• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
kamka- :grinning: :grinning: :grinning: tys mě zase rozesmála, jsi nezmar :wink:
30. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
afi: prakticky žádný jen ten Synflorix je nový a má mít prý větší rozsah na více nemocí, jo a taky je levnější. Ale Prevenar je zase ověřený tak nevím :unamused:
30. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
já bych se v tomto ročním období na jakékoliv očkování navíc vykvajzla... :unamused:
30. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
ahoj holky

kammka- :grinning: :grinning: :grinning: jsem se zasmála...já když mám mm dost říkám že ho zabiju ale že mne ani nemůžou zavřít protože by se to klasifikovalo jako služba vlasti :sweat_smile:

rozdíl mezi preve....a syn...není prakticky žádný,pouze v tom která farmaceutická firma si namastí kapsu :wink: ale souhlasím s kammkou i když my jdeme na očkovaní příští týden povinné,tak jiné bych v tomhle obdoví nedávala,je v tomhle počasí oslabený organizumus a další nápor co vakcína je způsobí znížení imunity...takže já bych počkala.

mikk-tak hezky pracuj,asi je to ted desný po rd ale neboj ty se zaběhneš jsi holka šikovná....napiš jak to zvládáš a co Ondrášek

Hlásím že barča má konečne první zoubek.klárka nic ale v noci nespíme tak to asi bude za chvíli.
jo můžete mi poradit jaký dort pro holky k prvním narozkám....takový hezký načinčaný mám objednaný pro dospelé a foto ale nejaký i co by mohli holky...napadl mne piškotový s ovocem a zakysanou smetanou ale můžou tu smetanu?ja jsme četla že jo ale nejak se mi to nezdá...díky.

mějte se fajn
30. lis 2009 v 16:47  • Odpověz
fanys, naše Fanča měla svůj "pracovní" dort z těch piškotů a smetany zakysanky.. plus kompot. pohrabala se v tom rukama a byla nadšená :grinning:
dneska jsem volala doktorce, aby mi doporučila na kašel nějaký kapky nebo sirup, jsem jí ten kašel popsala, že tam nebudu teď lízt, když malá nemá ani zvýšenou.. tak mi to schválila, poradila, že prej má narváno, ať opravdu nelezem k ní, pokud nebudou teploty.. máme si dát stoptussin sirup
jo, kam vlastně s holkama chodíš?? my k Hvězdové, jsem tam spokojená.
30. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahojky,
kammka - ty jsi ale stvořeníčko, nechápu jak můžeš fungovat a stihnout tolik věcí.

Já jsem dnes totálně KO, jsem si dopo zadělala těsto na rohlíčky a linecký a odpo že budeme dělat s Járou, ale...
Sofinka bulela a nechtěla spát, Jára byl protivný tak nakonec chvíli zalehl a já mordovala to cukroví, no je to hotový, ale jsem na rozpadnutí, záda mě bolí a hlava taky, asi na mě taky něco leze, to se z toho picnu. Kdepak Vánoce, ty přípravy mě zabijou a to nám na dveřích visí ještě drak místo věnce :wink:

No nic, jdu se usadit a pak šupky na koupačku dětiček.

Holky a v kolika by jste doporučovali ten Prevenar??? Járovi jsme ho dávali v roce a něco, pač jsme to zjistili pozdě.
30. lis 2009 v 18:18  • Odpověz
kammka-taky k hvězdové,chodil k ní ješte můj manža,celkem mi nevadí,když byli holky mrnata byla na mne moooc tabulková,ale nevím jak to máš ty ale já mám tvrdou hlavu a vše si delám po svým-jsem přece z oboru no néééé?tak jsem odkývala a myslela si svoje,zatím jsme tam byli jen na poradnách tak žádný problém nebyl...uvidíme.

afi-ty si šikulka :wink: bud ráda že to máš z krku,mne to začne v pátek to má barča svátek,pak narozky,mezitím cukroví...netuším kdy to budu delat ale musím a teším se nato.
k tomu prevenaru-myslím si ale to je můj osobní názor že pokud dítko není často nemocné,nemá oslabenou imunitu,alergie,astmu...stačí očkovat před nástupem do kolektivu,kolem tří let.v tom případe stačí i jedna vakcína....nevím.já sem zvolila zlatou střední cestu a budeme očkovat dvakrát po prvé na jaře.tož tak.
30. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
No já si právě říkám, že bych dala malou očkovat kolem toho roku, pač teď mi přijde, že toho očkování bude i tak dost.
Manža už si tu vesele dlabe rohlíčky tak je musím schovat nebo můžu zítra začít znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

fanys - tak to si to pečení užij, já se také celkem těšila, ale.... :frowning2: blázinec a do toho mi je nějak blbě. Ještě udělám dva druhy pečené a dva nepečené a končím. Tedy plus vánoční výzdoba :dizzy_face:
30. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
Dobrý večer,

tak si holky představte, že je zavřená škola v Neveklově, mají chřipkové prázdniny, já to tušila, jenže já nemůžu být s Kačkou doma, jóóó možná si vezmu ve středu a ve čtvrtek dovču, jinak bude hlídat ségra-ještě, že je doma. Dáda bohužel pomaže do školy, obchodka normálně funguje
30. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
Tak to je pěkné, já slyšela, že v Příbrami je zavřená školka. No snad se nám to vyhne :wink:
30. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
leni-to je smůla :unamused: kačka je ale asi ráda vid? :wink: no můžete být rádi že jste ted aspon zdraví(ý)už mi to nemyslí ,no fakt mám poct že jak sem doma tam mi dramaticky klesá IQ :angry: nebo jto nejak zvládnete,jo a někde jsem četla že když škola vyhlásí chřipkové prázdniny máš nárok na ošetřovačku,nebo paragraf ...tak šetři dovču.

afi-my taky budeme očkovat krátce po roce
30. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
leni-nebo kačku přivez k nám :wink:
1. pro 2009 v 08:19  • Odpověz
Dobré ráno,
tak jsem krásně vyspalá, šla jsem ve 21hod :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Dnes už jsem naklusala ráno do školy zaplatit školkovné rovnou do konce roku a po dlouhé době jsem vedla Járu do školky (ráno chodí s tatínkem). Přišlo mi to tam hrozně vtipné vidět ty prcky jak se pořád ně něco ptají a jsou ještě takový rozespinkaní :dizzy_face:
Dopo se hodlám flákat, ale v kuchyni je to jak po výbuchu tak to musím poklidit. Po školce vezu Járu k holičce a pak jedeme na mikulášskou do Sedlčan do mc.

Jo a manža si ze mě ráno utahoval, že jsem po dlouhé době vystrčila nos z baráku dřív jak v 8hod, co si jako myslí :angry: :angry: :angry:
1. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme se s dr. dohodli, že prevenar píchneme až po roce taky mi to schválila, že je teď lepší neočkovat když tady ty chřipky řádí. Jinak Domi má devět a půl kila a měří 73 cm a prý je Dominiček moc šikovný moc ho chválila co už všechno umí :slight_smile: Tak mám radost :slight_smile:

Dort mu chci taky udělat ten piškotový :slight_smile:
1. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz
Ahojky,
hodně vás zanedbávám,moc se omlouvám. Ale opravdu jsem teď neměla náladičku. Občas jsem napsala na zamlklinky,ale i tak mě PC nějak nebavilo :frowning2: v podstatě nebaví dál. Ten předvánoční čas se pitvořím s výzdobou,adventními věnci a tak. Prostě se snažím něco dělat. Pak taky držím dietu a snad budu cvičit pravidelně-teď je to občas ob den nebo ob dva a jen aby se neřeklo. Musím jít do sebe a vše dělat pořádně.
Práci stále nemám :frowning2: bohužel.Buď mi potencionální zaměstnavatelé napíšou,že jsem nebyla vybrána nebo se radši neozvou vůbec.
Malá i týden marodila,já teď kašlu jak tuberák,ale fakt je to protivný.
Jinak zítra jdeme do Bene na genetiku. Prý už maj i výsledky z pitvy,takže jsem od včera(co to vim)dost mimo a brečela bych.
Snad se tu brzo ukážu,ale víte jak,zítra bude nálada pod psa :frowning2:
1. pro 2009 v 18:56  • Odpověz
Fany- ty jsi zlatíčko, máš starostí dost a já bych ti tam ještě nasadila Kačku....zítra a ve čtvrtek jsem si vzala volno, v pátek bude u ségry :wink: takže naštěstí to zmákneme, to víš, že Kačka je ráda, že může být doma....
1. pro 2009 v 18:59  • Odpověz
leni-pro tebe všechno :wink:

markee-zní to dost smutne :frowning2: co Johanka?napiš až se ti bude chtít
1. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
Fanys,Johanka se má fajn. Chodí do školky,těší se tam. Jen je zlobí se spaním a jídlem. Dnes i měla plačtivý odpoledne,pže jí bolí zadeček,červený ho nemá,ale bojí se vykakat. Tak nevim,zda jí bolí vytlačit ho nebo co vlastně,pže mi to nedokáže říct. Snad si dojde ráno. Mám strach,aby neměla bolení ve školce. My budeme na té genetice,tak by jsme jí nemohli vyzvednout hned. No uvidíme.
Dobrou noc.
1. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz
ahojky,
tak my s Fančou obě chrchlem..ještě, že je dneska tatínek doma, nevystrčíme nos, sice jí sliboval koníky, ale moc to nevidím, radši s ní budem v klidu doma, jenom s panenkama a televizí.navíc večer příjde návštěva, takže tu kachnu budu už za chvilku strkat do trouby, ta chce čas..jo a zelí musím udělat..knedle naštěstí slíbila návštěva, je to taková kolektivní práce :grinning: snad toho mýho napadne kouppit pívo, když teď vez babičku na autobus..ta zase dorazí v neděli. cukroví nemám ještě žádné, ach jo, a to jsem měla plánů..možná naonec jen před vánocema sleppim pytlík piškotů pudinkem a upeču vánočky..
s těma chřipkovejma prázdninama je to na pytel.. jo, kdyby Fanča jednou chodila do stejné školy, kde by tatínek učil... to by nebyl problém.. :sunglasses: :grinning:
no končím, Fančy se dožaduje dvd s Moudronosem..
2. pro 2009 v 08:07  • Odpověz
Fanys s tou Hvězdovou... je fakt, že na její povel Sunar až do tří let a kravské mléko jen do kaše jsem taky pěkně kejvala.. my nejsme v rodině nikdo alergickej, leda občas na sebe navzájem :grinning:
a ty pálky za Sunar, kdy začali dělat jen 600g balení a stojí skoro stejně jako 800g...
Markee, úplně ti rozumim.. já byla po zamlklém potratu úplně nemožná.. navíc s dg PCO, neměla jsem jistotu, že se to podruhé podaří bez pomoci hormonů, a když mi oznámili, že na rok šmytec, protože to byla parciální mola...já sjížděla net i encyklopedie co to přesně je a nepotěšili mně..pak mně hnali na genetiku, onko markery, rodokmen..no, držím palečky, snad to byla jen nějaká infekce :unamused:
2. pro 2009 v 08:12  • Odpověz
Markee-pevné nervy dnes :frowning2: a Johanka ať je brzy v pořádku
2. pro 2009 v 08:17  • Odpověz
Ahoj holky..
Markee taky na tebe myslím, snad nebudou mít hodně ošklivé zprávy :frowning2:
Jako "malá" jsem taky chodila ke Hvězdové, je fajn, ale poslední dobou jsem na ní neslyšela chválu, tak nevím..ale vždy byla milá :slight_smile:
Kammko teda ty jsi uragán, stihneš tolik věcí :slight_smile:
Afi ty taky :grinning:
no a já jsem taky nějaká nastydlá, měla jsem teplotu a všechno mě bolelo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vendulka naštěstí v pohodě, takže snad v úterý dáme Synflorix..a náušničky :dizzy_face: a naše dr. říkala, že Prevenar inovuje, že bude rozšířený stejně jako Synflorix, takže to vyjde nastejno...
tak papa
2. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
no jo, i doktoři jsou jenom lidi. mně příjde fajn, že nejezdíme nikam daleko a že ji občas potkám i normálně na ulici, třeba na dětským dni...
2. pro 2009 v 09:25  • Odpověz
kammka-anet-no Hvězdová je Hvězdová ona už jiná nebude...mne zase řekla v půl roce dávat vajíčko a tvaroh...jsem ráda že sjme zatí mnebyli nemocní ono kdyby něco se mi nelíbilo tak od ní uteču hned...já se s tím tolik nemažu.at si myslí co chce.co mne u ní štve je že má sice rozdelný čas,poradny,nemocní a tak ale to nefunguje.míchá se to tam pěkne pospolu,a loni když holky měli přes dva kila tak tam měla zimu v čekárne i v ordinaci jak v gronsku...taky jsem jí to ale řekla pač mi sestra oznámila že mám holky svlíknout venku v čekárne že jsou dve a mají malo času tak mne naprdla pač tam byla zima i mne....a sedela sem v bunde.

markee-držím palce :slight_smile: neboj chce to čas,už jsem ti to psala
a hlavne at je Johanka v pořádku bobíšek malý

anet-tobe taky at je lépe,pěkne se kurýruj :wink:

leni-ty si uži neplánovanou dovču a pozdravuj kačí :wink:

papáčko
2. pro 2009 v 09:30  • Odpověz
Fanys, no to je fakt blbý, my když tam jdem, tak tam maj pokaždý šíleně přetopíno :confounded: že malou svlíkám a beru jí tam kolikrát i bačkory, aby neměla úplně zpocený i ponožky...pokud jde o to míchání poradny a marodů, to se v mnoha případech nedá nic dělat... dokud jsme bydleli u Jílovýho a bylo to k ní trochu zruky, vozil nás tatínek a ten mohl jen v úterý ráno, marodi nemarodi.. divím se, že ti řekla to vajíčko a tvaroh takhle brzo, nám říkala něco úplně jinýho, já kojila plně do půl roka a hoooodně dlouho jsem jí dávala jen čistou zeleninu a pak jsem z živ.produktů začala s kuřetem, králíkem a krůtou... mléčné dost pozdě a napřed jogurty..mně na ní trochu vadí, jak rychle mluví, působí to dojmem, že strašně spěchá já když byla unavená jsem měla co dělat abych ji chytala :astonished: ...
holky jak stíháte s dětma cukroví?? já teda vůbec :cry: a teď nemám ani náladu.. malá jela s tatínkem něco zařizovat, ale já jsem docela uathaná a chrchlam, leju do sebe litry čaje...a večer ta návštěva,nechce se mi plejtvat energií, musim tu ještě minimálně vyluxovat...
teď jsem dala vařit kuřecí polívkový díly, uvařím v tom vývaru rýži, nějakou zeleninu..
2. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
kammka-no aspon vidím že říká co jí zrovna napadne,ted jsme si vzpoměla jak na mne vyjela že jsem změnila nutrilon za sunar...jednak to byla šílená finanční zátež s dvojčaty,a jednak měla barča furt koliky,problémy s vyprazdnovaním tak som sunar zkuila bez duležité porady s ní :wink: a ono to přestalo a začala kadit i bez použití rektální rourky...nevím jestli jen díky sunaru ....tak klára dopila nutrilon a pak jsem je obě převedla na sunar-no to bylo kecu :unamused:
a je fakt že mluví rychle ale zatím stíhám,mne dost vadila když na mne mluvila a já oblíkala a byla jí zády,do toho druhé dítko řvalo ....no pobrala sem minimum.

holky mám dotaz-přišlo nám vyučtovaní za eletřinu,máme přeplatek pár korun,ale to jedno,bála sem se že to dopadne podstatne hůř...přišla vám tenhle měs.složenka se zálohou,nebo tenhle měs.se jako neplatí...?díky
2. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
my máme příkaz, tenhle měsíc bych ho mohla zrušit a dát novej až od března, uvidím jak stihnu na poštu, možná by to pomohlo s naší krizí, nemáme ještě zaplacenou za minulej měsíc složenku za O2trio, a je tu už další, ještě jsem ji ani neotevřela :confounded:
jinak se bežně platí jen 11x do roka..
a gratuluju k přeplatku :wink:
2. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
Já si Hvězdovou už moc nepamatuji, ale teď co mám obvodního tak ten by si se mnou povídal a vždy když ho potkám mimo ordinaci tak se ptá, co dělá Vendulka a tak, je to milý :slight_smile:
A jinak si ráda poslechnu co mi říká dětská dr, ale mám hodně načteno z "chytrých knížek", něco poradí tchýně, něco kamarádky, něco najdu tady na Koníkovi..takže se pak řídím vlastním rozumem a dodržím asi to, že lepek do jednoho roku ne, vím, že se nesmí ani bílek z vajíčka, do roka rozhodně ne kravské mléko a určitě žádná čokoláda a tak..

Kammko..cukroví nestíhám, nemám ani pořádnou vánoční výzdobu..možná udělám věnce až v pátek :sweat_smile:
2. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
Ahoj, my chodíme k Petráskový já k ní chodila taky jako malá a nemůžu si jí vynachválit,dobře mi vždy poradí je hezky si s Domčou povídá a na mě je vždy milá :slight_smile: Hvězdovou neznám.

Cukroví co to je :grinning: :grinning:

Markee: celý den jsem na tebe myslela snad ti to dopadlo dobře :wink:

kammka: já se nedivím že nestíháš péct a upřímně kdyby jsi to stíhala tak už bych tě musela podezírat z čarodějnictví :grinning: :grinning:
2. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme byli v genetické poradně.
Opět jsem tam brečela,ale jen malinko,vždy mi to tam prostě připomene to co mohlo být a není. Miminko by mělo těžké mentální postižení,ale nevím jak na to přišli,papíry jsem neviděla,ale ani bych je nečetla.
Jinak Míša sdědil po své matce i tu leidenskou mutaci,takže tromobozu má taky. Je už z toho smutnej,pže říká,co mi najdou príště. No už nic,žejo,ale prostě ho to mrzí. Ještě než jsme tam dojeli,tak mu po cestě v autě říká,zda si mám nechat napsat antikoncepci,pže práci zatím nemám a z něho cítím,že to mimčo teď nechce a že nebaví si dávat pozor(já vím,že je to na něm,ale fakt je to pořád o tom,aby se náhodou "něco"nestalo). No neodpověděl mi. Až když jsme šli po schodech v nemocnici,tak mi říká: "a ty fakt to chceš odložit? Vždyť práci nemáš a nejspíš neseženeš,moc se nesnažíš,tak mi přijde zbytečné čekat.Mohli by jsme zkoušet hned."
No hodně mile mě překvapil,i když s těma kecama o práci,což zamrzí,ale tak jsem říkala,že to nechám na něm,jak se rozmyslí. Že tu antiko bych měla prostě,proto že sem myslela,že on hned nechce. Tak aspoň nějaké pozitivum.
Jen teda výsledky u mě: mám zvýšený cholesterol a prý i štítná žláza trošku vyšší hodnoty,ale to prý by mě v těhu víc hlídali a krom toho prý ty hodnoty mohli být narušené faktem,že jsem byla na konci šestinedělí a ještě měla menses a prostě zbytkové věci z těhu. No i tak jsem si vědoma,že má váha určo není v pohodě a ten cholesterol je tam oprávněný.Ještěže se snažím držet tak nějak jídelníček na uzdě.
Pak teda až zjistím,že jsem těhu,tak bych měla kolem 11tt přijít,nabrali by mi krev a prý by se pak brala plodovka kolem 16tt. To jsem odmítla,pže jsem myslela,že mě pošlou na odběr choriových klků. Tak mi řekla,že i to je možné,jen je tam 1-2% rizika ztráty těhotenství. U plodovky je to půl procenta. Jenže já se bojím,bojím se toho,že přijdu o mimi touhle vinou a nebo,že se na špatné těhu přijde pozdě a já si zas projdu peklem. Tak i tak to psychice moc nepřidá,ale mohla bych to vědět dříve.
Holky já prostě nevím co mám pak dělat až budu těhu. bojim se teď všeho.
Doktorka říkala,ať se hlavně dám psychicky fakt do pohody a věřím tomu,že to dobře dopadne. Napsala mi kyselinu listovou doporučila i materna tabletky a nemůžu se předávkovat listovkou a když jí budu mít v těle dost,tak jedině dobře.Ale to už vím dávno tady od vás
2. pro 2009 v 18:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.