• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahoj,
u nás taky v noci opět sněžilo. Vypadá to krásně, ale to odhrabávání a že ho kolem baráku mám dost :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , to mě moc nebaví.

ad Ježíšek: Terka na to přišla až když začala chodit do školy, tam už si to děti mezi sebou řeknou, ale do těch 7 let věřila,že nosí dárky Ježíšek. Myslím, že to jsou ty nejkrásnější roky, kdy tomu věří :dizzy_face: :dizzy_face: . Máme natočený video, Terce jsou tam 3 roky, když zazvonil zvonek a otevřela dveře do obýváku, tak to udělalo průvan a ona si myslela, že akorát Ježíšek odletěl. Křičela na něj, že mu za všechno moc děkuje, za kočárek a panenku co viděla pod stromkem :dizzy_face: :dizzy_face: - no co vám budu vyprávět, však letos uvidíte ty rozzářený očička taky :dizzy_face: :dizzy_face: .
Teď jí udělat radost jako velký už není tak jednoduchý, ale snažím se vždycky o nějaké to překvapení pod stromečkem.

Lu: fotečky parádní :dizzy_face:
18. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
lu:kráááááásný 4D :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: agátko:bezva že Ondrášek odpo usnul,jen tak dál :slight_smile: tady -11 stupn'ů,brrrrrrrrrrr......mizím do práce pááááá :slight_smile:
18. pro 2009 v 17:44  • Odpověz
Jéžiš Lu, já mám z těch 4D záběrů vždycky husinu, jakože je možný nakouknout mamince do bříška a poprvé uvidět toho tvorečka, jak teda vypadá. Krása je to. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A jak si tam lebedí. Snad se jí bude chtít v pravou dobu ven a nebude tam nasáčkovaná jako Matýsek :grinning:
18. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
Ahojky,
chodíte v takových mrazech s prckama ven? My jsme nebyli, řídám si, že nejvíc tak -5 a když bude větší mráz, zůstaneme doma.
18. pro 2009 v 18:22  • Odpověz
Lidu Bellinka je kočka :dizzy_face:

miško taky myslím, že budu chodit do mínus 5.Větší mráz mi přijde pro tak malé děti příliš.Dneska jsme teda šli dopoledne ven,ale jen okolo bloku do toho MC :grinning: , tak to nepočítám.A odpoledne jsme byli doma.Zítra ale jedem do solné jeskyně,ale zas to bude jen cesta na autobus a zpět,tak to snad přežijeme
18. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
Miško, Týnka dnes byla na cca 40 minut s Mírou venku kolem baráku, ale další dni asi nevylezeme, jestli to ještě klesne. Určitě v takové zimě max. přesun někam, žádný velký vycházky. Já se spíš hrozím pondělní kontroly s Beru k doktorce, asi budu muset opustit variantu kočár (a to jsem si to chtěla užít, že si zajedu do obchodu vedle) a pojedeme autem, ale i tak to znamená přejít kus venkem. :confused:
18. pro 2009 v 18:44  • Odpověz
Peti: já z toho dneska taky měla trochu husinu, že skoro nakukujeme někam kam bysme neměli...
nasáčkovaná snad nebude :grinning: teď jsem srazila magnézko z 6 na 2 tbl. a beru místo toho bylinky, tak doufám, že vyjde moje plánovaný datum 2.4. - den předtím přiletí manželova maminka, tak to by bylo akorát, aby pohlídala malýho :grinning:

Miško: taky tak do -5 maximálně.. jinak pokud bude nutný a zabalenýho v kočáře... dneska byl asi na hodinu s dědou, vypadal jak sněhulák, sotva mohl chodit :sweat_smile: ale když měl jít domů tak se docela rozčílil :sweat_smile:
ale teda musí mít dost namazanej obličej, na takovou kosu ta kůže není zvyklá..
18. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
No Týnka taky sotva chodila, jak je drobná, tak v těch vrstvách oteplovaček je dost složivý se pohybovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za rok už to bude lepší, teda doufám že vyroste. při tomhle tempu ji Berunka rychle dožene, po té vyřazuju oblečky skoro denně :grinning: Jinak ksichtík mažu taky, kůžičku má jemnou ... měla pak tváže jak ožrala :grinning: A nechce sahat na sníh, no aspoň není jak prase ... mokrý prase. Prostě Míra dělal legrace a koule a Týna se jen smála a pozorovala. No snad ji budou bavit sáňky, co dostane pod stromek.
18. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz
tváře jak ožrala :grinning:
my k tomu měli ještě klaunskej nos, protože minulej tejden si ho odřel jak venku upadl
Matýskovi se sníh moc líbí - a samozřejmě jako všechno ho cpe do pusy :sweat_smile:
ale je mazanej, jakmile šel s dědou okolo sámošky, tak prohlásil "do Billy, teplíčko" a už tam mazal :grinning:
18. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz
ahojík

hlásíme se z Rakovníka :slight_smile: je to tu fain, byli jsme na zabíjajdě. Jájinka má jako městské dítě plno dojmů ( u babí z vesnice ), sousedi mají statek a krávy, koně, křečky, králíčky, kočičky atd...Už nám cpali domů malý morčátka, byly nádherný, Jájinka z nich nadšená i my ale musela jsem tvrdě odolávat :grinning: stačí nám zatím rybičky a Miňďa. Jsem říkala až budou dětičky větší tak jim třeba křečíka nebo želvu do pokojíka pořídíme teď ale ještě nee. No tady bylo -13st a byli jsem venku. Jako v tom nádherném zimním počasí se nedá sedět doma, ikdyž teda mrzne fest. Ale jen proběhnout před domů, podívat se na koně a zas do tepla. Jinak ty sousedi mají 6měs chlapečka ( váží přes 9kilo :grinning: naší Jájinku by spapal ) a maminka jsem jezdila v tomhle mrazu po venku normálně. Já osobně bych v tomhle s miminkem ven nešla. Ale jinak chlapeček krásnej, jsem si chovala jééé a Jasmínka se k němu strašně krásně chovala, teda už se všichni třepeme aby se nám povedlo to druhé. Ikdyž Jája byla nejvíce nadšená zvelké kámošky Dimči ( 11let ) to ona by radši velkou ségru. No bohužel ta prostě koupit nejde :grinning: :grinning:

Tak já zase letím, užívejte si krásné dny, my máme zítra první jako štědrý den :slight_smile: tak se těšíme. Papa
18. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
jéé a ještě jsem dočetla jak jste tady hezky povídaly o Vánocích a Ježíškovi :slight_smile: Já se přikláním k většině. My jsme nikdy neměli Vánoce jako náboženské, brali se jako prostě pohádkové, spíš rodinné svátky plné pohody a vůně, Ježíška jsem si vždy jako malá představovala jako malého andělíčka a vím a pamatuji si do teď jaké to pro mě mělo kouzlo a atmosféru. Tak nějak postupem času jsem přicházelo na to že Ježíšek není a neměla jsem z tho šok ani zklamání, děti to pochopí, tak jako že není Mikuláš a čert, vodník, klekánice, že je nenosí čáp atd...Takže u nás též nosí dárečky Ježíšek, mě nevadí ani Santa ani děda Mráz, dokonce mi přijde Santa hezčí co se týče té pohádky, pro děti zajímavější ale jsme Češi a my máme našeho Ježíška rádi :slight_smile: My budem Jájince říkat že dárečky o které si Jasmínka napíše přinese Ježíšek když bude hodná ale ty nosí jen dětem a aby to nebylo dospělím líto tak si maminka s tatínkem atd... kupují dárečky navzájem. Stromeček budeme zdobit večer aby ráno tady byl a ten už nachystal Ježíšek aby pod ně přinesl ty dárečky ( Jinak u dědy už stromeček je a Jáje se moc líbí a je i na zemi a v poho ). Martík půjde s Jájinkou na balkon lákat prskavkama Ježíška aby věděl kam má letět a nezabloudil a já tam připravím dárečky :slight_smile:
No a co se týče mě, já jsem jako Péťa pořád je ve mě to dítě co věří v ten okamžik na tu pohádku :slight_smile: ikdyž nejsem věřící věřím třeba na anděly a také Jájinku učím říkanku o nadělíčkovi strážníčkovi, vím že mě jí učila babička a vždy jsem si jí řekla a hezky se mi usínalo protže jsem věřila že mě ten můj andílek hlídá a veřím dodnes :slight_smile:
18. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: moc ráda toho předvánočního koníka dočítám. na Vánoce se těším moc, i když u nás budou zase trochu hektické - hodně cestování tam a zpět, a pak zase jinam, kontrola v těhu poradně, registrace do Podolí, takže vždy nutný návrat do Prahy... i tak ale věřím, že budou prima. My máme dnes za sebou moc hezkou vánoční besídku s dětmi ze cvičení, Rarášci se převlékli za andílky a byli přenádherní. :slight_smile: no a odpoledne jsme byli v Gennetu na NT screeningu, dopadl fajnově a já byla emocema úplně na šrot. Vlastně jsem dosud viděla na ultrazvuku jen "fazolku" při potvrzení těhotenství a teď... to byla fakt pecka. Čekáme krásňoučký miminko. Jen když došlo na focení, otočilo se zádíčky - další potomek po tátovi, ten se taky nerad fotí :wink: . Díky tomu, že jsme si tam ještě odseděli genetickou konzultaci, tak jsme NT neplatili (dobrej tip, jak ušetřit 1100,- Kč). No, říkala jsem Vladovi, že jestli tyhle emoční bomby budou mít vzestupnou tendenci, tak po narození děťátka asi exploduju štěstím :wink: . Takže tak je u nás, omlouvám se, že nepíšu častěji, ale nemám PC, dočítám a dělám věci, co potřebuju, až když přinese Vlado služební notebook domu, takže jen v noci. A Ježíšek mi asi takovej megakousek jako je PC fakt nenadělí... Hezkej večer všem a dobrou noc spáčum. :slight_smile:
18. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
kreksi, takže fotečky nejsou?? Super, že NT sc.. dopadl na výbornou :dizzy_face:
lu, na té poslední fotce vypadá malá bombově :dizzy_face: kukadla jak zrcadla :slight_smile:

mě dnes v pozdním odpo docela bolelo břicho :unamused: a od sedmi do osmi jsem jen ležela, chytala jsem takové křeče, tak jsem pojedla rohlík, a za chvilu klid, tak nevím, či jsem měla hlad, o kterém jsem nevěděla :sweat_smile: no fuj tajbl

no já si pamatuju, že jeden rok jsme s bráchou dárky hledali :zipper_mouth: myslím, že mi bylo kolem deseti...a našli jsme pod postelí lyže, ale kde byly ty ostatní dárky, kterých pak u stromku bylo moooc, doteďka nevím :grinning: a to jsme byli důkladní :grinning:

bobrou noc :slight_smile:
18. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz
Lu: krásné fotečky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ven chodíme...tak cca hodinka-někdy více, někdy méně...malá je tedy nabalená a na obličeji má tlustou vrstvu infadolanu...když přijdeme domů, tak je malá teploučká...tváře červené...a já zmzlá jako preclík-potřebuji teplejší rukavice. Dneska jsme šly bez kočáru, takže si malá vzala malý kočárek...no exoti...ale tady toho sněhu moc není :wink:
18. pro 2009 ve 22:54  • Odpověz
s tou kosou - kterýsi den jsem nemohla vydržet já - byli jsme venku dopo jen půl hodiny, odpo pak hodinu a půl....základ jsou fakt dobré boty, rukavice a te´d nosím aj čapku..a Robik je jak cibulka, ale chodit se mu daří :slight_smile: :wink:
fičím
18. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz
Jojo, bez čepice bych vůbec nevylezla...ale potřebuju tip na pořádné rukavice-já hrozně mrznu od rukou :confounded:
18. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz
jo ještě dotaz:
nechce se mi hledat - nevíte, co teď proplácejí pojišťovny pro těhule? A našim prckům asi nic, že??
18. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
maji, mě mamka dala takové škaredé z Kauflandu, ale jsou teplé a stály jen dvacku :grinning:
18. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz
já jsem asi exot, já vůbec čapku nemám, už tak dvacet let. :grinning: Doma musím mít nutně teplíčko, ale venku si klíďo vezmu jen krátkej rukáv a na něj bundu i v totálním mrazu. Rukavice občas nosím, když vozím kočárek, ale tuto zimu jsem je ještě neměla, vždycky jsem je zapomněla :grinning: A boty jsem až do pondělka nosila letní, jediný, co jsem do porodu oblíkla, jak jsem nateklá ... naštěstí jsem našla nějaký kozačky a už je nosím, ani jsem nevěděla, že je mám ... ale jinak jsem normální. :wink:
18. pro 2009 ve 23:20  • Odpověz
Petrolejko, to si děláš srandu :astonished: :astonished: :astonished: ...já mám takové tlusté pletené rukavice a stejně v nich mám popraskané klouby od mrazu, jak mi je zima...dneska jsem myslela, že ani neodemknu :sweat_smile: . A určitě jsem jedna z prvních v Mostě, kdo je vytahuje....stejně tak zimní bundu a čepici :grinning: ...no je vidět, že iglů není mým vysněným místem... :sweat_smile:
18. pro 2009 ve 23:44  • Odpověz
ránko

Kreksi: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: gratuluju k NT
jsem se v tom Gennetu teda málem potkaly, já tam byla před polednem

holky já mrznu od rukou i od nohou :sweat_smile: teď jsem teda snad ještě zmrzlejší, takže vlněný punčocháče, zimní boty, tlustý ponožky... a bez čepice ven nelezu vůbec, jak jsem dřív běhala vlasatá a naši mi pořád říkali že si mám něco vzít, tak teď teda fakt poctivě s čepicí a musím říct, že měli pravdu, nebolívá mě hlava

Petise: už aby se to ustálilo a byl 2. trimestr, co? :wink:
19. pro 2009 v 07:41  • Odpověz
dobré ránko

lidu Maty je na videu s dědou sladkej, mimochodem u nás rozinky dost frčej ! :grinning:

já teď chodím v čepici a to jsem jí na sebe nikdy nevzala, měla jsem v ní mindrák, že vypadám jako trotl.Jenže teď by mi asi umrzl mozek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , bez čepice, rukavic a šály ani ránu a na nohou mám traktory a zateplené kalhoty, zmrzlina hadr! :grinning: Ale je nám krásně teploučko

dneska jedem do jeskyně a odpoledne uvidíme podle toho,jestli bude prcek spinkat
19. pro 2009 v 08:32  • Odpověz
Lu, dávala odkaz na video??? To jsem teda přehlídla...podívám se...teď jdeme umývat nádobí, malá už tady stepuje u dřezu...a pustíme si ty koledy....

Tak hezký den :slight_smile:
19. pro 2009 v 10:02  • Odpověz
Maji: nedávala, ale Agi mě vyšpionila na Facebooku :grinning:

tady to je... je to dlouhý, jednoduchý video, když bylo Matýskovi 16 měsíců a poprvé (a naposled) viděl dědu Lennyho... mně se to hrozně líbí, připadá mi, že starý lidi a malý děti mají tolik společnýho... takovou tu určitou nevinnost, křehkost, hravost... :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=bNZBFM5ltQM
19. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
:grinning:

jojo je to tak:slight_smile:

my jsme byli venku a v jeskyni, bylo to moc fajn, navlečený jsme jak pumpy,teď snědl zapečený květák a v jednu půjde do pelechu :slight_smile:
19. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz
Lu, krásné video...až jsem měla slzy v očích, když jsem při tom myslela na to, že to bylo jejich jediné setkání :dizzy_face: :pensive:

U nás už se spí, protože od 15.00 máme vánoční herničku s nadílkou, tak abychom to stihly...venku poletuje sníh. A mrzí mě, že boby budou až pod stromeček, jinak bychom je už dnes vytáhly a jely na nich...takhle musíme s kočárkem...
19. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Maji tak je vytáhněte :wink: :wink:
19. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Lu: klidně bych je vytáhla...jenže to je jediný dárek, o kterém Anička mluví, že dostane pod stromeček od Ježíška....tak chci, aby je tam měla :slight_smile:
19. pro 2009 ve 12:54  • Odpověz
nj, tak vy snad aspoň budete mít sníh i na Štědrej den nebo po :wink:
tady to asi v úterý roztaje, bude nad nulou
19. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahojky, zdravíme všechny :slight_smile:
my taky budeme mít dárečky od Ježíška a budeme to tak dělat dokud na to bude Tomík věřit, přece jen je to krásný zvyk a hlavně to dodává vánocům to kouzlo :dizzy_face:
my asi budeme zdobit stromeček s Tomíkem, on o tom pořád mluví že chce pomáhat dávat kouličky, tak mu to neodepřu, jenom doufám že nebude se stromečkem moc "cvičit"aby z něj něco zbylo :grinning:

LU, fotečky Bellinky jsou úžasné a video s Matýskem a dědečkem je hezká vzpomínka, dobře že jste to natočili, Matýsek si ho bude moct připomenout, Tomík taky už jednoho dědečka nemá a bylo mu jen 64 když vloni zemřel, bohužel jsme ani nestihli nějaké video natočit :pensive:

Kreksi, velikánská gratulace k NT, co může být krásnějšího než zdravé dětičky :wink: :dizzy_face: :grinning:

Aco, užijte si krásnou první štědrý večer v Rakovníku,Jasmínka to určitě ocení že dostane dárečky víckrát :wink:

já taky bez čepice a rukavic nevylezu, ikdyž asi vypadám děsně, protože nedávno když jsem si nandala čepici mi Tomík řekl: Mámo, nesluší! :sweat_smile:
po spaní jdeme na vánoční jarmark, ale na dlouho to v tý kose nevidím, no a večer jdu na předvánoční třídní sraz, tak doufám že nikde neumrznu :grinning: :sunglasses:
19. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.