• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahoj,
Amelka měla v noci hroznou horečku, tak teplou jsem ji ještě nezažila. Ráno sme byly u mudry, říkala trochu raudlej krček. Když sem jí říkala že sme byli v pátek na koupáku a všechny děti co tam byli mají buď afty v puse nebo teplotu, tak říkala že afty ještě můžou přijít..
A podle Amelčiné mudry ten pásák mám...ještě naháním svého mudra..
21. črc 2009 v 08:34  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko,

opožděně, ale přece gratulujeme další dablmamince. Emily, ať se ti na světě líbí a tvá cesta životem je plná štěstí a zdraví !!!

Miško, fotečky jsou úchvatné - mně tyhle sourozenecké rozněžňují pořád a pořád :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Teď jsem přemýšlela, jestli někdy budu mít pocit, že těch dětí mám už dost :grinning:

Co se týče debat o postavě - nedá mi, abych se k tomu ještě nevrátila. Já už se dostala do takové depky, že jsem začala chodit k jedné lékařce na konzultace. Sestavila mi jídelníček a doporučila cvičení: a přesně, jak píše Zuu...zakázala mi chodit na spinning (kvůlli tomu, že se tam špatně hlídá tepovka) a nakázala plavání, mírnou cyklistiku bez kopečků a rychlou chůzi. Prý na redukci naprosto fantastické. Zatím se držím, váha jde pomalu dolů, ale fakt pomalu. No pravda, zas to vypadá, že to je shození kilisek nafurt.

Holky a musím se pochválit. Tedy ne sebe, ale děti ! U nás se už 14 dnů spí celou noc bez jediného probuzení !!!! Tak i já se dočkala. Sice čekám návrat k horšímu, ale i ty dva týdny mě nabily energií a utužili mou víru, že i já se jednou vyspím :slight_smile:
21. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
Lucko, do pr**** :unamused: Moc vám držím palečky!
21. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
Kačko, dík za reakci na tu postavu... Když já jsem hrozná, nemám výdrž... Jendou vynechám nebo poruším a už se to se mnou veze :frowning2:
21. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
Dobré ranko,
Luci: a z čeho to malá má mudra neříkala,máš dávat jen něco na tu teplotu - chůdě malý
toho pás.oparu se neboj,případ Milenky je obr vyjímka,nedávno to měla moje teta na noze tak že nemohla ani chodit,má dvě malé děti a vše bylo ok
21. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
Labell, prosím tě, ale pásový opar a neštovice jsou způsobené stejným virem, ne? Pokud by přeci jen Amelka od tebe něco chytla, nemělo by to být dramatické! Neštovicemi si projde většina lidí...
21. črc 2009 v 08:50  • Odpověz
Luci a jejda, to jet to holky slízly. :frowning2:
Halkac, no ono na každýho platí asi něco jinýho. Já dřív chodila plavat pravidelně a u mě to spíš pomáhá na zpevnění a odstranění bolesti zad, ale nehubla jsem po tom nikdy. Totéž rychlýáchůze, já chodím rychle totiž furt, jak jsem malá, tak rychle kmitám nohama, abych všechny dohnala ... teda dřív, te'd už chodím tak rychle, kže když vyrazím i na procházku s kočárkem tak za mnou za chvíli Míra nebo babička volají, kam jako běžím. A nehubnu ... tak to je pak těžký. :grinning: Já totiž autem jezdím minimálně, vlastně všude te'd chodím pěšo a MHD, tahám kočár, šetřit se nestíhám, takže myslím, že zápřah i v těhu mám každodenně a kynu furt. Asi si každý musí najít to svoje. :wink:
21. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
Dobré ráno!

Luci, tak třeba to bude "jen" angína - to je typická letní nemoc. Moc přeju ať vás minou i afty, to je taky děs :frowning2: Moc moc na vás myslím!

Kačko díky za tipy! O doktorce už jsem taky uvažovala .... tak díky!!!!

A já si jdu postěžovat zase k našemu spaní :cry: :cry: :cry: - on prostě asi nikdy spát nebude. On ze sedmi nocí prospí jednu. Bez prdele! Tak jednu dvě pak spí, ale vstane ve čtyři a zbytek - teď už tři v řadě - v noci prostě dvě tři hodiny nespí.
Zubů má šestnáct, postel má na radu proutkaře přetočenou, hlad snad taky nemá ..... já fakt nevím :rolling_eyes:
Ale dnes mám z toho fakt zas depku. Dnes totiž k tomu vystřihl budíček v sedm - normálně pak vyspává až do devíti.
21. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
dobré ránko
Labellko: držím palce, ať to nic není... :slight_smile: myslíme na vás...ty horečky jsou šílený, ale bude zase dobře :wink:

dneska ráno jsme se totálně dojali...leželi jsme všichni 3 (teda 4) v posteli a poslouchali jsme si, jak nám bijou srdíčka :dizzy_face: a Katy ho furt hledala a byla smutná, že ho nevidí...a pak si strčila hlavu do bodýčka a zahalekala: tady jéééé :dizzy_face: a lehala si nám na hrudník a poslouchala, jak nám tlučou :dizzy_face: :dizzy_face: Někdy dokážou být taaaak sladký :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Katy už je tak veliká :confused: Kdy takhle dospěla? :confused:
21. črc 2009 v 08:57  • Odpověz
Peti, jj - plně souhlasím: každý organismus je jiný a každý je na něco jiného navyklý. Holt to budeš mít o to těžší, když jsi v takovém fyzickém zápřahu celodenně. Na mě plavání tedy taky nazabíralo. Totéž chůze. Vlastně jedině, kdy jsme měla pocit, že hubnu a posiluju, bylo na kole.
21. črc 2009 v 08:58  • Odpověz
Sylvi, to chce asi bohužel jen čas. Já to znám od Jondy, byly doby, kdy běžně dvě tři hodiny v noci nespal. Co nám pomohlo?
Opravdu tvrdé dodržování režimu a rituálů.
Normální večeře před spaním (ne mléko).
Spaní ve vlastní postýlce.
Musí být s námi v jedné místnosti.
když se pribudil, prostě jsme na něj mluvili šeptem, nechali ho v postýlce, nerozvěcovali..jen jsem na něj položila ruku. Párkrát si pobrečel, párkrát vztekal...ale už je to lepší.

Ale nemůžu říct, zda skutečně k dobrému spánku pomohlo tohle nebo pristě jen nastal ten správný čas. Kdesi jsem četla, že musí obyčejně dozrát nervová soustava, aby dítě spalo celou noc.
21. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
KAči, myslíš celodenního režimu? Ono je to hrozně těžké, právě proto že každé ráno vstává jinak. Ale fakt uvažuju, že si normálně ten řád napíšu.
A to mlíko proč? A kdy mu ho teda dáváš?
21. črc 2009 v 09:07  • Odpověz
tady ještě celkem dobré názory na různé diety a druhy cvičení... :wink: :slight_smile: : http://www.stream.cz/?&a=category&m=video&category_title=Abeceda%20zdraví&category_id=35&type=&page=10
21. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
Na to večerní mlíko jsem se chtěla zeptat. kd se s ním má přestat? Týnka ho obden odmítne, ale pořád nabízím, jen stovku, ale nabízím. Ráno teda vypije 210-240 vždycky, tak nevím, jestli to nestačí. pak denně sní jogurt + nepravidelně nějaký sýr nebo smetanovou omáčku nebo tak něco.
21. črc 2009 v 09:11  • Odpověz
Peti, my večerní mlíko už nejdeme asi 2 měsíce...má večer normálně zeleninu s těstovinou, občas kaši, po koupání pak dostane jenom napít šťávy. Ráno vyžahne 300ml mlíka, většinou má přes den jogurt, nebo sýr... on jogurt vydá víc než mléko, takže to už určitě stačí... (někde tady na koníkovi jsem četla, že 150gr jogurt je jako 250-300ml mlíka :wink: ) (ne že by Katy mlíko nechtěla, ale myslím, že už ho prostě tolik nepotřebuje, naštěstí ten přechod byl v pohodě, bála jsem se toho, páč mlíko jí vždycky uklidnilo :wink:). Zastávám názor, že zakysaný ml. výrobky jsou lepčíííí...

áááá, právě nám dovezli postel pro Katy, jdeme stavět pokojík :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
S tím režimem - ano, musela jsem být drsná a tak týden jsem ho mučila: chodil spát jen jednou denně přesně ve 12 hodin. I když předtím budíček byl v pět, sedm něbo devět. Prostě musel vydržet...A večer v půl sedmé večeře (masozeleninový příkrm nebo kaše) a v půl osmé do postýlky jen tak stovka mléka na chuť a zklidnění. Prostě měla jsem pocit, že mlíko jako večeře už mu nestačí...Jo a klidně si ten režim napiš a doržuj ho. Jen nesmíš podlehnout a vydržet, i když prcek bude první dny rozhozený.
U nás je to teď takto:
7,30 vstávačka
8,00 mlíko
9 - 11,00 jsme venku nebo si doma děti hrajou
11,00 oběd
11 - 12 musíme být doma v klidu, jinak by prcci neusnuli
12 - 14/15 spánek
14 - 15 vstávačka a svačina
16 - 19,00 jsme venku a někdy se i svačí:slight_smile:
19 - večeře
19 - 20 doma, koupání, hraní
20,30 spánek

Peti, mlíka stačí denně + - 500 ml. Takže pokud Týnečka jí, co píšeš, máte splněno.
21. črc 2009 v 09:25  • Odpověz
Jo, taky jsem chtěla napsat, že si myslím, že mooooooc mléka taky není to nejlepšejší. Naše děti z toho dokonce mají ten atopák. Tedy už je to mnohem lepší, co se snažím dodržovat tu míru (500 ml denně).

A Sylvi, můžu ti ještě říct, že ohledně spaní jsem zkoušela kde co. Nic nefungovala (vyřvání, přestěhování k nám do postele...)
Zato režim je pro mé děti to nejhlavnější. Jakkékoliv vybočení a je zle...taky nic moc, raději bych přizpůsobivější děti, ale na druhou stranu si můžu každý den nalinkovat skoro na minuty.
21. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
Dík za rady, říkala jsem si, že to mlíko bude dobré odbourat i s tím učením na nočník, aby nebyla na noc zbytečně napitá. Večeříme jak kdy a jak co. Někdy dávám polívku, někdy jen ovoce a pečivo. Masozeleninové příkrmy mi večer většinou nesní, mléčné kaše taky už moc nechce. ta polívka je většinou jistota, jenže to je zas dost tekutin na noc, že ... Jogurty naštěstí miluje. Takže minimálně jeden malej zblajzne, pak si obvykle dá ještě napůl jeden se mnou (teda já si ho jdu dát a ona mi prostě půlku sní, že ...) :grinning: Jinak ráno snídá to mlíko + trocha pečiva a ovoce. To je při chuti.
21. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Já držím režim taky přesně, ale Týnka je po mně, přizpůsobivá, takže když je potřeba, tak se režim klidně jeden den nabourá a druhý se zas jede po staru. Ale pro mě je teda docela dobrý vědět, jak se bude den odvíjet, kdy můžu počítat s nějakou chvilkou pro sebe a tak. Takže spaní a jídlo u nás probíhá vždy téměř ve stjenou dobu.
21. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
Díky moc!!!! Teď vyrážíme ven (potřebuju se uklidnit, jsem od rána protivná :rolling_eyes: ) a pak si vytvořím harmonogram :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
Sylvi, já už jsem slepá (a mlsná). Já četla, že si musíš vytvořit hamburgr a dostala jsem na něj hroznou chuť, no nic ... jdu si dát pomeranč. :grinning:
21. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
režim u nás taky víceméně stejný...jen někdy nechce jíst únavou ve 12, tak dostane po spaní...někdy nechce spát ve 12, tak jde až ve 13... Ale vychází nám to víceméně stejně... Mně to taky vyhovuje režimově...jedeme tak už od 10měsíců a zvykla jsem si, plánuju podle toho...vím, kdy co čekat :wink:
21. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
Tak u nás teď režim v podstatě není. Spíš přizpůsobuju potřebám dětí... Ono se to rozhasilo, jak se narodila Mája. Najednou nás potřeboval ještě někdo další a pár věci se muselo na chvíli odkládat...
21. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
Ten hamburger bych si taky dala :sweat_smile:
21. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
bré ranko :wink: tak v noci se zase Pát'a budil a plakal,vychází to tak po 6 hod.léky,ale o půlnoci to nevyšlo po 6 tak jsem musela prohodit s čípkem,ted už je zase teplej,ale na nurofen to není tedy zatím,chtěla jsem jít k Dr.ale pořád věřím že je to po tom očkování,počkám ještě dnes a snad to ustoupí pokud ne,půjdu k Dr.Amellce a labellce at je líp :frowning2: Miško fotky krásný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: lu:jo,jo na srazík už se moc těšíme :slight_smile: mějte krásný den :sunglasses:
21. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
ahoj :sunglasses:

Miško: fotky krásný a líbí se mi přesně ty co jmenovala Agi! :sweat_smile: :wink:

Labell: :unamused: :unamused: napiš pak co a jak... holky jedny, to mě tak mrzí :confounded: jen aby to mělo lehkej průběh!!

Zuuu: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Halkac: to je paráda se konečně vyspat, co? :grinning:

Sylvi: nám pomohlo totéž co píše Halkac, jen s tou výjimkou, že malej spí v pokojíčku sám (přesouvali jsme ho dál a dál, až spal pak sám a vyhovuje mu to...
kdysi na nás zkoušel, že v noci bude vzhůru a chce si hrát, ale když viděl, že nikdo nerozsvítí, nemluví, nekrmí a není co dělat, tak se vztekal, vyvztekal se a zas spal... ale já se s tím moc nemazala, prostě jsem řekla, že máma je unavená a musí se vyspat a šmitec....

pokud v noci dělal brikule, tak jsem ho ráno nenechávala dospat! (pokud teda neusínal i u jídla)... prostě jsem jeho (i sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) donutila pěkně vstát a jeli jsme jako by nic a večer byl ztahanej a spal...
a ráno natvrdo, když chtěl jíst v 5, tak dostal, ale pak už jsem ho nenechala spát, rozsvítila jsem, zapla rádio, otevřela okno...
protože když ho necháš dospat, tak si zvykne na to, že spí pár hodin, pak je vzhůru a pak to dospí, to je na pytel :angry:
21. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
ad večerní mlíko: taky už asi 2 měsíce nejedeme, dostane 150 ml kaše a pak ovoce nebo zeleninu na hryzání
21. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
takovej domácí hamburger :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: holky nechte toho! :angry: :angry:
21. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
dotázek: máte někdo tohle doma? já už to dítě neudržím když mu meju ruce nebo obličej, tak jsem chtěla pořídit toto, ale ono je to fakt vysoký jen 13 cm?? :sweat_smile: :sweat_smile:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60101063

máte někdo doma něco podobnýho třeba, jinou značku? bych koupila normoš stoličku, ale tohle se mi líbí bo to neklouže a dá se to lehce mít... že bych to pak dala i k záchodu aby si tam vylezl sám :confused:
teda až se tam dopracujeme, že... dneska ráno pět minut seděl, nic neudělal a za minutu se počural půl metru od záchoda... to fakt nechápu :sweat_smile: jsem se ho zeptala kam se dělá ee a on mi s nevinným výrazem řekl "plenky" :grinning:
21. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
Lu, u nás to je podobně :sweat_smile: Včera jsem ho sundala z nočníku - nic se nepovedlo.. Posadila jsem ho nahatého na fotopozadí a on se za chvilku začal řehtat a povídá "luláš" :grinning: Pacholek!
21. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.