• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Benešov u Prahy a okolí

(Zamčená)
11. července 2011 
Ahojky,
tak dnes hodlám jen lenošit.
Malá už zase chrupe a já mám božský klídek, manža je v práci dnes až do večera tak to tu vedu já :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Jen jsem řešila jak dojdu do školky, pač cestička je prohrnutá tak na chůzi a max. saně, kočárkem bych neprojela jistě. No máme to skoro za domem, ale stejně. Tak asi budu muset vzít malou do klokanky a šupajdit,jiné řešení nevidím :unamused:

kammka - u nás v hospodě je karneval v březnu, ale většinou tak bývají - únor, březen, už se těším. Jára chtěl jít výhradně zase za tygra z Medvídka Pú tak jsem sehnala na MMB větší masku a máme to :wink:

fanys - tak to jsi byla pěkný lenoch, ale sečtělý :dizzy_face: No tak snad budhou v tomhle holky po tobě. Manža prý jako dítě byl hrouda největší a tchýně ho vždy prdla na deku a on tam seděl a hrál si a nikam neulezl ani neutekl a pak tam usnul. No tak to se o našem Járovi opravdu říct nedá, ten má energie až až :grinning:
A kam by jste jako chtěli??? Já chci také zpět do města a doufám, že to vyjde přesně než půjde Jára do školy a Sofí do školky a já do práce asi zpět do Příbrami.

mipo - s tou školičkou, jedině tam prostě přijet a čekat, že někdo nedorazí, což se stává taky často. A to je tam prý 30instruktorů - jeden na jedno dítě, solidní mazec :fearful:
13. led 2010 v 08:50  • Odpověz
ahojky,
tak jsem zrovna vytáhla z trouby prošívanou deku..
dneska pěknej den, páč tatínek má volno a tak jsem se válela do desíti, pak vstala a zjistila, že ty dva někam odjeli, vrátili se po poledni a já měla hotovej oběd.. madam pak samo nemohla usnout, nejspíš proto, že tatínek musel nutně řezat pár metrů od okna do ložnice motorovkou trámy.
tak jsem to okolo čtvrté vzdala, vytáhla ji otrávenou z ložnice a strčila mu ji ven, ať se spolu vyřáděj, dopo strávila v autě, ani se neproběhla.

Fanys, s tím stavěním nového namísto oprav starého..my bychom třeba najednou nedali dohromady tolik peněz: na parcelu, na projekt, na stavbu.. táhlo by se nám to roky. takhle jsme koupili chalupu, jak nám byli ochotný dát úvěr a budem to postupně fackovat sto let. a navíc, už tehdy jsme měli herku, a chtěli jsme velký pozemek a na okraji vsi, což tohle splňuje. starej barák má svý vady a mnoho, ale nebyly prachy, sice do toho nasypem jak za novej a daleko větší ale v to nepočítám ty šílený prachy za pozemek, my máme skoro 40 arů, takovou parcelu bychom v životě nezaplatili.. a pokud jde o sousedy a infrastrukturu, to si nikdy nevybereš... tady je ve vsi hodně starých, co budem mít jednou za sousedy, až umřou, to ví Bůh...

jo, zmínila ses, že ten tvůj je původem z Krňan.. nějakej pan Šimáček z Krňan nám bagroval díru na čističku, zvládl to úžasně, nebude to tvůj tchán?? básnil tehdy o vnučce, ukazoval mi i filmík na telefonu, byl z ní celej naměkko.. ale to nebyly tvoje holky ani na světě, to bylo někdy na podzim 2008..
jestli jo, tak to máte bagrování v rodině, co?? :wink:
13. led 2010 v 17:18  • Odpověz
kammko-ááá si mne naštvala i když nechtíc a nemohla si to vědet,byl to můj tchán a takhle básnil o malé lucce ted jí jsou tři roky-dcera od švagrové,je to jeho miláček a proto už asi nemají kapacity v srdíčku pro naše holky :cry: ale poroučet jim nikdo nemuže,v svém telefonu nemá žádnou fotku naších holek,dokonce jsme minule potkali jeho moc dobrého kamaráda a ten ani nevědel že je máme,a to jim byl pomalu rok...když přijde k nám za holkama tak poslouchame jak je lucka užasná chytrá jak umí to a to,jak delá to a to,a holky na mne a mnažovi visí pač se s nimi nehrají...je nám to líto ale takový je holt život...
a ano bagrovaní máme v rodine,delá to tchán,delal to už jarda,pak jeho strejda,jarduv bratránek ...všichni šimáčci to tady mají v okolí zmáknutí :wink:
13. led 2010 v 18:54  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsme doma, lyžovačka byla perfektní, moc jsme si to užili, za ty 3hoďky jsme to s Kačkou sjeli 11krát, což si myslím, že je super....Rosťa Kačce ještě dnes koupil nové lyže, delší, tak jsem měla strach, jak to bude zvládat a ona v pohodě, škoda, že jsem nevzala aspoň foťák...tak příště

Fany-kam chcete jít? Tos mě překvapila....

Kamka-to je nějaká buchta-jako mřížkovaný koláč....prošívaná deka, či co?

Afi-tak jak sis užila lenošení?
13. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Hlásím se vylenošená :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

kammko - jo prošívanou deku jsem taky nepobrala, co to tam probůh děláte :sweat_smile: ???

leni - tak to je super, že se vám líbilo, určitě bylo plno, že?

Jinak já si užila hezké odpočinkové dopo, hezky jsem si četla...no paráda. Pak jsme vyzvedli Járu a šli domů. Jára chtěl nutně za tatínkem, že ho uvidí až ráno a bude se mu stýskat (dnes je v práci do večera a to už takhle nebývá) Ještě loni dělal manža dlouhý-krátký a jak si ten malý šibal zvykl, že ho má doma každé odpo tak se mu hned stýská :wink: No tak jsem kývla.
Počkali jsme až se Sofí vyspí a pak hurá do Prčice (my bydlíme v Sedleci) je to tu takové rozdělené a hlavně pěkná štrapác :stuck_out_tongue_closed_eyes: Cesta tam šla, ale já musela jet kočárkem po silnici, pač chodníky jsou prohrnuté jen malá ulička. Tak jsme poseděli, Jára si dal hranolky a mě manža navrtal do nového dortu, který mají - no takhle nezhubnu nikdy :confounded:
A pak cesta domů, to bylo něco, nedošlo mi, že je po 16hod a končí odpolední lyžovačka na Monínci tak byl solidní provoz a já na vozovce s kočárkem. Ale zvládli jsme to, dětičky už zdatně spinkají a já mám pohodový večer.
13. led 2010 v 19:46  • Odpověz
leni,afi-to stehování nejak vyplynulo ze situace,nejak jsme si s manžou sedli řekli co chceme,co ne a tohle proste vyšlo,nejsme tady spokojeni myslím co se domu týče ani jeden,a tak nejak vidíme že to je bezedná studna-znáš jak to je ze starého nové neudeláme,a manža i stratil motivaci,zateplil stropy a zjitili jsme že máme pod barákem spodní vodu,takže vlhko,zapocená okna,plísen furt... :angry: takže by sjme barák museli ješte jakoby podřezat,vysušit,udelat komplet podlahy,izolace a s tímhle jsme teda nepočítali...mysleli jsme že se udelá půda,střecha,zateplení a hotovo.samozřejejme jsme počítali s tím že potřebujeme udelat topení,vyměnit bojler,darling,čerpadla,kanalizaci,připojit se na vodovod,udelat novou eletřinu...ale tohle je už moc.zaplatili jsme přípojky na vše k domu,projekty,udelali topení ale takhle vidíme že sem nacpeme peníze a stejne tady nejsme ok-jak sem psala lokalita,lidi....takže jsme si po novém roce domluvili že tady to necháme jak je,necháme straouše v klidu dožít a potáhneme....tož tak,a na otázku kam zatím nevím odpovědet,pač to nebude jen tak hned.kdyby bylo na mne tak jsem v praze hned.ale pro holky to taky nebude ideální,já osobne bych to videla na něco jako Davle,Jílové,Týnec....teda aspon.
13. led 2010 v 19:53  • Odpověz
afi-kousek dortíku k akci-lenochod patří,a vždyt cvičíš tak se musíš odměnit ne?
my před hodkou přijeli z prahy a ty krabice stejne nemám,pač se mi nelíbili-byli jsme v ikeii,kice,a v tescu-ale holky mají nové kostky,a bodýčka. :slight_smile: s pá se ozvu,to se $domluvíme.písnu pozdeji až moje kotata usnou na fb...
13. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Ahoj holky,
hledám nějakou maminu se stejně starým dítětem, co by občas zašla někam na pokec a vyrazila s kočárem ven. Bydlím mezi Benešovem a Vlašimí a mám sedmiměsíčního kluka Matýska.
Budu ráda za každou odpověď. Pěkný zbytek večera. Soňa :slight_smile:
13. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
teda dámy, vy neznáte prošívanou deku? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
je to kakaová buchta, jednoduchá, efektní:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnke krupicového cukru
1vanilkový cukr
1 kypřící prášek
3 lžíce kakaa
3/4 hrnku oleje
1/2 hrnku vlažné vody
3 vejce
strouhaná citronová kůra, rum
umícháme těsto, já nedala rum ani kůru, místo otho vaječnej koňak

krém:
2 tvarohy, cukr, mléko dle chuti

těsto rozprostřeme na pekáč, krémem naplníme zdobící sáček, nebo igeliťák u kterého pak ušmikneme růžek a stříkáme napříč mřížky po těstě..
při upečení tvaroh propadá dolů a tvoří efekt prošívané deky.. :grinning:
13. led 2010 ve 21:48  • Odpověz
ahoj soni, já se obávám, že jsme skoro všechny spíše opačným směrem, ale neva, pokecáme, vítáme tě tady :wink: a třeba se časem objeví někdo z tvého okolí..
13. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
Fanys - teda musím se přiznat, že jsem to tak nějak tušila.. ale jen si nemysli, to je dost často, že jsou vnoučata I.kategorie a pak ty dlaší na vedlejší koleji.. holt Lucinka je dcerou dcery.
ale je škoda, že holky maj jedny prarodiče tak daleko a druhý se o ně tak nezajímaj.. :frowning2:
ono mi bylo divný, jak mi doplo, že jste rodina, že se tenkrát nezmínil, že maj na cestě dvojčata.
švagrová bydlí s nima v Krňanech??
13. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
Fanys, jo, Jardu Simacka znam :slight_smile: vim, ze to byl takovej veselej kluk, ale spis mlhave, tusim, ze chodil o tri tridy vejs, ja koncila zakladku snad 93

Ty brdo, tak to ja mit ve vesnici skolku, skolu alespon do ty paty tridy a mestskou do Prahy, tak si piskam, to u nas vubec neni, my jsme mensi vesnice. Ale zase super, ze 2km od dalnice, pres kopec, takze dalnice tu nesmrdi a neni videt a slyset, ale presto nedaleko, takze na metru jsem do 1/4 hodiny, to me v Lesanech trosku opruzuje. Mate blby sousedy? Fakt je, ze u nas ve Vranove to mnohem vic zije nez v Lesanech. Ale v Brezanech se taky snad vic snazej, ne?
Mne se Jilovy nelibi, prijde mi to tam hrozny, jak je to tam furt vsechno deravy, neopraveny, takovy sedivy.
Nevis, kdy bude maskarni v Lesanech?

Ja jsem na MMB sehnala zenskou, co mi usije na Kubika masku hasice za par svestek i s prislusenstvim helma, hasici pristroj, atd., tak jsem zvedava

Fannys, tak to je fakt blby s tim dedou, to bych ho nakopala do p..., nasi maj teprve vnouce jen od nas, segra je o 7 let mladsi, takze se zatim nechysta, ale tohle by me fakt stvalo, zvlast kdyz vidim, jak Kuba na dedovi a babicce visi, tchyne se tolika neangazuje, uz ma taky jedno vnouce se svagrovciny strany, ale nic zavratne hroznyho to neni.
14. led 2010 v 06:26  • Odpověz
ahojky holky

tak sem se tešila že bude jarda doma a on byl povolán do práce :cry: dnes sem vyhlásila den nicnedelání já,ne žebych neměla co delat ale nic se mi nechce,tak se holky hrají pod stolem a já tukám do pc :slight_smile:

holky-s tím nezájmem prarodiču nic neudeláme,človek ses tím racionálne smíří ale když jsou pak jisté situace tak to akurát zamrzí,zabolí... :cry: ale tak to je ,holky si to zatím neuvedomují tu strohost,divadlo,nucenost až to poznají,budu pozorovat bude mne to mrzet ješte víc...ale poroučet se nikomu nedá.já sama mám s tím zkušenost,z tátovy strany babička mne taky nikdy nemela ráda,aspon já to tak cítila a nebylo jí ani blbý to ani dávat okate na jevo-přiklad-já měla narozky dostala sem stovku-bráchové dostali na moje narozky petikilo :angry: dala jim to předemnou a to nemylsím jen období detství ale i dospívaní ....nebo mne k ní nechtela na prázdniny jen bráchu-pač to prý s holkama neumí...sama měla tři syny a já bohužel byla jedniná vnučka,jinak samí bratranci...nebo když k nám přijela bráchové dostali kindervejce a já hořkou čokoládou kterou nemusím :cry: ale bylo to tak a i všichni dospelí,včetne rodičů,bráchy,bratránků to řeknou i ted natvrdo...no ale o mrtvých jen v dobrém že...ale ten pocit ukřivdenosti,smutku ve mne pořád je a to sem dospelá,schopna se bránit,srovnat si t o v hlave...tak o to víc to prožívám u vlastných detí ,ubližuje mi to za ne a když budu mít pocit že si toho sami všimnou zakročím stejne jako udelala moje máma.no jo zase sem se spovídala co :grinning:

mipo-neber to prosím tak že ti chci hanit rodnou ves :grinning: ale proste mne to tady nebaví,sama jsme z vesnice ...ale kdybych se tady narodila,žila,chodila do školy,každého znala bylo by to jiné...ale když sem se nastehovala do cizíjho prostředí až ted tak mám já im naža pocit že sem nepatříme,že jsme nezapadli,známe tady dost lidí ale je to tady takové divné,nekulturní....nic se tady nedeje...a prý maškarní bude koncem unora-dám vedet termín.a bydlíme ješte jako poslední barák,za romanem kotkem -nevím jestli ho znáš...takže máme z toho dojem že na samote na konci světa.
14. led 2010 v 11:20  • Odpověz
jo a mipo kolik že ti je let?mne manža řekl že v 93 končil střední v praze...nechce se mi to počítat ale jemu je 33 let..!
14. led 2010 v 11:24  • Odpověz
leni-držím palce,zuby,nehty :wink: dej vědet jak si dopadla

neu.sona.-vítej ,už si tady taky byla ne?na chvilku
14. led 2010 v 11:26  • Odpověz
Ahoj holky..vy jste ukecaný :grinning:
My bydlíme taky ve starším domku, naštěstí nás čeká "jen" udělat podkroví, zbytek je hotový, teda ještě kousek chodby, spodní voda tu díky bohu není..Ale vlastně máme stará okna a dveře...
Fanys tady ve Václavicích je hezky, ale o zábavu se starají jen hasiči, není tu ani sál
14. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Mááááááááááááááááááááááám to!!!! Sice za 3 s odřenýma ušima, ale mám zimní semestr, v albíčku mám kytičku od miláčka, než mi jí admini smažou :frowning2:

Děkuju za podporu
14. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
Leni, jsi borec, gratulujeme..pořád říkám, že obdivuju matky co makaj a ještě úspěšně studujou :slight_smile:
já loni dělala přijímačky na bakaláře na 3. lékařskou na všeobecnou sestru, jenže jsem se vykvajzla na učení a tak mi to uteklo o pouhý bodík :unamused:
jestli do půlky února nebudu mít // , podám si to znova a tentokrát se budu na přijímačky učit :wink:

jinak já dnes prohrábla na půdě bedny s knihama, máme jich moc a knihovnu si chcem nechat udělat na míru až bude dřevěná podlaha, tak zatím čekaj nad našima hlavama...hledala jsem Ptáky Evropy, jak jsem tu navěšela ty kusy tuku a nasypala zrníčka, je jich tu fůra a hezky barevný.. no, tuhle knihu jsem nenašla, ale našla jsem Atlas ptáků ČR.tak budu zejtra studovat :grinning:

a budu píct a vařit, protože v sobotu přijedou kamarádi z Jenče, moc milí, maj dva syny puberťáky, budem stavět teepee a večer v něm posedíme, oni si chtěj zkusit v něm přespat, joo, táboření na sněhu je romantika

Fanys - naše Fanča je z obou stran první a zatím jediné vnouče, takže je za hvězdu..jinak si to nedovedu představit a je mi smutno z toho, jak to taky může být..
k tomu baráčku: asi by jste se cítili jinak, kdyby jste si ten domek vybrali..takhle k vám přišel, výběr nebyl, ale buďte rádi, aspoň vás k němu nic zvláštního nepoutá, my máme k tý naší ruině nostalgický vztah, kdybys viděla, co jsem viděli za hrůzy, než nás okouzlilo tohle...trávníček na dvoře, vééliká zahrada, prostorná stodola...teď už to tady třetí rok zabordelujeme a jsme na mrtvým bodě, se silama i s penězma...

na FB mám fotky zvěřince :wink:
14. led 2010 ve 23:11  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem utratila opět nehorázné prachy v DM, hrůza :angry:

angeth - ta hra je dost dobrá :wink:
kammka - už jsem tě potvrdila, neboj.
15. led 2010 v 11:48  • Odpověz
anet-ta hra je moooc dobrá,práve jsem se pobavila na tvojím profilu s panem štepánkem:slight_smile:
afi-bude huř
15. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
anet-promin že sem se tam rozkecala,ale nejdřív mne jiří dostal s tím se kouká na moje fotky a pak zjištení že mám blbou ochranu,resp.já ji mám normální pro přátele tak sem to celé přenastavila a pak mi napsal ip že je to ok,ale netuším kde byla chyba :confused: pač slepá nejsem a všude celý rpofil mám jen pro přátele,pouze základní info pro neznáme...nejdřív sem se bavila a pak se naštvala...papáčko

afi-tak čekám... :wink:
15. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
tak si píšu sama pro sebe-já jen vám chci říct že jsem se dnes seznámila s afinkou,sofinkou i jarouškem-pocity moc pozitivní,helča je kooočka,sofinka krásná a hodnoučká-celou dobu se neozvala jen pozorovala a broukala :slight_smile: a malý jarda je koumák...a na chlapa je moc hodný-hlavne at mu to zůstane do dospělosti :wink:
afi-mmoc dekuju :wink:
15. led 2010 v 17:09  • Odpověz
Tak jsme tu z výletu od fanys famili, bylo to moooc príma. Holky jsou zlatíčka, asi pořídíme ještě dvojčátka :grinning:

Jára je uchvácen z Barunky a Barunka asi ze Sofinky :wink:
No nic jdu dnes do společnosti na akci "opijeme mě" tak si jdu umýt vlasy a tááák. Najdeme nějakou společnost, kde nebudeme nejstarší a bude.

Hezký večer
15. led 2010 v 17:42  • Odpověz
Ahojky..
Leni gratuluju moooc :slight_smile: :slight_smile:
Afi já dnes taky utrácela za plínky..no uvidíte pak na FB až nafotím :grinning:
Fanys takže Jiříka neznáš? já jsem nedávno to nastavení taky předělávala, nějak to měnili..
15. led 2010 v 18:27  • Odpověz
Jo a my dnes byli na kyčlích, tak už znovu nemusíme :slight_smile: A Vendulka pak v čekárně udělala loužičku :grinning:
15. led 2010 v 18:32  • Odpověz
anet-asi jiříčka neznám :slight_smile: ,vím že to měnili to nastavení a měla sem to nastavení jen pro přátele tak tomu moc nerozumím,ale nic se nestalo-byl kamarád zvědavý tak se koukl na fotky :grinning: a sem ráda že mne aspon upozornil.

afi-přesne si to vystihla-barunka se od sofinky nehla-užij si to :slight_smile:
15. led 2010 v 19:33  • Odpověz
nazdárek holky,
tak je zase po jedenácté, zase jsem bohužel překonala krizovou hodinku únavy a ještě dusím na zítra bažanta na víně..

angeth , kupovala jsi látkovky?? já bych byla v pokušení je koupit, nebejt toho, že máme mělkou studnu a nechci jii věčným praním vycucat, abych pak stejně kupovala jednorázovky... a vodu i na čištění zubů.. bohužel..
jdu ještě na FB, pak kotelna a na kutě..
papa
15. led 2010 ve 23:23  • Odpověz
Ahoj holky,
a byla seznamka, to je fain....Fany já znám a to je perfektní společnice, Helču bych také ráda poznala, tak snad se konečně shodneme na jarním termínu srazíku....

Já byla včera se svou celou rodnou famili na bowlingu, bylo to opět bezvadný, náš taťka-holky to je vám kolík....v 61letech a on s náma takhle vyráží...musím se pochlubit, tentokrát jsem je pěkně rozsekala, měla jsem nějakou formu a dokonce si naházela rekord 225 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: pak jsme ještě chvíli zajeli do hospůdky do Tismi,. kde se každý pátek shází místní a hrají na kytary....tam jsme byli asi do půlnoci a pak k domovu :slight_smile:

Afi-co Tůj večer-jak dopadl?

My dnes máme vyrážet na šumavu, ale jen do úterka, jenže nám svítila nějaká komtrolka v autě, tak s tím manža včera dojel do servisu a oni nám řekli, že to nemáme riskovat takhle daleko a že si to tam tedy nechají a dnes na to kouknou a popř. to opraví, tak čekáme jak to dopadne.....Ale 3dny lyžovačky by mi stačily....bude to sice poprvé za 10let, co jsem s Rosťou, že nepojedeme na týdenní hory, ale aspoň něco....jen velké děti nemůžou jet, mají v pondělí i v úterý pololetní písemky, tak jen s Kačkou-jen aby to opravili :frowning2:

Všem krásnou sobotu
16. led 2010 v 09:27  • Odpověz
HOLKY-bohužel i já tady mám šmíráka, který čte mé příspěvky a pak dělá drby.......je to smutné, ale je to život, moc se Vám omlouvám, ale už nebudu psát nic do diskuse, co se týče mě, rodiny, či mého života, mám Vás ráda, štěstí, že vás mám na FB, tak si můžeme psát v poklidu(aspoň doufám) jinak Vám občas napíšu, nebo do IP to je jistější........nezlobte se LENKA

mé motto-přesně sedí na tyto lidi
16. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
Leni... :confused:
No a teď už má šmírák po hehe..to ti patří šmíráku
16. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.