• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahoj holky,
nejdřív se připojuju ke gratulantům a přeji Týnečce vše nej k svátku a Matýskovi šikulkovi k roku a půl :dizzy_face:

O protivnosti a závislosti, či co to je, taky můžu vyprávět. Tak nějak jsem to ale přikládala k tomu, že taťka se posledních pár dní vrací domů dost dlouho a tak je tady na vše mamíííí. Ale dneska už jsem měla dost, když jsem ho při vaření buď nosila na ruce nebo mě s každým krokem doprovázel a abych nezdrhla daleko, tak se držel za sukni :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A "hříšné" jídlo u nás? Pamatuju si, jak jsem byla důsledná při Vojtovi. Vařila jsem mu samostatně téměř do dvou let. Sladkosti do 3 let byly pouze vyjímečně, zmrzlinu ochutnal taky až za dlouho apod. Ale pravda je, že u druhého dítěte to není možné. Ona jim hlavinka nepobere proč jeden může a druhý ne. Do roka jsem to ukočírovala, ale teď už polevuju. Vše pro Štěpulku zakázané se snažím Vojtovi dávat tajně, tak aby to ten mladší neviděl, přesto občas něco dostane. Ještě teda neměl smažené jídlo, zmrzlinu ani lízátka a bonbony, ale protože hodně peču, tak občas si něco hlasitým "ham, ham, háááám" vynutí. Jednou tajně ochutnal nutelu, kterou Honza nechal na stolečku. http://soukupjana.rajce.idnes.cz/muj_bracha_ma_prima_brachu_duben-cerven09/#P6120071.JPG
Jo, a prababička má pro kluky připravené ty kinder čokošky, tak asi jednu za týden dostane :sweat_smile:
24. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
teru, společného stolování na dovolené se hrozím. Protože Štěpán se prostě nakrmit nenechá. Jí sám, jídlo všude a každý můj pokus o pomoc odmění vztekáním :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
24. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz
ejani:téééééééééééda bráškové jsou fakt božíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: terísku:držím palečky at se Elí zase brzy rozpapká :slight_smile: agátko:mně mluvíš z duše,Pát'a by byl venku pořád ale jakmile se přijede domů tak se knučí,v zimě taky nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc já zimu nesnáším,mrazy,kosa,bléééééééééééééééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: tééda lu já to říkám furt Matýsek už to válí i bez plínek venku,tedy zkoušíte?týý jo :slight_smile: u nás pojedou plínky asi až do 18 ti,já se toho hrozně bojím aby se odnaučil a to samé i s dudlíkem :sweat_smile: ted jsem přes den už skoro nedávala jen do kočárku když usínal a v noci,jinak mu ani nechyběl,jenže po tom očkování je tak rozhozenej že ho chce pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz
a koukám asi zase poslední tak dobrou a at' nám ti drobečkové krásně a dlouho spinkaj :slight_smile: :pensive:
24. črc 2009 ve 23:02  • Odpověz
dobré ránko

teda společného jídla se taky bojim, v srpnu jedem na dovču a budem tam jíst v restauracích.no ale kdyžtak se jeden nají a druhý si bude s ondrou zatím hrát a pak se nakrmí oni spolu.nějak to uděláme.

hanipelíšků já taky nemám ráda zimu, mám v ní depku a furt jím a nebaví mě být doma,auto nemám, furt otravuju petra,aby nás někam vozil.na domečku se bude muset druhé auto pořídit,protože to bychom se nikam nedostali

ejani:bráchové jsou kouzelný, krása! :slight_smile:

u nás je to občas i takhle:
ondra:"ňami ňami!"
já:chceš papat?
ondra:" nenene!"

v kočáru
ondra:"ťapi ťapi!"
já:chceš vyndat z kočárku?
ondra:" nene!"

a tlemí se u toho,dělá si z nás šoufky.tohle je víceméně u všeho (jít spát,jít ven,obléknout se, atd... )
25. črc 2009 v 07:15  • Odpověz
Dobré ránko,

Kubulínkovi vše nej nej nej nej nej k svátku !

Taky jsem polevila ze zásad zdravé výživy - pořád jsem si říkala, že od roka už děti mohou "ochutnávat". A tak ochutnávají:slight_smile: Naštěstí pro nás jim nezdravé věci nechutnají - takže zkusili si kousnout Brumíka, sušenky, dokonce i chipsu...ale po prvnímokusení s díky vrátili :slight_smile: A stolování? Tak dlouho jsem prcky učila, že se jí zásadně v židličkách, že mám problém nakrmit je někde venku - takže tam děti pojídají jen jogurty, které jim neuvěřitelně jedou...Na dovče budeme krmit asi s knížkou v ruce :slight_smile:

Hani, zimy se taky děsím !!!! Co já tady s dětmi budu zavřená dělat ????Ale ukidňuju se, že práce máme nachystané habakuk - budeme nočníkovat a učit se sami jíst a pít a mluvit :grinning: :grinning: :grinning:

Přeji všem krásný víkend!!!
25. črc 2009 v 08:04  • Odpověz
Dobré ranko :wink: u nás se v noci brečelo :frowning2: áááá koukám Kačí máš to hezky nachystaný na zimu :slight_smile: agátko:nějak to zmáknem :slight_smile: Kubulínkům Vše nééééj k svátečku :dizzy_face: :dizzy_face: a my máme dnes nakupovací,tak páá a krásně si užijte sobotu :slight_smile:
25. črc 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoj,
Kubíčkům vše nej!!!!!
25. črc 2009 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno,

Kubíkům vše nejlepší k svátku!!!

Já jsem včera úplně neplánovaně vyrazila večer do ulic. Už si ani nepamatuju kdy jsme takhle večer někde byla. Jindra mi nachystal spaní v druhém pokoji, takže jsem poprvé od narození Matýska spala bez něj. Každopádně bylo to super, jak večer, tak spaní bez nasazování dudlů :dizzy_face: Ale slyšela jsem, že Matýsek řádil :confounded:
25. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
kubíčkům také přejeme vše nejlepší!!

sylvi:to sis orazila,viď? jednou za čas to fakt bodne! :slight_smile:
25. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojda holky!
tak jdu na radu, už jsem zajásala, že je Adélka po čtyřech dnech i nocích konečně bez teplot a ejhle! ráno jsem zjistila, že se docela osypala.. Jsou to spíše drobounké červené flíčky trošku jako krupička, ale ne moc výrazné, skoro to na ní na první pohled není poznat, má to po celém těle, více od pasu nahoru, i v obličeji.. Může to být ta pátá či šestá nemoc? V pondělí máme jít na KO, tak nevím, zda to zatím nechat být, či se někam hnát, stejně už teploty nemá.. :unamused:
Vím, že už se to tu mnohokrát probíralo, ale stejně moc děkuji za názor..

Každopádně vše nejkrásnější všem Kubíčkům!! :dizzy_face:

...a všem pohodové prožití víkendu! :wink:
25. črc 2009 v 10:58  • Odpověz
adi: myslím že je to nějaká ta 5 nebo 6 nemoc. Tak se to projevuje..teploty a nakonec vyskočí vyrážka :wink:
25. črc 2009 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz
Dobré dopoledne,
Kubíčkovi vše nej :slight_smile:

Sylvi: ráda takhle sem tam vyrazím, jen ráno v sedm, když Elí hupsne mezi nás a chce dolů na mlíko, nic mo :wink:

Hani: copak Páťa ? :confused:

Adi: taky myslím ta 6 nemoc
25. črc 2009 v 11:15  • Odpověz
u nás se vstávalo až v osm, ale večer nechtěla usnout asi do půl desátý...teplotky zaplaťpanbůh nejsou, ale protivka stále trvá
25. črc 2009 v 11:17  • Odpověz
holky díky, tak jsem pobrouzdala na netu a opravdu to vypadá na tu šestou nemoc.. nějaká alergie na jídlo totiž vůbec nehrozí, páč to by napřed musela něco jíst, že.. :unamused:
25. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
Adi, naše šestá nemoc - jde to blbě vidět, ale třeba to pomůže
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3067413&vReferer=

Agi, Teru, orazit si bylo super :grinning: Ale dneska jsem úplně hotovo - teď jsme dvě hodiny spala. Mohla jsme spát i ráno, ale mám nějak debilně nastaveno, že po flámech se budím snad ještě dřív než normálně. Naštěstí mi nebylo ani náznakem blbě, co jsem se i divila :sunglasses:
25. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
jůůů, Sylvi, tak to je přesný, akorát se Áďa ještě tak nevybarvila.. :wink: Dííík moc!
25. črc 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahojky,

adino, myslím si, že to je natuty ta šestá nemoc...a prej se to ještě vyznačuje tím, že ty vyrážky nejsou na nožičkách, což Robišek taky neměl :wink: do dvou dnů máte po pupenech...

sylvi, já taky když jdu pařit a Robunka většinou hlídá tchýně a já si řeknu, že pospím, tak nepospím. Vstanu jak na sviňu v šest a už neusnu. Ale jakmile máme Robiška doma, spala bych, že.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale na pařbě jsem nebyla, ani nepamatuju...za prvé, jsou kámošky těhu a za druhé se mi nikam ani nechce, což se divím...já už mám ty naše stereotypní večery tak ráda, že to sama nechápu :sweat_smile: ale věřím, že ještě druhý dech chytnu :grinning:

teru, tak ať Elí má brzo lepší náladičku, bobánek malá, minule jsem ji ani nepolitovala... :fearful:

Kubajzům vše nejlepší k svátku :dizzy_face:

ejani, fotky super :slight_smile: kluci, že jsou bráškové, fakt nezapřou :dizzy_face:

A já přiznám, že Robik má Brumíka tak dvakrát týdně, dávám i sušenky BEBE...nebo dávám ze sladkého mléčný řez...ale kolikrát to nesní celé, dycky tak půlku...bebečka dávám, jak potřebuji klid v kočáře :zipper_mouth:
25. črc 2009 v 17:17  • Odpověz
jj Petis, to odpovídá, teď jsem koukala Ádě na nožičky a ani flíček.. :wink: Tak to už přežijeme do pondělní návštěvy doktorky, teď se tedy fakt nikam nepoženu..
moc díky všem za rady! :wink:
25. črc 2009 v 18:07  • Odpověz
ahojda :slight_smile:
Adino: pozitivní je, že to má Adélka za sebou... všechny tyhle nemoci jsou lepší, když jsou děti menší... :wink:

my ráno kvůli protivce vyrazili do bazénu :wink: Hodinu a půl jsme tam řádili (já teda ne samozřejmě, jen jsem přicmrndávala :wink: spala pak 3 hodiny :grinning: ...a mně parádně tvrdne bříško :unamused: to jsem cítila naposled snad v 11tt :sweat_smile: Tak šli Honza s Katy na golf a já se doma s Ejou válím :dizzy_face:

právě jsem zpráskla rohlíky s májkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mám chuť na bílý vínko :grinning:

spešl pozdrav sestře Petisce :wink: máš tu hrozný absence!!!
25. črc 2009 v 18:23  • Odpověz
jééé, mně naskočil 20tt :confused: :confused: no jo, tak u nás už půjde do tuhýho :sweat_smile:
25. črc 2009 v 18:28  • Odpověz
Zuzinko to je mazééc jak jsi daleko!! Toto těhu ale probíhá o dost líp zatím že?? To je moc dobře... :dizzy_face:

My jsme dneska byli aspoň venku..nechcu chodit mezi lidi...tak jsme se šli mrknout na upuštěnou Brněnskou přehradu...doufám že s ní něco provedou..je škoda všech těch pláží, kiosků atd. byla by tam super koupačka..
25. črc 2009 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz
labellko :dizzy_face: no jo, ono to je hodně psychice....těhotenství s Katy bylo celkově dost psycho, navíc se to pak stalo Martince a celkově to bylo spíš o strachu... teď nějak není moc čas :grinning:, ale myslím, že je to dooost podobný :wink: Se třetím těhu, jestli nějaký bude, si fakt pár let počkám :wink: :grinning:
Doufám, že Tobě už je taky líp, že to míň bolí :wink:
25. črc 2009 v 19:59  • Odpověz
Zuuu: :dizzy_face: :dizzy_face: super, že je Ti dobře nebo aspoň zvládatelně... držím moc palce, ať je všecko v pohodě až do krásnýho porodu :slight_smile:

holky my byli na návštěvě u kamarádů za Prahou a musím fakt veřejně pochválit - Matýsek byl TAK zlatej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: fakt celej den, furt úsměv, pohodička, žádný vztekačky, ani když jsem ho vzala uprostřed hraní pryč na přebalení atp... na všecky se usmíval, nic ho nerozhodilo (hromady cizích lidí, dost hluk, hroznej oběd a asi dvacet koček :sweat_smile: ) ...
nejvíc se mu líbilo na obrovský venkovní trampolíně, vylezl si tam po schůdkách, řekl "hello", zamával, doslova se narval do kroužku sedících asi desetiletých kluků a byl hrozně šťastnej :slight_smile: naštěstí byli hrozně přátelský a hráli a povídali si s ním a dávali na něj pozor :slight_smile:
25. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
dočítám:
Teru: u nás kromě mlíka (150 ml) se vypije tak 200 ml vody nebo slabýho čaje... občas když lítá tak 300 ml... ale víc nevypije, ani když jsem to zkoušela osladit...
dost mě to stresovávalo, tak jsem se byla poradit u dvou doktorů a bylo mi řečeno že je to v pohodě, že evidentně prospívá a prostě víc asi nepotřebuje...
jen mi nikdo nedokázal vysvětlit jak je možný, že denodenně bez ohledu na růst zubů šíleně sliní, takže mívá tak 10 bryndáků doslova na ždímání... kde na to bere tekutinu? :sweat_smile: :fearful:
no a džus dávám když, tak jedině domácí, z kupovaných měl jednou to Smoothie, ale my džusy nepijem, tak ho na to neučím..

ad hříšný jídlo: u nás byl včera poprvé (jakože na oslavu) cukr - dostal vanilkovýho LIpánka - a v půlce řekl "stačí" :sweat_smile: :sweat_smile: prostě na to není zvyklej a zavádět mu to nebudu, koukala jsem že 100 g Lipánka má 3x tolik energie než jogurt co jí (bílá Hollandia) a přibírat teda fakt nepotřebuje
ale denodenně děkuju, že je to dítě v jídle po mě, jí fakt všecko, tak jen aby mu to zůstalo...
no jednou měl teda koláč, ale ten byl bio a bez cukru... prostě jsem dala kousek a pak zbytek schovám a řeknu, že není a bastafidli...
a čokošky apod. jím když spí :grinning:
25. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz
Lu: no vidíš, jak máš zlatý dítě :slight_smile: Elí mi taky jedla pěkně, ale tak do 3/4 roka, pak se to zhoršilo. Ale pořád je jí kus, taky asi nestrádá :wink: a s tím pitím už taky nevím, prostě si cucne a dává to pryč, asi jí to stačí, tekutiny má i v jídle, tak snad je to ok
25. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz
tý brďo, holky, instinkt mě nezklamal, vypadá to, že jsem těhotná :astonished: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !!!!

zatím to ví jen Matýsek, ještě před testem jsem už věděla, tak jsem mu to včera když byl muž řekla :dizzy_face:
25. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
tam mělo bejt "když byl muž pryč"
25. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
Lu777:moc gratuluji,já čekala kdy s tím přijdeš poslední dobou jsi tak mlžila,ře rodiče si na sebe musí udělat čas aby bylo kdy zadělat na sourozence atd

Kubíčkům pohodový zbytek jmeninového dne
25. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
Veru: nj, ale to já jen tak srandovala, jako že jsme poprvý byli pryč od Matýska přes noc!
snažení bylo plánovaný tak v zimě, jestli by muž svolil..
no já měla furt tucha, že to nakonec dopadne neplánovaně :grinning:
25. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.