• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
Ahoj holky, tak jsem také konečně doma....byla jsem celý den v Bene-po doktorech, po úřadech, na obědě v S-Centru, když jsem přijela domů-Dáda měl pořád ještě horečku, tak jsem ho naložila a jela s ním k doktorce-má chřipku, takže celý týden doma :frowning2: koleno už má lepší, tak snad ještě nebudeme muset jet na ortopedii

mějte se všechny moc hezky, krásný zbytek dne

Mikk-děkuju za lichotku :wink:
16. bře 2009 v 16:27  • Odpověz
lis-manža spí jak kdy jakde,když je mooc utahaný v obývaku na gauči pro jistotu aby až usne tvrde něco holkám neprovedl-on napr.hodil deku na klárku a spal vesele dál-myslím na hlavu :zipper_mouth: tak byl vykázán z postele,nebo barunku málem zalehl ručičku,proste padne a vytuhne....a když má volno a cítí se v poho spí s námi ale tvrde oddelen :stuck_out_tongue_closed_eyes: pač se bojím,ale máme v plánu si nechat udelat megapostel pro všechny,aspon aby do roka spali s náma, i když manža má pozitivní přístup-že je máme jen jednou a taky další deti neplánujeme a že si je musíme užít,v něčem s ním souhlasím -holt ješte nato budu ráda spomínat-do osmnásti s náma určite spát nebudou,a už ted mi přijde že to šílene utíká. :astonished:
tak dnes už sem nelezu tak sem ějte a hezký večer
16. bře 2009 v 17:34  • Odpověz
holky, přidala jsem do albíčka KARNEVAL nějaká další fota :wink: kuk do něj
16. bře 2009 v 17:36  • Odpověz
Už jsem koukala Leni, supr :wink:
16. bře 2009 v 17:37  • Odpověz
děkuji :wink:
16. bře 2009 v 17:38  • Odpověz
Ahojky holky,tak já celý dnešek byla pryč s celou rodinkou. Jeli jsme za kamarádkou,bydlí v Nučicích u Prahy, a má 2měsíční holčičku.Takže jsme jeli "do kouta". Pokochala jsem se,pochovala,pokecala. Míša taky choval i pak uspával a malá ta pořád lítala a hulákala mimi,mimi-pořád jí hladila.
Pak jsme jeli koupit Johance botičky do Bati na Zličíně a pak naklusali do Ikei. Tam udělali nákupy a jeli dom.
Zítra pádíme ke kamarádce na pokec,má dvouletou holčičku a přijede tam ještě jedna holčina s dvouletým chlapečkem,tak snad se vyřáděj.
Já odpoledne jedu na jumping-je to v KDS fitnes.Byla jsem na tom v pátek prvně,nejdřív se mi to líbilo,pak mě bolelo břicho,ale to jsem neměla břicho zpevněné a tím to bylo.Jak jsem ho zpevnila,tak to bylo fajn.Takže to zítra chci zkusit znovu.
Tak zatím dobrou noc a snad vás zítra dočtu.
16. bře 2009 ve 21:05  • Odpověz
Tak my jsme byli dnes dopo v mc - Ondrášek "kreslil" velikonoční vajíčko, já dodělala Ondráškovi obrázek do pokojíčku, snad se mu bude líbit - říkal že je nyny, ale zatím mu nemůžu věřit :wink: Dnes také odkýval že udělá ee do nočníku a pak mi "občůral" nohy :grinning:

Odpo se naštěstí trochu vyjasnilo, tak jsme byli na procházce kolem baráčku - myslela jsem, že to utavím, ale opak byl pravdou. Kde ty děti tu energii berou je mi fakt záhadou.

Rendo,Afi - dnes jsem mluvila s maminkou, co byla v MC Hvězdička na pohádce. Prý tam bylo strašně lidí, kdo si chce sednout, musí dorazit tak minimálně v 16hod. Mohla to být náhoda - uvidíme.

Reni, vyhráli jsme v tombole docela velký dortík, čajové pečivo, porcelánovou pěknou panenku a malou umělou pidikytku - oproti minule fakt úspěch :slight_smile: Měla jsi vidět manželovu tvář při vyzvednutí výhry - ukázkový příklad blaženosti.

Leni - my jsme ti cestu do Neveklova mávali do práce, ale ty nikde :wink: Držíme Dádovi palce, ať je mu brzo lépe, toto počasí fakt tomu asi moc nepřidá co?

Lis - zrovna dnes jsem si na Tebe vzpomněla jak Kačence "vyhovuje" spacák - je to prima, že se jí líbí, tak teď už to bude jen lepší uvidíš!

Markee - hezký program! Jaké to bylo v Ikee - už tam mají "jarní" věci? Také se tam chystám až nám finančák vrátí nějaké korunky, mám v plánu dokoupit nějaké drobnůstky na zabydlení.

Pěkný večer a brou noc
16. bře 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahojky holky,
tak dneska první :slight_smile: Taky konečně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
U nás se šlo včera brzy spát celá rodinka, Jára ráno kolem 6hod přiběhl do ložnice, že mu tam štěká pejske, sousedi z té strany ho mají na balkoně a on tam štěká. Myslela jsem, že už bude po snapí, ale zalehl k nám a spali jsme do 7,30hod, krásné :wink:
Teď jsme po snídani a probíhá pohádka, dnes autobusy.

Pak jdeme vařit, mám v plánu kuřecí stehna na zelenině a ještě chci udělat štrůdl.
Odpo manža snad dorazí brzy tak chceme někam v okolí na výlet, snad nebude pršet.

mikkisek - no teda takové výhry, to se máte :slight_smile: S tou pohádkou uvidíme, my klíďo dorazíme dřív, stejně budeme v Bene. A je to klasicky v tom sídlu Hvězdičky na námku?
17. bře 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky,
my za chvíli vyrážíme do Vlašimi k babičce a do jeskyně,ještě máme dva vstupy.Anička dokouká Krtka a jedem
navečer jdeme přát k narozkám kamarádovi,pekla jsem mu Medovník,tak snad bude mít radost :slight_smile:
mikki,tak to věřím,že měl manža z výhry radost,posledně byl z toho špatnej :frowning2:to mu asi zářili očička co? :grinning:
afi,já si myslím,že je ta pohádka někde jinde,ve čt se pozeptám a dám vědět :wink:
tak zatím pa,pa večer sem juknu
17. bře 2009 v 08:42  • Odpověz
Jo, jo koukala jsem na stránky Hvězdičky a máš pravdu rendo.
Je to v tom pečovatelském domě ul. Villaniho na Karlově. No nevadí. Pohádka trvá 30min tak to je přijatelné :wink:
17. bře 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
17. bře 2009 v 11:30  • Odpověz
Ahoj ahoj ahoj,
tak jsem si konečně na chvilku sedla - mám vytřenou podlahu, tak doufám,že bude schnout dlouho :wink: Pračka a myčka tedy vesele vrní, při představě, že bych prala ve valše a myla všechno nádobí ve dřezu, tak mám ty zvuky ráda. K obídko/večeři (podle toho jak manžel přijede) jsem nám naložila kuřecí prsa do joguru, těsně před osmažením se to má obalit ve strouhance, tak jsem na to zvědavá - vyčetla jsem to včera na netu. Dám zítra vědět jaký to mělo úspěch.

Dneska byl Onďula děsně srandovní - utírala jsem prach na dveřích a myla celou skříň, když jsem si šla pro židli, tak za mnou přicupital s prontem a hadrem a důležitě utíral podlahu se slovy "střík střík" (alespoň myslím, že to bylo to slovo :slight_smile:

Rendo to jsi dobrá zvládnout medovník, radost určitě udělá.

Přidala jsem do alba pár fotek, tak až budete mít čas a náladu, jukněte.

hezký den, papa
17. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz
No kuřecí prsíčka v jogurtu, to je dobrota :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz
Ahojky holky,
teda mikkisek to pak napiš jaké masíčko bylo, to by mohlo být dobré :wink:
Já dnes dělala manžela oblíbené kuřecí stehna na zelenině (mrkev, celer, petržel) a s rýží to je výborný, tož jsem si šplhla :slight_smile: Ještě jsem stihla tam hodit štrůdl tak jsme si teď dali do nosu.
Odpo jsme vyrazili na Cunkov, je to kousek od nás a mají tam koníky a bizony tak jsme se byli podívat. Jára by tam byl snad do večera, ale je tam mraky vody a bláta tak jsme přijeli jak čuníci.
Dali jsme si s tatíkem kávičku a štrůdl a je to.
Zítra máme plavčo, já dopo musím na pojišťovnu a do spořky tak musím načerpat síly, ach jo :frowning2:

Já medovník doma taky dělala jednou, bylo to plácání jak se ty korpusy pečou zlvášť, ale výsledek mě mile překvapil, tak ho zase někdy musím udělat.

Koukala jsem na fotečky, obrázky jsou krásné, to bude mít Ondrášek vyzdobený pokojík :wink:
17. bře 2009 v 16:42  • Odpověz
Přidala jsem pár fotek z Járy pokojíčku a co jsme koupili pro miminko :slight_smile: To jsem neodolala :wink:
17. bře 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahoj holky :wink: :slight_smile: tak já byla v práci, docela záhul po třech dnech, spousta práce, papírování.......volali m kolem 15hodiny do práce z družiny, že Kačence není dobře a že má zvýšenou teplotu, ať si pro ní dojedu......no a teď už má horečku, tak mám doma marody dva!!! Dáda měl ráno 39,7, teď už má jen zvýšenou teplotu.....táák nám tady chřipka pěkně řádí :angry: :angry:

Rendo-medovník už jsem také zkoušela, ten recept od tebe, povedl se, ale bylo to pracný......

Mikk-ty prsíčka znějí fakt dobře :wink: a mimochodem pěkné fotky, jsi šikulka, ty obrázky vypadají skvěle

Afi-no ty též, Íáček vypadá výborně, také milujeme medvídka Pú :wink: :slight_smile: ale to už jsi si asi všimla, no a ty komplety pro mimíska jsou také nadherné.....

Angeth-co ty, také už máš nakupovací mánii? necháte si říct pohlaví miminka, nebo to bude překvápko? A co ty Afi?

Market-to cvičení zní dost zvláštně, co to je, vůbec to neznám :unamused:
17. bře 2009 v 19:43  • Odpověz
Dobrý večer holky,jsem tu jen na skok.
Lenko,ten jumping je vlastně skákání na trampolínkách-je to aerobní cvičení.Tady je to trošku popsaný http://www.ocviceni.cz/jumping-cviceni-na-malych-trampolinkach-a42.html
je to fakt prča.Já chodila občas na spinning a hodně často běhat do fitka na pás-kdysi,ale přestalo mě to bavit.Tohle je zas novinka,takže mě to zatím baví a chci toho využít,že je to za zaváděcí cenu.Budu chodit jen do další MS,pže pak se snad začneme snažit o druhé dítko,takže to bych ho vytřásla,chudáčka.
Tak zatím papa.
17. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz
tak jsem konečně dosedla, vrátili jsme se pozdě z té oslavy.Medovník sklidil obrovský úspěch,prý dort naposledy dostal v 15 letech :dizzy_face: navíc byl fakt výbornej.mě už nepřijde,že je to pracný,dělám ho dost často.

Anička má pořád průjem a navíc mi od včerejška nic nejí :frowning2: když ji něco dám,tak se jí zvedá žaludek a to ještě ke všemu přijela Verunka ze školy s tím,že jí od rána strašně bolí břicho a hlava,takže zítra ji nechám doma a pak se uvidí,jestli s ní nebudu muset jet k doktorovi :unamused:

markee,to cvičení mi taky nic neříká,ale zní to lákavě :dizzy_face:

afi pokojíček je moc pěkný a věci co máš nakoupené pro mimíska jsou nádherné!

mikki Ondrášek je velký šikulka když ti takhle pomáhá,Anička to taky má moc ráda a je vždycky strašně důležitá,když něco dělá :grinning: ty obrásky co děláš,jsou ubrouskovou technikou?jsou moc pěkné,taky jsem kdysi měla takovouhle mánii.doma bylo všechno vyzdobené,strašně mě to bavilo.

leni tak to nám všechny děti marodí co??
17. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz
jó přidala jsem na chvíli fotky z oslavy
17. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz
Leni ty jsi mi koukala do albíčka :grinning: Už nesmím kupovat bodíčka :wink:
Afi kam ty chodíš nakupovat ty oblečky?
17. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
dobré ráno

Všem marodum přeju at je jim líp,to máte veselo holky.
My jsme dnes spali nespali holky se budili každou chvíli,pobekávali-no je ráno a je se cítím utahaná víc než včera večer.Za chvíli do sebe kopnu kafe at se proberu.

mikk-tak co jogurtové masíko-sklidila jsi hold?
ren-já se včera rozhodla taky péct inspirována tebou,no nedelala sem medovník-to je na ne moc pracný i když ho mám rááda,tak jsem jen delala jabkový koláč a manža ho snědl na dvakrát-je lepší ho šatit než živit :sweat_smile: ješte že jsem ho stihla aspon koštnout

Všem přeju krásný den,já budu muset vytvářet hodnoty na zahrádce-a vuběc se mi nechce :unamused:
18. bře 2009 v 06:27  • Odpověz
afi-Kde je ten Cunkov?
jo a at dobře dopadne lítaní po bene
18. bře 2009 v 06:29  • Odpověz
Dobré ráno,
Mikkisek,ani ti nevim,zda maj vyndané jarní věci. Prostě to co maj v nabídce na netu,tak maj i tam.Teda já si radši zásoby kontroluju právě,vždy než tam jedeme. Neměli pro tu úložnou krabici vessla v modré barvě,ale od včera už jo.Tak mi jí možná přiveze kamarádka.
Renda,já nevím jak to cvičení funguje dlouho-v Čechách.Tady v Sedlčanech možná měsíc,ale já předtím nemohla chodit-kvůli tomu zákroku a teď jsem říkala,že než budeme pracovat na druhém dítku,tak ty kilča musím dát dolů.Tak uvidíme.
Dnes je tu krásně,takže určo půjdeme na prochajdu a odpoledne možná zajedeme k mému tátovi do Doubloviček. Má ovečky,králíčky a samozřejmě slepice,psa a kočky.Ale Johanka je nejvíc unešená z oveček a králíčků-pomáhá je vždy dědovi krmit a dává jim napít. No sranda.Sice vždy jede domů jak čuňátko největší,ale zas jsem ráda,že se vyřádí. :slight_smile:
18. bře 2009 v 08:28  • Odpověz
Fanys-Cunkov je za Sedlcí směr Jetřichovice a vyjedeš takový děsný krpál-kopec(ale v zimě ne,to bys musela mít auto s náhonem na všechny 4).Říká ti něco název MONÍNEC? Tak jestli to,tak je to tím směrem :slight_smile: akorát Monínec je na jedné straně kopce a ty bizoni jsou z druhé strany. Tady máš mapu http://www.mapy.cz/#x=133292288@y=134000640@z=12@mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Cunkov@sss=1@ssp=133218432_133920256_133415808_134087040 ,tak si přibliž nebo oddal,abys byla víc v obraze.
18. bře 2009 v 08:30  • Odpověz
markee díky :wink: na monínci jsme byli párkrát lyžovat,ale že jsou tam bizoni to je pro mne novinka,proto sem se ptala,a jetřichovice znám taky díky ustavu,byli jsem tam párkrát z tloskova-dikes za mapu :sweat_smile:
držím pesti palce i na nohou at se brzo zadaří :sweat_smile: u nás to dlouho trvalo a taky byla revize,a ted máme rovnou štestíčka dve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. bře 2009 v 09:03  • Odpověz
Dobré ránko,
tak holky to maso bylo fakt delikatesa ! Úplně se to rozpadalo na jazyku - fakt to nemělo chybu. Našla jsem to v mimibazaru - recepty - kuřecí maso - jogurtové říky - určitě doporučuju.

Díky za pochvalu obrázků, je to ubrousková technika - já kdybych se pokusila třeba namalovat slona, tak by to vypadalo jako všechno ostatní, jen ne slon :angry: Takže využívám pěkných ubrousků a řádím. Jsem totiž pěkná ostuda, všem známým a příbuzným jsem nadělala obrázky a doma nemám ani jeden, takže jsem si teď udělala radost, pár si jich přes internet koupila a chystám výzdobu našeho baráčku.

Afi - moc pěkná malůvka, to jsi dobrá!!! a Jaroušek má moc hezký pokojíček. Já se chystám malovat (teda vybarvit) krtečka na zeď, ale to časem.

Rendo - ten medovník vypadal strašně dobře už jen na fotce - to bych si určitě ukousala i prsty jak musí být dobrý!

Jdeme na prochajdu, tak zatím papa jo a marodům přejeme brzké uzdravení, ať je jim lépe!!!!
18. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
nazdar holky,
Veroniku jsem tedy dnes nechala doma,polehává,ale Aničce jak se zdá je snad líp :slight_smile: taky se chystáme na procházku,ale nejdřív musím dodělat marmeládu.

až bude opravdu teploučko,tak vás na Medovník pozvu k nám,uděláme si srazík u nás když budete chtít.
můžem sedět na zahradě,dětičky budou řádit na houpačkách nebo písku popřípadě v bazénku,ale to už bude muset být fakt pěkně :dizzy_face:

mikki tak to masíčko zní vážně báječně,asi ho dnes skusím taky udělat,mňamky.
18. bře 2009 v 09:33  • Odpověz
Renda a nemohla bys recept nahodit :grinning: Já jeden recept na medovník mám,ještě jsem ho nedělala,ale třeba je nějaký recept rychlejší nebo jednodušší a nebo spíš už máš vychytáno co a jak. Poraď prosím? Hrozně ráda peču a prý i dobře,ale medovníku se pořád bojím :sweat_smile:
Fanys,no je to kousek od toho Monínce,tos viděla na mapě. Ty bizoni jsou vlastně mezi Cunkovem a Aleninou Lhotou.
18. bře 2009 v 09:36  • Odpověz
markee-pro tebe a pro další kutilky :dizzy_face:
Medovník
450g hladké mouky
150g cukru
1 vejce
50g hery
2 pol.lžíce medu
5 lžic mléka
1 pol.lžíce jedlé sody

Náplň č.1
1 salko
1 másla zlatá haná
5 dkg rozsekaných vlašských ořechů

Náplň č.2
2ks zakysané smetany
cukr moučka asi 20dkg

1vejce,150g cukru krystal,50g hery,2 lžíce medu,5 lžic mléka,1 lžíce sody vykydneš do hrnce,vaříš,až hmota ztmavne a zkaramelizovatí.Až směs vypění,naliješ ji do 450g hladké mouky a vypracuješ těsto.
To rozdělíš na 5 stejných dílů a z každého dílu vyválíš plackuasi 3 mm tenkou.
Každá placka se peče zvlášť na pečícím papíru asi 5-7minut na 170.
Upeče se všech 5 placek a nechají se stydnout.

Zatím se připraví náplně.
Náplň č.1
Máslo haná v poměru 1:1 s 1/2 salkem a přidáme vlašské ořechy.

Náplň č.2
2ks zakysané smetany s cukrem moučka v poměru 1:1(je hodně řídká,ale tak to má být)

Z vlažných placek vykrojíme kolečka pomocí dortové formy.
První placku namažeš náplní č.1,přiklop druhou,mažeš č.2,třetí č.1,čtvrtou č.2,pátou mažeš náplní č.1 nejen povrch ale i okraje.

Odkrojky z vykrájených placek nastrouhej a celý Medovník jimi posyp jak zvrchu,tak kolem dokola.
Nakonec to posypu trochou ořechů.

Zdá se moc pracný,ale já ho mám za hodinku hotový.Dělá se den předem,aby se náplně krásně vsákly do korpusů.
18. bře 2009 v 10:08  • Odpověz
Renda,moc děkuji. Jdu ho zkopírovat a uložit :grinning: mňam už se těším až ho odzkouším :grinning:
18. bře 2009 v 10:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.