• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ahoj,
jmenuji se zuzka a mám syna Jakuba, který se narodil v unoru 2008. můžu se k vám přidat? :confused:
13. črc 2009 ve 22:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Ahoj holky, já vás jdu jen tak pozdravit :slight_smile: Tak si tady po večeru koukám, co je kde nového :slight_smile: Doufám, že se máte všechny dobře a přeji všem dobrou noc :slight_smile:
13. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz
:grinning: čus maminy a dablmaminy! zdravíme s kudrnáčem po delší době...byli jsem ted nejaky čas na moravěnce a po navratu jsem vas spíš šmírovala než abych psala (taky to má své kouzlo :sweat_smile: )

vidím, že janča je porád ještě v balení 2 v 1. no snad emilka už rychle vykoukne ven a nebudeš muset, jani, ta avízovaní vedra trávit s bříškem....fakt obdiv všem těhulím...já asi odjedu otěhotnět na 9.měs. na severní pol, tady to letní klima není pro mne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jani č. 2 (ejani) - posílám pohlazení vojtíškovi...a tobě povzbuzení, i když vím, jaké to je, čekat, co se z té teploty vyvrbí... :frowning2:

.... :confused: :confused: barru odletěla na Mars?..s kterou cestovkou? :confused: :grinning:
13. črc 2009 ve 22:54  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ahoj martinko! :slight_smile: doufám, že odpočíváš....viděla jsem fotky z paříže - moc krásné... :slight_smile:
13. črc 2009 ve 22:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
zuhav, děkujeme :slight_smile: Tak nějak odpočívám neodpočívám :wink: Do práce ještě nechodím a jinak se pořád snažíme nějak zaměstnat, takže ani doma moc nejsme. To je tak nějak nejlepší, když se můžu na další den na něco těšit, co máme naplánováno. Doma mi moc dobře není, ale takhle to jde.
13. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz
A snažím se zjišťovat, co všechno je ještě možné udělat pro to, abych miminko donosila. Tak jsem tak nějak ze všeho rozpačitá, co doktor to jiný názor. Jasně, že jich nemám tolik, ale i tak. Steh co navrhoval můj doktor, zase doktor Koucký napsal, že nic neřeší :frowning2: Delší pauza asi taky tolik ne ... . Ve středu jdu na cvičení podle Mojžíšové, zase aspoň pro dobrý pocit ... .
13. črc 2009 ve 23:13  • Odpověz
Martinko, ahoj. A co něco alternativního? Jak tu psala kdyis Lu, že jí pomohla čínská medicína? Mám nějak pocit, že Ti nikdo nedokáže říct, co se vlastně děje špatně a co proti tomu dělat.
13. črc 2009 ve 23:20  • Odpověz
Ahojky Martinko...něco pomůže, ať je to Mojžíšová, nebo steh,nebo Čína, nebo cokoliv, ten čas přijde a bude to stát za to...věřím ve vás..posíláme štípanou tvoje velitelka Naty a Já
13. črc 2009 ve 23:27  • Odpověz
Péťo a Luci, jste moc hodný :slight_smile: Já taky věřím, že něco pomůže. I tyhle alternativní věci bych chtěla vyzkoušet, tak nějak postupně, mám těch doporučení víc a jenom to dát nějak dohromady a pustit se do toho. Nikdy jsem na tyhle věci nebyla, ale co není může být :slight_smile: Mě už se zdá, že asi ani nejde říct, čím to všechno je, že to asi žádný doktor říct nemůže. Doktor Koucký mi napsal, že to může být sedm možností a ovlivnit jde tak zhruba necelá polovina a ještě se můžou navzájem kombinovat. Takže to nezní nijak pozitivně, aspoň se mi to tak zdá. Určitě si nechám vyšetřit dělohu, to vidím jako poslední z možných příčin a pak uvidíme.
13. črc 2009 ve 23:32  • Odpověz
dobré ráno

u nás pršelo a teď už je zas jak v prádelně,máme v plánu jít dopoledne ke kamarádce na kafíčko,jsou to sportovci a tak s nima v neděli zkusíme jet celá rodina na kolech a Ondráška šoupnem do toho vozíčku za kolo.Oni mají taky chlapečka a už takhle párkrát jeli a prý super,tak se těším :slight_smile: :slight_smile: .Tuším,že takhle hodně jezdí halkac,ne? A pak nás lanařej na víkendový raft po řece,tak to bych taky moc ráda,ale jsem strašpytel, hihi :sweat_smile: .Nemáte to někdo za sebou?

Martinko jsi úžasná, že furt vymýšlíš,co by pomohlo.Já bych asi taky zkusila něco alternativního, jak psala lu a peťa, nic tím nezkazíš...ještě se chci zeptat, nebylo každé to miminko,které si měla v bříšku stejného pohlaví?

ejani držím palce, ať jste všichni fit!!!! :frowning2:
14. črc 2009 v 07:42  • Odpověz
Dobré ranko,
jen v rychlosti -u nás taky prší
zítra jdeme na 18ti měs.ko. a měli bychom dostat 4.hexu-tak jsem zvědavá jestli malého mudra bodne

jak u Ejanů_doufám,že jste přečkali noc a ráno bude lepší než včera

fokty Amelky a celé Pyskáčkovic family od moře moc krásné,Matyášek od Sylvinky je takovej kouzelnej smíšek

a co Emilka?
14. črc 2009 v 07:53  • Odpověz
Dobré ránko,

holky, v to léto já nic rozumného nestíhám - jsem jen venku na pískovišti nebo u bazénku nebo na prochajdě nebo sedím v letní zahrádce...jen přes poledne rychle cosik poklidím, vyperu, pověsím...a už jsou prcci zase vzhůru :grinning: Což mi nahrává odpovědět Petise - ano, i u nás se zničehonic začalo chodit spát kolem deváté večer, i když předtím byla osmá naše naprosto naprosto koncová hodina. Hmm, na druhou stranu se spí celou noc (ano, prosím, i Jonášek !!!) a vstává se až mezi půl osmou a osmou...Takže se obětuju a večer je tu nechám řádit a já už jen tupě hledím na televizi, zatímco prťata skáčou, mlátí, lezou apod.

Agatko, ano, my jezdíme s vozíčkem a doporučuju! Jen prosím nelezte na cesty, jen na cyklostezky. Ale uvidíš, že Ondra bude nadšenej. Má tam prostor, pohodlí, výhled...prostě parádička!
A raft??? Jééééé, já bych jela hned. Na raftu se nemáš čeho bát, jestli jedete na české drobné řeky, tak se snad ani nemůže převrhnout. Můj manžel právě ted nsjíždí Orlici, příští rok už chceme jet s prcky...no uvidíme. Já strašpytlík nejsem, zatímco můj synek je v tomto ohledu úplná raritka připosr**** :grinning:

Sylvi, nádherná dovolená !Čiší z vás pohodička. Jak to Jindra zvládl s tím krkem? A jak Matyášek spal v cizím prostředí?

Těhulinky, teď vás tedy lehce lituju (i když mnohem více závidím :slight_smile:. Ale tyhle vedra a břicha...ehmmm:frowning2:

Maovo, já bych se šla osobně poradit (a vyšetřit) právě dr. Kouckým. Objednej se k němu! Je to lékař s opravdu moderními znalostmi a hlavně nic nenalhává. Řekne všechny možnosti...
14. črc 2009 v 08:35  • Odpověz
Přeji hezké ráno, já jsem teda ještě v posteli :grinning:
agatko, první byl chlapeček, druhý nevíme a třetí taky chlapeček. Taky jsme se na to ptali, jestli by nemohl být problém tady, ale to by se zjistilo na genetice, takže asi ne.

halka, doktor Koucký mi napsal, že on se stará až o těhotné, takže potom se k němu můžu objednat, ale až budu těhotná, dřív bohužel ne.
14. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem tu dýl nebyla..jsem dostala nějakou břinkačku a blinkačku..fujtajbl..Tomí je u babi mně je dneska líp,.. :wink:

ejani-doufám, že Vojtíškovi je dneska lépe..

na fotečky kouknu..

jéé, a ztracená teta Zuzka s Kubíčkem! Hlavně, že jsou v pohodě. jsem se už trošku obávala..

Marti-Cvičení Mojžíšové je moc dobré. Já teda hlavně vím, že pomáhá těm, co nemohou počít miminko. ALe určo tam jsou cviky i na donošení!
Já jsem tvůj příběh vyprávěla kamarádce -doktroka interny.A ta říkala, že její kamarádka doktorka měla podobný problém - samozřejmě nezná tvojí a ani přesně její diagnozu - ale pozitivní na tom bylo, že donosila miminko. I když si nakonec celé těhu proležela v nemocnici na kapačkách.
A i já bych vyzkoušela čínskou medicínu jak navrhovala Lu. Vždyt oni právě díky ní mají zdravého chlapečka! A ty roky zkoušení a pokusů...
a taky říkají, že je dobrý břišní tanec..
Ale ty toho máš určo zjištěného víc. Moc držím palečky a moc na vás myslím..
14. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
maova, sice mě neznáš, ale fandila sem ti, aby to dobře dopadlo:frowning2: Obdivuju tě, že máš na všechno sílu. Já bych na to už neměla, a radši bych asi volila adopci, o tom neuvažujete?
14. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
sylvinka-taková pohoda z foteček! Super! Líbí se mi Táám jsou kravičky..:slight_smile: ..

Jani-a co dneska? Dneska by to šlo, ne? na Káju Gottovýho! :grinning: :grinning: . pupíček je nádherný!
a Jiřík je krásně opálený a takový smíšek! :slight_smile: . A jak sám plave! To je šikulka! Voda ho hodně baví, že jo?

Amelka-suverénka na letišti! :wink: , v moři,. na pláži. Moc vám to sluší! A kamínková fotečka s nožičkama je skvělá..
14. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz
kačí my pojedem jen po cyklostezce, já bych se bála s dítětem vyjet na silnice,to je strašnej hazard :unamused: .Pojedeme z Ústí směrem na Litoměřice, celá stezka kopíruje Labe,je tam moc pěkně a je to víceméně rovinka,tak se snad ani moc nenadřu, haha :slight_smile: .Vozík samozřejmě poveze Petr :wink: .Pojedeme tak nějak v době spánku,tak se tam vychrupe,pak zastavíme,dáme sváču,pohrajem si a tradá na zpět,to už bude čumákovat.Jsem vážně zvědavá !!!!!

Jinak já taky nestíhám.Dopoledne jsme venku,vrátíme se jen na oběd a spánek (během toho vařím,žehlím,uklízím,obědvám a chvíli sedím na pc) a pak hurá zase ven.Domů přiletíme večer spocený jak čuňátka, koupeme,a pak bohužel dloooooooooooooooooouho uspáváme,taky nic moc,ondra je neunavitelnej.kolikrát jsem se přistihla,že jsem už klimbla a spala a on ještě koukal na posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Takže včera jsme koupali až v 8 a šli spát v půl 9 a usnul teda dřív,docela to šlo.takže ano i u nás se posouvá večerka,nicméně budíček nikoli, dneska se vstávalo v 6:30,ale vstáváme většinou dřív,blééééé.....................

Marti zkus všechno,co jde,držím palce!!!!!

romčo:ještěže ti má kdo pohlídat Tomáška, odpočívej,ať jsi fit! :slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
jinak tohle mi přišlo z Rodiny:

U batolat tohoto věku je známo, že se při jídle často předvádějí. Takže si ušetříte čas, i nervy, když vám příprava jídla pro vašeho malého strávníka zabere co nejméně času. Snažte se ale vždy vytvořit co nejpestřejší kombinaci potravin. Když mu nabídnete různé zdravé pochoutky, je velmi pravděpodobné, že dostane přesně tolik výživných látek, kolik potřebuje i když by to znamenalo, že jednou spořádá pouze zeleninu a podruhé jenom celozrnné pečivo.

Co umí a dokáže?

Vaše dítě se čím dál srozumitelněji vyjadřuje, a proto mu mnohem lépe rozumíte. Dokáže totiž spojit slovo s gestem, takže na předmět svého zájmu zároveň ukáže.

Jeho osamostatňování se dává najevo každý den mnoha způsoby. Dokáže se svléci (samostatné oblékání přijde mnohem později), čistí si zuby bez vaší pomoci a krmí svou panenku. I tak byste ale měla nadále jeho zoubky vždy dočistit vy, dokud celou proceduru samo nezvládne tak, jak se má správně provádět.

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

Umí roztřídit věci podle barev, tvaru a druhu. Proto byste mu měli pořídit hračky umožňující takové rozdělování.

Jestli se "ne" již stalo jeho oblíbeným slůvkem, bude ho používat vždy a všude.

Postupně byste jej měli vést k jednomu spaní denně. Toto přechodné období může být obtížné pro vás oba. Pokud mu dělá problémy usnout, chvilku se spolu mazlete a snažte se mu tento moment vytvořit obzvlášť příjemným.

Tip pro vás

Zamyslela jste se někdy, zda byste byla schopna poskytnout dítěti první pomoc? Jedním z nejlepších způsobů je poradit se o případných krocích s vaší dětskou lékařkou, nebo si opatřit knihu, která vám pomůže zvládnout základy první pomoci například při popálení, horečkách, pořezání, vdechnutí předmětu či zástavě dechu. Budete tak mnohem jistější v každodenních situacích. Také byste se měla ujistit, že vaše domácí lékárnička obsahuje všechny potřebné pomůcky, jako desinfekce, náplast, obinadlo, atd.
14. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
u nás teda nehrozí,aby si něco uměl svléknout sám,občas zkouší botičky a ponožky,ale vůbec mu to nejde.a stejně tak netřídí věci dle barev,vzorů a druhů.vám ano?
občas pozná barvu,ale přijde mi,že to je náhoda a jen tak z prdelky jsme začali učit čísla (vždy po vypití mlíčka si ukazuje na čísla na stupnici a já mu je čtu..a občas sám řekne jedna,dva,tři a pak pět :grinning: ).Nočník nám nejde vůbec a mám pocit,že nikdy nepůjde a zuby si taky moc čistit nechce).tož takhle u nás :grinning:

hihi panenku krmí a taky jí dává čůrat,dělá s ní tuli tuli a spíme jednou denně bohužel už od 10.ti měsíců
14. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj holky!

Mao, jsi hodná, že na nás přijdeš kouknout :slight_smile: . Těch alternativních možností je určitě hodněa věřím, že je těžké se v tom zorientovat. Moc přeju, ať se najde příčina - samozřejmě řešitelná. Moc na vás myslím.

Děkuju všem za pochvaly fotek :wink: Ono to vždycky potěší :wink:

Zuhav, klidně se s Kubíkem přidejte! Vítej mezi nás :grinning: :wink:

Halkac, Jindrův krk je teď den ode dne lepší. ťuk, ťuk. Když se vrátil do práce, tak se mu dost zhoršilo. Každý večer mu to "masíruju" a spí na speciálním polštáři.
Matýsek na chalupě spal přenádherně .... návratem domů, bohužel i návrat do starých kolejí. :rolling_eyes:

Jo, a dnes dopoledne jsem narazila na "akci" textilu pro děti a koupila jsem Matýskovi na podzim tři bodýčka Pronce Oliver za cenu dvou :dizzy_face: A mám roupy se do toho obchodu ještě vráti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo (podruhé .... ten konec už stejně čte málokdo :grinning: ) - jedu za chvíli na koupaliště s kamarádkou. Bez Matýska :sweat_smile: Sedačku má v autě Jindra, hlídat chtěla tchyně, tak to spojím, nechám plány umýt okna plavat :grinning: a jedu.
14. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
Jé Agat,co to sem dáváš za věci-mám pak pocit,že jsem jako matka totál zklamala,boť teda u nás jediné co souhlasí,že se snažíme naučit na jeden spánek přes den :grinning: :grinning: :grinning:
po příchodu domů si teda sundá čapku,zuje boty a jde do koupelny čekat kdo mu umyje ruce,tvary natož barvy nehrozí a panenku žádnou nemáme
takže od nás tak
14. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
spaní-teda u nás stále platí ta 20 hodina. Ale ráno je to stále dřív..takže 5-40 žádný čas..ach jo..

barvy-ani jsem nezkoušela, jestli rozlišuje! Občas dá správný tvar do správného otvoru..ale já to nehrotím. Jsme často venku a tam ty hračky nemá.

svlékání-svlékne si boty a ponožky, klobouk (ten si i nasadí), bryndáček,..

zuby-chce si čistit jenom on sám..ode mne moc nechce..

jo, a ted jsem si vzpomněla, jak jsem četla o návštěvě Matýska Luovic v kostele. To jsem se nasmála! :grinning: :grinning:
Můj synovec, když byl malušenký, tak byl na prohlídce u dr..a ta ho prohlížela kompletně. A když doprohlídla i pindíka, tak Pata radostně zakřičel:"eštěěě" :slight_smile: :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
mně přijde,že tentokrát ty dovednosti trošku přešvihli, ne? :grinning: :grinning: :grinning:

sylvi užij si koupačku bez matýska! :wink:
14. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
romčo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz
Agat:tak to jako každopádně :grinning: :grinning: :grinning:

spát se u nás chodí ve stále stejnou dobu mezi 19.30-20.00 - výjmečně později,ale vstáváme o hod později tedy v 7 :dizzy_face:
14. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
sylvi-užij si koupačku! a pokec s kámoškou..

Veru-jak je Vítečkovi?

Agi-nebo máme zaostalé děti! se podívej na fotečky holek! Jiřík Janiny sám plave, Katy jezdí na koni, Mytýsek Luovic vede mši, Am veze věci k odbavení na letišti.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
si říkám, kde udělali soudruzi chybu! :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: holky, vy jste kecky! :grinning: :grinning:

jdu vás dočíst, kočeny
14. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
Romča:Má se fajn,myslím - právě vylil na podlahu zbytek kávy :grinning: a volá na mě tati
14. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
ahojdáááááá

jdu opět pozdravit na skok, se omlouvám, že Vás zanedbávám, ale stejně si určo někde věnku užíváte sluníčka že :wink:

Lucí : fotečky moc hezké, jste si to krásně užili že. A ty tři kilíka jsou dost vidět, řekla bych na na zadečku a nohách :wink: :slight_smile: Jo a chtěla jsem se zeptat, koukala jsem že Aminka nosila na dovče dost kecky, já Jáje beru jen sandálky a crosíky na pláž, mám vzít i nějaké kecky? Je to lepší?

Teda já pořád peru a žehlím, docela maso. Jsem vyprala várku co jsme měli u dědy, nažehlila a mám už skoro vše zabalené k moři . Ještě tady pouklízím. Nějak to máme do září napěchlé, ale aspoň se nenudím. Jedeme na tu dovču, po dovče přijede tchýňka s Martíkovou menší setřenkou, pak máme v rodině takovou víkendovou párty ( takže přijedou další lidičky - se těším ), ještě před párty máme s manžou výročí, takže jsme si zamluvili víkend pro sebe, no a pak je super srazík s Vámi, po srazíku přijede děda a ještě mám domluvené během toho tři návštěvy ke kámoškám :grinning: Takhle se mi to líbí, frmol a žádná nuda :wink: :slight_smile:

Tak já zas pádím, mějte se všichni krásně, papa
14. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
romí něco na tom asi bude :grinning: :grinning:

holky to jste měli vidět dneska na návštěvě,ondra byl po svačině (velká tvarohová activie) a hroznové víno a u té kamarádky se cpak křupkama tím stylem,že jsem se styděla :grinning: :grinning: , bagroval jak kdyby měsíc nejedl, v každé ruce čtyři, plnou pusu,ani nemohl mluvit.no bylo to k smíchu,ale já nechápu,jak je tak rozežranej ! :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.