• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
taky jsme měli zelňačku, slovenskou a taky kapří polívku, se musím pochválit, fakt se povedla :wink: .do mýho těhotenství jsem to nedala do pusy, jak jsem se otěhulila, tak jsme na ní zůstala závislá :rolling_eyes:
26. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz
Zuzi, Ingrid -díky moc za tipy. Manža taky doporučoval Bredovský dvůr. Když ještě byl v Praze(vracel se na Vysočinu kvůli mně:slight_smile:), tak tam prej občas zašli na "žranici"..Prej lepší než sex..:slight_smile: :slight_smile:..

a na zítřek se moc těším, je teda pravda, že poslední dobou docela žijeme(oslavy, plesy, ted muzikál..). Jsem vděčná za hlídání. A mamce se ho nebojím svěřit teda vůbec... :wink:
26. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz
:grinning: míšo, takže kapr přežil,jo?...mnam, zelňačka...

my máme tento rok fakt žravé vánoce - o nějakém postu na štědrý den nemohla být ani řeč...na "oběd" jsem udělala "tatarák" z kapřího masa s topinkami, takže zlaté prase jsem viděla jen v zrcadle...a včera jsme dělali "manželskou krůtu" - MM upekl krůtu, já dělala nádivku...a večer byla husí játra s franc.vínem 10 let starým - byla totiž u nás česko-franc. návštěva a úkol zněl jasně: nenosit dárky, ale jídlo :grinning: ..a dnes svíčková...a zlaté prase vidím v zrcadle furt..se nějako zvětšuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

a kuchynka nás asi nemine na narozky - jak vidím ten úspěch u ostatních únorčat
:slight_smile:
26. pro 2009 ve 22:22  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Ingrid, toje něco protialtergického?
Stejně s ním zajdu v PO k doktorovi... Ale kdyby neporadil žádnou novinu....
26. pro 2009 ve 22:23  • Odpověz
ingrid - ekzem...najednou mi olezly prsty na pravé ruce pupínky, které začaly mokvat, šíleně svědit (hlavně v noci), pak se začala z nich sloupávát kůže až do masa, co neslezlo, tak popraskalo...a pak to narostlo znovu..jako nová kůže..verdikt kožařky: alergie...musím vypozorovat na co...pozorováním jsem došla k mrkvi a petrželi (nemůžu se jich ani dotknout..takže škrábu v gumových rukavicích) a ted na mandarinky..předtím jsem to nikdy neměla...na čerstvou mrkev jsem ale alergická i normálně (jakože když jí sním, smrkám a dělají se mi pupínky v puse)...dr. říkala, že s tím nic neudělá, že se s tím musím naučit žít, tj. vyhýbat se alergenům...dostala jsem an to nějakou mast z ovčí vlny + musím si mýt ruce dezinfekcí...

mi - tak to je divné, že se to rozlízá dál :confused:
26. pro 2009 ve 22:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
MI: jojo, to mi dala pediatrička, když měla mája v létě kopřivku, která jí cestovala po těle. do tří dnů zmizela.
když jsem se ptala, z čeho to je, tak řekla, že z čehokoliv (kyselé, sladdké, špatný prášek, aviváž, něco snědla.....pořád něco jí, to se nedá vypozorovat.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: hlavně že je to pryč a navíc to zabralo i teď, jak měla "něco" na ručičkách, už nemá.
Zuhav: tvůj popis skoro úplně sedí i na moje pupeny, v životě jsem to u sebe neviděla, tak by mě vážně zajímalo, co jiného dělám, než doteď, nebo co začali nově dávat do mrkve :rolling_eyes: . už i ty rukavice při mytí čehokoliv používám, nejhorší je to ráno.zkusím si dát taky zyrtec, jestli mi náhodou nepomůže.
26. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz
ingrid - popravde - me to zmizi uplne jen tehdy, kdyz nic s mrkvi a mandarinkama nedelam...MM mi to vse naloupe vzdy pred odchodem do prace :grinning: ... jinak je to fakt peklo...ruce jak po lepře a to svědění..brrrrr :frowning2:

nám dala alergoložka ještě něco jemnějšího než zyrtec či fenystyl..není to takový oblbovák...akorát si nemuzu vzpomenout na název..mrknu ráno (je to u kubouse v pokojicku)...ale stejne je vse jen na predpis
26. pro 2009 ve 22:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ahojík

Tak my dneska měli poslední Vánoce :slight_smile: Myslím že si klidně z pokojíčku můžeme udělat soukromou školku, protože těch hraček je fakt haaaaffoooo. Jinak Jája u našich spokojená, jak jinak. Babí s dědou si jí také moc užili akorát říkali že je to teda pěkný šídlo ale byla moc hodná no a my jsme si krásně užili balet Louskáčka, byla to nádhera. Měli jsme lístky do prvního lóže takže jsme nádherně viděli. Akorát jsem teda čučela jak někteří lidé chodí do Národního alá Pažout z Románu pro ženy. Strašné :frowning2:

Týýý jo takových příprav a je po Vánocích že, my si zítra užijeme poslední den s tatínkem a pak nám zas pofrčí do práce

Mějte se krásně papa
27. pro 2009 v 00:35  • Odpověz
ahoj

Ingrid držím palce na to hubnutí! tisícovky by mě teda motivovaly :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
ale teda s tím hlídáním, to fakt nemůže ta tchýně pohlídat ani jednou za tři měsíce? :fearful: třeba k večeru, aby jen Máju dala spát? ... já si vůbec neumím představit, že bych byla několik let v kuse večer doma :astonished:
hlavně muž by teda vyšiloval ještě víc :confused:

jinak musím napsat vánoční vejšplechty malýho:
ráno: muž se ptá Matýska: co má maminka v bříšku? ... malej si mě dlouze prohlížel a pak "podplsenku!..." ukázal na mě a "plsa! podívat, podívat, plosím!".... :fearful: :fearful: :grinning: :grinning:
(tatínek přísahal, že ho nenavedl, ale málem se u toho udusil smíchy :grinning: )

večer: Matýsek chtěl pohádku od táty, ten ale neměl čas, takže malej se okamžitě obrátil na mě "mami, tátovi žekni pohádka Matýsek" :sweat_smile:
27. pro 2009 v 09:50  • Odpověz
ahojky :wink:

mi:trošku mi váš exantém připomíná náš,pomohly až malé dávky kortikoidů v mastičce :unamused: chvilku,asi týden jsem to zkoušela léčit alternativně-to co poradily holky tady na koníku,ale nakonec to bylo ještě horší :unamused: jestli chceš napíšu ti IP čím jsme léčili my :wink: do týdne to bylo pryč a už se vyrážka neobjevila,nevím z čeho jí malá měla,nedělala jsem nic jinak než obvykle
27. pro 2009 v 10:05  • Odpověz
dočítám o Denulkovi s tou vyrážkou :unamused: holky to je šílený podle mě je to z těch chemikálií co dávaj na všecko a těch éček, já když si někdy přečtu obal tak zírám co je v jídlech, kde bych to ani nehledala :angry:
v rodině jsem furt napůl za blázna, že jídlo malýmu dost hlídám, ale je to hrozný čím nás krměj a pak je to samá alergie :rolling_eyes:

Miško: my měli něco na nožičce minulý Vánoce, dr. prohlásila, že to je začínající ekzém, ale já tomu nechtěla věřit (nic závadnýho ani neviděl plus v rodině to nemáme, prala jsem v eko prášku atd.).... že mi dala kortikoidy jsem zjistila až doma z letáku a odmítla jsem mu to dát, místo toho jsme šli k homeopatce, kde mu namíchala kapičky... a mazali jsme to na radu kožní (kam jsem se sama nacpala) mastí Ictamo Pro... a nosil jen volný bavlněný věci (koupila jsem asi 5 pyžámek a nosil to celej den), moc jsme nekoupali, když tak v roztoku Oilatum a pak namazat mastí Excipial..... za měsíc v pohodě a ťuk ťuk ťuk je ok, ale v zimě má jako asi většina dětí sklon mít citlivější kůži celkově - to je z toho topení a zimy venku taky....
hlavně to fakt moc nemyj, kožní mi tehdy důrazně vysvětlovala, že děti nemají pod kůží moc tuku a ta ochranná vrstva je tenčí taky, takže se nemůžou mýt tak často jako my...

jinak na kůži se taky odráží celková imunita, takže je dobrý omezit cukr například..

nechala bych se poslat ke kožní, rozdíl mezi pediatričkou a kožní je fakt velkej, přece jen jsou na to specializovaný...
držím moc palce!!!! a posíláme malýmu pusu :wink:
27. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky, kdybyste to viděly! Už mu to pomalu začíná po celém tělíčku :frowning2: Nevíme, jeslti jet na pohotovost, spíš počkáme do zítra k našemu doktorovi. Co myslíte?
Simi, prosím o info :frowning2:
27. pro 2009 v 10:26  • Odpověz
Miško :frowning2: jestli se to fakt rozlízá, tak bych radši jela na pohotovost :pensive:
27. pro 2009 v 10:46  • Odpověz
ahoj holky

miško já bych asi jela zítra ráno k doktorce, na pohotovost bych asi nejela.Ale je to na tobě.Držím palce.přijde mi spíš, že to je alergická reakce.Zkus si zrekapitulovat,co Deny snědl, nebo na co sahal :frowning2:

My byli dopoledne doma a odpo jeli chlapi do ZOO na zvířátka, Ondra opět nespinkal po obědě a už asi nebude s výjimkama vůbec, paráda :angry: .Ale je v pohodě, bude to náročné.Já zatím upekla maso,noky a špenát, vyluxovala a vytřela a tak vůbec

Lidu bříško už se začíná vykulovat, je krásný ! :dizzy_face: a Matýsek jako vždy k sežrání,už jsem viděla na FB :dizzy_face:
27. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
a možná bych mu dala něco na alergii, třeba kapky Fenistil, nebo čtvrtku dithiadenu, jestli doma máš,aby se to stoplo pro dnes a nesvědilo ho to
27. pro 2009 v 17:49  • Odpověz
Lidu hezká fotka v pase! :wink:
27. pro 2009 v 17:55  • Odpověz
Ahoj holky!!

Vánoce s Amuškou jsou nááádhernýýýý!!!

Můj nej dárek: bráška se bude v září ženit! :dizzy_face: :dizzy_face:

http://labell.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/#album
27. pro 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj při večeru,

vánoce dopadly na jedničku, s těma dětma je nádhera.
Miško, držím Denymu palce, s tímhle nemám vůbec žádný zkušenosti

fotečky Ježíškových únorčátek moc krásný :slight_smile: pár fotek od nás http://ssuky.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/#IMG_3073.JPG

opět nezklamala Zuhav a hlavně "baobab"
27. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
Labell jsi mi úplně nadělala chutě s tou vánočkou, musela jsem si jít dát druhou večeři :grinning:
krásný fotky :dizzy_face: :dizzy_face: Amelka je kočka! :dizzy_face:

jinak holky musím vám říct, že jsem vždycky znova překvapená z fotek, všecky děti vypadají tak dospěle :fearful: :dizzy_face: a rozumně...
u tak poloviny fotek si říkám "no tak to by u nás naprosto nehrozilo" :astonished: (např. stání v klidu u stromečku, jedení z normálního talíře apod.).... my jsme asi tak o půl roku pozadu :sweat_smile: :sweat_smile:

nejnovější zábava (kromě okusování stolu) je (přestože si před koupáním dojde) čůrat do vany... a to na několikrát, u toho řve radostí a pořád kontroluje jestli jsme si všimli... a to pak tu vodu kolikrát i pije :rolling_eyes: :sweat_smile:
takže tak u nás :grinning: :grinning:
27. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz
Teru: :dizzy_face: :dizzy_face: muž mi viděl přes rameno tu první fotku a rozplýval se tu :wink:

teď je hotovej z holčiček, doufá totiž že to bude velkej mazel... :grinning: (Matýsek je spíš po mně, pomazlí se, ale na nikom nějak nevisí a muž si maluje, že holčička ho bude furt objímat a pusinkovat :sweat_smile:
já si radši nemyslím nic, dneska se muž ptal Matýska jestli chce vidět konika nebo mámu, tak je vám jasný, co řekl :grinning: :grinning:
27. pro 2009 ve 22:11  • Odpověz
Lído díky!! Jinak stání u stromku kapec problém je, ale z důvodu že se ho v tu dobu hrozně bojí a nechce tam být :grinning: :grinning: :grinning:
Jo a úplně sem ti zapoměla pochválit břoušek- nááááádhernej :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. pro 2009 ve 22:19  •  2 děti  • Odpověz
Luci, taky jsme dělali vánočku a moc se vyvedla...ta vaše vypadá výborně :wink: a u Am jsem se rozplývala už na FB
Lu: ona na tý fotce vypadá jak neviňátko, ale je to děsnej čert :grinning: a do vany čůrá taky moc ráda :wink:
27. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz
no, to jsem chtěla taky napsat, Lu: už je krásně vidět, že jsi těhu, máš moc krásnej bejváček :slight_smile:
27. pro 2009 ve 22:23  • Odpověz
holky díky... no hlavně teď večer je to vidět... dole je dítě a navrchu jídlo, zrovna se tady tomu chlámeme :grinning:

Am se bojí stromku? tak to náš lupič ozdoby otrhává a pak nám je chodí (rozbitý) ukazovat... já na to peču, dala jsem tam jen ty obyč a levný, ale muže to docela točí..

Teru: prosím Tě jak reaguješ na to čurání? u nás je to teď novinka (jako občas tam čůrnul, ale teď se v tom fakt vyžívá)... furt s něčím provokuje... já nevím někdy v jakým bodě zasahovat, to bych po něm musela někdy startovat co minutu :sweat_smile: zase nevím jestli to totálně ignorovat, čurat by tam neměl že jo... nevím co nechat plavat a co ne...
totéž dělá s vypínáním světel v kuchyni teď... pořád dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

ale prej je čůrání ve vaně ekologický, šetří to splachování :grinning: v Brazílii nebo kde na to dokonce měli kampaň vládní :grinning:
27. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz
Lído ona ho taky obírá, ale jak se má u něj fotit, tak se bojí.
27. pro 2009 ve 22:36  •  2 děti  • Odpověz
aha, no tak to my taky máme jen jednu fotku u stromku a vypadá tam pěkně vyděšeně... je nahatej a vypadá to jako že se leknul, že jsem ho vyfotila na adama :grinning:
27. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz
Ahoj holky,
musím tady pochválit fotečky. všechny. jednak Amelku kočičku u všech rodin, babiček, prababiček, tetek, Labell...pěkně velkou rodinu máte :dizzy_face: , vánočka mě taky zaujala, fakt vyšla pěkně a ještě to cukroví je moc hezké. jo a ty jsi vážně pěkná baba :slight_smile:
Elí je okaňa, má překrásné šatičky a nebezpečně vám sluší to miminko. ty ho tak něžně držíš a Elinka jeví taky zájem, se mi zdá.. :slight_smile:
Fotky Matýska jsem už někde viděla, jsou čuprácké, jen mi nejde do hlavy to těsto na válečku, to vážně sám??? :sweat_smile:
vyhlížím taky Mi, co je s Denískem, jestli byli na pohotovosti, nebo půjdou zítra
A nakonec: čúrání do vany je u nás teď asi měsíc oblíbený sport. Já jí teda ještě fandím, že je šikulka, celý týden jí sprchuju, takže to jde pryč a v neděli napouštím vanu, abysme umyly vlasy ale snad trocha čúranic nevadí :dizzy_face:
27. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz
Teru: ještě jsem se chtěla zeptat, jak Elí reaguje na firstbike? jde jí to? nepadá na kokos? vy máte koukám ten nejlepší co je tu na trhu, ten chci pro Máju taky, na narozky, proto jsem zvědavá.dík
27. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.