• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
Ahoj,tak to bude pořádný kus ženský.Mě taky říkali,že podle ultrazvuku má větší hlavičku,dokonce mě kvůli tomu hnali do Prahy na ultrazvuk a vyšetření se vším všudy.A zbytečně,nic nenašli a hlavu má Mates akorát,ale zvědavej je jak starosta,jo to má po tchýní :grinning: .Můj gynekolog,my pokaždé řek taky jinej termín.
Když sem to řekla doma,tak vždycky kroutili hlavou,jak je to možný. :rolling_eyes: Ale nakonec,asi měsíc a něco, my řek den,kdy už to bude a bylo to přesně na ten den.Podle menstruace to vyšlo také tak.Ke konci sem chodila na monitor do nemocnice,kde my řekli termín o týden dřív,takže podle nemocnice sem přenášela.A pak se v tom vyznej.
18. říj 2007 ve 14:04  • Odpověz
To mně termín podle MS vychází 12.12. a když sem byla na utz ve 20.týdnu v Budějkách tak tam řikal 5.12 a jinak zatim žádný jiný termín mi nikdo neřekl. myslim si že by to třeba o ten týden mohlo přijít dřív, když je malá furt aspoň o týden napřed. Taky by to bylo ideální, horší bude když budu přenášet, to pak možná budu ráda když vůbec budu do vánoc doma. :frowning2:
Mates je zvědavej jak starosta?, NO když tak na něj koukám ve tvym okýnku tak tam sedí jak starosta :grinning: Takovej správnej hříbek. :slight_smile:
My máme druhý jméno napsaný taky Matěje, ale prý to bude na 100% holka. :slight_smile:
18. říj 2007 v 16:09  • Odpověz
autor
Ahoj Marky,
tak už jsem tady sice bez sádry, ale furt mě to nějak bolí, myslím, že mi to vůbec nepomohlo, tak to mám furt zatažené a leduju uvidím co se z toho vyklube, a jak je Tobě?tak koukám, že jsi se rozhodla pro benešov:slight_smile:dělej jak se cítíš ty, je fakt že nás rodilo hodně najednou a personál byl prostě špatný, ale jsou tu i názory že někdo byl v pohodě, je to asi fakt individuální!my byli na tříměsíční prohlídce, no tak hned dostal včeličku chudáček...měl teplotu nespal plakal...no děs...byla tam před námi holčička a ta se tomu očkování smála!:slight_smile:vůbec nevěděla že jí něco bodlo...jinak pokud budeš rodit v bene kam chodíš na gyndu?měli by tě pak do poradny šoupnout tam kde máš rodit...takže jezdit do bn!no jinak to je počasí co?hrůza, děs a běs...ale ty hice když jsem rodila já to bylo taky na chcípnutí, jsem byla nateklá od zhora až dolů :frowning2: každopádně pěkně odpočívej....pa
22. říj 2007 v 19:56  • Odpověz
Ahoj,
to je divný že tě to furt bolí, aby se s toho nakonec nevyklubalo něco horšího. :unamused:
Já už s toho výběru porodnice asi zešílim, ani mně tak nenervuje samotný porod ale to že nevim jakou vybrat a že mi vždycky někdo řekne o BN nějaký story kde šlo o život mimina , fakt na palici. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Do poradny asi budu chodit od toho 36. týdne do nemocnice, nebo řikali že aspoň si tam dojít sepsat porodopis. Musim se dohodnout s doktorkou, ona si asi myslí že budu rodit v Ta, protože chodim na gyndu v Táboře, tak aby věděla že uvažuju o Benešovu.
Jinak mi je jak kdy, skoro každý den se mi udělá taková divná slabost, že mam pocit že omdlim. Břicho mi furt tvrdne, v noci nevim už jak ležet, ale jinak to jde. Zítra se jedu podivat do práce, tak už se na ně docela těšim, bude to už asi před porodem naposled co tam pojedu. Kolegyně je taky těhotná, tak si tam zase dáme spicha a zajdem si spolu na oběd, tak aspoň bude nějaká změna. papa
24. říj 2007 v 15:05  • Odpověz
autor
ahoj ahoj ahoj!
tak jak se daří?nějak nemám furt časíka sem zaskočit, teď se našla chvilička, tak toho hned využívám!tak jak je?už se těšíš viď?všechno v pořádku?už máš jasno s tou porodnicí?:slight_smile:u mě při starém ruka bolí, starostí přibývá a malému rostou v předu pořád zoubky slintá a je nevrlý, takže taky super...a co v práci?byla nějaká rozlučka před porodem? :wink: tak si to všechno hezky užívej a měj se fajn pa pa
5. lis 2007 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj,
jojo už se docela těšim až se toho břicha zbavim, fakt už to chci mít za sebou je to čim dál horší. :confounded: V pořádku to zatim stále vypadá. Porodnice ten Benešov, už nad tim nebudu přemýšlet. :slight_smile: V práci byla rozlučka na konci srpna když jsem odcházela na nemocenskou, ale jen tak normálně, od tý doby jsem tam vlastně byla dvakrát se na ně podivat.
Tak vás zlobí zoubky, joj to si ještě užijete. :slight_smile: Máš tady založený fotoalbum? Mohla by si sem dát malýho fotky, ať se na něj podivám. A co na vánoce už je nakoupeno?
6. lis 2007 ve 12:44  • Odpověz
autor
ahojky,
tak to je fajn, že jsi v pohodě...jo jo ke konci už mě to taky nebavilo, a hlavně to byly zrovna ty největší hice co vůbec mohli být:slight_smile:všechno jsem měla nateklé a bylo mi furt šílený vedro...pak to byla úleva!na vánoce jsem nakupovat ještě nezačala akorát jsem mu zatím koupila hrací nočníček:slight_smile:moc se mi líbil ale už bych asi měla začít co?!:slight_smile:co se týče fotoalba, tak mi máme spousty fotek ještě nevyvolaných a nemáme digitál takže s přidáváním sem to asi nepůjde zatím :frowning2: k vánocům se to snad zlepší...tak se měj fajn...držím palečky ať už to máš za sebou a v poho! :wink:
6. lis 2007 ve 20:27  • Odpověz
holky, kde jste podávali žádost o porodné? Já se dnes ptala v Sedlčanech na sociálce a oni mi řekli že je to jedna z dávek sociální podpory a že ten tiskopis se má podat na úřadu práce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2007 ve 20:01  • Odpověz
autor
porodné na úřadu práce?já tedy nevím já s tím byla na sociálce a každopádně až po narození dítěte s rodným listem
12. lis 2007 ve 20:51  • Odpověz
To vim taky že až po narození dítěte a s rodnym listem, ale ten úřad práce mi taky příde divný, nějak se mi to nezdá. Nám totiž hrozně pomohli, že od ledna letošního roku patříme sociálkou pod Příbram, takže s tim máme akorát problémy. :confounded:
A to jsi to vezla na sociálku až do Benešova, nebo to stačilo podat na soc.odboru ve Voticích na úřadě?
13. lis 2007 ve 12:40  • Odpověz
Dneska sem byla na kontrole a mám už cervix skore 5, před týdnem jsem měla ještě nulu, doktorka řikala že doufá že vydržim do další poradny. Docela mazec, tak už sem si zavolala do Bn do nemocnice a příští týden jdu do poradny už tam, snad ten porodopis stihnu sepsat dřív než porodim, dneska sem tam měla tlaky že sem si řikala že snad ještě dneska porodim. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To porodný se opravdu podává na pracáku, včera sem o tom něco našla na netu. :slight_smile:
14. lis 2007 v 16:24  • Odpověz
zdareeec, cetla jsem, ze snad nejaka dobra duse z Rican a Osnice....Popovičky - nejhlubsi dira ve stredoceskym kraji se hlasi!!!
14. lis 2007 v 16:52  • Odpověz
marky,bud v klidu...ja mela v 36tt cervix 9!!!
14. lis 2007 v 16:53  • Odpověz
autor
no tak to tedy Marky fakt nevím, ale já to dělala tak jak jsem psala a stačilo do Votic!jinak jak píše Kristi já měla cervix8 v 36tt...tak buď v klidu....:slight_smile:
14. lis 2007 ve 20:25  • Odpověz
Fakt?? Tak to můžu být opravdu v klidu. :sweat_smile: I když tlaky tam mám divný, asi jak se tam chce mimi furt mrskat a už tam nemá plac, tak mně to dost tlačí.
15. lis 2007 v 15:42  • Odpověz
autor
neboj neboj, u mě to bylo taky tak, prcek se mrskal furt, myslela jsem že tam mám snad vetřelce...a hlavně v noci:slight_smile:
17. lis 2007 v 19:32  • Odpověz
Co všechno dělaji v tý poradně v nemocnici?
19. lis 2007 ve 14:42  • Odpověz
autor
sepíšou si porodopis(něco o maželovi, o tobě,...)a vyšetří neboj nic drastického:slight_smile:
20. lis 2007 v 18:49  • Odpověz
Ahojky,tak mám za sebou poradnu v nemocnici, byla sem objednaná na osmou a jaksi sem nestíhala. Sem autem docela valila a před nemocnicí nebylo kde zaparkovat tak sem tam jezdila kolem a už mi s toho bylo do breku, nakonec sem to píchla skoro do meze a přišla sem o 10 minut pozdě, takže to ve mně pumpovalo. Naštěstí mi nikdo nevynadal, natočili mi monitor, prý ho mám přímo ukázkový, učebnicový, sepsali se mnou porodopis a pak mně mudr. prohlídla, teda docela mně festově prohmátla že to až bolelo, sem pak byla v Kauflandu a nemohla sem pořádně chodit. :sweat_smile: Jinak s jejich jednánim sem byla moc spokojená, ta pani co mi dělala monitor i pani doktorka byli moc příjemný. Takže za týden znova a na porod to nejspíš zatim nevypadá. :wink: Jo a když sestra scháněla doktora který mně prohlídne, tak napřed volala Posejpalovi že má mít asi ambulanci, tak sem si pro sebe řikala a jéje a nakonec přišla pani doktorka Chromjaková, tu na diskusích hodně chválili, tu bych u porodu docela brala.
Po cestě domu sem se zastavila v práci, tak sem tam skejsla pár hodin, zašla sem si s nima i na oběd. Takhle když ty lidi vidim tak se mi po nich docela zasteskne ale to ranní vstávání mi fakt nechybí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2007 ve 14:29  • Odpověz
marky24, Chromjakova je totalni zlaticko - je to zenska podle myho gusta! Rodila jsem sice cisarem, takze u toho nebyla, ale mela me na starost po zbytek pobytu ve spitale i pred nastupem a clovek si s ni pripadal, jako by snad mel nejakou protekci:slight_smile: V poradne je zase pani Diblikova - je to podobny - slunicko...
Drzim palce a neboj, V Benesove to bude urcite pohoda, i pres jizvu a bolesti na ne vzpominam s laskou:slight_smile:
21. lis 2007 ve 23:42  • Odpověz
syrael, ano pani Diblíková ta mi dělala monitor a musim s tebou souhlasit moc příjemná a hodná pani hned co sem vlezla do dveří. :slight_smile: A doktorka Chromjáková to samý, ještě se mně ptala jestli se chci na něco zeptat, já v tu chvíli zase si na nic nevzpomněla, tak mi řiká ať si to příště sepíšu a že se můžu na cokoliv zeptat. Mít tyhle dvě u porodu tak se ničehoš nic nebojim. :slight_smile:
22. lis 2007 ve 14:33  • Odpověz
Ahoj holky, prosím dejte mi aktuální info o počasí u vás v Bene, jedu tam na víkend za kámoškou... Dík. :wink:
22. lis 2007 ve 14:43  • Odpověz
Bydlim od Bene 30 km směrem na Tábor tak to by asi nebylo moc aktuální, ale myslim že to bude asi podobný. U nás dnes zataženo, teplota na nule, ale nepršelo, sníh nepadal. :slight_smile: Včera ráno v Bene to bylo podobný.
22. lis 2007 v 15:56  • Odpověz
marky24 díky moc :wink:
22. lis 2007 v 16:03  • Odpověz
marky24, Pani Diblikova uz bohuzel na sale nedela - je jenom primo v poradne, jestli se s ni jeste uvidis, pozdravuj ji od Bary Kadlcikovy - kdyz reknes grafomotorika a kveten, bude vedet - moc dekuju. byla tak mila, ze jsem se za ni jeste parkrat stavovala i po porodu:slight_smile:
22. lis 2007 v 16:49  • Odpověz
Jedu tam zase ve středu, tak snad budu mít štěstí a bude tam zase ona. Napíšu si tě na lísteček a snad si vzpomenu. :wink:
22. lis 2007 v 18:09  • Odpověz
moc dekuju marky24! A hlavne klid, jeste ted si vzpominam, jak jsem byla vzdycky pred poradnou nervni:slight_smile:
23. lis 2007 ve 20:34  • Odpověz
To já před poradnou ani nervní nebývám, tahle středa byla vyjímka, protože sem nestíhala a pak měla nerva s toho že nemám kde zaparkovat a přídu hned na poprvý pozdě. :slight_smile:

milly, tak co dělá ruka?
23. lis 2007 ve 22:13  • Odpověz
autor
ahoj ahoj,já teď nějak nestíhám rostou mi zoubky, zlobil mě internet nějak nešel...a navíc mi začalo zkouškové, takže opravdu mazec!ruka očividně dobrý normýálně mě to přešlo...tak už se ti to blíží, už se asi těšíš pořádně co?:slight_smile:že se vůbec ptám co?!už to máš za pár!!!Chromjaková byla dobrá taky jsem se s ní potkala v poradně a pak i u porodu, ale musím říci v poradně když jsem byla dva dny před porodem u ní, tak mi přehlídla cystu....a těsně před porodem(ráno před porodem)mi ji musel dr. Zeman vyříznout (to je teprve drasťák)....fuj fuj fuj...takže opravdu je milá a do takovýhle věcích se moc netlačí no!
5. pro 2007 ve 20:14  • Odpověz
ahoj, tak já už to mám za sebou. Ve čtvrtek sem měla od rána bolesti, hlavně pak asi od osmy hodiny večer to začalo být pravidelný. V pátek v 1:50 mně přijímali v porodnici, bolesti sem měla po 4 minutách, ale otevřená sem byla jen na 1 prst. Vyšetření rukou teda děs, bolelo to jako prase, měli poslední volný místo na pokoji, tak díky tomu že to mám do Bn 30 km tak mně tam nechali jinak by mně asi poslali domu. No ještě že mně tam nechali protože ve 3:30 mi praskla voda. Otevřená sem byla furt málo, takže mi něco píchli a musela sem ty bolesti vydržet a čekat až budu otevřená tak akorát. Karolínka se narodila v 10:25 hodin, měla 3,05 kg a 48 cm. Porod byl docela maso, asi sem si to představovala trochu lehčí, byla sem už chvílema asi mimo sebe, manža mi mezi tlačenim dával kyslík, pak mi hupsli na břicho a bylo to. Nastřihávali mně a byla sem asi i vnitřně potrhaná, sešívala mně pak docela dobu. No a Kája prý byla trochu fialová řikal manža, já si vůbec nepamatuju jak vypadla, jestli brečela, prostě sem byla v tu chvíli mimo. No ale šití se mi hojí docela dobře, už můžu i docela v klidu sedět, břicho se mi pěkně zatahuje a z těch 12 kg sem si domu přivezla jen 4 kila. Obě jsme v pořádku, samozřejmě mám pocit že Karolínka je ze všech nejkrásnější Domu nás pustili v úterý. Jinak naše Kája měla hned při narození obrovský štěstí a to nejen že se narodila v Bn v porodnici v listopadu jako stý miminko ale taky se narodila letos jako tisící miminko tam, takže velká sláva, všichni jí chtěli vidět a v pondělí za mnou přišel ředitel nemocnice a jeho náměstci a primář, no asi 6 lidí a přinesli mi kytku a nějaký dárečky pro Káju a 19.12 jsme pozvaná na nějakou slávu a že nám ještě nějaká herečka předá nějaký dárek, tak docela hustý.
Jinak v Bn porodnici sem se nesetkala z jedinym člověkem z personálu který by se choval nějak odměřeně nebo protivně, prostě fakt super přístup. Ty první dny byli trochu blbý, protože než sem měla mlíko tak Kája už brečela hlady, pak zase sem neuměla moc kojit, s tim teda bojuju trochu i doma. No a mezi personálem je i několik lidí který jsou vysloveně zlatý. Takže asi tak. :wink:
Milly tak to nebyla Chromjaková jak sem psala to jméno mi teď vypadlo ale byla to jiná dr, co mně vyšetřovala v tý poradně.
Mně rodila doktorka a taky nevim jméno sem ostuda, možná jestli to nebyla ta Pekařová taková tmavší vlasy nakrátko, mladší. Ta byla taky moc fajn. Posejpal ten mně v noci přijímal, takže když sem rodila tak už tam nebyl to už tam byla jiná služba.
6. pro 2007 v 17:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.