• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Peti, já už u Vendy viděla na teploměru i 41,5 :sweat_smile: to byla panika a hrůza :pensive:
8. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
Peťo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
takže Berenika se má dobře a krásně roste, to je príma :dizzy_face: :dizzy_face:

Ejana: u nás jedou jednorázový vymyšlený slova, tzn. vymyslí, vyzkouší to na nás, vyřehtá se a za chvíli přijde s dalším :stuck_out_tongue_closed_eyes: zní to většinou jako turečtina, tak nevím esi to nemá z prohlížení mužových obrázkových slovníků angličtina-turečtina :grinning:
ta pupa, to mu musel Vojtík říct někde když jsi ho neviděla, ne? to je záhada..

Petise: klobouk dolů jestli půjdeš k porodu kámošky... mě by asi taky dělalo problém, že jí nemůžu pomoct, ale je fakt, že mně pomáhalo nejvíc to, že mě muž držel, abych neupadla a že jsem věděla, že neodejde (teda ani nemohl, já mu drtila ruku)... to bude její první mimčo??

s tou tchýní to chápu, já bych manželovu maminku k porodu klíďo vzala :dizzy_face:

jinak já četla tady někde na MK, že holka šla k porodu se svým otcem :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
ejani, nojo radím s křížkem po funuse :grinning: :grinning: :grinning: ¨my už máme pas doma :dizzy_face:
8. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz
Veru ty brĎo. mi naskočila husí kůže. Já bych se strachy třásla jak ratlík, hlavně ale, že to není to nejhorší, jak píšeš. jdu se podívat na net, co to je. Držím palce a hodně síly
Petrolejka: velká gratulace k Berenice (krásný jméno, jakto, že mi uniklo...) i k zdravým nosním dirkám :wink:
Lu: já z toho Matýska nemůžu, to jsou perly!
8. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz
Evi :astonished: Kristpane, já myslela, že výš jak 40 nikdo mít nemůže. Tak to by bylo po mně. Už si nebudu na nic stěžovat, protože proti vám jsme s nemocema zažily naprostý prd. :pensive:
8. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Vítečkovi posíláme pohlazení! a těším se zítra na dobré zprávy z Vinohrad!

teplota-první teploty jsem šílela. Tomí trpí na veliké horečky, takže 41 bylo docela infarktový, zvlášt, když to nejde několik dní dolů! :frowning2: . Hrozně si vyčítám, že jsem ho od nemoci neochránila...Stále to těžce beru a snažím se mu pomoct a podbízím se mu třeba s jídlem. To, když je zdravý, tak nedělám..

Peti-krásný zprávy z UTZ! A jak Míra zvládl uspávání?
8. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
Verunko :confounded: :frowning2: no pane jo, myslím na vás a držím moc palce, ať to nic není a jste co nejdřív doma!!!

Peti: já jsem vykulená ze všeho, teplotu jsme měli taky zatím jen nízkou (taky nemívám vysokou), ale kdybych viděla ke 40, tak asi s brekem vyrážím na pohotovost, obdiv každýmu kdo tohle zvládá v klidu :pensive:

jdu se podívat co to je ta purpura, snad to je něco lehkýho :unamused:
8. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ejana:má takové pidi rudé tečky pod kůží,krevní sraženinky,já to teda taky nechápu,ale utz ledvin,jater a sleziny ok,což je prý dobře,teď už to má i na krku a kolem uší,na prdelce no prostě všude

Tak Berenika potvrzena - paráda,kočička malá šikovná a co Míra jak zvládl uspávání Týnky?

můj táta byl taky u porodu-přišel krátce poté co byl Vítek venku a než mě šili-dřív to nestihl-Vám se to zdá divný?
8. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
Luci, hlavně aby bylo Vítkovi brzo dobře, aby se z té divné nemoci co nejdřív dostal. Chuděrka maličký.

Teploty a nebo vůbec nemoci snáším špatně. Myslela jsem, že třeba časem budu víc imunní, ale nejsem. Vždycky když vidím, že je něco u kluků jinak než normálně, tak z toho pomalu nespím. Hned mám naladu na 0 a často to odnáší Honza. Vím to, štve mě to, ale vždycky o ně mám takový strach, že všechno okolo jde stranou.

Lu, Vojta si na pupu ani nepamatoval, že to kdysi říkal. Ale ono se to asi nabízí, když neumíš pořádně vyslovovat.
8. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
Peti, tak jsem to nemyslela :wink: klidně si stěžuj :wink:
Romčo :grinning: dostala jsem podrobný raport, byl hrdej, že v půl osmé Týnka spala, jak jsem nakázala. měl na papírku přesně napsáno, co jak dělat, tak se snažil, no něco dělal "blbě", jakože nedal pěnu do vany, ale vymydlil ji nějakým dospěláckým šamponem, po celým bytě samozřejmě věci, jak od nich odpadly, ale bylo zábavný ho pozorovat, jak se prsí, že si poradili. :grinning: No ona Týnka totiž večer usíná bez problémů, tak jsem ani nepočítala, že by nastaly komplikace. :slight_smile:
gratulace Pétě k Berenice :dizzy_face: :dizzy_face: verunka:Vítečkovi posílám pohlazení a at je vše zase v pořádku :slight_smile: ad teplotkování:my už 40 ky taky měli jsem byla zoufalá a v brzkých ranních hodinách jsem tenkrát volala ségře a brečela že nevím co s tím,vím že tenkrát eli na dovču do Chorvat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Evísku kde se jako flákáš? :grinning: a já jdu vytírat :sweat_smile: petisko na prio jsme nebyly v po jdeme na 4 hexu,dál se domluvím s Dr :wink: jsem zvědavá jak se nám ten klouček vytáhl do šířky a do výšky :wink:
8. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz
já při tý horečce bya na pohotovosti :sweat_smile: a byla jsem za hysterku, pže tam mel JEN 39 :sweat_smile:
hani, flákala jsem se na chalupě
:grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz
Veru: tak to je super, že ty utz byly v pořádku!... já to čtu, že to je něco s krevníma destičkama a v raným dětským věku to má většinou lehký průběh a nevracívá se to :wink:

Ejana: popsala jsi to přesně, já mám taky okamžitě zájem jen o to co se děje s malým a hledám info a furt ho kontroluju.. když měla dr. podezření na ekzém, tak jsme taky skoro nespala a byli jsme během dvou dnů u tří doktorů :pensive: chudák malej asi nechápal proč mu furt prohlížím celý tělo a nemluvím :pensive:
8. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
Evi: "jen" 39?? takhle malý dítě? to já bych taky šla na pohotovost nebo se aspoň poradila s dr...
mně hlavně nejvíc vadilo, když měl malej teplotu, že jsem ho nemohla měřit, když spal :pensive: :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz
ještě jsem tu..

nejdříve posílám mnoho pozdravů Vítečkovi...teda, vůbec nevím, o co jde, slyším to taky poprvé...ať je to, co je to, ať je to rychle uzdravené :confused:

Peti, takže holčička nastopéro, super, že je vše v pořádku a váha moc pěkná :slight_smile:

Holky, takže to všechny prožíváme stejně, máme strach...taky nemůžu spát...když já všechno vidím tragicky..kdyby tak na světě nebyly nemoci, posrané teploty atd....

Evi, tak taková teplota?? No to už bych asi skákala z okna..bobek... :confounded:
8. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
holky, jenom pro kontrolu, můžu kombinovat Paralen sirup s nurofenem sirupem po čtyřech hodinách, že?
8. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz
Lucko: tak za tu chvilku, co jsem na netu, jsem pochopila, že purpura je něco jako oslabení imunity a cosi to má společného i s krví. Většinou léčba trvá 6 týdnů, kdy dítě musí mít absolutně klidový režim, pomalu, aby ani nechodilo. I s běžného rozčilení ty flíčky naskáčou. PO šesti týdnech je dítě ještě nějakou dobu pod dohledem lékařů kvůli vnitřním orgánům, tzn. asi jednou týdně se jim odnese vzorek moči. DOufám, že tu nepíšu kraviny, takhle jsem to zhruba pochopila. Straašně vám přeju rychlé Vítečkovo uzdravení, ať ho ta sviňa opustí, aby si z ní nic nepamatoval
jj taky to čtu,jsem klidnější když mudra řekla,že krevní obraz má v pořádku
má 10,6kg a 81cm

vedle na pokoji je jedno mini mimčo už přes dvě hodiny v kuse pláče chůdě

teplotu jsme měli jednou 38,5 po odečtu a ležel jak hadrová panenka a hořel - víc jak 39st si nechci ani představovat
lu, jj JEN :unamused: no dr.ho prohlídla a nic nenašla....naše dr. mu o den později(v po odpo) nasadila atb :wink:
8. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz
Petise:můžeš
8. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz
s=z. už jsem dost vyčerpaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz
petisko, jjmůžeš :wink:
v noci teplotu neměřím :zipper_mouth: teď už to jakžtakž odhadnu a když usne, tak ho nechci budit :wink:
veru, hodně sil a vítečkovi pusu :wink: vše bude ok :wink:
8. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz
Evi: nj, to byla nějaká odbornice co? :rolling_eyes: takový bývají nejchytřejší :zipper_mouth:

Veru: a jak to Víteček snáší? a spinká už? si vůbec neumím představit jak ho udržíš v klidu... :fearful:

Peti: jj, můžeš... já teda kombinovala čípky, bo sirup nechtěl, ale léky to byly stejné, Paralen a Nurofen
8. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz
všem dobrou noc :wink: a zdravá dítka bez teplot a jiných neduhů :dizzy_face:
8. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz
Lu:jj už spí,je bez teploty
v klidu ho neudržím a ani o tom nikdo zatím nic neříkal :astonished: ,on kromě té vyrážky žádné příznaky nemoci nemá,takže se chová naprosto normálně
tady he to celkem srozumitelně popsáno
http://www.klinikazdravi.cz/henoch--schonleinova-purpura/

všem díky za podporu
zítra napíšu novinky
dobrou
8. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
Evísku:ahááááááá :grinning: peti:taky jsem kombinovala ale čípky a sirup :wink: at je drobečkům líp,chjo :frowning2:
8. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz
ty fotky pod článkem jsou strašidelné - Vítek má malé pidi tečky,takže je vlastně úplně zdravej :wink:
8. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz
holky, díky :dizzy_face:

verunko, dobrou noc vám oběma, ať vám to tam v nemocnici rychle utíká!!!!
8. črc 2009 ve 22:23  • Odpověz
jdu si ještě něco počíst do ložnice k bobíškovi, bobrou noc
8. črc 2009 ve 22:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.