• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

* Bobřice a jejich bobříčata *

(Zamčená)
2. dubna 2010 
Dagi k mudře jdeme až 24.11., tak když si vspomenu se zeptám. Já zjistila, že ve všech je něco. Buď pepř, nebo sůl. Tak už nedávám vůbec konzervičky a chci se jí zeptat, jestli když uvařím ráno a dám do termosky, jestli to nevadí? Co je jako menší zlo. Určitě tam té soli není moc, ale Mikulášek mi i líp jí moje jídlo.
Právě si nemyslím, že hned otěhulkuju, tak radši ať máme víc času. Já přirozeně otěhotněla 2x hned na poprvé, ale nedopadlo to. Zjistili mi buněčnou imunitu, nasadili Prednison a je Mikulášek. Takže je to vlastně naše třetí mimi :grinning: :wink: .
9. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
A vidíš, jaký jste s Lůcou šikulky :wink: .
9. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
Holky Michal na fotbálku napřed na Slávii a pak sám kope někde snad do 20:45h a já tu žehlim, jako vsteklá. Byla tu švagrová a rozmluvila jsem jí odstrkovadlo. Naštěstí je rozumná. Tak mě napadá Dagi, co manža a tchánovci? Nebude houpadlo? Mě tak nalomili holky, že bez opěradla, že asi švagruši řeknu o houpadlo, když chce utrácet a nebo ho koupíme my k 1. narozkám :grinning: . Námět na dárek to kdyžtak je. Uvidíme.
A kdepak se nám toulá Sluní?
Sis, jak jste na tom?
9. lis 2009 ve 21:04  • Odpověz
Ahojky,
Sluni asi šůruje :slight_smile: . A Sis také pořád někde v pr....
Myky, takže Miky není po IVF :confused: ??????
My na žádného koně ani nemámem místo, navíc koně máme v centru, tak až bude větší může se pohoupat tam :dizzy_face: . Manža jim nic neřekl, oni si stejně koupí co budou chtět, nějak si jí musejí koupit, když už za ní nepřijedou...
Ještě k tomu druhému mimi - ani nevím jak bych zvládla při těhu Lůcu, 5 měsíců mě bylo zle a blila, byla jsem ráda, že se postarám o sebe, konec těhu jsem proležela ve špitále..., nějak si toto nedovedu představit..., si přeci manža nemůže vzít na 9 měsíců hlídačenku :grinning: :grinning: , no a pomoc o tchánovců nehrozí a ani bych ji nepřipustila po těch jejich výstupech jak jsme hrozný rodiče..., to mají u mě na dlouho schovaný

Jak se Lůca potápěla, tam manža úplně zapomněl točit, se bal, že mu utopím dceru :grinning:, pak někdy hodím foto

Musím valit, Lůca už vyhazuje jídlo vzduchem :sweat_smile: ...
10. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
Ahoj holky,

Dagi, nejsem v pr..., jen mám nemocný děti a lítám od jednoho ke druhýmu.

Adél pořád stejný a Jindra má teploty tak kolem 37°C, ale bolí ho v krku, skoro nemůže mluvit. Já snad udělám ten řepík, jak mu poradil dr, nebo spíš pošlu manžu do lékárny. :wink:
Jdu zrušit plavčo, pá.
10. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
Sis, tak to je k vsteku :angry: . Víš co bych udělala já? Zašla bych s Jindříškem na krční a né k obvoďákovi. Vždyť ho bolí v krku už docela dlouho, tak ať nezanedbáte cokoli. Angínu, mononukleózu atd... Hlavně nechci strašit. Jen to tak píšu co mě napadá, jo :sweat_smile: :wink: ? A může udělat výtěry oběma na streptokoka atd... Víš jak, prostě se na ně koukne někdo, kdo se třeba bude zajímat, že jsou to děti a je jim zle!
Dagi se manžovi nedivim :grinning: . na fotky se těšíme :grinning: .
10. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
Dagi, něco jsem našla :wink:

Jak vybrat dětské botičky

Dokud dítě jenom leze a pokouší se o stání a první krůčky, může mít na nohou tak zvané capáčky, což jsou kožené botičky, podobné mokasínům, nebo tlusté ponožky s protiskluzovou podrážkou. Dříve, než bude chůze převažovat, botičky dítěti nedávejme, překážely by mu při lezení.

Jaké by měly botičky být?
* Kupovat bychom měli v ideálním případě boty s označením „Zdravotně nezávadná dětská obuv“ s visačkou s obrázkem žirafy. Takto označená bota je schválena a certifikována 5 institucemi, mj. i českou ortopedickou společností. Nekupovat boty na tržištích a pokud dítě boty dědí (např. po starších sourozencích) nepoužívat boty viditelně obnošené (sešmajdané, ošlapané) dítě tím dědí i špatné návyky chůze.
* Boty mají mít pevnou patu (opatek) a to i u sandálů.
* Boty mají mít měkkou ohebnou podešev(podrážku), hlavně v místě, kde se ohýbají prsty. Zároveň by měla být měkká aby tlumila náraz při došlapu.
* Bota musí být dostatečně dlouhá ale i široká, nechte proto dítěti změřit před každou koupí nohu. Bota by měla být cca o 1-1,5 cm větší než noha a to i v šíři. Dítě musí mít dostatek místa pro prsty, vhodná je kulatá špička.
* Botu zevnitř ohmatejte, abyste odhalili případné tvrdé švy nebo místa, která by dítě mohla tlačit.
* Boty mají být lehké a z prodyšných materiálů (u přírodních materiálů máme celkem jistotu)
* Děti do cca 4 let nepotřebují nutně boty s klenbou (anatomicky tvarovanou stélku), klenba se teprve vyvíjí. Až když je noha zatěžována více, je to důležité. Dítě potřebuje pro zdravý vývoj nožní klenby chodit naboso (nebo v obuvi umožňující cítit pod nohama zem) po nerovných površích – písku, trávě, kamínkách, kamenech, hlíně, dřevě... Pro takovouto příležitost je vhodná obuv typu mokasíny nebo capáčky, kde kožená podrážka umožňuje kontakt nohy s povrchem. Jelikož dnešní děti mají málo příležitostí k takovému kontaktu se zemí, je dobré na to myslet a cíleně takové příležitosti vytvářet, např. i jako hru (doma rozložit oblázky, provázky, matrace, na pískovišti vyzout boty a podobně). Je vhodné dítěti ušít mokasíny nebo koupit capáčky. Naopak pevná bota s podešví tlumící nárazy je nutností na asfaltu, betonu a jiných rovných tvrdých površích.
* Často kontrolujte zda dítěti nejsou boty malé, děti rostou ve skocích. Nekupujte však zbytečně velkou botu ve snaze ušetřit, dítěti to ztěžuje chůzi.
* Stejně jako my dospělí máme několikero bot, ani dítě by nemělo celý den strávit v jedněch botkách. V klasických bačkorách se noha potí, v jedněch botách je větší riziko vzniku problému, než když střídáte vícero bot (hlavně domácí obuví, v níž stráví dítě nejvíc času). Nechejte tedy dítě i doma běhat bosé nebo v ponožkách s protiskluzovou podrážkou (pokud to teplota podlahy dovolí).

Vyhovující (podle zkušeností rodičů) či certifikované značky obuvi (čeští výrobci): PEGRES, FARE, DPK, ESSI, SANTÉ
10. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
Sluní prosím tě tuhle pekárnu budete kupovat?
http://www.nakupka.cz/vyrobek/domaci-pekarna-eta-7149-90000-delicca-pro-chleba/
Mě se strašně líbí funkčně, ale do kuchyně bych chtěla bílé spotřebiče, tak mě mrzí, že jí nemůžu najít v bílém :cry: . Když jsi hledala neviděla jsi někde podobnou funkcema, ale bílou? Díky
10. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ahoj Myky, jukni sem, je tu spousta pekáren. A namátkou podobná Delice dělá třeba Clatronic.
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

Jo a mám pomalýho koně, tak zase mizím.
10. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
Sis díky, když já slyšela chválu na ETU,tak pátrám po Etě. Ale taky jsem chtěla, aby to mělo tu vložku se dvěma miskama. Tak nevim, jak vyberu? Nakonec asi ty dvě misky nejsou tak potřeba.
Hele a tebe se chci už dlouho zeptat a vždycky zapomenu. Koupili jste ten vysavač? Kámoška ho má a je s ním spokojená. Stál jí prý teda 5000,-, ale je z něj nadšená :slight_smile: .
10. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
Myslíš toho robota ? po něm jen marně toužím, u nás by se teda nezastavil, ale zatím nejsou prašule.
10. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
Sis jj, prý je super. Kámoška ho má naprogramovaného 1x za týden a prý mu teda musí dát všechno z cesty, protože se zasekne třeba na křeslech Ikei. Ale jinak prý OK. U nás by se taky uživil denně. Třeba dneska si hraju s Mikuláškem a najednou křiknu jžíš špendlík :confused: !!!! Ale byl to osten z kartáče na vlasy, který se mi asi uvolnil z hřebenu ve vlasech a pak mi vypadl a zrovna v pokoji na koberec :unamused: . Ani nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby to spolknul :cry: .
Jak jste na tom se zdravíčkem?
Kdepak máme Sluní? Zétra má Žanetka rok, že? Tak asi chystá oslavu a uklízí po přestavbě:grinning: . Se těším na fotky.
Jo a jak jsem psala, že jsem chtěla koupit vláčkodráhu v HM hračkách, tak dneska jsem se tam byla zeptat a byla tam zrovna nějaká vedoucí a říkala, že akce bude na vláčkodráhu prodloužena, protože nebyla jejich vinou a že jich bude hodně. Tak se těším :grinning: .
10. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
Dobré ránko, :slight_smile: tak dnes má Žanetka rok, tak moooooocinky veliká gratulace. Žanetko, přeju ti vše nejlepší. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. lis 2009 v 08:10  • Odpověz
Tak jako růže z poupěte tiše a náhle vykvete,
tak také v životě, ať štěstí Ti nikdy nepřestává kvésti.
Ať zdraví, láska, pohoda není jen pouhá náhoda.
Ať jako v jarní zahradě - ve tvých dnech, týdnech, letech -
v radosti, dobré náladě vše krásným květem kvete.
To vše Ti Žanetko přejeme JMM :slight_smile:
11. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
AHOJ, ahoj, ahoj,,

tak předem mooooc děkujemee :wink: \- je to krása... máme rok.. holky hurá.... před dvěma lety jsem byla ještě "neštastná" že da lší mimi nebude, a je tu :slight_smile:

Já vám psala už v pondělí, přijeli jsme z JC se super nákupem... Nikče boty na tancování super Sprandi, že měli posl. velikost, zlev. z 1350 na 600 - tak je máme doma,,, pak včera jsem se nedostala, žanet hezky usnula, ale v 19 se vzbudila a brečela a brečela,,,, má rýmu nemohla dýchat.. děs ,,, do 22 hod n espala, brečela jak jsem ji položila, jak si sedla tak si chtěla hrát... to mě zase vytáčelo, že si p rostě nebude zvykat hrát si takhle dhlouho v ečer. no děs běs... dneska js me mazali směr HK.. r o vnátka,, oslavili jsme naro zky obídkem - žanet bolons. špagety s krůtou... + opět super nákupky Nikče ještě k svátku super svetřík z CA, mamča ji koupila ještě kozačky v Humanicu + džíny v CA a žandě k narozkám krááásný botičky na zimu u Bati, sice jsem nejdřív koukala po holčičích, ale to nám nesedli, tak má neutrální a super, jsou na tkaničky i na zip, takže super nazouvá ní

jinak máte prav du, pořád šůruju, bordel tu byl děsný, prach všude, i v hrnkách ve skřínkách v kuchyni, ale už mám hotovo, jen ještě omýt dveře všude a ümýt okna.... no ale zíta mám rodičák, v pátek mudru.. a navíc niki je taky marod...SIs jako u vás.... dneska jsem žandě aspon koupila kapičky na rýmu,,,, tak snad noc bude lepší..

a na oslavu se těším, v pátek asi budu dělat dort, pohošt. asi až v sobotu....

a na vás nereag uju.. si nepamatuju :frowning2:

Jo Myky - jj bude Et a Delicaa. je nerez , což zase mě vyhov uje, protože ač mám ted víc spotř. bílých, /lednice, MVT, myčka/ tak chci do budoucna vše nerez, m,áme už troubu, digestoř, parní hrnec + el. papinák + rychl. konvici... no zkus juknout jak ti radila Sisa.... ale určo bude chlebík dobrý i z bílý :grinning: já se těším hlavně že mi to i udělá kyn utý těstaa...
11. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
Ahoj Sluni, tak to jse teda nakupovali a samý pěkný ceny. Tak pak dej odkazy, nebo foto. Ale hlavně se těším na fotky přestavby, tak šup, až budeš mít chvilku. Dětičkám přeju uzdravení, koukám, že to teda řádí všude.
11. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
autor
ahojík, jj synovec byl taky přes t ýden tady u babičky, někdy tam byla i žanet + Niki + Niki ve škole a je to doma... hrůza děs... však to znáš, jak jsou dvě děti,,, ok věci nafotím, ale až po oslavě jak to dostane a přestavbu taky, ale není ještě hotová rampa nad bar + bar. židle .. ty mě "snad" donese ježu š... + dodělávky fakt nejsou,,, jsem ted chtěla domalovat posl. kousek co nám zbýval a nedala nám barva a ptám se pána v obchodě že to máme po oštukování flekatý, tak to musí 30 dní zrát a my to po týdnu barvili...takže co jsme udělali chyby tak to je, a to co nám zbývá počkáme do zač,. prosince a pak doděláme i to flekatý

jo a nákupy se zdařili mám vel ikou radost
11. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahojky, jen na skok,
Žanetce vše nej k narozkám, toto uteklo, to je děs..., no však už se nám to také blíží. Tak ať Žaňda krásně slaví :dizzy_face: .

Pěkný večer
11. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
Ahoj,
tak co marůdci, jak je? Sis už je líp?
Sluní to jste krásně nakoupili. Tu pekárnu chci taky multifunkční-chlebík, těsta, džem i maso. Tchýňce se nezdála trochu ta značka ETA. Ale ona je každá značka dobrá na jiné výrobky. A ETU si na pekárny lidi na diskuzích chválí. Tak ještě uvidíme.
Dagi za chvíli taky slavíte. Utíkato fakt zběsile :grinning: . My jeděiný budeme slavit 1. narozky až příští rok :sweat_smile: .
11. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj holky, teda tady to nějak vázne.
Adélka vypadá, že se to začíná zlepšovat a Jindra už nemá ty horečky, ale krk a kašel pořád. Koupili jsme mu nějaký cucavý tablety, je to prý novinka, tak jsem zvědavá.

Včera tady byl švára a už teda nutně potřebuje ženskou, už mu pěkně haraší. :sunglasses: Mky, nemáš nějakou volnou kámošku ? Že by jsme jim zařídili rande. :slight_smile:
12. lis 2009 v 07:51  • Odpověz
Ahoj, Sis tak to se mě poslední dobou ptá dost lidí, ale bohužel nemám :sweat_smile: . Všechny jsou vdaný a snaží se o dítě, nebo je už mají. Některý se teda už několik let "rozvádí", ale ty bych mu stejně nepřála=slepice. Jednu bych moná měla, kdyby jí to nevyšlo se současným přítelem, tak by třeba na kafe šla. Kolik-že je švárovi let?
12. lis 2009 v 11:15  • Odpověz
Ahoj Miky, je mu 28, svobodný, hezký, inženýr. :grinning:
12. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
Sis, tak já předám info a třeba se holka chytne :grinning: .
12. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
Hoj baby, jen jukám, mám došůrováno, okna umytá, + vše ostatní,,, zítra zajet k mudře s holkama a přípravy na naro zky + s vátek.... tom mi volal že má jet na víkend, nikdy nejezdí a ted zrovna, tak prý řekl že nejede, že malá slaví rok... tak to snad projde... ach jo, to by mě teda nasralo fakt...
12. lis 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahojky,
Sluni, už se těším na foto z oslavy, to bude mejdan, mejdan podle plánu :dizzy_face: ....

Tybrďo Sis, mám volnou švagrovku, také 28 let, stavební inženýrka (by si mohli rozumět :sweat_smile: ), teda jeden jí uhání, ale s ním už jednou pařila a nedopadlo to dobře :wink: . Ještě budeme příbuzný :grinning: :grinning:

Myky, jestli to dobře chápu, tak by Lůca ty kožený capáčky už mohla mít. Hele, co ty na názor, že sed je vyvrcholením vývoje, tudíš sed až nakonec :confused: ????
12. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Sluní, tak na tuhle debatu jsem taky narazila a radši jsem to nečetla. Co je smutný, tak už se radši vyhýbám. :sweat_smile:
A Tom snad nebude muset makat. To vám nemůžou udělat :cry: .
Dagi, to si nemyslím. Mě říkala rehábka i neuroložka, že ok je, když- 9měsíc začne lézt, pak si sedne a ve 14 měsíci si stoupne a začne chodit. Takže tak asi to beru. Lůca ti ale sedí, ne?
A jakpak jsou na tom marodi? Vidím, že lépe, tak to je dobře. Což jsem chtěla napsat už v poledne :sweat_smile: :wink: .
12. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz
Ahoj, zdravím.
Sluni, to by byl pech s tou oslavou, snad vám to vyjde.

Dagi, to je dobrý, škoda, že jste trochu z ruky, nebo bydlí blíž ? Jsem mu řekla, že mu scháním babu po netu a čekala jsem, že bude držkovat a on nadšeně souhlasil. :slight_smile:

Myky, u nás pořád stejný, vůbec žádná změna, už mě to štve.
12. lis 2009 ve 23:36  • Odpověz
autor
Ahoj ík,

tak jsem byla s holkama u mudry mají obě něco na kašlík tak snad to brzo zabere, žanet má na roce 72 cm, hlavničku 45 cm, a mám 9120 kg. .. t akže má ještě mín než měla Niki na roce - to čumím jak blázen, dle mudry absolutně k její výšce ok,, trojnásobek porodní váhy nemáme, ale prý to nevadí, je prý u plně ukázková - ve všem, moc šikovná, moc ji chválila, na 15 měs. jdem na nějaké další očkován í... můžem prý začít dávat mírně solená jídla + ryby a už prý může obyč. mléko.... ptala jsem se na botičky, tak prý doma je pořád máme dávat, bez nich chodit nemá, na nic víc si ted nezvpomínám na co jsem se p tala, jen mě ted napadlo, že nevím, jestli se už smí i vaječný bílek... Siso nevíš?????

Tom nám za chvilku dorazí t akže to vyšlo , já už mám nějaké pohošt. připravený, zbytek dodělám zítra + Nikča bude prý děla sama žanetce ten nepečený jogurtov ý dortík - tak jsem na to zvědavá :grinning:
13. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
Ahoj,
Sluní tak oslavička bude bez chyby. Super :grinning:
Žanetka je čupr baba. Parádička míry :grinning: .
Sis tak to je fakt na nic, takhle. Nebyli jste dneska na tom krčním? Ať se jim to netáhne zbytečně dlouho.
A dneska písnu té kámošce.
Holky a já mám prosbičku. Mohli by jsme ten srazík domluvit na nějaké tuzemsko :sweat_smile: ? Kdybych náhodou byla už těhu, tak aby jsme mohli jet s váma a nebylo to tak nahnuté i s penízkama :sweat_smile: .
Sluní a ta Praha je teda 5.12.? Sis dorazíš? Asi všechno dle dětiček, co?
13. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.