• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
Holky,tady to teda vázne,ozvěte se někdo!!!!
5. črc 2007 ve 20:05  • Odpověz
Ahoj samanta, já už jsem hrdá matka..ach to je pocit, to se nedá ani popsat :dizzy_face:
9. črc 2007 v 09:49  • Odpověz
Ahoj Nasticka,tak to mám ohromnou radost,vzpomínám si když sem držela poprvé v náručí Matěje,na to nikdy nezapomenu.Mám slzy na krajíčku.
Moc,moc blahopřeju a at se má Anička čile k světu.Ted ti to bude tak utíkat,že se nebudeš stačit divit. :astonished:
Jaký si měla porod a rodila jsi v Praze?
Tak Aničku pozdravuj a ozvi se,až budeš mít chvilku.
pa
9. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz
Samanta, rodila jsem v Praze na Bulovce..no byl to porod :wink: ale hodně rychlý, bez komplikací a malá šla ven na druhé zatlačení, takže ani žádné trápení..prostě pohoda :slight_smile: Anička je spící panna, pořád jen bucá v kolíbce, budí se co 3-4 hodiny na jídlo a přebalení, jinak o ní ani nevím, že ji tu mám, je tak hrozně hodná :dizzy_face: Ještě pořád jsme se nepřestěhovali, tak mám aspoň prostor pro finišování balení a relaxaci, to nejnáročnější nás teď čeká...ale nakonec jsem ráda, že se to tak zkomlikovalo a protáhlo, aspoň jsem vklidu porodila v Praze...jen doufám, že si najdu na nové adrese rychle nějakou kamarádku, nejlíp s miminem, abychom nebyly s Ančou tak samy na procházkách...
10. črc 2007 v 07:39  • Odpověz
Nasticka,to se neboj,to teprv příde.Náš malej byl taky moc hodný a asi tak kolem druhého měsíce to vypuklo,a zůstalo mu to do dneška.
To stěhování ti tedy nezávidím.Budete bydlet v baráčku?
Tak at Vám to dobře dopadne...
12. črc 2007 v 18:58  • Odpověz
ne ne v baracku, kupujeme byt ve Vaclavicich.Domek by byl na mne ted asi moc..mimino, 2 psi...myslim, ze budu mit i takhle dost co delat
13. črc 2007 v 10:12  • Odpověz
Ahojda, trcim v Popovickach - asi 20 km od Benesova po dalnici na Prahu - nejste nektera trochu pobliz?
16. črc 2007 v 16:06  • Odpověz
Jsme tu s Kubickem uplne sami...Rodili jsme pred mesicem v Benesove...
16. črc 2007 v 16:07  • Odpověz
autor
jé ahoj syrael....tak ty už máš taky mimčo?!vy se všichni máte...já už bych to chtěla mít taky za sebou taková vedra to se fakt nedá...já budu rodit taky v benešově jsem asi 20 km směrem na Tábor....jaké to bylo?koho jsi dostala k porodu?
19. črc 2007 v 17:03  • Odpověz
Nasticka,tak jak to zvládáte s Aničkou?Chodíte k dětskému k Březinovi,nebo jste jinde?
My sme se dnes vrátili z týdenní dovolené na jižní Moravě,bylo to něco,Matěj začal sám chodit,tak sme se nikdo nenudili.
4. srp 2007 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala,bydlím cca 30 km od BN směrem na Tábor a na gyndu jezdím do Tábora do Natalisu. Teď jsem ve 21. týdnu a minulý pátek jsme byli na ultrazvuku v Budějovicích a čekáme nejspíš holčičku.
Jelikož jsme skoro na půlce mezi Benešovem a Táborem furt zvažuju kde rodit jestli v Táboře nebo v Benešově, každý řiká na ty porodnice něco jinýho tak fakt nevim kterou vybrat. Nebyla jste některá z vás v Benešově v nemocnici na 4D ultrazvuku? Maji ho tam od jara nový, tak se na něj asi objednám.
Nastičko jak to funguje mimino a dva psi? Máme dva německý boxery, tak jsem na to hrozně zvědavá jak to u nás bude probíhat s miminem. :slight_smile:Naštěstí máme baráček a zahradu tak to snad nějak pude.
6. srp 2007 v 08:07  • Odpověz
autor
ahoj Marky,
odkud jsi?taky bydlím nedaleko Benešova...jen nevím zda stejným směrem jako ty!já rodila v benešově...radím ti tábor!to co se tam dělo není normální...je spousta lidí co je spokojených ale já spokojená nejsem!měli tam ve všem zmatky a hlavně nejsou připraveni na nápor rodiček, takže personál neochotný!!svůj zážitek z porodu jsem vylíčila v diskusi porod-jaké to bylo tak tam kdyžtak mrkni!!Natalis si chválí daleko více lidí!
12. srp 2007 ve 14:35  • Odpověz
Já jsem ze Sedlce, tvuj zážitek si určitě přečtu. Asi spíš budu rodit v tom Táboře,ale ne v Natalisu protože tam už se tak dva roky nerodí, takže budu muset v nemocnici. Četla jsem že tam teď taky maji docela nápor, že rodí dost ženských a nevejdou se všechny na pokoje šestinedělí tak je dávaji normálně na gyndu. Tak uvidim. :slight_smile:
13. srp 2007 ve 14:00  • Odpověz
Řeknu ti že ten tvuj zážitek z porodu je docela hustej, brrr. Měla si smůlu že se vás tam sešlo najednou 6. Tak to ti přeju aby si na ten špatný zážitek co nejdřív zapomněla a užívala si miminka a časem začala uvažovat i o dalším. :wink:
13. srp 2007 ve 14:18  • Odpověz
autor
Marky:já jsem přivdaná kousek od Votic v takové díře....asi 20 baráků!jo jo co se týče toho že se maminy dostanou na gyndu, tak to je i v benešově, prostě na takový nápor nejsou připravení, hold jsme si vybrali blbou dobu (asi jako všechny ostatní:slight_smile: každopádně já už do Benešova určitě ani nepáchnu, do teď mám spoustu komplikací a jestli někdy náhodou začnu ještě uvažovat o druhém, tak jedině do Tábora!
14. srp 2007 v 15:23  • Odpověz
Já ve Voticích pracuju. :wink: Tak vydrž do prosince a já ti pak poreferuju jaký bylo rození v Táboře, doufám že mně nic tak drastickýho jako tebe nečeká, bych si pak asi taky rozmýšlela jestli jít ještě do druhýho. :confounded:
15. srp 2007 ve 12:41  • Odpověz
autor
jé tak já jsem ve Voticích taky pracovala, ale ještě dálkově studovala takže spíš takové brigádky!každopádně držím palečky ať je to určitě lepší!opravdu asi záleží na tom co se sejde za personál a kolik je rodiček....určitě pak dej vědět!
16. srp 2007 v 11:04  • Odpověz
autor
ahoj, jste tu někdo?
20. srp 2007 v 10:39  • Odpověz
Ahoj,já jsem tu až dnes :slight_smile: Dnes jsem byla na kontrole, tak je vše v pořádku, napsali mi žádanku na tu sladkou vodu (na cukr), nevíš jestli toto dělaji i ve Voticích třeba na poliklinice? Když jsem jela od doktorky tak sem se stavila v Britskym outletu a tam měli tolik krásných věcí na děti že sem opět neodolala a musela pár věcí koupit. :grinning: Už sem se s ní dohodla že mi od září napíše neschopenku tak si budu užívat doma. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. srp 2007 v 16:12  • Odpověz
ahojky holky!
Milly, je mi líto, co sis prožila v benešovské porodnici, ale já si na ni naprosto nemůžu stěžovat...

ležela jsem tam celkem 3x, než jsem na ten poslední pokus porodila... poprvé to bylo na konci 24tt - začala jsem cítit velký tlak na močový měchýř, v nemocnici jsem si poležela celkem 10dní a provedli mi cerkláž (steh na děložním čípku)... podruhé ve 35tt, to mi steh rozstřihávali a vypadalo to na porod, nakonec se vše uklidnilo a mě po 4dnech pustili domů... nakonec jsem tam jela přesně na konci 38tt s odteklou plodovou vodou - to bylo v pátek večer a v sobotu brzy ráno (ve 3,05) se malý narodil... na neochotu si absolutně nemůžu stěžovat a to byla porodnice narvaná k prasknutí - ležela jsem i po porodu na čekatelském pokoji, teprve druhý den mě přestěhovali na oddělení šestinedělí... rodil mě dr. Posejpal a musím říct, že mi ke konci moc pomohl, malý byl dost velký, tak jsem ho dobu nemohla vytlačit... byla jsem nastřihnutá a nástřih mě bolel přesně týden od porodu, když bylo Matýskovi 8dní necítila jsem už bolest téměř žádnou a po šestinedělí jsem byla naprosto v pořádku! takže já až příště pojedu rodit, tak určitě do Benešova!! :slight_smile: a jinak, jak už jsem psala v té druhé diskuzi - nás tam o tom mém víkendu rodilo téměř 20 a všichni byli ochotní, jak doktoři, sestry, tak pomocný personál!! :wink:
takže Marky, ať už se rozhodneš jakkoliv, určitě to bude správné! :slight_smile:
22. srp 2007 ve 20:09  • Odpověz
Ahojky,
ono je to asi fakt vážně o štěstí na koho tam člověk zrovna narazí, nedá se to dopředu odhadnout. Někdo je prostě spokojený tam a někdo zase ne. Já tak můžu leda doufat že budu mít porod v pohodě, nic jinýho mi asi nezbyde. :wink: Nemá cenu se tim asi nějak dopředu stresovat, nějak to dopadne a snad to přežijem ve zdraví. :slight_smile:
23. srp 2007 ve 14:33  • Odpověz
autor
ahoj Marky,
tak já sem tu taky až dnes, malý nechce nějak spát a ještě mám do toho zkoušky a ještě mi není úplně dobře takže je toho docela dost!každopádně ve Voticích netuším že by něco takového dělali ptala jsem se i známé a ta také o ničem neví, tak s tím ti neporadím...v benešově pak určitě jo!
Každopádně teď se mi přidal další problém, mám zánět šlach a tento týden si půjdu asi pro sádru, to si nedokážu představit jak to budu s malým dělat, když nebudu moci hýbat rukou-prý to je z námahy a po porodu to má prý spousta mamin, a to malý není nijak veliký...

Každopádně s tou porodnici, to opravdu záleží na tobě, prostě určitě narazíš na dobrý lidi:slight_smile:chce to optimismus!!! :sunglasses:
26. srp 2007 ve 20:40  • Odpověz
Na ten cukr si zajedu asi do Tábora, dělaji to tam v nemocnici, zítra tam jedu k zubaři tak se tam zeptám a objednám.
Zánět šlach? To to budeš mít se sádrou docela komplikovaný to běhání kolem malýho. Kolegy z práce manželku zase chytli nějak hrozně záda, že snad musela i do nemocnice taky je chvíli po porodu. Nemáme to my ženský vůbec jednoduchý. :confounded: Mně včera pěkně píchalo jak na slepáku, docela nepříjemný, mám s toho krapet panickou hrůzu že by mně chytl slepák v těhotenství, četla jsem o tom jak je to nebezpečný a v těhu blbě rozpoznatelný. Dneska je to lepší ale furt mně to tam krapet bolí.
27. srp 2007 v 09:37  • Odpověz
autor
marky neboj to já měla taky a mám to i teď po porodu, že mě občas píchne na slepáku...ptala jsem se na to jednou u dr. a bylo mi řečeno, že prý je to tlačení plodu a roztahování dělohy směrem k slepáku, ale kdyby to bylo horší tak určitě neotálet a jet na pohotovost slepák fakt není sranda...znám jednu holčinu co jí slepák praskl ve 33tt a měla s tím pěkné polízanice, ale vůbec jí to nebolelo, tak se na to nedalo přijít za včasu.
Jo jo hold to máme opravdu těžší než ty chlapi, někdy by si to fakt měli jít zkusit...a né se jen chlubit jé to mám ale pěkný dítě, to jsem si udělal:slight_smile:
S tou rukou jedu do Votic ve čtvrtek (původně jsem měla jet už ve středu) ale ve středu musím na zkoušku do Budějek...to je taky dost náročný!
27. srp 2007 v 11:52  • Odpověz
Ahoj, tak co dělá ruka?
Já jsem dnes v práci naposledy,v pondělí sem ještě zajedu něco udělat, ale jinak už mám od prvního napsanou neschopenku. Od kolegů jsem dostala el.chůvičku a krásnou kytičku, tak mi udělali velikou radost.
Ty bolesti v týdnu žádný nebyli, dneska mně tam dvakrát silně dloublo, ale jinak to jde, je to asi tim že to tam vše tlačí na sebe. :slight_smile:
31. srp 2007 v 15:01  • Odpověz
autor
ahojky,
tak já jezdím teď každý den do votic na rehabilitace...po celý týden, chtěla jsem se vyhnout sádře tak to zkouší dělat takhle...když to nezabere tak mám smůlu a už se tomu nevyhnu!jinak už se pomalu chystám na prohlídku na šestinedělí na gyndu, ale nějak se mi tam nechce, přijde mi že to ještě všechno musí bolet, no nevím!
jé to je fajn, že už nebude práce ne?takhle budeš mít spoustu času vše zařizovat, těšit se, plánovat a odpočívat! :slight_smile: pak už si toho odpočinku moc neužiješ :wink: u nás je problém, že malého trápí prdíky...takže když on usne snažím se zabrat, ale jak zaberu tak on je vzhůru...přes den moc nespí, ale v noci si nemohu stěžovat...vstávám tak 3x za noc!
jinak s tím slepákem fakt opatrně v těhotenství se to blbě poznává, já teď myslela že se zblázním...přestaly mě brát hemeroidy už bylo vše v pohodě jenže se mi to nějak po dvouch dnech vrátilo a teď trpím jako na začátku...a do toho mě právě taky začalo bolet břicho u slepáku, ale asi je to jen tou námahou na tlačení!
A jak je Tobě?už se hodně těšíš?už nakupuješ výbavičku?já sháněla minulý týden ve voticích silikonový kulatý dudlík jako blázen a v lékárně měli jen dva růžový a fialový...a nikde jinde nic...to naše zvíře jiný nechce:slight_smile:chce to někam vyrazit ve voticích nic nemají a když tak strašně drahé!!!krásný obchod jetsli můžu poradit...je když se vyjede ven z tábora z obchodní zony jako směrem na budějovice...tak po pravé straně je baráček kde mají kočárky autosedačky, vybavení do pokojíku, na koupání, oblečení, postýlky prostě vše...ráj dětí se to jmenuje...vřele doporučuji!
1. zář 2007 v 16:54  • Odpověz
Ahoj, v tom dětskym domě na sezimáku máme zamluvený kočárek. Je to fakt maji tam spoustu věcí a taky jsou tam hodně ochotný. Akorát teda my si tam vybrali kočárek, já pak zjistila že na netu ho maji o 2,5 tisíce levnější což mi přišel docela veliký rozdíl, tak sem tam volala a oni mi najednou nabídli že mi na něj daji 7% slevu a i 7% slevu na všechno co si tam koupíme. Nic moc jinýho tam ale asi kupovat nebudu protože je to přeci jenom z ruky, takže tam asi nepojedu, spíš to vše ostatní nakoupim přes net, v těch krámech to maji vše zbytečně dost drahý. Ve Voticích tam maji opravdu prd, to už chce radši zkusit ten Tábor nebo Benešov.
:wink: Výbavičku tak nějak nakupuju, i když mi příde že oproti jiným holkách tady na Koníkovi toho mám pořád nějak málo. Teď musim objednat postýlku a věci do ní a po výplatě zase něco nakoupim tak snad to do porodu stihnu dát vše nějak do kupy.:slight_smile: Příde mi že je toho potřeba nějak moc.
Ťuky, ťuk na slepáku mně nepíchá, akorát ty záda docela bolí, holky mi poradili koupit si kojící polštář, že se s nim dá nějak pohodlnějc ležet a pak bude i dobrý na kojení, že se nebudu muset hrbit. Nemáš ho taky? Ve čtvrtek jedu do Tábora na ty testy na cukr, tak sem zvědavá, poslední dobou mně nějak chytaji chutě na sladký tak se musim hodně přemáhat a mírnit abych to do sebe necpala pod tlakem.
Tak to ti přeju ať ti prohlídka v šestinedělí dobře dopadne a ať se ti vše brzy zahojí. :slight_smile:
4. zář 2007 v 10:43  • Odpověz
autor
Ahoj,
jo jo máš pravdu na netu je to nakupování opravdu v pohodě, já to dělám tak že když se mi něco někde líbí, tak to okouknu v kameném obchodě třeba v Táboře a pak to najdu na netu a je to fakt levnější...a když vychytáš dopravu domů zdarma tak je to ještě lepší!:slight_smile:
já teď pojedu na Moravu ke známé tak tam mají levný obchůdek s dětskými potřebami, možná to najdeš i na netu jako baby service tak se tam těším protože malý pomalu roste z věcí které mu ještě minulý týden byly:slight_smile: tak musím taky něco pokoupit na zimu!
jinak co se týče zad tak mi pomáhal takový ten balon na sezení koupíš ho skoro kde koliv a okolo 200,-kč místo židle ideální...jinak bolesti zad jsem měla šílený hlavně tam v kříži...a na něm to bylo fakt v pohodě!ten kojící polštářek nemám ale je pohodlný zkoušela jsem ho u kamarádky, opravdu úleva!
jinak s rukou teď jezdím každý den do Votic na rehabilitace a nic moc žádná změna tak to jenom přece asi do sádry bude muset! :pensive:
chuť na sladké...to bude holčička ne?já měla zase chuť na brambůrky a na kyselé pásky...a byl to kluk..takhle se to asi poznat nedá, ale já si myslela od začátku že to bude kluk i když jsem měla ošklivý obličej (a to všichni říkali že to bude holka) :sunglasses: myslím, že to snad každá mamina tak nějak tuší!
každopádně držím palečky v Táboře a pak určitě napiš!měj se krásně a odpočívat:slight_smile:!!!! :wink:
4. zář 2007 ve 21:58  • Odpověz
Přes net chci právě objednat postýlku a ty věci do ní, tak to budu mít dopravu zdarma. Dnes jsem zase vlezla v Ta do sekáče a opět něco koupila, taky mi přišel balíček z mimibazaru, tak to pomalu přibývá. :slight_smile:
Ten míč na sezení doma mám, vždy když mně třeba chytnou nějaký křeče do břicha nebo i bolí ty záda, tak si na něm chvíli zahopsám. Je to dobrý, i na to břicho že to pěkně uvolní.
Dnes jsem jela na sedmou do Tábora na ty testy na cukr, tam se mi párkrát udělala taková slabost že sem myslela že to tam se mnou sekne. Je to docela zdlouhavá procedura, napřed jim dáš raní moč a vezmou ti krev z prstu, pak ti daji vypít nějaký sladký humus, musíš hodinu čekat, po hodině odevzdáš zase moč a zase ti vezmou z prstu krev a čekáš další hodinu a to samý. No a byl tam na prd vzduch a chvílema sem uplně cítila jak se mi dělá blbě. Tak sem otevřela okno a pustila na sebe vzduch, sice tam děsně tahlo, ale aspoň mi nebylo blbě. Pak už to bylo dobrý jak sem odtud vypadla.
No ty babský povídačky co to bude ti nevim jestli na mně zrovna platí, pleť mám v pohodě, těhotenství mi docela sluší (teda aspoň mi to lidi řikaji)
:wink:, špatně mi nebylo a všichni mi tipujou podle břicha a nevim čeho že to bude kluk a přitom podle ultrazvuku ve 20. týdnu to je prý holka. Doufám že tedy už to bude holka neb mám skoro všechno oblečení spíš do růžova. Za 14 dní jdeme na ten 4D ultrazvuk tak nám to snad potvrdí. Manžel by sice asi spíš kluka, já možná ze začátku taky, ale teď už sem se na tu holku docela začala těšit. :slight_smile:
Jaký máš názor na monitor dechu? Nemáš ho taky? Furt přemýšlim jestli ho pořídit nebo ne. Kdo ho neměl a nic se nestalo tak řiká že to je zbytečný, ale pak když si o tom něco přečtu tak mám docela strach.
Tak jsem zvědavá jestli tu sádru přeci jenom dostaneš. A řekli ti na jak dlouho bys jí měla?
6. zář 2007 v 17:01  • Odpověz
autor
ahoj!
jak se máš?kdy budou výsledky?doufám, že to bude vše o.k.takhle se mi dělalo špatně když jsem jezdila do školy na zkoušky, byl tam těžký vzduch a hlavně to byly zrovna ty hice, takže taky nic příjemného, jinak já ještě chodím do příštího týdne na ty rehabilitace(samozřejmě nepomáhají) a pak jdu na kontrolu, takže na sádru jsem opravdu zvědavá, jak to budu s malým dělat!byla by prý asi na 10dní až tři týdny!
u nás to bylo s miminkem taky tak, že manžel chtěl kluka a já holčičku!všichni mi zase typovali že budu mít holku (asi jsem fakt blbě vypadala-ale jen na začátku pak se to nějak uvedlo na druhou stranu)ale já jsem si stejně myslela že to bude kluk, tak nějak jsem to cítila i když jsem to od doktora vědět nechtěla!i když chvílema jsem taky odolávala tomu zeptat se, ale vydržela jsem!takže my máme všechno na malého žluté nebo zelené!!!i když ve dvacátém týdnu to ještě holka může být vidět i když je to kluk:slight_smile:a stoprocentní to není nikdy!
každopádně s tím monitorem jsme se taky dost rozmýšleli...nakonec jsme ho nekoupili a zkraje jsem toho docela dost litovala, protože ten strach je opravdu děsivý(a to jsem si říkala, že tohle nikdy zažívat nebudu), ale je to zodpovědnost a měla jsem strach že se v noci něco stane a já s tím nic neudělám, ale tak nějak to přešlo, jak je to v pohodě!každopádně jsem se na to informovala a dozvěděla jsem se že je to vhodné především pro děti s vadami kde je nějaké riziko, takže pokud není tak je to opravdu na rodičích, jak moc se bojí i když je to investice do života příště bych se asi nerozmýšlela!
jinak te´d jsem si vzpoměla to jsi jela do toho Tábora v tom nejhorším počasí co za tenhle týden bylo viď! :frowning2: to by ani psa nevyhnali!chudák malej teď má nějakou rýmu a trošku pokašlává, tak když je zima tak radši nikam nejdeme!nejhorší je že tchán i tchýně jsou nastydlí a furt mi k němu chodí...tak to možná chytl od nich!teď jsme byli na šestinedělí a prý pěkně prospívá...tak je to fajn, kam budeš chodit k dětskému?
7. zář 2007 v 19:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.