• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
Ahoj frdi-rádi přijmeme :wink: :slight_smile: :wink: jak se jmenuješ a odkud jsi?

Afi-nakonec jsme to trocu pozměnili, zjistili jsme, že má být o víkendu hezky, takže vyrazíme hned v pátek na Nechranice, no a podle počasí tam budeme, ti známí bydlí jen 25km od Nechranic, takže v případě nouze bude přejezd k němu do domečku :wink: to je super.....moc se těšíme a doufáme, že to bude fain....nebo se může stát, že přijedeme a bude volná chatka, ale dnes jsem tam volala a nikdo to zatím nezrušil :frowning2: a asi ani nikdo nezruší, když má být tak krásně :wink: Jinak-oslava bude určitě fain-počasí vám bude přát :wink:
27. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz
:slight_smile: ahoj, jmenuji se Jana, jsem z Mrače. A ty jsi odkud?
27. črc 2009 ve 22:50  • Odpověz
Ahoj já jsem z Maršovic, jinak jsme tu tak nějak z celého benešovska :wink:
Toníčkovi bude brzy rok :slight_smile: tak snad nám také přidáš nějaké fotky :wink:
27. črc 2009 ve 22:54  • Odpověz
pár foteček jsem tam přidala :slight_smile:
27. črc 2009 ve 23:39  • Odpověz
Ahojky holky,
tak dnes u nás od rána pršelo a teď přestalo. Nakoupit jsme šli jak blázni, Jára pláštěnku, holinky a deštník :wink: Ale jinak je hezky teplo tak je to dobré.
Já dopo uklízela jak divá, pak jsme stavěli koleje a hráli si s vláčkem. Vařila jsem zatím jen polévku a večer budu dělat špenát s knedlem a masem.
Manža teď jel uklidit auto tak si vzal Járu s sebou tak je chvíli klídek.

fridininka - vítám tě mezi námi. Já jsem ze Sedlec-Prčice. Ty pocházíš z Mrače??? Kamarádka mi nedávno říkala o té nové školce u vás tak jsem koukala na webovky, hm pěkné :slight_smile: i ty ceny.
28. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
jsem naplavenina :grinning: , narodila jsem se v Praze, s manželem jsme před 2 lety koupily starší baráček v Mrači a rekonstruujeme.
Ty ceny školky jsou otřesný. Zajímalo by mě, kolik dětí tam budou mít. Ale asi se jim tam budou hodně věnovat. No za ty prachy, ještě aby se nevěnovali, co???
28. črc 2009 v 17:23  • Odpověz
Tak to jo, já že mám v Mrači kamarádku tak jsem myslela, jestli třeba nejste spolužačky :wink:
Jo jo s tou školkou to asi tak bude. Náš malý jde v září tady u nás za 120,-Kč na měsíc tak to je celkem rozdíl :slight_smile: Ale věřím, že lidi v okolí tam děti dají, pokud třeba jezdí do Prahy do práce tak je zase výhoda, že tam mají otevřeno do 19hod.
28. črc 2009 v 19:13  • Odpověz
To jo, ta doba je bomba :slight_smile: . A ještě by snad měli mít službu, že pro děti z okolí mohou dojet (a asi i odvézt) domů, jestli jsem to dobře pochopila :unamused: .
Ať žijou klasické školky za normální peníze :grinning:
Já jsem v Praze, než jsem šla na mateřskou, pracovala. To bych vydělala jen na tu školku :astonished: . Jsou ale i bohatí, bohužel nejsme mezi nimi :frowning2:
29. črc 2009 v 07:19  • Odpověz
Ahojky,
jo jo to jsem také slyšela, že dítě dovezou a přivezou, hm pěkné :wink:
My dnes měli pěkný den, vařeno jsme měli od včera tak jsme dopo vyrazili u nás na hřiště a Jára na kole. Pak šupky na obídek, já si hodinku lehla tak si kluci hráli a pak jsme vyrazili tady kousek od nás na Cunkov - je tam golf, koně, bizoni tak jsme se tam pořádně prošli. Nakonec jsme se usídlili v restauračce v kempu na osvěžení, Jára celou cestu šel po svých tak paráda, v kempu měli trampolínu tak ještě asi 30min hopsal, no typovala jsem, že k autu už nedojde, ale došel.
Před cvhílí jsme dorazili tak se jdu číhnout na net a pak hurá připravit véču, ale dnes jen studenou.

Zítra ráno peláším do Bene na serviskus autem, chceme s mamkou kouknout do Konopiště a zůstaneme u našich do pátku. Manža bude v práci tak si užijeme babičky a dědy :slight_smile:
29. črc 2009 v 17:33  • Odpověz
Ahojky,vítám novou tvář-fridininka ahojky.
Já teda nejsem přímo z Benešovského okresu,bydlím v Příbramském,ale cca 5km od nás Benešovský začíná.A jelikož ho mám radši-Benešov než Příbram,tak kecám s holkama tady. Johanku jsem rodila v Bene a druhé tam určo rodit taky budu.
No u nás školka stojí 150Kč na měsíc,ale někdo říká,že se tu dětem nijak nevěnují,tak pořád přemýšlím,zda do té školky půjde. Zas na druhou stranu,bude tam mít spoustu dětiček,tak snad se zapojí do kolektivu.Ona si ráda hraje a ráda i s dětma,ale pak si najde hru sama a řádí.Na jednu stranu už bych bulela teď,že jde do školky,pže prostě to je ještě malá holčička a ona už bude ve školičce :sweat_smile:
Jinak holky musím pochválit paní doktorku z Bystřice-Dvořákovou,v neděli sem i během hodiny udělali puchýře na noze,takže v pondělí,že musím k doktoru,pže jsem nevěděla co to je.Mám je na holeni,nártu a pak na levé ruce.Samozřejmě,že moje obvodní měla dovču a kožař taky-ale k němu jsem se šla jen podívat,moc k němu chodit nechci.
Takže jsem pak zkoušela různá tel.čísla na kožaře,jenže jich tolik zas není a k někomu o kom nic nevím jsem nechtěla.S doktorkou Dvořákovou je spokojená rodinka mého táty,takže jsem jí zavolala a vzali mě.Nakonec to prý je alergická reakce na slunce ve spojení s trávou a rostlinama typu-petrželová nať,rajčata,okurty,"bolševník",atd. Teda jen z těch zelených částí rostliny.Dostala jsem mastičku-kortikoidy,ale mazat jen postižená místa a pak prášky,ale ty brát jen při velkém svědění. No ty zatím neberu. Prý to vliv na miminko mít nebude.
30. črc 2009 v 08:01  • Odpověz
Ahojky markee,
tak to ti opravdu nezávidím. Já dostala letos virážku hned jak bylo první sluníčko, měla jsem toho celé ruce a nikdy se mi to nestalo. No hrůza hned ráno jsem volala kožní do Bene - Návrátilové, jenže tam se člověk musí objednat daleko dopředu. Ale mudra byla rozumná a řekla,ať přijedu, že mě vezme. Dala mi vitamínovou mastičku, pač s kortikoidy v těhu to prý není dobré. Tak jsem vše poctivě mazala a dobré. Pak jsme si raději v lékárně nakoupila kosmetiku Medalind nebo tak nějak se to jmenuje, je to sice dražší, ale pomáhá a na sluníčko chodím a virážka už není tak spokojenost :wink:
Já právě odvezla autíčko na servisní prohlídku, pak mi zavolají, že je hotové. Tak čekáme u našich, Jára si tu hraje a půjdeme venčit pejska - Jennynku.
30. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahoj, no tak vyrážku nezávidím, ještě takovou rozsáhlou :frowning2:
kortikoidy prý nejsou dobré vůbec nikdy (nějak to zůstává v těle), ale je pravda, že se to po nich lépe hojí.
Teď jsem dosekala zahradu, dám si kafčo a skočim do bazénu. Malej zatím spí, tak toho musím využít.
30. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj holky.....obě paní doktorky jsou dobré, také mi hrozně vadí objednávání u Mudr.Navrátilové, ale je fakt dobrá, stejně jako Mudr.Dvořáková-jinak vyrážku též nezávidím a přeji brzké uzdravení :wink:

Tak my jsme sbalení, hned ráno jedeme, abychom nejeli v těch pařákách, už se moc těšíme, jen doufám, že starší děti se nebudou nudit, budeme jim muset také vymyslet nějakou činnost. Má být krásný víkend.....tak uvidíme, jak to s těma Nechranicema nakonec vymyslíme.....hlavně, že vypadnemem chvíli z baráku :wink: Tak se mějte krásně, všem pohodový víkend, nakouknu-nebojte i na žatecku mají internet :wink:
30. črc 2009 v 18:53  • Odpověz
tak si to tam pořádně užijte a hlavně bez úrazů :wink:
30. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
Afi,já vím,že jsou kortikoidy špatné,ale mám mazat jen slabounce a jen ty postižený místečka,takže nepřesahuju a mažu fakt malinko,už to je o dost lepší než v pondělí a modlim se,aby to bylo už úplně fuč.
Krom toho jsem stejnak s nervama víte kde. Přišel mi dnes papír do genetické poradny v Benešově. Špatně mi vyšli testy z krve v 16tt,takže jdu na nové odběry. Uvidíme co bude. Jdu 5.8., no a 4.8. jdu do poradny.
30. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
ty testy vyšly špatně hodně maminám, jak jsem slyšela. A potom bylo vše ok. Tak se nestresuj, ať se mimís v pohodě. Ale jinak samozřejmě držím pěstičky, aby bylo vše v pořádku :slight_smile:
30. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahojky holky,
lenka - užijte si dovču, má být krásně tak to určitě vyjde :slight_smile:

fridininka - jo jo taky bych skočila do bazénku, kdybychom měli. Ale zítra jedeme ke známým tak snad tam, i když má být chladněji než dnes.

markee - to je jasné kortikoidy nejsou dobré nikdy, ale co naděláš. Jak říkám mě hrozně pomáhá ta kosmetika Medalind či jak se to jmenuje, jsem líná se jít podívat :slight_smile: Jinak si myslím, že bych virážku měla celé těhu a to bych opravdu nerada, hrozně to svědilo a ruce vypadaly dost hnusně. No minulé těhu jsem měla oteklé nohy a teď tohle tak si pak vyber. Ale už jdeme do finále tak snad v poho, zítra ráno mažu na krev.

Jo a z těch testů si nic nedělej, mě při Járovi taky krev vyšla špatně a měla jsem možnost jít znovu nebo rovnou na odběr plodové vody (amnio) tak jsem si z nedostatku času vybrala rovnou amnio, kdyby něco víš jak člověk nikdy neví. No nebylo to nic příjemného, ale výsledky super tak jsme byli maximálně spokojení. V tomhle těhu jsem čekala, že se situace bude opakovat, ale ejhle krevní testy byly ok. Tak jsem si jen vybrala větší UTZ v Praze, mudra Zemánková na genetice je moc příjemná.
Co vím od kamarádek tak jich na té amnio bylo celkem dost, ne že by tam patřili věkově, ale vyšla špatně krev. A neboj ty jdeš ještě jednou na krev tak budeme držet palečky, aby vše bylo v pořádku :wink:

Jinak já dnes vyzvedla auto ze servisu, jsem myslela, že mě tam trefí - vyplázla jsem 10.600,- Kč a hurá domů. To bych se na to...ale autíčko mám teď udělané, měnili mi ložisko a takové ty drobnosti a ono se to nasčítá. No hrůza :frowning2: :unamused: :frowning2:
Pak jsme vzali mamku a jeli jsme do Konopiště, dali jsme si zmrzku, došli se kouknout na medvěda a ještě jsme se prošli v Růžovce tak parádní odpoledne.
30. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
Afi: já do bazénu vlezla a málem mě vzal šlak :grinning:
To bylo ledový jako prase!!! Ale to už jsem se celá skokem na kruh namáčela a neměla jsem možnost couvnout :grinning: :grinning: :grinning: Tak jsem to potom rozdýchávala a za chvíli to bylo dobrý, teda lepší. No moc dlouho jsem tam nebyla, vylezla jsem a potom asi půl hoďky rozmrzávala.
Jak už je večer a ráno chladněji, tak se to přes den nestíhá ohřát

Tak asi nebylo co závidět :sunglasses:
30. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
Afi,prosím tě,když mi i ta krev vyjde špatně,tak kde mi tu plodovku budou brát? V Bene se to dělá nebo mě pošlou na Prahu?
31. črc 2009 v 07:52  • Odpověz
Ahojky,
tak dnešek za námi. Ráno jsem mazala na krev na 08hod, Jára se rozhodl, že bude s dědou na zahradě tak ok. Já pak měla sraz s kamarádkou (z Mrače). Zašli jsme do Ovocenky na drotík a ještě jsme stihly projít pár krámů, no paráda.
Odpo jsme pak vyrazili ke známým, počasí celkem fajn a pozor i jsem vlezla do bazénu, Jára tam zase řádil jak vodník tak jsem tam chvíli byla s ním. Teď jsme dorazili domů a chlapci se uspávají a já půjdu dělat dortík k narozkám Járovi :slight_smile:

markee - s tou plodovkou jsem si mohla vybrat Bn nebo Prahu tak jsem brala Benešov. Byla jsem tam ráno od 07hod a nějak kolem 11hod mě pustili domů - čekají vždy až se dotvoří určité množství plodové vody a pak tě pustí. Měla jsem pak mít tři dny klidový režim tak asi tak. No snad to nebudeš potřebovat a krev ukáže dobré výsledky.
31. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj holky..
Markee četla jsem, že ty výsledky krve hodně často vycházejí falešně pozitivně, tak určitě bude vše v pořádku :wink:
Jinak my už jsme nachystaní a čekám na porod :sunglasses:
1. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
angetha- tak ať to vše dobře dopadne, až to na tebe přijde a Vendulka tě u toho moc nepotrápí :wink:
3. srp 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se Vám z dovolené v severních Čechách :wink: Byli jsme na Nechranické přehradě, nakonec jsme sehnali i chatku-14dní otevřený nový camp, o kterém neví moc lidí, takže jsme měli veliké štěstí, bylo to moc fain, jen včera byla bouřka, ale jinak víkend tam byl naprosto super-leželi jsme na pláži a nic nedělali :wink: Dnes jsme to dopoledne zabalili a vyrazili do Chomutova do zooparku-tam jsme byli asi 4hoˇˇdky, je tam spoustu lákadel pro děti, samá dětská hřišťátka, prolézačky, skluzavky, moc pěkné, no a teď jsme u Holánů na Lipně(vesnička nedaleko Žatce) Tak se mějte hezky, zatím papa
3. srp 2009 v 19:07  • Odpověz
Ahojky holky,
téda koukám, že lenka si hezky užívá dovči, to je dobře a vidíš jaké jste měli štěstí :wink:
Já dnes odvezla Járu na prázdniny do Příbrami tak máme veget. Dnes jsem stahovala fotky a tak různě a zítra začnu třídit oblečky na mimi a poklízet, když jsme bez Járy. Jedeme pro něj ve čtvrtek tak snad něco stihnu.
3. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj maminy, vezmete mě mezi sebe? :slight_smile: Jsem z Bene. :slight_smile:
3. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahojky holky,
Kinsen,to víš že jo,pojď mezi nás :wink: ¨
Teda Leni,vy si tu dovču hezky užíváte.Jen tak dál a hlavně se snaž i relaxovat.
Afinko,užívej si dny volna,člověk jich moc nemá a nejhorší je,že jsou hned pryč :unamused:
Já jdu zítra na genet.utz,tak jsem zvědavá,zda se něco nebude doktoru zdát. No a ve středu mě čeká ta genet.poradna v Bene. Určo to bude v pohodě,musí.
3. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se taky po nějaké pauze hlásím a dala jsem se do psaní a ne jen do čtení.

Vítám nováčky, snad se vám tu bude s náma líbit a vydržíte :slight_smile:

Leni - hezkou dovolenou, tak ať to vychází takto príma i další dny dovolené.

Markee - moc držíme s Onďulou palce, jak píšeš, testy vyjdou určitě v pořádku!

My jsme byli minulý víkend na svatbě mé sestřenice v jižních Čechách, Ondrášek byl strašně hodnej, vydržel od rána až do 15hod odpoledne bez spánku - musel si totiž hrát s ostatníma dětma. Pak ho hlídala tchýně, takže jsme s manžou trsali až do 2hodin do rána - bylo to super, hlídání moc nemáme, tak jsme si to pěkně užili.

Tento víkend byl pro změnu pracovní, ale také jsme to proložili koupáním v Měříne - nevěděla jsem, že tam půjčují rukávky i kruh, ale bohužel rukávky měli píchlé a na kruh se Onďula moc netvářil, ale co bych taky chtěla při prvním plavání s kruhem. V pátek dorazili manželovo rodiče - sice taťka manželovi pomohl se dřevem aděláním brány,ale tchyně je docela náročná - dnes už jsem toho měla docela dost, takže jsem si opravdu oddechla, když kolem 17hod odjeli.

Přidám pár foteček jak Onďula roste a řádí¨, tak když budete mít čas jukněte.

Hezký večer
3. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
Děkuju Vám za přijetí :slight_smile:
Markee: taky moc držím palečky určo to bude v pohodě.
3. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahojky holky,
vítám kinsen - písni nám něco o sobě :wink:

markee - držím palečky, aby vše bylo ok.

mikkisek - teda koukala jsem na fotky, Ondrášek má krásné auto, to je bourák :slight_smile:

Také jsem vložila pár foteček od fotografky. Jinak já dnes uklízela jak divá. Ráno jsem si pospala a pak šupky na úklid, přebrala jsem oblečky po Járovi a pak jsem se pustila do přebírání skříní, no vyházela jsem toho docela dost tak se sem snad čtyři vejdeme :wink: Probrala jsem i Járovi hračky a pokojík celkově, no jsem ráda, že mám hotovo, krásný pocit :slight_smile:
Zítra chceme jet s manžou do Prahy do kina a na véču, asi poslední na dlouhou dobu :slight_smile: No a ve čtvrtek jedeme odpo pro Járu. O víkendu je u nás pouť tak přijedou naši.

Tak si hezky užívejte sluníčka, snad už bude.

Co Anghet - stále dva v jednom???
4. srp 2009 v 18:47  • Odpověz
Jmenuji se Lucie, bydlím u fotbalového stadionu v Benešově, s budoucím manželem Petrem a synem Dominikem v domě jeho rodičů.
22.8.09 se vdávám a Dominiček bude mít fešácký oblek. :slight_smile:
Dominičkovy bude sedm měsíců a je to naše velké zlatíčko. :slight_smile:
S Dominičkem chodíme do S- centra plavat do výřivky, je to pěkná kachna(po mamince) :grinning:
4. srp 2009 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.