ani pokřtěnej... prostě ho o tom, že jsou náboženství chceme informovat (v kostele i v synagoze už byl, dokonce i na buddh. přednášce) a pak si může vybrat co chce (s tím, že oba doufám, že to nebudou ty náboženství ze kterých původně pocházíme :sweat_smile:)

jinak já když řeknu teď "budou dárky" tak Matýsek křičí "nosí Mikuláš!" :sweat_smile: :sweat_smile:
17. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz
Lu, jak nad tím přemýšlím, tak jsem čím dál více přesvědčenější, že letos dárky prostě nosí Ježíšek (už jsem jí to tak řekla), ale příští rok už jí to vysvětlím podle pravdy...ve školce to stejně někdo z dětí ostatním propálí, že žádný Ježíšek neexistuje a nechci pak řešit dotazy "Proč Pepíček a Adélka říkají, že Ježíšek neexistuje, když ty, maminko, říkáš, že dárečky nosí Ježíšek???" Mě na tom prostě hrozně vadí to, že jí lžu, protože lež nesnáším a dětem lhát nechci...věřím, že Vánoce můžou být krásné a pro děti překvapující i v případě, kdy ví, že dárečky pod stromečkem jsou od maminky, babičky, tatínka....

Jdu na kutě, dobrou noc všem :slight_smile:
18. pro 2009 v 00:05  • Odpověz
plíííís neberte dětem ježíška!!! však jim taky hned nevybalíte, že vznikly tak, když táta s mámou se jednou zapomněly, a svedete to na čápa, ne? :wink: :grinning: navíc tím, že řeknete pravdu svým dětem tím vlastně řeknete pravdu i těm "ježíškovským"...bo od koho se pak "ježíškovské" dozví, že "Ježíšek neexistuje" a připraví je o jednou z kouzel dětství ?....

myslím, že kouzlem dětství je právě i to, že člověk neví celou pravdu...a já v ježíšku teda rozhodně neviděla budoucího chlapa na kříži s celým jeho příběhem, ale malé miminko se zlatými vlásky, které nějakým záhadným způsobem k nám doneslo stromeček i s dárky...a dodnes při vyslovení slova ježíšek cítím vzrušení z překvapení a těšení, teplo domova a vůni jehličí, svíček, cukroví....a pravda se provalila v příhodné a přirozené době tak, že jsem to neměla potřebu dávat rodičům za zlé, že mi ji neřekli hned v době, kdy jsem pobrala trocha rozumu (to mě teda víc štvalo, že dělaly takové štráchy a průtahy s tou historkou o čápovi :grinning: )

:wink: :slight_smile: :sweat_smile: :dizzy_face:
18. pro 2009 v 00:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
krásné dobré ránko

hlásí se kulturně přiopilá matka, včera jsme byly s holkama na derniéře Zmatení jazyků a bylo to super! zase na dlouho nic, hihi...

po 9 vyrážíme do MC, tak dočtu pak, jestli půjde Ondrášek spinkat, jen jsem zaregistrovala poslední příspěvek Zuzky, tak já říkám Ondráškovi, že jsou Vánoce a přiletí Ježíšek a hodným dětičkám přinese dárečky,které najde u stromečku, víc nic moc :dizzy_face: . A Ježíška jsem jako dítě milovala, vyhlížela jsem ho z okna a na Štědrý den, když jsme museli pak počkat v kuchyni a něco se dělo za zavřenými dveřmi, tak jsem opravdu věřila, že tam pracuje Ježíšek a bylo to fakt vrzůšo !!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

simčo: těšíme se na vás
18. pro 2009 v 07:08  • Odpověz
Kačko gratuluju k přemístění mimíska, super! ti spadl šutr ze srdce, viď? :wink:

Simčo to MC je Na Kohoutě, přímo v těch nových žluto-modrých barácích.Pokud budeš parkovat na jejich parkovišti, tak bude přímo naproti tobě a to v pravém rohu.Jinak můžeme jít od našeho domu spolu,je to kousínek :wink:
18. pro 2009 v 07:11  • Odpověz
Ahoj, teda nedá mi to, ale Ježíšek má své kouzlo. A otázku lži a náboženství bych v tom vůbec neřešila. Já na Ježíška věřím svým způsobem dodnes, jen vím, že nedonese dárky, ale přináší tu atmosféru Vánoc a tak ( a taky to pro mě není ten chlap na kříži). Je to mytologie, kousek magie v našem životě, to že se to jednou dozví přece nevadí, pak to vysvětlím, že se to tak říká, protože Vánoce jsou časem kouzel ... kdybyste to posuzovaly z hlediska lži, tak byste nemohly číst dětem ani pohádky, nebo fakt Karulka vyskočila vlkovi z břicha ? :grinning:
Stromek ozdobím 23. v noci, ráno bude na Týnku čekat. Později je zdobení stromečku starost dětí dopoledne na Štědrý den, byly jsme vždycky se ségrou hrdé, jak se nám podařil.
Jo Majenko, o VKV nic nevím, bohužel, páč ségra se mnou stále nekomunikuje a ten seriál nesleduji. Tak čerstvé info nemám. :wink:
Večer jsem měla krušnej, měla jsem teplotu, nevím, co se stalo, ale ustála jsem to s malou na gauči a s dudlem. V noci byla dobrá. Teď už můj stav lepší, tak snad krize zažehnána.
18. pro 2009 v 07:24  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
taky se přikláním k tomu, že pokavaď to bude možné, "pohádku", že dárky nosí Ježíšek, budu vykládat každý rok...vždyť to patří k vánocům, dárky dávají rodiče na narozky,k svátku :wink: a pokud si já pamatuju, tak mě nějak nenasralo :grinning: , že Ježíšek dárky vůbec nenosí, ale ty roky, kdy se to neprofláklo, musely mít ještě kouzelnější atmosféru :slight_smile:
ale ať si každý dělá, co chce, je mi to fakt jedno :wink: :slight_smile:

kk, supr, že se malá otočila, o plno starostí méně :dizzy_face: ať tak vydrží!! :wink:

agi, MC u baráku závidím, to máte fajné :slight_smile:

lu, doufám, že pak dáš fotečky z 4D :dizzy_face:

Peti, ať máš teplotu za včerejšek vybranou a je už jen dobře!!

ještě musím žasnout nad Olím, téda ten je výřečný, bomba, musí s ním být chlama :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:

my se jdem oblíkat, valíme na návštěvu vedle do vchodu, pá pá
18. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
ahojte :slight_smile: ,
je tady krásně zasněženo, za chvíli jdeme s klukama ven :dizzy_face: , lítaj tady od okna k oknu a nemůžou se dočkat :grinning:
Dnes se jdu registrovat k Apolináři, ale nevím jestli nebudu rodit v Brandýse, je to od nás tak 15 minut autem :slight_smile: , tam se neregistruje, hlásí se tam až v 35tt, tak se koukám na reference na netu a je to jak se všema porodkama, někdo je spokojen, jiný ne, ale spíš jsou tam maminy spokojené, stejně je to o tom koho v porodnici za sestřičky a doktory potkám, že.
Ad vánoce, zdobíme s dětma ráno stromeček, aby měl ježíšek kam donést dárky. Večer po večeři jde taťka s klukama z okna vyhlížet ježíška a já dám dárky pod stromek, pak zazvoním a klici běží pad stromek, já samo bulím protože ty jejich rozzářený oči a nadšení, je tak krásné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Marťa na ježíška věří i když je mu skoro 6let, asi se to začne za chvíli lámat, Marťa ví že nosí dárky dětem, dospělí si dávaj mezi sebou. já jsem na ježíška taky dlouho věřila, a nebyl to žádnej zvláštní šok, když jsem se dověděla že ježíšek není, přece jen je to o tom kouzle vánoc, pečení, koledách a že jsme všichni spolu.
A jak psaly holky, to by jsme dětem nemohli opravdu ani číst pohádky
18. pro 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahojda,

tak u nás taky od rána sype a sype...no škoda, že má na Štedrý den pršet a přijít obleva...:frowning2: Ty bílé Vánoce mají svoje kouzlo a atmosféru... :dizzy_face: :dizzy_face:

my taky strojíme stromeček 23.12. večer, aby ráno už v obýváku byl a dárečky nosí večer ježíšek... :dizzy_face: :dizzy_face: zacinká zvonečkem a jde se ke stromečk, který je rozsvícený a plný dárků... :dizzy_face: :dizzy_face: Už se na to moc a moc těším...my když byli malý tak rok co rok jsme letěli do obýváku abysme viděli stormeček první...no a večer jsme zase nechtěli večeřet a zlobili se na taťku co si pořád přidával... :grinning: :grinning:

myslím, že děti si ježíška zaslouží a neměli bychom jim ho brát !!! přesně jak píše Petiska, rodiče dávají dárky na narozeniny...Vánoce by bez ježíška neměli to kouzlo , alepon pro mě určit ne.....včera mě rozbrečela epizoda v Růzové zahradě jak tam chystali vánoce pro tu holčičku, takže čekám, že letos budu bulet od rána do večera, jak budu dojatá...
:grinning: :grinning:

dnes jsem byla na tripplech, vysledky se dozvím až v lednu v poradně..

tak mějte pěkný den,papa
18. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
jo a veliká gratulace KK, ze se Andrejka otočila !!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. pro 2009 v 09:57  • Odpověz
Dobré dopoledne,
kk: super zprávy :slight_smile:

koukám, že miminečka krásně rostou a starší sestřičky sem tam trochu pozlobí :wink:

co se týče Ježíška, tak to máme podobný jako u Ejanů, slavíme ho vždycky u našich(jsme prostě Homolkovi a mě by jen ve třech prostě bylo děsně smutno) a taky mají spojený obývák jídelnu kuchyň, takže trochu problém,stromek bývá v pracovně, pak půjdou děti vyhlížet Ježíška, rychle se přemístí, dají dárky, pak se dá světelný signál :grinning: a když je uslyšíme, že se vrací, tak se zazvoní, to pak Mates ještě v botách přiletí, aby viděl Ježuchu...ale myslím, že letos je to naposledy, co na něho bude věřit, zato s Elí to bude čím dál hezčí :dizzy_face:

Elis pořád dost kašle, naštěstí teploty jsou jen zvýšený
včerejší kultůra byla moc fajn a Barča má moc pěkně udělaný vlasy :wink:
18. pro 2009 v 09:59  • Odpověz
souhlas se Zuhav, Peťou a Petis - spousta věcí se dětem zaonačuje a neříká napřímo a na spoustu věcí si přijdou samy. Když jsem tu četla ty příspěvky, tak mě to až dojalo, najednou mi naskočila ta pravá vánoční atmosféra a tak moc se na to těším :slight_smile: :slight_smile:
18. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
Hezkýd den :slight_smile:

Petrolejko, díky. Já jsem nevěděla, jestli už se vaše vztahy se ségrou nezlepšily...našla jsem včera na netu, že to byl fakt poslední díl...ale je možné, že si to PRIMa ještě rozmyslí, protože to zvedlo ohromnou vlnu odporu od diváků, jak jsem četla...

Jééé, tady naše noční debata skoro vyvolala petici za Ježíška :grinning: . Já ho nikomu brát nechci, ale jakmile bude mít Anička sebemenší pochybnosti, tak jí povím pravdu...
Si pamatuju, že jsem jako malá viděla v Krakonošovi, jak tam chytali mlhu do nějakého pytlíku, či co to bylo...pak jsem běhala po lese se sklenicí od okurek a také jsem chytala mlhu...na zahradě u babičky tam pak samozřejmě žádná nebyla, tak jsem z toho byla hrozně zklamaná a zkoušela jsem to ještě několikrát...a dospěláci z toho měli prču a nikdo mi neřekl, že to nejde, že je to jen v pohádce... Takže když Aňa koukala na Krtek a koberec a pak se tady pokoušela létat na koberci a byla nešťastná z toho, že neletí, tak jsem ji vysvětlila, že je to jen pohádka je to jenom JAKO, a že tenhle koberec létat neumí...tak se mě ptala, jestli jiný koberec létat umí...tak jsem samozřejmě řekla, že ne, že žádný koberec neumí létat, protože je to jen v televizce, je to jen pohádka a co je v pohádce, je jen JAKO...a to samé, když se bála při vyprávění Perníkové chaloupky Ježibaby-je to jen JAKO, jen v pohádce...a bylo po problému...Teď tady zrovna prvně koukala na Fíka, tak hned z pokoje hlásila, že pejsek je nakreslený, že není opravdový (si to pamatovala z knížky)...takže mi pohádky samozřejmě také čteme, koukáme, vypravujeme, ale když má Aňa nějaký přímý dotaz, tak si nic nevymýšlím...a tak to budeme mít i s Ježíškem...dokud se nebude ptát, bude mít dárky od Ježíška, ale až se přímo zeptá, tak vysvětlím, jak to je a bude to jako s každou jinou pohádkou...prostě JAKO :wink:
Každopádně, my jsme "pravdu o Ježíškovi" zjistili někdy ve školce, ale ještě pár let jsme to s bráchou hráli, protože to našim dělalo radost :grinning: ...a přitom jsme měli dárky dávno prohlídnuté a prohrabané :grinning:

Jinak sníh tady nepadá, od včerejška asi trošku ubylo :unamused: . Aničce se včera líbil, akorát si pořád chtěla čistit boty :grinning:
18. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
Maji: já když už jsem nevěřila, tak jsem stejně chtěla mít to překvápko a fakt jsem dárky nehrabala :wink:
18. pro 2009 v 11:39  • Odpověz
jéé terez děkuju moc :wink:

dneska půjdu zkusit uspat ondru nejdřív v 1.Byli jsme na prochajdě, v herně a to by bylo, aby nebylo ! :grinning:
18. pro 2009 v 11:54  • Odpověz
Já jsem dárky taky nehrabala, ráda se těším, zvědavost u mě celoživotně nevítězí nad tajemstvím a mám ráda načasování :grinning: No a lítající koberec, ufoni, jednorožci, já pořád věřím, že třeba někde jsou a tak to budu říkat i dětem. Ony si to holky pak už rozřešej samy. Já jsem prostě blázen, nerealistickej, život má kouzla a tajemství, co já vím, co je pravda a co ne, když to mám jen z doslechu :grinning: Pro mě je zázrak totiž i telefon, televize nebo mikrovlnka ... chápu po vysvětlení, na jakém princiu to funguje, ale stejně mě to furt překvapuje ... taky foťák, letadla, internet. Jestli budou holky pragmatický, tak se mi jednou řádně vysmějou. :grinning:
18. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz
Jééé, tak já jsem úplný opak Petrolejky...hrozně realistická až věděcká....nadpřirozené věci u mě moc nemají místo...pohádky miluju, ale nemůžu koukat třeba na scifi filmy nebo číst scifi knížky. Ale to zdaleka neznamená, že chápu telefon nebo televizi :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
no sci-fi je můj top žánr od puberty. Miluju to. :grinning:
18. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahoj

tak to já jsem někde uprostřed, plno věcí mi připadá záhadnejch a zajímá mě duchovno a takový ty feng-šuej atd. a na plno věcí mám i vcelku "nos"... ale na druhý straně jsem pragmatik někdy a nejsem ochotná nechat se tahat za nohu čímkoli kdo si co vymyslí... sci-fli taky nečtu, ale zas mám některý zážitky, který kdyby byly v knížce tak by mi přpadaly víc než sci-fi :sweat_smile:

jsem se ptala muže jak se stromkem a on by ho chtěl ustrojit třeba dneska :stuck_out_tongue_closed_eyes: (v USA je to prej běžný, tam se stromek neschovává)... no to zas bude ukecávačka, aby to vydržel aspoň do 23... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

jo 4D byl príma, jen prcková je asi po mě - stydlivka, takže zkřížila nožičky... tak jestli to je kluk, tak bude v růžovým, jeho smůla :grinning: fotky hodím později...
18. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
já mám taky moc ráda sci-fi :dizzy_face: a třeba nejsem věřící, ale na Ježíška "věřím" a je dobře, že takovéhle věci máme, aspoň se máme na co těšit a čím si dělat radost

jinak u nás se chrupe, hurááááááááá, půjdu vyvěsit prapor! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj,
u nás je sněhu víc než včera. Jsem ráda, včera se nedalo bobovat, tahala jsem tady kluky skoro na trávě, dneska už to bude o dost lepší.

Petrolejko, cos to chytla? Hlavně že teď už je líp.

Já se teda jednoznačně podepisuju pod Ježíška. Jak už bylo napsáno, má to své kouzlo. A navíc, co znám školkový děti, tak i ty ještě věří. Vždyť i učitelky si s nimi hrají na Ježíška, který jim přinese dárečky i do školky. Odtajnění by jim, podle mě, v tomhle věku udělalo jen zmatek v hlavičkách.

Jinak já jsem od rána na měkko. Pofňukávám tu i nad koledama. Kamarádce se narodila holčička Ema :dizzy_face: Po hodně dlouhém čekání a prohlášení za neplodnou má děťátko. Krásnější dárek si dát nemohli.

Lu, jsem zvědavá na fotky :wink:
18. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
Peti-doufám, že je nemoc pryč..a že to nebylo nic..

Cechtek-tak to je bomba, jak Oli mluví! to si natoč, a ukazuj to pak potenciálním nevěstám!:slight_smile:

ježíšek-já teda taky chci udržet iluzi co nejdéle...Vždyt čerti a mikuláš a barborky - to je to samo...
Já miluju, jak si děti "píší" ježíškovi, co by chtěli. A když to dostanou! to je tak nádherný! ty očka, to nadšení!
Přece neřeknu, sedni si, a napiš mi, co ti mám koupit pod stromek..To je tak smutný...
My třeba ty dopisy měli ještě nedávno. I jako dospělí. Je to takový hezčí, než říct..Mami, chci koupit to a to..Manželi - to a to..
ale každý jak chce..

dárky-já taky nikdy nehledala. To těšení a překvapení pro mne bylo to nejcennější...

jani-tak to je super dárek! Víc takových příběhů!

gabi-já včera u Růžovky bulela dost! Všechno mi přišlo dojemný..Já jsem už ted naměkko, co budu dělat za týden! :slight_smile:
18. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz
ahoooj, já jsem taky pro Ježíška, ne, co se týče náboženství, ale Ježíška spojeného s kouzlem Vánoc :zipper_mouth:
Teď před Vánocema mám pořád oči zalité slzami. Jsem furt něčím dojatá.. :sweat_smile:

Pro stejné blázy: rádio koledy online http://www.abradio.cz/radio/135/radio-koleda/

My taky Aničce budem říkat, že dárečky nosí Ježíšek. Bohužel jsem jí ve slabé chvilce jeden dárek ukázala a ona si to pamatuje. Byl to plyšový Elmo, tak jsem jí nakecala, že on ty dárečky bude od Ježíška hlídat :wink: :sweat_smile:
A ona teď když se jí zeptáme, co nosí JEžíšek tak řekne: dáečky a hlídá Emo :grinning:

My budem buď zdobit společně 23. večer nebo 24. ráno anebo 23. sami bez malé večer jako ranní překvápko...

Já se asi nedočkám :grinning:
18. pro 2009 ve 14:29  •  1 dítě  • Odpověz
Pro stejné blázy: rádio koledy online http://www.abradio.cz/radio/135/radio-koleda/

blázNy jsem myslela :grinning:
18. pro 2009 ve 14:29  •  1 dítě  • Odpověz
díky Anny, už poslouchám :slight_smile:
18. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
ahoj :wink: doufám že se máte všichni fajn :wink: gratulace kk že si Andrejka dala říct :dizzy_face: mějte se bááááááájko :wink:
18. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
anny díky, udělala jsem si hodinovou koledovou vložku :slight_smile: :grinning:

U nás je mínus 9, tak ven radši nepůjdeme, stačilo dopoledne.Teď vstával, tak naštěstí odpoledne nebude tak dlouhé
18. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
není zač, já poslouchám už 2 hoďky :wink: :grinning: :grinning:

U nás je taky taková kosa, ale šly jsme spolu ven, k babi. U nás předvčerem docela nasněžilo a Anička ještě nebyla, tak jsme aspoň odzkoušely a byla z tolika sněhu hotová :wink: Tak jsem jí slíbila, že zítra uděláme sněhuláka... :wink:
18. pro 2009 v 16:05  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.