• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
mao moc moc přeju aby už k vám žádné smutné období nepřišlo a už jste se jen smáli. Je dobře že máš tak super partnera :dizzy_face: :dizzy_face:
15. črc 2009 v 09:18  • Odpověz
dobré ránko

tak jsem tady napsala sáhodlouhý příspěvek a Jája si asi usmyslila že je to vše blábol a smazala mi ho, béééé

Martinko, je krásné jak vše citově a s nadhledem který u tebe obdivuji píšeš. Ale máš pravdu, důležité je, že se s Pavlem milujete a jste si navzájem velkou oporou. Moc na Vás myslíme a věříme, že si k Vám miminkou jednou určitě cestičku najde.

ad pinďík, tak toho jsme už okoukli u tatínka a pořád se podivuje a říká čo to jéééé :sweat_smile:

Jinak já u Jájinka také sleduji denno denně pokroky. Je čím dál více samostatnější, ale na druhou stranu chce moc pomáhat. Takže plno věcí děláme spolu - zapíná pračku a myčku, podává prádlo na pověšení, přendavá semnou věci, snaží se zametat a luxovat. Teď poslední dobou pořád doma tancujeme a zpívíme, máme tady dopolední mini piškotéku :grinning: jen se hrozím aby si lidi neťukali na čelo, neboť bydlíme dole a trdlošící matka je vidět za oknem a samozřejmě mini Jájinka tanečnice ne :sweat_smile: Krásné je jak ráno se vzbudí s úsměvem, hned mi jde dát pusinku na dobré ráno, letí do kuchyně a volá papááát, žíííížu. Pak si jde sednout a říká hačíííí, papat. Pak jde do koupelky a ví že se budou čistit zoubky. Je to moje šikulenka. Já si tohle období šíleně užívám, více snad jak miminkovské. Je s ní čím dál větší zábava a takové to parťáctví. Také se u ní čím dál víc projevují rysy. Bude fintilka po mamince, ráda se předvádí v oblečení a nosi mi všelijaké sponky abych jí je dala do vlásků ale pak si je zas sundává a zkouší to sama. Ale je více technickej tip, všechno musí rozmontovat a podívat se jak to funguje. Takže se také tímto moc omlouváme ještě jednou Lucince Kaffičce, za pochroumanou knížku a slibujeme že jako revanž na srazík přivezeme jinou :sweat_smile:
Také je dost umíněná a tvrdohlavá, to opravdu dost a pěknej vzteklík když není po jejím. Ale na druhou stranu šílenej cíťa. Bude určo pravačka, já jsem levák. No je zkrátka báječná :grinning: :wink:

Zuzí : Tak to se opravdu ani nějak nebojím, žýe bychom si dovčenku všichni neužili. No popravdě musím na sebe prásknout že nejsem stanový tip, takže mě hotýlky a komfort vyhovuje, no jsem holt v tomhle snobka no :wink: Já spíše miluji takové ty výlety na zámky, muzea, výstavy a Zoo a i to s námi Jájinka obsalvuje a je to s ní v poho. A také teda tam bude s námi babí a děda, takže volné chvilky a večery s Martíkem máme zajištěné :wink: a naši se zas těší jak si užijou malou.

jo a zuby, tak tech máme pořád jen 7 a klube se nám 8 :sweat_smile:

také přeji hezký den a doufám, že nebude moc deštivej, u nás zatím krásně svítí sluníčko
15. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
tak jsme doma...opět nic, dneska ani žádný hrbolky, prostě se jí nechce, na další kontrolu 22.7., to nehrozí, tak dlouho už to nevydržím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: musíme ji trochu poštouchnout :slight_smile:
ještě uvidíme jestli třeba dnešní bouřky něco neuspíší... :slight_smile:
nočník u nás také nehrozí, teď ráno jsme to zkoušeli a nic, chvilku vydrží sedět ale nic tam neudělá, takže nám to bude asi trvat dlouho...
a přijde mi že strašně moc rozumí věcem co se po něm chce, třeba když něco vyleje tak mu řeknu utři si to, a jde pro utěrku a utře si to po sobě a takovéhle drobnosti, až mě to zaráží jak to chápe :slight_smile: je to velkej kluk :dizzy_face:
15. črc 2009 v 10:19  • Odpověz
jani tak šťouchejte, šťouchejte !!! :grinning: :grinning:
15. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
tak teď jsem nechala Jájinu lítat v krátkých šatinkách s holou prdinkou a řekla si číííí a vyčůrala se do nočníku :slight_smile: no a za půl hodinky počůrala koberec :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak teď přemýšlím jestli mám prát cejchy a deky nebo ne, jestli přijde ta bouřka i k nám, prý na Vysočině jí máme očekávat odpoledne, aby mi to stihlo uschnout, ale už se tady nějak zatahuje :frowning2:
15. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
hani já bych to radši odložila :wink:

chtěla bych se poradit, kdo z vás používá dětský stoleček a židličky.jaké máte a jestli jste spokojení, užijí je hodně dětičky,nejezdí s nimi spíš po bytě? a kolik stály a odkud? přemýšlím,jestli koupit stolek i židličku anebo jen židličku a přistavovat jí ke konferenčnímu stolku (do prosince v tom našem malém bytě).Občas totiž malujeme pastelkama a malujeme na koberci.taky s kostičkama by si mohl hrát u stolečku..ale nechám si poradit,děkuju

a pak jestli nemáte tip na nějaké ne moc drahé,ale pěkné nádobí (sady hrneček,talíř,hluboký talíř apod..), který by se barevně hodil do kuchyně ořech-vanilka (asi jen bílá,nebo smetanová,co?))děkuju
15. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
Jani tak šup a št'ouchat :wink:
15. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
Tak jsme byly venku, jsem měla chuť na housky :grinning: a chytl nás ten maximální lija deštníku jsem domů dorazila mokrá až do pasu. Ale byla jsem v Globusu a koupila poslední balení plínek do zásoby (pro Týnku i pro Berušku) a nasbírala 100 bodů, takže jsem dostala jako bonus pejska od Fischer-price. Mám takovou radost. Týnka ho dostane příští týden k svátku. :sweat_smile:
15. črc 2009 v 11:18  • Odpověz
Jani : jojo :wink: :slight_smile: :grinning: jen na to

Agi : také toto téma řešíme, po dovče budeme kupovat do pokojíčku setík stolku a židličky zatím mám v merku tyto

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24388795&tab=1

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22982725&tab=1

nebo i Ikea mají židličky a stolky

no a co se týče nádobí tak třeba v quelle mají pěkné jídelní soupravy, já mám také od nich a musím uznat že jsou hezké i kvalitní. Třeba sada CREATABLE je v barvě vanilková/čokoládová - odkaz jsem nehážu je moc slouhej rozhodil by stránku. Je to pod sekcí - Bydlení a domácnost - domácí potřeby - jídelní a kávové soupravy ( také bych chtěla tuhle kombinaci kuchyně - venge nebo tmavý ořech a vanilková a k tomu pistáciové doplňky a stěnu ) také záleží do jaké barvy más doplňky v kuchyni. Do toho by se klidně hodila i vínová, čokoládová, žlutá, capuccino, zelená atd...
15. črc 2009 v 11:20  • Odpověz
tak cejchy neperu už tady máme vítr a mračna :frowning2:
15. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
hani děkuju moc za tipy,pak juknu :wink:
15. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
To počasí je divočina :confounded: . Ani se Emilce nedivím, že se jí do toho nechce.

Židličku a stoleček máme z IKEI:
stoleček jsem koupila v akci za půlku, mají různé barvy http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60151312 a židličky ze série Mammut http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20099496 , http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70050812

Je pravda, že teď si často sám u stolečku hraje. Čte si knížky, staví komín atd.
15. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
ahoj

Zuhav: chápu Tvoje pocity - včera Matýsek na pláži u Vltavy honil nahatý holčičky, asi dvě hodiny, byl z nich totálně paf a popisoval jim části těla, no pomalu aby je člověk hlídal, aby se na sebe nevrhli :astonished: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
holky snad z nás nebudou kyselý tchýně?

Hani: držím palce, ať očko proběhne v pohodě

ad dovolená: já měla vítr z každýho výletu, ať už autem, vlakem nebo letadlem, ale vždycky jsme jeli a nikdy jsem nelitovala! děti milujou změny většinou a musím říct, že já nejvíc nesnáším kňourání a kopání na zemi a to je většinou jen doma...venku chodí k lidem a zdraví je a povídá a hned se s každým skamarádí... někdy je to větší záhul než doma, ale spíš fyzicky a to dám spíš než ten psychickej záhul doma....,
já radši vidím půlku výstavy nebo zámku s dítětem za krkem než být pořád doma... Matýsek je naštěstí ze stejnýho těsta... kdyby ho chtěl někdo unýst tak by klidně šel :zipper_mouth: :sweat_smile:
takže kdo jste ještě nebyl na větším výletě nebo dovče, tak do toho, já měla rok strach z časovýho posunu a z dlouhýho letu a až tak na čtvrthodinku řevu bylo naprosto všechno v pohodě!!!
15. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
Aco: to mi spadla čelist jak se Jájinka má k domácím pracem :sweat_smile: :slight_smile:

u nás akorát teď pozoruju čím dál tím větší schopnost vycítit co kdy říct, už nemluví jen tak, aby si procvičoval slova ale opakuje občas frázi nebo řekne slovo tam kde se hodí....
včera v tramvaji pán seděl vedle mě a vystupoval a řekl "můžu projít?" a Matýsek mu řekl "ulčitě"
pak se mamka zeptala kde vystupujeme a Matýsek "pšíští" ...
holky, až začnou tvořit věty, to bude hlína! :grinning: :grinning:

jdu okouknout ty stolečky a židličky, taky o tom uvažuju... mohl by si taky občas sednout, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz
ahojky,

hani, já jsem teď rozložila jídelní stoličku na dva kusy :grinning: jenže ten můj šplhal poněkud nepochopil, že tam má sedět, ale používá jí jako stupátko :sweat_smile: :grinning: normálně si jí přesouvá kam potřebuje a rabuje v dalším neprozkoumaným prostoru a nebo čučí z okna :sweat_smile: :grinning:

jinak u nás se toho taky moc nenamluví :grinning: ale dnes když jsem strouhala sýr, tak se ozvalo sýýýýýýl a snědl cca 10dkg(obvykle tuto potravinu sundává z chleba), stejně jako Týnka je Otesánek :grinning:
nočník-poslední dobou to vypadá úspěšně, ale nerada bych to zakřikla :wink:
barvy, tvary- nezkoušela jsem
brrr a víc moje paměť nepobrala :sweat_smile: holt už nejsem nejmladší :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
jo domácí práce:grinning: sundavání prádla a luxování už bych Venoušovi nechala, je v tom dobrej :grinning:
Jani, jen Emču popožeňte :grinning:
Mao, taky tě obdivuju :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

teda, je tolik toho na zareagování, zkusím si vzpomenout :sweat_smile:

Nejdřív moc zdravím Marťu a jsem moc ráda, že stále máte naději, budu držet pěsti!!

A taky zdravím zuhafklan :grinning: teta, kurňa, přicórejte k nám častěji :wink: a tetě kaffičce vyřiďte, že má áček jak nas.aných, hihihi...že si furt zapisuju, jo?? :slight_smile: :slight_smile:

lu, jako Matýsek bude chytrej jak hrom, jako je fááákt dost dobrej :confused:

agatko, my máme stoleček a židličky z Ikey, spokojenost, hraje si na něm s autíčky...a k rozlišení barev...no asi nee :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a co Vojtíšek od ejany??? Doufám, že už je dobrý :confused:

kreksi, a vy už zkoušíte a nejde? Nebo na co je ještě dobrá ta M.metoda???
15. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
evčo, sýr Robik sní jen pokavaď je nastrouhaný...jinak tavené sýry jí v poho, akorát ten eidem, že bych třebas dala do ruky, tak nehrozí.....

holky, a jí vám zeleninu a teď nemyslím v polívce a v omáčkách...jako třebas okurku do ruky...se píše, že zelenina třikrát za den a my ji máme jen v poledne :zipper_mouth:
15. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz
Peti, on do teď jedl sýr maximálně rozpečenej v toustu a rozkydlej na rizotu, ale plátky z chleba sundavá a v očích má otázku, jestli to jako myslím vážně :grinning: dneska si právě vyžádal kus cihly a cpal se jak nezavřenej :grinning:
Vašek miluje okurku a papriky, takže dává někdy k sváče a vždycky k véče(ke chlebíku)
15. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz
jé, Evi, tos mi připoměla, že mám ještě jeden dotaz: dáváte ještě někdo mlíko na snídani a k večeři, nebo už děláte normální jídla??????? V případě druhé varianty, co obměňujete??
15. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
hm, asi taky koupím stolek z Ikea a židličku, jen mám strach, že to bude požívat jako Vašík na šplhání :sweat_smile:

Peti: M. metoda je dobrá celkově na potíže s páteří a taky proti bolesti při menstruaci, když někdo nemůže dosáhnout orgasmu nebo na posílení pánevního svalstva po porodu nebo při inkontinenci atd. .. dokonce prý i může zlepšit spermiogram... prostě posiluje svaly a podporuje dobrý prokrvení a výživu všech orgánů v tý oblasti... mně třeba pak ani tak nebolívá hlava...
my ještě nezkoušíme, ale já zlehounka (tak každý druhý den poloviční dávku) cvičím, abych to dítě ještě unesla, zvlášť teď co nám nejede ten výtah...

ad zelenina: u nás jak vařená tak syrová, jako nejde po tom jako po sýru nebo pečivu, ale jí a rád všecko...
moje mamka když se tu ládoval tuhle salátem, tak prohlásila, že by mohl natočit reklamu pro děti co moc nechtějí jíst, že má hlad jen z toho jak se na něj kouká :grinning:

tak tady se vyčasilo, tak přemejšlím jestli vyrazit na Vyšehrad nebo do Žlutých lázní nebo kam :slight_smile:
15. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
u nás je mlíko jen ráno... jinak má jogurt, kaši a sýr, takže vápníku má snad dost...

k večeři většinou kaši a nějaký ovoce, někdy pečivo s něčím a zeleninu nebo třeba pudink s vločkama apod. ..
15. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
lu, myslím, že Matýsek by židli používal ke stejnýmu účelu jako Venda :grinning: v tomhle jsou si ti dva dooost podobný :grinning:
Peti, u nás je mlíko ráno k snídani a večer před spaním, obojí vyžaduje :slight_smile: k večeři teďka moc nechce kaše, takže má buď chlebík s něčím+zeleninu nebo třeba puding s ovocem a piškotama....zatím to takhle pytlíkujem cca týden:slight_smile:
15. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
peti u nás furt jede mlíko ráno i večer,ale má to jen na žížu, pak následuje snídaně a v případě večera zase předchází večeře.je mlíkovej,takže mlíko u nás pojede hoooodně dlouho :wink: .Jinak ze zeleniny mi toho moc nejí,má rád okurku do ruky (sní klidně i půlku celé), mrkev (půlku velké sní), papriku nechce,rajče párkrát kousne (a měl osypanou tvářičku,tak moc nedávám) a to je šmytec.k obědu mu dávám občas brokolici,mrkev,fazolky,kukuřici,hrášek,tak to vezme na milost,obzvlášť když je to s br-kaší :grinning: .Jinak ani ťuk.zato po ovoci se může užrat,miluje všechno,jako já:nejvíc hroznové víno,melouna,broskve,banány,apod....i jablko chce,ale toho se jako pořádně nenají
15. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
tak u nás teď jablko zas jede, měl ho často v zimě a pak už ho nechtěl, tak jsem nedávala, teď je z něj paf a dám mu ho celý a sní ho krásně jak je i se šlupkou (dávám teda žlutý s tou slabší šlupkou)

k večeři mi taky jednu dobu nechtěl kaši, tak jsem dala občas chleba nebo pudink a kaše vzal zas na milost
15. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj holky,
dík že na nás myslíte. Tady je pořád neveselo. Večer a v noci má Vojta pořád horečky těsně ke 40 a trvá strašnou dobu než zabere sirup. Snažím se ho ochlazovat jak to jde. Během dne je o trošku lepší. Třeba dneska dostal sirup v osm hodin a do teď byl dobrý. Ale už na něm začínám pozorovat, jak mu pomalu šplhá nahoru. Fakt nechápu z čeho to má. Už to trvá od neděle a žádné další příznaky kromě horečky nemá. Ale jak dlouho ho můžu takhle nalejvat sirupem netuším. Naše doktorka má dovolenu, zatupující je kráva, takže nám nezbývá nic jiného než pohotovost. Přiznávám, že mám taky už dost. Za ty předchozí tři noci jsem naspala snad 8 hodin.

Stoleček a židličky (Mammut) má v pokoji Vojta a Štěpánkovi se strašně líbí. Docela dost často u nich sedí a hraje si. Ale malování ani čtení ho nebere. Ovšem nejlepší zábava s nimi je, když si je přistaví k policím, stoupne si na ně a sahá do pro něj nepřístupných přihrádek.

U nás mléko bylo naposledy mateřské, jiné prostě nechtěl, takže od 11 měsíců dostává pouze mléčné výrobky. Naštěstí kaši i jogurty jí rád. A když už jsme u toho jídla. Štěpán asi posledních 14 dní vyžaduje jíst i oběd sám, jinak se vzteká a snad by radši nejedl :angry: Musím říct, že se snažím polévky a omáčky dávat minimálně, protože nesnese bryndáčky ani třeba utěrku na nožičky. Takže po každém obědě převlékáme.
15. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz
jéjej ejani at je Vojtíškovi líp :frowning2: já přemejšlím zda máme v pátek vyrazit na koupák na Petynku má bejt děsný vedro :stuck_out_tongue_closed_eyes: petisko:já dávám mlíko i ráno i večer :wink: ad zelenina ovoce děs :unamused: ovoce banán,a to musím škrábat lžičkou nebo ulomovat malinké kousky,zeleninu pouze v jídle dušenou :frowning2: achjo :frowning2: musím zkoušet dál aby si holt zvykl :unamused: Hani kdy razíte na tu dovču?tééda Matýsek je boží s tím mluvením,a Jájinka a domácí práce týý jo :confused: :slight_smile:
15. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz
jejej chudák Vojtíšek, jsem to zaznamenala až teď jaké má trápeníčko

Lu : teda Matýsek bude jednou nějakej politik, určitě :wink: :grinning: a také mám radši vyýlety s běhajícím dítětem než sedět doma na prďce, osobně mám zkušenost že dítě změny zvládá nejlíp z rodiny aspoň to naše, ale my jsme dost výletní rodinka takže takto u nás

no a s tím úklidem, no snaží se holka, ale zas my rozrachá skříňky takže se to vykompenzuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ale musím jí pochválit že když řeknu uklidit hračky atd...tak i poslechne a uklidí

ad mlíko, týýý jo, tak u nás už ho nechce vůbec. Takže nahrazuju mléč. výrobky, sýr miluje jak na mazání tak i plátek do ručky a ovoce a zeleninu taky, nejradši syrovou do ruky. Miluje rajčata, okurku, méně papriku, vybírá ze všeho hrášek, ten jí fakt šmakuje. Pak miluje brokolici a květák, to u nás jede furt na jakýkoliv způsob, hlavně brokolice zapečená s těstovinama ( zrovna budu dělat k večeři ) a květáková polévka. No a večeře má vesměs teplé, protože jí tatínek když se vrátí z práce, takže baští spolu a někdy mají oblouženou mísu s namazaným chlebem a také se u nás rozjeli studené zeleninové nebo těstovinové saláty.
15. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
jen nakukuju a hodně moc přeju ejanině Vojtíškovi úlevu a konečně aby byl fit.myslím na vás!!!!! :frowning2: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

my byli až doteď na hřišti,super,jen dvě děti,malej spokojenej a teď už lebedíme všichni spolu :slight_smile:
15. črc 2009 v 19:24  • Odpověz
tak jsem nasraná jak tur,musíme koupit nové dveře :angry: přítel byl jen za dveřma vyhodit plínu a Pát'a mu zabouch,tak je musel vykopnout dveře poškozené pokoplé a na výměnu,ani pomyslet kdyby tam mrn'ous zůstal sám a on to neotevřel :confused: :confused: ááááááááááách jo a navíc Pát'a ještě ted nespí pže spal prej od 17.30-19 :unamused: dobrou :pensive:
15. črc 2009 ve 22:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.