• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
jo a k těm sneženkám ....po letech-doma se to dalo,kdybych nato šla do kina tak bych asi byla malinko vytočená
ale když to skončilo tak na mne padla taková divná depka :cry: normálne jsem čučela do blba a říkala si jak je ten svět hroznej,život nespraedlivý....a pod.i sem se litovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: že je zoufalé zjištení že když byl člověk mladý tak byl plný ideálu,snů,plánů a když má možnost,příležitost se po těch letech ohlédnout,připomenout si jaký byl,co chtěl ....tak zjistí že ten život vlastně promarnil,nebyl štastný....pouze hrál roli v životě ale scénař mu napsal někdo jiný....neberte to že chci filozofovat,nebo moralizovat...to ne ale nejak se v těch svých plánech co jsem měla trochu strácím.mm mi řekl že to bude tím že jsem melancholik a že se doma nudím.dost možná má i pravdu jen žádný film-i když se mi teda nelíbíl,ve mne nevyvolal takové myšlenky.....tož tak.
23. lis 2009 v 16:21  • Odpověz
Ahojky holky,
téééda vy tu zase spisujete :wink:
Já tady dopo lelkovala, číhala na net a trochu jsem poklidila a odpo přijela kamarádka tak jsme byli na hřišti a pak u nás. Jára vytuhl a teď se vzbudil a má teplotu, no jestli bude nemocný tak mi tady z toho asi přeskočí, ach néééé :frowning2:
Sofinka celý den spala a teď bulí, už aby bylo po koupačce.

mikk - držím palečky na dortík, Ondrášek bude mít určitě radost :slight_smile: Járovi nechutná žádný dort ani na narozky neochutnal ten s krtkem a to z něj měl takovou radost. Ale sladké moc nemusí, on je hlavně na maso.

No a já tu dojedla poslední kousky dortu z oslavy a jsem pevně rozhodnutá, že budu hubnout...ale znáte to to je jen do večera a pak už zase budu něco syslit u telky. Jo Fanys jak je to s tvým hubnutím, ještě držíš a cvičíš??? Já opravdu musím, jinak mě do bazénu nikdo nedostane. Ale ta vůle :angry: :angry: :angry:

Já dnes zjistila s hrůzou, že v nedělí je prní adventní tak jsem očíhla věnce v krámě a zítra koupím věnec - bez ozdob a pak budu zdobit a aranžovat a taky jsem si vypsala nějaké cukroví, něco napeče mamka a pak vyměníme :wink: Našla jsem tam nějaké marokánky tak bych je zkusila a jinak klasika - rohlíčky, linecké, skořicové. Abych si to tu pak zase nemusela sníst sama, to by mi tak chybělo :frowning2:

fanys - no musím uznat, že já se doma nenudím, ba naopak nestíhám. Pořád někde lítáme nebo máme návštěvy tak je to fajn. Musím uznat, že já jsem tak celkově spokojená. Práce jsem si vyzkoušela dost, užila jsem si v mládí a teď mám rodinku a vyhovuje mi to takhle.

Zatím se mějte jo a kdo psal o té roládě, hoďte se prosím recept, díky :wink:
23. lis 2009 v 18:26  • Odpověz
Ahoj holky,
Fanísku - tak na Tebe padl splín? Určo to bylo chvilkový, taky mám někdy takové období. Víš co, plány jsou hezká věc, ale tak nejedeš po trase A, ale B - a to, že je trošku jiná, nemusí znamenat, že horší.

Ten recepis napíšu v neděli, nechala jsem recepty u našich, tak pak písnu. Jo Afi, nechtěla bys písnout prosím recept na perníčky - bohužel se mi ještě nepovedly měkké, tak zkouším různé recepty, ale nejlepší jsou vyzkoušené.

Manža se ještě nevrátil z práce, tak jdu žehlit, ať se mu pak můžu věnovat :wink:

Pěkný večer
23. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
RECEPT-PIŠKOTOVÝ SALÁM

35dkg piškotů
5dkg kaka
30dkg másla(IVY, Omegy)
25dkg cukru
3lžičky vody
4lžíce rumu

Piškoty nakrájíme na kostičky, přidáme kako, cukr, vodu, rum a zalijeme rozteklým(vychladlým) tukem. Vyválíme šišky, obalíme v kokosu, nastrouhaných oříšcích a rozemletých piškotech. Necháme vychladnout a pak krájíme na kolečka.
23. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
afi-cvičím nejak dramaticky nehubnu ale pomalu to snad pujde :wink:
já se doma nenudím v tom pravém zmyslu slova,teda ne prakticky co se týče práce,aktivit,kam chodím,co dělám....ale přepadá mne doma čím dál pocit že mi něco utíká,nejak to neumím definovat co,prostě se cítím nejak divněano už mne napadl ten správný výraz-mám pocit že nejak nevyužívám svůj plný potenciál -nejak strádá psychika...už od začátku mne štvalo že sedím doma,že nepotkávám desítky lidí denne-mne lidí odjakživa dobíjeli energii,miluju ruch,hluk,chaoz,být prostě hozená do žití,dění a doma to je i když se snažím jak chci a holky miluju poněkud nezáživné.stereotyp,rituály,já nemám ráda vše v zaběhnutých kolejích ....neumím to popsat.jdu od toho. :wink: :pensive:

mikk-já ti nevím,prosím nezapoměn na ten recept-předem díky :slight_smile:
23. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
leni-díky moc :slight_smile: ty si rychlík
23. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
Fany-ještě počkej na receptík od MIKK-ale asi to bude dost podobné.....já měla recept ještě s vajíky, ale to už nedělám-kvůli salmonele :wink: A neměj depku-máš nádherné holčičky, hodného manžílka.....užívej si to, nechvátej do práce-opravdu věř mi, pak budeš na mateřskou ráda vzpomínat :wink: a třeba se na jaře zadaří....a budeš mezi lidmi víc-držím palečky už teď :wink:
23. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
len-ještě jednou díky :wink: no pokusím se myslet pozitivně a třeba se to povede :slight_smile: já nechvátám do práce,to bych svým zlatíčkám nemohla udělat to fakt ne jen si musím kromě učení,domácnosti......něco najít co by mne nakoplo,pač zimy se děsím.
23. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahojda, tak já dnes uklízela jak divá a kupodivu mě to dostalo z depky kterou jsem posledních pár dní měla :frowning2: Takže Fanys nejsi sama a manža mi řekl to samé co tobě, ale já se doma nenudím jen bych si občas potřebovala s někým popovídat :frowning2: Občas si prostě připadám úplně k ničemu doma bordel učení nestíhám tak to na mě čas od času padne :frowning2:
Ale ten velký úklid zabral a už je zase dobře :slight_smile:Uklízely jsme všichni tři a užili si při tom moc legrace :slight_smile: No a samozřejmě nejvíc uklízel Dominiček :grinning:

Fanys děkuju za pochvalu :slight_smile:

Jdu se učit pa
23. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Tak je po cvičení, sedla jsem na rotoped a hrůza, je tam stržené to regulování zátěže a jede to jen na ten nejtěžší převod tak luxus. No jak člověk může cvičit, když nemá náčinní.Já prostě nemůžu zhubnout :rolling_eyes: :rolling_eyes: Üvažuji o koupi něčeho na cvíčo. Líbil by se mi orbitrek, ale ty ceny. Fanys to jak máš ty, je to dobré???

mikk - to víš písnu, pro tebe cokoliv :wink: Perníčky děláme podle toho už leta a když je uděláš včas tak jsou pak krásně měkké.

Perníčky
35 dkg hladké mouky
1 lžička jedlé sody
1 celé vejce + 1 žloutek
85dkg moučkového cukru
1 lžička mletého koření (anýz, fenykl, hřebíček, skořice)
pokud chceš tmavší těsto tak můžeš přidat kakao

V hrnci rozpustíme 1 lžíci mléka, 2,5dkg másla a 5dkg medu a rozmícháme to. Na vál pak dáme mouku + tuto rozmíchanou směs (mléko+med+máslo), dále pak přidáme vejce, žloutek, cukr, koření a sodu a pořádně zpracujeme, aby se těsto nelepilo na prsty.
Perníčky po upečení potíráme bílkem, aby byly lesklejší.

Poleva:
150g moučkového cukru
1 bílek
citronová šťáva
1/2 lžičky solamylu
Vše pořádně vyšleháme a zdobíme špejlí nebo zdobícím sáčkem.

Tak hezké pečení, u nás se perníčky budou už jen zdobit

:slight_smile:
23. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz
Holky teď čtu ten recepis,co jsem napsala a toho cukru tam je 8,5dkg opravuji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
tyjo holky, vy už jedete recpety na cukroví, já se přidám, ale snad až odpo, jsem zas v práci, je poledne, za chvilku letim na obídek, je tu dnes narváno medikama, hrůza..
24. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahojky,
Afi - díky moc za recept za perníčky, už se na jejich výrobu těším! Někde jsem četla, že ta tvrdost se způsobí medem (když se ho dá víc než má). Tak uvidíme :wink:

Jinak my dnes byli v Bene, nakoupili nějaké zásobičky, pak prošli hračkářství a odcházeli jsme s brekem - Onďula u pokladny zahlédl autíčko - ach jo, už je to tady :slight_smile:

Pak jsme zajeli do Neveklova, Ondra měl prohlídku u zubařky, byl šikovnej, otevřel pusinku a nechal si tam šáhnout. Takže se mu klubou další 3 zoubky, to bude zubejda.

Dortík nakonec dělat nebudu, volala tchýně, že jeden právě vyzvedli z cukrárny (no jo, je dobrý to vědět), ale udělám klasickou piškotovou roládu promazanou marmoškou a na to lentilkama napíšu 2. Chci mu něco udělat sama a hlavně umím si představit ten dort - klasickej s tučnejma krémama - no jo, tchýně jiná nebude.

Leni - tak jsem dnes žhavila telefon a ptala se mamky na ten receptík - máme stejný, také nedáváme vajíčko, takže žádnou inovaci nepřinesu. ALe dělám ho ráda, je to i celkem rychlý a u nás to mizí jako první ze stolu.

zatím pa
24. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
ahoj holky

leni-dík za rcp,určitě ho udělám :wink:

afi-tak hezky ozdob a pak vyfoť :wink:

mikk-užijte si oslavu,to víš tchýně :angry: manža té mojí řekl že si delám album na facebooku a ona nelenila a regissrtovala se taky a hlásila se k přátelům :unamused: tak jsem ji holt musela potvrdit co mi taky zbylo že? :frowning2: a musím si dát bacha co píšu,kdo mi píše ,s kým kamaradím pač mne bude zase hlídat :confounded: toho svého manžu bych někdy opravdu překousla v zubech :stuck_out_tongue_closed_eyes: co píšu tady kontroluje švagrovka a co tam tak ona :cry:

mimochodem myš už je pryč -chytla se odpo :sweat_smile: zaplatpánbůh

mějte se moc fajn
24. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
Ahojky,
fanys - jééé tak už jste zase jen čtyři :wink: :wink: :wink: Hele a jak to vidíš s tím cvičetním strojem??? Já na něj včera číhala na netu a asi si ho objednám, myslíš, že to má cenu??? Jinak se cvičit nedonutím a chci taky občas na cvíčo do fitka, no snad :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak perníčky nazdobeny, zítra vyfotím :wink: Dělali jsme i barevné, ale to se mi moc nelíbí, Jára také zdobil - tedy spíš patlal :slight_smile:
Teď večer byl nějaký špatný a měl teplotu,ach jo :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Jinak s tím facebookem to je fakt, já si také říkám, že musím dávat pozor, tchýně tam není, ale švagrové a nechci nějaké fopááá v roidně, že?

mikk - děláš z té rolády pak dortík, že nakrájíš na kolečka, jů??? A zaléváš to něčím jako želatinou nebo tak něco??? To víš alespoň uděláš originální dortík, když klasiku dovezou.
Mě dnes přišel mega balík - objednané lego pro Járu k Vánocům tak to jdu očíhnout.

Holky,co kupujete manželům k Vánocům??? Já mám zatím košili a parfém. Ještě kopím brýle na lyže a pak mě vůbec nic nenapadá, pomooooc.
24. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
afi-jsem s tím ab rocketem spokojena,kilča neubývají to ne :angry: ale bříško se stahuje ,i když néééé nejak dramaticky ale jde to.pomalu ale jde.hlavne cvičím u tv večer v téhle době-dnes sedím u pc takže na chilku musím k tomu chtě nechtě jít :wink: zázrak to není ale cvičí mkaždý den řádově 20 minut plus mínus....

mám pro manžu-zatím-parfém,holicí strojek el.,papíry foto do tiskárny,a jednu legrácku :wink: a dál jako ty pomoc S.O.S
24. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
Dobré ránko,
Leni - předej za nás pusu a vyřit Kačence všechno NEJ k dnešnímu svátku!

Dneska mne Onďula nechal spát až do 8, takže teď nějak nestíháme, jdeme do MC, tak se ozvu odpo.

Pa
25. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
ahoj holky

mikk-to ste se krásne vychrupkali :slight_smile: boooože jak ja ti závidím,jen si holt musím počkat :wink: naše devčata si v půl jedné udelali hrací pauzu a usnuli až kolem půl třetí :pensive: no spala bych až bych brečela,to i mm se zase odstehoval spát jinam :grinning: jak zlobili.

za chvilku půjdeme ven se vysmrdět a pak přijde sousedka na pokec,tak snad holky budou spát.mějte se a hezký den.
25. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
ahoj holky,
já bych vaše starosti chtěla mít.. my si na Vánoce tak leda podáme ruce..a dáme si pusu.. dneska mmi přišlo schválenní kontokorentu, ale to je na tu kalamitu, co proběhla tenhle měsíc: příprava na technickou stála o 4tis. víc, než se čekalo, do toho 10tis. nedoplatek za elektriku.. a máme rozdělanej barák, takže o nějaké finanční rezervě nemůže být řeč.. přítel vybral i peníze, co měl na splátku hypotéky, tak se to tam musí dodat z toho mýho kontokorentu.nevím, cobychom dělali, kdybych k mateřské ještě neměla ty služby ve špitále.. až se vyhrabem z dluhů co máme u rodiny a kontokorentech, bude se mi líp spát.. takže dárečky letos opravdu jen symbolické a pro dítko..
25. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem přde chvílí přišla ze školy a jsem úplně KO, naštěstí Domi spinká tak si chvilku odpočinu, pak půjdeme také ven je totiž krásně :slight_smile: No a na večer musíme udělat nákup :frowning2: Nerada nakupuji

Tak zatím pa
25. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
jinak pokud jde o nějaké cvičení,... mně by stačilo, kdyby ten můj přišel dom někdy tak brzo, že by stihl nakrmit koně a ještě bylo natolik světlo, aby si mohl převzít dítko a já mohla jen tak rychlejší chůzí na procházku do lesa.. mně nějak ten pohyb v uzavřených prostorech nebere..nehledě na to, že kdyby s náma jěště bydlel nějakej stroj, už bychom se tu nehli... jo, až jednou bude patro..tak si koupím kolo :wink:
25. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky holky,
tak dnešek opět hrozný den.
Ráno jsem vyrazila s dětma k doktorovi, Jára teplotu tak výbroný. Mudra ho prohlédla tak máme přijít v pátek. Pak do lékárny a něco pokoupit a hurá domů.
Já dělala sýrovou roládu a dětičky číhali na pohádku, Sofinka vzorně z lehátka :wink:
Pak oběd a začalo to, Sofinka řvala a nemohla usnout,že jsem jí musela navlíct a šup na balkon.

Dorazil manža tak jsem vzala kočárek a brusle a tradá ven. Kluci byli doma, Jára to obulel, že chce taky ven, ale bohužel. Já si pěkně zajezdila a vyčistila si hlavu. Teď tu malá opět řve tak veselo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Zítra ráno nabírám mamku a frčíme do Prahy. Manža hlídá toho malého maroda tak dobré.

Měla bych ještě žehlit, ale jsem utahaná jak pes.
25. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
afi, buď v klidu, já to tady dneska asi taky nechám jak to leží... sice nesnáším přijít poránu do čurbesu, ale blbec jsem si navykla Fanču chodit po o spát později a dneska se vzbudila v pět, to samo nemínila jít v sedm do vany.. takže jsem ji šoupla do pelechu až v devět..a jsem grogy, kdybych neměla ms, tak ... mám furt žaludek jak na vodě..no, možná zas nějaká virovka, některý kolegyně už maj za sebou druhý kolo... :confounded: :confused:
25. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
fanys, dneska jsem šla krmit čuně a vyběhl tam na mně potkan.. teda ne že by mně chtěl atakovat ale šel mým směrem.. já jsem z potkanů hysterická, teda neskáču do výšky a neječím, jen sprostě řvu a mlátím kolem sebe klackem, sekerou atd.. a zítra rozmístím jed.. nehodlám řešit jak na jaře přemnoženou potkaní populaci. to už jsem byla tak šáblá, že jsem začala obdivovat jak jsou inteligentní. ale naštěstí do baráku nešli. budu důsledně zavírat dveře....
to jen v souvislosti s tvým dobrodužstvím s myší
tady v Dunávicích jsem si zvykla říkat MYŠ potkanům, je jich tu fakt dost, bez jedu by nás sežrali..
25. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz
jo a co koníci?? v Břežanech vídám nějaké na pastvě...jo, naše okna a dveře jsou z Břežan :grinning: od Zalabáků...
25. lis 2009 ve 23:20  • Odpověz
dobrou, jen to tu poklidím, ačkoli jsem tvrdila, že na to peču.... mám nějak kyselo v krku...tak snad nenajíždím po vzoru kolegyněk druhý kolo...
25. lis 2009 ve 23:21  • Odpověz
Ahojky mamuchy,
tak dneska pěkně první :wink:
Ale večer jsem šla hodně brzy, protože Jára nemohl usnout tak jsem mu četla v ložnici pohádku a pak jsem také zalehla. Chvíli nám do toho ječela malá sirénka a pak usnula.
Teď je tu krásné a nezvyklé ticho,ooo...asi si přivstanu častěji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No nic půjdu si umýt vlásky, trochu to tu poklidím,aby tu kluci měli vše nachystané a kolem 8hod pojedu pro mamku a hurá do velkoměsta :slight_smile:

kammka - ty bláho tak potkánka jsi potkala, jsem si úplně vybavila tu krysu jak je teď ve večerníčku a úplně jsem se musela zasmát :wink: Vy tam ale máte zvířátek :dizzy_face:
26. lis 2009 v 05:43  • Odpověz
Dobré ránko,
Afi-ranní ptáče :wink: tak snad je Jarouškovi líp....užij si velkoměsto...

Já byla včera v Pze-no holky řeknu Vám-všude milióny lidí, já bych tam nemohla bydlet ani za nic....ale přivezla jsem si domů dvě jedničky z klas.zápočzů, tak se mi jelo domů zvesela.....

kammka-fůj krysy nesnáším, já bych také křičela, dupala,.....

Kinsen-zcela tě chápu, já jsem ze školy také pokaždé úplně KO-ale vydrž PRTKA vydrž :wink:

Mikk-děkuji za přání pro Kačenky-vyřídila jsem jí to a moc Vás s Ondráškem pozdravuje :wink:

Fany-nemáš zač a ať se ti povede
26. lis 2009 v 06:17  • Odpověz
ahoj holky

kammka-s financema jme natom byli před pár lety stejen jako vy-ono to jde se z toho vyhrabat jen to chce dobré nervy a čas,a k těm dárků k vánocům-když na to mám vesele nakupuju,zatím jsem celá happy ale on mne ten humor přejde když přijde nedoplatek za elektřinu nám-my totiž topíme taky elektrikou tak to bude pálka :angry:
s tím potkanem-já ho videt tak mne veze rzp :grinning: a to doslova,myš jsme dostali z baráku ale mít tady potkana tak se stehuju :wink:
na rybníce navsi máme kromě 70 kachen i tři nutrie-ale baví mne je pozorovat,přijdou mi roztomilé....

afi-užij si a držím palce at je Járovi líp
26. lis 2009 v 08:10  • Odpověz
Brrr potkan jen při té představě je mi špatně :stuck_out_tongue_closed_eyes: No můj brácha koupil teď jednoho podkana domů, fuj a to maj malé miminko :frowning2: No ale když si to ta jeho tam moc přála :angry: Pro představu mají dvoupokoják a v něm mimi, dva králíky kočku a podkana měli i hada, ale toho se už zbavily :unamused:
Nutrii jsem na vlastní oči ještě neviděla také by mě bavilo je pozorovat :slight_smile:

kammka:pořád nechápu jak to zvládáš a neměl by se o koně starat ten tvůj chlap když na nich jezdí on? Dej sem nějaké fotky té vaší princezny a zvířátek :slight_smile: Ať se pokocháme :slight_smile:
26. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.