• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Petise: v Liberecký zoo jsme taky byli, je to takovej komunistickej styl ještě, opice tam seděly narvaný a v na betonu, no my byli rádi, že to malej z půlky prospal :zipper_mouth:

jinak u nás večerní spaní stejný, ale přes den mu fakt už vyhovuje jen 1 spaní, vstane v 7 a tak ve 12 pospí hoďku a půl a jinak už bez problému celej den...
dobrá je kombinace lítání venku a koupání, pak se nacpe jak křeček a jde rád spát... teda rád - musím ho odchytnout a on se mi schovává kam to jde :grinning:
no ale musím napsat, že my máme teda fakt zatemněno, máme žaluzie a přes to ještě jedny, jinak by spal tak o 2 hodiny míň! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ejana: doufám, že Vojtíškovi je už líp!!

ježíšmarná, kde je Fuer... kde že to je Barru???

Martince už jsem napsala
14. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz
Agi: tak to je u nás teď asi měsíc naprosto normální, takovej Otesánek :sweat_smile: :sweat_smile:

jsem se naprdla, muž tu furt chodil a něco krámoval až vzbudil malýho a ten chudák tak hrozně brečel....marný chlapovi říkat, že to snad může udělat za hodinu, aby se dítě vyspalo a já se taky v klidu najedla... tož jsem mu ho dala do náručí a má ho až do večera :angry:
a teď si za odměnu můžu udělat velkej nákup a odnýst ho na zádech do 5. patra, asi si vemu krosnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Agatko: tak u nás souhlasí asi jenom to "ne", které rád používá a to velmi často. On většinou ani moc nepřemýšlí a rovnou říká "nenene" :grinning:

A začal zase strašně kramařit doma a taky v obchodě ho musím hrozně hlídat, protože si chce na všechno z košíku šáhnout :confounded: :grinning:

A mnohem míň mi dává hubičky, to líbací období bylo strašně krátký :grinning: . Já myslela, že kluk bude větší mazel.

ad spánek: většinou to klapne kolem té 20 hod. a ráno vstává mezi 6.30 - 7.00
14. črc 2009 v 15:28  • Odpověz
Ahojda holky, hlásím se také po delší době, jsem stále bez PC, občas se připojím v noci přes Vladuv služební, dnes je výjimečně doma, tak toho hned využívám. Jak jsem psala, v pulce června, těsně před dovčou se nám rozbil disk, vše běželo, jen kromě několika zmizely všechny fotky Zuzanky. Dnes nadšeně hlásím, že odnesení do firmy na záchranu dat se vyplatilo, dle jejich odhadu zachránili 95 až 100 procent snímku. Nedokážu to odhadnout, ale zkusmo to vypadá, že snad ano... jen jsou hrozně rozházené, naštěstí ukládám soubory ve formátu datum-hodina-minuta, pro tento případ to je výhoda. Bohužel ještě musím sehnat nové Windows a vše přeinstalovat, pak už zas budu ON LINE :slight_smile:

Fotky z dovolených nádherné - aby ne, lidi, co si neumí užít dovolenou, to už by bylo vážně zoufalství :grinning:. A Barru je na Kanárských ostrovech. Fuerteventura je jeden z nich, mimochodem s moc hezkými plážemi. Mám na něj "jednou" taky políčeno. Jen seznam míst, kam bych chtěla, začíná být poněkud dlouhý.

Spaní... mno, to je u nás jediná věc k uzoufání. Postýlka u nás byla vždy nepřítel číslo jedna, mříže v bdělém stavu Zuzanka nesnášela. Večer jsme uspávali na matraci, přes den usínala celkem ok v kočárku a nepřenášela jsem. Teď už kočárek nechce, navíc se brutálně přesunulo polední spaní... klasika je usnutí mezi 15. a 17. hodinou, přitom vypadá, že by klidně jela i dál... Bohužel se pak Zuzanka budí klidně i v 18 nebo 19 hodin a spát jako malé dítě se jí tedy nechce... takže ty dny jsou hodně dlouhé a únavné, včera usnula před 23. hodinou. Vstává se u nás kolem 6 hodiny. Kromě neskutečně dlouhých dní se máme prima. Na nočník si neumí zatím ani sednout, resp. nechce, takže plínovat ještě musíme 100%.
14. črc 2009 v 16:15  • Odpověz
sheherazada, jsi hodná, že jsi nám fandila :slight_smile: Víš, sílu bys měla taky, ono se to takhle asi těžko představuje, ale zkus si vzít, že by se v těhotenství něco stalo, miminko bys neměla, ale děti hodně chtěla. Myslím, že bys do toho znovu taky šla :wink: Ono kdyby asi doktoři řekli: žádná šance už není, tak je to něco jiného, než když je tam pořád nějaká naděje a já doufám, i když už míň, že nějaká ještě pořád je :slight_smile: Ale o adopci uvažujeme taky, je to jedna z dalších možností a jsme domluvený, že si žádost o adopci podáme.

A jinak všem děkujeme :slight_smile:
14. črc 2009 v 16:35  • Odpověz
A víte co, já jsem vlastně došla k tomu, že jsou na tom lidi mnohem hůř a že si nemůžu stěžovat. A to mě teď nějak drží. Máme jeden druhého, milujeme se, plánujeme společnou budoucnost (ani tohle přece spousta lidí nemá) ... . Děti jsou super, chceme je moc, ale jednou taky od rodičů odejdou a zůstaneme si zase sami dva pro sebe a je potřeba abychom si rozumněli a stáří si jednou taky hezky užili :slight_smile: A já doufám, že to tak bude a i děti si k nám tu cestičku prostě najdou, i když trochu pozděj, než jsme si plánovali :slight_smile:
14. črc 2009 v 16:39  • Odpověz
Martinko, tos napsala moc krásně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !! je to stopro pravda, já si musím furt opakovat, protože mám někdy tendenci dávat přednost Matýskovi...

Kreksi: super, že fotky jsou zachráněný :slight_smile: :slight_smile:
téda, takový dlouhý dny, to už máš svatozář, ne? :sweat_smile:

ad nočník: u nás taky plenky jedou, zkoušíme i přímo na WC, posedí, tváří se jako král, ale ani tam nic...
ale teda vysazuju, i když nic nedělá, po spaní ráno a po obědě, i třeba na minutu, dvě, aby si zvyknul, že ten nočňajs tu vůbec je a není to nepřítel...
ono cokoli novýho jsme dělali (příkrmy, cvičení, nové pítko atd), tak na začátku vždycky vypadal že naprosto nechápe a těžce bojkotoval

Agi: seznámek jsem taky dostala do mailu... u nás svlíkání jedině boty a ponožky a to furt, oblíkání se pokouší, je to sranda... zuby si čistí tak napůl, tvary chápe asi taky tak napůl, ale nemá zájem třídit nebo dělat puzzle apod., barvy má mlhavej pojem, ale má v tom hokej, když mu ukážu, že růže je červená tak mi řekne "voní" tak já nevím :sweat_smile: :sweat_smile:

ale už si trochu inteligentně občas hraje, takový náznaky, třeba vyndá králíka z puzzle a řekne mi "Bob, koukej" nebo postaví komín z pěti, šesti kostek a pak ho zase rozebere místo aby ho jen zbořil nebo si sám dal medvídka na auto a vozí ho..
a tuhle se strašně smál, když jsem mu hrála divadlo s plyšákama jak jeli vlakem, na návštěvě jedli a tak a snažil se to opakovat
14. črc 2009 v 17:54  • Odpověz
Ahoj,
Hani my jsme nepoužívaly sandálky, cesty tam byly takové nějaké, takže radši kecky.
14. črc 2009 v 18:08  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, jen reaguju na dovednosti. To je přehnaný, že by v tomhle věku rozlišovali barvy, ne? :astonished: Tož to ani náhodou. :grinning: Týnka si hraje pořád a se všema hračkama, v tomhle je zlatá, šikovná mi připadá, ale nejraději organizuje, všechno pořád přenáší, různě vyrovnává, skládá a tak. Nijak to nehodnotím, vývoj vidím. No a nočník, to oddaluji hlavně já, protože kaká 2-3x denně a ne pevné bobky, spíš měkčí hroudy a představa, jak to v tomhle vedru těhotná preparuju z nočníku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže u nás je brzda hlavně v mamince, ale už se na to fakt chystám!!! :sweat_smile:
14. črc 2009 v 18:52  • Odpověz
to jsem ráda,že nejsem jediná co to nechápe :grinning: :grinning: :grinning: .Plínky u nás taky budou problém, ondra kadí tekutý, pevnou šišku snad neměl nikdy :sweat_smile: .

dneska je šílenej,furt se vzteká,řve a vynucuje si, den na pěst :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 v 19:36  • Odpověz
Peti: nj, to naprosto chápu :zipper_mouth: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

u nás první čurání do záchodu, byl ve výborný náladě (venku se válel v písku prej a honil u bazénu nahatý holčičky :grinning: ) a doma totál suchá plína i po 4 hodinách, tak jsem zkusila a nic... tak jsem si vzpomněla, že v porodce říkali že když po porodu nepůjde čurání, tak si zapnout sprchu, že ten zvuk pomáhá uvolnit - no zapla jsem sprchu a do minuty byl vyčuranej ... tak jsme chválili a chválili až do nebes a Matýsek se smál a opakoval, že je "velkej kuk" a "jako táta" :slight_smile:
no tak jen aby to nebyla naprosto ojedinělá příhoda, kdyby se zadařilo jednou denně, byl by to dobrej začátek...
14. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jo "velkej kluk" mi připomíná, že jsme dnes byli na návštěvě u Zuhav a Týnka si velice pozorně prohlížela Kubíka při přebalování, dokonce si dřepla, aby měla pindíka líp v zorným úhlu a pak se pod dojmem této události pokusila zdatného junáka třikrát políbit. Bohužel se nedal :grinning:To se máme na co těšit. Jinak návštěva skvělá, Týnka byla tak hotová z dětí, hraček, hřiště, že usnula až po páté hodině na cestě domů. A vyjedla Zuhavovým veškeré zásoby, konečně mi někdo uvěří, že moje dítě je Otesánek, jedla nepřetržitě celou návštěvu, už jsem ani nechápala, jak je fyzicky možné, že ten škopek jídla v ní zmizel a břicho zůstalo stejných rozměrů, ona má asi jen kůžu a vevnitř velkej lavor na jídlo nebo co a ještě malej motorek, kterej ji nutí neustále se hýbat. neposeděla snad ani minutu. :grinning:
14. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
Peti: :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: aby si Míra pořídil aspoň vzduchovku, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no Matýsek taky říkal "velkej kuk" a u toho si masíroval víteco a potutelně se usmíval, tak mám podezření, že mu tatínek vysvětloval a ukazoval řádně i nářadíčko :sweat_smile: :sweat_smile:

jsem udělala banánovej koláč a se mi srazil :angry:

a prosím Tě, Peťo, kam to ta Týnka dává? dyť není ani baculatá!! :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz
Peťo, Tvůj popis mě naprosto odrovnal :grinning: :grinning: :grinning:

To co tam píšou, Matýsek nedělá. Cosi málo jo, ale nějak to neřeším. Až zas bude hnusně, bude času na trénování víc než dost. Navíc podle našeho dr. flegmatika je naprosto v normě, když umí ukázat části těla a vylézt po schodech. :grinning: Takže jsme v normě :wink:

Den byl fajn, jen mi ten večer dal Matýsek pěkně sežrat a celkem jsem upocená jak prasátko :unamused:
14. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
jo, s těma schodama, jak píše Sylvinka, tak prej jsou schopný zadržet moč a hlásit, když umí střídat nohy do schodů
tak to u nás eště není, jen sem tam náznak
14. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
ahojdá!!

sylvinko - díky za přivítání...určo jste tu prima parta a bude se mi tu líbit :grinning:
comro - jé, tys měla starosti?...kdyby se něco dělo, tak o tom budou informovat tety bonzačky unorovky, se kteryma jsem v častějším kontaktu (jako třeba ta teta, jejíž dcera dnes podrobila přísné vizuální kontrole pohlavní úd mého syna :grinning:)
14. črc 2009 ve 21:54  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
včera jsem vypnula pc ještě před odpovědí martinky...a vidím, že i dnes psala...u toho dnešní příspěvku mi hrkly opět slzy do očí...
martinko - jsi opravdu neobyčejně silná osobnost...a jsi pro mne velkým vzorem pro období těžkých chvil (resp. chvil, které si myslím, že jsou těžké...ale vzpomenu si na tebe a na tvůj postoj k nesnadným životním situacím a hned se ona "těžká chvíle" vnímá jinak)...jsi úžasná tím, jak neztrácíš naději a máš furt sílu jít dál...a velký souhlas s tím, že mít partnera, o které ho je možné se opřít a plánovat budoucno, je jedna z největších výher v životě...

...určitě bude chtít asi zkoušet nyní vícero cest k řešení tvého problému...myslím, že důležitou roli sehraje i fyzická rekonvalescence po posledních náročných dvou letech...držím moc moc palce!!!!!!
14. črc 2009 ve 22:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Já jsem holky šťastná, že tady všechny jste a i vy mi dáváte strašně moc sil jít dál a pořád doufat. Strašně moc mě naučil i Pavel, možná i takhle celková situace, ale tenhle vztah mi dal tolik, jako nic jiného. A čím dýl jsme spolu, tím víc si to uvědomuju ... . Prostě jsem došla k tomu, že vím co je pro mě důležité ... .
14. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
Maovo :dizzy_face: :dizzy_face: Ty bys měla napsat knížku ! :wink:
14. črc 2009 ve 22:41  • Odpověz
Martinko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsi moc hodná že aspon občas zaskočíš :dizzy_face: jinak my byli včera na očko proti spalničkám tak Dr.rovnou udělala i 18 ti měsíční prohlídku :slight_smile: takže váha:11,90 kg a délka 84 cm,s čímž tedy nesouhlasím,ale ona říkala že to je zhruba,že děti se ve stoje blbě měřej kort když plakal :stuck_out_tongue_closed_eyes: reakce na očko může být klíd'o i 6 dnů po,modlím se at je to v poho :slight_smile: Matýsek od sylvinky hezké fotečky :wink: a koukám nové fotky v pase,moc pěkné :slight_smile: zaregistrovala jsem labellku,verunku a sylvinku :slight_smile: Hani my jedeme do Caorle pořádně jsem ještě nekoukala kde to je :sweat_smile: a kdy odjíždíte vy? :wink: přeji krásnou dobrou noc :pensive:
14. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz
joooooooo a ještě taky samozřejmě myslím na Janinku at už si Emilka dá říct :slight_smile:
14. črc 2009 ve 22:56  • Odpověz
tak jsem zkoukla resty - dovolenkové albíčka sylvinky, labell, lu a verunky....krása krása! :dizzy_face:
holkám výletnicím do zahraničí závidím odvahu vyrazit s dítkem tak daleko..my jsme teda za svobodna byli velcí cetovatelé, ale ted porád máme pocit, že bychom si to ted ještě s kubou neužili..no my jsme totiž takoví ti cestovatelé, co nebydlí v hotelech :grinning:
..takže jako sylvinka vyrážíme po vlastech českých (kde teda v hotelech bydlíme :grinning: )...mimochodem sylvi oblast okolo sovince a rešova znám z mládí..je to tam moc pěkné (i když nevím jak služby, za mého mládí to byla trága...no ale to bylo taky za první světové, že :grinning: )

a u verunky jsem nepoznala verunku (která vlastně není verunka, jak víme :sweat_smile: ) - kde je ježek a světlé háro? :confused: moc ti to sluší :slight_smile: :slight_smile: (stejně jako ten ježek...prostě to má někdo materiál na krku :slight_smile: )
14. črc 2009 ve 23:13  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
jinak jsem porád pod dojmy dnešního dne, kdy u nás v bytě řádila "batolata" (já nevím,proč se tak nazývaji, ani jedno se nebatolilo, říkala bych jím spíš poletuchy) kaffiluci, petrotýnka a cecholík..a samo zuhafkuba...to byla taková krása a pogoda: děti si hrály či žraly (vyhlásily si soutěž: Kdo se dřív poblije aneb Nekonečná žranice) a matky seděly, žraly a plkaly...krása krása :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
...a stále mám takový stísněný dojem z toho, že dnes poprvé spatřila pindoura kubouše jiná žena než jeho matka či babička :zipper_mouth: :grinning: to už je, jak kdyby si domu přivedl první děvče!!!! chápete???? :confused: :grinning:
14. črc 2009 ve 23:18  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ahojda před pulnocí :slight_smile:

též nevím, kdo přišel na výraz batolata, je to dobrá pitomost, proti té jejich rychlosti se batolí spíš matky :slight_smile:

maova: Marti, moc ráda čtu Tvý příspěvky. umíš tak normálně, lidsky a hezky psát o věcech těžkejch, hezkejch i legračních. přeju, aby bylo těch hezkých, nadějných a úsměvných čím dál víc. dnes mě navíc zaujala to Mojžíšové cvičení. chystám se k němu totiž též, právě mám o něm rozečtenou knížku od kámošky, co bydlí kousek od našeho domu. ta už to má zmáknutý. tak jestli do toho jdeš taky, bude nás tu cvičenek pomalu tolik, že si za chvíli mužem pronajmout tělocvičnu. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 23:43  • Odpověz
krásné ránko,
tak jedem na křivku, jsem zvědavá, pak dám vědět :slight_smile: :wink:
hani: taky doufám že si dá říct :slight_smile:
15. črc 2009 v 06:02  • Odpověz
dobré ráno

jani držím palce na kontrolu ! :slight_smile: :slight_smile:

zuzi :tak to bylo u vás teda pěkně veselo, hotové mat.centrum :grinning: :grinning: :grinning:
dneska mají být bouřky,tak vůbec nevím,co vymyslet za program :sweat_smile:
15. črc 2009 v 06:48  • Odpověz
hihi se zase oblečený posadil na nočník a dělal ee :grinning: :grinning: :grinning: , kalhoty od pyžama si svlíknout nenechal.

a musím ho pochválit, když něco ode mě chce,tak mi říká:"mami" a Petrovi:"tátoooo".Umí to už krásně rozlišit.Oslovuje nás :slight_smile: :slight_smile:

hanipelíšků:co jsi nechala Páťovi naočkovat? Priorix? držím palce.My měli reakci až 9.tý den - teploty.Ale asi deset dní jsme měli rýmu jak trám :unamused:
15. črc 2009 v 07:36  • Odpověz
Dobré ránko,
já vám to moře táák závidím - ale taky ještě nemáme odvahu vyrazit. Tedy stejně jako Zuhav nemám pocit, že bych si to užila. Ale to je povahou dětí - pořád se na mě věší...A tak tedy nechť žijou Čechy a chalupy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Janino, jsme zvědaví na křivku ! Ať už tam nějaké ty hrbolky najdete :wink:

Zuhav, tak už máte za sebou i první lekci sexuální výchovy :grinning: ? No já učůrávám, jak se prcci navzájem prohlíží...tedy hlavně Madlenka Jonáška. Pomáhá mi totiž s přebalováním - zapíná Jondovi plenku. A tak nikdy nezapomene hodit takový udivený výraz...co to tam ten brácha má :astonished: :astonished: :astonished: ? Ale jindy si pindíka vůbec nevšímá a to mi tu lítají pořád nahatí:slight_smile:

Začínám se stydět, že na nočníkování kašlu...vidím, že se to stává dominantním tématem. Ale prostě u nás ještě není nachystána atmosférka...myslím, že přijde až kolem druhého roku :grinning:

Co se týče dovedností...to docela sedí, například barvy poznávají stoprocentně. Děcka mají stejné kartáčky - jsou jen odlišené barevně, a když se snažím prohodit jim je, protestují hlasitě a nadávají mi. Nebo Madlenka staví věž z červených kostiček a nedej bože, když jí tam dám žlutou. No ale na druhou stranu naše děti mluví naprosto MINIMÁLNě. Pořád jsme ve stádiu hrdelních zvuků. Takže přesně jak furt říkám, v něčem je někdo šikovný a napřed a v něčem tápe:slight_smile:
15. črc 2009 v 08:37  • Odpověz
Dobré ranko,Jani držím palečky na kontrolu :slight_smile: agátko:tady je buřina jak hrom a leje a venku přitom hrozně dusno :unamused: ad očkování:jo,jo priorix :wink: taky mně Dr.upozornovala na rýmu i kašel,dnes ráno trošku pokuckával ale snad o.k.týýý jo reakce až 10 den?? :confused: nám ten priorix píchla kvůli tomu že jedeme za 3 týdny na tu dovču tk at je to za náma :slight_smile: a zapoměla jsem napsat že už má Pát'ulka 12 zoubků,ještě že se koukla ona,pže ode mně si říct nedá,já myslla že jich má 10,ale krásně jsem je viděla :slight_smile: přeji krásný i když deštivý den :wink:
15. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
teda tady je bouřka jak hrom, to jsem chtěla s prckama ven :unamused: .
Jani ať už si dá malá říct a vykoukne, jsou bouřky tak třeba se něco začne dít :slight_smile:
Kubík měl reakci na očko až 13 den, ale za dva dny už to bylo v pohodě, měl "jen" dva dny teploty, ale jinak nic jiného.
Nám u nočníkování myslím si nejvíc pomohlo, že byl nočník, a pořád je, na stejným místě, takže k němu přiběhl a aniž by něco řekl, tak jsme věděla :slight_smile: , a taky ze začátku dostával za odměnu že se vyčůral nějakou dobrůtku :grinning: , to u nás byla velká motivace :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.