• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

* Bobřice a jejich bobříčata *

(Zamčená)
2. dubna 2010 
autor
Myky -ahojík... teda vy máte zážitky se sestrama :angry: :angry: , my zatím padly vždy na super, řekla bych až moc super, že jsou z nás vždycky takový "nadšený" že mi je to až někdy divný :grinning:

žanet je už ted z toho celá p af.. furt tu lítá, jak divá sem a tam... :grinning: a umíme další věci - děláme medvěda :grinning: , foukáme, slepičku, někdy kravičku, a párk t át si donese nočník, říká ee, tak ji posadím - někdy se vyčůrá někdy ne.. spíš uka zuje jen že se do nočníku dělá ee :grinning: :grinning: no fakt prdel s ní.... ale t aky se umí dost už vztekat a je hrozně hlučná - pořád kecá, pusu nezavře - asi fakt druhá Niki :grinning: :grinning: :grinning:

Myky - zatím nic neříkej,,, povíš to krásně nahlas a napíšeš jen co příjdou výslekdy ju :wink:

a nás teda na oční neposílá... já ji říkala už od narození - žanet má někdy jednu zorničku malinko rozšířenější.... ale zatím nás neposílá - a to říkala, že uvidí na půl roce jestl ise to nesrovná... . příště ji to musím připomenou, no jo jdem cca za 14 dní na roční. .tak si to už musím sepsat co všechno po ní chci. Vigantol se bere do kdy? do 1 ,5 roku???? a máte holky už prášky na zuby?? my berem jeden denně, žandě moc chutnaj :grinning: :grinning:
30. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz
Sluní, tak to jste měli kliku. Mě se to stalo jednou u těchhle. Jinak jsou taky docela fajn. A naše obvoďčka má novou sestřičku a ta mi nějak od pohledu nesedí. Vždycky tak divně kouká. No nevím :sweat_smile: .
A Žanetka je šikulka. Tolik toho umět. Je pěknej rychlík. Vigantol se bere nevím, jak dlouho. Ale asi, jak píšeš. A co ten Kanavit? Ten taky ještě dáváte? A prášky na zuby nám žádné nedala :confused: . To ani nevím, že se dává? Taky zatím žádný nemáme :grinning: , tak třeba proto, že? Nebo je to na pomoc při prořezávání?
Miklík leze jako ďábel a ničí kytky. Jsem tu nechala jeden fíkus a už má urvaný dva listy a jeden vykousnutej. Teda vytrhnul mu takovej kusanec z listu. Nechávám jí tu na učení, že nesmí. A vsteká se, že nemůže trhat a sahat na ní. Normálně si lehne hlavou na zem :grinning: u tý kytky a řve, jak tur. No na něho houknu, že ať se nevsteká:grinning: a ať maže za hračkama. Po chvilce zjistí, že řev nezabírá, tak jde. Nebo ho zaujme něco jinýho :grinning: . Taky prča :grinning:
30. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj holky,

Myky, já se nerada hádám s cizíma lidma, to už musí bejt. Já radši hezky doma s Jindrou. :wink: :grinning:
Na oční nás teda nikdo neposílá. S malým Jindrou jsme byli až v 5.ti letech a celkem jsme byli vykulený z toho, že bude mít brýle.

Vigantol se bere asi do roka a pak podle toho, jestli je zarostlá fontanela. My ho zatím musíme brát, bo jí ještě máme. A prášek na zuby taky berem a to mi připomíná, že od včera máme sedmý zub. :slight_smile:

A kytky mám všechny v podkroví, mám tu jen ten obří fíkus a má květináč zabarikádovanej gaučem. Včera se tam prosoukala a narvala si hlínu do pusy, samo že se pak zeblila, ale tak, že jsem jí postavola do vany a uklízela tu spoušť.

A taky potvůrka umí vylézt na křeslo a gauč, takže pořád musím hlídat aby nežuchla. Vyleze a sedí si tam jak královna a běda, jak jí sundám. :slight_smile: No a samo, že chodí čím dál líp, to se nemůžu vynadívat.
30. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz
Sis, tak to je taky dobrý. Já tu kytku nechala normoš, kde je a chci ho naučit, že na ní nebude sahat :sweat_smile: . Tak mi držte palce a snad fíkus není jedovatý, ne? Já teď nevím, abych ho neodnaučovala zrovnana jedovatý kytce :sweat_smile: .
Jo a holky kdo máte orchidej, kde jí máte? Na světle, v přítmí? Jak zaléváte? Já jíd ostala k narozkám a chudák je jak chcíplá :cry: . Se tu o ní starám, jak o miminko a ona úplně zhnědla, seschla, schnila nebo co já vím co. prostě, jako když odkvetla a i se stonkem :cry: . Mě tady prostě všechno zdechne :angry: !
30. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz
Tak jsem vás konečně našla :grinning: ani nestihnu dočíst, tak jsem hodila aspoň nějaké nové fota :wink:
30. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
Ahoj Hanulko,
jsem si říkala, kde se jám touláš a jsem ráda, že jsi se ozvala :grinning: .
Vaneska s Leonkem jsou boží. A jak je krásně parádíš. Super :grinning:
Jdu spát, tak zítra páááá
30. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Myky, fíkus není jedovatej. :slight_smile:
Orchidej mám na okně na západ, potřebuje světlo, ale ne přímé slunce. Měla bys mít obal na květináč přímo pro orchideje, nejlíp skleněný průhledný, kořeny potřebují světlo, ale neva když nebude. Hlavně nesmí stát v misce s vodou. ty květníky na orch, mají takový rantlík, na kterém stojí a voda odkape dolu a kořeny jsou na suchu. Já to dělám tak, že jednou týdně je postavím do lavoru s vodou tak, že jsou pod vodou celé květináče a nechám nacucat klidně několik hodin, až je ta kůra mokrá. Hlavně se nesmí namočit ten střed těch listů. Můžou se i rosit, to nedělám a rostou a kvetou pořád dokola. To jsou Phalenopsisy.
mám jednu, je to jiný druh, teď nevím název, má několik stonků a malé úzké listy, tak tu teď nejlíp přesadit a dát do chladu a celou zimu nezalévat dokud nepustí nové listy a poupata.

Hanulko, tak sláva, že jsi nás našla. Dvoujčátka jsou krásny, už jsem byla zvědavá. :slight_smile:
30. říj 2009 ve 22:41  • Odpověz
Ahoj holky, tak kde to vázne? To si tu mám povídat sama se sebou? :wink:
31. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
už je to uděláno , už je to hotovo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ahojííííík,

máme vyb ouráno, uklizeno, setřeno,,, jupí - je to krááááása - max. spokojenost.. ale ještě nás čeká dost práce, zítra ošrkábat 2 stěny, pak je omalov at, tom zaštukovat, dodělat zásuvky, b etonek, parkety dodělat, bar přizpůsobit, rampu se světlama zadělat, a musí se tu udělat nějaký "trámek " na strop.... ale i tak, jsem max. spokojená a nadšená...

My si myslím taky ještě máme fon t. malinko ale je.. no uvidíme co nám poví mudr.... a do orchideje se taky chystám, asi si ji budu přát k svátku... :grinning: a ještě čepici na podzim - takovou tu teplou kšiltovku, v PO si ji jdu zkoušet - v ní budu jak magor - už to vidím :angry:

Fikus není jedovatý, co vím tak Difnbachie... o jiných pokoj. nevím... žanet už je natahá \- tak je klid..

Hanulkoooo a dvojčátka - ahjík, moc vás zdravím.... krásný jste dětičky, moooc krásný.. :wink:
31. říj 2009 v 19:43  • Odpověz
Ahoj,
Sis, tak je mi to jasný. Já jí chuděru utrápila :cry: . Ještě zkusim záchranou akci. Dostala jsem jí i s keramickým květináčem (obalem), tak kořeny vidět nejsou. Jí asi přesadím a uvidím co a jak.
Sluní zní to krásně. Tom je asi hodně šikovný, že to takhle sami zmáknete. Tak se moc těším, až hodíš foto :dizzy_face: .
No a u nás dneska super den. Autíko stávkovalo, takže Ikea hádejte co? Nebyla :angry: . Šli jsme teda do Edenu do nákupáku a koupila jsem si super zimní bundu. Je mi volnější a cítím se v ní max spokojeně a i si myslím, že vypadá dobře. Prostě mi sedla :grinning: . A když jsme přišli domu, tak se Mikulášek napapal a usnu na 3hodiny :sweat_smile: . Jsem si lehla s ním, takže jsem taky spala 3 hodiny :grinning: a teď jsem zvědavá kdy usne, když spal od 15 do 18h.? Jdeme koukat na komedii.
A co Dagi?
31. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz
autor
juj Myky - super že máš ohoz, ,,,, já zimní bundu nemám, mám ji propálenou od cíga :angry: :angry: ted mám novou vestu - ta k si myslím že to s ní odchodím :grinning: a na lepší kabátek co mám už dýl. ale vypadá ok,,,... no koncem listopadu pojedem do toho Práglu.... tak třeba aspon na chvilku na Floře na kafčo??? že bychom se sešli? ???

JJ Tom je šikulka. jsem akorát říkala, že by jeho "nás" potřebovali na NOv u do Dům snů :grinning: :grinning: by čuměli.. .ale nás by si nikdy nevyb rali,, právě proto, že je Tom takový šikula... umí snad všec hno... a já asi taky :grinning: :grinning: :grinning:

přejem at Mikšík usne co ne jdříve, naše už chrupe, ale každou chvilku brečí, jak má tu rý mu, hodně i kašle... noc byla horor... no co se dá dělat..
31. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
autor
holky loučím se, malá brečí k aždou chvilku, jdem s tomem do ložnice... páááááá - a pozdravuje vás ten náš kutil Tom :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz
Sluní určitě se doufám, že sejdeme. A i Sisa říkala, že by jsme ten srazík v Praze mohli dát. Někdy. Tak v listopadu určo s váma a nějak domluvíme další. Dobrou a držíme palce, ať jste brzy fit a Žanetce je dobře. Taky pozdravujeme :grinning:
31. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
Hodila jsem nějaké fotečky do alba. Obrázky + věcičky, co jsme koupili při slavnostním otevírání lesoparku.
31. říj 2009 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky, hezkou neděli. :slight_smile:

mky, kup průhlednej plastovej květináč, substrát na orchidee a přesaď jí a pak jí dej do toho obalu na orch a uvi, že se vzpamatuje. Takhle jsem teď zachránila tu, co mi rozkousal pes a už pouští nový listy.
A ty věcičky jsou krásný a ty obrázky, to jsi vyráběla ? :confused: Jsi šikula. :slight_smile:

Sluni, vy jedete, dej už foto. Tom je šikula, ale já mám doma taky jednoho. :wink:

Holky, vy si uděláte teda srazík spolu a jestli jsem to dobře pochopila, tak mě tam nechcete ? :frowning2: :frowning2:
1. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahojky,
jůů, tady je nakecáno, takže jen krátce.

Sluni, jaké berete prášky na zuby??? Myslíš proti bolesti při růstu nebo něco s fluorem proti kazivosti?????
Holky, jak čistíte malým zuby???? Lůca si nechce vůbec nechat šáhnout na protézu, nemůžu je zaboha vyčistit - zkoušela jsem kartáček na prst, pak asi tři druhy jiných kartáčků a nic...., otírat gázou také nemá úspěch..., tak už nevím..., nejraději bych na ni vzala " wapku" :grinning:.

Slun, vy pořád něco kutíte, co zase bouráte :sweat_smile: ?????

No nic, musím valit, manža je opět na fočusu :confounded: ...

Mějte se, pa
1. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Sis, nééééé že nechcemééééé. Chcemééééé :wink: . Sluní jedou do IMAXU na Flóru, kde čirou náhodou my bydlíme :grinning: . Tak stačí, když sluní hodí datum a vy, nebo ty s dětma dorazíš. Můžete přijet k nám a se Sluníčkama se srazíme buď před kinem, nebo až jim skončí. A vymyslíme nějakou procházku, nebo něco prostě, aby jsme se viděli. A já doufám, že do tý doby už budeme mít ty výsledky. Už jsem dosti rozhozená, že ještě nejsou, ale bojím se o ně volat :frowning2: . S tou kytičkou to zkusím. Díky za radu a snad jí zachráním. Je moc hezká. Teda byla :sweat_smile: .
Dagi my ještě tesáky nemáme, takže nečistíme, ale vzhledem k tomu, že teď je poměrně složitá záležitost se mu podívat do pusinky, tak asi budeme mít stejný problém. Ale já si myslím, že u těch malých zoubků nejde o nějaké super čistění. Stačí spíš je jen přejet třeba tou žínkou, co prodávají v DMku. Je to na dva prsty. Vyopadá jako zajíček s ouškama a to jí buď zkus nechat žužlat, nebo prostě navlíkni na prsty a jenom strč do pusinky, ať se zahryzne a je podle mě vyčištěno :wink: :grinning: . Myslím že kazivost zubů je dědičná a pokud bude mít sklony ke kazivosti, tak ani tím včasným čištěním jí je nezachráníš a spíš bude mít pak hrůzu z kartáčku na zuby. Sladké jí nedáváš, tak snad se ty zoubky jen tak nezkazí. Se nestresuj a dej jí pokoj třeba na týden a pak to zkus tou žínkou. Hela a já mám mužskýho taky na fotbálku. Vyrazil ráno a vrátí se snad kolem třetí čtvrté. Tak se těším, že bude doma.
Holky a já musela dneska z procházky rychle domu. Mikulášek tak po pěti minutách najednou začal strašně, ale srašně plakat. Tekli mu slzy jak hrachy a vzlykal hrozně. Jsem ho až vyndala z kočáru. Tak pořád vzlykal, ale sklidnil se. Jsem mu zvedla opěrku zad, že zkusím sed a zase takovej nářek. No řval jak tur a já neměla dudlík. Jen láhev s čajem a nic nechtěl. Tak jsem ho nesla v jedný ruce a druhou tlačila kočár, až domu. Doma úplně, jak vyměněnej a v pohodě si šel hrát s hračkama. Jsem prohmatala všechno. Fusak, oblečení, čepici. Jestli tam nemá něco zabodnutýho a nic. Tak já nevim, co to mělo znamenat? :confused: Prostě asi nechce bejt v tom kočáře :stuck_out_tongue_closed_eyes: ! Jako nevim, co budu dělat?
1. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
Jo a Sis ty obrázky jsem koupila za 25,- :grinning: . Tak ještě chci koupit v Ikee rámečky. Chtěla jsem mu pořád něco podobného vyrobit, ale neměla jsem z čeho. Nikde jsem neviděla ubrousky s méďou Pů a hlavně tygříkem na ubrouskovou metodu. A tohle mi padlo hned do oka :grinning: . Jsou krásný :grinning:
1. lis 2009 ve 14:42  • Odpověz
Ahojky Holky, tak hadříky vyfásli od Kmotry, nevlastní segra od přítele, má už 40, ale děti nemá, tak se asi vyřádí na našich :grinning: ale jen ať řádí, hadérky jim koupila nádherné :wink: :slight_smile: to jim koupila na křtiny :slight_smile: a co tady nového?
1. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
Ahoj hanulko, tak to je super, že máte takovou hodnou kmotru :slight_smile: .
Tady spousta nových věcí. Žanetka i Adélka už chodí, Lucinka si stoupá a Mikulášek krásně leze :grinning: .
Adélka už oslavila první narozky a Žanetka, už bude slavit také. A Lucinka uzavře prvníma narozeninama letošní rok. A my začneme ten další :grinning: . To to letí :grinning: .
Srazík jsme měli super. Všechno vyšlo a plánujeme další. V létě pojedeme k moři, tak se třeba přidáte taky :wink: .
Hele a co u vás a svatba? :dizzy_face: Chystá se něco?
1. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
h oooj holčin y,,

Myky -hezo učký obrázky... m ikšíček má svůj pokojíček???? nebo do budoucna bude mít??

Dagi ahojík,,, naše taky kartáček nesná ší ráda ho sama ko uše, ale ode mě ne... to nehrotím... však ona se naučí.. aty prášky máme proti kazivosti,, že u ž jich máme plno.. není to na pr ořezávání.

Hanulko - juj to se máš , takovou kmotru, si můžeš písa t... :wink: :wink:

my dneska do štukováno tom + zásuvky , já drhla celej den tu oranžovou malbu. .. bože to byl děs.. fakt jsem mylsela že u toho umřu,, ještě že N ikinka hlídala a pak odpol. mamča, jinak bychom to ne udělali, př. týden ještě b ude "bordel", pak už to půjde,,,, ale jsme pořád nadšený :grinning: :grinning: - Dagi... no jo, spojovali jsme kuchyn s obývákem :grinning:
1. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz
Sluní, nemá svůj pokojíček. Máme ho v ložnici ze které asi bude pokojíček a my uděláme nové spaní. Hraju si s myšlenkou předělat byt úplně jinak. Ale pokaždý, když si to začnu představovat, tak si uvědomím, jak by to bylo složité a hlavně drahé. Takže asi to vymyslíme jinak a my si uděláme buď sklopnou postel v obýváku, nebo takovej ten stupínek a tam bude zašoupnutá postel. Ale to zatím nemám ani představu jak to udělat. A nebo nás čeká spací patro, čehož já jsem velký odpůrce.
Každopádně to bude ještě zajímavé :slight_smile: .
1. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
Myky - však to nějak vyymslíte , uvidíš....

nahrávám ten bordel tady jak chtěla Sisa, tak pak hodím odkaz..

Myky - jak jsi psala jak Mikšíček začal z ničeho nic moc brečet.. tak dneska to měla žanet, usnula. a pak asi po hodině hrozn ý pláč,, tom tam šel a nemohla se utěšit tak ji musel vz í t, pochovat a vzít si do postele.... a m usela mít plyšovýho slona,.,, no ted t am chrupou spolu, je klid, tak snad bude dobře, jinak včer. noc super... krásně spinkala, a to jsem si mysella že to bude horor
1. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz
autor
moc na tom není nic vidět.. .ale tadyy to má t e

http://jagrovi.rajce.idnes.cz/Prestavba_kuchyn_obyvak/
1. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz
Ahojky,
Sluni, prášky na kazivost vám napsala mudra nebo jsi je koupila sama. Jj, to jsem četla, že by je děti mohli baštit... a jak se jmenujou?
Máte to doma hezké, a to probourání příčky dobrrý nápad..., hele, co to máte na nohách postýlky za papuče :grinning: .

Musím jít, dneska plavčo (potápět se nebudem :grinning: ), pak musíme ke tchánovcům blahopřát švagrové k narozkám a ještě jedem ke kadeřnici ( oba ), už mě ty vlasy se-ou, ale krátké nechci, hodně sestříhané také ne :confounded: ..., asi půjdu do hola a bude klid

Pěkný den

Hanulko, krásné dětičky máš, a naparáděné..., moc hezké :wink: . Už jim je přes 4 měsíce..., ti za chvíli budou utíkat pod rukama :slight_smile:
2. lis 2009 v 07:00  • Odpověz
Ještě něco, ve čvrtek jsem byla v poradně, a bylo tam tříměsíční mimčo a vážilo přes 8 kg, chlapeček to byl, sestra říkala, že na to už ani grafy nejsou... :sweat_smile: .
Jinak Lůca má 8 270g a 70 cm, ptala jsem se na to, že si sama ještě nesedne, a když se jí to povede, tak ještě není pevná..., prý se nemám vůbec vzrušovat, má ještě čas..., pak se ptala zda si leze, já na to, že se plazí již přes dva měsíce, vyhoupnout na kolínka také tak, ale po čtyřech začíná až teď..., také to je prý v poho, potom že si sedne....
Přibrala potvůrka jen 400g za dva měsíce, to je ten její bojkot s jídlem :sweat_smile: . Ale už to je lepší, dokonce kaši s přesnídávkou mi tuhle zbaštila.

Jo, Myky, tak jsem ještě jednou študovala ty Sunárky, a pepř dávají opravdu do všech :angry: , a Luce zrovna tak chutnají..., hodně vadí ten pepř??? Asi jo... :unamused:
Lůca asi nebude moc tu Lučinu, jedla ji jak na mlejn, ale od té doby se jí zhoršil atopák, až pěticentimetrové suché flastry má rukách, nohách....., šrábe se..., a nebo to pečivo.... :frowning2: , a oboje zrovna tak hezky baštila... .
Mudra říkala, že všeobecně na podzim a v zimě se atopák hodně zhorší, přes léto bývá klid....
2. lis 2009 v 07:13  • Odpověz
Ahoj,
Sluní tak to je mazecózní přestavba :slight_smile: . Kuchyňskou linku máš přesně mojí představu. Bílá s hnědou pracovní deskou. Až jednou budeme dělat novou kuchyň, tak bude bílá :grinning: . A ten otevřený prostor taky super.
Dagi jj, já se na to taky koukla a pak se zeptala Dr. Ona říkala,že pepř by určo neměl být a že jde na nějaký seminář zrovna od Sunárku, tak že se zeptá jak to je? A já objevila, že ve všech je něco. Teď jsem narazila v Hami na sůl :angry: . Tak já jak blbka nesolim, nepepřim, nijak nedochucuju. Jen dám trochu máslíčka a pak ho cpu konzervama za drahý prach ve kterých je pepř a sůl :angry: . Už si budu vařit i na cesty. Koupim termosku na jídlo a budu si to dávat do termosky. Vařím v parním hrnci, tak je to stejně pohoda. Jen hodím zeleninu a zapnu a nestarám se. Pak jen rozmixuju. Hele a dáváte už chleba jooo? Já přemýšlím co začít dávat nového. Jen tak, aby pořád něco chroupal, bo mi zhubnul.
Sluní a kdy plánujete do toho Imaxu? Už víte? Aby jsme dali vědět Sise. Mě nikdo nevolá a už jsou dvě a listopad, tak já fakt nevim. Snad nebylo málo krve? To by dali vědět, že jo?
2. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
Dagi a Lucinka má pěkné míry :slight_smile: .
A mě rehábka říkala, ať ho nechávám pořád na zemi a lozit, že si pak sedne. Tak lůca určo teď začne lézt jak fredka a pak hačne. Neuroložka říkala, že v poho do 14měsíců.
2. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
Jééé tak tady už to utíká do všech stran a nebo leze :grinning: to fakt letí, malí už mi usli, tak jdu na vás kouknout, dnes jsem jim konečně pověsila v pokoji houpačku z Ikei takový kruh, no testovala jsem to i já-zátěžová zkouška :grinning: bo můj jim to nebyl schpný už dva týdny pověsit, tak jsem zajela do města pro vruty a navrtala a už se krásně houpali :wink: :grinning: hned jak je vyfotím, tak je šoupnu do alba :wink:
Kmotra je fajn, už plánuje jak je bude učit německy a na angličtinu jim zařídí učitelku, no jenom, aby ji to vydrželo :grinning: je trochu kecka, no ještě, že je většinu času v Rakousku, jinak by Toma praskla hlava :grinning: to vždycky jak volá, tak pak přijde za mnou a že ho nepustila ke slovu a že ho bolí hlava :grinning: ale jinak je hodná, krásně nám je vyfešákovala :wink: :slight_smile:
2. lis 2009 v 18:25  • Odpověz
No co to co to je? Až na třetí stránce?
Hanulko jj, už to utíká všemi směry a neboj u tebe bude brzytaktéž. A co prcci? Jak prospívají a kolik už vážíte a měříte? Hodíš nějaké info?
3. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.