• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
ahoj afi dnes jsem tu asi jen já :wink: malá ještě stále kašle,takže s venčením ještě raději počkáme.psala si,že má manžel hospodu,můžu se zeptat kde??né že bych byla hospodský typ,ale náhodou se tomuto povolání celý život věnuju,takže moc dobře vím co to je.
jsem ale pevně rozhodnutá,že po mateřské se už k tomu nevrátím,je to nevděčné povolání a na úkor celé rodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahojky,
my jsme se odpo vyvenčili, byla pěkná kosa, ale navlíkla jsem se jak pumpa tak to šlo, hezky jsme se prošli a já si pak ještě odmetla autíčko :wink:
Hospody má celkem tři, jednu v Příbrami, jednu u Příbrami a jednu tady v Sedlec-Prčici, proto tu taky bydlíme :slight_smile:
Já mám hotelovku a vždy jsem dělala zase recepční tak jsme se s manželem potkali celkem vtipně, já dělala na Václaváku a on dělal v hotelu nahoře v Žitný číšníka, jsme byli kousek od sebe a potkali jsme se až po takové době :slight_smile: To je náhoda.
A ty jsi měla nebo máš hospůdku nebo něco takového???
11. únor 2009 v 17:02  • Odpověz
afi,jsem vyučená kuchařka-servírka v Pelhřimově,dělám to povolání vždycky s přestávkou když jsem na mateřské :slight_smile: vlastně jsem to dělala i když jsem byla na mateřské se dvěmi staršími dětmi,to jsem chodila pomáhat denně do hospody k ex-tchánovcům :unamused:
11. únor 2009 v 17:07  • Odpověz
Tak to jo, já naposledy dělala na Silvestra u manži v hospodě servírku, v létě jsem tam chodila taky často, když byl malý u babiček. Je to někdy hezké odreagování :wink:
Já právě vyžehlila kupu žehlení tak mám radost a jdu poslat fotky na vyvolání.
11. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj holky, já byla celý den v Pze, ve škole, zítra znovu, ale už budu mít za sebou zkouškové a zimní semestr-huráááá

Afi-tak já bych miminko ještě brala, ale na druhou stranu musím dát za pravdu manžovi, ten říká, že by bylo dost těžké uživit tolik dětí, no a taky bychom se nevešli do auta, a také náš Davča prohlásil, že by to musel být jedině kluk, protože už má ségry 3...a to by se jen těžko plnilo, navíc mám práci, která mě baví a ve které jsem povýšila, takže bych se jí teď také nerada vzdávala....ale když vidím miminka jsem hotová....na druhou stranu-ségra se bude v srpnu vdávat, tak nám třeba něco pořídí na šišmání, věk už na to má, ale taky je tam škola, kariéra, bydlení, tak nevím nevím

jinak můj manžílek také dělá v gastonomii-dělá šéfkuchaře v S-Centru v Bene, takže také vím, jak je to náročné....

dobrou noc
11. únor 2009 ve 21:44  • Odpověz
ahojte,kde jste všechny ?tak já dnes byla po týdením věznění konečně s malou venku,ale potvora chtěla jít brzo domu,je to takovej peciválek :slight_smile: pak jí ještě vytáhnu a půjdem naproti ségře k autobusu.
12. únor 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahojky,
no my dnes byli u manžela na obědě, vyrazili jsme pěšky, když svítilo sluníčko, ale cestou zpět už malý usínal kus od baráku. Tak jsme sotva došli domů :wink: Teď koukáme na naší odpolední pohádku. Zítra jedeme na stehy a v sobotu Járu vezeme na prázdniny do Příbrami k babičce, už tam od září nespal tak aby si zvykal :wink: My chceme jít někam na véču, když bude ten Valentýn :slight_smile:

Lenko - no to by jste si museli koupit dodávku :wink: To je fakt, že gastronomie je náročná, ale manža na nás má už celkem dost času, nejhorší byly tak první dva roky podnikání a malého jsme měli až ten druhý rok tak jsme to nějak překlepali :slight_smile: Snad bude líp.
12. únor 2009 v 15:48  • Odpověz
tak už jsme se vrátili z prochajdy,ale fuj byla pěkně nepříjemná fučelo to ledově ze všech stran :stuck_out_tongue_closed_eyes:
musela jsem si udělat grůček :sweat_smile: jo a taky jsem vrazila přísady do pekárny a peču chlebík.
afi,u nás je to taky přinejmenším na dodávku,když se sejdou všechny děti :grinning:
12. únor 2009 v 15:59  • Odpověz
Ahojky všem, tak mám za sebou zimní semestr hurááááá, v Pze je tepleji, není tam vůbec sníh, silnice v pohodě, včera tam pršo-sněžilo, dnes svítilo sluníčko

Afi-tvému manžovi držím v podnikání palečky, jinak my jdeme také na večeři, jen ještě nevíme jestli do S-Centra, nebo na Zvonici, bude romantika ve dvou a pak jdeme ještě s přáteli na bowling, už se těším, tenhle týden byl dost záhul.....příští týden mám dovču, děti prázdniny, mám naplánované-hlavně s Kačenkou spoustu věcí, ani nevím zda to všechno stihneme....Afi-necháš se s pohlavím překvapit, nebo si to necháš říct???
12. únor 2009 v 17:16  • Odpověz
Lenko,blahopřeju,já nevím jestli bych byla schopná po tak dlouhý době a při dětech se ještě přinutit učit :slight_smile:
12. únor 2009 v 17:53  • Odpověz
Leni tak se taky připojuji s gratulací :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2009 v 17:54  • Odpověz
holky děkuju oběma

Rendo-já bych se sama také asi nepřinutila, ale přinutili mě vlastně v práci, teď jsem za to ráda...snad dostuduji
12. únor 2009 v 19:46  • Odpověz
Jéé, tak to Leni také gratuluji. To víš máš teď nárok na odreagování tak šup na véču a bowling :wink: A co vlastně děláš za práci?
Hele a co vaří v S-Centru, já už tam jednou manžu tahala, ale on nechtěl. Ke Zvonici taky občas zajdeme, tam se to manžovi líbí, on je v tomhle hrozný vybírálek...no z oboru tak to znáš :slight_smile:
My vezeme malého v sobotu do Příbrami tak jdeme tam do vlastního :slight_smile:
S tím pohlavím stále nevím, u prvního jsme si to říct nechali, teď bych to celkem brala jako překvápko, ale zase to nakupování před mi nedá a hlavně, kdyby to byla holčička tak nemáme nic růžového :frowning2: Ještě tedy uvidíme, ale asi si to necháme říct.
Já si zítra jedu koupit nové-staré autíčko, mám Fiat Punto a tam bych se s kočárkem a dvěma dětma těžko skládala tak se tatík plácne přes kapsu a koupí nám větší.
Já teď koukala na Jak se staví sen a rodinka měla pět dětí, no ty bláho, mi tady dá zabrat spacifikovat jedno a mít jich pět, uff. Ale byla to příjemná rodinka. Snad se také někdy dočkáme baráčku.
12. únor 2009 ve 22:19  • Odpověz
Holky, dneska nikdo??? Copak děláte, že ani nenakouknete....no já se sem taky dostala až teď, byla jsem dopolkko u kadeřnice, potom v Bene s mamkou na tom rentgenu a pak utrácet...

Afi-dík za gratulaci, pracuji v ÚSP Tloskov-nevím, zda ti to něco říká, je to ústav pro mentálně postižené lidi, pracuji jako vedoucí domu, takže né přímá péče o klienty, jsem v kanceláři, mám na starost 26klientů a 8zaměstnankyň...toto dělám od října loňského roku, jinak jsem dělala přímo na rodině u klientů na směny, taď jsem v jednosměnném provozu bez víkendů, ale když je potřeba jdu i sloužit(dovolená, nemoc,..) práce je to dost náročná, ale mě baví, jsem u lidí s lehkou mentální retardací, takže vcelku normální človíčci, u některých není na první pohled ani poznat, že mají nějakou porochu....pokud k tomu nemají ještě zdravotní postižení...je to na dlouhé vyprávění

V S-Centru vaří všechno....a hlavně dobře, jak jinak!!! :wink: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A s autíčkem mi ani nemluv, asi taky budeme muset pro mě koupit nové....včera jsem bohužel neviděla Jak se staví sen-manža koukal na Jílkovou a já smažila na netu
13. únor 2009 ve 20:18  • Odpověz
jo a Afi-užij si to v Příbrami, když jsem byla na mateřské, také jsem tam hodně jezdila, bydlela a pracovala tam má sestra s přítelem, chodila jsem tam s malou často do bazénu, líbilo se mi tam, že tam pokaždé byla teplá voda v dětských bazénech, tak hezkýho Valentýna, já už se také těším, nebyli jsme SAMI DVA nikde už hóódně dlouho-vždy s přáteli, nebo sestrami(mám 4 a 4švagříčky),....
13. únor 2009 ve 20:24  • Odpověz
Krásnou slunou sobotu všem, tenhle víkend vypadá mnohem lépe, než ten minulý....všem hezkého Valentýna :wink:
14. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
Taky si užijte Valentýna :wink:
14. únor 2009 v 16:23  • Odpověz
Ahoj Angetha-tak co bříško, roste, roste???
14. únor 2009 v 16:27  • Odpověz
ahojda holky,také všem přeji krásnou Valentýnskou sobotu :dizzy_face: bohužel my budem muset slavit doma,ani jedna z babiček nám dnes nefunguje,ale to neva stejně jsem docela utahaná.
byli jsme celý den v Praze a nakupovali :dizzy_face: mám radost pořídili jsme zas nějaké věcičky do bytečku i nějaké kytí,ty já můžu :grinning:
14. únor 2009 v 18:45  • Odpověz
ahoj holčiny
tak jak se máte?k nám přišla minikrize-holky už přes týden nemocné,spíše nespím nežli spím a padám na pusu
lenka 132-jak se jmenuje pavilon kde deláš?já sem delala na zámku a sloužila na velíne noční.....obdivuju tě,já sem tam pracovala necelý rok ,po revizi krátce po svadbě sem to vzdala,je fakt že na zámku to byl občas horor,ale uplne nejvíc co mne v tloskově štvalo bylo to že u klientu nebo chovancu pracovalo na muj vkus moooc lidí bez odpovidajíciho vzdelání,nátury a lidského přístupu.no nic
14. únor 2009 ve 22:05  • Odpověz
Leni bříško roste neskutečně rychle :wink:
15. únor 2009 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj holky, tak Valentýn byl moc hezký, hezky jsme si to užili, manža mě vysekl v bowlingu :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak z toho měl radost

fanys-já pracuji na Špejchar-Chaloupka-jsou tam klienti, kteří mají být připravováni na integraci-zařazení do běžného života....myslím, že za tu dobu se hodně změnilo, podle toho co píšeš, tak jsi tam pracovala někdy před delší dobou???? Já jsem tam 3rok, pracovala jsem tam také v roce 2001, ale jen měsíc, předtím jsem totiž 4roky pracovala ve škole, jako vychovatelka ve družině a ten skok k těmto lidem jsem nějak nemohla překousnout-v té době, naštěstí jsem otěhotněla, ale po mateřské jsem se tam vrátila, jako, že to po těch 4letech na mateřské vyzkouším a uvidím, ale ta práce mě tak nadchla, že jsem zůstala, brala jsem to najednou úplně jinak, asi také možná tím, že jsem měla už svoje dítě, koukala jsem na to úplně jinak, á s tím, že tam pracují lidé bez vzdělání plně souhlasím, bohužel je to tak, ale s tím já nic neudělám-ale abych pravdu řekla, pro mě jsou horší lidi, kteří jsou tam již několik X let a nechtějí se přizbůsobovat novým věcem.....mají je pořád za někoho, kdo má být zavřený někde mimo civilizaci, ale proč, vždyť jsou to "normální " lidé, kteří bohužel měli méně štěstí a mají nějakou vadu, ale mají stejná práva na spořádaný život jako zdraví lidé, jejej tojsem se rozepsala.......je to na dlouho, jen jsem chtěla říct, že lidé, kteří tyto lidička odsuzují, nebo na ně koukají přes prsty, nebo se jim posmívají-těm bych nafackovala a přála jim, aby to poznali na vlastní kůži.....jeden příklad-máme tam pána-otec od 3dětí, epileptik-od malička, šťastně ženatý, měl doma záchvat a přitom záchvatu upadl ze schodů-bohužel si poranil hlavu natolik, že je z něj imobilní (ležák), na plenách, musí se krmit, nepoznává svou rodinu, prostě síla, a tomu říkám-hrůza, když se s tím postižením člověk narodí je to úplně něco jiného, žije s tím, ale tohle????? Nad tím se pak člověk zamýšlí.......KONČÍM, protože bych psala donekonečna, snad jsi pochopila, co jsem tím chtěla říct, mimochodem, jsi tedy zdravotnice, když jsi sloužila na Velíně???

Angetha-a ještě poroste :wink:
15. únor 2009 ve 13:23  • Odpověz
ještě pro příklad, tady na koníkovi si dopisuji s maminkou, která má postiženého syna (10let) zanedbali ji lékaři porod a tím to vzniklo, klučina je bohužel dost těžce postižený, maminka si ho nachala doma-OBDIVUHODNÉ-opravdu ji moc obdivuji, jak to zvládá,.....píše, jak ji lidi v okolí říkají, proč ho nedá do ústavu, a podobně debilní řeči-např.že ho má doma jen pro peníze, atd. tak si tak říkám, že tito lidé jsou nejspíš na stejné mentální úrovni-prostě ubožáci....ježiš to jsem se rozepsala, fakt už jdu raději ke kámošce na kafe....
15. únor 2009 ve 13:44  • Odpověz
Ahojky holky,
tak se hlásím, v pátek jsme vyrazili na stehy do Benešova, bohužel jeden šel dobře, ale druhý moc ne tak malému zase tekla krev a nemohli jsme na plavčo.
Já pak jela s manžou do Prahy na to auto, cestou do nás nějaký pán bouchnul tak taky veselé, naštěstí naše auto dobré, dal si o tažné zařízení, ale pána auto to trochu odneslo, no má dávat pozor :wink:
Dojeli jsme do autobazaru, měli jsme auto vyhlídlé přes net a ups, už z něj byly dole cenovky a prý si první zájemce jel pro peníze do banky. Tak jsme vyčkali do 12hod, že pokud nepřijede tak je auto naše, zatím jsme si zajeli na dortík a ve 12hod znovu do bazaru a pán se z banky nevrátil tož jsme autíčko odváželi. Tak mám pěknou Fabii combi černé barvičky. Domů jsem si jí hned odřídila a paráda, sice delší než moje stávající autíčko, ale to je o zvyk.
V sobotu jsme Járu vezli na prázdniny do Příbrami. Odpo jsme měli sraz v restauraci s pěkným dětským koutkem s kamarádkou a její rodinkou. Tak to bylo fajn, jsme si pokecali a jeli k babičce. My s manžou večer šli na večeři po delší době bez malého.
Dnes jsme se ještě zdrželi u babičky na obídek a teď jsme dorazili domů. Je tady nezvyklé ticho tak to je takové divné, že jsme tu jen s manžou :slight_smile:
Já mám od zítřka kurz fotografování v Praze tak jsem zvědavá. Koukala jsem, že má zase sněžit, tož mám radost jak ráno vesele pojedu.
V úterý jdu na UTZ s mimískem, snad bude vše ok.
lenka - jo jo vím, kde je Tloskov, jak jsem dělala na Laguně (je to kousek za Neveklovem obec Nebřich) tak hodně kolegyněk tam dělali příbuzní tak jsem si pár příběhů také vyslechla. Jak jsi psala třeba o tom pánovi, úplně mi běhá mráz po zádech, já na tyhle věci nějak nemám žaludek. Manžela nevlastní tatínek je po nehodě už 20let a je ochrnutý téměř na celé tělo, jen paže má trochu pohyblivé...teď je u nich zrovna Jára na prázdninách, ale tím, že je doma v péči maminky tak je to asi hodně jiné než v různých zařízení. Je fakt, že je ale obdivuhodné se takhle o někoho starat, já jak mám možnost to sledovat tak je to fakt náročné a člověk se musí v hodně věcech omezit.
No nic já jdu taky poklidit a budeme si užívat klídku :slight_smile:

pa pa
15. únor 2009 ve 14:05  • Odpověz
Holky, to že má někdo postiženou osobu doma, v dnešní době opravdu nemůže být o penězích :unamused: :unamused:
15. únor 2009 v 18:42  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se po týdenní. pro mne "nekonečné" týdenní pauze hlásím. Manžel je po operaci palce (zarůstal mu nehet a hodně hnisal), ve středu jedeme na vyndavání stehů. Od pondělka do soboty jsme byli u tchánovců v ČB - v pátek jsem byla psychicky na dně - je to těžký popsat, to se musí zažít. Od neděle jsme u mých rodičů, také na jihu, ale to už je úplně o něčem jiném- naši jsou v pohodě, nechají nám prostor a pěkně to umí s Ondráškem.

Lenka - vzpomněla jsem si na tvojí větu, že "jen" na týden :slight_smile: Klobouk dolů, už jsem zvyklá na náš klid a společné bydlení bych nedala. Koukám, že toho máme co se týče práce hodně společného - já mám speciální pedagogiku, dříve jsem pracovala s postiženýma dětma, potom rok a půl s postiženými v USA. Tloskov mám blízko, přemýšlela jsem, že bych se tam po mateřské zeptala na práci....no uvidíme. Ale každopádně máš mé uznání, není to opravdu jednoduchá práce a někdy možná více náročná psychicky.... pro mně bylo těžké oddělit práci od soukromí, když jsme měli děti na týdenní pobyt, byla jsem s nima pomalu 24hodin - ale další ´týden jsem odpočívala a dobíjela energii. A co se týče peněz - fakt hrozný názor, který může vypustit z pusy jen tupec.

Afi - jak se malýmu hojí hlava? Ty stehy jsou pech co? ALe hlavně že jste to zvládli. To věřím, že teď musí být v bytě zvláštní klid. Já jsem byla minulý týden 2x v divadle (jednou s tchýní, podruhé s tchánem) a byl to hrozný nezvyk nemít maléhu u sebe, připadalo mi to neskutečně dlouho. Je to nezvyk, zatím byl stále se mnou, ale on to zvládá naštěstí v pohodě. Držím palce ať je úterní kontrola v pořádku. Můžu tě poprosit o kontakt na kurz foto? Manžel by měl zájem. Díky moc.

Holky, byli jsme s malým v herně v ČB - kdyby jste tam měli někdy cestu a nevěděli co s dětma, jukněte na www.bezbot.cz. Bylo to tam fakt super, malej se vyblbnul, vyhrál no řádil tam jak tajfun a my si dali s manžou po dlouhé době v klídku výborný kafčo. Taky jsme byli v Třeboni v bazénu - je tam nějaké minerální voda, dětský bazének teplý - no paráda.

Anget - já jsem měla do 5.měs jen takový "pupíček" - málokdo si správně tipnul těhu měsíc ale poslední měsíc jsem to statečně dohnala a málem se nevešla do dveří :grinning:
15. únor 2009 ve 21:50  • Odpověz
ahojky
leni-pracovala sem tam před pěti lety,i tam bydlela v domečku u rybníka.jsem zdr.sestra,já to nemyslela zle to bože chrán s tím že te obdivuju,já sem tam byla spokojená taky jen sem bohužel natrefila na tupce.....proste něco byla pravda natom že jak se zrušila jzd pak lidi šli delat d tloskova-osobní zkušenost :sweat_smile: proste hrozný přístup :confounded: když sem tam nastoupila tak sem byla plná elánu,plánu,iluzí a i když sem v tý dobe vlastne byla jediná na pavilonu se zdr.vzdeláním a pak nastoupila zaplatpánbuh kolegyne sse spec.pedag.s dlohuletou paxí ,empatická,lidská....tak za dobu sem tam bxla tak sme proti všem vedli boj jako věternýma mlýny,zažitá praxe,spusob,nechutnosti,hrozné řeči a absolutní odpor proti všemu co sme chteli výzdoba,kytky,pečení cukroví,školička.....motivace,klece.......všechno,do toho celkem vysoký stupen postižení chovancu,uteky,rozbité okna,nábytek,televize....okrádaní ted myslím personál,alkohol.....no proste po čase možná to bylo tím že nejhorší je opravdu srážka s blbcem a tím rozhodnr nemyslím klienty tloskova,sem měla pocit že já sem vyhořela,že tady jdu tak trochu proti zdi....tak sem zdrhla,ale byla sem se tam párkrtá podívat a i když na zámku je vše stejné tak personál se dost vyměnil,resp.už odpočívá v duchodu nebo delá to co umí..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže tak
rozumím tomu co píšeš,jen nechci zacházet do podrobností máš svatou pravdu
15. únor 2009 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj Holky...krásný zasněžený den

Fany-já jsem pochopila, cos mi chtěla říct, jsem právě zastáncem tvého názoru, vím, žes to nemyslela zle.....všechny lidi, kteří to jednou zkusili-tuto práci- obdivuji, takže tebe a mik též-víme o čem je řeč no tak to jsme se minuly o 2roky....fany ty máš dvojčátka???? ježíš jak to zvládáš??? já mám sestry dvojčata a pamatuju si, jak chudák mamka nevěděla co dřív-tááák za to ještě větší obdiv!!!!

mikk-tak ještě, žes to přežila u tchánovců :grinning: :grinning: no já už si ani neštěžuju....máš pravdu, že je to někdy dost náročné....a tvá práce v USA-asi velká zkušenost, co??? také máš můj obrovský obdiv a jestli jednou půjdeš do Tloskova-tak to je to o čem psala Fanys-takové lidi my potřebujeme..... tak si to pořádně užij u rodičů :wink:

Dnes mám dovču-k obědu udělám jen špagety a pak se s dětma-vlastně jen s holkama chystáme za taťkou do práce-zahrajeme si tam bowling(jsou tam i dětské dráhy se zarážkami, aby dětem nelítala koule do žlábku, a dětské koule) a pak si dáme pizzu, potom už vezeme Verču domů, no a zítra se chystáme na Monínec, na večerní lyžování, teda jestli nebudou ty slibované mrazy, jinak zůstaneme doma v teplíčku, tak se mějte papa
16. únor 2009 v 10:05  • Odpověz
ahoj-ky
leni-tak si hezky užívej dovču
holkám budou zítra teprve 2 měs. ,a jsou dny že obdivuju i já sama sebe :sweat_smile: dnes jen mám pocit že padnu na hubu,vzala mne migréna už sem se spráškovala,barunka dnes ráno vstávala ve čtyři!a zatím bohužel spala jen po pár minutách,má koliku a do toho jsou holky nemocní,ted už je i nevrlá jak nemuže zabrat,houpu nohou,skáču na balone atd....a mám pocit že sem zlezla z kolotoče po 30 jízdách :frowning2: všechno se kolem mne houpe z toho jak houpu,a mé druhé roztomilé dítko klárka má dnes blinkací den a horečku,takže fakt paráda,začínám být mimo a manža se mi vratí z práce až kolem pul osmý :confounded:
jinak je to celkem v poho proste nad tím že mám zápřah moc nepřemýšlím a funguju samospádem-musím,jn když je takový krizový den na draka tak bych se nejradeji nekam zavřela a dala si hadr na hlavu.....ale říkámsi že to nejlepší teprve přijde až začnou chodit.....
jinak přeju všem hezký den
16. únor 2009 v 16:00  • Odpověz
ahojky všem,
fanys musí to být opravdu záhul s dvojčátky,každý vidí jen jak je to krásné a roztomilé,ale málokdo si dovede představit ten šílenej kolotoč :wink: držím palečky,ať holčičky moc maminku nezlobí a mamča ať je spokojená a usměvavá :dizzy_face:
já teď vyhlížím Verunku a manžu,už je nám tu dlouhá chvíle,zítra jsme chtěli jet do Vlašimi,ale jestli bude takhle padat celou noc,tak radši zůstanem doma protože dost nerada jezdím v takovým počasí :frowning2:
16. únor 2009 v 16:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.