• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bio Hamánek s brokolicí je prý závadný

(Zamčená)
13. března 2009 
banany nase deti tolik nepotrebuji :sunglasses: radsi jablka hrusky merunky broskve svestky a jine co u nas roste :sweat_smile: vsadim boty,ze skoro nikdo neji susene ovoce pres zimu..driv se to tak delalo,ze se jedlo jen to co je u nas pestovane a pres zimu co se zavarilo a nasusilo a v susenem stavu jsou take vitaminy..ja bych do nasich deti vubec manga citrusy a jine ex ovoce nedavala :sunglasses:
13. bře 2009 v 09:12  • Odpověz
autor
nejde tu o stresování jen mě štve, že prostě ani doktorka nikdo ti neřekne co je nejpší, snad právě proto, aby pak si někdo nepřišel stěžovat, že to poradila.... mě řekla raději vařte jak z kupované čerstvé tak i z mražené....
13. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
aponchie Nemám moc ráda tvoje příspěvky většinou máš trošku útočný tón. Dá se to napsat i jinak. A hlavně to byl jen přiklad.
No a já sušené ovoce pres zimu jim. Nedávno jsem si dala s chutí křížaly. A taky banán není citrus ani mango. A ještě kdybys mi mohla poradit, kde teď seženu švestky meruňky a brosve, co jsou vypěstované u nás. Díky
Ale odbočuji od tématu tak ať to nezamknou.
13. bře 2009 v 09:20  • Odpověz
bolk nemusis mit rada :sunglasses: vetsinou jsou pravdive
13. bře 2009 v 09:26  • Odpověz
nadik pani doktorka taky nemusi vedet vsecko :sunglasses: nemyslim si,ze pani lekarky nerikaji zamerne co je a neni spatne jen aby nekdo neprisel si stezovat,ale proste protoze je toho tolik,ze by s emusela zblaznit a v dnesni dobe je to fakt pakarna..dusicnany jsou i vjinejch sklenickach a treba na to zrovna nedelaji testy a udelaji na druhej a uz je srumec to je tezko,podle me ma tva lekarka pravdu,ze muzes varit z mrazene a cerstve zeleniny ,ale asi bych zvazovala vyber z kama beru zeleninu viz tesco nebrat..tam ta kvalita je humus a podle obdovi asi ..pac treba rajcata sou ted hnusne jak hrom to same i hrozno nekde z argentiny dovezene tudle se o to rvali v globuse a chutnalo to jak stovel ..jako jednou za cas ta sklenicka nemuze uskodit jasne,ze pokud to davas denne jeden druh tak to muze byt problem v pripade zjisteni tech dusicnanu,ale takto to nevidim na nic smrtelne vazneho..me lekarka taky rikala at varim pul na pul podle potreby jak bude cas a chut :sunglasses:
13. bře 2009 v 09:30  • Odpověz
holky nechci vám do toho kecat ale z čeho vaříte??? ze surovin nakoupených v obchodech? a myslíte si, že ty květáky, brokolice, porky a ostatní věci nejsou plný dusičnanů???

podle mě to je dneska úplně fuk, protože třeba právě jmenovaný hamánek pravil, že chybou je nakoupená BIObrokolice, která právě byla plná dusičnanů....

já teda nakupuju normálně, vařím normálně, sem tam dám i skleničku... :wink:
13. bře 2009 v 09:34  • Odpověz
apo já jsem náhodou loni sušila jabla ze zahrádky...ty jo sušička jela o 100 péro, křížal bylo asi jako když plivne a snědli jsme je asi do týdne ještě v létě :slight_smile:)))
13. bře 2009 v 09:36  • Odpověz
Tohle bláznění kolem výživy miminka je přece stejně otázka pár měsíců, od šestého do roka, roka a půl. Uznávám, že je to období důležitý a dá se tomu pomoct, aby mimčo jedlo kvalitně. Ale potom? Celý život bude jíst všechno, prvděpodobně. Význam by tohle hlídání obsahu skleniček a kupovaných potravin mělo, pokud bychom plánovaly i v dalších letech dítěte živit ho striktně podle pravidel zdravé výživy, případně nějakým ulítlým směrem - makrobiotika,vegetariánství, biovýživa atd. A to asi málokterá z nás bude. At to zase neslíznu - pokud někdo takhle žije, nevadí mi to! Každého věc.
13. bře 2009 v 09:50  • Odpověz
draga tak to si jedna z mala to je dobre :sunglasses:
13. bře 2009 v 10:22  • Odpověz
aponchie má pravdu, pokud jste daly několik skleniček, tak se fakt ničeho nebojte, ty normy jsou opravdu hodně přísný a překročení ne zas tak velký.
Taky ale souhlasím s tím, že skleničky jsou prostě konzervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Radši vařím sama a skleničky jen občas, ale to je fakt každého věc.
Zas ale já osobně BIO věřím, takže se snažím vařit z bio, aspoň částečně. Vždyť dcera toho tolik nesní, aby mě to finančně zruinovalo a i kdybych vařila 100% bio, tak mě to pořád vyjde levněji, než kdybych kupovala skleničky :wink:
Většinou kupuju bio mrkev, není zas tak drahá, brambory mám od našich z vesnice (od sousedů, tak snad to moc nestříkají :angry: ), to samé domácí vajíčka, jablka, no a pak hodně nakupuju ve zdravé výživě nebo bio koutcích takové ty věci jako rýže, jáhly, těstoviny, to fakt není tak drahé. No a zbytek obyč, případně bio mražené. Prostě to tak nějak kombinuju, nic se nemá přehánět.
Vaření zdar :wink:
13. bře 2009 v 10:56  • Odpověz
Petko, a kde kupuješ bio mraženou zeleninu? Je běžně dostupná? A je to nějaká značka?
13. bře 2009 v 10:58  • Odpověz
No já chodím většinou do Intersparu a tam ji mají, nevím, co je to za značku. Teď mám doma zelené fazolky a hrášek, mají ale i různé směsi. Stojí kolem 70,-, ale zas mi vydrží na dlouho, když to kombinuju i s něčím jiným.
Jo, je to značka Ardo.
13. bře 2009 v 11:01  • Odpověz
já kupuju mraženou zeleninu Baby Mix Mochovskou - ňamka
13. bře 2009 v 11:05  • Odpověz
si myslim, ze se jako nic nestalo. Jedna spatna sarze a tim to konci, rozhodne se nikomu nic nestane, akroat zbytecne nervuji maminy, radsi meli drzet hubu....
13. bře 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
taky si myslím.... a už vůbec nechápu, jak se to může stát, když se vše jak se vždy dočtu perfektně kontroluje a není to z číny a nebo z tržnice... :frowning2:. Já vařím z mražené bonduelle, vypadá taky moc dobře....
13. bře 2009 v 11:48  • Odpověz
autor
Vaření z bio neberu. Ve školce taky z bio nevaří a pak ať si děti zvykají my už v 10ti měs. jedli i rajskou omáčku a taky jsme to přežili... :slight_smile:
13. bře 2009 v 11:49  • Odpověz
Tak já naštěstí skleničky(krom ovoc.přesnídávek)nedávala,protože mi je Adam nechtěl jíst.
Kupuju normální brokolici v krámě,brambory,cibuli,časnek..................ale kořenovou zeleninu(mrkev,petržel)si pěstuju raději doma. :wink:
Tohle je hodně o štěstí.Když už se vynasnažíte do svýho dítěte nacpat něco zdravého,tak se ale třeba neubráníte tomu,aby na ulici nesebrallo a neolízlo něco nezávadného...............třeba psí hovínko(jednomu dítěti se to povedlo,viděla jsem to na vlastní oči a maminka si toho ani nevšimla :grinning: ).
13. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.